Náklady na odstranění papilomu na obličeji

Náklady na odstranění papilomu na obličeji

Obsah článku:

Náklady na odstranění papilomu na obličeji

Jak se zbavit papilomů pomocí laseru, kontraindikací, recenzí a následků této moderní metody odstranění nádorů

Bolesti uší na kůži, prominentní na válcovitém kmenu, se nazývají papilom. Občas téměř nepostřehnutelné, nemusí se zdát dlouho.

Avšak při jakémkoli významném uvolnění imunity nebo pod vlivem tepla se tento benigní nádor vyskytuje ve formě osamělé formace, kolem které se jeho “bratři” následně rozšířili.

Obecné informace

Nejoblíbenějšími místy pro papilomy jsou loketní ohyby a popliteální záhyby. Často se také nacházejí pod paží a na víčkách. Vypadá to jako neškodná “malá”, pokud neprovedete akci, můžete vytvořit celou kolonii svého druhu.

Proto je lepší nechat ztrácet čas a hledat pomoc odborníků. Doporučujeme vám, abyste se dozvěděli více o tom, co je to – laserové odstranění papilomů, kontraindikace a následky, co nelze udělat po postupu a jaké jsou odpovědi této metody.

Příčiny

Vše kvůli lidskému papilomaviru (HPV). Je zaveden do těla prostřednictvím epiteliálních bazálních buněk, ve kterých se nejaktivnějším způsobem reprodukuje. Infekce se vyskytuje častěji sexuálním kontaktem jakéhokoli typu.

Méně časté jsou infikované domácnosti (domácí potřeby, veřejné koupele a bazény atd.). To také zahrnuje dotyky, používání stejných osobních hygienických předmětů a toalety. Pokud nádory rostou na povrchu sliznice rtů, není přenos při vylíhnutí vyloučen.

Existuje také vertikální způsob infekce: během porodu nebo během těhotenství z matky na dítě.

Riziko infekce vzdušnými kapičkami je doloženo příznaky infekce zdravotnických pracovníků, kteří prováděli chirurgické operace na papilomech.

Předpoklady pro projev symptomů jsou:

 • snížení odolnosti imunitního systému po přenosu infekčních a zánětlivých onemocnění;
 • dlouhodobé užívání antikoncepčních léčiv;
 • přítomnost urogenitálních infekcí (mykoplazmóza, herpes simplex, ureaplasmóza, chlamydia);
 • nedostatek vitamínu (konkrétně nedostatek vitaminu A);
 • kouření tabáku;
 • pití alkoholu;
 • zdůrazňuje.

Více než polovina populace, vedoucí aktivní sexuální život, jsou nositeli HPV, a proto pravděpodobnost doplnění této sociální skupiny je dost velká.

Podívejte se na video o kryomasáži obličeje a získáte podrobné informace o tom, co je, protože tato metoda pomáhá obnovovat, utahovat a omlazovat kůži, nabízíme vám zde.

No, dozvíte se o účinnosti a výhodách elektro-epilace, o tom, jak se liší od ostatních typů depilace a jaké kontraindikace má zde kliknutím.

Proč je ignorovat

Nejčastěji lidé, kteří na svém těle našli takové vzdělání, se nepokouští navštívit lékaře, protože růst nezpůsobuje žádné zvláštní nepohodlí a vyhlídka na testování a léčbu může stěží vypadat někdo lákavě.

Nicméně, na tváři takové vady nevypadá příliš atraktivní, protože to nezakrývá. Neodvažte se radovat, pokud se papilloma objeví na ploše pokryté oděvem: vyčnívající hlava se může při roztírání zlomit.

Poškození, pravděpodobně, povede k proniknutí mikrobů do rány, k následnému rozvoji zánětlivého procesu kožní tkáně, který se může rozšířit do lymfatických uzlin.

Je také důležité, aby některé typy HPV vyvolaly papilomatózu s vysokým stupněm rizika přeměny na maligní nádor. Stanovení druhu HPV se provádí speciální analýzou.

Za žádných okolností byste se neměli dotýkat, oblékat, niti nebo hýbat malým nádorem. To jen zhorší situaci.

Odrůdy techniky

 • Úprava dusíku. Navrhuje hypothermii nádoru, kvůli níž prostě vyschne a zmizí. I když je to kvůli jeho jednoduchosti oblíbenou metodou, je spojena s některými vedlejšími účinky, jako je vyrážka, narušení krevního oběhu v ošetřené oblasti pokožky.
 • Chirurgická intervence. Nejtěžší metoda. Kromě skutečnosti, že doba rehabilitace je dostatečně dlouhá, může v provozované oblasti zůstat zřetelná jizva. Proto je mechanické odstranění extrémně vzácné.
 • Použití laseru, který přitahuje přesnost a výkon. O něm se bude diskutovat dále.

Jaký je postup

Odstranění laserem je záležitostí několika minut, pokud je papilom malý a nemá čas se šířit. V opačném případě může trvat delší čas.

Během celého procesu nástroj v žádném případě není v kontaktu s kůží pacienta, což zabraňuje vstupu infekce. Ranka se za týden léčí. Můžete se zbavit papilomů bez ohledu na to, kde jsou. Jedinou podmínkou je dostupnost vzdělání pro tento postup.

Odstranění papillomů pomocí laseru je jednorázová událost. Pouze v nejvíce zanedbávaných případech jsou přidělena několik relací. Anestezie se aplikuje na žádost klienta.

Tato metoda spočívá v odpařování papilomů laserovým paprskem. Jeho hloubka proniknutí se přizpůsobuje hloubce pronikání do tkáně samotné formace. Namísto odstraněného papilomu zůstává dutina, jejíž poslední stopa zmizí po dvou týdnech.

Pooperační péče

Zapomenout na návštěvy lékaře může být o týden později. Mnoho odborníků doporučuje použití krémů a mastí k rychlému uzdravení. Během 2-3 dnů po odstranění papilomu pomocí laseru by neměla do rány vstoupit žádná tekutina.

Aby nedošlo k ničemu na povrchu kůže, který by připomínal nádor, kůra by měla zmizet sama (po 10 dnech). Proto musíte ovládat sebe a neublížit jí.

Měli byste se poradit s lékařem o odnětí a konzultaci, pokud:

 • Nádor je lokalizován na místě, kde je pravděpodobně poškozen (oblast holení, místa s oděvem);
 • pokud jsou v oblasti papilomu bolesti;
 • neoplasma začíná růst.

V jakých případech to není možné

 • onemocnění rakoviny;
 • těhotenství;
 • katarální choroby;
 • herpes v bezprostředním okolí od papilomu;
 • diabetes mellitus ve stádiu dekompenzace;
 • nedávno obdržel tan.

Výhody oproti alternativním metodám

Laserové odstranění nádoru je nejúčinnější a bezbolestné. Kontraindikace používání laseru téměř chybí a operace může být prováděna v libovolném místě přístupném k přístroji.

Tato metoda mimo jiné eliminuje krvácení, protože současně s odstraněním nádorů jsou krevní cévy utěsněny.

Obnova probíhá velmi rychle: po 5 – 7 dnech zmizí kůra a vystaví se zcela zdravému prostupu kůže, bez jizev a jizev.

Použití odstraňování laserem je důležité i pro velmi delikátní místa, jako jsou rohy očí, víčka, rtů a krku.

Zde jsou fotografie před a po odstranění papilomového laseru:

Možné komplikace

Důsledky závisí na složitosti papilomu, odbornosti lékaře a neporušenosti péče o ránu. Samozřejmě je lepší hledat služby odborníka s lékařskou výchovou na klinice, než odstranit benigní nádor v kosmetickém salonu, kde nikdo nebude kontrolovat a diagnostikovat.

Můžete se tedy spolehnout na záruky a odpovídající doporučení pro péči o rány.

Možná vývoj keloidních jizev. Preventivním opatřením proti tomuto bude použití mastí s kolagenázou.

Přibližné náklady

Cena procedury odstraňování laserem je určena v závislosti na umístění papilomu, jeho velikosti a počtu růstů.

Zákazníci, kteří se chtějí zbavit velkého množství útvarů, zpravidla setkávají a udělají slevu, což je mnohem významnější, čím více je nutné odstranit. Můžete pouze uvést, že cena laserového odstranění papilomů se pohybuje od 200 do 600 rublů.

Co ti říkají ti, kteří se o to pokoušeli?

Upozorňujeme na několik recenzí o laserovém odstranění papilomů:

“Papilomy jsou už dlouho se mnou. Myslel jsem, že to byly jen protáhlé krty. Na květnových prázdninách jsme šli do chatky. Tam, když kosil trávu, neúmyslně roztrhl jeden velký papilární pás. Zčervenala se a začala mu ublížit.

Když mi dcera zjistila, poslala ji k lékaři. Trochu jsem se bála, pomyslela jsem si, že budou odstranit pinzety, jako moje nejmladší dcera před 25 lety. Ale ukázalo se, že se nemuselo bát.

Velké papilomy se pichaly, aby ublížily a malé byly odstraněny, takže jsem se necítil. Po odstranění zůstaly černé peelingy, které rychle padaly, ale teď už vůbec nezbylo. Tolik let žil s nimi, ale podnikání se ukázalo být 10 minut. ”
Anna:

“Postup zanechal pouze pozitivní dojmy. Specialista komentoval každou fázi vyřazení. Vysvětlete, jak funguje zařízení a proč je provoz bezpečný.

Po obdržení těchto informací jsem se uklidnil a zapomněl jsem na minulé obavy. Účinok byl okamžitě viditelný, ale čas potřebný pro konečnou obnovu. Jsem rozhodně potěšen výsledkem. ”
Světlana:

“Chci sdílet smutnou zkušenost s odstraněním papilomů od mého manžela. Před tím, než se rozhodl, zkusil Cryopharm, Super Cleaner a další prostředky.

Žádný z nich neměl žádný účinek a papilomy se nadále objevovaly. Pak šel k chirurgovi. V době, kdy už měl na rukách asi 10 “bradavic”.

Spousta peněz byla za tento postup zaplacena a o měsíc později se na místě, kde se nacházeli papilomy, objevily nové lidi. Myslím, že má smysl zbavit se krtků laserem a je těžké léčit papilomy tímto způsobem. ”
Palmira:

“Během několika let jsem se dostal do problému. Bradavice do očí byly téměř neviditelné (protože byly ploché), ale jejich počet rostl. Rozhodla jsem se s ním bojovat a nenašla jsem nic vhodnějšího než Chistotel. Radši ji nepoužívejte: ušetříte kůži.

Při hledání jiného způsobu jsem narazil na laser. Postup byl rychlý a bezbolestný, protože papilomy byly mělké a malé. I bez anestézie.

Doktor jednoduše dezinfikoval oblast alkoholem, spálil hlavu a odstranil ji pinzetou. Po vytvoření krust, který pak spadl. Zbývají jen jizvy.

Později se rozjasnili, ale jejich barva nedosáhla tónu mé kůže. Ale na místech, kde byly papilomy, nebylo vytvořeno žádné nové! ”

Jaké doporučení dávají lékaři před odstraněním epilačního laseru a co byste neměli dělat po proceduře moderní metody odstranění nežádoucích vlasů, se zde naučíte.

Jak můžete provádět kryoterapii doma, typy a výhody této metody a komu je to možné, a kteří nemohou používat léčbu za studena, to vše najdete na našich webových stránkách v samostatném článku.

V tuto chvíli je laser nejúčinnějším a humánnějším prostředkem, jak se zbavit papilomů. Neměli bychom zapomínat, že tyto jsou pouze vnějším projevem nemoci, která terorizuje organismus a léčba se neomezuje pouze na jejich odstranění.

Tyto růsty mohou také signalizovat závažné problémy, jako jsou pohlavně přenosné nemoci, porucha funkce ledvin, gastritida atd.

A na závěr, vyzýváme vás, abyste sledovali video o tom, jak se papilomy odstraňují laserem:

Odstranění papilomů pomocí laseru. Všechny podrobnosti o procesu

Aktivace HPV vede k tomu, že na lidském těle se tvoří malé kožní výrůsky – papilomy. Mohou být jednotliví nebo se sloučili do skupin, ale zároveň nejsou fyzické nepohodlí zpravidla dodávány. Mnoho lidí má tendenci si myslet, že je to jen kosmetická vada a odkládá návštěvu lékaře, ale bez problému nechává problém, riskuje svůj vlastní život.

Odstranění kožních lézí není obtížné, například odstraňte papilomy pomocí laseru. Navíc se může provádět chirurgicky, radioakcí, elektrokoagulací a odstraněním papilomů kapalným dusíkem. Všechny metody mají výhody a nevýhody, liší se v cenové hladině – každý pacient má právo zvolit vhodnou metodu pro sebe.

Proč musím smazat

Papilomatóza je virové onemocnění, které musí být kontrolováno. Pokud problém zůstane bez dozoru po dlouhou dobu, infekce se šíří přes tělo, což způsobuje nové vyrážky a růst se může objevit nejen na kůži, ale také na sliznicích.

HPV se stává aktivní s poklesem imunity – virální DNA je vložena do zdravých buněk, množí se, což vede k tvorbě růstu. Při opožděném léčbě mohou růst papilomy, proniknout do hlubších vrstev kůže a přeměnit se na bolestivé papuly. Kromě toho existuje vysoké riziko zranění růstu, který je plný ještě více osiva a proniknutí sekundární infekce.

Nejnebezpečnější je lokalizace nádorů v pohlavních orgánech. V tomto případě se papilomy mění na vrcholové nebo ploché bradavice, které často degenerují do maligních nádorů.

Náklady na odstranění papilomu na obličeji

Je nebezpečné odstranit papilomy? Odpověď je jednoznačná – je mnohem nebezpečnější nechat problém problému, riskovat zbytečně své vlastní zdraví a možná i život. Dnes byla vyvinuta novátorská metoda laserové destrukce papilomů, bradavic a jiných kožních nádorů, která má několik výhod oproti alternativním metodám odstraňování.

Výhody kaučivosti papillomů pomocí laseru

Proč odborníci doporučují uchýlit se k laserové destrukci papilomů, bradavic a dalších nádorů kůže:

 • Laserový paprsek zcela eliminuje růst a individuálně zvolená hloubka expozice eliminuje poškození zdravých tkání;
 • Neexistuje žádné krvácení – spolu s odstraněním, koagulací (utěsnění) krevních cév. Ze stejného důvodu je riziko infekce minimalizováno;
 • Postup je prováděn na jakékoli části těla, nemá žádné věkové omezení, velikost růstu také nezáleží;
 • Správná péče o pleť v pooperačním období nezajišťuje žádné komplikace;
 • Doba zotavení bude trvat nejvýše jeden týden;
 • Stopy po zásahu nezůstávají. V případě, že růst je velký (průměr přes 6 mm), v místě vystavení se vytvoří růžová nebo bílá skvrna, která se nakonec stává normální barvou kůže;
 • Potřeba anestezie není vždy – postup je prakticky bezbolestný, ale vše závisí na individuálním prahu citlivosti.

Laserová destrukce v průměru trvá nejdéle 15 minut, během které může zkušený lékař ušetřit z několika desítek malých papilomů.

Jedinou nevýhodou této metody je to, že po expozici nezůstává žádný biologický materiál pro histologické vyšetření, proto je před provedením postupu provedena biopsie (je-li indikována). Před zahájením laserové destrukce lékař bere v úvahu stávající kontraindikace a zavádí pacienta k možným komplikacím.

Laserová léčba – kontraindikace a možné komplikace

Pacienti, kteří se rozhodnou, že se zbaví papilomu expozicí laserem, by měli být obeznámeni s omezeními pro takový postup:

 1. Aktivní fáze herpetické infekce;
 2. Endokrinní patologie, zejména diabetes mellitus;
 3. Jakákoli kožní vyrážka v ošetřované oblasti;
 4. Exacerbace chronických onemocnění nebo jiných onemocnění v akutní fázi;
 5. Přítomnost maligních novotvarů;
 6. Doba těhotenství a kojení;
 7. Čerstvé opálení (získané méně než 2 týdny před zahájením léčby).

Navíc laserová destrukce s opatrností se provádí u osob s citlivou alergickou náchylnou kůží. V některých případech po expozici se objevují malé komplikace – edém, hyperemie (zánět, zarudnutí), tvorba pálených puchýřů. Jak se péče o kůži a jak zacházet s ranou v takové situaci, to řekne lékaři.

Postup odstranění laserového papilomu

Před zahájením expozice je diagnostikován nádor pro možnou přítomnost rakovinných buněk, také je provedena studie PCR (kmen viru je určen, protože některé jeho sérotypy jsou onkogeneticky nebezpečné).

Před zákrokem se pacient dezinfikuje a anestetizuje místo expozice (lokální anestezie se používá). Otázkou, která se stará o mnoho lidí, je to, zda to bolí odstranit papilomy pomocí laseru samotného – ne, procedura je bezbolestná. Pouze v některých případech může dojít k pocitu nepohodlí, ale vše závisí na stupni citlivosti.

Dále pokračujte k přímému zničení, ve skutečnosti jsou papilomy kauterizovány laserovým paprskem (intracelulární tekutina se odpaří, suší vrstvy patologického růstu). V místě nárazu se vytvoří rána, pro kterou budou příští dny vyžadovat péči. Jak léčit povrch rány, řekne to lékaři.

Během a po určité době může dojít k zarudnutí kolem původního papilomu, je to zcela normální. Také po expozici může dojít k mírné bolesti nebo svědění, které proběhnou po 2-3 dnech.

Výkaly vzniklé na místě rány signalizují rychlé uzdravení, ale proces by neměl být přizpůsoben – kůra by měla být sama odtrhnutá a odhalovat tenkou vrstvu zdravé pokožky.

Aby proces obnovy byl úspěšný, potřebujete řádnou péči a dodržování všech doporučení ošetřujícího lékaře.

Léčba rany po odstranění papillomu

Úplné uzdravení po odstranění růstu se obvykle odehrává 7. – 10. den, po celou tuto dobu je třeba pečovat o ránu a léčit ji tak, aby později nezůstaly žádné stopy.

 1. Naneste léky na hojení ran (gel, mast, krém) nebo otřete místo expozice slabým roztokem manganu, infuze nechtěné – trvání manipulace 3-4 dny. Steroidní léky mohou pomoci urychlit uzdravení, ale musí být užívány pouze po konzultaci s lékařem – sama podání může vyvolat vedlejší účinky a poměrně závažné.
 2. Chránějte ránu před poraněním, například otíráním proti oděvu – před odjezdem utěsněte postiženou oblast baktericidní omítkou a odstraňte ji při návratu.
 3. Zatímco vzniká struska (kůra), nedoporučuje se poškozená oblast navlhčit. V případě zvlhčování odstřihněte ránu papírovou ubrouskou (tření s ručníkem je kontraindikováno).
 4. Nesnažte se odstranit vzniklou chrast, kůra by měla spadnout sama, jinak by mohlo dojít k infekci a zjizvení.
 5. Během 3-4 týdnů po skončení procedury by se pacient neměl vyvarovat přímého slunečního záření na místě expozice. Také nedoporučujeme navštívit solária, sauny, bazény a otevřené rybníky.

Pacientům, kteří jsou náchylní k tvorbě keloidních jizev, se doporučuje používat produkty obsahující kolagenázu – látka rozkládá necrotickou tkáň, což zabraňuje jizvení.

V opačném případě není třeba věnovat zvláštní péči, po 7-10 dnech zmizí šupka a na jejím místě zůstane světlá kůže, která se nakonec spojí s kůží.

Navzdory všem bezpečnostním a krátkodobým dobám obnovy ne všichni lidé mohou dovolit provést laserovou destrukci stávajících nádorů – cena procedury je poněkud vyšší než technika alternativního odstranění.

Kolik stojí za odstranění papillomatického laseru

Náklady na proceduru závisí na počtu nádorů, jejich umístění a velikosti. Kromě toho se mohou ceny v různých klinikách lišit v závislosti na umístění lékařské instituce, kvalifikacích specialistů a mnoha dalších aspektech.

Uveďme příklad – klinika PanoramaMed, která se nachází v Krasnoye Selo (okres Petrohrad), má tyto hodnoty:

 • Odstraňte papilomy na obličeji a krku více než 20 kusů – 300 rublů na jednotku;
 • Chcete-li se zbavit růstu na těle (od 11 do 30 jednotek) – 350 rublů za 1 kus;
 • Laserová destrukce papillomů na těle (od 5 do 10 kusů) – 450 rublů na jednotku;
 • Odstranit jediný nádor s průměrem až 2 mm stojí 650 rublů.

Ale odstranit bradavice jednotlivých genitálií je poněkud dražší, cena se pohybuje od 1 500 do 2 700 rublů a ne všechny kliniky provádějí takový postup.

Vysoká cena přinutí lidi, aby se uchýlili k alternativním metodám odstraňování. Jak efektivní a bezpečné ve vztahu k léčbě lazolem je zvážit níže.

Co je lepší – léčba rádiovými vlnami nebo laserem

Radiowave destrukce kožních nádorů je bezkontaktní procedura (rádiový nůž se nedotýká pokožky), ale laserové odstranění se obecně provádí stejným způsobem. To není jediná podobnost obou metod:

 • V obou případech dochází k tepelnému účinku. Odstranění rádiových vln však není tak agresivní (množství penetrujícího tepla je minimální), což způsobuje, že procedura je bezbolestná, nevyžaduje anestezii;
 • Postup je bez krve, není riziko infekce;
 • Doba léčení je 7-10 dní;
 • Neopouští pooperační stopy.

Jako alternativu můžete použít metodu rádiových vln, ale musíte mít na paměti, že náklady na takový postup daleko přesahují zničení laseru a toto je největší mínus. Kromě toho, pokud pacient potřebuje histologické vyšetření, měl by být proveden před manipulací, protože biomateriál po intervenci nezůstává.

Čím lépe odstraňovat laser nebo dusík

Metoda kryodestrukce – vlastně zmrazení papilomu kapalným dusíkem (teplota -190 stupňů). Nemnoho klinik je vybaveno speciálním zařízením, které minimalizuje riziko omrzliny zdravé kůže. Nejčastěji postup probíhá takto – doktor ponoří bavlněný tampón do dusíku a pak dodává bod na papilomy.

Nevýhody takové manipulace:

 • Není možné vypočítat hloubku nárazu;
 • Mohou to být nepohodlí (pálení, brnění);
 • Doba léčení je doprovázena otokem, po skončení postupu se puchýř “po několika dnech” na místě odstraněného růstu “chlubí”;
 • Někdy pro úplné odstranění vyžaduje několik relací (laserové zničení se provádí pro 1 příjem).

Výhodou cryodestruction jsou nízké náklady, absence stop, rozsáhlé provádění procedury.

Výhody a nevýhody elektrokoagulace

Tato technika se nejčastěji využívá kvůli vysokému výkonu a dostupnosti. Výhodou tohoto postupu je také nedostatek ztráty krve a rychlosti provedení (15-20 minut stačí k odstranění několika desítek papilomů).

Zároveň existují nevýhody:

 • Bolestivost – náraz se provádí vysokofrekvenčním proudem (střídavým nebo konstantním), rozptýlí se, ovlivňuje nervová vlákna a způsobuje bolest. Pacient potřebuje anestezii, ale s rozsáhlými lézemi se lokální analgetika nedokáže vyrovnat, protože existují omezení dávkování;
 • Přítomnost velké řady kontraindikací;
 • Doba léčení je dlouhá;
 • Existuje zjizvenost tkání (po odmítnutí kůry zůstává růžová skvrna, která se nakonec změní na bílou).

S ohledem na všechny nevýhody lze konstatovat, že elektrokoagulace papilomů by neměla být prováděna na otevřených oblastech těla.

Chirurgické odstranění

Odstranění růstů pomocí skalpelu je “metoda dědečka”. Nutnost excize může být ve dvou případech – masivní léze nebo prekancerózní (rakovinový) stav. V jiných situacích dnes nepoužívejte skalpel – existuje více inovačních technik.

Pros – úplné odstranění všech nádorů, přístupnost. Nevýhody – ztráta krve, riziko infekce, trauma ke zdravé kůži, dlouhá doba rehabilitace, zjizvení.

Výhody laserové terapie jsou zřejmé – bezbolestnost, bezkrevnost, regulace hloubky expozice (zaručuje úplnou úlevu od růstu), krátký léčebný čas a stopy.

Co říkají pacienti o destrukci laseru?

Přibližně před 5 až 6 lety vyřízla ve slabinách několik velkých papilomů (doktor říkal, že se jen odstraňují skalpelem), dlouho se hojí, bojí a krvácí. Nyní na jejich místě jsou jizvy, které alespoň nejsou viditelné ostatním. Zajímalo by mě, proč vám nedoporučili, abyste odstranili tuto špínu pomocí laseru! Teď to budu vědět!

Odstraněny výrůstky na krku diodovým laserem (někde jsem slyšel, že CO2 laser se trochu zhoršuje). Neměl jsem ani anestezii, jen trochu a to bylo všechno. Rána bylo řečeno zpracovat s neplodem nebo baneocinem (vybral jsem prášek). Několik dní se vyléčil. Existují světlé skvrny, ale vidím, že postupně zmizí.

Papilom jsem odstranil laserem, důsledky nebyly příjemné (i když lidé píšou dobré recenze, možná to nebyl doktor). Odstranění šlo dobře, bez bolesti, ale pak se všechno změnilo. Pravidelně se zpracovávala, ale rána se neukojila téměř 2 týdny. Pak utahovala kůru. Jinak uplynulo a kůra zmizela a na jejím místě zůstalo nějaký hrubý tuberkul. Šel jsem do ordinace lékaře, řekl, že chrastítko úplně neodmítlo a odstranilo ho, dezinfikovalo místo. Poté se zranění zhoršilo a začalo bolet a kromě toho se formovala hustá červená rána. Začalo to všechno znovu? Velmi znepokojen! Teď jsem se přihlásil k dalšímu odborníkovi, a jdu k němu příští týden. Doufám, že na úspěch.

Náklady na odstranění papilomu na obličeji

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…