Léčba papilomu

Léčba papilomu

Obsah článku:

Léčba papilomu

Nejlepší léčba pro papilomy: seznam léků. Jaký je nejúčinnější lék na léčbu papilomů?

Obvyklou patologií je v současné době infekce způsobená lidským papilomavirem. Příčinný účinek onemocnění postihuje hlavně sliznice krku, úst, nosu, genitálií. Vyberou si lék na papilomy po absolvování vyšetření, během něhož můžete určit typ viru. Moderní metody léčby se mohou zbavit pouze vnějších příznaků projevy nemoci.

Příčiny papilomů

Odborníci říkají, že velká část populace je infikována papilomavirem, ale ne vždy se projevuje. Někteří lidé si ani neuvědomují infekci a jsou pouze nositeli. Vzhled charakteristických útvarů na kůži naznačuje přítomnost chorob zápalové etiologie v pokročilém stádiu v těle. Také mohou na pozadí silného stresu vznikat papilom.

Infekce se vyskytuje nejen prostřednictvím sexuálního kontaktu (nechráněného). I když je tato metoda častější. Můžete se nakazit virem při kontaktu s pokožkou nositele s polibkem. Virus vstupuje do těla skrze rány a škrábance na kůži.

Papilomy na vnější straně připomínají krtky na krátké noze. Vypadají neesteticky, zejména v otevřených oblastech těla. Nové růsty se nejčastěji objevují v genitální oblasti, a to jak u žen, tak u silnějších pohlaví. Papilomy mohou mít různé formy: ploché, špičaté, vlákenné, ve formě mozaiky. Barva růstu je poněkud odlišná od kůže a může být lehčí nebo naopak temný odstín. V závislosti na výskytu nemoci specialisté vybírá nejlepší léčbu pro papilom.

Osoba infikovaná virem se obvykle zajímá pouze o vzhled charakteristických krtků nebo bradavic. Bylo však zjištěno, že vnitřní orgány jsou také napadeny. V procesu lékařské diagnostiky odhalí vzdělávání na sliznici žaludku, močového měchýře, děložního čípku.

Jak se léčí papilom?

Pouze který lékař (dermatolog, gynekolog nebo androlog) může určit, které léky jsou vhodné pro zbaveni růstu na kůži způsobené HPV. Nezávislé odstranění papilomů je vysoce nežádoucí. Moderní medicína nabízí několik způsobů léčby patologického stavu. Účinky léků – základ léčby. Lék na papilomy působí na tento problém zevnitř, blokuje reprodukci infekce a zlepšuje ochranné funkce těla.

Papilomy jsou odstraněny ze slizničního epitelu a pokožky metodami, jako je cryodestruction, electrocoagulation, laser a chirurgické odstranění. Jedním z moderních způsobů, jak se zbavit nepříjemné kosmetické defekty, je použití rádiového nože, který odstraňuje nejen samotný novotvar, ale také epitelium.

Efektivní léky proti lidské infekci papilomaviru

Je třeba mít na paměti, že léky, které mohou v těle zničit virus papilloma, neexistují. Správně vybraný z papillomů může lék zlepšit stav imunitního systému, potlačit násobení viru. Nedoporučuje se užívat takové léky bez lékařského předpisu.

Následující léky jsou nejčastěji doporučovány pro boj proti virovým infekcím v dermatologii a gynekologii:

Některé léky proti lidskému papilomaviru jsou poměrně složité a mohou vyvolat vývoj nežádoucích účinků. Po absolvování vyšetření stanoví lékař individuální režim léků.

Popis prostředků “Izoprinozin”

Jeden z nejúčinnějších léků (podle mnoha lékařů) k eliminaci HPV infekce je považován za “isoprinosin”. Lék patří do antivirové skupiny a je schopen přímo ovlivnit patogen, a zabránit jeho rozvoji.

Příprava na korekci patologických stavů imunitního systému je k dispozici ve formě tablet. Aktivní složkou je inosin pranobex (500 mg). Tablety mají jak antivirový účinek, tak imunostimulační účinek. “Izoprinozin” účinně potlačuje vývoj HPV (blokuje se tvorba enzymu dihydropteroate syntetázy) a stimulací ochranné funkce těla se vírusové částice a infikované buňky úplně zničí.

Léčba papilomů pomocí “izoprinozinu”

Léčebný režim a dávkování se vypočítávají v závislosti na typu viru. U konvenčních papilomů je lékařská léčba dostačující. Pokud jsou na pokožce kondylomy, kromě tablet je indikována chirurgická intervence.

Lék na papilomy trvá nejméně 14 dní. Průběh léčby lze na základě doporučení specialisty prodloužit na 28 dní. Dávkování závisí na věku pacienta. Děti starší 12 let a dospělí potřebují užívat dvě tablety Isoprinosinu třikrát denně. V pediatrické praxi jsou tablety předepsány pro děti od 3 let, počítá se dávka účinné látky v závislosti na hmotnosti dítěte. U 10 kg tělesné hmotnosti je indikováno 500 mg inosin pranobex. To znamená, že pokud dítě váží 15 kg, musí užít 750 mg denně. Výsledek je rozdělen na tři dávky (250 mg najednou).

Při chirurgickém odstranění papilomů a bradavic je protivirová terapie rovněž nezbytná k prevenci recidivy onemocnění. Před použitím léků byste měli znát kontraindikace.

Přírodní lék “Panavir”

Dalším lékem na papilomy je Panavir, který je založen na látkách přírodního původu. Nástroj má široké spektrum účinku a používá se jako silný imunomodulátor a antivirový přípravek. Uvolněte “Panavir” ve formě rektálních a vaginálních čípků, gel a sprej pro vnější aplikaci, injekční roztok.

Účinná látka “Panavir” je extrakt z bramborových vrcholů. Je zjištěno, že látka má silné imunomodulační vlastnosti a přispívá k produkci interferonu v těle. Pro léčení papilomů se často předepisuje ve formě gelu, který se aplikuje dvakrát denně. Ve formě rektálních a vaginálních čípků je agent podle odborníků také účinný. Svíčky pomáhají zbavit se papilomů v konečníku a vagině.

Léčba papilomů by měla začít v rané fázi, aniž by čekalo na okamžik, kdy se začnou zvyšovat. Podle hodnocení pacientů je gel dobře snášen, nevyvolává alergické reakce. Ve většině případů pomáhá zbavit se bradavic a různých typů papilomů. Při mírném rozšíření růstu stačí použít pouze prostředek pro vnější použití. V pokročilejších případech je indikována komplexní terapie.

Ve formě spreje a gelu se “Panavir” používá v pediatrické praxi. Tento anti-papilomový přípravek na přírodní bázi lze také použít k léčbě těhotných žen.

“Feresol” s papilomy

Chcete-li se vypořádat s kosmetickými defekty v kůži způsobenými přítomností papilomaviru v těle, můžete použít drogu “Feresol”. Nástroj je navržen speciálně pro odstranění růstu na pokožce. Řešení je účinné u bradavic, papilomů a bradavic. Měla by se však používat i podle pokynů odborníka. Účinnost léku je založena na působení kauterizujícího a mumifikujícího účinku.

Jak používat?

Podle instrukcí se tekutý lék na papilomy aplikuje přímo na postiženou oblast a snaží se vyhnout se řešení na zdravé pokožce. Předoperačně můžete upravit oblast dermis s novotvar a nechat vlhkost úplně vyschnout. Taková manipulace umožní, aby lék pronikl do hlubších vrstev novotvaru. Lék můžete aplikovat malou hůlkou.

Pokud má papillom malou velikost, může být postačující jedenkrát odstranit roztok Peresol. U velkých lézí je nutné aplikovat lék několikrát v intervalu 15-20 minut. V některých částech těla, jako jsou podpaží, je nebezpečné používat výrobek kvůli vysokému riziku vzniku popálenin.

Co říkají lékaři?

Odborníci důrazně doporučují pacientům, aby neupravovali kondylomy a papilomy. Pouze lékař může po vyšetření pacienta určit vhodnou léčbu. Optimální vyléčení papilomů a bradavic pro každého pacienta je zvoleno individuálně. Někteří pacienti mohou potřebovat pouze lékařský účinek na onemocnění, jiní se nedokáží bez okamžitého odstranění růstu. Doba trvání léčby závisí také na individuálních vlastnostech organismu a stavu imunitního systému.

PAPILLOMA (lidský papilomavírus)

Příčiny, diagnóza, léčba.

Propolis pro papilomy: tinktury, masti, jednoduchý prostředek

Aplikujte propolis v léčbě patologických stavů kůže, které začalo v minulém století. Tento přírodní produkt je přírodní včelí lepidlo, na jehož základě jsou připraveny různé léky. Nyní propolis je široce používán k boji proti nemocem, včetně – s nádory ve formě papilomů.

Jaké jsou přírodní složky včelích lepidel

Propolis se skládá z velkého množství prvků užitečných pro lidské tělo. Tyto komponenty jsou:

 • Esenciální oleje;
 • Pylové květiny;
 • Včelí vosk;
 • Balzámy;
 • Biologicky aktivní sloučeniny;
 • Pryskyřice;
 • Přírodní fenolické sloučeniny;
 • Mechanické nečistoty.

Percento komponent může být odlišné. Závisí to na dvou hlavních faktorech – na místě, kde se nachází pasik, stejně jako na vzdálenost letu včel.

Užitečné vlastnosti

Antimikrobiální působení – hlavní plus použití propolisu. Produkt je přirozené antibiotikum, které má škodlivý účinek na různé patogeny ve formě virů a bakterií. Kromě toho včelí lepidlo, které vstupuje do těla, působí následovně:

 • Stimuluje hojivý proces poškozené pokožky;
 • Snižuje srážlivost krve, což zabraňuje tvorbě krevních sraženin.
 • Má analgetický účinek;
 • Potlačuje bolest;
 • Zmírňuje zánět;
 • Zvyšuje schopnost těla odolávat různým nemocem;
 • Je to překážka oxidace tuků uvnitř buněk;
 • Bojuje proti patologickým stavům ve formě rakovinných buněk.

Jak aplikovat propolis při léčbě papilomů

V závislosti na povaze formací a formě léčivého léku může být propolis pro papilomy používán jak navenek, tak i požitím. Pamatujte však, že samoléčba může způsobit nežádoucí následky. Proto je třeba před zahájením léčby navštívit lékaře, aby prošel test na téma reakce těla na včelí lepidlo. Samotný ověřovací postup je poměrně jednoduchý: malé množství látky je aplikováno na zadní stranu ruky a pokud kůže během několika hodin nereaguje, můžete začít bojovat proti papillomům.

Nejpopulárnější drogy jsou založeny na propolisu, připravené ve formě:

 • Jednosložkové prostředky;
 • Mast;
 • Tinktury.

Jednorázová léčiva

Tuto drogu můžete použít dvěma způsoby. První je požití. Po jídle se propolis musí nějakou dobu žvýkat. První včelí vosk by měl být žvýkán ne déle než 15 minut, aby nedošlo k podráždění sliznice. V dalším propolisu v množství 1-3 g musíte žvýkat, dokud se nerozpustí.

Druhá možnost – externí použití. Na čistém místě pokožky, kde je přítomen papilom, musíte umístit kus změkčeného včelího lepidla a potom aplikovat fixační bandáž. Měli byste s ní chodit po dobu 5-7 dní, změnoute propolis jednou za 24 hodin na novou. Je možné, aby byla látka elastičtější před použitím zahříváním ve vodní lázni.

Náprava propolisu v této formě při léčbě papilomů je považována za nejzávažnější. Používá se proto v případě boje s formacemi v oblastech, kde je kůže citlivá. Příprava léku je velmi jednoduchá: od 80 do 100 gramů včelího lepidla musí být smícháno s 300 gramů vepřového tuku. Výsledná kompozice se aplikuje na papilomy dvakrát denně – ve večerních a ranních hodinách. Průběh léčby – dokud růst nezmizí.

Není třeba připravovat propolisovou tinkturu: můžete ji koupit v každé lékárně. Komponenty, které tento lék tvoří suché papilomy a opravují poškozené tkáně. Způsob aplikace je následující: lék se aplikuje na bavlněnou vložku, aplikuje se na novotvar a fixuje se pomocí omítky. Postupy se provádějí dvakrát denně, dokud papilomy nezmizí.

Tajemství žádosti o propolis

Sledujte toto video, velmi užitečné!

23 osvědčených home remedies for papillomas

Papilloma – malé červené nebo hnědé deformované kožní výrůstky, které se mohou objevit na jakékoliv části těla (vnitřní strany stehen, podpaží, nos, tváře, hruď, krk, atd.), V každém věku. Papilomy mohou být způsobeny: změnami hormonů během těhotenství, poškrábáním (oblečením, šperky nebo holením), dědičností, nadměrným užíváním steroidů apod. Někdy může být svědivá, ale ne bolestivá. Papillomy mohou být snadno ošetřeny doma.

Zde jsou některé jednoduché domácí prostředky, které se zbavují papilomů.

1. Jablečný ocet

Jablečný ocet je populární léčba papilomu. Vezměte si bavlněný tampón a namočte ho ve dvou lžících jablečného octa. Stlačte ho, aby se odstranil přebytečný ocet. Nyní aplikujte na papilomy. Před nanesením tohoto výrobku umyjte obličej teplou vodou. Zbavte se papilomů tímto způsobem třikrát denně, abyste získali efektivní výsledky.

2. Ananasový džus

Ananásový džus je jedním z nejlevnějších způsobů léčby kožních papilomů. Vše, co musíte udělat, je použít tuto šťávu na kůži pomocí kotoučů z vaty, přibližně dvakrát denně.

Antifungální a antibakteriální vlastnosti česneku jsou ideálním přírodním prostředkem pro odstranění růstu kůže. Proveďte pastu z 3-4 čerstvých česnekových hřebíček. Rozštěpte pastu na poškozenou pokožku. Použijte obvaz pro udržení vložky na místě. Tento nástroj použijte denně před spaním, dokud nebude bradavice vyléčena.

4. Citronový džus

Lemonová šťáva také pomáhá hodně, pokud jde o odstranění papilomů doma. V citronu je kyselina citrónová, která pomáhá vyřešit problém rozkladem buněk v papilomu. Namočte bavlněný tampón do citronové šťávy. Použijte ji na postižené oblasti. Nechte to vyschnout. Pokračujte dvakrát nebo třikrát denně po dobu 2-3 týdnů, dokud nebude bradavice zcela vyléčena.

5. Cibulový džus

Cibule mají v přírodě kyselé vlastnosti. To z něj činí účinnou léčbu bradavic. Cibuli nakrájíme na kusy. Do cibulí se posypeme lžící čajové soli a přes noc necháme v uzavřeném kontejneru. Následujícího rána extrahujte šťávu a rozšířete ji na postiženou kůži před spaním. Pro pokrytí pokožky použijte obvaz. S tímto nástrojem ošetřete, dokud nebudou odstraněny papilomy.

6. Banánová kůra

Banánové peelingy, s antioxidačními vlastnostmi a enzymy, působí na kůži. Kousky banánů nakrájíme na malé kousky. Připojte vnitřek papilomu. Chcete-li banán udržet na místě, použijte obvaz. Použijte tuto léčbu před spaním každou noc, dokud se tento problém nezbavíte.

7. Hadicová páska

To se může zdát podivné, ale páska je intenzivní léčba kožních vyrážek. Přiložte lepicí pásku k papilomu po dobu 10-12 dní a poté je odstraňte. Výsledky vás překvapí.

8. Lak na nehty

To je efektivní a zábavný způsob, jak se zbavit papilomů. Jednoduše aplikujte lak na nehty na postiženou oblast a nechte ji vyschnout, poté ji vyjměte. Pokračujte v tomto procesu dvakrát nebo třikrát denně, dokud neuvidíte výsledky.

9. Zubní nit

Dentální niť není určena pouze pro použití na zubech. To je určitě dobrý nástroj pro odstranění papilomů na kterékoli části těla. Dávejte zubní nit kolem základny papilomu. Kravata velmi těsná, tak to by bylo, vlákno není oslabené. Nechte na týden a zjistíte, že papilom zmizí. Poznámka – Zkontrolujte, zda je dentální niť čistá před použitím. Sterilizujte nit a při manipulaci používejte rukavice. Navíc tento proces může způsobit bolest.

10. Soda pečení

Soda působí jako měkký exfoliant a pomáhá odstraňovat papilom doma. Vytvořte konzistenci smícháním jedlé sody s teplou vodou. Jemně aplikujte na papilom a nechte pastu zcela vyschnout. Tento postup opakujte, nejlépe dvakrát denně po dobu dvou týdnů.

11. Semena z pískavice

Množství antioxidantů v semenech senovky z guličky je spolehlivým přírodním a přírodním prostředkem pro léčbu různých zdravotních problémů, jako jsou suché vlasy, akné a papilomy. Namočte 2-3 lžíce stolních semen z pískavice v teplé vodě přes noc. Ráno pijete tuto vodu a papilom začne klesat. Léčte asi 1-2 týdny, dokud úplně nezmizí.

Zázvor, který má mnoho léčebných vlastností, pomáhá také léčit papilomy. Jednoduše otřete postiženou oblast surovým zázvorem asi 2 týdny a můžete se zbavit kožních problémů.

13. Džus karfiolu

Konzumace zeleniny je vždy přínosná. Květák je také velmi užitečný, pokud jde o vyléčení papilomů. Připravte šťávu z karfiolu a promíchejte ji vodou. Šťávu rozdělte na papilomy. Navíc připravte směs 1 brambor, 2 stroužky česneku a několik kusů karfiolu. Použijte tuto pastu na kůži každou noc před spaním. Použijte obvaz pro držení pasty na místě.

14. Kapsule vitaminu E

Odřízněte špičku kapsle vitaminu E a protřejte olej do papilomu. Můžete použít obvaz, aby se olej absorboval lépe. Tím se zastaví tok krve a pomůže papillomus spadnout. Tento postup opakujte dvakrát denně po dobu 1-2 týdnů.

15. Brambory

Smažte brambory. Dejte tyto kousky na papilomy a držte je obvazy. Opakujte to několik dní. Nebo použijte bramborový džus na postiženou oblast.
Léčba bylinných papilomů

16. Olej z čajovníku

Olej z čajovníku je jedním ze stávajících rostlinných léků, které odstraňují kožní papilomy doma. Má antifungální, antibakteriální vlastnosti, díky čemuž olej vysušuje papilomy. Vezměte bavlněnou podložku a vložte ji do vody. Stlačte pro odstranění přebytečné vody. Nyní na disk nalijte 2-3 kapky oleje z čajovníku a jemně jej protřete. Tento lék použijte třikrát denně po dobu 8-10 dní. Poznámka – Pokud je vaše kůže citlivá, pak před aplikací na kožní papilomy zředte olej stejným množstvím vody.

17. Rýžová šťáva ze stonků

Rýžová šťáva má kyselý charakter a napomáhá vyvážení rovnováhy mezi kyselinou a bází. Aplikujte šťávu na papilom 3-4krát denně. Tento postup opakujte po dobu 2-4 týdnů, dokud papilomy nezmizí.

18. Pampeliškový olej

Pampeliška je skvělá pro léčbu poškození jater a kůže. Použijte pampelišku přímo na papilomy a nechte ji uschnout. Tento postup opakujte 3-4krát denně a růst kůže postupně zmizí. Poznámka – tuto léčbu nepoužívejte, pokud jste alergičtí na pampelišku nebo rostlinu, jako je neplodnost, heřmánek. Pokud ano, vyvarujte se použití tohoto nápravy.

19. Oreganový olej

Ořeganový olej je známý pro své antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Smíchejte 2-3 kapky oreganového oleje se 4-6 kapkami kokosového oleje. Tuto směs roztříšte přímo na papilomy. Opakujte to třikrát denně. Papilomy postupně vyschnou a spadnou. Poznámka: nikdy nepoužívejte tento olej sám, protože může způsobit podráždění a zarudnutí. Používejte je s jinými oleji, jako je kokosový olej. Nepoužívejte tento přípravek na pokožce očních víček, protože oči jsou velmi citlivé.

20. Silverweed

Silverweed je široce používán k léčbě kožních problémů. Jedná se o mocný nástroj, protože může odstranit papilomy do 4 dnů, ale neměli byste používat stříbrnou, pokud nedojde k žádným změnám. Vytvořte pastu Potentilla smícháním prášku Potentilla s vodou. Aplikujte malé množství této pasty na kožní papilomy. Zakryjte obvaz a nechte 2 hodiny. Poté si dobře umyjte obličej. Poznámka: Tento domácí lék je docela dobrý, ale může způsobit vedlejší účinky, jako je poškození zdravé pokožky. Použijte ji jako poslední možnost.

21. Černý ořech

Mnoho lidí o tom neví, ale černý ořech je dobrý domácí lék na léčbu kožních onemocnění, jako je akné, mateřské znaménka, bradavice, papilomy. Vezměte 5-10 vlašských ořechů se zelenými plevy. Odstraňte plevy z matic, vložte je do hrnce a zakryjte vodou. Přiveďte k varu a zakryjte pánvi pevným víkem. Nechte ho celý den a pak jej uložte do láhve. Aplikujte tuto infuzi na papilomy 2-3x denně, dokud nejsou odstraněny.

22. Ricinový olej

Rostlinný olej je vynikajícím nástrojem pro řešení problémů s kůží, včetně papilomů. Vytvořte hustou pastu ricinového oleje se sodou. Aplikujte tuto pastu na papilomy a pokryjte obvazem. Dělejte to každý den před spaním 10 dní.
Nebo použijte ricinový olej přímo na vaše papilomy nejméně 5krát denně.
Poznámka – Do oleje můžete přidat citronovou šťávu, aby byl olej aromatický.

23. Aloe vera

Hydratační a protizánětlivé vlastnosti aloe vera z něj činí velmi účinnou léčbu jakýchkoli kožních onemocnění. Jemně zžírejte čerstvý aloe vera gel na postiženou kůži třikrát denně po dobu 2-3 týdnů.

Zahrnujte ovoce a zeleninu ve vaší stravě.
Použijte nehty, ale pouze poté, co byly správně sterilizovány.
Udržujte váhu pod kontrolou.
Pokud vaše papilomy způsobují podráždění, vyhledejte lékařskou pomoc.

Vyhněte se cukru.
Zbavte se tuku z živočišného oleje.
Nezaměňujte papilomy s bradavicemi, protože vyžadují různé metody léčby.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…