Léčba lidského papilomaviru

Léčba lidského papilomaviru

Obsah článku:

Jak zvolit léčbu HPV typu 16 u žen, co dělat, jak žít?

Lidský papilomavir 16 a 18 má vysokou onkogenitu a je nejčastěji detekován u žen s rakovinou děložního hrdla. Aby se zabránilo smutným komplikacím, musí být léčba včas a pod vedením kvalifikovaného specialisty.

Léčebný režim je předepsán striktně jednotlivě a může zahrnovat tablety, čípky, injekce a destruktivní metody odstranění nádorů.

HPV diagnóza: co dělat?

Většina žen, které byly diagnostikovány s HPV typu 16 nebo typu 18, se dostaly do panice a přemýšlely o tom, jak dále žít pesimisticky. Hlavním důvodem je nedostatek vhodných léčebných režimů, které poskytují 100% vyléčení. Papilloma virus je docela těžké odstranit z těla, a klíčovou roli hraje imunita žen. Čím je slabší, tím vyšší je riziko komplikací a čím delší je léčba.

V opačném případě se virus bude dále množit a infikovat zdravou tkáň. Důležitou roli při posilování imunitního systému hraje správná výživa, zdravý životní styl a mírné cvičení.

Teprve po posílení imunity a zahájení nezávislého boje proti viru můžeme hovořit o účinnosti léčby. Spolu s imunomodulátory jsou indikovány antivirové léky.

V důsledku toho virus přestává množit, spadá do latentního stavu – a jeho vnější projevy mohou být odstraněny. V případě úspěšné léčby se HPV nezobrazí a člověk může vést normální život.

Naneštěstí se specialisté velmi často neobtěžují s předepisováním imunomodulátorů a okamžitě posílají pacienty na postupy, které jim umožňují odstranit vnější projevy viru. To zřídka dává pozitivní výsledek – s vysokou koncentrací viru, kožní vyrážka se objeví znovu, a v některých případech – ve větším množství.

Po dosažení pozitivní dynamiky léčby HPV – byl dokončen průběh antivirových léků a prostředky ke zvýšení síly imunitního systému a byly odstraněny bradavice, měla by žena vést zdravý životní styl a sledovat imunitní systém a zabránit jeho významnému snížení. To se vyvaruje závažným důsledkům, které tento virus může způsobit.

Mnoho žen a mužů je infikováno papilomavirem., ale vůbec se neobjevuje. Přesně stejná situace se způsoby léčby této patologie. Stačí, aby někteří lidé začali vést zdravý životní styl a posílit imunitní systém – a dojde k úplnému zotavení.

Takže je možné léčit papilomaviry navždy? Takové případy jsou velmi vzácné, ale přesto je možné i v medicíně. Ale i kdyby imunita nemohla nezávisle potlačit reprodukci viru, existuje mnoho léků, které v tom pomohou.

Léčba léků

Základ léčby HPV – léků. Externí odstranění kondylomů bez somatické terapie nepovede k pozitivnímu výsledku, takže po krátké době se opět objeví nádory. Veškerá zdravotnická zařízení musí být přidělena přísně odborným lékařem, protože mají mnoho kontraindikací a vedlejších účinků.

Léčba léčiv zahrnuje léky v následujících skupinách:

 • Imunomodulátory.
 • Antivirotika.
 • Destruktivní.

Antivirová činidla a imunomodulátory mohou být vyráběny ve formě tablet, mastí, injekcí a krémů. Destruktivní drogy – chemická řešení k odstranění vnějších projevů HPV.

Imunomodulátory

Jsou zahrnuty do jakéhokoli léčebného režimu pro papilomaviry. Účelem jejich použití je posílit imunitní systém a posílit produkci protilátek zaměřených na boj proti viru. Imunomodulátory mohou být produkovány ve formě:

V závislosti na stupni snížení imunity je zvolen konkrétní lék. Pokud osoba má příliš oslabenou imunitu, léky jsou předepsány formou injekčních roztoků. Patří sem:

Imunomodulátory ve formě injekcí jsou obzvláště účinné a umožňují v 90% případů vést virus do latentního stavu. Nicméně mohou být předepsány pouze ošetřujícím lékařem po důkladném vyšetření těla. Průběh léčby nepřesáhne 10 dnů.

U tablet s imunomodulačními vlastnostmi patří:

Tablety a kapsle musí být aplikovány po dlouhou dobu – po dobu jednoho měsíce. Nejsou tak účinná jako injekce, ale stále napomáhají posílení imunitního systému a pomáhají mu v boji proti viru. Tyto léky jsou drahé a přísně předepsané odborníkem.

Lokální přípravky s imunomodulačními vlastnostmi:

Nepomohou eliminovat vnější projevy HPV, ale bez nich se nádory mohou začít rozšiřovat do zdravých oblastí sliznic.

Antivirotika

Účelem jejich jmenování je snížit virovou zátěž a zastavit redukci násobení viru. Zahrnuty do režimu léčby imunomodulátory. Až dosud nebyly vytvořeny žádné antivirové léky, jejichž působení bude specificky zaměřeno na HPV, a proto jsou léčeni širokospektrálními léky.

Nejoblíbenější léky jsou:

Antivirová léčiva mají různé typy uvolňování – injekce, pilulky, spreje a krémy. Během celé léčby HPV se doporučuje použít jednu z místních léků s antivirovými účinky, aby se snížilo riziko šíření HPV do zdravých oblastí.

Destruktivní prostředky

K odstranění kondylomů lze použít chemické roztoky. Umožňují odstranit příznaky viru s minimálními finančními náklady. Patří sem:

Kvůli kyselinám, které jsou součástí ničivých léků, novotvary vysuší a padnou. Jejich použití je zvláště bolestivé a mělo by být prováděno pouze v léčebně.

Mělo by být zřejmé, že řešení pro kauterizaci a odstranění genitálních bradavic v případě kontaktu se zdravými tkáněmi mají na ně negativní dopad. A to je důvod odstranění růstu musí být prokázáno prostředky v lékařských institucích.

Fyzioterapie

Lékařství nabízí několik způsobů, jak odstranit nádory, které se liší v cenách a metodách vedení, mezi něž patří:

 1. Laserová koagulace. Odstranění kondylomů odpařením. Postup vyžaduje použití léků proti bolesti a je docela traumatický.
 2. Odstranění rádiových vln. Bezbolestný způsob odstranění kondylomů pomocí přístroje Surgitron, který zajišťuje vylučování novotvarů vysokofrekvenčními radiovými vlnami.
 3. Elektrokoagulace. Odstranění vysokofrekvenčním proudem. Levný postup, který často vede k krvácení a silné bolesti.
 4. Cryodestruction. Cauterizace s kapalným dusíkem. Je nutné provést několik postupů pro úplné odstranění bradavic.
 5. Chirurgická intervence. Používá se ve vzácných případech, kdy se zhoubné nádory degenerují do maligních. Pro odstranění použijte skalpel nebo speciální nůžky. Požadovaná úleva od bolesti.

V současné době je nejbezpečnější a zároveň dražší metoda radiační vlny pro odstranění nádorů. Riziko šíření viru do sousedních tkání během procedury – minimální a po proceduře ve většině případů nejsou pozorovány takové nepříjemné jevy, jako je krvácení, otok a zánět.

Odstranění kondylomů by mělo být provedeno po ukončení užívání imunomodulátorů a antivirových léků. V opačném případě nedojde k žádnému ničivému způsobu pozitivní výsledek – virus zůstane v těle a po chvíli se bradavice znovu objeví na sliznicích.

Lidové metody

Tradiční metody léčby jsou zaměřeny výhradně na posilování imunitního systému. Neměli byste riskovat vaše zdraví a používat různé prostředky vlastní výroby k odstranění bradavic. V současné době je prostě žádný populární způsob, jak odstranit bradavice, které by byly bezpečné pro zdraví.

V nejlepším případě nedosáhnou žádného výsledku a v nejhorším případě se postižené buňky začnou degenerovat do zhoubných.

Bradavice mohou být odstraněny pouze v lékařských zařízeních, které používají speciální přípravky. Používání kyselin a zásad je přísně zakázáno, pokud je HPV vysoce onkogenní.

K prostředkům, které se doporučují používat doma, patří odvar z těchto bylin:

Aloe, ženšen a čínská lemongrass mají dobrý účinek na imunitní systém. Je žádoucí zahrnout do stravy česnek, pšeničné zrno, ořechy, kukuřici, jablka a zelí. Je žádoucí vzdát se výrobků obsahujících barviva a umělé přísady, stejně jako špatné návyky jako kouření a pití alkoholu.

Lidský papilomavirus s vysokým onkogenním typem není důvodem pro paniku a vzrušení. HPV může být poražen, ale pro to je důležité zahájit léčbu v rané fázi jeho vývoje. To zaručuje úspěch a dává šanci eliminovat virus zcela z těla, vyhýbat se projevům na kůži.

“Izoprinozin” s lidským papilomavirem. Hodnocení, analogy, léčebný režim

Infekce papillomaviru je jednou z nejběžnějších celosvětových infekcí. V závislosti na konkrétním kmenu, který ovlivňuje osobu, mohou být příznaky omezeny na vzhled benigních růstů nebo může postupně docházet k degeneraci do rakovinné tkáně.

Je to kvůli možnému vývoji onkologických procesů, že je nutné léčit papilomaviry. Terapie zahrnuje různé faktory vlivu, z nichž jedna je potřeba užívat léky. Například isoprinosin se používá při léčení HPV. To není levný nástroj, jeho minimální cena je 500 rublů.

Popis léčiv

Účinná složka izoprinosinu je látka nazývaná pranobex. To je analog pro purinové dusíkaté báze, který má strukturu podobnou složkám DNA. Díky pranobexu se stimuluje syntéza lidské DNA a RKN. Tento proces je velmi důležitý pro stav imunitního systému a je zase důležitý při léčbě HPV.

Navzdory rozšířenému výskytu lidského papilomaviru ne všechny mají příznaky onemocnění. To je právě kvůli stavu imunitního systému. Pokud jsou obranná tělesa těla v dobrém stavu, úspěšně potlačují aktivitu patogenu. Jinak se virus rozšíří do tkání, což vede k vzniku bradavic.

Imunomodulační účinek isoprinosinu se také dosahuje zvýšením syntézy interferonu. Tato látka inhibuje aktivitu různých mikroorganismů, jako jsou bakterie a viry. Lék pomáhá obnovit aktivitu lymfocytů, jejichž vynechání umožňuje šíření HPV v celém těle.

Terapeutický účinek je spojen s posílením práce řady vysoce specializovaných imunitních buněk, které zničí tkáně již infikované virem. Tablety ovlivňují neutrofily, makrofágy, interleukiny, imunoglobuliny a řadu dalších látek, které jsou pro imunitu rozhodující.

Indikace pro použití

I když projevy lidského papilomaviru mohou být léčeny Isoprinozinem, indikace pro použití léku nejsou omezeny na toto onemocnění. Například tablety mohou být předepsány pro boj s:

 • Chřipka a katarální choroby;
 • Patologie, které se vyvíjejí kvůli viru Epstein-Barra;
 • Zbavit se;
 • Osýpky;
 • Herpetická keratitida;
 • Genitální a labialní herpes;
 • Kuřecí neštovice;
 • Nákazlivý měkkýš.

Schopnost použít proti různým onemocněním je způsobena skutečností, že izoprinozin má nešpecifický účinek. Zabraňuje šíření různých virů v buňkách, současně pomáhá imunitnímu systému vyrovnat se s patogenem. Antivirová účinnost ovlivňuje nejen HPV, ale i kauzální agens mononukleózy, chřipky, herpesu a dalších chorob.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Všeobecně platí, že isoprinosin je mezi léky, které jsou dobře tolerovány lidským tělem. Avšak metabolické procesy léčiva ovlivňují činnost jater a ledvin, což vede k tvorbě těžko rozpustné kyseliny močové. Na pozadí takových procesů mohou vzniknout určité problémy.

Seznam kontraindikací k užívání tablet obsahuje:

 • Dna Tato patologie je přímo spojena s metabolismem. S ním se kyselina močová hromadí na řadě míst, jako jsou klouby a ledviny. Vzhledem k tomu, že izoprinozin zvyšuje obsah této kyseliny ještě víc, nemůže být opilý s podobnou diagnózou;
 • Urolitiáza. Kontraindikace působí v případě, že onemocnění je doprovázeno tvorbou kamenů ze solí kyseliny močové;
 • Chronické selhání ledvin. V normálním stavu se ledviny poměrně snadno vyrovnají odstraněním kyseliny. Pokud se na základě tohoto onemocnění vyskytne tento proces s obtížemi, pak by užívání isoprinosinu mohlo vést k nadměrné akumulaci látky;
 • Arytmie. Lék je schopen nepříznivě ovlivnit rytmus srdečních kontrakcí.

Stejně jako v případě absolutně jakékoli drogy, nelze ji použít s možností individuální nesnášenlivosti. Pokud během léčby přípravkem Isoprinosine došlo k vyrážce nebo svědění, budete si muset zvolit jiný analog léku. Co se týče nežádoucích účinků, mezi nimi patří:

Studie týkající se účinku izoprinozinu na těhotné ženy nebyly provedeny, ale protože lékaři nedoporučují kontaktovat pilulku během březosti a laktace. Lék není předepsán dětem, pokud dosud nejméně tři roky nemají. Výrobek je neslučitelný s alkoholickými nápoji.

Návod k použití

Režim isoprinosinu je předepsán lékařem. Obvykle se tablety po jídle opíjejí vodou. Dospělí a děti starší než dvanáct let jsou předepsány nejvýše osm tobolek denně. Toto množství je rozděleno na čtyři dávky. Maximální přípustná denní dávka je 4 gramy.

Tablety nejsou předepsány dítěti, jehož hmotnost je nižší než patnáct kilogramů. Délka léčby dospělých je přibližně měsíc. Děti vypijí drogu po dobu dvou týdnů. V závislosti na situaci může být kurz prodloužen lékařským jmenováním.

Hodnocení léčby:

“Poslala jsem dítě do školy a brzy si všimla, že se v jeho náručí objevují bradavice. Zpočátku jsem je zmrazil, ale začali se šířit jen jinde. Pediatr mu předepsal Isoprinozin, který jsem předtím léčil při léčbě neštovic. Droga udělala svou práci, bradavice se přestaly objevovat. Zbývalo jen odstranit ty, které byly před léčbou. “

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…