Byliny pro léčbu HPV

Byliny pro léčbu HPV

Obsah článku:

Byliny pro léčbu HPV

Principy léčby HPV lidových léků

Léčba lidských léků HPV je významná z hlediska dostupnosti, účinnosti a jednoduchosti. Netradiční metody léčby této nemoci jsou zvláště účinné v kombinaci s konzervativními lékařskými metodami eliminace papilomů. Aby oblíbené recepty měly nejpozoruhodnější a nejbezpečnější účinky na tělo, je důležité koordinovat jejich užívání se svým lékařem.

Léčba lidí proti HPV je založena na následujících zásadách:

 • použití tonických prostředků zaměřených na zlepšení imunity pacienta;
 • lokální odstranění novotvarů.

Posílení imunity je nedílnou součástí úspěšné kontroly onemocnění. Vírus je zpravidla aktivován, když jsou ochranné funkce těla oslabeny kvůli zvýšenému zatížení, duševnímu nadměrnému utrpení a onemocněním v minulosti. V těchto obdobích se objevují nádory.

Eliminace papilomů je důležitou etapou úspěšné léčby. Zbavit se je stává nutností z důvodu nepohodlí, nevzhledného vzhledu, zranění. Navíc některé typy papilomů mají tendenci jít do zhoubných novotvarů a vyvolat rakovinu.

Pozor! Tradiční medicína, stejně jako tradiční, není schopna zcela zničit lidský papilomavir. Hlavním cílem léčby je potlačení její životaschopnosti a dalšího vývoje.

Oblasti tradiční medicíny pro HPV

Tradiční medicína navrhuje léčit papillomatózu doma pomocí bylinného čaje, tinktury, odvarů, mastí. Prostředky pro orální podávání jsou zaměřeny na posílení imunity, zatímco místní produkty mohou eliminovat nádory a vyčistit kůži. Celkové trvání léčby lidovými léky může trvat až 3 měsíce nebo déle.

Zlepšete si vlastní obranné mechanismy těla, které pomohou bylinné.

Bude nutné vysekávat a důkladně promíchat suché rostliny, které byly odebrány ve stejném množství – listy z kopřivy, plantain, citrónový balzám, přeslička, kořen pampelišky. Složení 3 polévkové lžíce. l směs a 1 litr vody vaří 10 minut při nízké teplotě. Plavidlo s vývarem je zabaleno ručníkem, nechává se ochladit. Když se nástroj zahřívá, může být před jídlem odebrán na 2 polévkové lžíce. l 3 za den.

Terapeutická směs by měla obsahovat stejné podíly valerijského kořene, chmelových korýšů, limetkového květu, sušeného ovoce bobulí, koriandrového ovoce, mokřiny, citrónového balzámu, oregano. Všechny složky jsou rozdrceny, nalijte vroucí vodu (500 ml kapaliny na 1 polévkovou lžíci), naplní se po dobu 3-5 hodin. Výsledná kompozice je určena pro použití během dne pro několik recepcí.

Podobně se připravuje přípravu na papilomavirus z bohaté léčebné kytice:

 • Třezalku, nemotor a řebříček;
 • oregano, březové pupeny, kobylka, kořene a pampeliška;
 • listy z kopřivy, lípy a heřmánek;
 • motherwort, tymián, měsíček a sérii;
 • plantain, kmín, centaury a borovice;
 • šalvěj a celandín.

Na 0,5 litru vařící vody budou potřebovat 2 lžíce. l bylinné směsi. Extrakt je podáván infuze po dobu nejméně 8 hodin, po níž se užívá 1/2 šálku nejméně 4krát denně.

Kombinace paliva, kopru a fialky má antivirový účinek, zlepšuje imunitu a zabraňuje výskytu papilomů na kůži. Pro přípravu léků potřebují semena. Důkladně se mísí, rostliny nalili vroucí vodu (1 polévková lžíce na sklenici vody). Nástroj je uchováván až do úplného chlazení, po kterém může být opilý dvakrát denně v objemu 2 lžíce. l

Infuze a odvarky

Léčba s fytochemickými přípravky se doporučuje střídat s použitím infuze z jednoho druhu byliny. Chcete-li normalizovat imunitní systém, aplikujte:

Způsob přípravy těchto nástrojů je stejný – 2 polévkové lžíce suché suroviny se nalije 500 ml vroucí vody, infuse na 1-2 hodiny. Poté užijte 3x denně za ½ šálku. Pití drogy musí být nejméně 2 týdny.

V lidové medicíně je oblíbený jehličkový odvar, který stimuluje obranyschopnost těla a nepříznivě ovlivňuje infekci. Pro přípravu léčebného prostředku se 2 polévkové lžíce borovicových jehel promyjí studenou vodou, nalijte půl sklenice vařící vody. Přiveďte k varu na nízké teplotě, nechte vařit dalších 20 minut. Když se kompozice ochladí, přefiltruje se, pořizuje se 2 polévková lžíce. l 3 krát denně. V případě potřeby přidejte do nápoje nějaký cukr nebo med.

Zvýšení účinnosti bylinné medicíny pomůže pravidelný česnek. Je nutné jíst 1 hřebíček denně.

Pro ošetření postižené kůže prostředkem přírodního původu. Tradiční medicína vám umožňuje odstranit papilomy:

 • vlašské ořechy;
 • trávní rostliny;
 • vaječná bílá;
 • ocet;
 • éterické oleje.

Masť zelených ořechů

Tento nástroj je vhodný k odstranění papilomů na kůži (nikoliv na sliznicích). Bude nutné rozdrtit několik nezralých vlašských ořechů s kůrou v masovém mlýnu a nalijte kerosen v poměru 2: 1. Kompozice musí být uchovávána po dobu 3 týdnů na místě chráněném před světlem a vysokými teplotami a před použitím přefiltrována. Oni jsou ošetřeni pokožkou v místech lokalizace papilomu 2krát denně.

Náprava s rostoucím rostlinným olejem

Chcete-li se zbavit růstu, nasekaná čerstvá tráva se nalije olivovým olejem ve stejném poměru, udržuje se na tmavém místě po dobu 3-4 týdnů. Aplikuje se na postiženou oblast bavlněným tamponem nejméně 3krát denně. Postupy se provádějí, dokud není kůže úplně vyčištěna z papilomů.

Aplikace bílých vajec

Před zahájením léčby byste měli oddělit vaječný bílý od žloutek a umístit ho do chladničky. Papilomy skvrny postupně – po vysušení předchozí vrstvy vložte novou vrstvu. Ošetřené plochy by neměly být navlhčeny. Když se všechny akce provádějí správně, růst na kůži zmizí po několika dnech.

Léčba olivového papilomu

Můžete použít běžný stolní ocot nebo jablečný jablečný ocet. Před léčbou se postižená kůže umyje teplou vodou a mýdlem, osušená. Ocot je aplikován s bavlněnými tampony až 3krát po celý den. Minimální doba léčby trvá nejméně 1 týden.

Odstranění esenciálních olejů

Mnoho druhů esenciálních olejů (čajový strom, thuja, rakytník) je obohaceno antiseptickými prvky, které mohou zničit skořápku virů a mikroorganismů. K odstranění nádorů se 1 kapka vybraného rostlinného extraktu smíchá s 1 čajovou lžičkou ricinového oleje. Výsledná kompozice je impregnována bavlněným tamponem a nanáší se přímo na růst několikrát během dne (až do úplné eliminace).

Pozor! Obvyklá metoda likvidace papilomů pomocí bramborového džusu. Tato metoda vám umožňuje odstranit bradavice z jakékoli části těla, včetně kůže, sliznic intimní zóny u mužů a žen. Léčba trvá od 1 do 1,5 měsíce.

Indikace a kontraindikace

Lidské léky na papilomy lze použít, pokud jsou nádory benigní. Alternativní medicína musí být opuštěna v následujících případech:

 • s lokalizací papilomů na sliznicích anogenitální zóny;
 • s lézemi hrtanových novotvarů;
 • pokud je špička papilomu nasměrována, není žádná tenká noha;
 • formace má jiný odstín než barva kůže a sliznice;
 • při vytváření širokých plochých výrůstků.

Léčba papilomavirů podle národních metod může být nebezpečná, pokud novotvar drasticky změní jeho velikost (v krátkém časovém období se zvýší nebo sníží).

Pozor! Specialisté, kteří se zabývají léčbou HPV pomocí tradičních léků, doporučují, aby se zdržely používání oblíbených receptů bez předchozí konzultace s lékařem.

Možné komplikace

Vývoj komplikací v léčbě lidského papilomaviru lidovými metodami je možný, pokud jsou výskyty zhoubné. V takovém případě je použití jakýchkoli prostředků bez kontroly specialisty nepřijatelné a může vést ke zhoršení situace.

K bezpečnému vylučování nádorů je zapotřebí zahájit léčbu v počáteční fázi, mít informace o druhu papilomu, k provedení terapie. V případě nežádoucích příznaků byste měl okamžitě informovat ošetřujícího lékaře.

Prevence

Léčba HPV často trvá dlouhou dobu a vyžaduje značné úsilí. Abyste zabránili infekci, je vhodné dodržovat následující pravidla prevence onemocnění:

1) opustit promiskuitu;

2) v sexuálním styku s neznámým partnerem použijte osobní ochranné pomůcky (kondom);

3) upřednostňovat zdravý životní styl, eliminovat kouření a alkohol;

4) vyhýbejte se veřejným místům a velkým skupinám lidí (bazény, lázně);

5) minimalizovat stresové situace;

6) pravidelně užívejte komplexy vitamínů.

Účinným způsobem prevence infekce je očkování přípravkem Gardasil, přípravek Cervarix. Taková očkování může být provedeno od 9 let. Dnes je zavedení vakcín považováno za nejúčinnější opatření ochrany proti agresivním typům viru, což vede k rozvoji onkologie.

Byliny pro léčbu HPV

Je stejně důležité včas léčit chronické infekce, které oslabují imunitní systém a podporují pronikání HPV do těla. Když se objeví první známky papilomatózy, měli byste se poradit s odborníkem.

Byliny z HPV

Stromy nebo bylinky z papilomu pomáhají v počátečních stádiích onemocnění a pokud léčba z určitých důvodů není možná. Lidová lékárna nabízí mnoho receptů. Jejich výhodou je dostupnost a jednoduchost, negativní bod – možnost alergií na složky poplatků a dlouhou dobu léčby.

Nejúčinnější rostliny pro léčbu papilomu

Existuje několik způsobů, jak se nakazit papilomavirem:

 • kontaktní metoda (s rukama, společné prostory – tělocvičny, veřejné instituce atd.);
 • sexuálně (vysílá se pouze vrcholné růsty);
 • dítě může být nakaženo matkou během porodu;
 • samoinfekce.

Kromě výrazné kosmetické defekty mohou někdy papilomy způsobit vážná onemocnění. Ve většině případů lékaři doporučují odstranit nechtěné výrůstky. Ale pokud je nemoc v počáteční fázi, můžete se obrátit na prasátko populárních receptů. Století staré zkušenosti s hojením umožnily hromadit dostatečný počet receptů, které pomáhají neinvazivně léčit papilomy. Bylinné ošetření je účinné, ale díky specifickým účinkům na organismus může být časem zpožděno.

Před zahájením postupu nezapomeňte zkontrolovat, zda součásti sbírky nevyvolávají alergie u pacienta.

Papilární Echinacea

Echinacea je dlouho známá pro své léčebné vlastnosti: zvyšuje imunitu, je přirozeným antibiotikem, stimuluje produkci interferonu a lymfocytů v těle. Echinacea s HPV se používá ve formě roztoků čaje a alkoholu. Pokud je čas krátký, v lékárně si můžete zakoupit hotovou tinkturu. Je nutné zaschnout postižené oblasti pokožky tinktury ráno a večer a pak ji otřít všemi esenciálními oleji, aby nedošlo k utahování.

Slepice z HPV

Díky glycerizové kyselině obsažené v lékořice se účinně vyrovná s růstem. Pokud je pacient infikován kondylomy, doporučuje se mykání vnějších genitálních orgánů s odvarováním lékořice pro prevenci nových bradavic a pro zmírnění svědění. Licorice je také široce používána v lékařských směsích. Lékárna prodává léčivý přípravek “Eligen”, který je založen na kořeném sladovce. K dispozici ve formě gelu a spreje.

Aloe a papilomy

Agáve je každá babička. A z dobrého důvodu – existují legendy o jeho léčivých vlastnostech. Komprese z čerstvě nakrájeného listu aloe, který je umístěn na půldenní nárůst, pomáhá zpomalovat růst růstu. Postup musí být opakován každý večer během týdne. Aloe bush musí být dospělý, zdravý, list – bez poškození. Díky dobrým léčebným vlastnostem je aloe šťáva používána k obnově pokožky po odstranění papilomu. K tomu je plech uchováván v chladničce 4-7 dní. Dejte na poškozený povrch šťávu.

Celandine a pelyněk

Tinktura celandinu na rostlinném oleji účinně bojuje proti papillomům. Pro jeho přípravu je nutné shromáždit mladé výhonky, nakrájet je bez nože, pokusit se roztrhat výhonky na malé kousky. Je nutné používat rukavice, jinak na kůži zůstanou stopy. Naplňte olejem 50/50, po kterém je třeba udržovat směs 20-30 dní, nejlépe v ledničce nebo sklepě. Otřete papilomy ráno a večer před zmizením. Palina se používá ve formě tinktury nebo esenciálního oleje. Je třeba dávat pozor, protože vysoká koncentrace rostlin v hotovém léku může způsobit otravu.

Rhodiola rosea

Tato rostlina je známá imunomodulačními vlastnostmi. Léčba je nejúčinnější v jarním a podzimním období. Léčba v létě se nedoporučuje, je zakázáno užívat léčivé čaje a alkoholové obklady na radiotelegrafii pro děti do 12 let. Rhodiola rosea patří adapogenům: jeho příjem by měl být koordinován s pacientovým biologickým rytmem.

Infuze aralia vysoké

Složení Aralia vysoké zahrnuje kumarin, který blokuje růst benigních formací, které zahrnují papilomy. Léčivý čaj se připravuje z listů: parní 10 gramů trávy se 100 gramy horké vody, pak se na parní lázeň po dobu jedné čtvrtinu hodiny přivede do požadovaného stavu. Léčba je určena na dva týdny, pít před jídlem na 65 gramů alespoň třikrát denně.

Pampeliška obyčejná

Používá se ve formě infuze a čerstvě stlačené šťávy pampelišky. Pro infuzi jsou žluté hlavy shromažďovány, omyty, umístěny těsně v litrové nádobě nebo vhodné nádobě, naplněné trojitým kolínkem a trvaly 14 dní v temném místě. Po 2 týdnech je infúze filtrována a používána po dobu 45 dní 4krát denně. Čerstvá šťáva je také účinná proti bradavicím: aplikuje se na papilom a nechá se uschnout.

Léčivé vlastnosti Kalanchoe

Stejně jako aloe, listy Kalanchoe mají antiseptické vlastnosti. Používají se ve formě kompresí: čerstvý list se odřízne a vázá se na místo vytváření papilomu pomocí fixačního obvazu. Komprese je žádoucí nechat přes noc. Opakováním tohoto postupu každý večer po dobu 14 dnů se můžete zbavit bradavice. V pokročilých případech se léčba v průběhu roku opakuje 2-3 krát.

Kořeny života jsou ženšen

Lidský papilomavirus lze léčit v rané fázi užívání ženšenu. Antioxidanty obsažené v kořenech účinně bojují proti benigním nádorům. Ženšenové tinktury se prodávají bez lékařského předpisu. Používá se ve formě obkladů, v noci stlačuje po dobu 1-2 měsíců. Účinnost proti papilomu je pozitivní v 60% případů.

Tui Drogy

Thuja je silná rostlina s jedem v jejím složení. Proto se používá v bylinných směsích proti papilomům. Thuja se vyrovná s houbami a obnovuje pokožku. Vývar je vyroben z bramborových bobů, thujy a výhonků, které se odebírají ve stejném množství. Výsledná směs se naplní skleněnou nádobou, na okrajích se naplní vodka. Proces trvání – až 14 dní. Po filtrování a rozmazání bradavic dvakrát denně.

Čajový strom

Antibakteriální vlastnosti sušených papilomů v čajových stromech. Hlavní lékovou formou je esenciální olej. Kurz je určen na 21 dní, bradavice jsou třikrát denně rozmazané bavlněným tamponem. Aby se zlepšila imunita, doporučuje se pravidelně kouřit se 7-10 kapkami čajového oleje. Také čajový strom se používá v aromaterapii.

Zlatý knír

Použití této rostliny z lidského papilomaviru má výrazný účinek. Zázračná šťáva ze zlatých knírek se používá k výrobě tinktur a čaje, růstu skvrn. Pokud budete míchat vazelínu a zlatý knír v poměru 3: 1, dostanete velkou masti, která není účinná v lékárnách. Tinktura neplodu v kombinaci s výtažkem zlatých vláken může odstranit barvu pleti po odstranění papilomu.

Bylinky, odvarky a infuze pro orální podání

Léčba bylinných papilomů je účinná nejen v mono-směsích. Vícesložkové nabíjení byly úspěšně používány po staletí. Díky kombinaci prvků obsažených v rostlinách je terapeutický účinek posílen. V lékárnách si můžete koupit hotovou léčivou směs, sklizené suché byliny nebo si sami sbírat v sezóně. Před přípravou bylinného čaje podle následujících receptů byste se měli ujistit, že nejste alergičtí na své složky.

Před použitím bylinných směsí, tinktur, odvarů byste se měli poradit se svým lékařem. Individuální nesnášenlivost součástí je možná.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…