Papilomové spreje

Papilomové spreje

Obsah článku:

Přehled nejúčinnějších léků pro papilomy

Jedním z nejčastějších onemocnění pokožky člověka je papilomavir, který se může projevit jako bradavice, bradavice nebo papilomy. K dnešnímu dni existuje několik desítek druhů a kmenů tohoto viru, z nichž každý vyžaduje zvláštní přístup a léčbu.

Výskyt onemocnění, její diagnóza

Papilomavírus – onemocnění horní vrstvy epidermis, které se projevuje ve formě nádorů. V některých případech postupuje lidský papillom a pokrývá většinu kůže. Obecně platí, že onemocnění má kosmetologický charakter, ale vytváří mnoho nepříjemností. Dnes existuje mnoho papilomavirových produktů, které jsou volně prodávány v lékárnách, to jsou skupiny mastí, krémů, sprejů, tablet, injekcí a různých inovativních chladicích systémů.

Novotvary mohou mít jiný tvar, tloušťku a pokrývají různé oblasti pokožky. Současně může být člověk infikován několika typy viru. Před léčbou byste měli konzultovat lékaře, který dokáže přesně diagnostikovat typ papilomu a předepisuje nejúčinnější průběh léčby. Také pouze lékař dokáže stanovit maligní formace pomocí buněčných vzorků pro biopsii a laboratorní testy.

Léčba papilomů

Moderní farmaceutický průmysl nabízí širokou škálu léků a různých látek pro papilomy, které se objevují na horní vrstvě epidermis a sliznic, včetně tlustých oblastí. Pro účinnější léčbu je nutné znát typ a typ viru. Prvotní známky papilomaviru se zpravidla objevují na kůži několik týdnů nebo měsíců po infekci. Je také důležité poznamenat, že onemocnění má virový původ, takže je často nutné podstoupit léčbu, protože vnější projevy jsou jen symptomem. Pokud se nezúčastníte léčení progresivní nemoci, může se tento stav zhoršit na genetickou úroveň, v této fázi je léčba téměř nemožná. Odstranění papilomů může trvat dlouho, zejména pokud je postižená oblast značně rozsáhlá.

Důležité: doma se nedoporučuje používat výrobky, které jsou určeny pro ambulantní léčbu.

Papilomová masť

Velmi často se používají léky proti papilomaviru ve formě mastí. Papilomová masť, která se nejčastěji používá:

 • Veregen – přípravek určený pro vnější použití, je široce používán při léčení papilomů lidských genitálií – genitálních bradavic. Nepoužívejte lék na sliznicích, v oblastech s přecitlivělostí kůže nebo na místech s drobnými poraněními. Má redukční účinek, má kauterizační účinek, který přispívá k nekróze virových buněk. V procesu používání produktu se usuší, přemění se na kůru, která se postupně odlupuje.
 • Oxoline – mast protivirový účinek, který je běžným způsobem přiřazena dermatology v léčbě onemocnění. Také znamená, že vykazuje antiherpetické působení. Doba aplikace závisí zpravidla na stupni poškození kůže a může trvat dva měsíce. Léčba oxolinovou masti je předepsána pro různé projevy viru, více o tomto v tomto článku.
 • SAN FEN ZHONG – Chinese mast na bradavice, který je vhodný pro lokální léčbu malých oblastí postiženou kůži. Protože nástroj má vypalovací efekt, můžete se hořet doma. Hlavním vlastnictvím nástroje je také antivirový efekt. Nástroj se nanáší na 3 až 4 minuty a poté se omyje teplou vodou. Výsledek léčby je patrný po 5 – 7 dnech. Tento lék na papilomy často používá kosmetologové.
 • Viferon je léčba papilomu, která se dodává ve formě gelu, masti a čípků. Léčba má jedinečný imunomodulační účinek, který umožňuje aktivovat nárůst leukocytů a urychlit přirozený boj proti viru. Viferon má také antivirový účinek, je předepsán v kombinaci s antibakteriálními tabletami a hormonálními léky.
 • Salicylová masť má keratolytický účinek, používá se k lokální léčbě papilomů. Nedoporučuje se používat výrobek na obličej. Ukazuje antibakteriální účinek a má protizánětlivý účinek. Je třeba rozmazat nádor s mastí 2-3krát denně po dobu několika týdnů.
 • Stefalin – droga sestává výhradně z aktivních rostlinných složek, je založena na kořenech, květenstvích a bylinkách, ze kterých je roztok připraven. Stojí za zmínku, že bylinné přípravky mohou eliminovat pouze vnější projevy choroby a nebránit problém na buněčné úrovni, aniž by zničily virus, který je příčinou dermatologických nádorů.

Krémy, gely a spreje z papilomů

V lékárnách se kromě léčivých papilomových mastek nabízí široká škála různých krémů, sprejů a topických gelů, které pomáhají zbavit se kožních lézí jak doma, tak i během ambulantní léčby.

 • Panavir – léčivý gel nebo sprej na odstranění bradavic, bradavic a papilomů, má imunomodulační vlastnosti, ovlivňuje virus, a to nejen kožní projevy. Když je aplikován, není na několik dní omýván a na úrovni buněk je nadále hluboce ovlivněn. Léčivo se používá k léčbě kůže, sliznic úst a laryngu, genitálií. Základem produktu jsou přírodní eucalyptové éterické oleje a kolečka, které zmírňují působení aktivních složek.
 • Malavit je kombinovaný přípravek založený na kombinaci gelu a krému. Přípravek je vhodný pro léčbu velkých oblastí kůže postižených lidským papilomavirem. Nástroj se používá každý druhý den, těsně obaluje místo nanášení fólií nebo polyethylenem, upevňuje nahoře bandáží a fixuje pomocí omítky, aby bylo dosaženo pozitivního účinku.
 • Aldara – krém, široce používaný při léčbě genitálních genitálních bradavic. Určeno jako pomůcka pro externí použití. Má imunomodulační účinek.

Antivirová tableta a injekce

Kromě drog z vnější činnosti je velmi důležité podstoupit léčbu na vnitřní úrovni, která postihuje přímý zdroj viru, a nejen jeho projevy.

 • Isoprinosin je imunomodulační léčivo, které je předepsáno pro léčbu papilomaviru. Léčivo má formu tablet, zlepšuje syntézu na úrovni buněk a má přímý účinek na papilomaviry, používá se při léčbě všech typů projevů onemocnění, bez ohledu na rozsah poškození.
 • Acyclovir je léčivý prášek, který se nejdříve rozpustí ve vodě. Lék bojuje proti viru na buněčné úrovni. Změní DNA viru, čímž blokuje jeho další vývoj a zcela zabraňuje progresi onemocnění bez nežádoucích účinků na lidské tělo.
 • Imunomax – injekce přispívají ke zlepšení imunitní ochrany, k tvorbě protilátek, které se aktivně podílejí na boji proti viru.

Řešení, chladiva a další účinné prostředky proti HPV

Velmi často se v ambulantní léčbě lidského papilomaviru (HPV) používají roztoky, které mají cauterizační účinek, čímž úplně zničí tvorbu a odstraní ji. Základem řešení je fenol aktivní složky, může při nesprávném použití způsobit rozsáhlé popáleniny, proto je doporučuje jej používat pouze pod odbornou kontrolou a v souladu se všemi standardy prevence. Nejoblíbenější řešení založená na fenolu:

Použití lyapisného tužku má podobný účinek, hlavní aktivní složkou produktu je dusičnan stříbra, který způsobuje nekrózu buněk v oblastech vystavení účinkům.

Velmi oblíbené jsou také mrazové systémy, jsou velmi účinné v boji proti papilomavirům. Takové nástroje pracují na principu chlazení na principu zamrznutí dusíkem. Jedním z nejoblíbenějších léků je Creopharma.

Nejúčinnější způsob odstranění papilomů spaluje jódu nebo 30% roztok peroxidu vodíku. Ale tato metoda může způsobit vyhoření zdravých buněk.

Stojí za zmínku, že lék na papilomy může zastavit progresi onemocnění, zabránit šíření a genetické změně, ale bohužel není možné úplně zbavit viru. K dnešnímu dni existuje mnoho nástrojů, které pomohou eliminovat projevy HPV, možná brzy vědci budou schopni zlepšit léky a úplně zastavit šíření této nemoci.

Epigen, sprej

 • Amonný glycyrrhizinát
 • Glyciram
 • Kyselina glycyrhizinová
 • Epigenes labial

Průměrná online cena *: 942 r.

Návod k použití

Léčivo je k dispozici ve válcích o objemu 15 ml nebo 60 ml, vybavených vhodnými postřikovači, které pomáhají zpracovávat poškozený povrch. K přípravku je připojena další rozprašovací tryska pro intravaginální použití.

Farmakologické vlastnosti

V srdci spreje je aktivní složka – kyselina glycyrrhizová. Složení léku jsou pomocné kyseliny a voda.

Terapeutické roztok má světle hnědou barvu a specifický zápach.

Vlastnosti kyseliny glycyrrhizové

Aktivovaná kyselina glycyrrhizová je látka získaná z kořenů sladkého dřívě. Tato rostlina má léčivé vlastnosti a výsledná kyselina zvyšuje tvorbu interferonu, jejíž zvýšené množství aktivuje imunitní odpověď těla proti rezistentním typům patogenů, především proti virům.

Jemně postihuje slizniční tkáně, kyselina nevede k patologickým změnám v kůži, ale spíše je obnovuje a ničí různé patogeny patologických procesů.

Kyselina glycyrrhizová je zvláště aktivní proti lidskému papilomaviru, herpes zoster a cytomegaloviru.

Má schopnost inhibovat syntézu prostaglandinů, což vede ke zmizení nádorů a obnovení kůže.

Způsob aplikace

 1. Před odstraněním kondylomů se léčba provádí třikrát denně, a to i nadále, dokud neuplyne doba etiotropní léčby.
 2. S destrukcí buněk a tkání novotvarů papilomaviru se zpracovávají 5krát denně po dobu nejméně 10 dnů až do úplného uzdravení.
 3. Aby se předešlo zhoršení onemocnění, léčba se provádí 3krát denně po dobu jednoho měsíce.
 4. V případě infekce genitálního herpesu a cytomegaloviru se léčba postižených míst provádí externě a intravaginálně. Průběh léčby je 14 dní 5x denně.
 5. Po ukončení exacerbace se sprej aplikuje nejméně 10 dní – 3krát denně.

Preventivní léčba

 1. Pro prevenci vývoje a růstu papilomů se doporučuje, aby byla léčba prováděna postřikem před a po pohlavním styku. Aby se zabránilo výskytu herpesu, ošetřují se místa jejího konstantního vyrážky
 2. 3krát denně se ošetřuje za přítomnosti provokujících faktorů. Snížení ochranných funkcí těla nastává během stresu, extrémní hypotermie, ostrého přehřívání v sauně nebo v lázni.
 3. Herpes virus se objeví po ARVI. Léčba antibiotiky a cytostatika může způsobit bolestivé puchýře na kůži.
 4. Ženy, které mají zabránit vyrážce genitálního herpesu během menstruace, se doporučuje provést léčbu vnějších a vnitřních pohlavních orgánů. Toto je zahájeno od 18. do 20. dne menstruačního cyklu a až do konce vypouštění. Sprej se používá dvakrát denně.

Nežádoucí účinky

Někdy dochází k lokálním alergickým reakcím, může se objevit kontaktní dermatitida. Může dojít k individuální intoleranci účinné látky nebo složek léčivé látky. Pak je droga zrušena. Neexistují žádné kontraindikace.

Dopad léku na těhotné a kojící matky

Lék je bezpečný a neovlivňuje plod a kojení.

Pravidla použití

 1. Před rozprašováním musí být obsah aktivně promíchán protřepáním lékovky.
 2. Rozstřikování kapaliny na povrch se provádí přidržením válce ve svislé poloze ve vzdálenosti 4 až 5 cm. Pro dosažení požadovaného množství kapaliny stačí 1-2 otáčky ventilu.
 3. Intravaginální užívání léku je možné se speciální tryskou. Jeho konstrukce umožňuje zavlažování vnitřních pohlavních orgánů jednotnou vrstvou. V poloze na levé straně se do vagíny zavede speciální tryska a pak se provádí zavlažování.
 4. Po léčbě se doporučuje, abyste si lehli, s nohama zvednutou na chvíli, aby lék mohl jednat.
 5. Muži, kteří tuto drogu užívají, by ji měli injektovat do močové trubice. Po použití je hubice okamžitě omyta mýdlem a tekoucí vodou a uložena ve speciálním vaku.

Zanechte svou připomínku v komentářích!

* – Průměrná hodnota mezi několika prodejci v době sledování není veřejnou nabídkou.

7 komentářů

Je možné, aby muži používali epigen intimní sprej při vývoji papilomů na penisu? Pokud ano, jak často?

Můžete to udělat třikrát denně. Ale to je jen pro prevenci růstu a šíření. Papillomy musí být odstraněny.

Je divné, že na stránkách těchto informací jsem vyčistil Epigen nástřikem prvních příznaků drozdů a poté, co jsem šel k lékaři, jsem ho použil v komplexní léčbě, a tak vyléčil drozd + pomocí papilomů, aby se infekce nerozvinula a nerozšířila.

Lékař předepsal přípravek Epigen při léčbě cervikálního zánětu. Aby nedošlo k nepohodlí během zavlažování, musely být okraje trysky vloženy.
Po zavlažování vám doporučuji, abyste se na žaludku valili a chvíli si lehněte.

Předal analýzu na HPV … odhalil 18. typ … Po léčbě se objevilo 16, je to možné?

To rozhodně není způsobeno léčbou. Stává se, i když ne často, že testy neukazují vše.

Epigeny nejen mi nepomohly, ale také začaly způsobovat nějaký zápach zápachu … to vypadalo jako jód s vodou …

Nechte své názory na drogu Zrušit odpověď

Oblíbené:

Volné lékařské poradenství

Bez triku. Prostě nechte svou otázku v komentářích a specialisté na ni odpoví.

Plný seznam (více než 150 položek) s cenami, pravidelně aktualizován.

Identifikujte houbu podle fotografie

Kdy jít k lékaři? Nabízíme, abychom zjistili, jak vypadá houba nehtů v různých fázích.

Mohu lék za 1 den? Typy, jak se vyhnout infekci, způsoby přenosu, léky.

Mohu lék za 1 den? Typy, jak se vyhnout infekci, způsoby přenosu, léky.

Jak odstranit bradavice sami?

Bradavice u dětí, papilomy a kondylomy u dospělých, co je nebezpečí jejich odstranění doma?

Trush u žen

Kožní nebo vaginální kandidóza není známa každé druhé ženě.

Dermatitida: fotografie a popis

Je možné, že místo na kůži vůbec není houbou. Porovnejte fotky a ujistěte se.

Pokud se vyskytne charakteristická vyrážka, je třeba, abyste u lékaře, nebo alespoň do lékárny, běželi.

Kandidóza u mužů

Z nějakého důvodu se zástupci silné poloviny lidstva domnívají, že drozd je výsadou žen, ale není tomu tak.

Jak zacházet s houbou

Seznam léčiv pro různé druhy hub. Masti, krémy, laky, svíčky, tablety – srovnání, recenze, náklady.

Test pro lékaře

Otestujte své znalosti dermatologie, pokud jste odborník nebo student.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…