Nápravná opatření pro léčbu lidského papilomaviru 16

Nápravná opatření pro léčbu lidského papilomaviru 16

Obsah článku:

Papilloma virus: Jak léčit lidské léky?

Studie o viru byly zahájeny už dávno, protože to je on, kdo způsobuje takové nepříjemné nádory jako bradavice a papilomy, které se objevují na lidském těle a genitální bradavice se vyskytují na genitálech. Nedávno se však lékaři domnívají, že 16. typ viru je detekován v zátěží těch, kteří trpí rakovinou.

Biopsie u lidského papilomaviru typu 16 pacientů s karcinomem děložního čípku byla pozitivní v 90% případů.

Způsoby pronikání viru do těla

Více než polovina celé populace zeměkoule je nositelem papilomaviru. Je možné, že se během pohlavního styku nebo každodenního kontaktu nakazí nemoc jen od nemocného..

Současně onkogenní viry 16 a 18 typů zpravidla pronikají do těla “oběti” během sexuálního styku. Také vysoké riziko infekce papilomavirem během porodu, pokud je matka novorozence nosičem onemocnění.

Lidský papilomavirus (HPV) je velmi rozmanitý – více než 70 druhů je známých lékařům. Mezi nimi nejsou onkogenní, s nízkou onkogenicitou a vysoce onkogenními typy viru. Tak poslední skupina virů v polovině případů vede k výskytu rakoviny. Mezi těmito viry jsou nejvíce alarmující 16 a 18 typů. Když se dostaneme k hostiteli, virus se usadí v dolní vrstvě epitelu. Dále může být jeho chování dvojí – buď existuje mimo chromozom, nebo je vloženo do genomu. Před manifestací symptomů papilomaviru může trvat několik týdnů až několik let.

Aktivita viru obvykle závisí na stavu imunitního systému – je to, když je oslabena, že onemocnění začíná poskytovat klinické projevy.

Léčba onemocnění

[adrotate banner = “19”] Dnes lék nabízí několik způsobů, jak se zbavit účinků lidského papilomaviru. Mezi ně patří:

 • Vliv papilomu na tekutý dusík.
 • Odstranění bradavic pomocí podofylinu.
 • Vliv na novotvary se sloučeninami kyseliny octové.
 • Laserová léčba.
 • Použití interferonu.

Pacienti by navíc měli omezit počet sexuálních partnerů a provádět činnosti na posílení imunitního systému.

Je to posilování imunity, které je hlavním a nejúčinnějším způsobem léčby a prevence projevů lidského papilomaviru.

A pokud lokální léčba umožňuje pouze odstranění projevu choroby, pak silná imunita nedovolí, aby se virus projevil.

Léčba lidových léků

[adrotate banner = “4”] Mnoho pacientů má zájem o to, jak léčit papilomaviry lidovými léky bez použití léčebné terapie a bolestivých lékařských postupů. Nejúčinnější jsou lidové metody zaměřené na posílení obranyschopnosti těla.

Bylinná infúze

K léčbě HPV je zapotřebí především posílit obranyschopnost těla. Pro boj s papilomavirem je užitečné použít infuzi léčivých bylin.

K jeho přípravě je třeba mít stejnou částku:

Všechny přísady je třeba dobře brousit a dobře promíchat. Tři polévkové lžíce suché směsi budou potřebovat litr vody, která se nalije surovou a vaří po dobu 10 minut. Poté je infuze odstraněna z tepla a pokryta teplou přikrývkou tak, aby se ochladila co nejpomaleji. Jakmile se tekutina trochu zahřeje, můžete ji vypít.

Pro nejlepší efekt se doporučuje použít hojivou infuzi dvou lžíce třikrát denně před jídlem.

Jak víte, brusinky patří k nejužitečnějším plodům, protože obsahují mnoho jedinečných mikroelementů a vitamínů, které mohou posílit imunitu člověka a léčit infekci. Cranberries léčí nejen katarální choroby, ale i virový, zejména lidský papilomavir..

Při přípravě přípravku je třeba přes síto zlikvidovat půl kilogramu brusinkových bobulí tak, aby džus a dužina vyšly do misky na porcelán. Pak přidejte stejné jemně nakrájené vlašské ořechy a tři středně zelené jablky, nakrájené na kostky. Výsledná směs se dobře promíchá a přidá se k libře cukru a poloviční sklenici vody. Směs vložit do ohně a přivést k varu. Jakmile je cukr rozpuštěn a směs zahuštěná, nalije se do sklenic a spotřebuje se ve dvou lžících dvakrát denně. Doporučuje se vypít toto přírodní léčivo černým čajem.

Vitamínový nápoj z borových jehlic

Léčba papilomavirů je možná pomocí jehel. Chcete-li připravit hojivý nástroj, potřebujete dvě lžíce surovin. Je důkladně omyt studenou vodou, nalil sklenici vroucí vody, přivedl k varu na nízké teplotě a vařil asi dvacet minut. Po uplynutí půl hodiny se kapalina odvádí a do chuti se přidá med nebo cukr. Pít takový nástroj doporučuje pít třikrát denně, dvě polévkové lžíce.

Ošetření bramborové šťávy

Velmi dobře zvyšuje imunitu, eliminuje infekci a je protiklad k projevům lidského papilomavirů jako lidového léku, jako je bramborový džus. Při přípravě léčivých přípravků se doporučuje užít červené odrůdy brambor, které jsou prospěšné ve vztahu k papilomaviru..

[adrotate banner = “20”] Brambory by měly být důkladně promyty, nakrájeny “oči” a hlízy rozstřiženy nebo nastříkány v mixéru. Nejdůležitější je jít do bramborového džusu. Hmota společně s kapalinou se umístí do gázy a vysuší. Najednou potřebujete shromáždit sklenici šťávy.

Výsledná kapalina musí být podána půl hodiny před jídlem půl hodiny. Průběh léčby bramborovým džusem je dva měsíce. Obvykle během této doby je imunita člověka posílena, papilomy jsou snadno přístupné místnímu zacházení a nové se v budoucnu neobjevují. Nástroj je používán opatrně u diabetiků, lidí s nízkou kyselostí.

Posílení odolnosti pelyně

Pelyně v kombinaci s dalšími součástmi dokonale posilují imunitu a zvyšují zdraví. V tomto případě se papilomavirus neobjeví na kůži.

Pro podporu zdraví je nutné osiva počítat stejně:

Přísady by měly být důkladně promíchány a pak nalévat 1 polévkovou lžící suroviny se sklenicí vroucí vody. Trvá na tom, aby se úplně vychladil, a poté pili dvě lžíce dvakrát denně.

Léčba propolisu

Propolis je účinný imunomodulační prostředek, který lze použít k léčbě lidského papilomaviru. Existuje několik receptů, jak používat propolis, nanejvýš nejefektivnější.

Části propolisu je třeba umístit do chladničky v horní komoře, aby se co nejvíce ochladilo, ale nemrzlo. Poté propolis přilévejte na hrubé struhadlo ve skleněné nádobě, přidejte vinný alkohol (70%), zavřete víko a trvá deset dní. Hotový produkt lze přidat do 5-10 kapek v čaji, mléce, zředěném vodou a jinými nápoji.

Propolis na vodě je také populární, zejména pro posilování imunity u dětí. Třicet gramů propolisu nasekané na struhadle, nalijte 150 ml vody a nechte se zahrát ve vodní lázni. Voda musí být neustále míchána, aby se nevarila. Pak se kapalina filtrovala v malém obalu a do nápojů se přidala patnáct kapek. Takový imunomodulační antivirový prostředek bude spolehlivým asistentem v boji proti lidskému papilomaviru.

Léčba sušených meruněk a ořechů v medu

Takové silné antivirové produkty, jako sušené meruňky, med a ořechy, mohou být použity v kombinaci pro zlepšení tohoto účinku.

Chcete-li připravit lék proti papilomaviru, musíte si vzít 200 gramů sušených meruněk, 400 gramů vlašských ořechů a 200 gramů medu. Sušené meruňky a vlašské ořechy procházejí mlýnkem na maso, poté se přidá med a důkladně promíchá.

Výsledný produkt lze uložit do chladničky. Potřebujete jíst jednu čajovou lžičku léčebné kompozice třikrát denně. Po skončení první dávky se doporučuje provést přestávku po dobu jednoho měsíce a poté léčbu opakovat.

Druhou variantou tohoto receptury je, že všechny výše uvedené složky převezme jeden kilogram a do směsi přidáme dalších 5 citronů. Mletý přípravek je uchováván v chladničce, měl by být vzat dvě čajové lžičky přibližně jednu hodinu před jídlem.

Léčba papilomu s lidovými léky je vynikající příležitostí, jak se zbavit ošklivých kožních výrůstků, avšak pokud existuje 16 druhů papilomaviru, měli byste pravidelně navštěvovat lékaře a nechat se testovat, aby nedošlo k vynechání malignity v postižené oblasti.

Lidský papilomavirus. Informace pro pacienty.

Lidský papilomavirus (nebo HPV) je rodina virů, které způsobují, že lidé mají bradavice, papilomy, dysplázií nebo rakovinu děložního čípku a pohlavních orgánů. Jedná se o nejčastější virovou infekci genitální oblasti.

Společná rodina: Papillomaviridae. Latinský název: lidský papilomavirus.
Zkratka: HPV (jak je napsáno v analýzách).

Pro lékaře a studenty: celá historie změn v klasifikaci papilomavirů na internetových stránkách Mezinárodního výboru pro taxonomii virů – odkaz.

Obsah:

Co je to virus?

 1. Již 50 let bylo objeveno více než 100 druhů lidského papilomaviru. Patogenní pro člověka – 80 typů.
 2. Podle WHO je 70% světové populace 50 let a infikováno HPV.
 3. U dětí způsobují viry papilomů bradavice.
 4. U žen HPV 16 a 18 typů nejčastěji vedou k rakovině děložního čípku. Každoročně je na světě zaznamenáno 500 000 nových případů rakoviny děložního hrdla.
 5. Většinou je HPV příčinou rakoviny pohlavních orgánů u žen a u mužů.
 6. HPV lék zcela a navždy selže. Je možné jen na čas potlačit jeho vývoj a zabránit vzniku formací.
 7. Nejúčinnější prevencí rakoviny děložního čípku a pohlavních orgánů na světě je vakcína proti 6, 11, 16 a 18 typům lidských papilomavirů.

Jak se infekce vyskytuje?

Zdrojem viru jsou kožní buňky nemocné osoby. Ne krev! Ne slina! Pouze kožní nebo slizniční buňky.

Pokud má pacient papilom, dokonce i malé velikosti, je to ona, která je přímým zdrojem viru!
V tomto případě nemusí pacient po vyšetření mít bradavice nebo kondylomy. Změny mohou být mikroskopické, nejsou viditelné pro oko (subklinická fáze onemocnění). Ale takový člověk již může přenést virus jinému člověku.

Infekce se obvykle vyskytuje již v dětství. Prostřednictvím mikro-poškození kůže dítěte (škrábance, odřeniny), papilomavirus proniká kůží a způsobuje vzhled bradavic. O tom, jaké typy bradavic jsou, přečtěte si zde: odkaz.

U dospělých způsobují určité typy viru (které budou popsány níže) vývoj genitálních bradavic nebo genitálních bradavic (podrobnější informace o bradavicích). Transmisní mechanismus těchto typů je převážně sexuální.
Teoreticky je však možné i přenosovou cestu kontaktních domácností – prostřednictvím obecných hygienických potřeb, okraje toalet, koupání, návštěvy vany, bazénu apod.

Prostřednictvím mikrotraumat genitálních orgánů je virus přenášen z jednoho sexuálního partnera do druhého. V takovém případě nemusí být pacient také viditelné změny oka. Mohou však být mikroskopické změny na sliznici genitálií. A tyto pozměněné buňky jsou zdrojem viru.

Pak virus proniká kůží nebo sliznicí a je potkán různými buňkami lidského imunitního systému. Ve většině případů imunitní buňky ničí virus. Přečtěte si více o práci imunitního systému zde.

Ale pokud je imunitní systém oslabený, virus se podaří proniknout do buněk bazální vrstvy epitelu kůže nebo sliznic, HPV DNA se integruje do chromozomů buněk a mění funkci těchto buněk. Buňky se začínají nadměrně rozdělovat a růst v omezené oblasti, zvenčí se přeměňují na bradavice a papilomy.

Doba inkubace může být krátká – 3 měsíce a může trvat roky. To znamená, že v těle je virus, může být přítomen v několika epiteliálních buňkách. Ale imunita je dostatečně silná, aby zabránila tomu, aby se vyvinula do plného vzdělání, viditelného pro oko.

– Typy HPV, které způsobují bradavice, napadají tělo v dětství

– Typy HPV, které způsobují, že genitální bradavice pronikají do těla především sexuálním kontaktem.

Parazity ve střevech nejsou příčinou papilomů. (viz výklad od Eleny Malyshevy). Důvodem je pouze virus HPV.

Ve vzácných případech může vývoj lidských papilomavirových infekcí u lidí vést k malignitě (tj. K degeneraci do rakoviny). Proto jsou všechny typy papilomavirů klasifikovány podle stupně onkogenicity (tj. Podle stupně možného vývoje rakoviny).

Typy HPV jsou onkogenní a neonkogenní

(podle výzkumných údajů McConclu DJ, 1991, LorinczA T., 1992, Bosch E X. a kol., 2002, Kozlova V.I., PuchnerA F., 2003, Syrjanen S., 2003, Shakhova N.M. et al., 2006;).

 1. Non-onkogenní typy HPV, které nikdy nevyvolávají rakovinu: 1, 2, 3, 4, 5, 10, 28, 49
 2. Nízké onkogenní typy HPV (velmi vzácně způsobují rakovinu): 6, 11, 13, 32, 34, 40, 41, 42, 43, 44, 51, 72
 3. Typy onkogenního rizika (průměrná incidence výskytu rakoviny): 26, 30, 35, 52, 53, 56, 58, 65
 4. Vysoké onkogenní typy HPV (vysoké riziko vzniku rakoviny): 16, 18, 31, 33, 39, 45, 50, 59, 61, 62, 64, 68, 70, 73. To je zvláště důležité u žen.

Mimochodem, někdy se klasifikace mění. Například HPV typu 58 u žen již není vysoce onkogenní. Začal odkazovat na typy mírné onkogenity.

Výskyt nemocí

 • V 73-90% případů s rakovinou děložního čípku najdeme: 16, 18 a 45 typu HPV
 • U 77-93% případů s karcinomem děložního čípku najdeme: 16, 18, 45, 31 a 59 druhů HPV
 • U 80-94% případů s rakovinou děložního čípku najdeme: 16, 18, 45, 31, 33 a 59 typů HPV
 • Prekancerózní stavy v urologii a gynekologii jsou často kombinovány s 61, 62, 68, 70, 73 typy HPV.

Nejčastěji se vyskytují v analýzách

 • lidský papilomavirus 16 (hláskovaný HPV 16) – 50%
 • lidský papilomavirus 18 (HPV 18) – 10%

HPV 16 a typ 18

 • Typ 16 je nalezen v 50% a typ 18 je v 10% všech testů HPV.
 • Způsobit vzhled:
 • U žen a mužů – anogenitální bradavice (nebo genitální bradavice), rakovina ústní sliznice.
 • U žen: rakovina děložního hrdla
 • U mužů: bovenoidní papulóza a rakovina kůže penisu.
 • Diagnostika: Analýza PCR ve specializovaných laboratořích.
 • Léčba: léčbu hlavního projevu virové infekce + antivirových a imunitních léků (podrobně si přečtěte o léčbě HPV).
 • Prevence: očkování.

Symptomy a klinika

Symptomy a projevy HPV infekce jsou bradavice, papilomy, dysplazie a rakovina děložního hrdla. Různé druhy virů – různé projevy u pacientů.

1. Bradavice

Jsou způsobeny následujícími typy HPV – 1, 2, 3, 4, 5, 10, 28, 49.

 • mladistvé (nebo ploché) bradavice – způsobené 3 a 5 typy viru. Jedná se o malé ploché převýšení na kůži, které se vyskytují převážně u dětí. Tento druh bradavic je podrobně popsán zde.
 • hřbety (nebo plantární bradavice) – způsobené 1 a 2 typy viru (pro více informací o nich můžete přečíst zde).
 • vulgární bradavice na prstech jsou způsobeny viry typu 2 (viz podrobný článek o nich zde).

2. Genitální bradavice

Lokalizace: na genitáliích, v konečníku, v ústech a na rtech (typy – 6, 11, 13, 16, 18, 31, 35). Přečtěte si více o těchto bradavicích.

Hlavní mechanismus přenosu této nemoci u dospělých je sexuální. Velmi zřídka se může vyskytnout kontaktní způsob přenosu – prostřednictvím běžných toaletních předmětů, přes špinavý okraj toaletní mísy, používání společné koupelny, v koupelně apod.

Pokud matka má dítě, ona také dostane infikované a později také může mít genitální bradavice nebo laryngeální a respirační papillomatózu (diskutováno výše). Četnost těchto příznaků u kojenců je však extrémně nízká. Děti mají vysokou imunitu, která je chrání před podobnými projevy infekce.

3. Laryngeální papillomatóza

Na vokálních šňůrech se objevuje mnohočetný růst, papilomy. Způsobený typem viru 11. Někdy se objevují u dětí narozených ženám s genitálními bradavicemi.

4. Bovenoidní papulóza

Malé ploché bradavice (poněkud jako ploché bradavice) se objevují kolem genitálií. Nejčastěji se objevuje u mužů, neustále se měnících sexuálních partnerů. Jmenované typy – 16, 18, 31, 33, 42, 48, 51, 54.

5. Dysplazie a rakovina děložního čípku

Závažnějšími klinickými projevy HPV infekce u žen jsou cervikální intraepiteliální neoplazie (CIN nebo dysplázie) děložního čípku a rakoviny děložního čípku (viz foto). Jedná se o nejčastější typ maligní infekce. Podrobnější článek o CIN a dysplázii je zde.

Eroze děložního hrdla a HPV – je zdaleka to samé. Podrobný článek o tom, co je eroze děložního čípku a jak se liší od dysplázie a HPV – zde.

Moderní medicína se 100% jistotou uvádí, že rakovina děložního čípku je způsobena výhradně papilomaviry typu 16, 18, 31, 33, 35, 39, 40, 42, 43, 55, 57, 59, 61, 62, 66, 67.

6. Kožní rakovina penisu (Bowenova choroba)

Způsobené typy virů – 16 a 18.

Dnes někteří zahraniční vědci věří, že lidský papilomavir je příčinou rakoviny jakékoli lokalizace. Vzhledem k tomu, že rakovina je maligní nádor epitelu kůže nebo sliznice, je tedy virus HPV, který způsobuje dysplastické jevy právě v epitelu a způsobuje výskyt rakoviny. A u rakoviny děložního čípku je to 100% prokázáno.

Existují důkazy pro rakovinu prsu a rakovinu hrtanu, ačkoli dosud nebyly dokumentovány v globálních pokynech. A podle některých výzkumníků rakoviny není den daleko, kdy je další lokalizace (například střeva) uznána jako výsledek aktivity lidského papilomaviru v lidském těle.

Jakákoli virovou infekci, která se nachází v lidském těle (a HPV se na ně vztahuje), je aktivována pouze se sníženou imunitou.

Diagnostika

1. PCR analýza

Hlavní cestou k diagnostice papilomaviru je PCR reakce. Použití speciálních činidel k určení přítomnosti DNA HPV v materiálu od pacienta. Nejběžnější typy analýz pro HPV jsou 16, 18 typů viru, stejně jako řada dalších vysoce onkogenních typů.

Materiál pro analýzu odebraný ze sliznice vagíny a děložního čípku ženy. U mužů – ze sliznice penisu.

Níže na obrázku je příklad analýzy PCR a její interpretace.

PCR může detekovat přítomnost viru i v latentním (tj. Spánkovém) stavu. Proto je důležité určit virovou zátěž nebo koncentraci viru.

PCR reakce může také dát falešný výsledek, a to jak falešně pozitivní, tak i falešně negativní výsledek, zvláště pokud jsou porušeny jeho podmínky (dokonce i stlačení tabulky, na níž se výzkum provádí, může vést k takovým falešným výsledkům).

Takže podle moderních vědců na Západě bylo až 20% všech výsledků PCR pro papilomaviry nepravdivé. A tato skutečnost nezávisí na složitosti zařízení a kvalitě činidel.

2. Digene-test

Nový výzkum získává popularitu v lékařském prostředí. Tento test se používá k určení přítomnosti klinicky významných koncentrací viru. Díky tomuto testu je možné identifikovat – vysoký stupeň onkogenicity u virů, které jsou v těle pacienta nebo nízké.

Digene-test se používá ve spojení s cytologickým vyšetřením děložního čípku a jsou vyhodnocovány také v komplexu.

3. Vyšetření gynekologem a / nebo urologem

Jiné názvy jsou cytologie, nebo “Pap smear”.

Během gynekologického vyšetření je vyšetřován nátěr. Tato studie je často označována jako “tekutá cytologie”, nebo jednoduše “cytologie”.

Zároveň laboratorní technik pod mikroskopem určuje přítomnost nebo nepřítomnost patologicky změněných buněk, které by normálně neměly být, ale objevují se pouze tehdy, když se choroba vyvine. Přítomnost takových změněných buněk může indikovat přítomnost CIN (nebo cervikální dysplazie) u ženy.

Podle doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO) by všechny ženy starší 30 let měly mít cytologický nátěr alespoň jednou v životě. A přes 50 let – každých pět let. To se nazývá “screeningový výzkum”, nebo prostě screening.

5. Histologické vyšetření

Zkoumá se i mikroskopický kus tkáně, který byl také proveden během gynekologického nebo urologického vyšetření. Dalším názvem této studie je “biopsie”. Pod mikroskopem doktor odhadne stupeň změny tkáně provedené ve studii.

Jak dešifrovat analýzu pro HPV?

Jednotkou měření je počet ekvivalentů genomu (pokud je to jednoduše počet virů) na 100 000 lidských buněk epitelu (tj. 10 až 5 stupňů).

Kouzlo: Lg

 1. 5 lg. Vysoká virové zátěž. Ujistěte se, že podstoupíte úplné vyšetření k vyloučení cervikální dysplazie.

Jaká je referenční hodnota

To znamená průměrné statistické ukazatele této studie v této věkové skupině. To znamená, že jednoduchým způsobem jsou referenční hodnoty normou.

Pro referenční hodnoty HPV jsou negativní. To znamená, že normální HPV DNA v analýze by neměla být.

Co je CME?

CME je ovládání převzetí materiálu. Lékař by měl běžně užívat odřezky tak, aby ve vzorku materiálu bylo nejméně 10 000 (nebo 10 až 4 stupňové nebo 4 lg) epiteliální buňky.
Pokud je hodnota CME menší než 4Lg, znamená to, že existuje několik buněk pro analýzu. Analýza se nedoporučuje, protože bude neinformativní a lékaře se doporučuje opakovat vzorek.

 • Při léčbě lidského papilomaviru je třeba vědět, že virus nemůže být zcela odstraněn z těla. Hlavním cílem léčby je odstranění projevů viru a snížení jeho koncentrace v těle tak, aby lidská imunita sama potlačila virus.
 • Nejprve musí lékař udělat správnou diagnózu a to je polovina léčby.
 • Samoléčba má nízkou účinnost a může vést k postupnosti tohoto procesu. Zvláště nebezpečná je samoléčba na pohlavní nemoci.
 • Při všech druzích léčby je vyžadován zdravý životní styl, což zvyšuje imunitu.

Povinné 3 směry léčby

 • odstranění projevů – bradavice, bradavice, dysplázie (eroze) nebo rakoviny děložního hrdla
 • antivirotika (zřídka se používají při léčbě bradavic)
 • posílení imunity (zřídka se používá při léčbě bradavic)

Všechny tři oblasti jsou účinně prováděny moderní medicínou.

1) Smazat

Rádiové vlny se odpařují stejně jako laser. další podrobnosti.

Ve skutečnosti – ten stejný skalpel, jen elektrický. V současné době se v kosmetologii téměř nikdy nepoužívá.

Podrobný článek o této metodě – jděte

Lokální nekrotické léky (kyseliny, alkálie) se používají:
– Super Cleaner
– Solkoderm (podrobné pokyny)
– Duofilm (podrobné pokyny)
– Kollomak (podrobné pokyny)
– Verrukatsid nebo Faresol (podrobné pokyny)
– Condilin (podrobné pokyny)
– a řada dalších.

2) Antivirotika

 • Isoprinosin (nebo groprinosin): 2 tablety – 3krát denně; 14-28 dní (podrobnější článek o této přípravě – zde).
 • Allokin-alfa: 1 ampulka, prášek se rozpustí v 1 ml 0,9% chloridu sodného, ​​injektuje se subkutánně 1 krát za dva dny, průběh – 6 injekcí (podrobněji popisuje alelocin).
 • Etikety intimního spreje: po celou dobu léčby ošetřete postiženou oblast 4x denně (podrobnější pokyny zde).
 • Panavir: dostupný v různých formách – gel, sprej, čípky, injekční roztok – to vše závisí na rozsahu a lokalizaci procesu (podrobný materiál o Panavire je zde).
 • Vartotsid, Keravort, 5% krém Aldara. Aktivní složkou je imiquimod. Používá se na genitální bradavice (podrobný materiál o Imichimodu zde).

3) Léky, které zvyšují imunitu

Polyoxidonium, roncoleukin, imunní a další:

 • Imunální: na 1 tabulce – 4 krát denně, kurz od 2 do 8 týdnů.
 • Reaferon: Zředte 1 lahvičku s práškem (1 ml ED) vodou (půl lžičky) a pijte 30 minut před jídlem – 2 krát denně, po dobu 10 dnů.
 • Polyoxidonium: 1 svíčka (12 mg) uvnitř pochvy nebo do konečníku přes noc každý den – 10krát.

Lidské prostředky doma

Papilloma rozmazaný čerstvou šťávou z celandinu několikrát denně.
Podrobněji o zdeandinu popsaném zde.

Zabíjí viry. Smíchejte česnek šťávy nebo položte na bradavici řezaný plast

HPV a těhotenství

Lidský papilomavirus neovlivňuje reprodukční funkci, to znamená, že virus nezabrání ženě mít dítě.

Pokud se během těhotenství objeví infekce papilomaviru:

 • první je najít dobrého gynekologa a pozorovat ho až do narození,
 • co je nejdůležitější – jaký druh infekce má žena, bude taktika lékaře záviset na tom,
 • virus nemá žádný vliv na plod!
 • bradavice a papilomy mohou být odstraněny po porodu,
 • minimální množství léků (pouze v případě potřeby) během těhotenství,
 • během porodu může být dítě nakaženo narozením,
 • podle dostupnosti vysloveno Císařský řez může naznačovat změny v krčku těhotné ženy,
 • při neexistenci projevů – porodu přirozeným způsobem.

Cesareální část infekce HPV je obecně vzácná. A projevy infekce u dětí následně také extrémně vzácné nebo nevýznamné.

Prevence

Prevence je nejlepší léčba. Zapamatujte si tuto frázi, zejména pokud jde o sexuální sféru.

Příroda přichází s úžasným mechanismem pro lidskou léčení a prevenci, která mu pak znovu pomáhá nezhoršovat. To je imunitní systém.

Pokud už někdo už měl bradavice nebo papilomy, pak bude imunní vůči tomuto typu viru. Proto je u dospělých velmi vzácné mít mladistvé bradavice, pichlíky a vulgární bradavice.

Právě z tohoto principu je vybudován způsob očkování osoby proti různým infekčním chorobám, včetně papilomaviru.

Proto je velmi důležité zachovat imunitu na vysoké úrovni. Podrobný článek o posílení imunitního systému – přečtěte si.

Specifická prevence infekce PVI

 • Očkovací látka “Gardasil” (Gardasil) vyrobená v USA. Tato vakcína proti typům 6, 11, 16, 18 – zabraňuje vzniku takových příznaků infekce, jako jsou genitální bradavice, neoplazie (dysplázie nebo eroze) a rakovina děložního čípku, rakovina kůže penisu u mužů. V mnoha rozvinutých zemích se očkování proti HPV provádí velmi aktivně, od 11 do 12 let věku (do vazby), až do okamžiku nástupu sexuální aktivity, kdy již došlo k infekci. To je dáno jak děvčatům, tak chlapcům.
 • Vakcína “Gardasil 9”. Tato vakcína je devět-valentní, to znamená, že působí proti 9 typům viru: 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52 a 58. Účinnost prevence rakoviny děložního čípku je od 98% do 100%.
 • Vakcína “Cervarix”. Tato vakcína tvoří imunitu proti 2 typům viru: 16 a 18.

Nespecifická profylaxe

 • Osobní hygienická opatření na veřejných místech
 • Zdravý životní styl, vysoká imunita
 • Správný režim práce a odpočinku
 • Střední tělesná výchova
 • Příjem vitamínů, ovoce, šťávy
 • Pouze jeden sexuální partner (v ideálním případě)
 • Používání kondomu během pohlavního styku

A nakonec – několik videí na téma materiálu, doporučené pro prohlížení.

Doporučuji také tyto materiály:

Pozor: pokud lékař neodpověděl na vaši otázku, odpověď je již na stránkách webu. Použijte vyhledávání na webu.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…