33 režim léčby HPV

33 režim léčby HPV

Obsah článku:

33 režim léčby HPV

Jaké typy lidského papilomaviru mohou způsobit onkologii?

Slovní spojení lidského papilomaviru nebo HPV je poměrně časté a někteří lidé se domnívají, že infekce tímto mikroorganismem způsobuje, že na těle se objevují pouze papilomy.

Ale ne vše je tak vítané, infekce HPV někdy vede k rozvoji poměrně závažné nemoci – rakoviny. Předpokládejme, jak se bude infekce chovat v těle, ale pouze znát typ papilomaviry.

Typy lidského papilomaviru

Studie provedené v posledních desetiletích prokázaly, že HPV se přenáší pouze od jedné osoby k druhé a může to být buď nosič infekce, nebo pacient s vážnými klinickými příznaky papilomatózy.

Je zjištěno, že papilomavirus je rozdělen na typy, existuje více než sto. V závislosti na typu viru, který vstoupil do těla, dojde v budoucnu ke všem vnějším i vnitřním změnám.

Oddělení HPV podle typu umožnilo vyvinout taktiku pro léčbu pacientů s mikroorganismy zjištěnými analýzou.

Fotky různých druhů papilomů

Je třeba vědět, že infekce jedním typem papilomaviru ještě nezaručuje, že organismus je infikován z jiných poddruhů. To znamená, že člověk může být zároveň nosičem několika druhů HPV, někteří z nich nemusí představovat žádné nebezpečí, jiní zvyšují pravděpodobnost rakoviny.

Virus je přenášen několika způsoby, z nichž hlavní je sexuální. Infekce je možná, když několik lidí používá stejný ručník, holicí strojek, nůžky. Patogen může být přenášen z pracující ženy na dítě, existuje riziko sebepoškození, tedy přenos viru z jedné části těla do druhé.

Mikroorganismus je tak mikroskopický, že snadno proniká skrze nejmenší praskliny na kůži, škrábance a škrábance. Podle nejnovějších údajů je na 90% celé populace planety infikováno různými typy viru.

Ne vždy virus je aktivován okamžitě. To znamená, že po dlouhou dobu může být v těle v “spánkovém” stavu, z něhož je odvozeno množství provokativních faktorů.

Onkogenní klasifikace

Onkogenní klasifikace je takové rozdělení typů virů, které bere v úvahu pravděpodobnost vývoje nádorových nádorů v závislosti na poddruhu. Celkem použité v praktické medicínské jednotce ve třech skupinách.

První skupina

Neonkogenní skupina zahrnuje HPV 1,2,3,4,5. Pokud je některý z těchto poddruhů v analýzách vystaven, pak můžeme předpokládat, že vývoj rakoviny z tohoto mikroorganismu vás neohrozí. Ale nezapomeňte, že v budoucnu je možné infekce a jiné typy.

HPV 6,11,42, 43,44 patří do skupiny s nízkým stupněm pravděpodobnosti vývoje nádorových buněk. Pod vlivem některých provokujících faktorů mohou tyto typy příčinných činitelů papilomatózy vést k buněčným mutacím, což je zase povzbuzuje k rozvoji maligního nádoru.

HPV 16,18,31,33,35,39,45,51,52,56,59,68 tato skupina virů s vysokou onkogenní aktivitou. Bylo prokázáno, že pokud jsou přítomny v těle ženy, riziko mnohonásobného zvýšení rakovinového procesu v krčku a mléčných žlázách se zvyšuje. Bylo zjištěno, že u mužů mohou onkogenní podtypy HPV způsobit rakovinu močového měchýře.

Samozřejmě, není vždy přítomnost těchto známek naznačuje, že rakovina se určitě vyskytne. Ale při nejmenší změně zdravotního stavu a při výskytu různých výrůstků na sliznicích a kůži je nutné podrobit se úplnému vyšetření v krátké době.

Jaké jsou nebezpečí typu 16 a 18?

Riziko vývoje onkogenních onemocnění se opakovaně zvyšuje, pokud má člověk dva typy papilomaviru, je 16 a 18.

Studie žen s rakovinou děložního čípku nám umožnila přesně stanovit, že ve více než polovině případů je šestnáctý typ viru přímou příčinou mutace buněk.

Po dlouhou dobu po infekci nemusí žena předpokládat, že je nosičem mikroorganismu nebezpečného pro své zdraví. A pouze pod vlivem některých vnějších a vnitřních vlivů se virus aktivuje a začne pracovat v buňkách a mění jejich DNA.

V důsledku toho se buňky začnou aktivně rozdělovat a vytváří se papilomy a genitální bradavice na kůži, pohlavních orgánech, slizních ústech, vnitřních stehnech. Virus typu 16 také ovlivňuje vývoj takového prekancerózního stavu jako je cervikální dysplazie u ženy.

Genitální bradavice způsobené virem 16 a méně často 18 typy rostou velmi rychle. Jednotlivé prvky se mohou navzájem sloučit a potom se vytvoří velká, podobná karfiolu, rozrůstání. Přítomnost takových nádorů v pochvě vede k jejich poranění a zánětu, což se projevuje odpovídajícími příznaky.

Infekce mužů 16 a 18 s typem papilomaviru také neprochází bez stopy. Tento mikroorganismus může být dlouho neaktivní, ale během jeho vývoje může neplodnost a impotence ohrozit muže. Virus typu 16 také vede k tvorbě bovenoidní papulózy na pokožce genitálií – skvrny, erytém a plaky.

Kmeny viru č. 16 a 18 mohou způsobit u mužů a Bowenovy choroby, projevuje se tvorbou červené desky na kůži penisu, která s časem hrubá a pokrytá váhy. Bovenoidní papulóza a Bowenova choroba jsou považovány za prekancerózní změny v kůži.

Po absolvování kurzu je nutné opakovat testy, abyste se ujistili, že hlavní cíl terapie, tj. Přenos viru do neaktivního stavu, je dosažen. Je-li přítomen virus, testy se musí opakovat po celou dobu, což umožní opětovný výskyt onemocnění na samém začátku.

HPV 31 a 33

Tyto dva typy viru patří do skupiny s vysokým stupněm onkogenního rizika a nejčastěji vedou k onemocněním, jako je bovenoidní papulóza a intraepitelová neoplazie děložního čípku.

Bovenoidní papulóza je ve většině případů zjištěna u mužů a riziko vzniku tohoto onemocnění se zvyšuje s nadměrným počtem sexuálních partnerů. Někdy se zjišťuje samoléčení.

Neoplazie děložního čípku může být mírná, středně závažná a závažná. V prvním případě jsou všechny změny detekovány pouze cytologickým vyšetřením nátěru. Těžká neoplazie je již považována za intraepitelní rakovinu. Neoplazie u žen je často spojena s tvorbou bradavic, které se vyskytují pod vlivem viru 6 a 11 typů.

HPV 51, 52 a 56

Kmeny viru s čísly 51, 52 a 56 patří také do skupiny s vysokou koncepcí, jsou přenášeny sexuálním kontaktem. Tyto typy viru způsobují hlavně genitální bradavice.

U žen, viry 52 a 56 typů často vedou k cervikální dysplazií a erozi. HPV typ 52 vede ke vzniku genitálních bradavic v blízkosti konečníku a uvnitř konečníku. V budoucnosti mohou změny v struktuře a rozdělení buněk na těchto místech způsobit rakovinu.

HPV typu 51 se vyskytuje u žen s karcinomem děložního čípku, rakovinou vulvy, u mužů s rakovinou penisu a konečníku.

Diagnostické metody

Existuje několik způsobů, jak detekovat přítomnost HPV v těle, v současné době jsou dva široce používané:

 • PCR analýza. Tato analýza umožňuje detekovat přítomnost nebo nepřítomnost viru v těle, jeho typ a množství virových částic. Pro diagnostiku je používán nátěr od žen během gynekologického vyšetření a krve.
 • Test digestu nebo test HPV DNA. Pro tento test je odebráno z cervikálního kanálu. Analýza určuje koncentraci viru v tkáních a typech HPV, tj. Identifikuje kmeny.

V případě potřeby je předepsána biopsie materiálu odebraného z odstraněných špicatých papilomů. Údaje o všech vyšetřeních vyhodnocuje onkolog a až poté se rozhodne o volbě nejúčinnější metody léčby.

Léčba zjištěného HPV v těle jakékoli osoby závisí na tom, jak se tento virus projevuje a na kterou skupinu onkogenní aktivity patří.

Pokud jsou na genitálech a papilomech na těle genitální bradavice, je vybrán jeden ze způsobů jejich odstranění. Vyříznutí klíčení se provádí obvyklým chirurgickým způsobem pomocí laseru, elektrického proudu pod vlivem nachlazení.

V případě detekce prekancerózních onemocnění je zvolen postup léčby odpovídající projevům a změnám. Rakovina děložního hrdla kombinovaná s viry typu 16 a 18 se chirurgicky ošetřuje chemoterapií. Antivirová léčba je nepovinná.

Prevence

Je velmi obtížné předcházet infekci HPV, protože některé kmeny mohou být přenášeny při návštěvě bazénů, vany, kosmetické salony a dokonce i nemocnice. Ale můžete minimalizovat riziko infekce způsobené sexuálně přenosnými typy HPV.

Pravděpodobnost jejich proniknutí do těla se snižuje, pokud splníte tyto podmínky:

 • Máte jednoho sexuálního partnera. Často ani kondom nemohou plně chránit před virem, a proto je žádoucí být naprosto jisti, že váš partner nemá HPV.
 • Po nechráněném a chráněném sexuálním styku s netestovaným partnerem je nutné pečlivě provádět důvěrnou hygienu a používat aseptické přípravky.
 • Začátek sexuálního života není dříve než 18 let. Do té doby mají dívky tvorbu ochranné vrstvy vagíny a jakákoli infekce během sexuálního styku rychle vstoupí do těla.
 • Vedení zcela zdravého životního stylu.
 • Léčba akutních a akutních exacerbací chronických onemocnění.

Metody prevence zahrnují pravidelné návštěvy žen a urologu ženami u žen. Průzkumy umožní čas zabavit změny, které se vyvíjejí pod vlivem HPV.

Může virus papilomaviru způsobit rakovinu a kdo musí být očkován, toto video poví:

HPV typ 33 u žen a mužů. Léčba, jak žít a co dělat?

Lidský papilomavirus je charakterizován širokou škálou kmenů. K dnešnímu dni je již známo více než sto sedmdesát typů. Papilomaviry zahrnují několik rodů a asi třicet druhů, jejichž zástupci mají své vlastní charakteristické znaky. Typ HPV 33 – napětí, které je téměř stejné jako u nejběžnějších kmenů 16 a 18.

Všechny tyto tři možnosti patří do skupiny s takzvanou vysokou onkogenicitou. To znamená, že po infekci takovými kmeny existuje vysoká pravděpodobnost přeměny postupně se tvořících benigních formací na maligní. Ženy a muži jsou samozřejmě znepokojeni tím, co mají dělat v takové situaci a jak žít.

Rozšiřování viru

Pozitivní diagnózu HPV lze nalézt u obrovského počtu lidí. Pokud si myslíte, že statistika, onemocnění zasáhlo asi devadesát procent lidstva. To je způsobeno dvěma hlavními faktory: patogen se snadno šíří a nemůže být zcela vyléčen.

HPV má různé přenosové cesty. Některé kmeny jsou volně distribuovány prostřednictvím kontaktů v domácnosti, prostřednictvím předmětů pro domácnost, jako jsou nádobí a ručníky. Nicméně, pokud jde o HPV 33, není to úplně pravda. Případy této infekce jsou velmi vzácné, i když možné. Přenos tohoto kmene je téměř vždy prováděn sexuálně.

Současně nelze říci, že důvodem šíření patogenu je výlučně nechráněný sex. Virové buňky jsou schopny proniknout do latexu, ačkoli toto procento výrazně snižuje. Kromě infekce není nutné kontaktovat genitálie pacienta. Docela se dotýká kůže kolem nich a anální oblasti.

Symptomy onemocnění

HPV jakéhokoli genotypu vede k klíčovému symptomu choroby – kondylomu. Avšak kmen často ovlivňuje vzhled nádoru a jeho lokalizaci. Ačkoli virus způsobuje vzhled růstu na genitáliích, typy s nízkou onkogenicitou jsou také charakterizovány jejich tvorbou po celé ploše těla, stejně jako sliznice úst.

Pokud jde o HPV 33, tak se nazývá bovenoidní papulóza proti jejímu pozadí. Totéž platí o některých jiných typech vysoce onkogenicity, jako 16, 18 a 31. V takových případech se u žen a mužů objevuje vyrážka na jejich genitáliích. Postupně se rozvíjejí plaky, které se obvykle nacházejí pod kůží.

Jsou malované v bělavých, žlutých nebo růžových odstínech. Podobné barvení, souhrnně s lokalizací na genitálech, činí novotvary velmi nepostřehnutelné. Výsledkem je, že onemocnění je často zanedbáváno, což zvyšuje pravděpodobnost degenerace rakoviny. Kromě toho se na pozadí HPV 33 objevují komplikace, jako je eroze a rakovina děložního hrdla.

Vlastnosti kurzu a důsledky

Rychlost vzhledu a šíření příznaků závisí na stavu lidského imunitního systému. Pokud se z nějakého důvodu, jako je stres a hormonální poruchy, otřesí, začne vzhled bradavic. Totéž platí se silnou imunitou, pokud je kontakt s patogenem téměř konstantní.

Při absenci léčby dochází k rozvoji bradavic často u žen u neoplazie děložního čípku. Tato podmínka je označována jako prekancerózní, tj. Vážně zvyšuje riziko rakoviny. Následující stupně patologie jsou rozlišeny:

 • Slabé. Existuje částečná keratinizace cervikálního epitelu, která postihuje ne více než třetinu hloubky. Je velmi obtížné zjistit onemocnění v této fázi, ale pokud se tak stane, bude lék snadno léčit;
 • Průměrný. Keratinizace se stává výrazným, ovlivňuje se přibližně polovina hloubky epitelu. Obvykle je činnost HPV 33 zaznamenána právě v tomto okamžiku;
 • Těžké V této fázi jsou pozorovány patologické změny na všech úrovních, jako je tkáň a orgán. Více než dvě třetiny zasáhly.

Muži také nejsou chráněni před negativními účinky šíření 33 kmenů. Pro ně je častou komplikací rakovina penisu. Zvláštním nebezpečím je skutečnost, že bradavice na penisu jsou snadno poškozeny pohlavním stykem. Z tohoto důvodu je rozdělení patogenních buněk ještě aktivnější.

Diagnostika

Lidé obvykle chodí k lékaři poté, co se na těle objeví bradavice. V případě typu 33 se v oblasti obvykle vyskytují výrůstky:

 • Penis;
 • Rektum;
 • Perineum;
 • Vagina;
 • Vulvae;
 • Děloha;
 • Uretry.

Pro muže je mnohem snazší zjistit výskyt anogenitálních bradavic. Pro ženy to obvykle vyžaduje návštěvu gynekologické židle. Dalším krokem v diagnostice je genotypizace viru. Ženy a muži odebírají vzorky tkáně, které jsou odeslány k dalšímu výzkumu.

Nejčastěji stačí zjistit pouze typ specifického patogenu, ale v některých případech věnujte pozornost kvantitativnímu aspektu. Nejběžnější diagnostickou metodou je PCR. Během testu laboratorní technici uměle zvyšují DNA viru chemickými reakcemi.

Dokonce ani v případě, že na genitáliích nedojde k žádnému růstu, může být podezření na to, že došlo k rozmazání cytologie. Taková studie se provádí téměř v každé návštěvě gynekologa, a proto pravidelné návštěvy lékaře pomohou identifikovat nemoc v rané fázi. Přepis bude indikovat přítomnost patologických změn, po které bude žena předepsána PCR.

Jak léčit nemoc?

Úplně a trvale se zbavit lidského papilomaviru není možné. Abychom zabránili rakovinnému růstu růstu, je nutné symptomy pravidelně zastavovat. Aby se zabránilo relapsům, je nutné sledovat stav imunity. To zahrnuje užívání řady drog a udržení zdravého životního stylu.

Pokud ochranné systémy těla potlačují aktivitu viru, léčba nebude nutná. Pokud tělo nedokáže zvládnout a začne vznik bradavic, je nutné je odstranit. Lékaři nejprve předepisují externí lék, který se obvykle kombinuje s antivirovou lékovou terapií. Bohužel takové metody expozice ne vždy vedou ke zmizení bradavic.

Vzhledem k tomu, že typ 33 předpokládá vysokou pravděpodobnost maligní transformace, je velmi důležité eliminovat kondylomy v čase. S neúčinností farmakoterapie lékaři předepisují postupy odstraňování. Nejčastější (a nejvíce zastaralá) metoda je excize se skalpelem.

Tento postup je charakterizován bolestí, ztrátou krve, vysokou pravděpodobností jizev a relapsů. Existuje více moderních metod, které jsou mnohem jednodušší a efektivnější, ale jejich náklady jsou mnohem vyšší. Například kondylomy jsou odstraněny pomocí laseru nebo kapalného dusíku. K dispozici je také radioterapie.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…