1. Způsob léčby HPV

1. Způsob léčby HPV

Obsah článku:

Je HPV 21 nebezpečný?

Lidské papilomaviry, včetně typů HPV 21, ovlivňují pokožku a sliznice lidí. Jejich infekce se vyskytuje v oblastech pronikání přítomností bradavic a bradavic. Jak nebezpečné jsou tyto formace na kůži – závisí na typu viru. Často se tělo sama vyrovná s patogenem a papilom zmizí bez stopy. Onkogenní typy vysokého rizika s aktivitou některých faktorů mohou vyvolat maligní novotvar. Co je to typ HPV 21, jaké příznaky způsobuje a jak se chová v těle?

Charakteristiky viru typu 21

Papusmavirus 21 typů – jeden z nejběžnějších u lidí. Patří do mysli Betapapilomavirus 1, skupina patogenů pod tímto jménem zahrnuje kmeny, které způsobují vzhled bradavic na kůži. Bradavice (nebo papilom) je benigní nádor na kůži. Každý typ HPV však může zahájit proces degenerace papillomu do maligního nádoru.

Pokud jde o onkogenní riziko, typy HPV 21 jsou zařazeny do skupiny s nízkým rizikem papilomaviru. Nezpůsobuje onemocnění, jako je rakovina děložního hrdla, hrtanu nebo pohlavních orgánů. Bradavice s tímto virem za přítomnosti neustále působících faktorů však mohou degenerovat do rakoviny kůže. Mezi tyto důvody patří:

 • časté mechanické podráždění papilomu;
 • chemická expozice;
 • prudké snížení imunity nosiče viru.

Je důležité. Nezávislé způsoby, jak se zbavit papilomů – řezání a vypalování růstu – může vyvolat jejich zhoubné degeneraci.

Jak se vyskytuje HPV infekce?

Infekce způsobená virem 21. typu pochází z kontaktu s nemocným nebo domácí cestou – prostřednictvím věcí, které dostaly virus. Mimo lidského těla může patogen přežít asi 3 hodiny a jednou na kůži proniká mikroskopickými prasklinami. Často pacient sám šíří infekci tělem, dotýká se papilomu prstem nebo dlaní, na které je poškozen.

Jakmile do kůže pronikne papilomavirus do spodních vrstev epitelu a po dlouhou dobu dochází k “hibernaci” a nezobrazuje se. Lidský imunitní systém mu neumožňuje proniknout do kožních buněk pro replikaci (reprodukci). Toto období se nazývá latentní, může trvat neomezeně. Často lidé infikovaní typem HPV 21 nikdy nenajdou infekci v celém svém životě.

Signálem aktivity viru je snížení imunity. Patogen se začíná množit, rostoucí na povrch pokožky spolu s epiteliálními buňkami – na těle se objevují bradavice. Odhalují fakt infekce HPV a také naznačují oslabení obranyschopnosti těla. Příčiny papilomů během infekce:

 • nedostatek vitamínů, špatná výživa;
 • stres, úzkost;
 • období těhotenství: v tomto okamžiku je imunita ženy snížena, takže plod neodmítá;
 • špatné návyky;
 • chronické nemoci.

Pokud je člověk infikován typem HPV 21, bradavice se nemusí objevit jednou, ale pravidelně – v napjatých okamžicích života.

Symptomy infekce

Nejčastěji se virus 21. typu objevuje na místech, které přicházejí do styku s infikovanými objekty:

 • na rukou v oblasti rukou, na prstech a dlaních;
 • na krku;
 • na tváři – v blízkosti nosu a rtů;
 • na podrážkách;
 • na pásu, kde je pokožka v kontaktu s prádlem.

Vzhled bradavic je hustým růstem keratinózního epitelu barvy kůže, lehce světlejší než obvyklé zbarvení kůže. U růstu jsou černé tečky – kapiláry, které byly infekcí poškozeny. Forma bradavic je převážně kulatá, s hladkými okraji, dobře se přizpůsobí pokožce a nemá nohy. Okolo bradavic – zdravá kůže bez známky zarudnutí, nezpůsobí žádnou bolest. Po 1,5-2 letech mohou bradavice trvale vymizet a mohou se občas objevit a připomenout, že virus v těle žije.

Jaké onemocnění způsobuje HPV 21?

Virus 21 typů, stejně jako většina představitelů druhů Betapapillomavirus 1, s prudkým oslabením imunity může způsobit nepříjemnou, i když spíše vzácnou chorobu – bradavicovou (verruciformní) epidermodysplázii. Patologie se projevuje formou plochých bradavic, které zachycují celý povrch paží a nohou. Čtvrtina všech případů bradavicové dysplazie je ohrožena maligní degenerací.

 • Klasický karcinom kůže je vyvolán virem typu 5, 8, 47 – onkogenními patogeny z druhu Betapapillomavirus 1. Vysoce náchylní na onkogenní typy jsou oblasti pokožky vystaveny ultrafialovému záření. Dalším rizikovým faktorem pro znovuzrození bradavické dysplazie je genetická předispozice k nemoci a samozřejmě slabá tělesná obrana.
 • Typy HPV 21, jako jsou viry typu 20, 14, 25, mají nízké onkogenní riziko a způsobují benígní růst.

Pokud existují klinické příznaky dysplázie bradavice, je třeba vyšetřit a zjistit, jaký typ viru je způsoben a jaký je onkogenní nebezpečí.

Diagnostika

Když se na těle objeví bradavice a zvláště břišní dysplázie, lékař předpokládá, že pacient je infikován virem typu Betapapillomavirus 1. K identifikaci konkrétního kmene je proveden krevní test na papilomaviry.

 • Nejprve se provádí test ELISA – zjistěte, zda existují protilátky proti HPV, v jaké fázi je infekce.
 • Metoda PCR následně objasňuje, zda jsou tyto viry onkogenní. Metoda polymerní řetězové reakce určuje přítomnost specifických kmenů HPV v biomateriálu (vzorek tkáně bradavice). Dekódování výsledků studie poskytuje materiál pro diagnózu, výběr terapií a prognózu onemocnění. Pokud se u pacienta vyvine bradavická epidermodysplázie a viry 5, 8, 47 druhů jsou detekovány, existuje riziko vzniku rakoviny kůže. U typů HPV 21 je toto nebezpečí zanedbatelné.

Léčba typů HPV 21

Světová medicína je nucena konstatovat, že dnes neexistuje žádná léčba HPV s prokázanou terapeutickou účinností. S dobrými imunitními bradavičkami projde 1-2 roky. Ale ještě není možné úplně se zbavit viru, který kdysi vstoupil do těla. Doporučuje se odstranit pouze trvale zraněné rostliny, které hostitelům způsobují nepohodlí – za předpokladu, že nevyvolávají rakovinu Časté metody odstraňování papilomů:

 • excize s chirurgem skalpelu;
 • laserová léčba – kůže může být rychle vyléčena, ale metoda je bolestivá, zanechávajíce jizvy místo bývalých papilomů;
 • zmrazení kapalným dusíkem je velmi bolestivá metoda, zanechává jizvy; pro úplné čištění pleti je zapotřebí alespoň 3 kursů kryoterapie;
 • aplikace 20% kyseliny salicylové na růst je bezpečná a osvědčená metoda, ale bude muset být ošetřena po mnoho dnů;
 • užívání léků jako je imikvimod, epigen, perisol, solcoderm v léčbě papilomů má kontraindikace, vývoj nežádoucích účinků není vyloučen, před použitím je potřeba konzultace se specialistou.

Vzhledem k tomu, že typy HPV 21 jsou patogeny, které mají onkogenní aktivitu, i když jsou nízké, je nebezpečné tyto bradavice odstranit bez dobrého důvodu.

Lidové prostředky a prevence

Existuje obrovský počet receptů na léčbu lidských bradavic. Možná, že jsou vhodné pro případy způsobené ne-onkogenními viry. U HPV 21 typů lidových léků se nedoporučuje. Poměrně neškodný benigní nádor s pravidelnými zraněními a popáleninami ze šťávy z léčivých rostlin se může znovu zrodit do onkogenní tvorby.

Nejbezpečnějším způsobem léčby a prevence HPV je posílení imunitního systému. K jeho podpoře můžete použít:

 • listy vlašského ořechu: 20 g suchých surovin v půl sklenici vroucí vody a ponechte přes noc; pije infuzi 59 ml denně;
 • směs vitamínů: 0,5 kg brusinek, 1 šálek vlašských ořechů, 300 g nakrájených zelených jablek, pokryté cukrem (0,5 kg), přidejte půl sklenice vody, přiveďte k varu; směs je uložena v chladničce a je 1 polévková lžíce. l za den;
 • ošetření jalovce: jíst bobuloviny po dobu 12 dní na prázdný žaludek, denní zvýšení porce o 1 bobule; dosahující 12 kusů, snížit jejich počet každý den o 1 bobule; po 24 dnech k ukončení léčby.

Kromě toho se pravděpodobnost, že se nakazíte virem, sníží, pokud budete dodržovat pravidla hygieny a opatrnosti při kontaktu s lidmi:

 • buďte opatrní při jednání s lidmi s bradavicemi;
 • nepoužívejte jiné hygienické výrobky;
 • umyjte si ruce častěji;
 • odstranit promiskuitní sex.

Typy HPV 21 nejsou nejnebezpečnějším lidským papilomavirem. Jeho vývoj není obtížné omezovat se síly samotného organismu, zvláště ve stadiu jednotlivých formací. Hlavní věc – nedovolte šíření viru na kůži a zabraňte degeneraci bradavic.

Způsoby léčení papilomaviru, jak se zbavit lidského papilomaviru?

Podle statistik je 90% světové populace infikováno papilomavirem. Ale ne všichni mají nemoc v aktivní fázi a některé kožní léze nepředstavují zdravotní ohrožení. Existují však určité kmeny, jejichž buňky jsou náchylné k transformaci na rakovinové nádory.

Cesta a popis infekce

Papilom vypadá jako růst kůže nebo bradavice. Nejčastěji se to může objevit na hrudi, v obličeji, na krku, v podpaží, v intimní oblasti.

Pokud existuje malý růst, není to tak obtížné se jim zbavit, ale s rozsáhlým růstem je diagnostikována papilomatóza. Léčit ho je nesmírně obtížné. Je nebezpečné, pokud bradavice rostou v intímních místech, často z vnitřních pohlavních orgánů, je vylučována nepríjemná vůně. A intimita s partnerem přináší bolestivé pocity.

Papilomy mají jinou barvu – maso, růžové nebo hnědé. Jejich tvar se může také lišit – jsou sférické, na nohách, zúžené nebo podlouhlé.

Mnozí mají ve svém těle kongenitální HPV. Často se virus aktivuje na pozadí exacerbace chronických onemocnění nebo snížené imunity. Neměli byste se bát, když najdete bradavice na těle, můžete se jí zbavit jako pomocí lidové terapie a lékárenských nástrojů. Ale nejprve se musíte zdát specialistou.

Infekce a přenos

Můžete infikovat nemocnou osobu. Existují dva hlavní způsoby přenosu HPV:

 1. Kontakt a domácnost, použití obecných utěrek, osobních hygienických předmětů, nádobí atd.
 2. Sexuální způsob, s intimitou partnerů.

Novorozenci mohou být nakaženi nemocnou matkou během porodu nebo během kojení. Existuje také způsob sebepoškození, například při holení nebo používání žínku při koupání.

Co jsou nebezpečné?

Pokud je tělo mladé a zdravé, pak se mu podaří překonat onemocnění. S oslabenou imunitou se virus papilomu dostává do chronické fáze a způsobuje vážné komplikace.

Zdraví by proto mělo být vždy sledováno, protože nikdo neví, jak se v konkrétním případě projeví virus. Ženy jsou ohroženy, zejména pokud kouří. Jsou velmi pravděpodobné, že papilom vstoupí do prekancerózního stavu.

Lidské papilomaviry se zvýšeným rizikem rakoviny – kmeny 16, 18, 35, 39, 46, 51. Papilomavir často vede k erozi cervixu u ženy, která také hrozí přeměnou na onkologii.

Přispět k tomuto stavu může mikrotrauma nebo pokusy se zbavit papilomů.

Diagnóza onemocnění

Primární diagnózu lze provést po vyšetření osoby. Například genitální bradavice nemohou být zaměňovány s jinými kožními nemocemi. Diagnóza je nezbytná k identifikaci kmenu viru a stupně jeho onkogenicity.

Chcete-li to provést, použijte následující diagnostická opatření:

 • Colposcoping – pomocí speciálního přístroje vyšetří kolposkop lékařskou dutinu děložního čípku. Takže můžete zjistit velikost a lokalizaci útvarů v této oblasti.
 • Biopsie – z léze jsou odebrány vzorky tkání pro výzkum. Studie se postupně provádí dvěma způsoby, které umožňují určit prekancerózní stav:
 • Cytologie. Pod mikroskopem se zkoumá škrábání z povrchu papilomů. Určete jeho změnu ve struktuře buňky.
 • Histologie. Biopsie je studována ve formě kusu tkáně z postižené oblasti. Studie vrstvy po vrstvě se provádí pomocí zpracování vzorku se speciální složkou.
 • PCR – Jedná se o nejspolehlivější metodu identifikace nemoci a poskytnutí úplného obrazu o patologii. Umožňuje určit konkrétní kmen papilomaviru.

Teprve po diagnóze může lékař předepsat potřebnou léčbu, což dá pozitivní výsledek.

Jak se zbavit papilomaviru?

První věc, která se děje, když se objeví kožní léze, je navštívit lékaře. Zpočátku je stanoveno místo výskytu papilomů, pokud se objeví v intimní oblasti žen, pak by měly jít do gynekologa.

 • Muži lépe vidí dermatologa.
 • Pokud problém není tak velký, pak pomoc specialisty na infekční onemocnění a imunologa nebude potřeba.
 • U papilomatózy bude lékař potřebovat radu.

Může HPV trvale vytvrzovat?

Při zodpovězení této otázky musím říci, že není možné úplně zbavit HPV. Úkolem terapie je pouze potlačit aktivitu viru, odstranit kožní útvary, posílit ochranné funkce těla.

V závislosti na stupni onemocnění, druhu papilomů a velikosti jejich velikosti bude předepisována konzervativní nebo operační léčba.

Metody práce s papilomavirem

Léčba má dvě hlavní oblasti:

Je nutné vypracovat každou metodu.

Léky

Především lékař předepisuje antivirové léky. Tento typ terapie bude účinný v počátečním stádiu onemocnění, pokud se ještě nevyvinuly související komplikace.

Mezi antivirové léky patří:

Podle stejného schématu působí induktory syntézy interferonu. Patří sem:

Pro zvýšení imunity jsou předepisovány nešpecifické imunostimulanty:

 • Wobenzym
 • Derinat.
 • Lycopid.

Kromě toho můžete s pomocí léků odstranit papilomy. Nejoblíbenější nástroje, které používají k odstranění bradavic:

Existují také léky, které pomáhají spálit růst kůže.

V současné době je chirurgické odstranění papilomů již dlouho nahrazováno hardwarovými technikami. Tradiční excize je používána, ale extrémně vzácně a pouze v těch oblastech, kde jsou dostupná technická zařízení v omezeném množství.

Zvažte následující typy hardwarových technologií:

 1. Kryogenní destrukce – hluboké mražení se provádí za použití kapalného dusíku.
 2. Aplikace excize rádiových vln pomocí rádiového nože, úzce zaměřené vlny radiofrekvenčního záření, hraje roli chirurgického skalpelu. Chcete-li generovat paprsek v určitém směru, použijte lék Surgitron.
 3. Elektrokoagulace – tato metoda se také nazývá “elektrokauterizace”. Používá se k vypálení růstu vysokofrekvenčního proudu.
 4. Expozice laserem – Zvláštní zařízení generující paprsek je nutné. Proto je tato metoda poměrně drahá, ale velmi účinná.
 5. Okamžitá excizie – Metoda se používá v případě komplikací a u onkogenních papilomů. Používá se chirurgický skalpel.

Pouze lékař, který vede pacienta, si zvolí způsob léčby. Mnoho faktorů je vzato v úvahu – počet a velikost formací, jejich místo lokalizace, typ patogenu apod.

Efektivní lidová léčba HPV a bradavic

Tradiční terapie se provádí také pod dohledem lékaře. Je rozdělen na dva typy:

 • Pro místní použití. Lidové léky ovlivňují samotné kožní útvary, přispívají k buněčné nekróze a jejich zmizení.
 • Pro interní použití. Používá se především k posílení lidského imunitního systému.

Před použitím lidových léků se ujistěte, že na součásti rostlin nejsou žádné alergické reakce.

Jak odstranit růst: kandidáti se dostanou k záchraně

Od starověku lidé bojovali s projevy kůže s pomocí rostliny. Dva způsoby, jak je použít, stojí za zvážení:

 1. Je nutné odřezat stonku rostliny a z ní vytlačit šťávu. Aplikujte šťávu na formu a lepidlo nalepte nahoře. Je nutné provádět tento postup třikrát denně, dokud růst nezmizí. Pokud je hodně šťávy, můžete ji uložit do chladničky, ale po 2 dnech se sníží účinek produktu.
 2. Tinktura je připravena následovně: nakrájené stonky a listy celandinu a nalit vroucí vodu. Po infuzi trochu infuze, můžete nasáknout obvaz a použít na bolest místě.

Jod

Potřebují mačkat bradavku, dokud nezhasnou a spadnou.

Aloe nebo šťáva z Kalanchoe

Ze šťávy z těchto rostlin jsou rozmazané výrůstky, můžete je aplikovat samostatně nebo spolu s sebou. Průměrná délka léčby je 50-60 dnů.

Jak se zbavit papilomů pomocí pampelišek

Nejprve musíte sbírat květiny rostliny a dát do 0,5-litrový džbán. Poté je naplňte cenově výhodným kolínským koutem. Skleněná nádoba se těsně uzavře a zatahuje na chladné místo po dobu 2 týdnů. Poté je tinktura filtrována a naliata do tmavé misky.

Potom si můžete namazat papilomy tinktury pampelišek, to je prováděno 1-2 krát denně. Růst kůže by měl zmizet za 7-14 dní.

Nejlepší lék proti HPV: seznam léků

Jaký je nejúčinnější lék na léčbu papilomů? Nejlepší léky na odstranění papilomů zahrnují:

 • Lap tužka – zatímco virus je neutralizován dusičnanem stříbrným.
 • Perezol – Toto je řešení založené na tricresolu a fenolu. Nástroj má baktericidní a kauterizační účinek.
 • Super Cleaner – produkt se aplikuje po směru a po 7-8 dnech neutralizuje růst kůže.
 • Isoprinosin – k dispozici ve formě tablet s obsahem 500 mg. Jsou schopné zvýšit imunitu a mít antivirový účinek.

Léky na papilomy jsou mnoho, ale lékař je musí vybrat. Hardwarové techniky, jako je cryodestruction, electrocoagulation, laser therapy, jsou považovány za velmi účinné.

Volba metody bude záviset na lokalizaci papilomů, prahové hodnotě bolesti pacienta, souvisejících nemocech, typu patogenu. A také důležitou roli hraje otázka peněz.

Prevence

Jedinou spolehlivou prevencí této choroby je očkování u lidí. Poté se v těle vytvářejí ochranné protilátky, které zabraňují pronikání pravých papilomavirů.

Existují určité podmínky pro imunizaci proti HPV:

 • Doporučuje se vakcinovat lidi před začátkem sexuálního života. Tento věk se pohybuje od 9 do 16 let.
 • Dívky a ženy mohou dostat vakcínu až do věku 26 let, ale před tím musíte předložit analýzu negativního HPV.
 • Očkování těhotných žen je zakázáno.
 • Očkování se provádí na klinikách pod dohledem lékařů, protože existuje riziko alergických reakcí.
 • Existuje určitá schéma očkování (trojnásobné očkování během 6 měsíců), teprve pak bude výsledkem přijatých opatření.

Po očkování se minimalizuje možnost kontracepce papilomaviru, vakcína je 7 až 10 let. Potom se postup opakuje.

 • Mezi opatření sekundární prevence patří:
 • Každoroční návštěva lékaře.
 • Provádění onkocytologie podle potřeby.
 • Pokud máte nějaké příznaky papilomaviru, musíte předat testy genitálních infekcí.
 • Při diagnostice HPV u jednoho z partnerů by měl být testován druhý.
 • Díky včasné diagnostice lidského papilomaviru je možné zahájit včasnou léčbu a vyhnout se nebezpečným komplikacím.

Závěr

Není možné trvale odstraňovat HPV, ale dodržování nezbytných léčebných pravidel zabrání infekci virem a rozvoj kožních lézí. Je velmi důležité se postarat o imunitu a pokud je to možné, posílit ji.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…