Léčba papilomaviru

Léčba papilomaviru

Obsah článku:

Léčba papilomaviru

Lék na lidský papilomavir u žen

Chtěli byste vědět o léčbě HPV u žen, léků předepsaných pro takovou diagnózu? Lidský papilomavirus je dlouhodobě známo medicínu, na bázi tohoto onemocnění se bradavice objevují na různých částech těla. Zdá se, že tyto nádory jsou zcela neškodné, ale lékaři založili přímou vazbu mezi HPV a rakovinou u žen. Podle studií se tento virus vyskytuje v 90% případů s rakovinou děložního čípku. Pokud se v těle objeví stopy této nemoci, nebude to úplně vyléčeno. Navzdory tomu je přiřazen individuální režim léčby, který může minimalizovat riziko komplikací.

Základní léčebné principy

Onemocnění se většinou vyskytuje v chronické formě, aniž by člověka narušila. Kvůli tomu může žena ani nepochybovat o tom, že je nositelem HPV. Papilomy se objevují na těle v době oslabení imunitního systému. Ve většině případů se nádory nezmizí sami, místní léčba je nezbytná. Pokud nevěnujete bradavice, mohou se vyvinout do maligního nádoru.

Proto léčba HPV řeší řadu dalších problémů, mezi které patří:

 • prevence relapsu;
 • minimalizace možnosti možných komplikací, zejména rakoviny děložního čípku;
 • stimulace ochranných buněk těla.

Existuje mnoho metod zaměřených na potírání této infekce: kryoterapii, laserovou léčbu a chirurgické odstranění vnějších příznaků viru. Také po mnoho let praktická medicína používá orální a externí léky. Jedná se o tuto konzervativní metodu, která byla již dlouho známa, její účinnost a bezpečnost byla prokázána, cena je cenově dostupná, proto mnoho lékařů dává přednost léčbě tímto způsobem.

Terapie se provádí s následujícími skupinami léků:

 • antibiotika;
 • imunomodulátory;
 • léky na bázi solí, zásad a kyselin;
 • cytostatika;
 • antivirové činidla.

Pro dosažení trvalého účinku lékař předepisuje komplexní léčbu, která zahrnuje léky z několika skupin.

Doba trvání léčby se liší podle jednotlivých charakteristik – stupně onemocnění, citlivosti na složky léku, navrhovaného léčebného režimu. Průměrná doba trvání je 10-20 dní.

Správná léčba a následná profylaxe mohou snížit riziko relapsu na nulu, papilomy nemusí vadit více vůbec.

Léčba HPV se účastní několik lékařů. Pokud máte obavy z nádorů na vnějších a vnitřních pohlavních orgánech, měli byste se obrátit na ženou nebo gynekologa. V případě papilomů tvořených na jiných částech těla pomůže dermatolog.

Antivirová terapie

Antivirové léky jsou rozděleny podle způsobu použití pro léčbu HPV u žen:

 • perorální léky – tablety, dražé;
 • vaginální a rektální čípky;
 • externí prostředky.

Tablety izoprinozinu ovlivňují rozdělení virových buněk, kvůli kterým zmizí vnější příznaky HPV. Léčba má imunostimulační účinek, ochranné buňky těla nezávisle bojují proti nemoci. U žen s genitálními bradavicemi je izoprinozin předepsán v kombinaci s jinými léky.

Groprinosin je pilulka určená k boji proti viru, stejně jako ke stimulaci imunitního systému. Nástroj ničí strukturu nádorů, díky čemuž bradavice postupně zmizí z těla. Léčba není příliš účinná, pokud je pacient znepokojen genitálními bradavicemi v genitální oblasti. V tomto případě je přípravek Groprinosin předepsán v kombinaci s hořícími léky nebo vůbec není předepsán.

Panavir rektální a vaginální čípky jsou zvláště účinné u žen s papilomem v genitální oblasti. Jedná se o ruský nástroj, je založen na extraktu bramborových listů. Panavir má nejen antivirový účinek, ale také stimuluje imunitní systém těla a je schopen snížit zánět. Méně časté je tento lék podáván intravenózně. Hlavní charakteristickou vlastností přípravku Panavir je nepřítomnost jeho léčivých složek.

Externí antivirové přípravky, které jsou předepsány pro léčbu HPV u žen, zahrnují krémy a masti založené na acykloviru – stejné drogy Acyclovir, Zovirax, Atsigerpine. Tyto léky jemně působí na pokožku, protože toto spalování je nemožné.

Léky na bázi acycloviru mohou být předepsány těhotným ženám, pokud gynekolog rozhodne, že léčba je během tohoto období nezbytná. Ve většině případů je léčba pro nadcházející matky podána po porodu.

Antivirová léčiva s imunomodulačními účinky stačí, pokud není lidský papilomavirus komplikovaný. U žen trpících těžkými bradavicovými výrůstky nebo špičkovými novotvary taková terapie nestačí, gynekolog bude zvažovat komplexní léčebný režim.

Léčiva na bázi solí, zásad a kyselin

Přípravky této skupiny jsou předepisovány místně, účinné látky v jejich složení hoří papilomy. Metoda je založena na chemických reakcích.

Jeden populární lék tohoto typu, který je předepsán hlavně ženám s genitálními bradavicemi v genitální oblasti, je Condilin. Lék je aplikován s jednorázovým aplikátorem na celý povrch nádoru. Papilomy procházejí již po 5-7 pravidelných aplikacích. Mínus drogy je vysoká šance na vypalování. I při bodové aplikaci Condilin může poškodit zdravou kůži. Aby se zabránilo tomuto vedlejšímu účinku, může gynekolog nebo veterinář předepisovat regenerační a hojivý krém jako profylaxi.

Feresol se vyrábí ve formě roztoku, který hoří novými růstem lidského papilomaviru. Léčba tímto léčivem je účinná, v některých případech bude stačit jedna aplikace. Mezi hlavní nevýhody Feresolu patří možné spalování v místě použití a výskyt popálení horních vrstev pokožky. Aby bylo možné minimalizovat riziko poškození zdravých těles v obtížně přístupných místech, zejména v genitální oblasti žen, léčbu provádí gynekolog nebo venerolog.

Pokud vás otravují malé velikosti papilomů, které nevykrvávají, lékař může předepisovat kyselinu salicylovou k léčbě HPV. Mezi hlavní výhody nástrojů patří nízké náklady a dostupnost, lék lze získat v každé lékárně. Požadovaná koncentrace kyseliny je zvolena lékařem na základě typu lidského papilomaviru. Masť se aplikuje lokálně bavlněným tampónem a na horní straně je přilepena bandáž. Taková léčba by měla trvat nejméně 14 dní, v některých případech lékař prodlouží užívání drogy na 30 dní.

Přípravky na bázi solí, zásad a kyselin jsou nejúčinnější při léčbě HPV, používají se už mnoho desetiletí.

Imunomodulační léky

Aktivace lidského papilomaviru nastává kvůli snížené imunitě, takže kompletní léčba zahrnuje péči o ochranné buňky těla.

Přijetí imunomodulačních léků nejen potlačuje vznik nových formací, ale také prodlouží dobu remisí. Venereolog, dermatolog a gynekolog mohou předepsat léky této skupiny. Pokud jsou recidivy HPV často potíže, musíte kontaktovat imunologa.

Všechny drogy skupiny lze rozdělit do následujících forem:

 • vaginální a rektální čípky jsou svíčky;
 • perorální léky – tablety, dražé, pastilky;
 • intramuskulární injekční roztoky;
 • suspenze pro ředění ve vodě;
 • venkovní léky.

U žen s genitálními bradavicami se často předepisují rektální čípky Viferon. Tento lék rovněž zabraňuje výskytu onkovirů. Léčba tímto lékem obvykle nepřesahuje 14 dní. Aplikujte Viferon v kombinaci s antivirovými léky nebo léky, které kauterizují bradavice. Méně častěji je tento přípravek předepisován v externím gelovém formátu.

Neovir – injekční nástroj, který stimuluje imunitní systém. Určeno v případech, kdy se pacient obává o jiné závažné onemocnění chronické formy – hepatitidu, HIV infekci, onkologii, řadu herpetických virů.

Průběh užívání přípravku Neovir se pohybuje od 8 do 14 dnů.

Licopidové tablety jsou předepsány hlavně v případech cervikálních lézí s papilomy. Pokud existují závažné náznaky, může droga užívat i děti. Lékařské studie potvrdily, že společný příjem antivirových léků a přípravku Licopid zvyšuje účinnost každého z nich.

Komplexy vitamínů jsou předepsány jako prostředek pro posílení imunitního systému. Pro ochranné buňky těla jsou zvláště důležité vitamíny B, C, E a A. Lékař vám může doporučit upravit stravu, denní dávka by měla obsahovat dostatečné množství užitečných látek. Toto opatření přímo ovlivní stav imunitního systému.

Antibiotika pro HPV

Antibiotika jsou samy o sobě bezmocné v boji proti virovým onemocněním, ale jsou často předepsány v případě HPV. Má smysl užívat léky této skupiny v případě zánětu na pozadí infekce nebo když se onemocnění objeví ve spojení s jinými pohlavními chorobami.

“Ženské” záněty vyvolané lidským papilomavirem jsou odstraněny antibiotiky ze skupiny cefalosporinů. Převážně předepsané pilulky, méně suspenze, intramuskulární roztoky nebo čípky.

Léky v této skupině mají baktericidní vlastnosti.

Pro léčbu zánětu nejčastěji předepsané univerzální širokospektrální antibiotika zahrnují následující léky:

Předepisuje antibiotikum a jeho dávkování s HPV pouze ošetřujícím lékařem. V případě závažných forem zápalového onemocnění může lékař v této skupině rozhodnout o kombinaci několika léků. Současně jsou předepsány léky na udržování žaludeční mikroflóry, které obsahují lakto – a bifidobakterie – Lactofiltrum, Bifidumbacterin a další. Léčba tohoto viru často nevyžaduje užívání léků v této skupině.

Cytotoxické léky při léčbě viru

Cytostatika je předepsána, pokud je zjištěn prekancerózní stav. Přípravy této skupiny ovlivňují vývoj buňky – narušují její růst, mění proces rozdělení. Taková léčba zpomaluje nástup rakoviny.

Nejčastěji se při vysoce rizikovém lidském papilomaviru předepisují následující látky:

 • 5-fluorouracil je masť pro topické použití;
 • Podofillin – roztok;
 • Bleomycin – lék určený k intravenózní nebo intramuskulární injekci;
 • Podofillotoksin – řešení pro externí použití.

Účinnost léčby lidského papilomaviru s cytostatiky je vysoká, podle některých odhadů činí 85-90%.

Správně zvolená léčba vám umožní zbavit se nádorů během několika dní, dalším krokem je potlačit virus, jinak se papilomy objeví na kůži.

Cykloferon s HPV. Léčebný režim a recenze

Úspěšná léčba lidského papilomaviru zahrnuje použití léků různých směrů jako součásti komplexní terapie. Skládá se z posílení imunity, boje proti viru a snížení jeho koncentrace v těle, stejně jako zbavování se stávajících výrůstků. K tomu použijte imunomodulační a antivirové léky. Často se používají společně, protože tím vzájemně posilují a doplňují své akce.

Popis léčiv

Cykloferon se etabloval jako účinný nástroj, který kombinuje výhody těchto dvou skupin léčiv. Má imunostimulační a antivirové vlastnosti a pomáhá tělu rychle překonat onemocnění. Vzhledem k dvojímu účinku Cykloferon obvykle nevyžaduje užívání jiných léků a snižuje zatížení léku na tělo. K dispozici v různých dávkových formách pro pohodlné a účinné ošetření.

Jak to funguje?

Cykloferon patří do skupiny širokospektrálních léků. Jeho imunomodulační a protizánětlivé vlastnosti se vysvětlují přítomností účinné složky v mezích – meglumin akridonacetátu.

Je to vysokomolekulární stimulátor syntézy svého vlastního (endogenního) interferonu, což je protein, který vylučuje tělo, když do něj je zaveden virus, aby se zabránilo jeho pronikání do buněk a reprodukci do nich.

Po podání léku dochází ke zvýšení hladiny interferonu alfa a beta, zejména v lymfoidních tkáních a orgánech, jako jsou plicní, jaterní a střevní sliznice. Dále se aktivují kmenové buňky kostní dřeně, které začínají produkovat více granulocytů – granulární leukocyty, které ničí viry.

Antivirové a protizánětlivé účinky jsou pozorovány v důsledku normalizace hladiny T-regulačních buněk (pomocníků a supresorů), které kontrolují sílu a trvání imunitní odpovědi v případě detekce patogenu, stejně jako zabíječské buňky, které ničí viry a patogenní mikroby.

Cykloferon má anti-metastatickou a protikarcinogenní aktivitu. Potlačuje vývoj nádorů, snižuje bolest a zánět spojivových tkání.

Jak lék bojuje proti viru:

 • účinná složka léčiva vstupuje do postižené buňky;
 • dochází k poškození DNA fragmentů viru, v důsledku čehož již nemůže infekci množit a šířit;
 • neinfekční virové buňky se vylučují z těla.

Cykloferon je zvláště indikován u pacientů s vysokým rizikem onkogenicity kvůli jeho protinádorovému účinku a dvojímu účinku, který umožňuje rychle potlačit replikaci viru a zabránit infekci zdravých epiteliálních buněk a také zvýšit imunitu vůči individuální rychlosti, při které již onemocnění neprochází.

Léčba papilomaviru

Formy uvolnění

Léčivo je vyráběno ve třech dávkových formách pro pohodlné systémové a externí léčení papilomaviru:

 • Světle hnědé tablety v enterickém potahu, v 50 ks balení nebo v krabičce v blistrech po 10 kusů;
 • Roztok pro intravenózní / intramuskulární podání ve formě ampulí ve formě čiré žluté kapaliny ve výši 12,5%. Na 5 ampulích v kartonové obrysové krabici;
 • Tekutá masť ve formě vazby, žluté barvy, v tubě 5 ml.

Při použití

Cykloferon s HPV se používá v různých stádiích onemocnění, ale nejlepší účinek léčby může být dosaženo, pokud léčba s tímto léčivem začíná v počáteční fázi, kdy se virus právě rozvinul a jeho vnější projevy ještě nejsou.

Injekce jsou indikovány pro exacerbace, stejně jako v případě mírného nebo těžkého stadia, kdy je nezbytné dosáhnout rychlé remise.

Místní aplikace přípravku Cycloferon ve formě masti pomůže odstranit nepříjemné pocity, jako je svědění a zánět, stejně jako zastaví růst papilomů a zabrání vzniku nových. Vzhledem k tomu, že aktivní složky léku působí nejen venku, ale také v hlubokých vrstvách epitelu, je zničen kořen novotvaru a může zmizet sám.

Jak to udělat

Dodržování vlastností léku pomůže zvýšit účinnost léčby:

 • Injekce. Základní léčebný režim zahrnuje 1 injekci denně každý druhý den. Někdy je předepsáno v první injekci za den po dobu 2 dnů po sobě, pak je přestávka po dobu 1 dne, po které se na první den podají další 3 injekce. Dále interval mezi injekcemi by měl být 3 dny. Doba trvání kurzu závisí na závažnosti onemocnění a je určena lékařem;
 • Pilulky Vezměte 1 kus za den půl hodiny před hlavním jídlem, pití hodně vody, podle schématu: 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14. den léčby;
 • Liniment Aplikujte na čisté postižené oblasti 1 den za den a naneste suchý obvaz na horní stranu, aby nedošlo k traumatizaci růstu, který je změkčen působením masti. Průběh léčby je 5 dní. Pokud jsou novotvary umístěny na sliznici vaginy, léčba se provádí intravaginálním podáváním: injekční stříkačka o objemu 5 ml se naplní vazivou a jehla se odstraní. Potom se ve stříkačce zavede injekční stříkačka do vagíny a obsah je vytlačen ven. Pokud je v balení vaginální aplikátor, mast je vytlačena do dutiny, dokud není píst vytlačen ven, poté je odstraněn z trubice, zasunut do vaginy a mast je vytlačena pístem. Aby se zabránilo průtoku činidla, zavádí se tampon ze sterilní vaty v mělkém způsobu po dobu 2-3 hodin. Tento postup se provádí 1-2 krát denně po dobu 10-15 dnů. V některých případech je ukázáno použití 10 ml tkaniny. Lék můžete použít jiným vhodným způsobem, například okamžitě namočit tampon s tkaninou. Dávkování by mělo být stanoveno lékařem. Možná kombinace s jinými léčivy pro léčbu HPV ve vaginální formě (čípky, tablety). Postup léčby se může opakovat po 2 týdnech.

Zvláštní instrukce

Pacienti s onemocněním štítné žlázy před léčbou by měli konzultovat s endokrinologem, aby upravili léčebný režim a možné následky užívání léků.

Alkohol by se neměl spotřebovat po celou dobu léčby, protože zvyšuje zatížení jater a může způsobit intoxikaci.

Pokud pacient trpí žaludečním vředem nebo jinými onemocněními trávicích orgánů v akutním stavu nebo má přecitlivělost na složky léku, pak je v tomto případě předepsán injekce namísto tablet.

Lék má hořkou chuť. Nedoporučuje se tvrdé tření v dásně. Pokud se dostane do očí, může to způsobit podráždění – okamžitě je umyjte tekoucí vodou.

Pokud pacient zapomněl užít přípravek, nemusíte v následující dávce zdvojnásobit dávku.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Kontraindikace zahrnují těhotenství a kojení, přecitlivělost na složky léku, věk do 4 let (liniment až do 18 let), cirhóza jater ve stavu dekompenzace.

Nežádoucí účinky se mohou projevovat především formou alergických reakcí, při použití masti může dojít k krátkému pocitu pálení a mírnému zčervenání kůže na ošetřované ploše. Obvykle jsou mírné, stahování léků není nutné.

Interakce s jinými léky

Cykloferon vykazuje dobrou kompatibilitu se všemi léky, které se běžně používají k léčbě infekce způsobené lidským papilomavirem. Zvyšuje účinek interferonu a snižuje vedlejší účinky chemoterapie.

Liniment zvyšuje účinek antiseptických a antifungálních léků, stejně jako antibiotik.

Cykloferon v případě infekce způsobené lidským papilomavirem je spolehlivým a účinným prostředkem s dvojitým účinkem, který vykazuje dobré výsledky již v prvních dnech léčby. Jeho výhodami jsou mírné účinky na tělo a málo a mírné vedlejší účinky, které jsou potvrzeny vysokými studiemi účinnosti v systémové i externí terapii.

Pacienti, kteří nalezli příznaky HPV, by si měli vzít na vědomí, že je nutné tuto virovou infekci ošetřit pouze pod dohledem lékaře a po absolvování vyšetření. To jim v budoucnosti zachrání před možnými relapsy a dalšími negativními účinky samoléčebné léčby.

Svetlana, 28 let.

Jakmile jsem si náhodně všiml v mých malých výrůstech v intimní oblasti. Okamžitě jsem se obrátil na lékaře, který mi napsal pokyny pro testy. Identifikoval virus papillomaviru. Byl jsem předepsán tablety Cycloferonu a externě ve formě pokožky. Zpočátku bylo pozorováno mírné zarudnutí v oblasti, kde byla masť aplikována, ale nezrušil jsem ji, protože to bylo napsáno v pokynech. Velmi rychle tyto pocity procházely a pak bylo všechno v pořádku – papilomy se postupně snižovaly a samy klesaly. Po skončení léčby nedošlo k relapsu a jsem rád, že mi tento lék pomohl.

Nikolay, 37 let.

Cykloferon ve formě masti mi předepsal lékař, když jsem přišel k němu o vznikajících výrůstech v oblasti svalů. Trochu se bál, že by to ublížilo, protože slyšel, že takové masti mají kauterizující účinek, ale nebyly žádné nepříjemné pocity. Smeared, vložte bandáž nahoru a to je všechno. Léčba trvalo dva týdny, teď je vše čisté. Dobrý nástroj za malou cenu.

Lidia Anatolyevna, 54 let, dermatovenerolog.

Cykloferon je účinný lék. Vzhledem k malému seznamu kontraindikací a dobré snášenlivosti často předepisuji to mým pacientům, kteří trpí HPV. Mám rád skutečnost, že je imunomodulační a antivirový současně, ve většině případů je možné se zbavit systémové terapie pouze s nimi a doplnit léčbu v případě vnějších projevů s tkání. Od kolegů také slyšeli dobré recenze o této droze.

Léčba papilomaviru
Léčba papilomaviru

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…