Metoda léčby papilomů lidových léků

Metoda léčby papilomů lidových léků

Obsah článku:

Metoda léčby papilomů lidových léků

Papilloma – léčba lidových léků

Papillom je benigní nádor, který se tvoří z pojivové a epiteliální tkáně. Dnes se tento novotvar objevuje u velkého množství lidí a je považován za nejčastější nádor kůže. Krevní cévy se nacházejí uvnitř papilomu, což způsobuje krvácení během traumatu. Obyčejně po svém vzniku není nádor náchylný k významným změnám ve velikosti. Papilomy mohou spontánně zmizet a znovu se objevit. Pokud se na těle objeví více papillomů, v tomto případě je u pacienta diagnostikována papilomatóza.

Příčiny papilomů

Důvodem vývoje těchto nádorů je papilomaviry, které mohou být přenášeny z rodičů na dítě nebo získány v průběhu života. Virus proniká do bazálních buněk epiteliálních tkání a začne aktivně množit. V případě, že infikovaná osoba začne upadat do imunity, rostou papilomy.

Typy papilomů

Všechny papilomy jsou rozděleny do několika typů:

Pro ženy jsou zvláště nebezpečné zvláštní nádory, které mohou vyvolat vývoj rakoviny děložního čípku.

Hlavní místa růstu nádoru

Papilomy se vyskytují převážně na kůži a sliznicích. Hlavní lokalizace nádorů jsou:

 • podpaží;
 • víčka;
 • krk;
 • oblasti bolesti (u žen);
 • ústní dutina;
 • nosní dutina;
 • močový měchýř;
 • střeva;
 • hlasové šňůry;
 • sliznice ženských pohlavních orgánů.

Navzdory skutečnosti, že pouze papilomy umístěné na mukózních pohlavních orgánech (u žen) jsou považovány za nebezpečné a mohou se znovu zrodit do maligního novotvaru, měly by být všechny tumory odstraněny, bez ohledu na to, kde se objevují.

Symptomy papilomu, které umožňují jeho rozlišení od ostatních nádorů na kůži

Novotvary na kůži jsou nejen papilomy, ale také bradavice a krtek. Chcete-li rozlišovat jeden nádor od druhého, měli byste znát jejich příznaky. Hlavní znaky papilomu jsou:

 • tvar houby;
 • velikost od dvou milimetrů do jednoho centimetru;
 • bezbolestný na dotyk;
 • jemnozrnný nebo hrubozrnný povrch;
 • asymptomatický růst novotvarů;
 • barva od masivní až tmavě červená;
 • extrémně pomalé zvýšení velikosti.

Obvykle, u neinfikovaných a málo nádorů, lékaři předepisují jejich odstranění. Nicméně, můžete snadno zbavit lidských léků na papilomy, které jsou zcela bezpečné a velmi účinné.

Komplikace papilomu

Všechny komplikace papilomu se obvykle objevují kvůli zranění novotvaru. Hlavní jsou:

 • krvácení (možné vážné poškození nádoby);
 • infekce výsledné rány;
 • purulentní zánět.

V přítomnosti papilomů na sliznicích jako komplikace může dojít k jejich degeneraci do maligních nádorů a polypů. V případě, že existuje podezření na náchylnost novotvaru ke znovuzrození, proveďte odstranění papilomu a jeho další studium.

Léčba léků na papilom

Léčba onemocnění se sníží na zvýšení funkce imunitního systému a odstranění samotného novotvaru. Chcete-li se zbavit nádoru, použijte:

 • kryodestrukce – kauterizaci za použití kapalného dusíku;
 • radionozh – papillom je odstraněn jednou provždy;
 • laserová chirurgie – procedura je bezbolestná a bez krve;
 • elektrokoagulace – odstraňování dochází pod vlivem vysokofrekvenčního proudu;
 • odstranění skalpelu je dnes téměř úplně odloženo.

Recepty lidových přípravků pro odstranění papilomů

Většina prostředků tradiční medicíny je zaměřena na vnější účinky na papilom, v důsledku čehož dochází k vysychání.

Preventivní opatření proti papilomům

Abyste nezískali papilomaviry, měli byste dodržovat jednoduchá pravidla.

 • léčit s antiseptickými i malými poškozeními kůže;
 • zabránit nechráněnému sexu s příležitostnými partnery;
 • pravidelně absolvovat kurzy imunoterapie;
 • zbavit se přepracování včas;
 • zbavit deprese včas.

Vzhledem k tomu, že vytvrzování papilomů je mnohem obtížnější než prevence infekce virem, měli byste dodržovat pravidla prevence onemocnění. Pokud by nicméně nebylo možné vyhnout se výskytu papilomů, měla by být co nejdříve snížena a kurz zaměřený na posílení imunitního systému.

Odstranění papilomů lidovými léky

V poslední době se stále více žen obrací na dermatology se stejnými stížnostmi. V různých částech těla, zejména na chodidlech a prstech, jsou nepochopitelné neoplazmy, podobné kukuřici. Při vyšetření se ukázalo, že na kůži se tvoří papilomy – jeden z druhů bradavic. Obvykle léky předepsané, ale mnozí mají otázku: je možné odstranit papilomy lidovými léky?

Papilloma: odkud pochází?

Pro začátečníky by bylo hezké se dozvědět více o bradavicách. Podle odborníků je lidský papilomavir přítomen v těle každého člověka. Je nutné pouze kombinovat celou řadu vnějších a vnitřních faktorů, aby mohl začít svůj rychlý vývoj.

Ovlivňuje toto onemocnění stejně tak u mužů, tak u žen. Výsledek je vždy stejný: malé, až 2 cm obvodové, oválné nebo kulaté husté tuberkulózy, které se táhnou po kůži o 2-3 mm, se tvoří na těle. Časem získávají nažloutlý odstín.

Často jsou tyto bradavice odebírány pro kukuřice a začínají vhodnou léčbu, která nedává žádný výsledek. Bradavici obvykle léčí lékaři, ale jak ukazuje praxe, mohou být odstraněny papilomy a lidové léky.

Příčiny

V podstatě je tato nemoc, stejně jako každá virový virus obecně, vystavena osobám, které mají oslabenou imunitu. Významně zvyšuje riziko infekce papilomem u těch, kteří jsou sexuálně promiskuitní: odhaduje se, že během sexuálního kontaktu dochází k asi 70% infekcí. Další příčinou infekce je použití předmětů náležejících k infikované osobě: rukavice, pantofle, ručníky atd. Virus může být přenášen na dítě od infikované matky během porodu.

Navíc vzhled bradavic může být způsoben problémy gastrointestinálního traktu, dlouhodobé léky.

Lokalizace papillomů

Z vnějšku se virus může objevit kdekoli na těle: pod prsy žen, na víčkách, krku, pod paží. Nejčastějšími místy jsou ruce a nohy. Velmi nepříjemný okamžik pro každého člověka bude tvorba bradavic v močovém měchýři, sliznicích nosu, krku, úst nebo hlasivkách. Často se tento typ bradavic nachází na genitálech, zejména u žen: na sliznici vagíny nebo děložního čípku.

Jediný papillom, který se objeví, může způsobit vznik celé kolonie bradavic. Proto najít naléhavou formu na kůži, naléhavou potřebu kontaktovat lékaře, který předepíše příslušnou léčbu, nebo vám řekne, jak odstranit papilom s lidovými léky.

Léčba lidských léků na papilom: Video

Lidové prostředky – proti bradavicím

Papilomavirus “doprovází” lidstvo po tisíce let, což způsobuje značné utrpení, fyzické i morální. Proto se lidé naučili, že se touto chorobou zabývají jednoduchými, cenově dostupnými způsoby a prostředky. Nicméně, před lidovými léky odstranit papilomy, nezapomeňte konzultovat s vašimi lékaři. Taková konzultace pomohou potvrdit diagnózu, zohlednit individuální toleranci, zabránit negativním interakcím s léčivy. Doporučuje se, abyste před použitím lidových léků užívali terapeutické vylepšení imunity. Velmi důležitý bod: během léčby je prostě nutné vyhnout se stresovým situacím.

Recepty na externí a interní léky

Lidové metody odstraňování papilomů jsou prováděny následujícími způsoby:

 • Používejte osivo bodláku na prášek doma. Pracuje velmi dobře na játrech a obnovuje postižené buňky. Tento prášek obecně má velmi pozitivní účinek na aktivitu celého gastrointestinálního traktu. Droga musí být odebrána syrová, nevařená a ne trvá na tom, že ji potřebujete vypít vodou. Vezměte třikrát denně za lžičku, nekombinujte je s jídlem.
 • Sbírka bylin z přesličky, kopřivy, citrónového balzámu, pampelišky a listových listů je přirozený detoxifier s vynikajícími protizánětlivými vlastnostmi. Je nutné všechny ingredience smíchat ve stejném poměru, připravit infuzi. Chcete-li to provést, připravte tři lžíce sbírky na litr vody. Vezměte tři lžíce před jídlem po dobu 10 dnů.
 • Výborná podpora imunity bude také infuze šípkové a echinacea.
 • Suchý borák je naplněn litrovou nádobou naplněnou 70% alkoholem. Poté, co trvá na tmavém místě dva týdny, je výsledná lék užíván v lžičce půl hodiny před jídlem ráno a večer.

Dobře se osvědčily, že odstraňují lidové metody papilomů určené pro vnější použití.

 • Taková úžasná rostlina, jako je celandine, je velmi populární, jejíž samotný název hovoří o její účinnosti. K boji s papilomem je nutné vzít čerstvou stopku rostliny, vytřít šťávu z bradavice a přilepit ji omítkou. Postup je třeba provést každé dva dny, dokud bradavice nevypadne. Šťavy vlaku a chaga mají slabší vlastnosti, ale také se používají při léčbě.
 • Připravte léčebnou infuzi proti bradavicím, kandidánům, thujům, bramborám. Jedna třetina litrové nádoby je naplněna mladými zelenými výhonky brambor, další třetinou se suchou trávou z celandinu, zbytek – s thuja klíčky. Sklenice naplněná bylinkami se nalije na okraj čistým lihem 10 dní. Tato infuze je potřebná pro mazání bradavice třikrát za sebou v intervalu dvou minut. Opakujte třikrát denně po dobu deseti dnů za sebou.
 • Zabývat se růstem olivového oleje a rostlinného oleje. Rostlina se shromažďuje v době kvetení, pak zvracejí výhonky na malé kousky. Sklopte do litrové nádoby a nalijte olivový olej v poměru 1: 1. Měsíc trvá na tmavém chladném místě. Výsledná infuze rozmazává bradavice čtyřikrát denně, dokud nezmizí.
 • Jedním z nejoblíbenějších způsobů boje proti bradavicím jsou léčebné lázně. Zelené kaštanové listy se nalívají s vroucí vodou, ochladí se trochu, pak znovu přivedou k varu, trvají na 12 hodin. Byl přidán do vody. Taková lázeň musí být podána sedmkrát, s intervalem jednoho dne.
 • Pokuste se aplikovat večer před spaním a ráno, jen se probudíte, ricinový olej. Obsahuje kyselinu schopnou štěpit papilom. Proveďte postup, namazání bradavic, po dobu 30 dnů.

Je nutné bojovat proti papillomu, protože je léčen. Nejlepší je však pokusit se, aby nedošlo k infekci, a pro to je někdy dost jen dodržování hygienických pravidel.

Léčba lidských léků na papilomy. Jak se zbavit viru?

Papilomy jsou benigní nádory na kůži osoby. Povrchově připomíná bradavice na “noze”. Pomocí této “nohy” – malé zpevněné oblasti je růst připojen k epitelu. Barva nádoru odpovídá barvě pleti nebo se liší od jednoho nebo dvou odstínů. Ve většině případů takový růst vytváří pro svého “majitele” výlučně kosmetické a morální nepohodlí a nepředstavují zdravotní ohrožení.

Problémový papillom se stává, pokud se nachází na části těla, která je neustále v kontaktu s oděvem. To může vést k odření a zranění novotvaru.

Odkud pochází?

Vzhled benigních nádorů, jako jsou papilomy, je spojen s napadením HPV (lidským papilomavirem) na lidském těle. Virus může zůstat v těle po dlouhou dobu a nevykazuje se.

Přechod papilomaviru do aktivního stavu může být podpořen takovými faktory, jako je:

 • Snížení obranyschopnosti těla;
 • Exacerbace chronických onemocnění;
 • Nervové a fyzické přetížení;
 • Hormonální úprava (těhotenství, porod, kojení);
 • Problémy s štítnou žlázou.

V aktivní fázi je HPV zabudován do DNA struktury epiteliálních buněk a začíná aktivně proliferovat, což vede k výskytu kožních defektů.

Papilomy se liší ve tvaru. To je způsobeno jejich umístěním. Takže na hladké kůži na obličeji jsou ploché papilomy, na rukách, v podpaží a na krku – vláknitý výrůstky, na nohou – plantární bradavice a genitální sliznice jsou napadány genitálními bradavicemi.

Symptomy papilomatózy

HPV má poměrně dlouhou inkubační dobu a po dlouhou dobu nemusí člověk dokonce ani infekci znát. Jediným a hlavním příznakem papillomatózy (tradičním názvem pro vznik nežádoucích nádorů na těle) jsou papilomy. Takové výrůstky mohou časem růst a často dosahují průměru až tří centimetrů. Již není nutné diskutovat o tom, zda vzdělání, které dospělo k takové velikosti, by mělo nebo nemá být odstraněno.

Hlavní hrozbou jsou ty rostliny, které jsou ohroženy zraněním. To může vést k rozvoji sekundární infekce v místě zlomeného papilomu.

Léčba takových nádorů by se měla týkat pouze dermatologa. Nesprávně odstraněný kondylom může vést k prudkému nárůstu počtu nádorů a jejich přeměně na rakovinu.

Metody odstranění papilomů

Dokonce i papillom, který nezpůsobuje fyzickému bolest “pánovi”, přináší mu takový morální nepohodlí, že otázka, jak rychle dostat papilomy a co nejvíce zapomenout na ně, se navždy zajímá o všechny bez výjimky.

Léčba papilomem je dlouhá a neúspěšná procedura. Proto je nejlepší odstranit papilom pomocí radikálních prostředků.

Jak zacházet s lidským papilomavirem v lékařských ordinacích

Specializované kliniky nabízejí takové metody, jak se zbavit kožních defektů modernímu pacientovi:

 • Cryodestruction;
 • Elektrokoagulace;
 • Laserová terapie

Volba použité techniky závisí na lokalizaci novotvarů, na prahu bolesti citlivosti pacienta, na čas pacienta pro následnou rehabilitaci a samozřejmě na otázku peněz.

Likvidace viru u domácích léků

Léčba lidských léků proti papilomaviru je nejlepším způsobem pro ty lidi, kteří se obávají chirurgických zákroků a nedůvěřují tradiční medicíně.

Odstranění papilomů lidovými prostředky je přísně zakázáno v případě jejich lokalizace na sliznicích:

V takových případech existuje riziko maligní transformace novotvaru a vývoj rakoviny.

Metoda léčby papilomů lidových léků

Lidové prostředky k odstranění papilomů lze rozdělit do dvou skupin:

 1. Pro externí použití. Oni přímo ovlivňují růst, vedou k nekróze buněk papilomu a jeho zmizení;
 2. Pro použití uvnitř. Pomáhají posilovat obranyschopnost těla.

Nejdůležitější věc, kterou potřebujete před použitím lidových receptů v boji proti papilomům, je nedostatek alergických reakcí na léčivé rostliny.

Jak odstranit růst: kandidáti se dostanou k záchraně

O našich účinkováních na odstranění nežádoucích nádorů bylo známo naše předkové. Dokonce i jméno této populární bylinky z papilomů mluví samo za sebe. Existuje několik receptů na použití celandinu k odstranění kožních defektů.

 • Recept číslo 1. Odřízněte stéblo rostliny a vytlačte ji z džusu. Výsledný roztok se aplikuje na růst a uzavře se baktericidní náplast, která je předem navlhčena šťávou. Opakujte postup až 3krát denně až do úplného uzdravení. Výsledná šťáva může být uložena v mrazáku. Účinnost léčby však v tomto případě klesá;
 • Recept číslo 2. Příprava tinktury. K tomu, rozdrcené stonky a listy rostliny se nalije do vařící vody a nechá se naplnit. Výsledný roztok je navlhčen obvazem a nanesen na poškozenou oblast pokožky.

Jak se zbavit papilomů pomocí pampelišek

K přípravě léku z pampelišky, žluté květy rostliny jsou shromažďovány v pollitrové skleněné nádobě, naplněné cenově kolínským. Nechte těsně uzavřený obal, který se vaří 14 dní na temném místě. O dva týdny později namnožte tinkturu s gázou a nalijte do tmavé nádoby.

Při mazání růstu výsledného roztoku několikrát denně se můžete zbavit kožní defekty v jednom až dvou týdnech.

Cesnak jako způsob léčení papilomů lidovými léky

Ayuverda navrhuje použití česneku jako prostředku tradiční medicíny proti papillomatóze ve dvou variantách.

 • Metoda číslo 1. Jemně rozdrněte česnek nožem nebo struhadlem a výslednou drť smícháme s krémem na ruce. Cesnaková masť je impregnována obvazem nebo gázou a nanáší se na růst, fixuje komprese pomocí náplastí nebo dalšího obvazu. S takovým kompresí musíte být jako dvě nebo tři hodiny, pak umyjte poškozenou oblast pokožky mýdlem a tekoucí vodou při pokojové teplotě. Aplikace česneku komprese denně po dobu jednoho měsíce, dokonce i zbylé růsty jsou odstraněny.
 • Metoda číslo 2. Chopte česnek do kalu podobně jako první metoda. Cukr česneku smíchejte s měkkým máslem a několika kapkami citronové šťávy. Výsledný balzám se aplikuje na papilom a ponechá se dvě až tři hodiny. Opravte poškozenou oblast pod teplou tekoucí vodou. Tato metoda vám umožní zbavit se kožních onemocnění ve dvou nebo třech postupech. Suchý papilom začne po prvním postupu.

Ricinový olej proti lidské infekci papilomaviru

Rostlinný olej je nepostradatelnou drogou v kosmetologickém průmyslu. Odvozený od semen ricinového oleje z léčivých rostlin, tento olej je široce používán k léčení drobných řezů na kůži, odstraňuje pigmentaci (pihy) a vyživuje kůži a udržuje její elasticitu.
Ayuverda navrhuje používat ricinový olej, aby se zbavil nežádoucích nádorů. Olej obsahuje složky, které mohou bojovat s papilomavirem a ovlivňují regeneraci epiteliálních buněk.

Při léčení papilomů s lidovými léky budou nejúčinnější dvě možnosti užívání ricinového oleje:

 1. První metoda naznačuje, že se nástroj natáhne do růstu co nejčastěji. To povede ke snížení velikosti nádoru, časem a úplným zmizením;
 2. Druhá metoda je vhodná pro ty, kteří nemají čas na nekonečné manipulace. Doporučuje se použít olej na růst a poté jej uzavřít baktericidní náplastí a ponechat na den změkčit. Postup opakujte denně až do úplného zotavení.

Další výhodou léčby lidových léků, jmenovitě užívání ricinového oleje, je omlazení pokožky a absence komplikací ve formě zjizvení kůže v místě nádoru.

Brambory a cibulová kůra – domácí pomůcka na papilomy

Odstraňte papilomy s cibulovou kůrou. Tento jednoduchý způsob řešení růstu lze nalézt v každé kuchyni. Není těžké ji používat pro léčebné účely. K tomuto účelu musí být sušené lusko namočené v octě a necháno 10-14 dní na teplém místě, chráněné před přímým slunečním světlem.

Po dvou týdnech se cibule loupí z octa a vysuší. Několik vrstev cibulové kůry, které byly v octě, je aplikováno na papilom na noc. Ráno se komprese odstraní a poškozená oblast pokožky se ošetří máslem.

Jak se zbavit lidských léků na papilomy – každá vesnice má babičku. Zdravá kořenová zelenina se snadno nachází ve vaší zahradě. Nejlepší odrůda pro léčbu papilomů je považována za “růžové” brambory. Musí se zbavit kůry, důkladně opláchnout a jemně strouhat. Ze získané suspenze vytlačte šťávu a třikrát sklopte gázu. Takto připravená bramborová šťáva se užívá dvakrát až třikrát denně před jídlem. Bramborový džus nemá žádné vedlejší účinky, takže může být také přijata, aby se zabránilo opakování onemocnění.

Pomocí brambor můžete připravit jinou léčivou infuzi. Za tímto účelem míchat zelené výhony brambor, sušené rostliny a mladé větve thujy ve stejném poměru. Suchá směs se nalije lékařským alkoholem a ponechá se 10 dnů. Výsledná rostlinná tinktura se na růst nanese 3-4 krát, což umožňuje, aby předchozí vrstva vyschla. Opakujte růstovou léčbu 4-5krát denně po dobu jednoho týdne.

Další alternativní způsob použití brambor k odstranění nádorů je zápletka na papilomu. Probíhá v klesajícím měsíci. Vezměte špičaté nebo ostré zápalky podle počtu růstu. Jdou ven na křižovatce tří nebo více cest a přilepí do kořenové plodiny párátku, protože ji dříve strávili na růstu. Jeden špičák – jeden růst. Poté hází brambory na zuby na cestě a říkají: “Dlouhá cesta vede dopředu, vniká infekce dopředu”.

Masť ořechů a kerosenu – oblíbený recept proti papilomům

Přípravu takové masti je možné pro všechny. Chcete-li to provést, použijte mletou masu nebo mixér, brouste zelené vlašské ořechy. Výsledná hmota se smísí s vyčištěným kerosenem v poměru dva k jednomu. A trvají na chladném tmavém místě po dobu 3-4 týdnů.

Po čtyřech týdnech je tinktina filtrována přes plátno, složené ve třech vrstvách. Je lépe zachovat přijatý lék na papilomy v chladničce a chránit před přímým slunečním světlem.

Aplikujte nástroj dvakrát denně, což způsobuje malé množství růstu. Průběh léčby je jeden až čtyři týdny.

Zvyšte imunitu lidových léků doma

Mnoho fanoušků alternativní medicíny nabízí jako způsob, jak se zbavit nemocí, jako je papillomatóza, léčebné hladování nebo syrové potraviny. Podle nich takové opatření umožňují odstranit toxiny z těla a zbavit se s nimi viru.

Nicméně, chybí důkaz o účinnosti nalačno, stejně jako použití farmaceutických antiseptik (brilantně zelený nebo manganistan draselný). Asterisk balzám, známý od sovětských časů, nebo jeho moderní čínský ekvivalent, tři sloni, má extrémně oteplňující účinek na kůži a je bezmocný v boji proti papilomům. Přehřátí novotvaru může způsobit jeho transformaci na maligní. Proto se nedoporučuje experimentovat s vaším tělem a používat netestované metody léčby papilomů s lidovými léky.

Vypořádání se s lidským papillomavirem pomůže posílit obranyschopnost těla. A můžete to udělat doma jednoduše a levně.

K tomu potřebujete:

 1. Změňte nabídku. Přezkoumejte svou dietu ve prospěch obohacování o produkty s kyselinou mléčnou, obilovinami a rostlinnými potravinami. A pokud je to možné, minimalizujte spotřebu sladkostí, okurky a uzeného masa. Zlepšení trávicího traktu posílí celé tělo;
 2. Vitaminizace. Zajistěte si denní příjem vitamínů a stopových prvků. To lze snadno dosáhnout pomocí lékáren nebo potravin;
 3. Zvýšená fyzická aktivita. Dostatečná úroveň fyzické aktivity pomůže každodenní procházce čerstvým vzduchem, cvičením nebo joggingem;
 4. Oblíbeným způsobem posílení imunitního systému je užívání bylin. Patří mezi ně Echinacea, ženšen, Nettle, Aloe nebo Kalanchoe. Potřebují absolvovat kurz několikrát ročně;
 5. Kalení – stírání nebo sprchování vodou, studená sprcha. To vše pomůže posílit přirozenou obranyschopnost těla a zkrátit dobu zotavení.

Efektivita a recenze

Léčba všech onemocnění s lidovými léky vždy vyžaduje čas a trpělivost. A papilomatóza není výjimkou. Podle hodnocení pacientů, kteří zaznamenali účinky lidské terapie, je třeba pokračovat v léčbě po dobu nejméně deseti dnů, aby došlo k pozitivnímu trendu. Nesnažte se aplikovat všechny recepty tradiční medicíny současně, nebude to urychlit proces hojení. Postupujte opatrně. Neexistuje méně případů alergické reakce na léčivé byliny než na farmaceutické přípravky.

S trpělivým a pečlivým dodržováním formulace mají lidové léky na léčbu papilomu vynikající práci s jejich úkolem.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…