Dítě má papilom na krku

Dítě má papilom na krku

Obsah článku:

Dítě má papilom na krku

Co dělat, když dítě má papilom?

Velký vliv na rostoucí organismus dětí působí vnější a vnitřní faktory, které mohou způsobit onemocnění nejen vnitřních orgánů, ale i orgánů a sliznic.

Trochu daleko od tématu, dovolte mi, abych vám doporučil užitečnou knihu, s pomocí které je možné zcela zbavit bradavic v několika měsících. Více o tom můžete přečíst na těchto stránkách.

Takové faktory zahrnují papilomavirus, který je přenášen od nemocné osoby nebo nosiče a způsobuje tvorbu růstu v různých částech těla (ruce, chodidla, obličej).

Papilom v dětství se může objevit v jakémkoli věku. Hlavním faktorem je úroveň imunity a infekce. Vysoká prevalence onemocnění u dětí navštěvujících mateřskou školu, plavecký bazén, školky. To je způsobeno velkým počtem kontaktů.

Kromě toho se papilomy často vyskytují u dětí, které mají tendenci k alergiím (tj. Přítomnost defektu v imunitním systému), stejně jako onemocnění trávicího traktu.

Papilomatóza je vrozená a získaná. Je-li matka dítěte nosičem viru nebo v době těhotenství, měla akutní fázi nemoci, pak může být vrozená.

Toto je především onemocnění hrtanu, kůže perianální oblasti, na kůži ušní a vnějšího ucha. Mohou dosáhnout značných rozměrů, avšak jejich růst je extrémně pomalý.

Kontakt je také nebezpečný během průchodu porodem nemocné matky. Tyto novorozenci zpravidla po měsíci rozvíjejí laryngeální papilomatózu. Abychom tomu zabránili, je třeba provést rehabilitaci ohnisek chronické infekce před těhotenstvím.

Takové nádory se mohou objevit v různých částech těla, mají nerovný tvar a množství. Proto jsou rozděleny do několika typů:

1. vulgární. Tyto výrůstky jsou malé, často zaoblené. Obvyklá lokalizace je hýždě a kůže na zadní straně rukou;

2. Ploché papilomy. Mírně se zvedají nad povrchem pokožky, stejně jako s ní. Ploché papilomy umístěné na obličeji mohou svědit, což vede k trvalému podráždění a prodlouženým zánětlivým procesům na postižené oblasti pokožky;

3. Při plantární papilóze se na pokožce nohou objevují tlusté doteky. Venku se podobají hrbolům stejné barvy jako kůže, zřídka nažloutlá;

4. Velké kosmetické vady přenášejí vláknité papilomy na kůži obličeje.

Venku vypadají jako prodloužené délky na tenké stonce, která se může na konci lehce rozšířit. Další typickou lokalizací může být oblast axilární, záhyby a kůže na krku.

Typicky se tyto papilomy liší od barvy kůže, ale mohou získat růžový odstín. Malé útvary jsou nezávisle oddělené od pokožky třením proti oděvu a ponechávají na něm kapičky krve.

Takové papilomy se nacházejí v oblasti konečníku u dítěte, podléhají častému tření, takže rodiče většinou hledají pomoc při drobném krvácení. Tyto symptomy slouží jako indikace pro odstranění nových formací;

5. Na kůži nohou a rukou dochází k tvorbě dysplázie podobné papilomu. Externě to vypadá jako hrubé hnědé skvrny. Pokud není léčena včas, onemocnění se může změnit na maligní formu;

6. Co mám dělat, pokud dítě má na ústní sliznici papilomy, které zasahují do mluvení a jídla?

V takovém případě by léčba měla být rychlá a úplná. Tato forma se nazývá epiteliální dysplázie, vypadá jako vláknité útvary umístěné na sliznici tváří, jazyka a patra. Způsobují nepohodlí, často mohou být zraněni;

7. Velkou rozmanitostí je laryngeální papilus. Virus selektivně ovlivňuje glottis, což se odráží nejen v řeči, ale také v dýchání. Takové děti rychle reagují udušením a otokem hrtanu na jakékoliv vnější faktory (například vstup ARVI).

Jak léčit onemocnění?

Mnozí odborníci se shodují, že jednotlivé růsty nevyžadují chirurgický zákrok, pokud jsou malé a nepoškozují kvalitu života pacienta. Obvykle jsou těmto formacím přidělena adekvátní imunoterapie, vitamínové komplexy, což vede k pozitivnímu výsledku.

Odstranění papilomů s přihlédnutím k individuálnímu přístupu je indikováno u dětí v závislosti na věku, stavu kůže, přítomnosti souběžných onemocnění.

1. Elektrokoagulace. Formace jsou zapotřebí za použití vysokofrekvenčního proudu. To platí zejména u starších dětí, protože je doprovázeno bolestí a dlouhou rehabilitační dobou;

2. Jak může být papilom odstraněn bezpečným a bezbolestným způsobem? V tomto případě se doporučuje kryodestrukce. Riziko infekce je minimální. Děti necítí bolest, po proceduře není jizvení. Doba rehabilitace je 2 týdny. Pro mrazivý papilom se používá tekutý dusík.

Pomocí kryoaplikátoru je aplikován na správné místo a udržuje se od 20 do 30 sekund. Pozitivním aspektem metody je bezbolestnost, “práce” v povrchových vrstvách kůže, která eliminuje riziko infekce;

3. Papilomy umístěné hluboko nebo s formacemi nepřesahujícími 3 cm v průměru, musí být odstraněny pomocí laseru. Jedná se o traumatickou metodu, která nevylučuje tvorbu jizev a výskyt komplikací (krvácení). Výběr této metody je založen na umístění výrůstků, jejich velikosti a hloubce;

4. Odstranění pomocí rádiového nože. Metoda je rychlá a bezbolestná. Léčba využívá energii vyrobenou radiovými vlnami;

5. Kauterizace je zřídka používána pomocí směsí kyselin organického a anorganického původu. Operace je bolestivá a zanechává jizvy, dlouhodobou rehabilitaci.

Stojí za to mluvit s dětmi o významu jejich nemoci, jelikož papilomy mohou vést k vážným komplikacím, nelze je zanedbávat. Rodiče by měli znát jednoduchá pravidla a říkat jim:

1. Nemůžete samostatně řezat, stříhat, vybírat, v každém případě traumatizovat růst. To jen zhorší průběh onemocnění, povzbudí patogen k dalšímu šíření;

2. Často je nutné sledovat růst nádorů umístěných v místech tření kolem oděvu (axilla, inguinal záhyby, popliteální fossae, hýždě). Proto je potřeba léčit onemocnění a neumožnit růst;

3. Je zapotřebí osobní hygieny. Děti by měly mít individuální prostředky: mýdlo, žínka, ručník, podložka a tak dále. V horkém počasí je třeba utéct místo přírodních záhybů ručníkem nebo ubrousky.

Rizikovou skupinou jsou osoby s oslabenou imunitou, děti narozené nemocnými matkami, které mají kontakt s pacienty (bazén, mateřská škola). Rychlost manifestace viru závisí na stavu gastrointestinálního traktu, emocionálním stavu člověka.

Tento virus je vyvolán těhotenstvím, obezitou, nadměrným pocením a onemocněními močového měchýře. Poté, co prošli nezbytným průběhem léčby, stojí za to dodržovat pravidla prevence, měnící se životní styl, posílení imunitního systému pomocí jiných než lékařských metod (kalení, terapie vitaminem, správná výživa).

Datum vydání: 19-12-2014

Papilom v dětství: příznaky a léčba

Je dobře známo, že kůže dítěte je měkká a hladká, příjemná na dotek. Někdy se o tom říká “samet”, “hedvábná”, slouží jako standard kůže. Vzhledem k tomu, že na kůži jsou všechny formace, je pro péči o rodiče vždy alarmující. Maminka se může starat o dětský papilom.

Pod papillom se rozumí benigní novotvar na kůži nebo sliznicích (méně často). Papillomatóza je poměrně častým onemocněním virové povahy: téměř 80% populace je infikováno tímto virem. Nemoc náchylný k lidem v jakémkoli věku. Papilomy – jedna z nejčastějších onemocnění u dětí ve školním věku.

Příčiny papilomů

Papilomatóza je nákazlivé onemocnění způsobené lidským papilomavirem (HPV). Virus způsobuje silnou proliferaci epiteliálních buněk, která vede k tvorbě růstů, bradavic. Zdrojem infekce je nemocná osoba nebo nosič viru. Nemoc může být vrozená nebo získaná.

Vrozená papilomatóza se vyvine, když je dítě infikováno matkou nakaženou HPV in utero nebo během porodu. Akutní onemocnění nastane, když jsou děti infikovány cestou kontakt-domácnost: pomocí nádobí, hraček a dalších běžných předmětů.

Děti, které navštěvují dětské instituce (mateřské školy, školy), vany a bazény jsou nejvíce náchylné k nemoci. To je způsobeno velkým počtem kontaktů u dítěte a vysokou vlhkostí. Hygiena má velký význam pro děti, neboť je možné i “samoinfekce”: stávající HPV se může dostat do těla dítěte, pokud mu kousne nehty, rozbije nebo kousne své ostružiny, neustále roztrhá krusty kvůli odřeninám nebo škrábancům, zřídka umyje ruce.

Se zdravým imunitním systémem se virus po vstupu do těla nezjistí. Faktory, které přispívají k výskytu papilomů (tj. Projevy nemoci), jsou:

 • oslabený imunitní systém;
 • časté nachlazení;
 • dlouhodobá léčba drogami;
 • dysfunkce zažívacího traktu;
 • alergické nemoci;
 • stresující situace.

Od okamžiku infekce virem až po výskyt papilomu projde poměrně dlouhá doba: několik měsíců nebo několik let. Nejběžnější projevy onemocnění se objevují 6 měsíců po infekci.

Papilom (epiteliální růst) se může objevit náhle. Nejčastěji se vyskytují náhodně, jsou-li umístěny v kožních záhybech, pod paží atd. U dětí se mohou objevit novotvary na kůži obličeje, rukou, chodidel, méně často na jiných částech těla. Prokazuje onemocnění vzhledu bradavic, krtků, růstů. Kromě kůže, sliznic membrány nosu, ústní dutiny, hrtanu a průdušek mohou být ovlivněny.

Forma papilomů je odlišná: plochá, objemová, protáhlá, ve formě houby na noze. Jejich barva se liší od bílé do hnědé. Nejčastěji jsou tyto formace lokalizovány se získanou formou onemocnění na obličeji, podpaží, krku, nohou, dlaních a v periungální oblasti.

Při vrozené papilomatóze se tyto výskyty často vyskytují na ústní sliznici, hrtanu. Lokalizace papilomů u kojenců však může být odlišná: na víčkách, na očích, na uších, na amygdální straně, na obličeji.

Nové růsty se objevují jako jediný růst nebo celou skupinu papilomů. Papilomy mohou růst až na 2 až 5 cm v průměru, mohou růst a obsadit významnou část pokožky nebo sliznic. Pokud se tyto nevzhledné formace vyskytují, zejména na obličeji, děti mohou vyvinout psychologické komplexy. Ve vzácných případech mohou papilomy degenerovat do maligního nádoru.

V závislosti na vzhledu a lokalizaci existuje několik typů papilomů:

 • vulgární: bradavice zaoblené, malé velikosti, pokryté drsnou zesílenou vrstvou kůže; často se vyskytují na zadní straně rukou a hýždí, kolena, ale mohou se objevit na jiných částech těla;
 • ploché papilomy: mají vzhled mírně nad úrovní kůže stejné barvy; u kojenců mohou být tyto formace doprovázeny svěděním a zánětlivými změnami v místě poškrábání;
 • plantární papilomy: mají vzhled hustých malých nažloutlých bradavic s malými malými tečkami uvnitř, umístěnými na chodidle dítěte; může způsobit bolest a potíže při chůzi; suchá kukuřice (vnější podoba bradavice), nemá žádné tmavé body;
 • malé vláknité bradavice: lokalizované na obličeji, krku, axilárních oblastech a inguinálních záhybech; mít vzhled tenkých papilí na stonku, může mít konec na konci; barva – normální kůže nebo s mírně růžovým odstínem; pokud jsou otírány oblečením, mohou se na tomto místě oddělovat vzhledu kapky krve;
 • juvenilní laryngeální papillomatóza: papilomy jsou lokalizovány v glottis a způsobují poruchy dýchání a řeči; toto vážné onemocnění (naštěstí velmi vzácné) je charakteristické pro děti narozené infikované matce a nachází se v prvních měsících života;
 • epiteliální hyperplasie je typ papillomatózy: malé vláknité papilomy se tvoří na ústní sliznici (patra, jazyk, vnitřní stěna tváře); mohou i přes svou malou velikost způsobit u dítěte nepohodlí, proto by jejich léčba neměla být zpožděna;
 • bradavická dysplazie: má na kůži rukou a nohou vzhled hrubých červeno-hnědých skvrn; se vyskytuje velmi zřídka, ale může mít maligní průběh (v 30% případů).

Bradavice se mohou opakovaně objevit u dítěte, což je projev vážných problémů v těle, oslabení imunitního systému.

Nejčastěji papilomy nevyvolávají úzkost nebo bolest. Pokud dojde k svědění a poškrábání, mohou se nakazit a zapálit. Nemůžete je odhodit, protože to ohrožuje šíření viru v těle a výskyt velkého množství papilomů.

Při lokalizaci papilomu v inguinálním záhybu nebo v blízkosti konečníku může výtok dítěte způsobit podráždění a vředy na formacích. V takovém případě je nutné, abyste předešli takovým komplikacím, abyste pečlivě sledovali hygienu pohlavních orgánů.

Odborníci se domnívají, že nejoptimálnější je komplexní metoda expozice papilomaviru: odstranění nádoru je chirurgicky kombinováno s použitím antivirových léků a užíváním imunomodulačních léků. Nutnou léčbu pro každé dítě zvolí lékař individuálně.

Výběr způsobu léčby a způsobu odstranění papilomu závisí na velikosti formace, hloubce léze tkáně, umístění, výsledcích vyšetření dítěte. Pokud máte podezření na maligní povahu formace, používají se metody pro provedení histologického studia vzdálené formace.

Existují dva názory specialistů na taktiku léčby papilomů v dětství:

Dítě má papilom na krku
 • v raném věku se nedotýkejte papilomu, ale sledujte to: zvyšuje se, zvyšuje se počet papilomů, dochází k zanícení stávajícího vzdělání; je nutné odstranit více nádorů a ložisek, které jsou náchylné k proliferaci;
 • vzdělávání po jeho zjištění by mělo být okamžitě odstraněno; Odborníci ospravedlňují svůj názor na potřebu radikálního léčení skutečností, že papilomy jsou často lokalizovány na místech, kde jsou snadno poraněni a představují riziko krvácení, šíření procesu nebo malignity.

Většina odborníků považuje za možné zahájit komplexní léčbu onemocnění u jediných papilomů konzervativní metoda: použití imunomodulátorů a vitaminových přípravků. Konzervativní léčba zahrnuje také topickou aplikaci masti a lotiony. U mírných případů papilomatózy může vzniknout po normalizaci imunitních reakcí.

Antivirová léčiva se používají jako konzervativní léčba. Volba imunomodulátorů, činidel pro lokální léčbu a antivirové léky, jejich dávkování a určení trvání léčby jsou výsadou lékaře.

Ale velmi často konzervativní léčba neposkytuje očekávaný výsledek. Lékaři nabízejí radikální léčbu – odstranění papilomů. Lékaři jednohlasně vyjadřují názor, že odstranění jediného vzdělání bezprostředně po odhalení v případě vytvoření psychologického komplexu u dítěte kvůli změně jeho vzhledu (což je zvláště důležité pro dospívající).

Laryngeální papilomy (dokonce i jednotlivé) jsou také předmětem okamžitého odstranění kvůli nebezpečí komplikací a u kojenců s rizikem nejzávažnějších následků, zadušení (respirace).

Existují různé metody pro odstranění papilomů:

 • okamžité odstranění;
 • kryogestrukce;
 • elektrokoagulace;
 • laserová léčba;
 • radiochirurgie;
 • kauterizace.

Lékař zvolí způsob léčby nezbytný pro dítě individuálně, v závislosti na věku, rozsahu procesu a přítomnosti patologie ze strany jiných orgánů. Po radikálním odstranění formace se provede antivirový postup, aby se zabránilo relapsu.

Každá z těchto metod má své vlastní výhody, indikace a kontraindikace.

V současné době odstraňuje papilomy o tradiční řezbářství se skalpelem u dětí je zřídka používán: u podezřelého maligního procesu a při potřebě histologického vyšetření odstraněné tkáně.

Cryodestruction – nejúčinnější a nejčastěji používanou metodu léčby u dětí. Lékař Cryoapplicator působí na tvorbu 20-30 sekund, papillom je zničen účinkem kapalného dusíku. Výsledná eroze se léčí za 1-2 týdny.

Tato absolutně bezbolestná metoda má několik výhod: během její implementace nevyžaduje anestezii (anestezii); není tam žádný kontakt s krví, a proto není riziko infekce; po uzdravení nezůstane žádná jizva; trvá trochu času. Zvláště užitečné pro léčbu dětí předškolního věku.

Elektrokoagulace – odstranění papilomů za použití vysokofrekvenčního proudu. Zničení tvorby se objevuje při působení vysoké teploty v samotném nádorovém tkáni. Nevýhodou metody je její výrazná bolest a dlouhá doba hojení rány.

Laserová léčba – vysoce účinný způsob odstranění nádoru v jakékoli hloubce a jakékoli velikosti. Odstranění pod lokální anestezií. Současně s odstraněním papilomu laser zastaví krvácení. Prakticky žádné komplikace.

Nevýhodou metody je tvorba jizev po odstranění a možnost použití pouze se speciálním vybavením a vyškoleným odborníkem. Kontraindikace pro léčbu laserem jsou chronické onemocnění ledvin, srdce, zažívacího traktu, fotosenzitivity (přecitlivělost na ultrafialové paprsky) a kožních zánětlivých onemocnění.

Radiosurgery, nebo radionoidy: jediná dávka papilomové tkáně s vysokým dávkováním ionizujícího záření. Rychlá a bezbolestná metoda odstranění papilomů. Může být použita s velikostí novotvarů, která není větší než 3 cm.

Moxibustion – zničení papilomu použitím speciální směsi anorganických a organických kyselin na něm. Metoda je bolestivá, s dlouhou léčebnou dobou a zanechává jizvy.

Prevence

Vzhledem k širokému rozšíření lidského papilomaviru je obtížné se vyhnout infekci. Ale péče o zdraví dítěte je možné a nutné vyloučit klinické projevy nemoci.

Udržování imunity je podporováno každodenními procházky na čerstvém vzduchu a správnou výživou (minimální rychlostí a čipy, více zeleniny a ovoce) a odstranění stresu.

Je třeba sledovat stav rukou dítěte, naučit dítě pravidelně umývat a důkladně jej otřít po umytí. V horké sezóně často otřete tvář, krk a ruce antibakteriálními vlhkými ubrousky. Nedovolte pokožce uschnout ruce a poškrábání a oděrky by měly být ošetřeny antiseptiky včas a ošetřovány (aby nedošlo k vniknutí viru do těla).

Samozřejmě, kvůli prevenci intrauterinní infekce plodu, musí žena podstoupit plné vyšetření a léčbu před plánovaným těhotenstvím (v případě nosiče viru papillomaviru).

Resume pro rodiče

Papilomatóza je rozšířené onemocnění kůže a sliznic, takže není potřeba paniku při zjišťování bradavic nebo jiných formací na kůži dítěte. Měli byste se obrátit na svého lékaře, který vám pomůže porozumět příčině výskytu a informovat o možných způsobech léčby.

Ignorovat vzhled papilomů a nechodit k lékaři by také nemělo být vzhledem k možnosti jejich znovuzrození. Ze stejného důvodu byste se s dítětem neměli snažit léčit sami.

Tím, že udržíte normální imunitu u dítěte a pokud je to možné, aniž byste ho vystavili stresu, můžete se této nemoci nebo její recidivě vyhnout.

Který doktor se má kontaktovat

Při vzhledu jakékoliv formace na kůži dítěte musíte kontaktovat dermatologa. Navíc budete možná muset vyšetřit chirurg, imunolog, onkolog.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…