Léčebný režim pro HPV 16 isoprinosin

Léčebný režim pro HPV 16 isoprinosin

Obsah článku:

Jak přípravek Isoprinosine užívat s HPV?

Isoprinosin s HPV byl používán ve světové lékařské praxi od počátku 70. let dvacátého století. Široké rozložení léku v klinické léčbě virových infekcí v důsledku jeho účinnosti a bezpečnosti.

Lidský papilomavir je rozšířená infekce, která způsobuje vážná onemocnění, jako jsou neoplastické změny epitelu a rakoviny děložního čípku. Neexistují žádné metody a prostředky pro úplné zničení viru.

Farmakologický účinek léčiva

Nyní existuje izoprinosin v jedné farmakologické formě – tablety pro perorální podání. Chemickým složením je inosiplex derivát purinů obsažených v mnoha přírodních sloučeninách. Terapeutický účinek isoprinosinu je založen na inhibici syntézy DNA a mRNA v jádře viru. Kromě toho má léčivo imunostimulační vlastnosti.

Léčba stimuluje tvorbu endogenních cytoleukinů (IL-1 a IL-2) a γ-interferonu. Cytoleukiny ze skupiny 1 mají protizánětlivé vlastnosti. Skupiny cytokinů 2 mají regulační účinek na funkce lymfocytů, makrofágů, T-pomocných buněk a aktivují buněčnou imunitu, stimulují procesy proliferace, diferenciace a funkce specializovaných buněk imunitního systému. Lék má proto:

 • antivirotika;
 • protizánětlivé;
 • imunostimulační účinek.

Tyto vlastnosti určují účinnost léčiva Isoprinosin proti akutním formám HPV způsobené komplexním působením vnějších faktorů, infekčním agens, pohlavně přenosnými nemocemi a sníženou imunitou.

Isoprinosin ovlivňuje změněné buňky i virus. Při inhibici cytoleukinu 4 a 10 a při stimulaci tvorby IL-1 působí lék na intracelulární procesy, lokalizuje a zničí zaměření zánětu. Isoprinosin aktivuje intracelulární cytotoxické T-lymfocyty. Léčba stimuluje syntézu T-pomocných buněk a T-supresorů, které zajišťují identifikaci a neutralizaci virů a poškozených struktur jejich vlastních tkání jinými buňkami. Dále lék stimuluje syntézu IgG protilátek, které vyvolávají imunitní odpověď.

Kromě systémové imunity izoprinozin aktivuje lokální, který bojuje s virovou infekcí přímo v ohnisku – na povrchu epitelu nebo v jeho hlubokých vrstvách. Výhodou léku je to, že působí v oblastech papilomů a kondylomů, které jsou těžké při chirurgickém nebo laserovém ošetření v nervových gangliích.

Vzhledem k dvojím účinkům Isoprinosinu – antivirální a imunostimulační, je účinný proti velkému množství HPV kmenů, včetně vysoce onkogenních. Isoprinosin je dobře vstřebáván v zažívacím traktu. Jeho maximální koncentrace v těle je zaznamenána již 1,5-2 hodiny po přijetí.

Metabolismus látky je charakteristický pro puriny. Lék se rozkládá na kyselinu močovou a metabolity, které se vylučují močí. Úplné odstranění léku nastává během 1-2 dnů. Isoprinosin nemá kumulativní vlastnosti.

Dávkování a metody terapie

Droga byla úspěšně použita při léčbě papilomů jakékoli lokalizace, genitálních bradavic a papilomatózy. Dávka isoprinosinu je individuální a závisí na věku, tělesné hmotnosti a závažnosti onemocnění. Doporučená dávka léku pro HPV je:

 1. U dospělých a dospívajících od 12 let – užívejte 3krát denně v dávce předepsané lékařem. Tablety jsou plné – bez žvýkání nebo rozdrcení jiným způsobem. Promýt v dostatečném množství obyčejné vody.
 2. U dětí ve věku od 3 do 11 let se dávka léku vypočte na základě tělesné hmotnosti. Výsledná dávka by měla být během dne rozdělena na 3-4 dávky.

V důsledku klinických studií bylo stanoveno dávkování a léčebný režim pro různé patologické stavy způsobené HPV.

Například pro léčení cervikálních intraepiteliálních neoplazií (CIN) se lék používal v dávce na kilogram hmotnosti. Odhadované množství léčiva bylo rozděleno na 3-4 dávky za 24 hodin. V případě cervikální dysplazie trvalo 1 stupeň monoterapie 10 dní a v případě CIN 2 stupně – 21 dní.

Výsledkem léčby bylo zmizení patologických změn epitelu vnějšího cervikálního kanálu histologicky potvrzeno u téměř 90% pacientů. Opakování onemocnění po šesti měsících bylo pozorováno pouze u méně než 3% léčených žen. Navíc bylo pozorováno významné zvýšení hladiny T-lymfocytů a indexu imunoregulace.

Také léčba žen s chronickou cervicitidou a CIN Stage 1 za použití dávky isoprinosinu, rozdělená do 3 jednorázových dávek a 10 dnů, byla doprovázena úplnou absencí HPV v histologických vzorcích u 67% pacientů.

Během léčby genitálních papilomů, zvláště zatížených různými urogenitálními infekcemi, se doba expozice zvyšuje o 3-4 krát. Onemocnění se současně snadno stává chronickým a má tendenci k opakování. Pro léčení aplikovaných kombinovaných destruktivních účinků na nádory během užívání léku.

Doporučuje se následující postup terapie – v období exacerbace patologie je nutné užívat velkou dávku Isoprinosinu 3-4krát denně. Doba trvání kurzu je 5 dní. Počínaje šestým dnem provádějte udržovací terapii (nižší dávku 2x denně). Doba trvání léčby je až šest měsíců. Probíhá trojnásobné opakování kurzu v intervalu 1 měsíc. Pokud jsou lokace lokalizace papilomů nevýznamné nebo izolované a samotné útvary mají malý stupeň megalizace, je lék předepisován ve standardní terapeutické dávce. Průběh užívání drogy je 2-4 týdny.

Jiné režimy

Další možnost léčby: nejprve je infekce potlačena pomocí léčiva a pak je provedena operace k odstranění papilomů pomocí jedné ze stávajících metod.

Při léčbě rakoviny děložního čípku a stupně CIN II-III způsobené vysokými onkogenními kmeny HPV 18 a HPV 16 byl terapeutický účinek s použitím tohoto léčiva prováděn ve vysokých dávkách rozdělených na trojnásobný denní příjem.

Léčba trvala 10 dní. Po uplynutí doby 10 dnů bylo provedeno histologické vyšetření. U většiny pacientů (88%) byl účinek pozorován po jednom průběhu léčby, 19% potřebovalo 2 kursy terapie a pouze 2,5% – 3 kursy. Antivirová terapie s použitím izoprinosinu je povinná, protože po odstranění špičkových papilomů má virový účinek velký význam při recidivě onemocnění. Dále bylo zjištěno, že použití léčiva umožňuje zvýšit účinnost léčby na 88% oproti 66% při použití pouze chirurgického odstranění papilomů.

Bylo také poznamenáno, že účinnost terapie se zvyšuje se snížením stupně CIN. Při stejném léčebném režimu byla účinnost: CIN-I (93%), CIN-II (81%). Ve studii různých věkových skupin bylo zjištěno, že účinnost expozice závisí na věku pacientů a délce trvání onemocnění. S největší pravděpodobností je takový výsledek spojen s trváním perzistence viru a tím s masivnějším poškozením děložního čípku. Pokud je diagnostikována cervikální dysplazie způsobená HPV 16, použijte tyto léčebné schémata:

 1. Lék se užívá ve standardním dávkování 2 týdny.
 2. Denní představení vaginálních čípků Genferon.
 3. Denní intramuskulární injekce přípravku Glutoxim v standardní dávce pro dospělou osobu v průběhu 7-10 dnů. Poté přechod na podpůrný kurz v den, kdy potřebujete užívat Glutoxim dalších 10 dní.

Navíc odborníci mohou tuto metodu použít:

 1. Lék se užívá ve 3 kursích po 10 dnech, přičemž v intervalech mezi nimi probíhá stejná doba trvání.
 2. Denní představení vaginálních čípků Genferon.
 3. Místní ošetření přípravkem Epigen 3x denně.

Tyto programy mají poradní význam, protože léky na lokální a systémové účinky se mohou lišit v závislosti na individuálních charakteristikách pacienta.

Nežádoucí účinky léku

Isoprinosin je dobře tolerován i při dlouhodobém léčebném postupu.

V důsledku klinických studií léku došlo k ojedinělým případům alergických reakcí. Pouze jeden pacient, který pil tento léčivý přípravek, vyvstával opakovaným průběhem. Alergie byla zastavena po dobu 3 dnů. Pacient byl předepsán, aby užíval antihistaminika.

V druhé skupině pacientů, kteří dostávali léčbu virem z vaginy, byly zaznamenány 2 případy alergie, které byly podávány samostatně. Bylo zjištěno, že symptomy poškození plic a nevolnost ve věkové skupině jedné ženy, která měla užívat lék na rakovinu děložního hrdla, byly spojeny s léky. V jiných případech tento lék nevedl k nežádoucím účinkům.

Kontraindikace užívání drogy

Isoprinosin se nedoporučuje pít, pokud:

 • ukládání urátu v tkáních a kloubech;
 • tvorba kamenů v ledvinách a močovém měchýři;
 • porucha srdečního rytmu;
 • náchylnost k alergiím;
 • těhotenství a kojení.

Lidem s patologií vylučování kyseliny močové se doporučuje užít lék pod kontrolou hladiny urátu v těle. Při dlouhodobém podávání isoprinozinu je třeba každý měsíc monitorovat složení periferní krve, kyseliny močové a kreatinu.

Obecně platí, že léčba s léčivem pro papilomy je účinná a účinná, obvykle probíhá bez jakýchkoli vedlejších účinků.

Isoprinosin – účinné antivirové léčivo pro infekci papilomu

V poslední době se lékaři ptají, jaký komplex léků bude v boji proti papilomaviru nejúčinnější. Vzhledem k tomu, že většina lidí je nakažena v reprodukčním věku ve věku 18-25 let, je nutná včasná léčba.

Lidský papilomavirus. Izoprinozin – jeho účinnost

Hlavní účinnou látkou tohoto léčiva je inosin pranobex. Hlavním cílem léku je inhibovat replikaci DNA a RNA viru, zastavit jeho růst a reprodukci.

Také isoprinosin s HPV má následující vlastnosti:

 • Zvýšení aktivity buněk imunitního systému (lymfocyty – T-pomocníci, T-zabijáci);
 • Stimulace produkce interferonu (látka, která detekuje HPV a signalizuje imunitu nebezpečí v těle);
 • Posílení imunitního systému v produkci proteinových struktur, které vstupují do “boje” s virem (imunoglobuliny, interleukiny).

Vzhledem k tomu, že jakákoli infekce v těle naznačuje přítomnost zánětlivého procesu, je izoprinosin v papilomu také účinný, protože tím, že stimuluje produkci neutrofilů a makrofágů, snižuje zaměření zánětu a inaktivuje rozkladné produkty zničených částic HPV proteinu.

Léčebný režim pro HPV isoprinosin

Při kožních patologických výrůstech v jakémkoli místě lokalizace na těle nebo u bradavic genitálních genitálií by měl být tento lék užíván od srpna po měsíc (na základě doporučení lékaře).

V případě bradavic na těle (papilomavirus) nemusí být isoprinosin kombinován s ničivými metodami odstraňování růstů. Také u papilomů se doporučuje provést pouze jeden způsob léčby

Při kondylomu v anogenitální oblasti musí být léčivo pro perorální podání užíváno společně s odstraněním růstu. Po excizi bradavic byste měli s tímto lékem okamžitě absolvovat antivirovou léčbu. Potom v intervalech po 30 dnech proveďte několik dalších kurzů, abyste účinně předešli relapsu.

Isoprinosin s HPV 16 – jak užívat?

Vzhledem k tomu, že 16 kmenů s vysokým onkogenním rizikem a může vyvolat vývoj rakoviny děložního čípku, by měla být antivirová terapie brána velmi vážně.

Bez ohledu na účel, pro který je nutný isoprinosin (léčba papilomů nebo genitálních bradavic), závisí dávka léčiva od věku pacienta:

 1. Dospělí a děti nad 12 – 2 tablety 3krát denně;
 2. Děti od 3 do 11 let – individuálně, v závislosti na tělesné hmotnosti.

Jedna tableta se spoléhá na 10 liber hmotnosti dítěte. Odborník musí vypočítat dávku léčiva na základě tělesné hmotnosti pacienta a počtu dnů podání.

Velmi účinný lék pro genitální bradavice v kombinaci s topickými induktory interferonu, například izoprinosinem a Genferonem. U HPV je nutné, aby vliv viru na DNA nebyl pouze obecný, ale také lokální, aby se zvýšila imunita pánevních orgánů.

Dosud nevyvinuli lék, který by úplně odstranil HPV z těla, ale existuje kombinace účinných terapií. Mohou jmenovat kvalifikovaného odborníka pouze po prozkoumání výsledků analýzy.

MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ: “Papilomy a bradavice se mohou kdykoli stát melanomem.”

Isoprinosin v léčbě infekce lidským papilomavirem

Zkontrolujte recenzi

Infekce lidského papilomaviru (PVI) je považována za hlavní etiologický faktor nejen pro papilomy, ale i pro cervikální intraepiteliální neoplazie (CIN) a rakovinu děložního čípku (CC). Tato infekce se často kombinuje s jinými infekcemi – bakteriální vaginózou, herpes virusem, chlamydií, kandidózou, kapavkou 1, což snižuje diagnostiku. Neexistují žádné metody terapie, které by umožnily vymýcení lidského papilomaviru (HPV), a proto se léčba skládá z lokálních (destruktivní, fyziologické) a systémové (imunostimulační a antivirové) složky 2. Ve stejné době, náklady na destruktivní léčby je vysoká, a to nezaručuje úplné vymizení viru lokálně modifikovaný vzdálených oblastí epitelu, navíc AAH v mnoha případech spontánně vymizí, takže mnohé zahraniční odborníci doporučují monitorování s pravidelným cytologickým kontrolu v této infekce.

Ranní stadia CIN jsou často doprovázeny infekcí konvenční oportunní flórou (stafylokoková, streptokoková atd.), Chronická cervicitida a vaginitida, Beli (Prilepskaya V.N.). Je možné léčit takové pacienty, aniž bychom se uchýlili k ničivým metodám, ale k dosažení udržitelného účinku je nutná antivirová a imunomodulační léčba. Jedním z léků, které poskytují takový účinek, je isoprinosin.

Isoprinosin se používá ve světové lékařské praxi od počátku roku 1970. Je registrován v 73 zemích světa. Chemicky je izoprinozin purinovým derivátem, proto se metabolizuje v cyklu typickém pro purinové nukleotidy za vzniku kyseliny močové a vylučuje se ledvinami do 48 hodin. Díky tomu se izoprinozin dobře vstřebává v gastrointestinálním traktu; u selhání ledvin, dny, urolitiázy se však jeho použití nedoporučuje.

Farmakologický účinek isoprinosin v důsledku potlačení syntézy DNA a mRNA v ribozomu virových buněk, aktivace T-buněk (a je to dokonce blokuje inhibiční účinek glukokortikoidů na nich), stimulace fagocytů (v důsledku aktivace biochemických procesů v nich). Kromě buněčné imunity aktivuje léčivo syntézu antivirových interferonových proteinů.

Tyto vlastnosti mu umožňují jednat zvláště účinně u manifestních forem HPV infekce, obvykle způsobené kombinovaným působením sociálních faktorů, infekce (pohlavně přenosné nemoci) a změny imunitního stavu.

V randomizované, dvojitě slepé, placebem kontrolované studii byl izoprinosin účinný při subklinickém poškození HPV vulvy Z. Studie zahrnovala 55 žen, rozdělených do 2 skupin, kteří dostávali buď Isoprinosin (1000 mg 3 p / den) nebo placebo po dobu 6 týdnů. V léčené skupině bylo pozorováno statisticky významné snížení vulvální pruritus a bylo také kombinováno s morfologickým zlepšením stavu vulvy epitelu (p = 0,005). Tyto pozitivní změny přetrvávaly 4 měsíce po zahájení léčby.

Monoterapie s izoprinosinem je také účinná u CIN. Je možné zhodnotit účinnost léčby izoprinosinem pomocí cytologické kontroly, vyšetření pouhým okem a kolposkopií. Ve srovnávací studii různých ambulantních metod pro diagnostiku lézí děložního čípku dělohy HPV za účasti 640 žen 4 bylo prokázáno, že kolposkopie je optimální pro screeningové účely. V klinické studii s monoterapií přípravkem Isoprinosin 50 mg / kg, 3-4 r / den u 44 žen trpících CIN I (28 žen, léčba po dobu 10 dnů) a CIN II (16 žen, do 21 dnů) bylo zjištěno, že klinický účinek byl pozorován u 88,6% pacientů – porážka exocervixového epitelu zcela zmizela, což bylo potvrzeno kolposkopickými a histologickými 5. Relaps se vyvinul po 6 měsících pouze u 2,6% případů účinné léčby. Je třeba poznamenat, že současně s virologickým účinkem bylo také dosaženo imunologického účinku: zvýšil se počet T-lymfocytů, zvýšil se imunoregulační index CD4 / CD8. V podobné studii zahrnující 29 žen s CIN I proti chronickým cervicitis kombinaci kauzální léčbou s recepcí izoprinozin 1000 mg 3 / den po dobu 10 dnů stanovené v 3-měsíční sledování klinického účinku (zmizení bělejší) v 72% případů a eradikaci HPV v 66% případů (Prilepskaya V.N.).

Je známo, že pod vlivem ko-infekcí (urogenitální chlamydie, mykoplazmata, cytomegalovirus a herpes virus infekce, dysbiotic státy) termín léčit HPV infekce prodlužuje průměrné 3krát, často vyvinou opakující se infekce, je to jednodušší hroniziruetsya 6. V tomto ohledu jsou tyto kombinované léze obvykle léčeny topicky (léčebně a chirurgicky, účinnost lokální léčby dosahuje pouze 85-90%). Nejslibnější je kombinovaná metoda – odstranění bradavic na pozadí systémové antivirové léčby 7. Jeho účinnost dosahuje 100%, což je spojeno s účinkem léčiva na HPV nejen v oblastech s bradavicemi obtížně dosažitelnými pro chirurgickou nebo laserovou expozici, ale také v nervových gangliích 8. V akutní fázi je izoprinozin po dobu 5 dnů předepsán v dávce 50 mg / kg tělesné hmotnosti pacienta (6-8 tab. / Den, rozdělen na 3-4 dávky). Pokud se relaps rozpadne (začíná od 6. dne), je předepsána udržovací dávka: 1 tableta 2 p / den po dobu 6 měsíců 9. Byla navržena také schéma s trojnásobným opakováním průběhu léčby v intervalu 1 měsíce. Při léčbě malých, vícenásobných kandelů s malým stupněm malignity bylo léku doporučeno podat 2 tablety po 3 až 14 dnech (Bogatyrev II).

Jedním z variant kombinované terapie je nejprve potlačit infekci HPV lékem a pak provést destruktivní léčbu. V prospektivní studii s použitím izoprinozin u 54 pacientů se stupněm CIN I-III a děložního čípku in situ infekce HPV 16 a / nebo typu 18-tého (spojené s rakovinou děložního čípku v riziku rozvoje) byla nalezena v 83% pacientů, a provedla cyklech terapie Isoprinosin 1000 mg 3 / den po dobu 10 dnů s kontrolním vyšetřením po dalších 10 dnech 10. V 87% případů bylo jeden stupeň léčby postačující, v 20% případů bylo zapotřebí 2 kurzů a pouze 2% případů vyžadovalo 3 kurzy. Autoři dospěli k závěru, že v případě CIN v pooperačním řízení pacientů musí být nutně provedena antivirová terapie, protože aktivita viru je pro obnovení onemocnění klíčová.

V jiné studii byla terapie Isoprinosinem (1000 mg 3 r / den po dobu 5 dnů) 7-10 dní před kryoprerukcí CIN I umožněna zvýšení účinnosti léčby až o 88% (ve srovnání s 66% pouze s lokálním kryoplastem) (Prilepskaya V .N.). Současně nebyla aktivita HPV detekována v 66 a 47% případů a relapsy infekce se objevily v 9 a 28% případů. Epitelování děložního čípku se klinicky zlepšilo i po vyčištění pro HPV. V jiné studii byla míra rekurence HPV léze cervixu po kombinační terapii u 1,6 žen s CIN II – III 1,6% (Zabelev AV).

Obecně je účinnost léčby isoprinosin nad menší CIN: v jedné studii s CIN I to bylo 93% s CIN II – 81% (Potapov VA), a v jiné studii s CIN I-II – 15 z 20 ( 75%) pacientů po prvním cyklu léčby (Kedrova AG). Je také důležité poznamenat, že stupeň CIN je obvykle úměrný délce onemocnění a věku pacientů (např. V ambulantní studii 640 pacientů, průměrný věk u CIN II byl 35 a u CIN III 46 let). To je pravděpodobně způsobeno delší přetrvávající HPV, která způsobuje výraznější poškození epitelu cervikální sliznice (Potapov VA).

Je třeba poznamenat, že léčba isoprinosinem je dobře tolerována. Ve studii 54 pacientů s CIN a rakovinou děložního čípku bylo provedeno celkem 58 cyklů léčby Isoprinosinem a v druhém průběhu léčby se objevila pouze alergická reakce (vyrážka). Reakce byla zastavena po dobu 3 dnů s antihistaminovými přípravky (Kedrova AG). Je možné, že 4 případy lehké nevolnosti a nevolnosti byly také spojeny s podáním léku. Ve studii s 29 ženami s CIN I nebyly při podávání Isoprinosinu (Prilepskaya V.N.) zjištěny žádné vedlejší účinky. Ve studii s 55 ženami, které dostaly lék na HPV infekci vulvy, byly ve 2 případech pozorovány kožní vyrážky, plíce a žádná léčba (Tau S.K.). To může být částečně způsobeno skutečností, že lék je odvozen z přírodní látky purin.

Vzhledem k duálním antivirovým a imunomodulačním účinkům inhibuje isoprinosin replikaci různých typů HPV, včetně a vysoce onkogenní, což zajišťuje jeho účinnost v jakékoli klinické a subklinické formě PVI (genitální bradavice a CIN). U CIN je lék účinný a bezpečný, stejně jako v počátečních fázích včetně jako monoterapie a později jako součást kombinované léčby a destruktivní terapie.

Tištěné na materiálech knihy:
Gynekologie: průvodce pro lékaře / Serov VN, Kira EF, Apolikhina IA, Antonova IB et al .; Ed. V.N. Serova, E.F. Kira – M .: Litterra, 2008. s. 500-502

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…