Léčba HPV

Léčba HPV

Obsah článku:

Léčba HPV

Léky a léky na léčbu HPV u žen

Farmaceutické léky pro léčbu HPV u žen jsou nejoblíbenější způsob, jak se zbavit novotvarů na těle. V tomto případě jsou drogy rozděleny do několika kategorií v závislosti na principu expozice a aplikačních vlastností. Droga se doporučuje vybrat pouze po dohodě s ošetřujícím lékařem a po komplexní prohlídce. Pouze tímto způsobem bude možné plně určit, které léky na léčbu HPV u žen budou nejúčinnější.

Vlastnosti léčby drogami

Foto HPV na ženském těle

Jak víte, pro léčbu HPV u žen se doporučuje bezpečná, ale účinná léčba. Největším nebezpečím, které představuje papilomavir, je možnost přeměny benigních nádorů na zhoubné nádory.

Komplexní léčba HPV, která zahrnuje použití různých farmaceutických přípravků, vám umožňuje:

 • Chraňte ženu před relapsem z papilomaviry;
 • Minimalizujte možnost reinkarnace nemocných kožních buněk do rakoviny;
 • Stimulujte ochranné funkce těla;
 • Zbavte se psycho-emocionálních problémů vyvolaných papilomavirem a bradavicemi, které se objevují na pozadí.

Proč jsou ženy léčeny HPV, preferují lékaři konzervativní metody léčby založené na užívání drog? Lidové léky jsou z hlediska efektivity sporné a mohou být použity pouze jako pomocné léky. Chirurgická a hardwarová intervence má buď vysoké finanční náklady, nebo riziko jizvení.

Je nepravděpodobné, že chcete odstranit bradavice z obličeje, rukou nebo stejného krku jako otevřené oblasti těla, riskujete, že za nimi zůstane viditelné jizvy. Ačkoli souhlasí, že v některých případech bez okamžitého odstranění nestačí.

Léky na léčbu drog jsou účinné a bezpečné. Proto při absenci kontraindikací lékař doporučuje zahájit léčbu touto metodou.

HPV skupiny léků

Fotografie o tom, jak HPV vypadá u žen v intimním prostředí.

Každý člověk by měl věnovat pozornost problému papilomaviru. Bohužel, dosud nebyly vyvinuty léky, které by mohly zničit virus. Ale potlačit jeho činnost a zastavit vzhled bradavic může každý z vás.

Přípravky s HPV jsou předepsány ošetřujícím lékařem. Nejlepší je použít integrovaný přístup, který může zahrnovat několik skupin léků:

 • Antibiotika;
 • Kyselinové, alkalické a soli;
 • Cytostatika;
 • Imunomodulátory;
 • Antivirová činidla.

Při léčbě HPV u žen se léčiva vybírají jednotlivě, protože různé organismy jsou schopny reagovat vlastním způsobem na složky léků a interagovat s jinými léky pro léčbu nebo odstranění papilomů.

Doba trvání léčby je také ovlivněna individuálními charakteristikami, jako jsou:

 • Stage papillomaviru;
 • Individuální nesnášenlivost;
 • Citlivost na léčivé látky;
 • Použitý léčebný režim;
 • Počet a umístění novotvarů.

V průměru trvá léčba od 1 do 3 týdnů. Zároveň lékaři často doporučují přestávku po 1-2 měsících, po které bude podstoupit opakovaný podobný léčebný postup, pokud prokáže vysokou účinnost. To pomůže předejít možným relapsům a konsolidaci dosaženého výsledku.

Antivirotika

Především jsou předepsány antivirové léky. Jsou rozděleny do několika kategorií v závislosti na způsobu aplikace v léčbě papilomaviru:

 • Léky pro orální podávání, to znamená tablety a tablety;
 • Svíčky. Tam jsou rektální a vaginální;
 • Prostředky pro vnější použití. Jedná se o masti, krémy, gely atd.

Moderní antivirové léky a drogy vedle škodlivých účinků na virus jsou také charakterizovány schopností pozitivně ovlivňovat fungování imunitního systému. To znamená, že tyto léky současně řeší dva problémy – posilují imunitní systém a potlačují virus.

 • Nejobvyklejší antivirotika ve formě tablet je isoprinosin. Lékaři často předepisují Groprinosin jako imunostimulant a protivirovou drogu v jedné láhvi;
 • Pokud jde o svíčky, doporučuje se používat Panavir. V praxi se ukázaly jako účinné při potlačení papilomaviru v intimních oblastech ženského těla. Důležitou výhodou Panavirových svíček je také skutečnost, že se na ně nezvykne;
 • Pro citlivé externí efekty můžete například použít Atsigerpin, Acyclovir nebo Zovirax. Jedná se jemně a nezpůsobují popáleniny. Jeho okamžitý účinek však nestojí za to čekat. Takové léky jsou určeny pro dlouhodobé užívání k dosažení požadovaného výsledku.

Kyselinové, alkalické a soli

Jedná se o místní léky. Jejich účinné složky přispívají k rychlé destrukci bradavic. Princip činnosti těchto nástrojů je založen na chemické reakci. Ve skutečnosti je to spálenina. Pokud nedodržíte pokyny a nesprávně zpracováváte bradavice a dotýká se jim zdravé pokožky, značně riskujete jejich integritu.

Také porušení pokynů má nepříjemné důsledky – pigmentaci, jizvy nebo jizvy po odstranění papilomů.

Buďte opatrní při používání drogy Condilin, Feresol nebo Kolomak. Ačkoli se ukázaly být velmi účinnými a rychle působícími prostředky při odstraňování papilomů, mohou mít kaučukové účinky takových léků potenciálně nebezpečné pro pokožku.

Imunomodulátory

V některých případech lékař předepisuje samostatné imunomodulační a antivirové léky pro účely vysoce efektivních komplexních účinků na problém s papilomavirem.

Není žádným tajemstvím, že tvorba papillomů na těle je přímo spojena s oslabením ochranných funkcí ženského těla, tedy imunitního systému. Chcete-li se zbavit bradavic, je nutné obnovit normální fungování imunitního systému. Léky imunomodulační skupiny jsou určeny pro tyto účely.

V některých případech, když se bradavice vytvářejí extrémně vzácně, není nutné s pomocí léků zasahovat do imunity. Pokud jsou relapsy často pozorovány, znamená to, že imunita byla vážně poruše a potřebuje opravu. Imunomulátory jsou k dispozici v několika formách:

 • Svíčky rektální a vaginální;
 • Injekční roztoky;
 • Drogy, které jsou zředěné vodou a opilé;
 • Dražé, tablety a pastilky;
 • Prostředky pro vnější použití.

Antibiotika

Antibiotika nepůsobí přímo proti lidskému papilomaviru. Jsou však stále často předepisovány lékaři při léčbě HPV u žen. To se vysvětluje skutečností, že na pozadí papilomavirů není neobvyklé, že dochází ke vzniku zánětů a infekcí, stejně jako k dalším onemocněním pohlavní nebo infekční povahy paralelně.

Dávkování, typ léčiv a délka užívání antibiotik určuje pouze lékař. V žádném případě nepoužívejte antibiotika bez odpovídajících schůzek. Můžete jen zhoršit situaci a vyvolat ještě aktivnější růst papillomů na těle.

Cytostatika

Cytostatika je zřídka předepsána s HPV, protože jejich příjem je způsoben detekcí prekancerózního stavu pacienta. Tento efekt umožňuje oddálit degeneraci nádorů do rakoviny.

Vliv cytotoxických léků na HPV je velmi vysoký. Podle statistik lze v asi 90% případů dosáhnout pozitivního výsledku.

Léky proti HPV vám umožní zbavit se papilomů bez stop a následků. Pokud budete postupovat podle pokynů a doporučení lékaře, budete dlouho moci zapomenout, co je papillomavirus.

Charakteristika léčby lidského papilomaviru u žen: metody a přípravky

Lidský papilomavirus je nebezpečný pro ženské tělo, zejména pro orgány reprodukčního systému. DNA viru je zavedena do lidské buňky tím, že mění její strukturu, což způsobuje nekontrolované rozdělení, což vede k novému růstu v oblasti vnějších pohlavních orgánů, perianální zóny, na cervixu. Léčba žen s papilomavirem je zaměřena na eliminování klinických projevů odstraněním nádorů a také na posilování imunitní odpovědi těla.

Kdy a jak zacházet?

Medicína dosud nepotvrdila existenci léků, které mohou zcela vyléčit člověka z HPV. Složitá léčba HPV pomocí skupiny imunomodulátorů a antivirových činidel, stejně jako odstranění novotvarů různými metodami, má pozitivní výsledek potvrzený v mnoha případech nemocí.

Léčba viru papilomatu navždy a v krátké době je nemožné. Použití antivirových a imunomodulačních léčiv však zabrání šíření onemocnění, malignitě nádorů. Metody léčby – léky (pilulky, injekce, čípky) jsou předepsány pouze po provedení diagnózy ošetřujícím lékařem:

 1. Pokud je HPV detekován jako non-onkogenní typ nebo z nízkorizikové skupiny, léčba nebude nutná. Kontrola se provádí za rok.
 2. Pokud je HPV nalezen v testech ze skupiny s vysokým rizikem onkogenních rizik – bez klinických projevů – léčba se nevyžaduje, monitoruje se každé 3 měsíce. Za přítomnosti příznaků, jejich eliminaci, imunostimulační a antivirové terapie. Monitorování výsledků léčby každé 3 měsíce.
 3. V případě maligních forem klinických projevů je nutná konzultace s onkológem a další vyšetření.

Komplexní léčba HPV u žen spočívá v užívání léků, užívání masti a čípků, stejně jako destruktivní odstranění bradavic a bradavic.

Výběr léků a způsobů eliminace je skvělý, ale téměř každý nemá vysokou účinnost, což může vést k krátkodobé remisi a relapsu. To znamená, že u některých pacientů může léčba pomoci se zbavit HPV a zapomenout na tuto nemoci navždy, jiné jsou nuceny neustále bojovat s tímto onemocněním.

Léky

Léky používané k léčbě papilomaviru u žen jsou rozděleny do následujících skupin:

 • imunostimulanty;
 • antivirotika;
 • homeopatické prostředky;
 • drogy ničivého jednání;
 • cytotoxické látky.

První tři skupiny jsou k dispozici v různých dávkových formách – tablety, injekční roztoky, krémy, masti. Léčivé cytotoxické léky a destruktivní činidla jsou externími řešeními pro postupné odstraňování patologických útvarů.

Imunostimulanty

Aplikujte je v raných stadiích onemocnění pouze v případě oslabené imunity u pacienta, podle výsledků imunogramu. Nejčastěji jsou ve stádiu klinických projevů komplexní léčby.

Cílem imunostimulantů je aktivovat a posilovat ochranné funkce těla, zvýšit produkci různých typů imunitních buněk, podporovat syntézu protilátek, které jsou zaměřeny na potírání virů a bakterií.

Při léčbě tromi složkami léky zvyšují účinek antivirových látek. Dávkovací formy imunomodulátorů – tablety, krémy, injekční roztoky.

Allokin-alfa

Droga je přičítána prostředkům s vysokou účinností, což bylo potvrzeno výzkumem a popsáno ve vědeckých pracích (Ershov F.I., Kovchur P.I., Bahlaev I.E., Petrozavodsky). U 9 ​​z 10 případů cervikálního onemocnění u žen vyvolaných HPV nebyl ve výsledcích analýzy po léčbě drog zjištěn virus.

Allokin-alfa je podobný interferonu alfa, jeho funkcí je podporovat syntézu endogenních interferonů, stejně jako protilátek, zaměřených na potírání virů a bakterií. Při detekci onkogenního HPV u žen v komplexní terapii se lék předepisuje 1 mg každý druhý den, v průběhu 6 injekcí, injekčně podkožně.

Immunomax

Jedná se o imunostimulant, který spouští obranné reakce těla zvýšením sekrece neutrofilních granulocytů a cytotoxinů aktivaci působení makrofágů, které produkují různé baktericidní sloučeniny. Léčivo se podává intravenózně nebo subkutánně. Přiřazeno k průběhu 6 injekcí s přestávkou po dobu 4 dnů po prvních 3 injekcích.

Isoprinosin

Je aktivátorem imunitního systému, který získal důvěru v posledních letech. Složení tohoto léku zahrnuje inosin a soli několika kyselin, které dodávají účinnou látku přes buněčnou membránu. Stimuluje zrání a separaci T-lymfocytů, což vede ke vzniku specifických antigenů, zvyšuje aktivitu zabíjejících buněk, zvyšuje hladinu imunoglobulinu G, zabraňuje reprodukci viru blokováním použití ribozomální RNA.

Léčivo se vyrábí ve formě injekčního roztoku nebo tablet. Průběh léčby je od dvou týdnů do jednoho měsíce, v závislosti na stupni klinických projevů. Aplikoval se u nemocí cervix u žen, bradavic na genitáliích a bradavicích na kůži. Nejčastěji se jedná o komplexní léčbu.

Oligopeptid syntetického původu obsahující 14 aminokyselinových zbytků. Zvyšuje aktivitu imunitní odpovědi těla na patogenní viry, bakterie a plísně. Gepon se dostává do krevního řečiště spouští a zvyšuje produkci interferonů, zvyšuje produkci protilátek, zabraňuje reprodukci HPV, zvyšuje aktivitu neutrofilů, které jsou hlavními součástmi řetězce ochranné funkce těla.

Aplikujte lék lokálně a systémově. Po odstranění ložisek infekce jsou předepsány aplikace s Geponem, stejně jako perorální pilulky 3x týdně. Dávkování a doba trvání kurzu stanoví lékař.

Tento nástroj je aktivátorem imunitního systému, má podobný účinek s léčivy stejné skupiny. Formy uvolňování – tablety, injekce, čípky.

Účinnost imunostimulantů při léčbě papilomaviru závisí na individuální odezvě lidského těla, stejně jako na formulaci komplexní léčby, v níž jsou zahrnuty.

Nicméně ve většině případů s výrazným klinickým obrazem lidského papilomaviru u žen se pozoruje regresivní dynamika onemocnění až po vymizení viru v těle.

Antivirotika

Účinnost antivirových přípravků proti HPV nebyla vědecky prokázána. Nebyly vyvinuty žádné specifické léky ke zničení papilomaviru. Stávající antivirové činidla mají širokou škálu účinnosti, která závisí na stupni a formě onemocnění, jakož i na individuální reakci ženy na léčbu.

Antivirová činidla jsou předepsána ke snížení virové zátěže v těle, aby se zabránilo reprodukci viru. Léky mohou být zahrnuty do komplexní léčby nebo mohou být podávány jako monoterapie.

Populární antivirové léčivo z třídy přírodního interferonu. Má imunomodulační účinek, tvoří nespecifickou lokální obranu těla. Vyrábí se ve formě krému nebo masti pro vnější použití, stejně jako ve formě čípků pro rektální podání. Není k dispozici ve formě tablet nebo injekcí, protože účinek interferonu je neutralizován v žaludku a není absorbován ze svalové tkáně.

Patří k přirozenému lidskému interferonu alfa-b. Má antivirové a imunomodulační účinky:

 • stimuluje syntézu enzymů a cytotoxinů;
 • aktivuje funkci makrofágů, zabijácích buněk a T-lymfocytů;
 • interferuje s produkcí virové RNA v buňkách;
 • zabraňuje proliferaci onkogenních buněk, čímž se snižuje riziko vzniku nádorů.

Podává se intravenózně, intramuskulárně nebo subkutánně. Postup léčby papilomaviru je předepsán lékařem. Postup se provádí jednou týdně.

Interferon alfa 2-a, identický s lidským. Má antivirový účinek tím, že stimuluje imunitní odpověď ve formě neutralizace viru nebo eliminace infikovaných buněk. Má výrazný účinek proti nádorům, protože zabraňuje růstu patogenních buněk. Podkožně vstřikováno.

Prostředky ničivého jednání

Aby bylo možné vyléčit papilomaviry u žen, je nutné eliminovat ohnisky infekce – bradavice, bradavice, nádory na děložním čípku. Kromě chirurgických metod a speciálních přístrojů se odstraňuje použití chemikálií:

 1. Solkoderm – roztok pro vnější použití, složený z kyseliny šťavelové, dusičné, octové a mléčné, ionty mědi. Má mumifikovaný účinek na ošetřovanou oblast tkáně, fixuje ji okamžitě, v průběhu času se papilom vysuší a spadne.
 2. Kyselina dusičná ovlivňuje patologickou tvorbu nekrotizujícího papilomaviru. Po ukončení externího použití (5 týdnů – 5 procedur kaučení), tkáň bradavic, bradavice zemře a vysuší.

Cytotoxické léky

Podofillin a Podofillotoksin vytvořené z pryskyřic rostlinného původu. První nástroj přichází ve formě roztoku, druhý je čistší, je vyráběn ve formě krému pro vnější použití a řešení. Používají se na kožní léze způsobené HPV a nejsou doporučovány pro kondylomy vnitřních pohlavních orgánů. Aplikujte na poškozenou pokožku s trváním až 5 týdnů s 1-2 ošetřeními týdně. Působí jako inhibitory buněčného dělení, zabraňují šíření viru.

5-fluorouracil – krém s koncentrací 5% pro externí použití k léčbě genitálních bradavic v anogenitální zóně. Aplikujte v noci po dobu 7 dnů.

Cytotoxické léky mohou způsobovat nežádoucí účinky ve formě alergické vyrážky, ulcerace, otoky a plačící dermatitidy, zhoršené funkce jater a gastrointestinálního traktu. Jsou kontraindikovány v těhotenství a kojení.

Prognóza léčby lidského papilomaviru je příznivá, včasná diagnostika klinických příznaků může s pomocí komplexní terapie snižovat riziko malignity nádorů na minimum.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…