Mějte psí papilom jak léčit

Mějte psí papilom jak léčit

Obsah článku:

Mějte psí papilom jak léčit

Papilom u psů: příznaky a léčba

[su_spacer size = “0”] Mnoho majitelů si všimne neobvyklých výrůstků ze svých domácích mazlíčků a to je pro ně velice děsivé. Ve vzhledu nejsou papilomy a pravda příliš příjemné, ale nebojte se, protože jsou benigní novotvary.

Co je virus psích papillomů?

Papilom u psů je onemocnění, které lze přenášet z jednoho zvířete na druhé. Venku je tento růst něco podobně jako květenství květáku. Pokud je bradavice zraněna, začne se krvácet.

Tyto novotvary mohou růst jak přeplněné, tak odděleně. Papilomy jsou nebezpečné pouze tehdy, pokud brání procesu konzumace jídla, protože pak pes bude jíst špatně a hodně zhubnout. Bradavice obvykle rostou v citlivých místech: nos, rty, dásně, oční víčka.

Tento virus se může objevit u každého psa s oslabeným imunitním systémem, ale nejčastěji se vyskytuje u takových plemen: knírač, kokršpaněl, teriéři.

Příčiny papilomu a rizikové skupiny

Důvod vzniku tohoto onemocnění je jeden – virus se dostal do rány a trhliny přítomné na kůži nebo ústní sliznici. Virus vstupuje do buněk bazální vrstvy a nové buňky se pohybují do epitelu, kde pod vlivem papilomavirového proteinu buňky dále rostou a množí se. V souvislosti s tímto a růst nádorů je tvořen.

Symptomy a průběh onemocnění

Zjistěte nástup papaloomu u psů možné následující příznaky:

 • pes má malou bradavici na rtu, víčku, dásně, ústech, uchu nebo očí, který stále aktivně roste;
 • pokud se neléčí, zvyšuje se počet papilomů, objevují se na nosu, v ústech, na víčkách;
 • v první fázi je bradavice kulatá a hladká, jak se vyvíjí, její povrch se stává drobnější;
 • v pozdních stádiích onemocnění zvíře zažívá nepohodlí, odmítá jíst, protože papilomy aktivně rostou v ústech.

Jak léčit a odstranit papilomy u psů

Léčba onemocnění je poměrně jednoduchá. Doma můžete těsně zabalit bradavku pod kořeny, po několika dnech zmizí nádor a zmizí. Pokud pes nedosáhne jazyka papilomatu, můžete jej jemně namazat šťávou z celandinu.

Pokud je mnoho bradavic, nebo jsou v ústech, veterinární lékař předepíše novokainové injekce 0,5%, což se provede během 3 dnů (dávka se vypočte individuálně). Někteří lékaři cvičí očkování. Za tím účelem vydávají papilomové psy lék, který se zvíře podává dvakrát s přestávkou 10 dnů.

Prevence papilomaviru u psů

Pokud má váš mazlíček papillomatózu, pravděpodobnost opakované infekce je velmi malá, ale stále je lepší dodržovat preventivní opatření:

 • Posílení a zlepšení imunitního systému vašeho zvířete (dlouhé procházky, kvalitní výživa, vitamíny);
 • pokud si u jiného psa všimnete papilom, nedovolte svému zvířeti, protože virus je přenášen přímým kontaktem;
 • pravidelně si prohlédněte své zvíře kvůli růstu, protože nejjednodušší způsob, jak se je zbavit, je v rané fázi vývoje.

Video o papilomu u psů

Zveme vás ke sledování videa, ve kterém se dozvíte jednu z oblíbených metod pro odstranění papilomu u psů.

Příčiny vzniku a léčby papilomu u psů

Lékař zná u 8 psů osm typů papilomaviru. Tyto mikroorganismy způsobují papilomatózu, což je onemocnění, při kterém se na kůži a sliznici vytvářejí papilomy. Některé kmeny viru jsou přenášeny od nemocného jedince k zdravému.

Co to je?

Papilomy jsou jednotlivé neoplasmy různých velikostí. Máte vzhled malých volných bradavic kuželovitého tvaru. Uvnitř jsou pronikány krevními kapiláry, proto jsou snadno poraněni a krvácet.

U mnoha papillomů je diagnostikována papilomatóza. Benígní nádory jsou častější u psů v mladém věku. Novotvary umístěné v ústech zvířete (na jazyku, dásně, rtu, tváři) jsou infekční a mohou být přenášeny jinému člověku. Ve vyšším věku může pes mít na uších, na oku, na víčku, na krku, na nohách papilomy. Jsou hustší, nadržené a nepředstavují nebezpečí pro okolní psy.

Co může pocházet?

Viriony papillomatózy jsou přenášeny kontaktem s nemocným zvířetem. To platí zejména pro chovatelské stanice, kde jsou všichni psi drženi v omezeném prostoru. Kočka může dostat virus přes nesterilní jehly, když je injekčně podán, v oblastech pro pěší chůze, pomocí předmětů obecné péče. Doba inkubace trvá až 2 měsíce.

Kauzální činidlo onemocnění proniká citlivou bazální vrstvou sliznice prostřednictvím drobných poranění a trhlin. V hostitelských buňkách se virus začne aktivně proliferovat a pohybuje se směrem k epiteliálním vrstvám kůže. V průběhu svého života virion hodí do zachycených tkání speciální transformující proteiny. Dávají buňce možnost více dělení a růstu a přeměňují ji na nádor. Výsledkem jsou papilární papilomy, které se objevují na povrchu.

U většiny psů je virus přítomen v těle, ale nezjavuje se. Výstup z latentního stavu může způsobit silný stres, oslabení imunitního systému po užití silných léků.

Symptomy papilomatózy

První projevy viru jsou zaznamenány u psů ne starších 4 let. Papilomy se vyvíjejí na rtech a při absenci léčby se rozšiřují po celé dutině ústní. Možná vzhled nádorů v krku. K identifikaci tohoto onemocnění můžete vidět fotografii v odborné literatuře.

V počátečním stádiu vývoje mají papuly hladký, dokonce růžově zbarvený povrch a zaoblený tvar. V průběhu času se nemocné buňky rozšiřují a vytvářejí velké nerovné “bradavice”. Další vývoj onemocnění je charakterizován výskytem solitárních papilomů na očních víčkách, oční spojce a na kůži psa. V klinické praxi zaznamenávali veterinární lékaři případy lézí sliznice jícnu a kůže kolem nosu.

Při několika vyrážkách v ústech je bolestivé, aby pes žvýkal a pije. Majitel si může všimnout stopy krve na jídle, odmítnutí psa jíst pevné potraviny a ztráta hmotnosti. Když papilomy dosáhnou impozantní velikosti, je pro psa těžké uzavřít čelisti, neoplasmy jsou neustále zraněny a stanou se branou pro proniknutí nových infekcí. Často se papilomatóza komplikuje přidáním bakterií a hub (kandidóza).

U starých a oslabených zvířat se mohou papilomy degenerovat do karcinomu šupinatých buněk – maligního novotvaru.

Co dělat, když pes má papilomy?

V převážné většině případů onemocnění probíhá snadno a končí spontánním zotavením. Pokud se novotvary nerozpustí, ale se rozšíří na povrch sliznic, je nejlepší kontaktovat veterináře. Lékař provede přesnou diagnózu a určí léčbu. Existuje několik způsobů, jak se zbavit této nemoci: od vědecky založené k exotické.

Tradiční medicína

 • Trikrát intravenózní injekce novokainu s koncentrací 0,5%. Dávka se vypočte na základě hmotnosti psa. Injekce jsou nastaveny v intervalu tří dnů;
 • zavedení novokainu do základny papule. Postup je prováděn třikrát s přerušením injekcí za 2-3 dny;
 • jedinou injekcí novokainu do báze papillomu, poté zavedením 10% ester jodoformu;
 • blokování novokainu v jugulárním procesu;
 • podávání imunomodulačních léků;
 • denní tření anti-verucinové pasty k úplnému odmítnutí nádorů;
 • užívání fosprenilu. Jedná se o nový lék, účinný proti většině kmenů viru;
 • imunoparazitické injekce podle schématu v kombinaci s komedonem.

Pokud používáte masti a pasty, je nutné, abyste na psa položili kartonový obojek tak, aby zvíře nemohlo olízat agenta.

Chirurgické odstranění papilomu není vždy vhodné. Dokázala, že radikální opatření přispívají k dalšímu šíření nemoci. Pokud je papilom příliš velký, je obtížné polykat a neumožňuje psovi plně jíst, možná jeho odstranění moderními minimálně invazivními metodami:

 • cryodestruction – vystavení nízkým teplotám. Způsobuje smrt nádorových buněk a odmítnutí papilomu;
 • elektrokoagulace – účinky proudů určité frekvence;
 • odstranění laserem je zaměřené působení zaměřeného laserového paprsku.

Očkování

Vakcína je považována za nejúčinnější léčbu papilomu. Pro jeho výrobu pomocí papilomatózní tkáně odvozené od nemocného psa. Konečný přípravek se podává dvakrát subkutánně s přerušením mezi očkováním po 7-10 dnech. Terapeutický účinek je pozorován po 3 týdnech.

Lidové prostředky

Existují oblíbené recepty, které lze použít při léčbě onemocnění. Jejich použití je opodstatněné v časných stádiích onemocnění, kdy jsou nádory vzácné:

 • obvazování základny papule pomocí plátna, nylonu nebo hedvábí. Umístěte překrývající se bannery předem ošetřené tinktorem jódu. Papilomální buňky ztrácejí svou výživu a umírají;
 • na čerstvých místech třela čerstvá šťáva z rostlina. Pro tření používejte pomerančový džus, který vyčnívá u kořene rostliny. Po čase se povrch papule změní na černou, odřízne se nůžkami a pokračuje v léčbě. Šťásek se třel až do úplného zmizení růstu;
 • pampeliška džus pomáhá vyrovnat se s mladými, právě se objevil papules;
 • tření postižených oblastí česnekem;
 • každý den před spaním dát kapku octa na papilomy (ne více);
 • suchý led může být aplikován každé tři hodiny;
 • čisté bobule popela pomáhají rychle zbavit se papilomů;
 • šťáva z euphorbia a vinné révy způsobuje zatemnění a umírání nádorových buněk.

Je mnohem obtížnější léčit znovuzrozený papilom – fibrosarkom. Tento typ nádoru se častěji nachází na dásněch a sliznicích tváří psa. Fibrosarkom se liší od benigních formací ulcerovaným povrchem a hustotou. Odstraní se excizí, ale po operaci se téměř vždy vyskytnou relapsy.

Důsledky onemocnění

V případě samoléčení se pes stává necitlivým na onemocnění. Ale buňky nemocného zvířete si zachovávají genom viru, což představuje nebezpečí infekce pro oslabené jedince.

Pokud se majitel rozhodne zacházet s vlastním psa, měl by pozorně sledovat dynamiku onemocnění. Pokud léčebné opatření nemají požadovaný účinek, papilomy rostou a infikují nové oblasti, měli byste vyhledat pomoc veterináře. Nebezpečné nádory způsobí, že pes bude mít obavy: pes se bude pokoušet hřebenit nebo hýbat papule. Nepodceňujte jejich sílu při léčbě papilomů, které se nacházejí pod límcem.

S pečlivou pozorností a správným zacházením, papilomy zmizí rychle a už nikdy zvíře nebude rušit.

Mějte psí papilom jak léčit

Jak léčit papilomy u psů?

Dnes medicína studovala asi deset virů, které mohou u zvířat způsobit papilomy. Onemocnění je přenášeno z jedné infikované osoby na druhou, postihuje sliznice nebo kůži a může se předávat sama.
Nejčastěji se v období podzimu a zimy, kdy je oslabena imunita zvířete, pociťuje papillomatóza a někdy přináší zvěř velké zuřivosti zvířete.

Léčba papilomu u psů na obličeji – metoda odstranění papilomů u psů

Papilomy v ústech psa musí být ošetřeny nebo odstraněny. To je dáno skutečností, že u zvířat, které způsobují pevné krmivo, poškozuje bradavice, po které se vyvine krvácení a sekundární infekce nebo přeměna formace na maligní.

Má pes rtů na rtech?

Papilom u psa na rtu se objevuje kvůli nedostatku hygieny ústní dutiny, používání nádobí nebo hraček infikovaných zvířat.

Vzniká na rtech, virový nádor může migrovat na jazyk, ucho, nos nebo spojivku, stejně jako postihnout kůži obličeje. Takové bradavice jsou nejčastěji benigní povahy, objevují se u mladých jedinců a procházejí doma bez léčby během 3-5 měsíců.

Papilom v oku psa, v ústech, na labce – jak odstranit nemoc

Pokud má pes novotvar na zádech, hlavě, ocánech nebo jakékoliv jiné části těla, pak majitel nepotřebuje nic dělat. Zvíře vypadá jako imunita a neumožňuje znovu se objevit růst.

Papilom na oko psa je lepší léčit nebo odstranit doma pomocí lidových léků, ale ve specializované klinice, pod dohledem veterinárního lékaře. To je způsobeno skutečností, že nesprávné ošetření nebo odstranění novotvaru doma může zbavit zraku zvířete.

Novokauvní injekce, imunomodulační léky a anti-veruční masti jsou široce používány mezi léky. Aby pes nezažíval masti ani pasty, před zahájením léčby se na ně případně použije lékařský obojek.

Pokud se objeví velké neoplazie, doporučuje se provést chirurgické odstranění:
• spalování laserem;
• kryojistění kapalným dusíkem;
• elektrokoagulace.

Odstranění papilomů od psů pomocí laseru pomůže zbavit se infekce?

Chirurgické odstranění růstu u zvířat velmi často přispívá k dalšímu šíření a zhoršování nemoci. Pokud je nádor velký a narušuje jeho obvyklý životní styl, může být odstraněn pomocí minimálně invazivní metody. Je však nemožné provést demontáž doma, proto je lepší kontaktovat specializovanou kliniku.

Nejlepším řešením v této situaci je odstraňování laserem. Tato metoda pomáhá odstranit růst rychle, bezbolestně a nezanechává žádné jizvy. Laserový paprsek je zaměřen výhradně na postiženou oblast a nepoškozuje zdravou tkáň, jak dokládá řada fotografií po proceduře.

Jak léčit papilomy u psů doma

Léčba nebo odstranění růstu u psů by se mělo provádět po konzultaci s veterinářem.

Papilomy u psů mohou být léčeny doma s použitím takových lidových léků.:
• obvazování základny lněným vláknem;
• kauterizaci s výpadky nebo jakoukoli jinou kyselinou;
• tříštění šťávy z rostlina;
• odírání pudinkové šťávy;
• potírání postižené oblasti česnekem;
• denní aplikace kapky octa do postižené oblasti;
• použití komprese z strouhaných bobulovitých bobulí;
• tříštění džusu euphorbia.
Někdy pouze chirurgické odstranění pomáhá zbavit se růstu kůže u zvířat.

Papillomatóza, jak často se pes objevuje?

Každé zvíře se může nakazit CU, a to i doma, z jiných zvířat světa zvířat. Papilomatóza je časté onemocnění u psů. Je vědecky dokázáno, že některé plemena mají genetickou predispozici ke vzniku bradavic. Mezi nimi jsou mopslíky, kokršpanělové, knírači a také teriéři. Jiné druhy zvířat trpí výskytem novotvarů mnohem méně.

Léčba papilomů u psů Novocain

Pokud domácí léčba neposkytla výsledky a novotvary se dále rozšiřují na povrch sliznic, je nutné kontaktovat veterináře pro lékařské ošetření.

Odstranění bradavic u zvířat se často provádí za použití novokainu, který je již dlouho dokázán v boji proti této chorobě, dokonce i doma.

Léčba nebo odstranění novokainu vyrobeného těmito metodami:
• staging blokády pod jugulárním procesem;
• jednotlivá injekce do bází bradavice, po které se zavede 10% jodoformového etheru;
• třikrát lék v podložce papule v intervalu tří dnů;
• trojnásobné intravenózní podání léčiva v koncentraci 0,5% s intervalem 2-3 dnů.

Můžu dostat papilom od psa

Zvířata jsou vystavena různým chorobám, včetně CAP, ne méně lidí. Avšak VP z nich na člověka doma nemůže být přenášen a představuje nebezpečí pouze pro ostatní zvířata.

Prakticky každé zvíře je nositelem viru. V tomto případě dochází k reprodukci a progresi viru pouze v období silného poklesu imunity.

Mějte psí papilom jak léčit

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…