Náklady na léčbu papilomů

Náklady na léčbu papilomů

Obsah článku:

Náklady na léčbu papilomů

Odstranění papilomů pomocí laseru. Všechny podrobnosti o procesu

Aktivace HPV vede k tomu, že na lidském těle se tvoří malé kožní výrůsky – papilomy. Mohou být jednotliví nebo se sloučili do skupin, ale zároveň nejsou fyzické nepohodlí zpravidla dodávány. Mnoho lidí má tendenci si myslet, že je to jen kosmetická vada a odkládá návštěvu lékaře, ale bez problému nechává problém, riskuje svůj vlastní život.

Odstranění kožních lézí není obtížné, například odstraňte papilomy pomocí laseru. Navíc se může provádět chirurgicky, radioakcí, elektrokoagulací a odstraněním papilomů kapalným dusíkem. Všechny metody mají výhody a nevýhody, liší se v cenové hladině – každý pacient má právo zvolit vhodnou metodu pro sebe.

Proč musím smazat

Papilomatóza je virové onemocnění, které musí být kontrolováno. Pokud problém zůstane bez dozoru po dlouhou dobu, infekce se šíří přes tělo, což způsobuje nové vyrážky a růst se může objevit nejen na kůži, ale také na sliznicích.

HPV se stává aktivní s poklesem imunity – virální DNA je vložena do zdravých buněk, množí se, což vede k tvorbě růstu. Při opožděném léčbě mohou růst papilomy, proniknout do hlubších vrstev kůže a přeměnit se na bolestivé papuly. Kromě toho existuje vysoké riziko zranění růstu, který je plný ještě více osiva a proniknutí sekundární infekce.

Nejnebezpečnější je lokalizace nádorů v pohlavních orgánech. V tomto případě se papilomy mění na vrcholové nebo ploché bradavice, které často degenerují do maligních nádorů.

Je nebezpečné odstranit papilomy? Odpověď je jednoznačná – je mnohem nebezpečnější nechat problém problému, riskovat zbytečně své vlastní zdraví a možná i život. Dnes byla vyvinuta novátorská metoda laserové destrukce papilomů, bradavic a jiných kožních nádorů, která má několik výhod oproti alternativním metodám odstraňování.

Výhody kaučivosti papillomů pomocí laseru

Proč odborníci doporučují uchýlit se k laserové destrukci papilomů, bradavic a dalších nádorů kůže:

 • Laserový paprsek zcela eliminuje růst a individuálně zvolená hloubka expozice eliminuje poškození zdravých tkání;
 • Neexistuje žádné krvácení – spolu s odstraněním, koagulací (utěsnění) krevních cév. Ze stejného důvodu je riziko infekce minimalizováno;
 • Postup je prováděn na jakékoli části těla, nemá žádné věkové omezení, velikost růstu také nezáleží;
 • Správná péče o pleť v pooperačním období nezajišťuje žádné komplikace;
 • Doba zotavení bude trvat nejvýše jeden týden;
 • Stopy po zásahu nezůstávají. V případě, že růst je velký (průměr přes 6 mm), v místě vystavení se vytvoří růžová nebo bílá skvrna, která se nakonec stává normální barvou kůže;
 • Potřeba anestezie není vždy – postup je prakticky bezbolestný, ale vše závisí na individuálním prahu citlivosti.

Laserová destrukce v průměru trvá nejdéle 15 minut, během které může zkušený lékař ušetřit z několika desítek malých papilomů.

Jedinou nevýhodou této metody je to, že po expozici nezůstává žádný biologický materiál pro histologické vyšetření, proto je před provedením postupu provedena biopsie (je-li indikována). Před zahájením laserové destrukce lékař bere v úvahu stávající kontraindikace a zavádí pacienta k možným komplikacím.

Laserová léčba – kontraindikace a možné komplikace

Pacienti, kteří se rozhodnou, že se zbaví papilomu expozicí laserem, by měli být obeznámeni s omezeními pro takový postup:

 1. Aktivní fáze herpetické infekce;
 2. Endokrinní patologie, zejména diabetes mellitus;
 3. Jakákoli kožní vyrážka v ošetřované oblasti;
 4. Exacerbace chronických onemocnění nebo jiných onemocnění v akutní fázi;
 5. Přítomnost maligních novotvarů;
 6. Doba těhotenství a kojení;
 7. Čerstvé opálení (získané méně než 2 týdny před zahájením léčby).

Navíc laserová destrukce s opatrností se provádí u osob s citlivou alergickou náchylnou kůží. V některých případech po expozici se objevují malé komplikace – edém, hyperemie (zánět, zarudnutí), tvorba pálených puchýřů. Jak se péče o kůži a jak zacházet s ranou v takové situaci, to řekne lékaři.

Postup odstranění laserového papilomu

Před zahájením expozice je diagnostikován nádor pro možnou přítomnost rakovinných buněk, také je provedena studie PCR (kmen viru je určen, protože některé jeho sérotypy jsou onkogeneticky nebezpečné).

Před zákrokem se pacient dezinfikuje a anestetizuje místo expozice (lokální anestezie se používá). Otázkou, která se stará o mnoho lidí, je to, zda to bolí odstranit papilomy pomocí laseru samotného – ne, procedura je bezbolestná. Pouze v některých případech může dojít k pocitu nepohodlí, ale vše závisí na stupni citlivosti.

Dále pokračujte k přímému zničení, ve skutečnosti jsou papilomy kauterizovány laserovým paprskem (intracelulární tekutina se odpaří, suší vrstvy patologického růstu). V místě nárazu se vytvoří rána, pro kterou budou příští dny vyžadovat péči. Jak léčit povrch rány, řekne to lékaři.

Během a po určité době může dojít k zarudnutí kolem původního papilomu, je to zcela normální. Také po expozici může dojít k mírné bolesti nebo svědění, které proběhnou po 2-3 dnech.

Výkaly vzniklé na místě rány signalizují rychlé uzdravení, ale proces by neměl být přizpůsoben – kůra by měla být sama odtrhnutá a odhalovat tenkou vrstvu zdravé pokožky.

Aby proces obnovy byl úspěšný, potřebujete řádnou péči a dodržování všech doporučení ošetřujícího lékaře.

Léčba rany po odstranění papillomu

Úplné uzdravení po odstranění růstu se obvykle odehrává 7. – 10. den, po celou tuto dobu je třeba pečovat o ránu a léčit ji tak, aby později nezůstaly žádné stopy.

 1. Naneste léky na hojení ran (gel, mast, krém) nebo otřete místo expozice slabým roztokem manganu, infuze nechtěné – trvání manipulace 3-4 dny. Steroidní léky mohou pomoci urychlit uzdravení, ale musí být užívány pouze po konzultaci s lékařem – sama podání může vyvolat vedlejší účinky a poměrně závažné.
 2. Chránějte ránu před poraněním, například otíráním proti oděvu – před odjezdem utěsněte postiženou oblast baktericidní omítkou a odstraňte ji při návratu.
 3. Zatímco vzniká struska (kůra), nedoporučuje se poškozená oblast navlhčit. V případě zvlhčování odstřihněte ránu papírovou ubrouskou (tření s ručníkem je kontraindikováno).
 4. Nesnažte se odstranit vzniklou chrast, kůra by měla spadnout sama, jinak by mohlo dojít k infekci a zjizvení.
 5. Během 3-4 týdnů po skončení procedury by se pacient neměl vyvarovat přímého slunečního záření na místě expozice. Také nedoporučujeme navštívit solária, sauny, bazény a otevřené rybníky.

Pacientům, kteří jsou náchylní k tvorbě keloidních jizev, se doporučuje používat produkty obsahující kolagenázu – látka rozkládá necrotickou tkáň, což zabraňuje jizvení.

V opačném případě není třeba věnovat zvláštní péči, po 7-10 dnech zmizí šupka a na jejím místě zůstane světlá kůže, která se nakonec spojí s kůží.

Navzdory všem bezpečnostním a krátkodobým dobám obnovy ne všichni lidé mohou dovolit provést laserovou destrukci stávajících nádorů – cena procedury je poněkud vyšší než technika alternativního odstranění.

Kolik stojí za odstranění papillomatického laseru

Náklady na proceduru závisí na počtu nádorů, jejich umístění a velikosti. Kromě toho se mohou ceny v různých klinikách lišit v závislosti na umístění lékařské instituce, kvalifikacích specialistů a mnoha dalších aspektech.

Uveďme příklad – klinika PanoramaMed, která se nachází v Krasnoye Selo (okres Petrohrad), má tyto hodnoty:

 • Odstraňte papilomy na obličeji a krku více než 20 kusů – 300 rublů na jednotku;
 • Chcete-li se zbavit růstu na těle (od 11 do 30 jednotek) – 350 rublů za 1 kus;
 • Laserová destrukce papillomů na těle (od 5 do 10 kusů) – 450 rublů na jednotku;
 • Odstranit jediný nádor s průměrem až 2 mm stojí 650 rublů.

Ale odstranit bradavice jednotlivých genitálií je poněkud dražší, cena se pohybuje od 1 500 do 2 700 rublů a ne všechny kliniky provádějí takový postup.

Vysoká cena přinutí lidi, aby se uchýlili k alternativním metodám odstraňování. Jak efektivní a bezpečné ve vztahu k léčbě lazolem je zvážit níže.

Co je lepší – léčba rádiovými vlnami nebo laserem

Radiowave destrukce kožních nádorů je bezkontaktní procedura (rádiový nůž se nedotýká pokožky), ale laserové odstranění se obecně provádí stejným způsobem. To není jediná podobnost obou metod:

 • V obou případech dochází k tepelnému účinku. Odstranění rádiových vln však není tak agresivní (množství penetrujícího tepla je minimální), což způsobuje, že procedura je bezbolestná, nevyžaduje anestezii;
 • Postup je bez krve, není riziko infekce;
 • Doba léčení je 7-10 dní;
 • Neopouští pooperační stopy.

Jako alternativu můžete použít metodu rádiových vln, ale musíte mít na paměti, že náklady na takový postup daleko přesahují zničení laseru a toto je největší mínus. Kromě toho, pokud pacient potřebuje histologické vyšetření, měl by být proveden před manipulací, protože biomateriál po intervenci nezůstává.

Čím lépe odstraňovat laser nebo dusík

Metoda kryodestrukce – vlastně zmrazení papilomu kapalným dusíkem (teplota -190 stupňů). Nemnoho klinik je vybaveno speciálním zařízením, které minimalizuje riziko omrzliny zdravé kůže. Nejčastěji postup probíhá takto – doktor ponoří bavlněný tampón do dusíku a pak dodává bod na papilomy.

Nevýhody takové manipulace:

 • Není možné vypočítat hloubku nárazu;
 • Mohou to být nepohodlí (pálení, brnění);
 • Doba léčení je doprovázena otokem, po skončení postupu se puchýř “po několika dnech” na místě odstraněného růstu “chlubí”;
 • Někdy pro úplné odstranění vyžaduje několik relací (laserové zničení se provádí pro 1 příjem).

Výhodou cryodestruction jsou nízké náklady, absence stop, rozsáhlé provádění procedury.

Výhody a nevýhody elektrokoagulace

Tato technika se nejčastěji využívá kvůli vysokému výkonu a dostupnosti. Výhodou tohoto postupu je také nedostatek ztráty krve a rychlosti provedení (15-20 minut stačí k odstranění několika desítek papilomů).

Zároveň existují nevýhody:

 • Bolestivost – náraz se provádí vysokofrekvenčním proudem (střídavým nebo konstantním), rozptýlí se, ovlivňuje nervová vlákna a způsobuje bolest. Pacient potřebuje anestezii, ale s rozsáhlými lézemi se lokální analgetika nedokáže vyrovnat, protože existují omezení dávkování;
 • Přítomnost velké řady kontraindikací;
 • Doba léčení je dlouhá;
 • Existuje zjizvenost tkání (po odmítnutí kůry zůstává růžová skvrna, která se nakonec změní na bílou).

S ohledem na všechny nevýhody lze konstatovat, že elektrokoagulace papilomů by neměla být prováděna na otevřených oblastech těla.

Chirurgické odstranění

Odstranění růstů pomocí skalpelu je “metoda dědečka”. Nutnost excize může být ve dvou případech – masivní léze nebo prekancerózní (rakovinový) stav. V jiných situacích dnes nepoužívejte skalpel – existuje více inovačních technik.

Pros – úplné odstranění všech nádorů, přístupnost. Nevýhody – ztráta krve, riziko infekce, trauma ke zdravé kůži, dlouhá doba rehabilitace, zjizvení.

Výhody laserové terapie jsou zřejmé – bezbolestnost, bezkrevnost, regulace hloubky expozice (zaručuje úplnou úlevu od růstu), krátký léčebný čas a stopy.

Co říkají pacienti o destrukci laseru?

Přibližně před 5 až 6 lety vyřízla ve slabinách několik velkých papilomů (doktor říkal, že se jen odstraňují skalpelem), dlouho se hojí, bojí a krvácí. Nyní na jejich místě jsou jizvy, které alespoň nejsou viditelné ostatním. Zajímalo by mě, proč vám nedoporučili, abyste odstranili tuto špínu pomocí laseru! Teď to budu vědět!

Odstraněny výrůstky na krku diodovým laserem (někde jsem slyšel, že CO2 laser se trochu zhoršuje). Neměl jsem ani anestezii, jen trochu a to bylo všechno. Rána bylo řečeno zpracovat s neplodem nebo baneocinem (vybral jsem prášek). Několik dní se vyléčil. Existují světlé skvrny, ale vidím, že postupně zmizí.

Papilom jsem odstranil laserem, důsledky nebyly příjemné (i když lidé píšou dobré recenze, možná to nebyl doktor). Odstranění šlo dobře, bez bolesti, ale pak se všechno změnilo. Pravidelně se zpracovávala, ale rána se neukojila téměř 2 týdny. Pak utahovala kůru. Jinak uplynulo a kůra zmizela a na jejím místě zůstalo nějaký hrubý tuberkul. Šel jsem do ordinace lékaře, řekl, že chrastítko úplně neodmítlo a odstranilo ho, dezinfikovalo místo. Poté se zranění zhoršilo a začalo bolet a kromě toho se formovala hustá červená rána. Začalo to všechno znovu? Velmi znepokojen! Teď jsem se přihlásil k dalšímu odborníkovi, a jdu k němu příští týden. Doufám, že na úspěch.

Odstranění a léčba papilomů

Papilom – poškození kůže nebo sliznic způsobených infekcí způsobenou lidským papilomavirem.

Jedná se o nádor na kůži člověka, který vypadá jako malá rána s keratinizujícím povrchem. Velikost papilomu je přímo závislá na jejím věku. Papilomavirus lze přenášet do sousedních oblastí kůže, což způsobuje šíření a šíření papilomů do velkých prostor. Navíc může být papillomavirus přenášen z osoby na osobu prostřednictvím kontaktu.

V našem zdravotním středisku pro odstranění papilomu se používá metoda expozice rádiových vln, která stojí od 4 rublů pomocí přístroje Surgitron.

Použití metody odstraňování papillomatických paprsků je spojeno s koagulací tkáně rádiových vln. Pacienti je snadno tolerováni a vykazují dobré výsledky při léčbě infekcí.

před postupem po skončení procedury

Kdo je náchylný k infekci papilomavirem

V práci i doma se lidé pravidelně setkávají s problémy, jejichž řešení je doprovázeno pocity, nervovým napětím a stresem. Takové okolnosti oslabují ochrannou funkci imunity, která je příčinou zhoršení stávajících nemocí nebo vzniku nových. V takových okamžicích napadá papilomavir tělo.

Kdy se může objevit virus

 • přetrvával vážný stres;
 • závažné oslabující onemocnění;
 • léčbu po dlouhou dobu;
 • pokročilý věk;
 • přítomnost špatných návyků;
 • těhotenství

Způsoby infekčního papilomu

Absolutně může být někdo vystaven tomuto viru. Existuje však seznam faktorů, u nichž je téměř nemožné vyhnout se onemocnění:

 • přenos viru z infikované matky na dítě;
 • pohlavní styk s nechráněným nosičem viru;
 • sdílení domácích spotřebičů;
 • fyzický kontakt s infikovaným papilomavirem;
 • bazén;
 • průnik viru otevřenými rány kůže.

Odstranění papilomů v naší klinice

V lékařském středisku Sedmého nebe v Minsku je za účelem odstranění papilomu použita jedna z nejúčinnějších metod – expozice rádiových vln pomocí přístroje Surgitron. Tento způsob, jak se zbavit papilomů, je spojen s koagulací tkání s rádiovými vlnami. Léčba infekce vykazuje vynikající výsledky a je bez problémů tolerována pacienty. Je důležité si uvědomit, že pokud se objeví i malé léze na pokožce, je nutné se poradit s lékařem, protože je nemožné se zbavit tohoto viru samostatně. V takovém případě se infekce rychle rozšiřuje na sousední oblasti pokožky a pacient navíc riskuje, že nakazí své příbuzné virem.

Výhody uplatnění na Léčebné centrum Sedmého nebe

 • vysoce kvalifikovaní pracovníci: odstranění papilomů radiokokulací provádí kosmetologové nejvyšší kategorie I;
 • jedinečná lékařská zkušenost odborníků, znalost nejnovějších technik v oboru kosmetologie;
 • vybavení klinice s moderním vybavením (zařízení s rádiovými vlnami), které umožní v co nejkratším čase dosáhnout úžasných výsledků;
 • pozorný a zdvořilý postoj k klientovi, plné povědomí pacienta o jeho stavu;
 • používat pouze certifikované injekce.

Když na kůži dojde k výskytu papilomů, neměli byste se odvolávat na lékaře vzhledem k tomu, že případy samoléčení jsou extrémně vzácné, ale přenos infekce do sousedních oblastí pokožky a její přenos na blízké příbuzné se blíží pravidelnosti. Proto je nutné co nejdříve zapsat do procedury pro odstranění papilomů za dokonale přiměřenou cenu (od 4,0 rublů) do našeho zdravotního střediska “Sedmé nebe” ve městě Minsk a onkolog řeší všechny vaše problémy.

Chcete-li se poradit nebo dohodnout schůzku s onkodermatologem, kontaktujte nás prosím na telefonu: +375 29 649-49-39 (Vel), +375 29 749-49-39 (MTS), +375 17 269-00-20 , +375 17 269-00-16.

Dobrý den! Chci odevzdat vděčnost tomu Khvashchevskému V., velmi kompetentnímu a kvalifikovanému odborníkovi, příjemnému člověku, odstranil papilomy na obličeji a těle 16.01. V roce 2015 jsem se velmi bála, že zůstane stopa, jeden z papilomů na tváři byl 3x7mm. Dnes 03/18/15 téměř žádné stopy! Děkuji. Zvláštní poděkování správcům dívky, velmi zdvořilé a příjemné. Úspěchy a štěstí ve vaší práci!

Po přečtení pár recenzí (špatné, dobré) se nemohlo rozhodnout, kam jít. Faktem je, že mé papilomy jsou umístěny na horním víčku, blízko rohu. Jen málo lidí to chtělo vzít. Přihlášeno k lékaři Rimdenku G.V. Líbilo se mi, jak se lékař setkal, poslouchal a velmi pečlivě odstranil všechny útvary před našimi očima. Smutná, když to bolí. Bohužel si nepamatovala jména dívky na recepci a pomocná lékařka byla také v kanceláři – velmi hodně, s porozuměním, vysvětlila, jak se starat o rany, všechno bylo k dispozici bez podráždění, i když to bylo už večer a konec pracovního dne. Obecně se mi všechno líbilo a myslím, že po ošetření mých ran budou kontaktovat kosmetologa)))). Všechno zdraví.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…