Jak dlouho trvá léčba HPV?

Jak dlouho trvá léčba HPV?

Obsah článku:

Jak dlouho trvá léčba HPV?

Kolik je léčeno HPV?

Dobrý den Našel jsem HPV, když čekal na výsledky testů na typ viru, četl jsem internet a byl úplně zmatený. Zatím jsem si uvědomil, že virus vypadá jako “navždy” a hlavním úkolem je přeměnit ho na neaktivní místo. A kolik času trvá? A jak dlouho jsem nakažlivý – a vůbec jsem? Jak se přenáší virus? Prostřednictvím líbání nebo orálního sexu, například přenášených?

Experti Woman.ru

Získejte odborné stanovisko k vašemu tématu

Bondarenko Tatyana Alekseevna

Psycholog, kandidát na psychologické vědy. Specialista z webových stránek b17.ru

Shakhova Alisa Anatolyevna

Psycholog. Specialista z webových stránek b17.ru

Zavolokina Olga Alekseevna

Psycholog. Specialista z webových stránek b17.ru

Rudakova Alexandra

Psycholog. Specialista z webových stránek b17.ru

Muratová Anna Eduardovna

Psycholog, on-line konzultant. Specialista z webových stránek b17.ru

Reutskaya Inga Gennadievna

Psycholog, on-line konzultant. Specialista z webových stránek b17.ru

Natalia Evgenievna Pokhodilová

Psycholog, Kinesiologist Online konzultant. Specialista z webových stránek b17.ru

Andreeva Anna Mikhailovna

Psycholog, klinický psycholog, onko-psycholog. Specialista z webových stránek b17.ru

Kostyuzhev Artyom Sergejevič

Psychoterapeut, sexolog. Specialista z webových stránek b17.ru

Elena Tukhareli

Psycholog, konzultant. Specialista z webových stránek b17.ru

Můj lékař mě vyzval k tomu, abych se s ním zacházel, že virus neviděl v krvi. Od konsizační biopsie uplynulo mnoho času, ale výsledky testů jsou negativní.
Dostal jsem také hodně informací.

ano pilulky + čípky + immo-modeláři a HPV vstoupí do neaktivního stádiu.
Našel jsem HPV 16 nebo 18 – zkrátka, nejhorší
Šel jsem u gynekologa – předepsala mi léčbu, samozřejmě, že všechny léky jsou drahé – ale nic, všechno bylo řezáno, pak prošla testy – HPV je negativní.

za pár měsíců, zopakujte to. Negativní .- dočasný jev
Existují vakcíny proti HPV, zeptejte se na guinea. (aby se nezhoršilo)

HPV není úplně vyléčen. Pokud imunita klesá, virus ostrí a papilomy rostou. Pokud je odstraníte (nebo jej neodstraníte) a zachováte imunitu, pak bude vše do jisté míry v pořádku, ale zůstane v těle. Stres, nemoci, těhotenství – to vše může pozitivně ovlivnit tento virus. Očkování může být prováděno pouze během dospívání, nepamatuji se přesně, kolik, a pak to nepomůže. Pokud jsou HPV onkogenní čísla, pak lékaři poradují každých šest měsíců, aby se podrobili vyšetření (děložní krvácení, cytologická analýza jako).

Ano, je mu zacházeno pouze se sliznicí! Kvůli tomu, že je to isoprinozin, genferon a panavir, a aby byl děložní krk v pořádku, aby nedošlo k erozi, leukoplakii, dysplázii, ale to je plýtvání peněz větrem. Vyšetřil jsem HPV poštu 39, 51, 56 byly všechny onkogenní, daroval jsem se po léčbě negativně, rok prošel, byl zkontrolován malý zánět na děložním čípku, analýza ukazuje pouze typ 39, zbytek je pryč, dokončíme tento plaz a vidíme další rok, pak na obličeji je ošetřena pro mě, protože virus HPV není stejný jako herpes, takže herpes není léčen, protože sedí v nervových buňkách, a to je pouze v sliznici!

Související témata

U některých lidí se silnou imunitou obecně prochází.

Byl to případ, kdy jsem byl léčen k HPV kmenům 18, 32, 39. Léčba je shodná s předepsanou. Jak bylo napsáno podle pokynů, položila Genferon po dobu tří měsíců na svíčku každý druhý den. Výsledek je čistý. Pokud narazíte na něco takového, zkuste tohle droga pomoci.

Takže nejdříve musíte erodovat krční páteř nebo ještě vyléčit HPV?

16 a 58 pvc. Po léčbě zanechal 58. Řekli, že je zbytečné léčit s partnerem. Léčba je velmi nákladný isoprinosin, čípka Genferon, masť Veferon a epigenický sprej, 3 kursy po dobu 10 dnů. Další 2 kurzy. Celková léčba trvá déle než 6 měsíců. Opravdu doufám, že všechno bude vyléčeno.

Je to léčení vpc?

Dobrý den! V menia bylo nalezeno 51,56 typů. Řekni mi, jak s ním zacházet, a je to vyléčitelná?

ano pilulky + čípky + immo-modeláři a HPV vstoupí do neaktivního stádiu. Dostal jsem HPV 16 nebo 18 – zkrátka nejhorší šlo o gynekologa – předepsala léčbu pro mě, ovšem všechny léky jsou drahé – ale nic, všechno se opil, – pak prošla testy – HPV je negativní.

OZNÁMENÁ IZOLACE NEJSOU VÝZNAMNÁ. KONTROLUJTE. TŘÍMI DENAMI VŠECHNY PASSED. ALE ANALÝZA ŘÍMÁ, ŽE PAPILLOMAVIRUS. Co dělat?

Ano, je mu zacházeno pouze se sliznicí! Kvůli tomu, že je to isoprinozin, genferon a panavir, a aby byl děložní krk v pořádku, aby nedošlo k erozi, leukoplakii, dysplázii, ale to je plýtvání peněz větrem. Vyšetřil jsem HPV poštu 39, 51, 56 byly všechny onkogenní, daroval jsem se po léčbě negativně, rok prošel, byl zkontrolován malý zánět na děložním čípku, analýza ukazuje pouze typ 39, zbytek je pryč, dokončíme tento plaz a vidíme další rok, pak na obličeji je ošetřena pro mě, protože virus HPV není stejný jako herpes, takže herpes není léčen, protože sedí v nervových buňkách, a to je pouze v sliznici!

Fórum: Zdraví

Nové pro dnešek

Populární dnes

Uživatel webu stránky Woman.ru rozumí a souhlasí s tím, že je plně zodpovědný za veškeré materiály, které byly částečně nebo úplně zveřejněny prostřednictvím služby Woman.ru.
Uživatel stránky webu Woman.ru zaručuje, že umístění materiálů, které jim byly předloženy, neporušuje práva třetích stran (včetně autorských práv, ale nikoliv výlučně), nenarušuje jejich čest a důstojnost.
Uživatel stránky webu Woman.ru, zasílající materiály, má tedy zájem o jejich zveřejnění na webu a vyjadřuje svůj souhlas s jejich dalším používáním redaktory stránky Woman.ru.

Použití a potisk tištěných materiálů na webu woman.ru je možné pouze s aktivním odkazem na zdroj.
Použití fotografických materiálů je povoleno pouze s písemným souhlasem správy stránek.

Umístění duševního vlastnictví (fotografie, video, literární díla, ochranné známky atd.)
na stránkách woman.ru jsou povoleny pouze osoby, které mají všechna nezbytná práva k takovému umístění.

Autorská práva (s) 2016-2018 Hirst Shkulev Publishing LLC

Síťové vydání “WOMAN.RU” (Woman.RU)

Osvědčení o registraci hromadných sdělovacích prostředků EL № FS77-65950 vydané Federální službou pro dohled v oblasti komunikací,
Informační technologie a masová komunikace (Roskomnadzor) 10. června 2016. 16+

Zakladatel: Společnost s ručením omezeným “Hurst Shkulev Publishing”

Lidský papilomavirus. Informace pro pacienty.

Lidský papilomavirus (nebo HPV) je rodina virů, které způsobují, že lidé mají bradavice, papilomy, dysplázií nebo rakovinu děložního čípku a pohlavních orgánů. Jedná se o nejčastější virovou infekci genitální oblasti.

Společná rodina: Papillomaviridae. Latinský název: lidský papilomavirus.
Zkratka: HPV (jak je napsáno v analýzách).

Pro lékaře a studenty: celá historie změn v klasifikaci papilomavirů na internetových stránkách Mezinárodního výboru pro taxonomii virů – odkaz.

Obsah:

Co je to virus?

 1. Již 50 let bylo objeveno více než 100 druhů lidského papilomaviru. Patogenní pro člověka – 80 typů.
 2. Podle WHO je 70% světové populace 50 let a infikováno HPV.
 3. U dětí způsobují viry papilomů bradavice.
 4. U žen HPV 16 a 18 typů nejčastěji vedou k rakovině děložního čípku. Každoročně je na světě zaznamenáno 500 000 nových případů rakoviny děložního hrdla.
 5. Většinou je HPV příčinou rakoviny pohlavních orgánů u žen a u mužů.
 6. HPV lék zcela a navždy selže. Je možné jen na čas potlačit jeho vývoj a zabránit vzniku formací.
 7. Nejúčinnější prevencí rakoviny děložního čípku a pohlavních orgánů na světě je vakcína proti 6, 11, 16 a 18 typům lidských papilomavirů.

Jak se infekce vyskytuje?

Zdrojem viru jsou kožní buňky nemocné osoby. Ne krev! Ne slina! Pouze kožní nebo slizniční buňky.

Pokud má pacient papilom, dokonce i malé velikosti, je to ona, která je přímým zdrojem viru!
V tomto případě nemusí pacient po vyšetření mít bradavice nebo kondylomy. Změny mohou být mikroskopické, nejsou viditelné pro oko (subklinická fáze onemocnění). Ale takový člověk již může přenést virus jinému člověku.

Infekce se obvykle vyskytuje již v dětství. Prostřednictvím mikro-poškození kůže dítěte (škrábance, odřeniny), papilomavirus proniká kůží a způsobuje vzhled bradavic. O tom, jaké typy bradavic jsou, přečtěte si zde: odkaz.

U dospělých způsobují určité typy viru (které budou popsány níže) vývoj genitálních bradavic nebo genitálních bradavic (podrobnější informace o bradavicích). Transmisní mechanismus těchto typů je převážně sexuální.
Teoreticky je však možné i přenosovou cestu kontaktních domácností – prostřednictvím obecných hygienických potřeb, okraje toalet, koupání, návštěvy vany, bazénu apod.

Prostřednictvím mikrotraumat genitálních orgánů je virus přenášen z jednoho sexuálního partnera do druhého. V takovém případě nemusí být pacient také viditelné změny oka. Mohou však být mikroskopické změny na sliznici genitálií. A tyto pozměněné buňky jsou zdrojem viru.

Pak virus proniká kůží nebo sliznicí a je potkán různými buňkami lidského imunitního systému. Ve většině případů imunitní buňky ničí virus. Přečtěte si více o práci imunitního systému zde.

Ale pokud je imunitní systém oslabený, virus se podaří proniknout do buněk bazální vrstvy epitelu kůže nebo sliznic, HPV DNA se integruje do chromozomů buněk a mění funkci těchto buněk. Buňky se začínají nadměrně rozdělovat a růst v omezené oblasti, zvenčí se přeměňují na bradavice a papilomy.

Doba inkubace může být krátká – 3 měsíce a může trvat roky. To znamená, že v těle je virus, může být přítomen v několika epiteliálních buňkách. Ale imunita je dostatečně silná, aby zabránila tomu, aby se vyvinula do plného vzdělání, viditelného pro oko.

– Typy HPV, které způsobují bradavice, napadají tělo v dětství

– Typy HPV, které způsobují, že genitální bradavice pronikají do těla především sexuálním kontaktem.

Parazity ve střevech nejsou příčinou papilomů. (viz výklad od Eleny Malyshevy). Důvodem je pouze virus HPV.

Ve vzácných případech může vývoj lidských papilomavirových infekcí u lidí vést k malignitě (tj. K degeneraci do rakoviny). Proto jsou všechny typy papilomavirů klasifikovány podle stupně onkogenicity (tj. Podle stupně možného vývoje rakoviny).

Typy HPV jsou onkogenní a neonkogenní

(podle výzkumných údajů McConclu DJ, 1991, LorinczA T., 1992, Bosch E X. a kol., 2002, Kozlova V.I., PuchnerA F., 2003, Syrjanen S., 2003, Shakhova N.M. et al., 2006;).

 1. Non-onkogenní typy HPV, které nikdy nevyvolávají rakovinu: 1, 2, 3, 4, 5, 10, 28, 49
 2. Nízké onkogenní typy HPV (velmi vzácně způsobují rakovinu): 6, 11, 13, 32, 34, 40, 41, 42, 43, 44, 51, 72
 3. Typy onkogenního rizika (průměrná incidence výskytu rakoviny): 26, 30, 35, 52, 53, 56, 58, 65
 4. Vysoké onkogenní typy HPV (vysoké riziko vzniku rakoviny): 16, 18, 31, 33, 39, 45, 50, 59, 61, 62, 64, 68, 70, 73. To je zvláště důležité u žen.

Mimochodem, někdy se klasifikace mění. Například HPV typu 58 u žen již není vysoce onkogenní. Začal odkazovat na typy mírné onkogenity.

Výskyt nemocí

 • V 73-90% případů s rakovinou děložního čípku najdeme: 16, 18 a 45 typu HPV
 • U 77-93% případů s karcinomem děložního čípku najdeme: 16, 18, 45, 31 a 59 druhů HPV
 • U 80-94% případů s rakovinou děložního čípku najdeme: 16, 18, 45, 31, 33 a 59 typů HPV
 • Prekancerózní stavy v urologii a gynekologii jsou často kombinovány s 61, 62, 68, 70, 73 typy HPV.

Nejčastěji se vyskytují v analýzách

 • lidský papilomavirus 16 (hláskovaný HPV 16) – 50%
 • lidský papilomavirus 18 (HPV 18) – 10%

HPV 16 a typ 18

 • Typ 16 je nalezen v 50% a typ 18 je v 10% všech testů HPV.
 • Způsobit vzhled:
 • U žen a mužů – anogenitální bradavice (nebo genitální bradavice), rakovina ústní sliznice.
 • U žen: rakovina děložního hrdla
 • U mužů: bovenoidní papulóza a rakovina kůže penisu.
 • Diagnostika: Analýza PCR ve specializovaných laboratořích.
 • Léčba: léčbu hlavního projevu virové infekce + antivirových a imunitních léků (podrobně si přečtěte o léčbě HPV).
 • Prevence: očkování.

Symptomy a klinika

Symptomy a projevy HPV infekce jsou bradavice, papilomy, dysplazie a rakovina děložního hrdla. Různé druhy virů – různé projevy u pacientů.

1. Bradavice

Jsou způsobeny následujícími typy HPV – 1, 2, 3, 4, 5, 10, 28, 49.

 • mladistvé (nebo ploché) bradavice – způsobené 3 a 5 typy viru. Jedná se o malé ploché převýšení na kůži, které se vyskytují převážně u dětí. Tento druh bradavic je podrobně popsán zde.
 • hřbety (nebo plantární bradavice) – způsobené 1 a 2 typy viru (pro více informací o nich můžete přečíst zde).
 • vulgární bradavice na prstech jsou způsobeny viry typu 2 (viz podrobný článek o nich zde).

2. Genitální bradavice

Jak dlouho trvá léčba HPV?

Lokalizace: na genitáliích, v konečníku, v ústech a na rtech (typy – 6, 11, 13, 16, 18, 31, 35). Přečtěte si více o těchto bradavicích.

Hlavní mechanismus přenosu této nemoci u dospělých je sexuální. Velmi zřídka se může vyskytnout kontaktní způsob přenosu – prostřednictvím běžných toaletních předmětů, přes špinavý okraj toaletní mísy, používání společné koupelny, v koupelně apod.

Pokud matka má dítě, ona také dostane infikované a později také může mít genitální bradavice nebo laryngeální a respirační papillomatózu (diskutováno výše). Četnost těchto příznaků u kojenců je však extrémně nízká. Děti mají vysokou imunitu, která je chrání před podobnými projevy infekce.

3. Laryngeální papillomatóza

Na vokálních šňůrech se objevuje mnohočetný růst, papilomy. Způsobený typem viru 11. Někdy se objevují u dětí narozených ženám s genitálními bradavicemi.

4. Bovenoidní papulóza

Malé ploché bradavice (poněkud jako ploché bradavice) se objevují kolem genitálií. Nejčastěji se objevuje u mužů, neustále se měnících sexuálních partnerů. Jmenované typy – 16, 18, 31, 33, 42, 48, 51, 54.

5. Dysplazie a rakovina děložního čípku

Závažnějšími klinickými projevy HPV infekce u žen jsou cervikální intraepiteliální neoplazie (CIN nebo dysplázie) děložního čípku a rakoviny děložního čípku (viz foto). Jedná se o nejčastější typ maligní infekce. Podrobnější článek o CIN a dysplázii je zde.

Eroze děložního hrdla a HPV – je zdaleka to samé. Podrobný článek o tom, co je eroze děložního čípku a jak se liší od dysplázie a HPV – zde.

Moderní medicína se 100% jistotou uvádí, že rakovina děložního čípku je způsobena výhradně papilomaviry typu 16, 18, 31, 33, 35, 39, 40, 42, 43, 55, 57, 59, 61, 62, 66, 67.

6. Kožní rakovina penisu (Bowenova choroba)

Způsobené typy virů – 16 a 18.

Dnes někteří zahraniční vědci věří, že lidský papilomavir je příčinou rakoviny jakékoli lokalizace. Vzhledem k tomu, že rakovina je maligní nádor epitelu kůže nebo sliznice, je tedy virus HPV, který způsobuje dysplastické jevy právě v epitelu a způsobuje výskyt rakoviny. A u rakoviny děložního čípku je to 100% prokázáno.

Existují důkazy pro rakovinu prsu a rakovinu hrtanu, ačkoli dosud nebyly dokumentovány v globálních pokynech. A podle některých výzkumníků rakoviny není den daleko, kdy je další lokalizace (například střeva) uznána jako výsledek aktivity lidského papilomaviru v lidském těle.

Jakákoli virovou infekci, která se nachází v lidském těle (a HPV se na ně vztahuje), je aktivována pouze se sníženou imunitou.

Diagnostika

1. PCR analýza

Hlavní cestou k diagnostice papilomaviru je PCR reakce. Použití speciálních činidel k určení přítomnosti DNA HPV v materiálu od pacienta. Nejběžnější typy analýz pro HPV jsou 16, 18 typů viru, stejně jako řada dalších vysoce onkogenních typů.

Materiál pro analýzu odebraný ze sliznice vagíny a děložního čípku ženy. U mužů – ze sliznice penisu.

Níže na obrázku je příklad analýzy PCR a její interpretace.

PCR může detekovat přítomnost viru i v latentním (tj. Spánkovém) stavu. Proto je důležité určit virovou zátěž nebo koncentraci viru.

PCR reakce může také dát falešný výsledek, a to jak falešně pozitivní, tak i falešně negativní výsledek, zvláště pokud jsou porušeny jeho podmínky (dokonce i stlačení tabulky, na níž se výzkum provádí, může vést k takovým falešným výsledkům).

Takže podle moderních vědců na Západě bylo až 20% všech výsledků PCR pro papilomaviry nepravdivé. A tato skutečnost nezávisí na složitosti zařízení a kvalitě činidel.

2. Digene-test

Nový výzkum získává popularitu v lékařském prostředí. Tento test se používá k určení přítomnosti klinicky významných koncentrací viru. Díky tomuto testu je možné identifikovat – vysoký stupeň onkogenicity u virů, které jsou v těle pacienta nebo nízké.

Digene-test se používá ve spojení s cytologickým vyšetřením děložního čípku a jsou vyhodnocovány také v komplexu.

3. Vyšetření gynekologem a / nebo urologem

Jiné názvy jsou cytologie, nebo “Pap smear”.

Během gynekologického vyšetření je vyšetřován nátěr. Tato studie je často označována jako “tekutá cytologie”, nebo jednoduše “cytologie”.

Zároveň laboratorní technik pod mikroskopem určuje přítomnost nebo nepřítomnost patologicky změněných buněk, které by normálně neměly být, ale objevují se pouze tehdy, když se choroba vyvine. Přítomnost takových změněných buněk může indikovat přítomnost CIN (nebo cervikální dysplazie) u ženy.

Podle doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO) by všechny ženy starší 30 let měly mít cytologický nátěr alespoň jednou v životě. A přes 50 let – každých pět let. To se nazývá “screeningový výzkum”, nebo prostě screening.

5. Histologické vyšetření

Zkoumá se i mikroskopický kus tkáně, který byl také proveden během gynekologického nebo urologického vyšetření. Dalším názvem této studie je “biopsie”. Pod mikroskopem doktor odhadne stupeň změny tkáně provedené ve studii.

Jak dešifrovat analýzu pro HPV?

Jednotkou měření je počet ekvivalentů genomu (pokud je to jednoduše počet virů) na 100 000 lidských buněk epitelu (tj. 10 až 5 stupňů).

Kouzlo: Lg

 1. 5 lg. Vysoká virové zátěž. Ujistěte se, že podstoupíte úplné vyšetření k vyloučení cervikální dysplazie.

Jaká je referenční hodnota

To znamená průměrné statistické ukazatele této studie v této věkové skupině. To znamená, že jednoduchým způsobem jsou referenční hodnoty normou.

Pro referenční hodnoty HPV jsou negativní. To znamená, že normální HPV DNA v analýze by neměla být.

Co je CME?

CME je ovládání převzetí materiálu. Lékař by měl běžně užívat odřezky tak, aby ve vzorku materiálu bylo nejméně 10 000 (nebo 10 až 4 stupňové nebo 4 lg) epiteliální buňky.
Pokud je hodnota CME menší než 4Lg, znamená to, že existuje několik buněk pro analýzu. Analýza se nedoporučuje, protože bude neinformativní a lékaře se doporučuje opakovat vzorek.

 • Při léčbě lidského papilomaviru je třeba vědět, že virus nemůže být zcela odstraněn z těla. Hlavním cílem léčby je odstranění projevů viru a snížení jeho koncentrace v těle tak, aby lidská imunita sama potlačila virus.
 • Nejprve musí lékař udělat správnou diagnózu a to je polovina léčby.
 • Samoléčba má nízkou účinnost a může vést k postupnosti tohoto procesu. Zvláště nebezpečná je samoléčba na pohlavní nemoci.
 • Při všech druzích léčby je vyžadován zdravý životní styl, což zvyšuje imunitu.

Povinné 3 směry léčby

 • odstranění projevů – bradavice, bradavice, dysplázie (eroze) nebo rakoviny děložního hrdla
 • antivirotika (zřídka se používají při léčbě bradavic)
 • posílení imunity (zřídka se používá při léčbě bradavic)

Všechny tři oblasti jsou účinně prováděny moderní medicínou.

1) Smazat

Rádiové vlny se odpařují stejně jako laser. další podrobnosti.

Ve skutečnosti – ten stejný skalpel, jen elektrický. V současné době se v kosmetologii téměř nikdy nepoužívá.

Podrobný článek o této metodě – jděte

Lokální nekrotické léky (kyseliny, alkálie) se používají:
– Super Cleaner
– Solkoderm (podrobné pokyny)
– Duofilm (podrobné pokyny)
– Kollomak (podrobné pokyny)
– Verrukatsid nebo Faresol (podrobné pokyny)
– Condilin (podrobné pokyny)
– a řada dalších.

2) Antivirotika

 • Isoprinosin (nebo groprinosin): 2 tablety – 3krát denně; 14-28 dní (podrobnější článek o této přípravě – zde).
 • Allokin-alfa: 1 ampulka, prášek se rozpustí v 1 ml 0,9% chloridu sodného, ​​injektuje se subkutánně 1 krát za dva dny, průběh – 6 injekcí (podrobněji popisuje alelocin).
 • Etikety intimního spreje: po celou dobu léčby ošetřete postiženou oblast 4x denně (podrobnější pokyny zde).
 • Panavir: dostupný v různých formách – gel, sprej, čípky, injekční roztok – to vše závisí na rozsahu a lokalizaci procesu (podrobný materiál o Panavire je zde).
 • Vartotsid, Keravort, 5% krém Aldara. Aktivní složkou je imiquimod. Používá se na genitální bradavice (podrobný materiál o Imichimodu zde).

3) Léky, které zvyšují imunitu

Polyoxidonium, roncoleukin, imunní a další:

 • Imunální: na 1 tabulce – 4 krát denně, kurz od 2 do 8 týdnů.
 • Reaferon: Zředte 1 lahvičku s práškem (1 ml ED) vodou (půl lžičky) a pijte 30 minut před jídlem – 2 krát denně, po dobu 10 dnů.
 • Polyoxidonium: 1 svíčka (12 mg) uvnitř pochvy nebo do konečníku přes noc každý den – 10krát.

Lidské prostředky doma

Papilloma rozmazaný čerstvou šťávou z celandinu několikrát denně.
Podrobněji o zdeandinu popsaném zde.

Zabíjí viry. Smíchejte česnek šťávy nebo položte na bradavici řezaný plast

HPV a těhotenství

Lidský papilomavirus neovlivňuje reprodukční funkci, to znamená, že virus nezabrání ženě mít dítě.

Pokud se během těhotenství objeví infekce papilomaviru:

 • první je najít dobrého gynekologa a pozorovat ho až do narození,
 • co je nejdůležitější – jaký druh infekce má žena, bude taktika lékaře záviset na tom,
 • virus nemá žádný vliv na plod!
 • bradavice a papilomy mohou být odstraněny po porodu,
 • minimální množství léků (pouze v případě potřeby) během těhotenství,
 • během porodu může být dítě nakaženo narozením,
 • podle dostupnosti vysloveno Císařský řez může naznačovat změny v krčku těhotné ženy,
 • při neexistenci projevů – porodu přirozeným způsobem.

Cesareální část infekce HPV je obecně vzácná. A projevy infekce u dětí následně také extrémně vzácné nebo nevýznamné.

Prevence

Prevence je nejlepší léčba. Zapamatujte si tuto frázi, zejména pokud jde o sexuální sféru.

Příroda přichází s úžasným mechanismem pro lidskou léčení a prevenci, která mu pak znovu pomáhá nezhoršovat. To je imunitní systém.

Pokud už někdo už měl bradavice nebo papilomy, pak bude imunní vůči tomuto typu viru. Proto je u dospělých velmi vzácné mít mladistvé bradavice, pichlíky a vulgární bradavice.

Právě z tohoto principu je vybudován způsob očkování osoby proti různým infekčním chorobám, včetně papilomaviru.

Proto je velmi důležité zachovat imunitu na vysoké úrovni. Podrobný článek o posílení imunitního systému – přečtěte si.

Specifická prevence infekce PVI

 • Očkovací látka “Gardasil” (Gardasil) vyrobená v USA. Tato vakcína proti typům 6, 11, 16, 18 – zabraňuje vzniku takových příznaků infekce, jako jsou genitální bradavice, neoplazie (dysplázie nebo eroze) a rakovina děložního čípku, rakovina kůže penisu u mužů. V mnoha rozvinutých zemích se očkování proti HPV provádí velmi aktivně, od 11 do 12 let věku (do vazby), až do okamžiku nástupu sexuální aktivity, kdy již došlo k infekci. To je dáno jak děvčatům, tak chlapcům.
 • Vakcína “Gardasil 9”. Tato vakcína je devět-valentní, to znamená, že působí proti 9 typům viru: 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52 a 58. Účinnost prevence rakoviny děložního čípku je od 98% do 100%.
 • Vakcína “Cervarix”. Tato vakcína tvoří imunitu proti 2 typům viru: 16 a 18.

Nespecifická profylaxe

 • Osobní hygienická opatření na veřejných místech
 • Zdravý životní styl, vysoká imunita
 • Správný režim práce a odpočinku
 • Střední tělesná výchova
 • Příjem vitamínů, ovoce, šťávy
 • Pouze jeden sexuální partner (v ideálním případě)
 • Používání kondomu během pohlavního styku

A nakonec – několik videí na téma materiálu, doporučené pro prohlížení.

Doporučuji také tyto materiály:

Pozor: pokud lékař neodpověděl na vaši otázku, odpověď je již na stránkách webu. Použijte vyhledávání na webu.

Jak dlouho trvá léčba HPV?

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…