Pes má papilom v uchu

Pes má papilom v uchu

Obsah článku:

Pes má papilom v uchu

Papilom u psů: příznaky a léčba

[su_spacer size = “0”] Mnoho majitelů si všimne neobvyklých výrůstků ze svých domácích mazlíčků a to je pro ně velice děsivé. Ve vzhledu nejsou papilomy a pravda příliš příjemné, ale nebojte se, protože jsou benigní novotvary.

Co je virus psích papillomů?

Papilom u psů je onemocnění, které lze přenášet z jednoho zvířete na druhé. Venku je tento růst něco podobně jako květenství květáku. Pokud je bradavice zraněna, začne se krvácet.

Tyto novotvary mohou růst jak přeplněné, tak odděleně. Papilomy jsou nebezpečné pouze tehdy, pokud brání procesu konzumace jídla, protože pak pes bude jíst špatně a hodně zhubnout. Bradavice obvykle rostou v citlivých místech: nos, rty, dásně, oční víčka.

Tento virus se může objevit u každého psa s oslabeným imunitním systémem, ale nejčastěji se vyskytuje u takových plemen: knírač, kokršpaněl, teriéři.

Příčiny papilomu a rizikové skupiny

Důvod vzniku tohoto onemocnění je jeden – virus se dostal do rány a trhliny přítomné na kůži nebo ústní sliznici. Virus vstupuje do buněk bazální vrstvy a nové buňky se pohybují do epitelu, kde pod vlivem papilomavirového proteinu buňky dále rostou a množí se. V souvislosti s tímto a růst nádorů je tvořen.

Symptomy a průběh onemocnění

Zjistěte nástup papaloomu u psů možné následující příznaky:

 • pes má malou bradavici na rtu, víčku, dásně, ústech, uchu nebo očí, který stále aktivně roste;
 • pokud se neléčí, zvyšuje se počet papilomů, objevují se na nosu, v ústech, na víčkách;
 • v první fázi je bradavice kulatá a hladká, jak se vyvíjí, její povrch se stává drobnější;
 • v pozdních stádiích onemocnění zvíře zažívá nepohodlí, odmítá jíst, protože papilomy aktivně rostou v ústech.

Jak léčit a odstranit papilomy u psů

Léčba onemocnění je poměrně jednoduchá. Doma můžete těsně zabalit bradavku pod kořeny, po několika dnech zmizí nádor a zmizí. Pokud pes nedosáhne jazyka papilomatu, můžete jej jemně namazat šťávou z celandinu.

Pokud je mnoho bradavic, nebo jsou v ústech, veterinární lékař předepíše novokainové injekce 0,5%, což se provede během 3 dnů (dávka se vypočte individuálně). Někteří lékaři cvičí očkování. Za tím účelem vydávají papilomové psy lék, který se zvíře podává dvakrát s přestávkou 10 dnů.

Prevence papilomaviru u psů

Pokud má váš mazlíček papillomatózu, pravděpodobnost opakované infekce je velmi malá, ale stále je lepší dodržovat preventivní opatření:

 • Posílení a zlepšení imunitního systému vašeho zvířete (dlouhé procházky, kvalitní výživa, vitamíny);
 • pokud si u jiného psa všimnete papilom, nedovolte svému zvířeti, protože virus je přenášen přímým kontaktem;
 • pravidelně si prohlédněte své zvíře kvůli růstu, protože nejjednodušší způsob, jak se je zbavit, je v rané fázi vývoje.

Video o papilomu u psů

Zveme vás ke sledování videa, ve kterém se dozvíte jednu z oblíbených metod pro odstranění papilomu u psů.

Symptomy a léčba papilomu u psů

Existuje osm typů virů, které mohou způsobit vývoj psilomu u psů. Benígní růst je zaznamenáván stejně často jako u lidí. Proč se objevili? Jaké jsou příznaky papilomatózy? Je to nebezpečné pro domácího mazlíčka a jeho majitele? V tomto článku se budeme snažit odpovědět na všechny vaše otázky.

Jaké jsou příčiny růstu?

Druhy specifické nádory jsou vysílány několika způsoby. Lidé mohou být nositeli nemoci. Poté, co pohladil nemocného psa, je papillomatóza převedena na srst zdravého zvířete. Patogen proniká citlivou bazální vrstvou zvířete, pokud má kůže trhliny, rány nebo jiné poškození, virus rychle začne postupovat. Viriony papillomatózy se přenášejí během injekcí, během nichž veterinář použil nesterilní jehlu.

K získání takového onemocnění může být zvíře přemístěno na místa masové chůze psů. Inkubační doba před nástupem prvních symptomů onemocnění trvá až dva měsíce. Příčiny progrese a násobení bradavic mohou být různé. Přenáší se prostřednictvím běžných položek pro domácnost.

Tato patologie je přítomna v těle většiny psů, ale mnoho z nich neukazuje, protože zvíře obdrží všechny potřebné vakcíny, majitel monitoruje čistotu zvířete. Uvolnění nemoci z hibernace vyvolává tyto faktory:

 • silný stres;
 • oslabení imunity v důsledku jiné patologie;
 • užívání silných léků.

Mnoho virů z rodiny Papillomaviridae způsobuje papilomatózu na kůži zvířete.

Je to důležité! Věk psa je také důležitý, čím starší je, tím je pravděpodobnost papilomů vyšší kvůli oslabené imunitě.

Jak jsou papilomy – fotografie

Papilomy u psů na těle jsou papilární. Zvířata, která se nacházejí v mateřském mlýně, se často touto nemocí potají. Benící růst se objevuje po celém těle, včetně úst. U domácích mazlíčků se vzdělávání obvykle nachází v ústní dutině, protože je to jen zřídka zpracovaná. Proto je ústní dutina jednoduše útočištěm pro bakterie a viry různých původů. Vzhled bradavic lze určit na základě známky:

 • růst roste růžově nebo hnědý;
 • papilom, který se objevil již dávno, lze snadno určit, je drsný a drsný;
 • pes jí špatně;
 • jsou potíže s polykáním jídlem – to znamená, že problém byl lokalizován v ústní dutině.

Kůže okolo růstu je červená. Pokud se zvíře dotkne či štětce formace, začnou krvácet a může se vytvořit hnis. Samozřejmě, mazlíčko si stěžuje na symptom bolesti, ale protože nám o tom pes nemůže říct, začne kňoučet. Některé typy papilomaviru se znovu zrodí do nádorového nádoru. V tomto ohledu jsou příznaky intoxikace. Zhoubení zvířat, zvracení, zvýšená tělesná teplota.

Tvorba benígního růstu očních víček vede k jeho otokům a zarudnutí. V budoucnu může pes prožívat problémy s viděním, oko se začne trhat. Fotografie zvířat trpících touto chorobou způsobují škody, které můžete vidět pro sebe prohlížením fotografií našich malých bratrů.

Dávejte pozor! Když zvíře vychází, odvrací se od slunce. K tomu dochází, protože zvíře trpí fotosenzitivitou způsobenou papilomem na oku.

Při formování růstu na labce je pes těžké chodit. Při chůzi pokrčí nebo odmítá vůbec vstát. Také zvíře se může pohybovat po třech nohách, aby se nespoléhalo na bolavou končetinu. V uchu, na rtu mohou vznikat benigní nádory.

Je nemoc přenášena na člověka

Majitelé domácích zvířat se zajímají pouze o jednu otázku: “Je infekce způsobená lidským papilomavirem přenášena na člověka ze psů?”. Je známo, že v osobě se nezjaví benígní nárůst, jestliže ho mrví, koupí nebo krmí.

Riziko infekce psa zcela chybí. Faktem je, že infekce člověka způsobené infekcí papilomaviru a člověka mají odlišnou původu. Pokud má pes toto onemocnění, můžete si být absolutně jistý o tom, jak děti a sebe. Patologie není přenášena ze zvířete na člověka.

Nákazlivé onemocnění nebo ne

Již jsme tuto otázku objasnili, pokud jde o přenos benigních růstů na člověka. Nemoc je nakažlivá mezi zvířaty. Nosič viru může být člověk. Nakládání infikovaného zvířete a potom zdravého mazlíčka nese virus.

Je to důležité! Psi se mohou navzájem infikovat. Nemoc není přenášena na kočky, krávy nebo jiná zvířata. Patologie papillomaviru se přenáší pouze mezi psy.

Metody léčby infekce u zvířat

Odstranění papilomů u psů se provádí v lokální anestézii. Váš mazlíček můžete uložit z nepříjemného onemocnění několika způsoby:

 • kryochirurgie;
 • chirurgická excizie;
 • elektrokoagulace;
 • laser

Léčba choroby lidského papilomaviru chirurgickým odstraněním provádí veterinární lékař. Často se provádí chirurgická excizie, protože je nejvíce dostupná a bezpečná metoda pro zvíře a zbaví ho bradavice. Po rychlém odstranění bradavice je nutná řádná péče a pravidelné úpravy obvazu.

Přirozená odolnost zvířete se zvýší imunomodulátory. Jsou předepsány pro zlepšení imunity domácího mazlíčka. Stimulanty se používají jako doplněk hlavního léčebného prostředku. Dobře usazen:

Nejlepší při léčbě papilomatózy je fosforil. Tento léčivý přípravek se používá v dávce 3 ml na 10 kg hmotnosti, používá se denně 1 krát. Průběh léčby je 5 dní. Fosprenil se používá k léčbě benígních růstů v dutině ústní. Po 1,5-2 měsících je nutné léčbu opakovat.

Terapie domácí chorobou

Domácí ošetření zvířete není vítané veterináři. Pokud je však tvorba malá, může být onemocnění léčeno samo o sobě, aniž by se jednalo o lékaře.

Pozor! Nepřehánějte ji domácí terapií, pokud se zhorší stav zvířete, neměli byste experimentovat. Je lepší kontaktovat veterinární kliniku.

Jak zacházet doma a co? Pokud mohou být pro vnější použití použity malé papilomy. To se nazývá “Papilloma mast”, zajíc, kráva, pes a kočka jsou na obalu.

Doporučuje se léčba přípravkem Novocain. Schéma léčby tímto nástrojem: 0,5 ml léčiva s koncentrací 0,5% se podává na 1 kg tělesné hmotnosti zvířete. NovoCain se používá k intravenóznímu podání. Celkově budete muset provést 3-5 procedur s intervalem 3-4 dnů.

Můžete také svázat růst lněnou nití, po chvíli se změní na červenou a začne se trápit a za den nebo dva papilomy nebudou. Doma můžete léčit onemocnění tím, že si oblékáte neškodnou formu česneku. V této situaci pomáhá komprese z strouhaných bobulí. Berry se zkroucil v mlýnku na maso, nasedl na gázu a zabalil kloub. Je nutné změnit bandáž 3-4krát denně.

Příčiny vzniku a léčby papilomu u psů

Lékař zná u 8 psů osm typů papilomaviru. Tyto mikroorganismy způsobují papilomatózu, což je onemocnění, při kterém se na kůži a sliznici vytvářejí papilomy. Některé kmeny viru jsou přenášeny od nemocného jedince k zdravému.

Co to je?

Pes má papilom v uchu

Papilomy jsou jednotlivé neoplasmy různých velikostí. Máte vzhled malých volných bradavic kuželovitého tvaru. Uvnitř jsou pronikány krevními kapiláry, proto jsou snadno poraněni a krvácet.

U mnoha papillomů je diagnostikována papilomatóza. Benígní nádory jsou častější u psů v mladém věku. Novotvary umístěné v ústech zvířete (na jazyku, dásně, rtu, tváři) jsou infekční a mohou být přenášeny jinému člověku. Ve vyšším věku může pes mít na uších, na oku, na víčku, na krku, na nohách papilomy. Jsou hustší, nadržené a nepředstavují nebezpečí pro okolní psy.

Co může pocházet?

Viriony papillomatózy jsou přenášeny kontaktem s nemocným zvířetem. To platí zejména pro chovatelské stanice, kde jsou všichni psi drženi v omezeném prostoru. Kočka může dostat virus přes nesterilní jehly, když je injekčně podán, v oblastech pro pěší chůze, pomocí předmětů obecné péče. Doba inkubace trvá až 2 měsíce.

Kauzální činidlo onemocnění proniká citlivou bazální vrstvou sliznice prostřednictvím drobných poranění a trhlin. V hostitelských buňkách se virus začne aktivně proliferovat a pohybuje se směrem k epiteliálním vrstvám kůže. V průběhu svého života virion hodí do zachycených tkání speciální transformující proteiny. Dávají buňce možnost více dělení a růstu a přeměňují ji na nádor. Výsledkem jsou papilární papilomy, které se objevují na povrchu.

U většiny psů je virus přítomen v těle, ale nezjavuje se. Výstup z latentního stavu může způsobit silný stres, oslabení imunitního systému po užití silných léků.

Symptomy papilomatózy

První projevy viru jsou zaznamenány u psů ne starších 4 let. Papilomy se vyvíjejí na rtech a při absenci léčby se rozšiřují po celé dutině ústní. Možná vzhled nádorů v krku. K identifikaci tohoto onemocnění můžete vidět fotografii v odborné literatuře.

V počátečním stádiu vývoje mají papuly hladký, dokonce růžově zbarvený povrch a zaoblený tvar. V průběhu času se nemocné buňky rozšiřují a vytvářejí velké nerovné “bradavice”. Další vývoj onemocnění je charakterizován výskytem solitárních papilomů na očních víčkách, oční spojce a na kůži psa. V klinické praxi zaznamenávali veterinární lékaři případy lézí sliznice jícnu a kůže kolem nosu.

Při několika vyrážkách v ústech je bolestivé, aby pes žvýkal a pije. Majitel si může všimnout stopy krve na jídle, odmítnutí psa jíst pevné potraviny a ztráta hmotnosti. Když papilomy dosáhnou impozantní velikosti, je pro psa těžké uzavřít čelisti, neoplasmy jsou neustále zraněny a stanou se branou pro proniknutí nových infekcí. Často se papilomatóza komplikuje přidáním bakterií a hub (kandidóza).

U starých a oslabených zvířat se mohou papilomy degenerovat do karcinomu šupinatých buněk – maligního novotvaru.

Co dělat, když pes má papilomy?

V převážné většině případů onemocnění probíhá snadno a končí spontánním zotavením. Pokud se novotvary nerozpustí, ale se rozšíří na povrch sliznic, je nejlepší kontaktovat veterináře. Lékař provede přesnou diagnózu a určí léčbu. Existuje několik způsobů, jak se zbavit této nemoci: od vědecky založené k exotické.

Tradiční medicína

 • Trikrát intravenózní injekce novokainu s koncentrací 0,5%. Dávka se vypočte na základě hmotnosti psa. Injekce jsou nastaveny v intervalu tří dnů;
 • zavedení novokainu do základny papule. Postup je prováděn třikrát s přerušením injekcí za 2-3 dny;
 • jedinou injekcí novokainu do báze papillomu, poté zavedením 10% ester jodoformu;
 • blokování novokainu v jugulárním procesu;
 • podávání imunomodulačních léků;
 • denní tření anti-verucinové pasty k úplnému odmítnutí nádorů;
 • užívání fosprenilu. Jedná se o nový lék, účinný proti většině kmenů viru;
 • imunoparazitické injekce podle schématu v kombinaci s komedonem.

Pokud používáte masti a pasty, je nutné, abyste na psa položili kartonový obojek tak, aby zvíře nemohlo olízat agenta.

Chirurgické odstranění papilomu není vždy vhodné. Dokázala, že radikální opatření přispívají k dalšímu šíření nemoci. Pokud je papilom příliš velký, je obtížné polykat a neumožňuje psovi plně jíst, možná jeho odstranění moderními minimálně invazivními metodami:

 • cryodestruction – vystavení nízkým teplotám. Způsobuje smrt nádorových buněk a odmítnutí papilomu;
 • elektrokoagulace – účinky proudů určité frekvence;
 • odstranění laserem je zaměřené působení zaměřeného laserového paprsku.

Očkování

Vakcína je považována za nejúčinnější léčbu papilomu. Pro jeho výrobu pomocí papilomatózní tkáně odvozené od nemocného psa. Konečný přípravek se podává dvakrát subkutánně s přerušením mezi očkováním po 7-10 dnech. Terapeutický účinek je pozorován po 3 týdnech.

Lidové prostředky

Existují oblíbené recepty, které lze použít při léčbě onemocnění. Jejich použití je opodstatněné v časných stádiích onemocnění, kdy jsou nádory vzácné:

 • obvazování základny papule pomocí plátna, nylonu nebo hedvábí. Umístěte překrývající se bannery předem ošetřené tinktorem jódu. Papilomální buňky ztrácejí svou výživu a umírají;
 • na čerstvých místech třela čerstvá šťáva z rostlina. Pro tření používejte pomerančový džus, který vyčnívá u kořene rostliny. Po čase se povrch papule změní na černou, odřízne se nůžkami a pokračuje v léčbě. Šťásek se třel až do úplného zmizení růstu;
 • pampeliška džus pomáhá vyrovnat se s mladými, právě se objevil papules;
 • tření postižených oblastí česnekem;
 • každý den před spaním dát kapku octa na papilomy (ne více);
 • suchý led může být aplikován každé tři hodiny;
 • čisté bobule popela pomáhají rychle zbavit se papilomů;
 • šťáva z euphorbia a vinné révy způsobuje zatemnění a umírání nádorových buněk.

Je mnohem obtížnější léčit znovuzrozený papilom – fibrosarkom. Tento typ nádoru se častěji nachází na dásněch a sliznicích tváří psa. Fibrosarkom se liší od benigních formací ulcerovaným povrchem a hustotou. Odstraní se excizí, ale po operaci se téměř vždy vyskytnou relapsy.

Důsledky onemocnění

V případě samoléčení se pes stává necitlivým na onemocnění. Ale buňky nemocného zvířete si zachovávají genom viru, což představuje nebezpečí infekce pro oslabené jedince.

Pokud se majitel rozhodne zacházet s vlastním psa, měl by pozorně sledovat dynamiku onemocnění. Pokud léčebné opatření nemají požadovaný účinek, papilomy rostou a infikují nové oblasti, měli byste vyhledat pomoc veterináře. Nebezpečné nádory způsobí, že pes bude mít obavy: pes se bude pokoušet hřebenit nebo hýbat papule. Nepodceňujte jejich sílu při léčbě papilomů, které se nacházejí pod límcem.

S pečlivou pozorností a správným zacházením, papilomy zmizí rychle a už nikdy zvíře nebude rušit.

Pes má papilom v uchu

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…