Prostředky pro léčbu papilomů v intímních místech

Prostředky pro léčbu papilomů v intímních místech

Obsah článku:

Cauterizace a odstranění papilomů v intímních místech u mužů a žen

Papilomy na nezralých místech se často objevují u žen. Na pozadí onemocnění reprodukčních orgánů, hormonálních poruch, zánětu vaječníků je oslabena lokální imunita.

Podmínka je příznivá pro intracelulární šíření lidského papilomaviru.

U mužů jsou papilomy na penisu pozorovány méně často kvůli aktivnímu přívodu krve do orgánu. Zintenzivnění procesu je pozorováno pod vlivem provokativních faktorů, které jsou špatnými návyky (alkohol, kouření).

Papillomy na labiach a penisu: morfologické formy

Před volbou léčby předepisují lékaři cytologické vyšetření pacientů s infekcí způsobených lidským papilomavirem, aby určili morfologickou formu změn epitelu:

 • Krok 1 je doprovázen mírnou dysplazií, dyskeratózou a koilocytózou. Změny se objevují v časných stádiích infekce buněk papilomavirem;
 • Stupeň 2 – středně těžká dysplázie s dyskeratózou a koilocytózou;
 • Stupeň 3 – závažné dysplastické změny (rakovina na místě, karcinom) s dyskeratózou.
 • Podle klinického obrazu jsou změny lidských papilomaviru rozděleny do následujících kategorií:
 • Neviditelný (skrytý) – bez vnějších projevů a klinických příznaků;
 • Subklinický – stanovený diagnostickými metodami, ale ne vizuálně vysledován;
 • Latentní – žádné histologické a morfologické změny po infekci papilomavirem;
 • Neoplazie (intraepiteliální).

Výše popsané morfologické formy umožňují lékařům optimálně zvolit taktiku léčby pacientů, vyvíjet dlouhodobé terapeutické algoritmy.

Léčiva pro léčbu

Papilomy mohou být léčeny následujícími kategoriemi léků:

 1. Isoprinosin – přitahuje aktivní pozornost imunologů, protože lék vykazuje dobrou účinnost v lidských papilomavirových formacích. Prostředkem je komplex inosinových a dimethylaminových solí. Léčivo se může vyrábět ve formě roztoku pro parenterální podávání nebo tablet. Pozitivní terapeutický účinek je způsoben kombinací inosinu se solí aminoalkoholu, která zlepšuje penetraci účinné látky;
 2. Kyselina dusičná a kyselina trichloroctová (80-90%) nezpůsobují tvorbu koagulační nekrózy. Kyselina dusičná je levná k nákupu. Pohodlné pro mazání penisu, vulvy, pysky. Odstranění papilomu je dostatečné kaučení 5 až 6krát týdně;
 3. Solkoderm – vodný roztok, který se skládá z interakčních produktů kyseliny mléčné, kyseliny octové, kyseliny šťavelové, kovových iontů, kyseliny dusičné. Nástroj má dobré regenerační a imunomodulační účinky;
 4. Podofillin – 10-25% roztok;
 5. 5-fluorouracil.

Množství experimentů a údajů z literatury naznačuje zvýšenou proliferaci T-lymfocytů k produkci specifických antigenů, zvýšení diferenciace T-buněk na počáteční formy a zralé T-lymfocyty s izoprinosinem.

Existují vědecké důkazy o účinnosti léku v kombinaci s nekrotickými léky k prevenci infekce lidského papilomaviru. Stimulační účinek isoprinosinu na aktivitu přirozených zabíječských buněk u zdravých lidí, zvýšení funkční aktivity T-lymfocytů zvyšuje schopnost léku zlepšit podíl CD4 / CD8.

Aktivní produkce interleukinů T-lymfocyty zlepšuje proliferaci a zrání imunitních buněk, které mohou zničit HPV. Praktické použití léku ukazuje zvýšenou aktivitu isoprinosinu, pokud se používá s jinými imunomodulátory.

Existují schémata pro použití isoprinosinu v závislosti na stupni malignity a velikosti bradavic:

 1. Vícenásobná kondylomatóza s jednotlivými velkými formacemi by měla být dlouhodobě léčena;
 2. U několika malých bradavic stačí užívat 2 tablety třikrát denně.

Destruktivní vlastnosti kyseliny dusičné a kyseliny trichloroctové. Podobný mechanismus účinku je pozorován u solkodermy.

Kyselina dusičná a kyselina trichloroctová způsobují nekrózu koagulace. Kyselina dusičná má podobné vlastnosti. Nástroj je cenově dostupný pro každého občana země.

Kyselé přípravky se používají k léčbě papilomů v intímních místech, koronární sulcus, vulva, prepuciální vak. Pro zlepšení účinnosti kauterizace se provádí jednou po dobu 5-6 týdnů. Účinnost použití kyseliny dusičné a trichloroctové je asi 80%. Při použití léků může vznikat lokální reakce ve formě ulcerací a namočení.

Solcoderm – vodný roztok, jehož účinnou složkou je mléčná, šťavelová, octová. Produkt obsahuje dusičnany v koncentraci 0,02 mg / ml.

Mechanismus účinku a vlastnosti solkodermu vám umožňují zvolit lék mezi dalšími prostředky této skupiny kvůli následujícím mechanismům účinku:

 • Absorbováno lokálně v místě aplikace;
 • Vyvolává okamžitou fixaci tkáně po celou dobu života;
 • Efektivní mumifikace papillomů v intímních místech;
 • Krátký proces hojení ran s vzácnými komplikacemi.

Pozitivní aspekty léčby přípravkem Solkoderm:

 • Omezená lokální účinnost nepoškozuje zdravou tkáň při správné aplikaci na kůži (lokálně na bradavicové oblasti);
 • Používá se k léčbě nádorů;
 • Bolest;
 • Léčba se provádí na ambulantním základě;
 • Žádné omezení;
 • Není potřeba používat zařízení.

Indikace pro použití Solkoderma:

 1. Karcinom bazálních buněk (epiteliom);
 2. Actinokeratóza;
 3. Seboroické keratózy;
 4. Genitální bradavice;
 5. Plantarní a anogenitální bradavice.

Condylin (podofyllin, 5-fluorouracil) je cytotoxický lék. Jsou jedovaté vůči virům. Ve struktuře je podofyllin pryskyřicí, která vyniká z himalájských rostlin. Pro terapeutický účinek je dostatečný 10-25% roztok léčiva. Mechanismem účinku je potlačení rozdělení nukleových kyselin, které brání reprodukci patogenu.

Použití bradavic je pro lidi bezpečné. Aplikujte na pokožku dvakrát týdně doma. Pro snížení toxicity se nedoporučuje používat více než 0,5 ml přípravku. Při používání nástroje je třeba dbát na to, aby se zabránilo vstupu vody do ošetřované oblasti. Podle statistik frekvence opakování po využití finančních prostředků nepřesahuje 40%.

Nežádoucí účinky se vyskytují u 15% pacientů užívajících podofyllin:

 • Kontaktní dermatitida;
 • Kožní ulcerace;
 • Léze centrální nervové soustavy;
 • Selhání přívodu krve myokardu;
 • Patologie jater;
 • Průjem;
 • Bolest břicha;
 • Poškození kostní dřeně.

Condilin je v těhotenství kontraindikován.

K dispozici ve formě roztoků 0,5, 0,3, 0,25% a krémů podobných koncentrací.

Významnou nevýhodou tohoto léku je dlouhodobé užívání a vysoké náklady, které neumožňují užívání léku na genitální bradavice na intímních místech.

5-fluorouracil zničí buněčnou a virovou DNA. Léčbu lze použít k léčbě bradavic v intímní zóně. Je jmenován jednou za noc. Nežádoucí účinky s použitím prostředků – kontaktní dermatitida.

Podle statistik se u 95% pacientů s lidskými formami papilomavirů (u mužů u penisu, u slin v ženách) pozoruje léčení po použití 5-FU. Omezení užívání léčivých přípravků představují několik nežádoucích účinků:

 • Vředy;
 • Dysurie (poruchy močení);
 • Konstrikce a strictura močové trubice.

Současný trend v léčbě růstu HPV je použití interferonů. Pokud člověk ví, jaké papillomy vypadají, může použít tyto prostředky na vlastní pěst pro zvýšení imunity. Kvalita terapie se zlepší, pokud se po posilování imunitní obrany interferony provede intimní kauzifikace papillomu.

Existují 3 hlavní třídy interferonů:

 1. Fibroblastická;
 2. Lymfocyty.

Zavádí léky subkutánně nebo intravenózně. Při použití interferonů se koncentrace virové DNA v patologickém zaměření sníží. Existují praktické informace o užitečnosti užívání ruského léku v dávce až 500 000 mezinárodních jednotek systémové akce (řešení). Nejvýhodnějším typem je leukocytární interferon. Pokud se používá ve vztahu k kondylomům na labiach a penisu, odstranění formací je dosaženo u 11-99% lidí.

Celandine z papilomů v intímních místech

Celandín z papillomů byl aplikován od starověku. Vědecké studie rostlin nalezených ve složení alkaloidů, které mohou potlačit replikaci viru. Jedovaté složky bojují proti virům, ale když se uvolňují do krve, mohou narušit fungování vnitřních orgánů. Koncentrace krevních toxinů se zvyšuje při delším používání nástroje. Z tohoto důvodu odborníci nedoporučují odstranění bradavic samostatně.

Odstranění papilomů v intímních místech s celandinem může být provedeno maximálně 10 dní. S nízkou účinností rostliny je lepší opustit její použití a nahradit ho analogikou.

Terapie doma se provádí podle následujícího schématu:

 • Sbírejte čerstvé stonky rostlin;
 • Stlačte džus;
 • Aplikujte se místně na oblast vzdělávání;
 • Neovlivňujte okolní tkáň;
 • Džus z celandinu může navlhčit gázu a připojit se k poškozené oblasti.

Cauterizace papilomů v intímních místech doma

Cauterizace papilomů se může provádět těmito způsoby:

 1. Cryodestrukce (tekutý dusík);
 2. Antivirová páska;
 3. Verrukatsid;
 4. Místní gely (acyklovir).

Virus papillomu je dlouho obsažen v tkáních. Místní kaučuk nevede k úplné eradikaci patogenu. Dokonce ani kombinovaná terapie neumožňuje kvalitativní léčbu papilomů.

Lidský papilomavirus je trvale uložen v tkáních. Úkolem terapie je odstranění vnějších symptomů onemocnění, prevence recidivy patologických růstů.

Léčíme papilomy pod krystalem prsu

Cryodestrukce se provádí pomocí cryopharma – látek schopných narušit buněčnou aktivitu za použití nízkých teplot. Postup je bezbolestný, může být proveden doma, aby se odstranily bradavice pod prsy, genitální bradavice.

Před použitím drogy by měla být přesvědčena o platnosti infuze lidského papilomaviru. Existují další nemoci s kožními lézemi podobnými projevům HPV.

Pro zmrazení je snadné používat lékárničku. Je třeba otevřít lék a namazat růst. Dbejte na to, aby nedošlo k poškození zdravých tkání. Smrt papilomů přichází za týden.

Pokud se formace nachází na hrudi v místech s obtížným přístupem, požádejte blízké osoby, aby vám pomohly při mazání pokožky.

Papilom na ženy: léčba lapisovou páskou

Pro ošetření papilomů je k dispozici speciální lepicí páska. Chcete-li eliminovat vzdělání, stačí nalepit produkt na kůži, stát 3 hodiny. Poté je pás odstraněn spolu s bradavicí. Není to vždy, když se první použití lapisových proužků podaří zbavit se formací HPV. Pokud je po prvním pokusu neúčinný, znovu manipulujte.

Kryodestrukce se používá jako samostatná metoda nebo v kombinaci s jinými způsoby, jak se zbavit bradavic, bradavic, papilomů. V praxi byla stanovena vysoká citlivost v kombinaci s mrazením kapalným dusíkem a konzervativní terapií verrucacidem. Avšak podle návodu je postačující jedno použití prostředku k patologickému růstu kůže.

Léčba lidských léků na papilomy

Existuje bohatý arzenál lidových léků proti lidské infekci papilomaviru. Následující formulace jsou bezpečné pro použití doma, a to i během těhotenství, ale před použitím doporučujeme koordinovat schéma užívání léků se svým lékařem. Existuje interakce mezi léky, což vede k následujícím nežádoucím účinkům.

Pozor! Některé recepty literatury doporučují kombinovat s antibiotiky. Tento přístup je iracionální kvůli tomu, že antibakteriální látky nemají namířené účinky na viry. Antibiotika jsou proti bakteriím, ale ne viry! Neměly by být používány nepřiměřeně s virovou infekcí.

Jak léčit papilom v ženských léků

K léčbě papilomu u žen mohou být následující lidové léky:

 • Celandine;
 • Česnek;
 • Zelený ořech;
 • Složení thujy, brambor, celandinu;
 • Pampeliška;
 • Kalanchoe;
 • Cibule Huska

Celandín byl používán doma od starověku. Obsahuje toxickou látku, která může zničit bradavice a genitální bradavice. Některé recepty obsahují doporučení pro použití uvnitř. Přístup je iracionální kvůli vysoké pravděpodobnosti nežádoucích účinků. Toxicita rostlinného kolagenu neumožňuje užívání léků pro dlouhodobé užívání. Někteří lékaři nedoporučují používat zařízení.

Lidové recepty doporučují, aby se pokožka omávala s rostlinkovým nátěrem a pokrývala se omítkou. Pokud provádíte proceduru dvakrát denně po 5-7 dnech, bradavice projde involucí.

Nepoužívejte celandin, abyste se zbavili papilomů pod prsou, na obličeji, na krku!

Komprese česneku lze použít k odstranění papilomavirů. Pro přípravu gelu je připraven. Nakrájená česneková kníračka smíchaná s jakýmkoliv krémem. Aplikujte nástroj jednou denně. Po použití se pokožka omyje vodou.

Hojivé vlastnosti česneku jsou způsobeny přítomností antioxidantů, selénu, které mají antivirové vlastnosti.

Rostlinný olej je předepsán k odstranění papilomů na krku, tváři, pod prsy žen. Lék by měl být doma kvůli nepříjemnému zápachu. Pro osvobození jsou papilomy mazány ricinovým olejem několikrát denně. Podobný způsob odstranění lidských papilomavirů může být proveden na základě kerosenu s vlašskými ořechy:

 1. 1. Nasekané matice nalialy kerosen v poměru 2 k 1;
 2. 2. Infúzní roztok v nádobě po dobu 3 týdnů;
 3. 3. Po namáhání se získá tinktura, která musí být použita k mazání bradavic, bradavic několikrát denně.

Efektivní kombinované lidové prostředky pro růst papilomaviru. Příkladem je recept založený na bramborách, celandinu a thuja. Příprava směsi založené na rostlinách, bramborách, výhoncích thuja. Ve stejném poměru se směs umístí do nádob a naplní se alkoholem. Roztok nasypte po dobu 10 dnů. Pro ošetření stačí bradavky namazat na třech stranách za 2 minuty.

Pozornost je součástí rostlinné rostliny – jedovaté látky! Vyhněte se dlouhodobému nepřiměřenému používání zařízení. Pokud jsou do krevního oběhu absorbovány velké množství, je možné poškození jater a ledvin.

Doma můžete ořech používat, abyste se zbavili růstu HPV. Produkt obsahuje zinek, selen a další antivirové látky.

Pro přípravu léku nakrájejte matici v mlecím stroji a přidejte kerosen. Po naléhání na 3 týdny platí pro mazání patologických útvarů.

Čerstvé oranžové pampelišky se skládají do nádoby a plní kolínskou vodou. Po trvání 3 týdnů (na tmavém místě) se získává roztok pro mazání bradavic 4-5 krát denně. Použití nápravy by mělo pokračovat, dokud nezmizí nárůst.

Papilom dělohy – jak se zbavit

Uterinní papilom je vyvolán onkogenními viry. Chcete-li se zbavit patologie doma, aplikujte nejen výše popsané lidové prostředky. Je důležité posílit imunitní systém. S aktivním obranným systémem samotné tělo zabrání rakovinové přeměně epitelu zničením mutovaných buněk. Pokud dojde k selhání imunity, objeví se nádor.

Pro vznik rezistence doporučujeme denně konzumovat 200 ml bramborového džusu, sbírajícího echinacea, šípku, plantain, citrón, pampelišku.

Pro zesílení imunity lze doporučit temperování. Studená sprcha má stimulující účinek na obranu. Nedoporučuje se okamžitě nalévat studenou vodu. Tělo musí zvyknout na břemeno. Denně snižte teplotu lázně o 1-2 stupně, dokud teplota vody nedosahuje 18-20 stupňů. Chcete-li zvýšit účinnost vody, přidejte imunostimulátor – šípku, eleutherococcus, ženšen.

Protein kuřecí vejce obsahuje složky, které mohou posílit imunitní systém. Při přípravě drogy z ní by měly být poškozené oblasti mazány. Když směs vysuší (po několika hodinách), musíte použít další vrstvu. Postup se provádí několik dní, dokud bradavice nezmizí.

Po popisu lidových léků vám řekneme, který lékař zachází s papilomem.

Lidská papilomavirusová bradavice, kterou ošetřuje lékař

Za přítomnosti růstu lidského papilomaviru neví, kdo je specialistou na léčbu patologie. Je třeba se obrátit na kovenvenerolog, pokud jde o vzdělání na kůži. Za přítomnosti genitálních bradavic je počáteční vyšetření prováděno gynekologem. Pokud je to nutné, konzultace ostatních lékařů původních specialistů se posílají na diagnostiku a kvalifikované konzultace.

Při rozhodování o chirurgické metodě léčby lidských papilomavírusových formací bude třeba vyšetřit chirurga.

Jak zacházet s papilomem u žen

U žen existují určité specifické rysy průběhu infekce papilomaviru. Při těhotenství se vyskytují obtíže při výběru způsobů léčby.

Doporučujeme zapomenout na účinné místní nekrotizující formy. Je to dost jód pro kauterizaci bradavic. Doba odebrání vzdělání nepřekračuje čas, kdy se používá želatina. Účinnost léčby jodem se zvyšuje v kombinaci s antiseptickými roztoky.

Léčiva pro léčbu děložního papilomu

Chcete-li se zbavit bradavic, doporučujeme léky na bázi kyseliny salicylové. Mechanismus účinku látky: antivirové, antiseptické, analgetikum. Pro kvalitní terapii by měla být na růst aplikována kapka roztoku. Doba užívání léku zřídka přesahuje 5 dní. V lékárně si můžete koupit “kolomak” – keratolytickou drogu. Používá se spolu se salicylovou masti a salipodem.

Cryopharma je bezpečný nástroj pro odstranění bradavic a papilomů. Řešení se používá k zmrazení genitálních bradavic. Cryopharm by měl být pečlivě zaveden do pochvy kvůli pravděpodobnosti poškození zdravých tkání. Před použitím nástroje vyžaduje stanovení typu patogenu. Nepředepisujte léky pro děti do 4 let.

Homeopatický lék máwit může být použit k léčení papilomu dělohy. Bylinná kompozice nemá žádné vedlejší účinky, nástroj lze použít během těhotenství. Mechanismus použití je jednoduchý – tampon navlhčeným lékem se aplikuje na bradavici pomocí prstu. Bradavice se zpracovává každé 2 dny až do úplného vymizení.

Oxolinová masť má antivirový účinek, ale není účinná proti lidskému papilomaviru. Používá se k odstranění doprovodné flóry. Aplikovat na kůži masti oxolinum je lepší v intervalech mezi použitím agresivních roztoků. Papilom v děloze nezmizí po terapii.

Ozdobná ceruzka obsahuje dusičnan stříbrný, látku s antibakteriálními a nekrotizujícími účinky. Při použití nástroje zabraňuje infekci patologických oblastí v místě existence vzdělání. Doporučuje se používat tužku po aplikaci výše uvedených léků, aby se zabránilo bakteriální infekci.

Před výběrem léku externě provádějte diagnózu k určení patogenu pomocí PCR. Existují kožní výrůstky vyvolané nákazlivým měkkýšem, syfilisem a rakovinou kůže.

Postarejte se o své zdraví. Při přítomnosti kožních útvarů je lepší poradit se s lékařem. Pokud nevíte, který lékař vám léčí papilomy, obraťte se na svého místního lékaře. Odborník po konzultaci a prozkoumání historie pošle konzultaci správnému lékaři.

Jak se zbavit papilomů pod paží

Zbavte se růstu papilomaviru pod paží mohou být stejné procedury a činnosti, které jsou předepsány pro formace na těle. K prevenci patologie je přiděleno několik důležitých postupů:

 • Prevence infekcí způsobených lidským papilomavirem u blízkých osob;
 • Použití očkování žen před infekcí viru;
 • Důkladné vyšetření pro jakýkoli typ růstu pohlavních orgánů;
 • Znalost přenosových mechanismů papilomavirů zabraňuje aktivní infekci;
 • Identifikace a rehabilitace zdroje;
 • Eliminace promiskuitního sexuálního života;
 • Přísný dezinfekční režim a hygiena za přítomnosti mnoha lidí infikovaných infekcí lidským papilomavirem.

Podle statistik je asi polovina populace dnes infikována papilomavirem. Sexuální nebo domácí kontakt s infikovanou osobou nebo nosičem je nezbytný pro jeho rozšířený patogen. Sociální a sexuální nemorálnost mladých lidí vytváří podmínky pro široké šíření patogenu mezi lidskou populací. Problémem je epidemiologická diagnostika onemocnění v zaměření infekce. Sanitární orgány nemohou identifikovat skryté nosiče kvůli vysokým nákladům na metody diagnostiky polymerázové řetězové reakce. Jiné účinné metody screeningu pro diagnostiku vysokého stupně přesnosti neexistují.

Jak odstranit papilomy na obličeji

Před stanovením metody odstranění papilomu na obličeji by měl lékař prozkoumat následující patologické faktory:

 1. U těhotných žen primární infekce v počátečních stádiích nevede k vzniku vnějších klinických příznaků. Po dobu 15 měsíců je samoléčba možná bez použití léčiv;
 2. Infekce vyvolává rakovinu u 1% spravedlivého pohlaví, básník vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok pro známky dysplazie ve vaginálním nátěru;
 3. Průměrné trvání prekanceru po reprodukci papilomaviru je asi 20 let;
 4. Klinický obraz infekce způsobené lidským papilomavirem může být skrytý pod příznaky jiných onemocnění;
 5. Riziko vzniku rakoviny děložního čípku se zvyšuje s infekcí HPV 300 krát.

Lidský papilomavirus vede k tvorbě četných mutací uvnitř buněk. Vyvolávají onkologii, pokud jsou infikovány příčinným činitelem 16, 18 typů. Zvláštní test pomůže předcházet onemocnění. Pro studium stavu epitelu pomocí optické sondy (pap test) se provádí gynekologické vyšetření. Existují i ​​jiné způsoby, jak provést biopsii používanou evropskými klinikami.

Hlavním úkolem HPV je zahájit léčbu v počáteční fázi!

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…