Léčba papilomu

Léčba papilomu

Obsah článku:

Léčba papilomu

Lidové léky v léčbě papilomu

Bez povědomí o přírodě, podstatě vzdělávacího procesu, léčba papilomu snižuje jeho účinnost. Znalost nemoci vždy přispívá k správnému posouzení stavu člověka, nutnosti konzultovat s lékařem nebo k použití metod domácího ošetření. Nesmíme zapomínat, že papilom je prakticky bezbolestné onemocnění a jeho symptomy jsou neviditelné, což má své následky a komplikace.

Etiologie onemocnění

Virová infekce, která postihuje sliznice a kůži, se nazývá papilomavir nebo zkrácený HPV (lidský papilomavir). Takový virus vytváří své ohniská ve formě papilomů, bradavic, bradavic různých forem a v různých částech těla, dokonce i v ústech. Nejprve je to benigní nádor různých velikostí, z nichž největší dosahuje 2 cm.

Během svého vývoje změní barvu masa na odstíny hnědé. Krk, kolena, lokty, hlava, podpaží, inguinální záhyby místa zvláštního rozložení ohnisek. Také se často objevil papilom v ústech, v ústech, v krku. Přerůst může být interní: děložní hrdlo, vagina, genitálie.

Všechny viry jsou klasifikovány podle jejich charakteristik. Jejich třída spojená s prekancerózními onemocněními se přiděluje samostatně. Papilomaviry potřebují zvláštní podmínky pro implementaci. Infekce způsobená virem se vyskytuje přímým kontaktem, zejména prostřednictvím pohlavního styku nebo méně obyčejně doma.

Pokud na těle nejsou projevy papilomu, pak stopy papilomaviry v těle nejsou viditelné, průběh onemocnění je téměř asymptomatický. Rozpoznat typ viru v těle pomůže lékaři po důkladném vyšetření a testování. Těm, kteří jsou léčeni, bez předběžného vyšetření lékaře, jedná proto bezdůvodně.

Symptomatologie

Léčba papilomů závisí na typu viru a jeho projevu v těle. Virus se objeví jako:

Bradavice. Objevují se ve formě špičatých útvarů. Patří k skupině nízkých rizik, označte oslabený imunitní systém. Místo lokalizace – genitálie a kontaktní body během kontaktu, anální průchod.

Od okamžiku infekce k vyjíždění může trvat týden nebo se protáhnout po celé roky. Condylomy se projevují růstem bradavic, které mohou růst a vytvářejí vícevrstvé kolonie.

Genitální orgány u žen a genitálie u mužů jsou hlavními místy pro výskyt bradavic. Jejich vzhled způsobuje nepohodlí a snižuje sexuální aktivitu. Navíc je u žen ve fertilním věku kondylomem důkaz infekce v těle, což je škodlivé pro vývoj plodu.

Bradavice. Jejich povaha je také virální. Se všemi 100 druhy papilomu přispívá k výskytu bradavic pouze několik virů. Jejich vzhled a zmizení závisí na imunitě. Ale virus žije v těle a léčba vnějších projevů není vždy účinná. Ve vzhledu se nacházejí na noze nebo na širokých plochách.

Diagnostika není zpravidla těžká. Léčba obvykle diagnostikuje papilom. Ale jaký druh viru je skrytý za vnějším projevem, pouze analýza může reagovat na infekci. Obvykle znalí lidé chápou, že je třeba léčit příčinu, tedy infekci v těle.

Existují infekce, které nejsou léčitelné, například herpes. Jsou utopeny a nejsou aktivovány kvůli silné imunitě. Ale vnější projevy jsou nepohodlí, možná kosmetické, které se objevují na kůži obličeje nebo krku. Ale papilomy v zónách sliznic: v ústech způsobuje hrtan velkou škodu. V tomto případě to nestojí za to zacházet, nebo ne. Bez léčby není normální život možné.

Léčba papilomů začíná obecnou zásadou imunity. Koneckonců, významná část infekce v těle je zabita imunitní systém, udržuje viry pod kontrolou. Papillom je možné léčit těmito metodami:

Lékařské

 • Laserové odstranění. Principem je impuls směrového paprsku na místo vzniku. Zároveň se papilomové buňky odpařují pod vlivem teploty.
 • Skalpel rádiových vln. Směr rádiových vln uvnitř papilomu vede k odpaření buněk. Sousední zdravé buňky nejsou ovlivněny. Jizvy se vyskytují méně často než při ošetření laserem.
 • Cryodestruction Tradiční léčení papilomu s kapalným dusíkem a jeho analogy. Tkáň bradavice je zmrzlá. Zároveň dochází k zmrazení vody v buňkách, které rozšiřují, porušují buňku a způsobují její umírání. V důsledku toho se bradavice zničí a zemře.
 • Spolu s hardwarovou léčbou jsou potřeba antivirové léky.
 • Používání kauterizujících léků.

Léčba papilomu, can, je prováděna a lidové prostředky. Jak léčit papilomové lidové léky bude reagovat na četné recepty domácí terapie. Výběr lidových léků proti papilomu je exotický. Mechanismus zmizení vzdělání je někdy nepochopitelný. A další důležitá skutečnost, která přišla k jedné osobě, nemusí vyhovovat jinému.

Je to stále spojeno s typy virů. Proto můžete bez obav léčit doma léčbu papilomů. Není-li žádný účinek, lze metodu změnit. Lidová léčba papilomů:

 1. Suchá vata se nanáší do středu papilomu a fixuje se sádrou. Obvaz se nosí po dobu 2 týdnů. Po koupání se znovu aplikuje suchý obvaz. Jaký mechanismus je nejasný, ale v odhadech lze zaznamenat nedostatek kyslíku. Papilom se dusí, vysuší a zmizí.
 2. Léčba papillomů doma může být také jednou z nejznámějších metod. Mazání ohnisek bílkovin z kuřecích vajec, které zůstávají na stěnách skořápky po odstranění jeho obsahu. Je zvláště účinný v časných projevech.
 3. Mnoho tipů, jak léčit papilomy s lidovými léky, je spojeno s tinktury, výtažky, výtažky z různých rostlin a olejů: pampeliška mléko, džus celandin, kyselá jablečná šťáva, ricinový olej, amoniak. Rozmazávají povrch lézí, dokud nezmizí. Mazání se provádí několikrát za sebou, takže je dobře absorbováno a pravidelně 3-5krát denně.
 4. Léčení v palácích je poměrně úspěšné u ořechů a kerosenových mastek. Připravuje se v době zrání. Zralé ovoce by měly být nakrájeny jakýmkoli způsobem, řezány nebo používají mixér. Naplňte litrovou nádobu s lískovými oříšky, přidejte petrolej, pevně utěsněte a trvejte na tmavém místě po dobu tří týdnů.
 5. Chcete-li umístit medové pleťové krémy na léze, ráno tyto oblasti umyjte a mazněte plochy po medu čerstvým rostlinným džusem a nasaďte omítku. Efekt je viditelný za pár dní.
 6. Propolis z papillomů je populární, bezpečný a účinný lidový lék proti papilomům. Ve svém mechanismu působení spočívá vlastnost odčerpávání středu formace zevnitř.

Předpisy pro lidovou terapii jsou uvedeny jako informace a léčba se nedoporučuje. Odstranění domů představuje riziko vzniku zhoubných nádorů. Koneckonců, ohniska mohou být naplněny krví, formace rychle rostoucí, kterou člověk nemá kontrolu.

Jizvy a jizvy z tinktury mohou zůstat na obličeji a krku. Stává se, že škoda se děje víc než léčebná metoda. Nezapomeňte na virovou povahu růstu. A viry jsou také různé a způsobují různé komplikace.

Profylaxe růstu se provádí jako prevence virových infekcí: je vyloučen kontakt s nosičem, určuje se typ viru, je přijata antivirový přípravek, je-li k dispozici pro tento typ. U novotvarů je třeba pečlivě sledovat růst.

Léčiva proti papilomům: přehled nejúčinnějších prostředků

Infekce lidského papilomaviru je jednou z nejčastějších virových onemocnění pokožky a sliznic. Téměř každý člověk, alespoň jednou v životě, se setkal s jedním nebo s jinými projevy. Je známo více než 100 druhů lidského papilomaviru (HPV), z nichž každý způsobuje neoplasmy určitého typu a lokalizace: papily na těle, sliznice, vyklenuté a ploché bradavice na pažích a nohou, genitální bradavice a další výrůstky. Papilomy mohou být jednoduché nebo vícenásobné. Výběr účinného léku na léčbu papilomů není snadný úkol, proto je lepší svěřit lékaři za pohlavní a pohlavní nemoci.

Typy léků pro HPV

Léčiva používaná při léčbě HPV jsou rozdělena do následujících skupin:

 1. Antivirová činidla.
 2. Imunostimulanty.
 3. Prostředky pro ničení nádorů.

Nejdříve je třeba určit povahu novotvaru: papillom je někdy obtížné odlišit od krtků nebo kondylomů. Potom pomocí analýzy PCR k určení typu viru, protože některé z nich přispívají k rozvoji maligních nádorů. Léky proti papilomům lze použít v kombinaci nebo samostatně.

Antivirotika

Léčba kožních nádorů způsobená HPV, zřídka bez léků této skupiny. Jsou škodlivé pro virus, brání jeho reprodukci, mají imunomodulační účinek.

Farmaceutické přípravky, které se vyrábějí v několika dávkových formách, jsou obzvláště oblíbené, injekce, tablety, čípky, masti a gely. Obvykle s jednotlivými formacemi může být dostatečná lokální aplikace.

Antivirová masti a gely jsou předepsány před procesem laserové terapie, elektrokoagulace a po ní, poskytují vysokou účinnost léčby a prevenci relapsů.

Jaké náznaky existují pro jmenování systémových léků proti viru:

 • Infekce HPV s vysokým a potenciálně vysokým rizikem rakoviny potvrzená PCR;
 • více papillomů na těle (což naznačuje vysokou aktivitu HPV);
 • primární a sekundární stavy imunodeficience (pokud se tělo nemůže samostatně vyrovnat s virovou zátěží).

Antivirová léčiva (výstřely a tablety) jsou kontraindikovány:

 • během těhotenství;
 • během kojení;
 • s individuální nesnášenlivostí.

Většina léků jsou léky na předpis.

Jaká antivirotika jsou považována za nejúčinnější a jsou schopni se zbavit papilomů?

Isoprinosin

Lék je dostupný v tabletách. Toto je dnes jeden z nejpopulárnějších léků na papilom. Aktivní složkou je inosin (derivát purinu). Má složitý účinek:

 • blokuje enzymy viru a způsobuje jeho smrt;
 • aktivuje produkci interferonu;
 • aktivuje lymfocyty;
 • inhibuje tvorbu zánětlivých mediátorů.

Přiřazení k 2 tabletám denně po dobu 2 týdnů, je-li to nutné, lze prodloužit průběh léčby až na jeden měsíc. Povoleno k použití u dětí starších 3 let.

Při užívání přípravku Isoprinozin se může objevit nevolnost, bolesti hlavy, zhoršení dny.

Cykloferon

Nástroj je k dispozici ve dvou podobách: injekce a tablety. Aktivní složkou je meglumin akridonacetát. Mechanizmus účinku je indukce interferonu.

 • antivirotika;
 • imunomodulační;
 • protizánětlivá.

Intramuskulární injekce léku se provádějí každý druhý den, a to až do 10 injekcí za kurs.

Allokin Alpha

Lyofilizát pro přípravu injekčního roztoku. Účinná složka je syntetický analog alloferonu izolovaný z larv mouchových mouch (kalliforid).

 • stimuluje produkci lidského interferonu a mechanismy buněčné imunity;
 • působí proti nádorům;
 • přispívá ke smrti viru.

Injekce se podávají subkutánně s intervalem jednou za 2 dny, 6 injekcí v průběhu léčby. Nástroj je dobře snášen.

Formy uvolňování: roztok pro intravenózní injekce, masti, gelová sprejová inlayta pro ošetření ústní dutiny, intimní gelový sprej na léčení papilomů na genitáliích. Aktivní složka je glykosid, izolovaný z kmenů.

Tento moderní antivirový nástroj se širokým spektrem akcí:

 • protizánětlivé,
 • imunomodulační,
 • podporuje regeneraci tkání.

Intravenózní injekce jsou předepsány podle schématu: první 3krát za 2 dny, další 5krát za 3 dny. Topické formy a prick jsou obvykle dobře tolerovány. Masti a gely se mohou používat během těhotenství a laktace.

Imunostimulanty

Více papillomů často indikují poruchy v těle. Léky v této skupině mají stimulující účinek na imunitní systém. Před použitím je nutné konzultovat imunologa a další vyšetření (imunogram).

Sami se imunostimulanty nemohou zbavit vnějších projevů lidského papilomaviru. Avšak s potvrzenou imunodeficiencí musí být zahrnuty do komplexu léčby HPV. Jsou kompatibilní s antivirovými léky, antibiotiky, antifungálními látkami.

Imunostimulanty mají zakázáno používat:

 • během těhotenství;
 • laktace;
 • individuální nesnášenlivost.

Jsou prodávány v lékárně. Která lék v této skupině je nejúčinnější?

Dostupné ve formě tablet s obsahem 10 mg. Pokud jsou infekce HPV předepsány 1 tabletu půl hodiny před jídlem, je to 10 dnů. V prvních dnech léčby může docházet ke krátkodobému zvýšení tělesné teploty na hodnoty podřízené.

Immunomax

Lék je dostupný v práškové formě pro přípravu roztoku. Injekce se provádějí intramuskulárně, přičemž papilomy předepisují 6 kusů na kurs.

Polyoxidonium

Formy uvolňování: tablety, svíčky a prášek pro přípravu injekčního roztoku.

Pro papilomaviry se používají čípky (rektálně nebo vaginálně). První tři dny jedenkrát denně, pak každý druhý den, až 20 svíček pro průběh léčby nebo intramuskulární injekce podle plánu, v závislosti na závažnosti stavu. Léčba je dobře tolerována, v místě vpichu může být bolestivost.

Sloučeniny pro zničení papilomu

Léky v této skupině mají přímý lékařský účinek na papilom. Obsahují agresivní složky, které ničí epiteliální buňky. Které z nich jsou nejoblíbenější mezi lékaři a pacienty a jsou schopny spolehlivě se zbavit kožních nádorů spojených s HPV?

Papilom je ovlivněn teplotou – 57 ° C, což vede k narušení jeho přívodu krve a k nekróze. Cryopharma je prodáván bez lékařského předpisu.

Nástroj nelze použít v oblastech s měkkou kůží (tvář, oblast páteře, intimní oblasti) a sliznice.

Láhev obsahuje směs propanu a dimethyletheru, plastový držák a pěnové aplikátory. V jedné relaci můžete zpracovat několik formací. Doba expozice závisí na velikosti papilomu, ale nesmí překročit 40 sekund. Pád papillomu nastává v 10-14 dnech. Odstranění formace vyžaduje od 1 do 4 procedur.

Verrukatsid

Kapky pro externí použití včetně aplikátoru. Jedná se o relativně nový účinný lék na ruské papilomy. Vylepšený analog Feresol, stažený z prodeje. Hlavním prvkem je metakresol. Má kauterizační účinek, vede ke smrti viru a ke zničení nádoru.

Droga je aplikována na prvky velmi opatrně, bod. Pokud se kapka roztoku dostane na zdravou okolní tkáň, je nutné ji okamžitě odstranit suchým bavlněným tamponem. Malé papilomy na těle jsou ošetřeny jednou, větším 3-4 krát, s intervalem několika minut, po vyschnutí předchozí vrstvy.

Léčivý papillom, který se nachází v kožních záhybech, mezi mezigitálními prostory, nemůžete léčit.

Odstranění novotvarů v anogenitální zóně je nejlépe ponecháno na lékaře. Tento přípravek je k dispozici bez lékařského předpisu.

Condilin (Podofilotoksin)

Láhev roztoku kompletní s plastovým aplikátorem.

Složení léčiva je látka rostlinného původu. Patří do skupiny antimetabolitů. Má následující účinky:

 • protinádorové;
 • cytotoxické;
 • cautery;
 • sušení

Kapky se aplikují na papilom dvakrát denně po dobu 3 dnů, čímž se zabrání kontaktu se zdravou kůží. Potom po 4denní přestávce se kurz opakuje. Celková doba léčby by neměla být delší než 5 týdnů.

Agresivní účinek léčiva na papilom může vést k závažnému podráždění kůže a vzniku vředů. Nástroj je toxický, takže je zakázáno ho používat u těhotných a kojících žen. Předpis.

Forma uvolnění je lahvička s roztokem, plastový aplikátor pro místní aplikaci a skleněnou kapiláru pro ošetření velkých ploch.

Lék obsahuje směs kyselin: trichloroctová, šťavelová, dusičná a mléčná. Kvapky roztoku způsobují chemické spálení tkáně, což vede k mumifikaci papilomu.

Nástroj se před aplikací změní na barvu. Po expozici tohoto léku na papilom se na povrchu objeví kůra, která po 10-12 dnech zmizí sama. V případě nedostatečného účinku musí být postup opakován. V lékárně Solcoderm si můžete vyžádat lékařský předpis.

Výsledky léčby

Po použití léků zůstává virus v lidském těle. Účelem použití léků na papilomy je zbavit se vnějších projevů, posílit imunitní systém a dosáhnout přechodu infekce HPV na latentní formu. Při jednotlivých formacích na těle je možné pouze lokální účinky. V ostatních případech je jeho účinnost 25-50%.

Jaké podmínky jsou nezbytné pro dosažení nejlepšího výsledku?

 • plná diagnostika;
 • kombinovaný přístup k léčbě;
 • výběr optimálního léčebného režimu.

Klíčem k úspěšné léčbě papilomavirem je proto včasná žádost o lékařskou pomoc. Existuje spousta léků na papilom a odborník by měl určit, který z nich je nejlepší pro každého člověka.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…