Odstranění papilomu na obličej

Odstranění papilomu na obličej

Obsah článku:

Odstranění papilomu na obličej

Papilomy na obličeji – z toho, co se objeví a jak se je zbavit bez následků

Jakýkoliv nádor na kůži je vnímán jako poctivý sex jako skutečná tragédie. Je obzvláště nepříjemné, když na obličeji jsou vícevrstvé, vypouklé a velmi viditelné papilomy, které nelze zakrýt žádným základem nebo zvýrazňovačem. Při jejich vzhledu vzniká mnoho otázek: co jsou to, jak nebezpečné jsou, jak mohou být odstraněny bez následků, který lékař bychom měli požádat o pomoc? Všechny problémy jsou zcela vyřešitelné a neměli byste paniku.

Co to je?

Existuje papilomavir, který lze nalézt ve zdrojích pod různými názvy: lidský papilomavirus, HPV, lidský papilomavir. Zahrnuje 5 rodů, 43 druhů, více než 170 kmenů (typů). Je to docela různorodé a běžné. Když se uvolňuje do těla, projevuje se formací na povrchu pokožky (a v různých částech těla). Mohou být bledě nebo jasně růžové, špinavě šedé, slabě zčernalé. Často připomínají miniaturní květinu s několika okvětními lístky. Může být kulatý sférický tvar.

Na tváři se nejčastěji vytvářejí papilomy na tenké kůži horního víčka. Často se však objevují na tvářích, v blízkosti nosu nebo úst. Bolest nezpůsobuje, ale esteticky kazí vzhled, vytváří dojem nešikovné pokožky. Takže touha žen zbavit se jakýmkoli způsobem je zcela srozumitelná. V moderním kosmetologii a medicíně je mnoho. Ale předtím, než budete bojovat s papilomy na obličeji, je žádoucí zjistit, který z obětí kmene viru jste se stali. Druh léčby může také záviset na typu nádoru.

Mějte na paměti. Není třeba si myslet, že pokud se infekce papilomaviru vyskytne sexuálně, nádory se nezobrazí na obličeji. Virus se šíří po celém těle a může se vyskytovat na jakémkoli místě a na jakékoli části těla.

Vulgar (sférické) papilomy na obličeji

Pečlivě se díváte na nádor na tváři, můžete vidět vlastnosti charakteristické pro určitý virus (existuje mnoho kmenů). Existují různé typy papilomů, z nichž některé jsou snadno léčitelné, jiné jsou obtížné. Jsou klasifikovány z několika důvodů.

Formulář viru

V infikované buňce může papilomavirus žít ve dvou formách:

 1. Epizomální (mimo buněčné chromozomy) je benigní forma.
 2. Introsomální, integrovaná (virus je vložen do buněčného genomu) je maligní forma.

První odrůda není nebezpečná pro zdraví, je snadno ošetřena a eliminována bez následků. Druhý může být znovu narozen do nádorového nádoru.

Podmíněně lékaři rozdělují všechny známé papilomaviry do následujících skupin:

 • neonkogenní;
 • onkogeny s nízkým rizikem;
 • středně a vysoce rizikových onkogenů.

Při diagnostice rakoviny je poslední skupina virů zjištěna v 90% případů.

V závislosti na druhu viru, věku nádoru, charakteristikách kůže, papilomů se liší barvou:

 • růžová: může být jasná a bledá, někdy se spojí s kůží;
 • bílé papilomy indikují porušení pigmentace v buňkách infikovaných virem;
 • špinavá šedá může ztěžovat diagnostiku kvůli podobnosti s bradavicemi;
 • hnědý: tento odstín označuje předpis novotvaru, který získal takovou barvu pod účinkem ultrafialového záření a buněčné mutace pod vlivem viru.

Hnědé papilomy na obličeji se snadno zaměňují s krtky, které vyžadují zcela odlišnou léčbu.

Vzhled

Ploché papilomy na obličeji

Obtížnost odstranění papilomů na obličeji bude do značné míry záviset na jejich vzhledu. Podívej se blíže na ně:

 • ploché papilomy jsou obtížným případem chirurgického odstranění, protože mají příliš velký prostor styku s pokožkou, proto se velmi často objevují stopy obličeje: jizvy, červené skvrny;
 • vulgární (kulovité) z tohoto hlediska je výhodnější, protože jsou obvykle připevněny k pokožce tenkou nohou, která je rychle a snadno odříznuta stejným laserem bez jakýchkoliv následků;
 • to samé platí pro filamentózní papilomy (v medicíně se nazývají akrochordy);
 • (vizuálně připomínající kohoutek) jsou vědeckým názvem kondylomu, což je velmi nebezpečné, protože se nejčastěji vyvíjejí do nádorových nádorů bez řádné a včasné léčby.

Po vyšetření a stanovení diagnózy lékař určí typ papilomu na obličeji a zjistí nejoptimálnější způsob jejich odstranění.

Na jedné straně jsou menší papilomy odstraněny rychleji než velké. Na druhé straně nejčastěji vylévají na tvář celé rodiny, tzn. Že je spousta. To ztěžuje jejich odstranění.

Jaké metody odstranění papillomů na obličeji vám budou přiděleny v klinice nebo v salonu, tak či onak bude záviset na charakteristikách různých typů těchto nádorů. Takže stojí za bližší pohled na ně. Současně přemýšlejte o tom, kde jste byli infikováni tímto virem.

Zajímavá skutečnost. V 90% případů po infekci papilomavirem se lidské tělo sama léčí po dobu jednoho roku, zatímco inkubační doba trvá.

Příčiny

Potřebujete vědět, jaké papilomy se objevují na obličeji, abyste se ochránili před nebezpečnými a viry provokujícími faktory. Po ukončení výuky doktor nebude schopen vysvětlit důvody: pouze vy sami je můžete identifikovat analýzou vlastního životního stylu.

Obtíž je, že inkubační doba může trvat od 2 týdnů do 2 let. Ve většině případů se nikdy nevykazuje sama nebo tělo samo-hojivé. Ale co když se zázrak nestane a tyto nepříjemné výhně se objeví na obličeji? Přemýšlejte o důvodech výskytu papilomů, které se vyskytly ve vašem životě za poslední 2 roky. Může dojít k infekci:

 • sexuálně, včetně análního sexu a kontaktů pohlavních orgánů;
 • domácí cestou – dotykem: nejčastějšími příčinami papilomů jsou nepřesnosti, nečistoty, nedostatečná hygiena na veřejných místech (toalety, bazény, lázně, tělocvičny);
 • virové infekce dochází jakýmikoliv oděrem nebo poškrábáním na těle;
 • prostřednictvím samoinfekce během epilace;
 • po infekci může být virus aktivován v lidském těle na pozadí snížené imunity, nejčastěji se vyskytuje během těhotenství, během puberty, po stresu, infekcích a hypotermii těla.

Vzhledem k tomu, proč se objevují papilomy, žena se bude vždy moci chránit před infekcí tímto virem. Prevence je v tomto případě velmi důležitá. Zabránění infekci může významně snížit riziko vzniku novotvarů. Pamatujte, že mohou růst na jakékoli části těla. Ale pokud je to tvář, bude velmi obtížné se schovat. Jediným řešením je chirurgické odstranění, protože konzervativní léčba není v tomto případě vždy účinná.

Existuje názor. Někteří vědci se domnívají, že snížená imunita je příčinou infekce u lidí s papilomavirem, jiní jsou již důsledkem toho. V této otázce stále není žádný konsensus.

Léčba léků

Radikální, poskytující 100% záruku obnovy, neexistuje léčba papilomavirem. Dosud nebyly zavedeny takové metody a léky, které tento virus zcela eliminují z těla zcela a bez zbytků. Můžete odstranit pouze důsledky – odstranění papilomů na obličeji a léčbu primárních stadií rakoviny. Ve vzácných případech pomáhají imunomodulátory, antivirotika, vitamíny.

Pomůže léčit papilomové bylinné přípravky k posílení imunitního systému:

 • ženšen;
 • pes vzrostl;
 • ořech;
 • tymián;
 • Lemongrass čínský;
 • kopřiva;
 • Eleutherococcus;
 • mořská kala;
 • bříza;
 • Aralia Manchu.

Léčba léků proti papilomaviru je omezena na jmenování syntetických imunomodulátorů a antivirových léků:

I když je taková léčba účinná, tj. Imunita je posílena a virus je vyloučen, stále musíte vyřešit problém s vnějšími projevy nemoci, které zůstanou, pokud nebude provedeno nic. Moderní estetická medicína nabízí odstranění papillomu na obličeji různými metodami v kosmetologii.

 1. Chirurgické profesionální odstranění papilomů je dost práce klenotů, protože to jsou malé formace, které je třeba odstranit z obličeje bez jizev a jizev. Je to velmi obtížné, proto se dnes tato technika používá velmi zřídka.
 2. Elektrokoagulace – spalování infikovaných buněk s nízkofrekvenčním proudem. Velmi bolestivá cesta.
 3. Nejpopulárnější metodou k dnešnímu dni je odstranění papilomů na obličeji pomocí laseru (tzv. Lazerokoagulyatsiya) – oxidu uhličitého nebo neodymu.
 4. Kryodistrukce s kapalným dusíkem (představují dva typy – aplikace a aerosol).
 5. Vyříznutí radiových vln. Umožňuje současné odebrání materiálu pro biopsii.
 6. Chemická moxibusce.

Pokud se obáváte takových zásadních metod eliminace, můžete použít externí antivirové látky. Používají se výhradně jmenováním specialisty. Proto je tak důležité vědět, který doktor zachází s papilomy na obličeji – to je dermatolog. Může předepsat následující léky.

 1. Speciální krém Aladar.
 2. Oxolinová masť s antivirovými a antiherpetickými vlastnostmi.
 3. Čínská masť San Fen Zhong a Pianping 999.
 4. Bylinná masť Stefalin.
 5. Panavir-gel.
 6. Masť Viferon.
 7. Cryopharma – zmrazovací lék, technika kryoestrukce.
 8. Super Cleaner
 9. Feresol – kauterizační roztok.
 10. Verrukatsid – kauterizující olejový roztok na alkohol.
 11. Lepící pásky pro odstranění papilomů.
 12. Salicylová masť s keratolytickým, antiseptickým, protizánětlivým účinkem.
 13. Krémový gel Malavit.
 14. Gel Antipapillom.
 15. Thuja olej.
 16. Antimikrobiální masť Betadin.

Jakákoli léčba – chirurgická a konzervativní, interní a externí – by měla být dohodnuta se specialistou. Jinak se nelze vyhnout komplikacím a nežádoucím účinkům. Mnoho žen, které čelí tomuto problému, má zájem o to, zda je možné v principu odstranit papilomy na obličeji, neboť informace jsou rozšířené o velkém riziku vývoje nádorů během chirurgických zákroků. Pokud je operace prováděna zkušenými odborníky na dobré klinice, není důvod se bát. Ale než se léčíte léky s lidovými léky, měli byste vážně myslet: je riziko komplikací příliš velké?

O velikostech. Nejčastěji se na obličeji vytvářejí malé papilomy ve formě papil. Ale existují případy, kdy rostly na velikost 8-10 cm v průměru.

Léčba lidových léků

Samotná léčba s lidovými léky je vyloučena, protože to nejčastěji vede k přesně opačnému výsledku: papilom na obličeji se zvětší, zahnívá se tkáň a dochází k rozsáhlé nekróze. Aby se tomu zabránilo, je zaprvé třeba, aby byla 100% jistá, že jde o papilomatózu; a za druhé, požádat odborníka o stanovisko a získat od něj svolení používat konkrétní předpis tradiční medicíny. Ne všechny jsou stejně účinné.

 • Celandine, pelyně

Nejčastěji se doporučuje použít kandidátem nebo pelyněm k odstranění papilomů. Ale jestliže jedovatá šťáva z těchto rostlin je opravdu dobrá pro odstranění nádorů na pažích nebo na zádech, pak nebudete schopni vyčistit tvář tímto způsobem: jizvy a jizvy zůstanou.

Cauterizace s roztoky obsahujícími alkohol (včetně běžně dostupného salicylového alkoholu) vede k nadměrné suché kůži a podráždění a následně k rozsáhlému zánětu.

 • Ocot, peroxid vodíku, citronová šťáva
Odstranění papilomu na obličej

Méně traumatické je použití octa, peroxidu vodíku a citronové šťávy. Musí však být schopni aplikovat. Před aplikací zředit vodou v poměru 1: 1 (koncentrovaný produkt může způsobit vyhoření tkáně). Použijte tečkovaný, přímo na papilom. Důkladně dodržujte dávkování – ne více než 1 kapku. Je třeba si vzpomenout na důsledky takového pálení – ošetřená oblast může být světlejší než zbytek pokožky.

 • Ricinový olej

Nejbezpečnějším prostředkem pro léčbu papilomů na obličeji je ricinový olej, který obsahuje kyseliny, které hoří virové novotvary. Kapalina musí být zahřátá, měla by být dostatečně namazaná, a pak byla utěsněna náplastí přes noc. Léčba je prováděna denně po dobu 2-3 týdnů. Obvykle trvá mnohem méně času.

Další bezpečná metoda – aplikace surových brambor, změněné na bramborovou kaší. Můžete přidat 1 kapku peroxidu vodíku na 1 čajovou lžičku základního činidla. Použijte 20 minut, 2 krát denně.

 • Vepřový tuk a česnek

Smíchejte stejné množství roztaveného sádla a mletého česneku. Aplikujte na papilom, zajistěte sádrou. Změňte obvaz každých 5 hodin. Tato metoda má několik negativních bodů. Česnek může způsobit silné zarudnutí a zánět tkání. Obvaz se musí nosit nepřetržitě po dobu 3-4 dnů – respektive po celou dobu, kdy musíte být doma.

 • Mýdlo na praní

Navzdory skutečnosti, že mýdlo je velmi často používáno k domácí léčbě bradavic, papilomů a dalších nádorů obličeje, dermatologové nedoporučují použití. Zatímco tření růstu s tímto nástrojem je velmi vysoké riziko zranění. Navíc, po 3-4 dnech takových postupů se papilom začne zanícovat. Při správném průběhu léčby to povede k rychlému vysychání nádoru. Ale není neobvyklé, že to skončí tkáňovou nekrózou.

 • Prostředky pro zvýšení imunity

Pokud se na obličeji a těle nekonečně vytváří mnoho papillomů, musí být imunitní systém těla udržován. K tomu musíte vypít odvar a infuze léčivých bylinek – kopřivu, list vlašských ořechů, kořen pampelišky. Jezte více potravin bohatých na vitamín C – citrus, sladký pepř, černý rybíz.

Nejobvyklejším, ale zároveň nejnebezpečnějším způsobem, jak odstranit papilomy z obličeje, je vázat je hedvábnou nití nebo vlasy. V 95% případů končí nekróza tkáně.

Chcete-li efektivně a rychle odstranit papilomy na obličeji doma, potřebujete lékařské povolení k použití určitého lidového léku. Jinak to nejčastěji končí komplikacemi a vedlejšími účinky. A pak bude vyžadovat vážné a dlouhodobé zacházení.

To je zajímavé. Závitové papilomy na obličeji se nejčastěji vytvářejí na víčkách a u žen po 40 letech. Neexistuje žádné vědecké vysvětlení pro tak zvědavý fakt.

Komplikace

Lékaři doporučují odstranit papilomy co nejdříve po jejich prvním vzhledu. Za prvé, sníží se pravděpodobnost dalšího šíření viru. Za druhé, sníží riziko zranění těchto nádorů, což může mít vážné následky. Mezi ně patří:

 • nejvíce nežádoucí vývoj událostí je tkáňová malignita, když buňky získají vlastnosti maligního nádoru;
 • Jedním z vedlejších účinků odstranění papillomů na obličeji je šíření viru do okolních tkání, tj. Jeho růstu;
 • během operace může být postižená oblast také poškozena;
 • díky neustálému traumatu papilomů mohou růst do rozsáhlého zánětu, což může vést k tkáňové nekróze;
 • z téhož důvodu může být pozorováno další šíření viru v obličeji, – vyrážka se zvýší.

Aby se zabránilo nebezpečným důsledkům, lékaři doporučují, aby se rychle zbavili papilomů na obličeji a nejlépe pomocí odborníků. Domácí ošetření a lidové prostředky jsou používány pouze tehdy, pokud jsou schváleny ošetřujícím lékařem. Aby nedošlo k útěku nemocnicemi a lékárnami při hledání zázračných prostředků, měl by být věnován více času předcházení nemoci.

Další informace. Mnoho zdrojů naznačuje, že papilomy jsou neškodné novotvary, které mají benigní vlastnosti, to znamená, že nejsou rakovinové. Vzhledem k tomu, že kmeny papilomaviru mohou být onkogenní, nic jim neznemožňuje přejít z kategorie, která není nebezpečná, do kategorie maligních nádorů.

Prevence

Problém, jak se zbavit papillomů na obličeji, je velmi závažný problém pro každou ženu, která je konfrontována s tímto virem. Proto je prevence této kosmetické defekty důležitá. Navrhuje řadu opatření, která mají být dodržována po celý život:

 • bariérová antikoncepce ve formě kondomu, i když neposkytuje 100% ochranu před infekcí, protože ne všechny oblasti kůže jsou izolovány, když partneři přicházejí do kontaktu;
 • dodržovat hygienická pravidla;
 • když obdržíte na těle škrábance nebo oděrky, okamžitě jej ošetřete antiseptikem, dezinfikujte ho, zabraňte pronikání nečistot;
 • zabránit poškození kůže během epilace;
 • neustále zlepšovat imunitu.

S moderní úrovní vývoje kosmetologie a estetické medicíny, problémy odstranit papilomy na obličeji neexistují. Různé techniky a léky nezanechávají žádné stopy po mikro-operacích. Ženy by zároveň měly chápat, že čím dříve se obrátí na odbornou pomoc a že se nebudou snažit dělat to sami doma, tím více šancí zbavit se těchto nádorů bez následků. A pokud je věnována více času prevenci, tento virus se nikdy nedotkne vaší hezké tváře.

Odstranění papilomu na obličej

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…