Léčebné režimy pro lidský papilomavir

Léčebné režimy pro lidský papilomavir

Obsah článku:

Jak zvolit léčbu HPV typu 16 u žen, co dělat, jak žít?

Lidský papilomavir 16 a 18 má vysokou onkogenitu a je nejčastěji detekován u žen s rakovinou děložního hrdla. Aby se zabránilo smutným komplikacím, musí být léčba včas a pod vedením kvalifikovaného specialisty.

Léčebný režim je předepsán striktně jednotlivě a může zahrnovat tablety, čípky, injekce a destruktivní metody odstranění nádorů.

HPV diagnóza: co dělat?

Většina žen, které byly diagnostikovány s HPV typu 16 nebo typu 18, se dostaly do panice a přemýšlely o tom, jak dále žít pesimisticky. Hlavním důvodem je nedostatek vhodných léčebných režimů, které poskytují 100% vyléčení. Papilloma virus je docela těžké odstranit z těla, a klíčovou roli hraje imunita žen. Čím je slabší, tím vyšší je riziko komplikací a čím delší je léčba.

V opačném případě se virus bude dále množit a infikovat zdravou tkáň. Důležitou roli při posilování imunitního systému hraje správná výživa, zdravý životní styl a mírné cvičení.

Teprve po posílení imunity a zahájení nezávislého boje proti viru můžeme hovořit o účinnosti léčby. Spolu s imunomodulátory jsou indikovány antivirové léky.

V důsledku toho virus přestává množit, spadá do latentního stavu – a jeho vnější projevy mohou být odstraněny. V případě úspěšné léčby se HPV nezobrazí a člověk může vést normální život.

Naneštěstí se specialisté velmi často neobtěžují s předepisováním imunomodulátorů a okamžitě posílají pacienty na postupy, které jim umožňují odstranit vnější projevy viru. To zřídka dává pozitivní výsledek – s vysokou koncentrací viru, kožní vyrážka se objeví znovu, a v některých případech – ve větším množství.

Po dosažení pozitivní dynamiky léčby HPV – byl dokončen průběh antivirových léků a prostředky ke zvýšení síly imunitního systému a byly odstraněny bradavice, měla by žena vést zdravý životní styl a sledovat imunitní systém a zabránit jeho významnému snížení. To se vyvaruje závažným důsledkům, které tento virus může způsobit.

Mnoho žen a mužů je infikováno papilomavirem., ale vůbec se neobjevuje. Přesně stejná situace se způsoby léčby této patologie. Stačí, aby někteří lidé začali vést zdravý životní styl a posílit imunitní systém – a dojde k úplnému zotavení.

Takže je možné léčit papilomaviry navždy? Takové případy jsou velmi vzácné, ale přesto je možné i v medicíně. Ale i kdyby imunita nemohla nezávisle potlačit reprodukci viru, existuje mnoho léků, které v tom pomohou.

Léčba léků

Základ léčby HPV – léků. Externí odstranění kondylomů bez somatické terapie nepovede k pozitivnímu výsledku, takže po krátké době se opět objeví nádory. Veškerá zdravotnická zařízení musí být přidělena přísně odborným lékařem, protože mají mnoho kontraindikací a vedlejších účinků.

Léčba léčiv zahrnuje léky v následujících skupinách:

 • Imunomodulátory.
 • Antivirotika.
 • Destruktivní.

Antivirová činidla a imunomodulátory mohou být vyráběny ve formě tablet, mastí, injekcí a krémů. Destruktivní drogy – chemická řešení k odstranění vnějších projevů HPV.

Imunomodulátory

Jsou zahrnuty do jakéhokoli léčebného režimu pro papilomaviry. Účelem jejich použití je posílit imunitní systém a posílit produkci protilátek zaměřených na boj proti viru. Imunomodulátory mohou být produkovány ve formě:

V závislosti na stupni snížení imunity je zvolen konkrétní lék. Pokud osoba má příliš oslabenou imunitu, léky jsou předepsány formou injekčních roztoků. Patří sem:

Imunomodulátory ve formě injekcí jsou obzvláště účinné a umožňují v 90% případů vést virus do latentního stavu. Nicméně mohou být předepsány pouze ošetřujícím lékařem po důkladném vyšetření těla. Průběh léčby nepřesáhne 10 dnů.

U tablet s imunomodulačními vlastnostmi patří:

Tablety a kapsle musí být aplikovány po dlouhou dobu – po dobu jednoho měsíce. Nejsou tak účinná jako injekce, ale stále napomáhají posílení imunitního systému a pomáhají mu v boji proti viru. Tyto léky jsou drahé a přísně předepsané odborníkem.

Lokální přípravky s imunomodulačními vlastnostmi:

Nepomohou eliminovat vnější projevy HPV, ale bez nich se nádory mohou začít rozšiřovat do zdravých oblastí sliznic.

Antivirotika

Účelem jejich jmenování je snížit virovou zátěž a zastavit redukci násobení viru. Zahrnuty do režimu léčby imunomodulátory. Až dosud nebyly vytvořeny žádné antivirové léky, jejichž působení bude specificky zaměřeno na HPV, a proto jsou léčeni širokospektrálními léky.

Nejoblíbenější léky jsou:

Antivirová léčiva mají různé typy uvolňování – injekce, pilulky, spreje a krémy. Během celé léčby HPV se doporučuje použít jednu z místních léků s antivirovými účinky, aby se snížilo riziko šíření HPV do zdravých oblastí.

Destruktivní prostředky

K odstranění kondylomů lze použít chemické roztoky. Umožňují odstranit příznaky viru s minimálními finančními náklady. Patří sem:

Kvůli kyselinám, které jsou součástí ničivých léků, novotvary vysuší a padnou. Jejich použití je zvláště bolestivé a mělo by být prováděno pouze v léčebně.

Mělo by být zřejmé, že řešení pro kauterizaci a odstranění genitálních bradavic v případě kontaktu se zdravými tkáněmi mají na ně negativní dopad. A to je důvod odstranění růstu musí být prokázáno prostředky v lékařských institucích.

Fyzioterapie

Lékařství nabízí několik způsobů, jak odstranit nádory, které se liší v cenách a metodách vedení, mezi něž patří:

 1. Laserová koagulace. Odstranění kondylomů odpařením. Postup vyžaduje použití léků proti bolesti a je docela traumatický.
 2. Odstranění rádiových vln. Bezbolestný způsob odstranění kondylomů pomocí přístroje Surgitron, který zajišťuje vylučování novotvarů vysokofrekvenčními radiovými vlnami.
 3. Elektrokoagulace. Odstranění vysokofrekvenčním proudem. Levný postup, který často vede k krvácení a silné bolesti.
 4. Cryodestruction. Cauterizace s kapalným dusíkem. Je nutné provést několik postupů pro úplné odstranění bradavic.
 5. Chirurgická intervence. Používá se ve vzácných případech, kdy se zhoubné nádory degenerují do maligních. Pro odstranění použijte skalpel nebo speciální nůžky. Požadovaná úleva od bolesti.

V současné době je nejbezpečnější a zároveň dražší metoda radiační vlny pro odstranění nádorů. Riziko šíření viru do sousedních tkání během procedury – minimální a po proceduře ve většině případů nejsou pozorovány takové nepříjemné jevy, jako je krvácení, otok a zánět.

Odstranění kondylomů by mělo být provedeno po ukončení užívání imunomodulátorů a antivirových léků. V opačném případě nedojde k žádnému ničivému způsobu pozitivní výsledek – virus zůstane v těle a po chvíli se bradavice znovu objeví na sliznicích.

Lidové metody

Tradiční metody léčby jsou zaměřeny výhradně na posilování imunitního systému. Neměli byste riskovat vaše zdraví a používat různé prostředky vlastní výroby k odstranění bradavic. V současné době je prostě žádný populární způsob, jak odstranit bradavice, které by byly bezpečné pro zdraví.

V nejlepším případě nedosáhnou žádného výsledku a v nejhorším případě se postižené buňky začnou degenerovat do zhoubných.

Bradavice mohou být odstraněny pouze v lékařských zařízeních, které používají speciální přípravky. Používání kyselin a zásad je přísně zakázáno, pokud je HPV vysoce onkogenní.

K prostředkům, které se doporučují používat doma, patří odvar z těchto bylin:

Aloe, ženšen a čínská lemongrass mají dobrý účinek na imunitní systém. Je žádoucí zahrnout do stravy česnek, pšeničné zrno, ořechy, kukuřici, jablka a zelí. Je žádoucí vzdát se výrobků obsahujících barviva a umělé přísady, stejně jako špatné návyky jako kouření a pití alkoholu.

Lidský papilomavirus s vysokým onkogenním typem není důvodem pro paniku a vzrušení. HPV může být poražen, ale pro to je důležité zahájit léčbu v rané fázi jeho vývoje. To zaručuje úspěch a dává šanci eliminovat virus zcela z těla, vyhýbat se projevům na kůži.

Léčba lidského papilomu

Lidský papilomavírus často neprochází bez stopy. Často jeho přítomnost v těle je doprovázena vyrážkami na těle – papilomy a bradavice. Také v některých případech může tento virus způsobit nejnebezpečnější onemocnění – rakovinu děložního čípku. V tomto článku se dozvíte, jaká nebezpečná HPV infekce je a jak léčit papilomaviry.

Lidský papilomavirus a infekce papilomaviru

Lidský papilomavirus (HPV nebo HPV – lidský papilomavir) je rozšířený virus, který způsobuje celou řadu onemocnění jak u žen, tak u mužů.

Nyní existuje asi 100 různých druhů lidského papilomaviru, z nichž 80 je nejvíce studováno. Různé typy viru mohou způsobit různé nemoci (viz tabulka typů hpv).

Asi 30 typů způsobuje poškození ženských pohlavních orgánů.

Nejnebezpečnější z nich jsou typy vysoce rizikových virů papilomu – tj. viry, které mají největší schopnost způsobit rakovinu genitálních orgánů, zejména rakovinu děložního čípku. Takové viry zahrnují typy HPV (hpv) 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51 a 52.

Nejdůležitějšími projevy infekce papilomaviru u žen jsou genitální a ploché bradavice, dysplázie (prekancer) a rakovina děložního čípku.

Nemoci způsobené různými typy HPV

Jak časté jsou papilomaviry a příbuzné nemoci?

Lidský papillomavirus – druhý (po genitálním herpesu), prevalence virové infekce ženského genitálního traktu.

Papilomaviry se vyskytují u asi 70% žen.
Různé projevy HPV infekcí se vyskytují u asi 50% infikovaných jedinců.

Jak se přenáší virus lidského papilomu

HPV se přenáší sexuální a domácí cestou v kontaktu s kůží a sliznicemi infikované osoby.

Za přítomnosti genitálních bradavic se pravděpodobnost infekce blíží 100%. Použití kondomu nezabrání vždy infekci, ale snižuje pravděpodobnost infekce během infekce.

Genitální bradavice

Genitální bradavice (nebo, jak se jim říká genitální bradavice) – papilární výrůstky masa nebo růžovo-červenou barvou kůže a sliznic pohlavních orgánů. Mohou se vyskytovat jak odděleně (ve formě, která jsou porovnávána s kohoutem), tak společně (v tomto případě se podobají mořským řasám).

Nicméně by měly být odstraněny nejen z kosmetických důvodů, ale také s cílem snížit riziko rakoviny děložního hrdla a zabránit infekci partnera (partnerů). Malé genitální bradavice jsou odstraněny pomocí laseru, speciálních chemikálií (“hoření”), kapalného dusíku (cryodestruction) nebo slabého elektrického proudu (diathermocoagulation).

Ploché bradavice

Ploché kondylomy se liší od genitálního tvaru (nevyčnívají nad povrch sliznice) a mají mnohem vyšší onkogenní potenciál.

Proto jsou pro všechny ploché bradavice zobrazeny kolposkopie a biopsie (vyšetření části tkáně pod mikroskopem). Nejčastěji ploché bradavice se nacházejí na sliznici krčku a pochvy.

Pokud není na biopsii zjištěna žádná dysplasie, je odstraněna pouze malá část tkáně obklopující kondylom. Když se objeví dysplázie, odstraní se větší část tkáně.

Dysplazie a rakovina děložního hrdla

Dysplazie je porušení normální struktury tkáně, což zvyšuje pravděpodobnost vzniku rakoviny. Existují 3 stupně dysplázie. V 1. stupni je možné pozorovat místo dysplazie, v 2. a 3. stupni se místo dysplázie chirurgicky odstraní.

Rakovina děložního hrdla je závažné onemocnění, které je obtížné léčit. Jedná se o jeden z nejběžnějších nádorů ženských pohlavních orgánů.

Nejčastěji se objevuje rakovina děložního hrdla ve věku 48-55 let, ale také u mladých (obzvláště kuřáků) děvčat. Léčba rakoviny děložního čípku může provádět pouze onkolog.

Jak je diagnostikován papilomavirus

Pro detekci HPV pomocí speciálních HPV testů. Nejběžnější je analýza PCR, která umožňuje identifikovat nejen HPV, ale také objasnit její typ.

Pro stanovení virové zátěže je však lepší použít kvantitativní HPV test. Tato metoda umožňuje určit kritickou koncentraci viru, která přímo souvisí s rizikem malignity. Tato analýza vám také umožňuje zhodnotit účinnost léčby, protože není vždy možné zcela zbavit viru, ale léčba umožňuje snížit jeho aktivitu.

V průběhu vyšetření vnějších pohlavních orgánů a děložního čípku lze zjistit projevy infekce virem papillomaviru. Během vyšetření lékaři vyšetří HPV vyšetření, stejně jako nátěr na onkocytologii z povrchu děložního čípku, který vám umožní vyhodnotit buňky, které ho kryjí.

Při detekci HPV je povinná kolposkopie – vyšetření děložního čípku při vícečetném zvětšení pomocí speciálních testů k vyloučení skryté patologie děložního čípku.

Je-li to nutné, provádí se další cervikální biopsie – za účelem histologického vyšetření se odebere malý kus cervikální tkáně.

Který doktor se má kontaktovat

S výskytem bradavic na kůži můžete kontaktovat dermatologa s infekcí pohlavních orgánů – gynekologa, urologa, venereologa. Kromě toho je vhodné konzultovat specialisty na infekční onemocnění a imunologa.

Léčba HPV

Doposud pro léčbu infekce způsobené lidským papilomavirem neexistují jasné schémata a volba taktiky léčby závisí na onemocnění způsobeném tímto virem. V zásadě jsou všechny způsoby léčby zaměřeny na odstranění projevů virové infekce spíše než na odstranění HPV z těla. I když bradavice nezpůsobují úzkost pacienta, doporučuje se s nimi léčit. Hlavními způsoby léčby jsou kryoterapie a elektrokoagulace.

Genitální bradavice jsou také předmětem odstranění kryokonstrikcí, radiovými vlnami a elektrokoagulací, stejně jako laserem.

Chirurgická léčba onemocnění způsobených infekcí způsobených lidským papilomavirem, používaných hlavně k odstranění maligních nádorů.

Aby se snížilo riziko možného opakování onemocnění, spolu s mechanickými metodami se používají další metody léčby. V současné době neexistují žádné specifické léky proti lidskému papilomaviru, proto se doporučují antivirové léky a látky, které stimulují imunitní systém těla. Mezi tyto léky patří isoprinosin, interferony, amixin, cykloferon, podofillin atd. Všechny tyto látky ovlivňují virus a postižené buňky různými způsoby. Jakýkoli lék musí být předepsán lékařem, samoléčení není přijatelné. Je třeba poznamenat, že účinnost léčby HPV antivirotiky nebyla prokázána a ne všichni pacienti dosáhli pozitivního výsledku. Žádná ze současně dostupných metod léčby infekce způsobené lidským papilomavirem nezaručuje úplné vyléčení této nemoci.

Léčba léků proti HPV infekcím

V současné době neexistuje žádná antivirová droga, která by způsobila zmizení lidského papilomaviru z těla.

Různé interferony (reakferon, cykloferon a další) a interferonogeny (poludan, prodigiosan a další) mohou snížit již existující bradavice, ale nezmenšují frekvenci tvorby nových. Proto je hlavním způsobem léčby projevů infekce papilomavirem odstranění bradavic chemickými nebo chirurgickými metodami.

Pomocí kombinace destruktivních léčebných metod (diatermoelektrokoagulyatsiya, pomocí rádiových vln koagulace nebo chemické zničení bradavice) za použití antivirotik, které působí také na stav imunity pacienta.

Lékaři kliniky věnují zvláštní pozornost papilomům způsobeným viry s vysokým onkogenním rizikem. S nimi vždy provádíme kontrolní kolposkopické studie.

Je velmi důležité zabránit rozvoji onemocnění rozvojem rozsáhlého rozsáhlého očkování vnějších a vnitřních pohlavních orgánů. Důležité je také zabránit výskytu dysplazí v různém stupni.

Jaké léky na léčbu papilomaviru

Cytotoxické léky:

 • Condilin – 0,25 ml 0,5% roztoku se aplikuje dvakrát denně po dobu 3-4 dnů;
 • Podofillin -10-30% roztok se aplikuje 2krát denně po dobu 5 týdnů;

Chemické látky:

 • Solkoderm – 0,05-0,1 ml se aplikuje se skleněnou kapilárou v několika procedurách v intervalech 3-4 týdnů;
 • Perezol – aplikován lokálně, v 4-5 ošetřeních v intervalech dvou týdnů;

Přípravky k vytvoření a / nebo obnovení imunity:

 • Alphaferon – interferon leukocytů alfa;
 • Neovir – induktor interferonogeneze, jednoduchý;
 • Cykloferon je induktor interferonogeneze, je užíván podle schématu stanoveného lékařem.

Léčba virem papilloma doma

Léčba lidského papilomaviru obvykle probíhá doma, ale to neznamená samoléčbu nebo nezávislý účinek na novotvary. Léčba viru musí nutně probíhat pod kontrolou odborníka po řadě diagnostických postupů. Samodržení viru papillomaviru je zčásti dvojitě nebezpečné, protože některé z jeho typů jsou karcinogenní, což je důležité co nejdříve určit a následně s lékařskou péčí věnovat zvláštní péči.

Restaurátorská terapie je naopak snadno realizována doma pod minimálním dohledem specialisty. Zahrnuje užívání vitamínů, léků pro normalizaci metabolismu, sedativ.

Relapsy condylomatózy mohou být spojeny s exacerbací nebo infekcí sexuálně přenosnými infekcemi, hormonální poruchou, významným poklesem celkové imunitní schopnosti. Vylučování takových faktorů znamená prevenci kondilomatózy, stejně jako vyloučení příležitostných sexuálních vztahů, společné zacházení se sexuálními partnery, upřednostňování bariérové ​​antikoncepce.

Léčba lidových papilomavirů

Lidové léky, stejně jako léky, nejsou schopny zničit papilomaviry v těle. Jejich účinnost spočívá pouze v odstranění bradavic z důvodu viru. Za tímto účelem by měl být zvolený lék projednán u vašeho lékaře, a pokud není námitka, můžete aplikaci zahájit. Lidové prostředky pro denní léčbu kondylomů jsou obvykle:

 • ricinový olej
 • celandinové šťávy
 • česneková šťáva
 • Kalanchoe šťáva,
 • aloe šťáva
 • amoniaku

Alternativními prostředky jsou vícesložkové formulace:

 • olejová tinktúra z celandinu – shromažďovat čerstvou trávu rostliny v době květu a vysekávat je ručně bez použití nože; vložte do skleněné nádoby a nalijte stejné množství zeleně s množstvím olivového oleje; trvají na temném místě až na jeden měsíc a pak se používají k třením papilomů třikrát denně, dokud nezmizí úplně;
 • cibule tinktury – jemně nakrájejte syrovou cibuli, nalijte na několik hodin 9% octa, po kterém se může infuze použít k otření bradavic, stejně jako samotná cibulová kaše pro nanášení v noci;
 • petrolejová tinktury z vlašských ořechů – rozdrtit mladé, “mléčné” vlašské ořechy s mlecím strojem nebo mixér, dvě třetiny naplnit skleněnou nádobu a nalijete vyčištěný petrolej, zavřete víko a nechte 21 dní na tmavém místě; napněte 4 vrstvy gázy, vytlačte silnou; infilujte kondylom dvakrát denně.

Vliv na lidský papilomavir může být proveden zevnitř těla:

 • ráno na prázdném žaludku, aby jedli hrst plodů jalovce, žvýkal je a rychle polkl;
 • kombinujte ½ kg brusinek se sklenicí oloupaných a nakrájených vlašských ořechů a nakrájenými zelenými jablky nakrájenými na kostičky, nikoli oloupanými; přidejte 100 ml vody a 2 šálky cukru, položte na oheň a nechte vařit, nalijte do sklenic a ochlaďte v chladu; konzumujte uvnitř 2 polévkových lžiček. dvakrát denně.

Léčba papilomavirem během těhotenství

Přítomnost ženského papilomavíru v těle nevylučuje možnost úplně zdravého těhotenství. Musíte však pochopit, že v průběhu těhotenství může být virus aktivován (kvůli oslabené imunitě nebo hormonálnímu přizpůsobení), může být také přenášen na dítě při narození. To není kontraindikace koncepce.

Podle uvážení pozorovatele těhotného gynekologa během těhotenství nemusí být léčené nebo progresivní bradavice léčeny, ale s patrným nepohodlí lékař předepíše v tomto případě nejbezpečnější léky. Je důležité poznamenat, že bradavice související s HPV by neměly být léčeny jednoduchými bradavicemi. Těhotná žena se může snadno zbavit kondylomů, pokud je lékařka předepisuje, že použije kyselý roztok, zmrazí se kapalným dusíkem nebo je odstraní laserem, elektrokoagulací nebo chirurgickou excizí.

Jiné léčby

Stále více se začaly uchylovat k takové bezpečnosti a účinku téměř ve všech projevech zničení papilomaviry, jako radioaktivní koagulace, což vede ke zničení buněk papilomů.

Jak dokazuje lékařská praxe, je nejlepší léčba prováděna komplexně. Po aplikaci jakékoliv metody léčby je nezbytné provést komplexní posilovací terapii. Měla by být zaměřena na zvýšení odolnosti lidského imunitního systému. Je to ona, která bojuje s papilomavirem.

Co mohu říci, nepříjemné projevy papilomavího vyrážky. Nezdravují, mohou být bolestivé a v některých případech nebezpečné, ale ne smrtící. Moderní medicína, spolu s lidovými léky, se vyrovná s touto nemocí. A nyní, když jste získali jisté znalosti o HPV, bude vám ještě mnohem jednodušší nejen reagovat na možný výskyt papilomu, ale i bojovat proti němu.

Jak mohu zabránit infekci papilomavirem?

Až 82% žen se infikuje HPV už 2 roky po nástupu sexuální aktivity. Dokonce i u jednoho partnera je 20% žen infikováno tímto virem. Po nástupu sexuální aktivity by žena měla podstoupit každoroční gynekologické vyšetření, včetně skvrn pro onkocytologii a testy HPV.

Vývoj různých typů HPV vakcín začal na počátku 80. let. Počáteční údaje sloužily jako základ pro provádění rozsáhlých klinických studií u žen různých věkových skupin, stejně jako u dětí. Od té doby se dosáhlo významného pokroku ve zlepšování vakcín a bylo zjištěno, že se jedná o jejich účinnost a bezpečnost. V současné době byly vyvinuty tři typy vakcín.

V Rusku je registrována jediná vakcína Gardasil registrovaná proti 4 typům HPV (16, 18, 6, 11). Vakcína je určena pro děti od 9 let před nástupem sexuální aktivity (největší ochranný účinek na očkovací látku) a ženy do 26 let. v druhém případě je ochrana vytvořena pouze z těch typů viru, s nimiž žena neměla čas na infekci.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…