Prostředky na léčbu lidského papilomaviru

Prostředky na léčbu lidského papilomaviru

Obsah článku:

Prostředky na léčbu lidského papilomaviru

Léky na léčbu HPV u mužů

Každý rok, lidé infikovaní infekcí lidským papilomavirem, stane se více. Nemocní náchylní k mužům a ženám se sníženou imunitou. Slabá ochrana těla umožňuje, aby se virus volně integroval do zdravých buněk a rychle se množil. Léčba HPV u mužů by měla být zaměřena na odstranění klinických příznaků a posilování imunitního systému.

Důvody rozvoje subjektů

Věda zná asi 140 typů papilomaviru. Při pronikání do lidského těla mikrotrhlinami nebo sliznicemi mohou být příčiny onemocnění v nečinném stavu po dlouhou dobu a aktivnější v příznivých podmínkách.

Genitální HPV infekce je považována za jednu z nejnebezpečnějších. Vysílá se sexuálně a má dlouhou inkubační dobu.

Taková tendence činí diagnózu a léčebnou terapii obtížnější.

U mužů vyvolává aktivní fáze onemocnění:

 • špatné návyky;
 • hormonální poruchy;
 • chronické nemoci;
 • těžká hypotermie;
 • časté nachlazení;
 • intenzivní tempo života.

HPV jsou pravděpodobněji postiženy muži, kteří aktivně mění své sexuální partnery nebo mají homosexuální orientaci. Ve vzácných případech se můžete dostat do domácnosti cestou běžných ručníků a dalších výrobků osobní hygieny.

Nemoc se vyznačuje skrytým průběhem. Někdy se první příznaky objevují několik let po infekci.

 1. Když je virus aktivován, dochází k růstu a bradavicím na genitáliích, varlatách a konečníku.
 2. Venku se podobají obyčejným bradavicím nebo zavěšujícím měkkým procesům s zubatými hranami, které se snadno poškodí.
 3. Někdy se papilomy objevují v ústní dutině, v podpaží, uvnitř močové trubice a v jiných částech těla.
 4. Formace se rychle vyvíjejí a pokud se terapie nezačne včas, mohou se výrazně rozšiřovat, poškodit a krvácet. Infekce snadno proniká do ran a onemocnění je komplikováno zánětlivým procesem.

Genitální HPV hrozí výskytem maligních nádorů, proto je nutné okamžitě zbavit projevy nemoci bez odložení léčby.

Diagnostika

Papilomy, které se vyskytují v konečníku a na pohlavních orgánech, je třeba vyšetřit obličejem a dermatologem. Lékaři by měli vzít buňky z močové trubice pro analýzu, provést cytologické vyšetření skvrn, slin a spermií člověka. Tyto tekutiny mohou obsahovat částice HPV. Tato metoda napomáhá správné diagnostice v počáteční fázi.

K identifikaci onkogenicity růstu se provede biopsie. Pacient je odebrán kus postižené tkáně a vyšetřen pod mikroskopem. Přípravky na léčbu lidského papilomaviru u mužů jsou předepsány v závislosti na výsledcích analýzy.

K určení typu použitého viru byla použita nová metoda PCR. Polymerní řetězová reakce detekuje patogen v těle, určuje jeho DNA a typ patogenu.

Virus nelze úplně vyléčit. Léková terapie je zaměřena na odstranění vnějších příznaků a posilování těla, aby se zabránilo častým relapsům.

Úkolem léčiv je zničit proteinovou strukturu patogenů a potlačit jejich šíření.. Tyto výsledky poskytují léky, které zvyšují imunitu. Pro léčbu se používá:

 • gely a masti;
 • antivirotika;
 • imunoprotektory.

Spolu s farmakoterapií je nutné včasné odstranění růstu. K tomu může lékař použít tekutý dusík, radionag nebo skalpel.

Viferon a jeho analogy

Studie ukázaly, že léky na bázi interferonu jsou pro tento virus škodlivé. Zabraňují její činnosti a nedovolují, aby se rozšířila. Léky jsou předepsány lékařem v komplexní terapii HPV.

Dobře se usadil Viferon. Masť by měla být pečlivě ošetřována papilomy 3-4krát denně, aby se zabránilo získávání finančních prostředků na zdravou kůži. Vzorec stimuluje tvorbu protilátek, inhibuje aktivitu mikroorganismů, obnovuje přirozenou produkci interferonu.

Pro léčbu HPV můžete použít rektální čípky:

Je vhodné injekčně podávat přípravky s interferonem. Nejčastěji se používají Intron-A a Wellferon. Pokud jsou papilomy u mužů aktivovány v hrtanu, lékaři předepisují Interal-P. Podává se intramuskulárně 3krát denně po dobu jednoho měsíce.

Obvykle se vnější léčba růstu kombinuje se zavedením rektálních čípků, intramuskulárních nebo subkutánních injekcí.

Imunita a antivirotika

Moderní farmakologie produkuje léky, které zlepšují obranu. Používají se k léčbě HPV. Při pronikání do těla účinná látka zvyšují buněčnou imunitu, léčí zranění, zastavují šíření viru a pomáhají očistit kůži.

Po zhodnocení klinického obrazu může lékař předepsat pacientovi následující antivirové léky:

 • Novirin. Tablety musí pravidelně pít po dobu alespoň 2 týdnů. Při výrazných příznacích se doporučuje opakovat kurz po týdenní přestávce.
 • Galavit K dispozici v tabletách a ve formě prášku. Může být použita v období exacerbace a během remise, aby se zvýšila odolnost organismu vůči patogenům.
 • Allokin-Alfa. Tato lék je nová generace, která zvyšuje produkci interferonu. K dispozici ve formě injekcí, které ve většině případů eliminují růst bez operace.
 • Jedním z nejúčinnějších tablet pro papilomaviry je isoprinosin. Antivirová látka má vysoké imunomodulační vlastnosti, které obnovují buněčnou imunitu. Denní dávku předepisuje odborník. Závisí to na tělesné hmotnosti pacienta a průběhu onemocnění. Minimální doba léčby je 2 týdny.
 • Dobrou léčbou HPV je Gepon. Jedná se o speciální prášek rozpuštěný v kapalině. Patří do skupiny imunostimulantů a je určen k posílení imunity. K odstranění papilomů se přípravek podává perorálně jednou denně a provádí se externí léčba růstu.

Gepon pomáhá odstranit zánětlivý proces v případě poškození bradavic, zmírňuje otok, bolestivé příznaky a zarudnutí. V těle se rychle vytvářejí protilátky, vstupují do boje proti viru a inhibují jeho činnost.

Masti a gely

Interní lék je kombinován s externím ošetřením postižené kůže. Výběr finančních prostředků závisí na umístění lokalizace papilomů. Neupravujte léky. Špatný výběr léků může zhoršit stav a vést k vážným následkům. Použití léků je povoleno pouze na doporučení lékaře, přesně po předepsané dávce.

 1. Salicylická masť je vhodná k externímu ošetření. Má silný efekt, takže musí být aplikován na bod. Aby se zabránilo získávání finančních prostředků na zdravou pokožku, přilepte bolest na omítku a dělejte ji do růstu. Postup je prováděn 2-3 krát denně, dokud papilom nevychladne a nezmizí.
 2. Oxolinová masť má jemný účinek. Je povoleno mazat bradavice, které se nacházejí v křehkých místech, včetně pohlavních orgánů. Aby bylo dosaženo zřetelných výsledků, měla by být léčba pokračována po dobu přibližně 3 měsíců a každodenní tření sloučeniny na papilomy.
 3. Léčte případy papilomaviru, které přípravek Panavir povolil. Jedná se o gel obsahující biologicky aktivní látky rostlinného původu. Na sliznicích a pokožce je třeba aplikovat tenkou vrstvu 4-5krát denně. Doba použití je stanovena lékařem. Obvykle je léčba nejméně 10 dní.

K udržení zdraví je důležitá kompetentní prevence. Mělo by se vyhnout bezděčnému pohlavnímu styku, vést zdravý životní styl a posílit imunitní systém. Pokud se infekce nedá vyhnout, je třeba se poradit s lékařem a poslat všechny síly k odstranění příznaků.

Léčiva proti papilomům: přehled nejúčinnějších prostředků

Infekce lidského papilomaviru je jednou z nejčastějších virových onemocnění pokožky a sliznic. Téměř každý člověk, alespoň jednou v životě, se setkal s jedním nebo s jinými projevy. Je známo více než 100 druhů lidského papilomaviru (HPV), z nichž každý způsobuje neoplasmy určitého typu a lokalizace: papily na těle, sliznice, vyklenuté a ploché bradavice na pažích a nohou, genitální bradavice a další výrůstky. Papilomy mohou být jednoduché nebo vícenásobné. Výběr účinného léku na léčbu papilomů není snadný úkol, proto je lepší svěřit lékaři za pohlavní a pohlavní nemoci.

Typy léků pro HPV

Léčiva používaná při léčbě HPV jsou rozdělena do následujících skupin:

 1. Antivirová činidla.
 2. Imunostimulanty.
 3. Prostředky pro ničení nádorů.

Nejdříve je třeba určit povahu novotvaru: papillom je někdy obtížné odlišit od krtků nebo kondylomů. Potom pomocí analýzy PCR k určení typu viru, protože některé z nich přispívají k rozvoji maligních nádorů. Léky proti papilomům lze použít v kombinaci nebo samostatně.

Antivirotika

Léčba kožních nádorů způsobená HPV, zřídka bez léků této skupiny. Jsou škodlivé pro virus, brání jeho reprodukci, mají imunomodulační účinek.

Farmaceutické přípravky, které se vyrábějí v několika dávkových formách, jsou obzvláště oblíbené, injekce, tablety, čípky, masti a gely. Obvykle s jednotlivými formacemi může být dostatečná lokální aplikace.

Antivirová masti a gely jsou předepsány před procesem laserové terapie, elektrokoagulace a po ní, poskytují vysokou účinnost léčby a prevenci relapsů.

Jaké náznaky existují pro jmenování systémových léků proti viru:

 • Infekce HPV s vysokým a potenciálně vysokým rizikem rakoviny potvrzená PCR;
 • více papillomů na těle (což naznačuje vysokou aktivitu HPV);
 • primární a sekundární stavy imunodeficience (pokud se tělo nemůže samostatně vyrovnat s virovou zátěží).

Antivirová léčiva (výstřely a tablety) jsou kontraindikovány:

 • během těhotenství;
 • během kojení;
 • s individuální nesnášenlivostí.

Většina léků jsou léky na předpis.

Jaká antivirotika jsou považována za nejúčinnější a jsou schopni se zbavit papilomů?

Isoprinosin

Lék je dostupný v tabletách. Toto je dnes jeden z nejpopulárnějších léků na papilom. Aktivní složkou je inosin (derivát purinu). Má složitý účinek:

 • blokuje enzymy viru a způsobuje jeho smrt;
 • aktivuje produkci interferonu;
 • aktivuje lymfocyty;
 • inhibuje tvorbu zánětlivých mediátorů.

Přiřazení k 2 tabletám denně po dobu 2 týdnů, je-li to nutné, lze prodloužit průběh léčby až na jeden měsíc. Povoleno k použití u dětí starších 3 let.

Při užívání přípravku Isoprinozin se může objevit nevolnost, bolesti hlavy, zhoršení dny.

Cykloferon

Nástroj je k dispozici ve dvou podobách: injekce a tablety. Aktivní složkou je meglumin akridonacetát. Mechanizmus účinku je indukce interferonu.

 • antivirotika;
 • imunomodulační;
 • protizánětlivá.

Intramuskulární injekce léku se provádějí každý druhý den, a to až do 10 injekcí za kurs.

Allokin Alpha

Lyofilizát pro přípravu injekčního roztoku. Účinná složka je syntetický analog alloferonu izolovaný z larv mouchových mouch (kalliforid).

 • stimuluje produkci lidského interferonu a mechanismy buněčné imunity;
 • působí proti nádorům;
 • přispívá ke smrti viru.

Injekce se podávají subkutánně s intervalem jednou za 2 dny, 6 injekcí v průběhu léčby. Nástroj je dobře snášen.

Formy uvolňování: roztok pro intravenózní injekce, masti, gelová sprejová inlayta pro ošetření ústní dutiny, intimní gelový sprej na léčení papilomů na genitáliích. Aktivní složka je glykosid, izolovaný z kmenů.

Tento moderní antivirový nástroj se širokým spektrem akcí:

 • protizánětlivé,
 • imunomodulační,
 • podporuje regeneraci tkání.
Prostředky na léčbu lidského papilomaviru

Intravenózní injekce jsou předepsány podle schématu: první 3krát za 2 dny, další 5krát za 3 dny. Topické formy a prick jsou obvykle dobře tolerovány. Masti a gely se mohou používat během těhotenství a laktace.

Imunostimulanty

Více papillomů často indikují poruchy v těle. Léky v této skupině mají stimulující účinek na imunitní systém. Před použitím je nutné konzultovat imunologa a další vyšetření (imunogram).

Sami se imunostimulanty nemohou zbavit vnějších projevů lidského papilomaviru. Avšak s potvrzenou imunodeficiencí musí být zahrnuty do komplexu léčby HPV. Jsou kompatibilní s antivirovými léky, antibiotiky, antifungálními látkami.

Imunostimulanty mají zakázáno používat:

 • během těhotenství;
 • laktace;
 • individuální nesnášenlivost.

Jsou prodávány v lékárně. Která lék v této skupině je nejúčinnější?

Dostupné ve formě tablet s obsahem 10 mg. Pokud jsou infekce HPV předepsány 1 tabletu půl hodiny před jídlem, je to 10 dnů. V prvních dnech léčby může docházet ke krátkodobému zvýšení tělesné teploty na hodnoty podřízené.

Immunomax

Lék je dostupný v práškové formě pro přípravu roztoku. Injekce se provádějí intramuskulárně, přičemž papilomy předepisují 6 kusů na kurs.

Polyoxidonium

Formy uvolňování: tablety, svíčky a prášek pro přípravu injekčního roztoku.

Pro papilomaviry se používají čípky (rektálně nebo vaginálně). První tři dny jedenkrát denně, pak každý druhý den, až 20 svíček pro průběh léčby nebo intramuskulární injekce podle plánu, v závislosti na závažnosti stavu. Léčba je dobře tolerována, v místě vpichu může být bolestivost.

Sloučeniny pro zničení papilomu

Léky v této skupině mají přímý lékařský účinek na papilom. Obsahují agresivní složky, které ničí epiteliální buňky. Které z nich jsou nejoblíbenější mezi lékaři a pacienty a jsou schopny spolehlivě se zbavit kožních nádorů spojených s HPV?

Papilom je ovlivněn teplotou – 57 ° C, což vede k narušení jeho přívodu krve a k nekróze. Cryopharma je prodáván bez lékařského předpisu.

Nástroj nelze použít v oblastech s měkkou kůží (tvář, oblast páteře, intimní oblasti) a sliznice.

Láhev obsahuje směs propanu a dimethyletheru, plastový držák a pěnové aplikátory. V jedné relaci můžete zpracovat několik formací. Doba expozice závisí na velikosti papilomu, ale nesmí překročit 40 sekund. Pád papillomu nastává v 10-14 dnech. Odstranění formace vyžaduje od 1 do 4 procedur.

Verrukatsid

Kapky pro externí použití včetně aplikátoru. Jedná se o relativně nový účinný lék na ruské papilomy. Vylepšený analog Feresol, stažený z prodeje. Hlavním prvkem je metakresol. Má kauterizační účinek, vede ke smrti viru a ke zničení nádoru.

Droga je aplikována na prvky velmi opatrně, bod. Pokud se kapka roztoku dostane na zdravou okolní tkáň, je nutné ji okamžitě odstranit suchým bavlněným tamponem. Malé papilomy na těle jsou ošetřeny jednou, větším 3-4 krát, s intervalem několika minut, po vyschnutí předchozí vrstvy.

Léčivý papillom, který se nachází v kožních záhybech, mezi mezigitálními prostory, nemůžete léčit.

Odstranění novotvarů v anogenitální zóně je nejlépe ponecháno na lékaře. Tento přípravek je k dispozici bez lékařského předpisu.

Condilin (Podofilotoksin)

Láhev roztoku kompletní s plastovým aplikátorem.

Složení léčiva je látka rostlinného původu. Patří do skupiny antimetabolitů. Má následující účinky:

 • protinádorové;
 • cytotoxické;
 • cautery;
 • sušení

Kapky se aplikují na papilom dvakrát denně po dobu 3 dnů, čímž se zabrání kontaktu se zdravou kůží. Potom po 4denní přestávce se kurz opakuje. Celková doba léčby by neměla být delší než 5 týdnů.

Agresivní účinek léčiva na papilom může vést k závažnému podráždění kůže a vzniku vředů. Nástroj je toxický, takže je zakázáno ho používat u těhotných a kojících žen. Předpis.

Forma uvolnění je lahvička s roztokem, plastový aplikátor pro místní aplikaci a skleněnou kapiláru pro ošetření velkých ploch.

Lék obsahuje směs kyselin: trichloroctová, šťavelová, dusičná a mléčná. Kvapky roztoku způsobují chemické spálení tkáně, což vede k mumifikaci papilomu.

Nástroj se před aplikací změní na barvu. Po expozici tohoto léku na papilom se na povrchu objeví kůra, která po 10-12 dnech zmizí sama. V případě nedostatečného účinku musí být postup opakován. V lékárně Solcoderm si můžete vyžádat lékařský předpis.

Výsledky léčby

Po použití léků zůstává virus v lidském těle. Účelem použití léků na papilomy je zbavit se vnějších projevů, posílit imunitní systém a dosáhnout přechodu infekce HPV na latentní formu. Při jednotlivých formacích na těle je možné pouze lokální účinky. V ostatních případech je jeho účinnost 25-50%.

Jaké podmínky jsou nezbytné pro dosažení nejlepšího výsledku?

 • plná diagnostika;
 • kombinovaný přístup k léčbě;
 • výběr optimálního léčebného režimu.

Klíčem k úspěšné léčbě papilomavirem je proto včasná žádost o lékařskou pomoc. Existuje spousta léků na papilom a odborník by měl určit, který z nich je nejlepší pro každého člověka.

Prostředky na léčbu lidského papilomaviru

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…