Režim HPV 16 pro muže

Režim HPV 16 pro muže

Obsah článku:

Režim HPV 16 pro muže

Jaký jsou nebezpečné lidské papilomaviry 16 a 18 typů pro ženy a muže?

Papilomaviry (HPV) – skupina virů, která zahrnuje více než 200 typů (kmenů) HPV. Více než 40 druhů může být přenášeno během sexu, z kůže a sliznic infikovaných na kůži a sliznice sexuálního partnera.

Infekce papilomavirem může vést k vývoji benigních nádorů (papilomy, bradavice nebo bradavice) na kůži a sliznicích téměř na každém místě. Některé typy viru mohou způsobit maligní degeneraci epitelu a vést k rakovině. U typů HPV 16 a 18 se vyskytuje velká část rakovin vyvolaných infekcí lidského papilomaviru.

1. Způsoby přenosu

 1. 1 Sexuální přenos (během vaginálního, orálního, análního sexu). Virus může být přenášen i při absenci klinických projevů v nosiči. Bariérová antikoncepce (kondom) nezaručuje ani stoprocentní ochranu před infekcí.
 2. 2 Vertikální přenos: virus je přenášen z matky na plod (s plodovou plíží, při průchodu pohlavních orgánů během porodu).

2. Klasifikace

Existují 2 klinické formy infekce HPV:

 1. 1 Anogenitální forma: kožní papilomy, kondylomy se tvoří na kůži a pohlavních orgánech pohlavních orgánů, perineu, v konečníku a perianální oblasti.
 2. 2 Negenitační forma: poranění kůže hlavy, krku, trupu, končetin, rukou a chodidel.

Tabulka 1 – Typy HPV, které vedou k poškození kůže a sliznic.

Tabulka 2 – Typy HPV, které vedou k porážce genitálií a perianální oblasti

Při průtoku:

 1. 1 Asymptomatická infekce (přítomnost infekce je potvrzena pouze PCR a DNA hybridizací). Ve většině případů je infekce skrytá a není doprovázena žádnými příznaky: žádné stížnosti, žádné kožní projevy. Pacient je však sexuální partner nakažlivý.
 2. 2 Subklinické (poškození epitelu se zjistí pouze po ošetření roztokem 3-5% kyseliny octové a mikroskopií).
 3. 3 Klinicky exprimovaná infekce (s pouhým okem jsou definovány různé kožní nádory – papilomy).

Sexuálně přenosné infekce jsou rozděleny do 2 kategorií:

 1. 1 kmeny s nízkým onkogenním rizikem – viry této skupiny nevyvolávají rakovinnou transformaci epitelu, ale vedou jen k výskytu bradavic a papilomů.
 2. 2 Vysoké kmeny onkogenního rizika mohou vést k rakovině. Existuje asi 12 kmenů, nejčastěji zjištěných při rakovině (včetně 31, 35, 33 atd.). 2 z nich (typ 16 a 18) jsou odpovědné za většinu případů rakoviny způsobené HPV.

Charakteristické příznaky a léčba papilomů u mužů

Lidský papilomavirus má asi 90% populace. Cesta infekce nezávisí na pohlaví a věku, bradavice se mohou objevit jak u dětí, tak u dospělých. Navzdory skutečnosti, že virus je velmi nákazlivý, papilomy se přímo objevují u mužů méně často než u žen, protože mužské tělo je odolnější vůči infekci.

Symptomy HPV u mužů

Papilomy, nebo jinými slovy bradavice, jsou projevy lidského papilomaviru (HPV). Při průniku do zdravého těla proniká mikrotruzem sliznice nebo epidermis. Hlavními způsoby infekce jsou sexuální a domácí kontakt.

Za přítomnosti silné imunity se virus nemusí projevit dlouho. Pokud však v důsledku endogenních nebo exogenních vlivů na tělo klesá imunitní stav, objeví se příznaky charakteristické pro HPV.

Latentní (skryté) období může trvat od okamžiku infekce až po první výskyt novorozeneckých let. Anatomické rozdíly ve struktuře reprodukčních orgánů mužů způsobují vzácnější projev nemoci než u žen.

Muži jsou častěji nositeli HPV, choroba nevyvolává žádné příznaky, pokud nejsou výrůstky lokalizovány v místech kontaktu s oděvem nebo v oblasti pohlavních orgánů. Papilomy na hlavě a těle penisu mohou během pohlavního styku způsobit bolest nebo svědění. Anální bradavice mohou být během pohybu střeva zraněny. Zbývající nádory nezpůsobují nepříjemnosti.

Když se organismus samčího pohlaví infikuje onkogenními kmeny, je možná maligní degenerace samotných novotvarů, zvyšuje se riziko vzniku rakoviny prostaty, penisu, slabiny nebo konečníku. V tomto případě se objeví příznaky typické pro onkologické onemocnění jedné nebo druhé lokalizace.

V počátečních stádiích rakoviny pacient necítí bolesti, objevuje se pouze během metastáz. Například u pacienta se spinocelulárním karcinomem penisu jsou mízní uzliny zvětšeny a výtok ze středu ulcerace má charakteristický zápach. Tyto příznaky však souvisí s onkologií, nikoliv s HPV. Tak lze argumentovat, že v jakémkoliv stadiu infekce a bez ohledu na cestu a příčinu je HPV u mužů asymptomatická, může být výskyt papilomu jediným projevem onemocnění.

Přečtěte si více o diagnóze a léčbě HPV u mužů.

Diagnostické metody

Ne všichni lidé vědí, který doktor zachází s papilomy, takže jít do nemocnice může někteří pacienti odložit neomezeně. HPV je léčena dermatologem, ale pokud máte genitální bradavice, můžete konzultovat urologa. Dokonce i terapeut může předepsat počáteční testy a podle výsledků poskytnout pokyny konkrétnímu specialistovi.

Léčba papilomů u mužů by měla začít pouze po přesné diagnostice. Po provedení výzkumu k určení virového kmene, který způsobil onemocnění, se vyvíjí terapeutický režim.

Mužský papilom může být lokalizován na sliznici úst, krku, paží a podešve. Ale nejčastěji se pacienti obávají bradavic v svalstvu, na genitáliích a svěrači konečníku. S takovou lokalizací nádorů lékař po vyšetření předepisuje speciální testy. Když jsou anální bradavice určeny pro anální onkocytologické skvrny (Papanicolaou). Tento test je zvláště relevantní pro anální papilomy u mužů homosexuální nebo bisexuální orientace.

Když jsou bradavice umístěny v močové trubici, na hlavě nebo stonku penisu, pacient je odeslán na test PCR, který se používá k vyšetření DNA patogenu a určení jejího vzhledu.

Pokud muži často nevěnují pozornost zbytku novotvarů, pak papilomy ve svazích mužů nebo na penisu způsobují nejen fyzické nepohodlí, ale také estetické problémy.

Schéma léčení papilomů u mužů

Komplexní léčba HPV zahrnuje léky a chirurgické zákroky. Konkrétní léky na léčbu papilomu u mužů a žen neexistují, žádný jediný lék nemůže zcela vyléčit onemocnění. Pacient se může zbavit růstu a blokovat aktivitu viru v těle. V počáteční fázi se doporučuje komplexní užívání léků z následujících skupin:

 1. Imunomodulátory. Mezi ně patří Groprinosin, Izoprinozin, Levamisole, Galavit, Glutoxim, Poludan, Panavir, Immunomax atd.
 2. Vitaminové a minerální komplexy. Vitamíny A, B5, C, D, F, PP, Aksotsin, Aevit atd. Mohou pomoci v boji proti HPV.
 3. Interferony. Nejčastěji jsou předepsány Viferon, Genferon, Intron-A, Altevir, Kipferon atd.

Ve spojení s přijetím opatření ke zvýšení imunity obvykle začíná léčba onemocnění. Avšak od dnešního dne neexistují účinné léky, které by po léčbě vedly k likvidaci viru HPV, doporučuje se sledovat lékařem a provádět pravidelné laboratorní testy stavu viru.

Po chirurgickém odstranění papilomů ve svazích mužů aplikace Geponu výrazně urychlují hojení a snižují riziko recidivy. Současně se lék užívá perorálně. Dobré výsledky se dosahují při použití léčiva Isoprinosin pro zničení anogenitálních bradavic.

Použití přípravku Immunomax protivirová imunitní aktivátor při komplexní léčbě HPV je slibné. Je účinný u 98% při léčbě urogenitálních bradavic po odstranění nádorů jakoukoli destruktivní metodou. Lék nejen zabraňuje opakování onemocnění, ale také zcela potlačuje uvolňování virů z lézí.

Studie léku Panavir ukázaly, že lék má nejen imunomodulační účinek, ale také ovlivňuje viry. Chrání strukturu zdravých buněk, zvyšuje jejich životaschopnost, stimuluje produkci interferonu, inhibuje aktivitu HPV. Panavir je dostupný jako gel (více zde), rektální čípky, roztok pro vnitřní aplikaci, sprej. Žádná z těchto léků však nezaručuje odstranění samotných nádorů. Za tím účelem se používají destruktivní metody:

Chirurgická léčba novotvarů pomocí minimálně invazivních metod zaručuje nejen účinnou úlevu od problému, ale také krátké pooperační období, prevenci relapsů a pooperačních komplikací. Lidský papilom u mužů je nebezpečný z důvodu rizika reinkarnace rakoviny, výskytu onkologie v případě infekce kmeny 16 a 18 (více zde). Pokud jsou papilomy lokalizovány v močové trubici, pak jejich proliferace může vyvolat obtíže při odtoku moči a souběžných onemocněních genitourinárního systému.

Jak zacházet s papilomavirem u mužů, po stanovení klinického obrazu rozhodne specialisté. Samošetření může vést k vážným následkům a zatěžovat průběh onemocnění.

Režim HPV 16 pro muže

Groprinosin, Cycloferon a Genferon s HPV. Léčebný režim a recenze

Lidský papilomavirus je jednou z nejčastějších infekcí na světě. Po infekci nelze úplně zbavit patogenu, ale je nutné příznaky zastavit včas, aby se předešlo komplikacím. Za tímto účelem se používají různé léky, včetně genferonu, groprinosinu a cykloferonu.

Pokud léky nepomáhají vypořádat se s projevy papilomaviru, pacient je poslán k odstranění bradavic. Následně je nutné sledovat relapsy, které se vyskytují poměrně často, zvláště pokud má pacient imunitu. Lékařská terapie je téměř vždy spojena s chirurgickými intervencemi.

Složení groprinosinu

Aktivní složka Groprinosina je složka nazvaná pranobex, která působí přímo na metabolické procesy v těle. Především ovlivňuje výživu srdečního svalu, díky čemuž se jeho práce zlepšuje. Také látka bojuje s hladením tkání u kyslíku.

Jakmile do lidského těla pranobex vede ke zvýšené produkci lymfocytů, které interferují s reprodukcí viru v nemocných buňkách. Tento lék je předepsán pro problémy s imunitním systémem, které hrají zásadní roli v léčbě HPV. Zvýšením ochranných vlastností organismu se významně sníží pravděpodobnost relapsu onemocnění.

Kromě pranobelu je přítomen inosin, který pomáhá biochemickým procesům ve fagocytech. Kvůli tomu dochází ke zvýšení syntézy cytokinů, protilátek a proteinů závislých na harmonických, které mohou potlačit aktivitu viru. Groprinosin se však samo o sobě nepoužívá. Musí se používat jako součást komplexní terapie, která bude zahrnovat také antioxidanty a prebiotika.

Aplikace groprinosinu

Tablety Groprinosin se pijí třikrát až čtyřikrát denně. A co je nejdůležitější, mezi každým příjmem musí být stejné množství času. Lék není žvýkaný, musí se polknout celé, opláchnout vodou. Pro léčbu dětí se dávka vypočítá na 50 mg na kilogram hmotnosti dítěte. Výsledná částka je rozdělena na všechny stejné tři nebo čtyři metody.

V případě obzvláště těžkého průběhu onemocnění má lékař právo zvýšit dávku a počet dávek, ale nemůžete to udělat sami. Předávkování může vést k symptomům intoxikace. Také je třeba si uvědomit, jaké jsou kontraindikace, které zahrnují:

 • Věk kratší než dva roky;
 • Individuální nesnášenlivost;
 • Těhotenství;
 • Doba krmení;
 • Arytmie;
 • Chronické selhání ledvin;
 • Urolitiáza.

Někdy léčba přípravkem Groprinosin vede k nežádoucím účinkům. Lidé zaznamenali různé poruchy stolice, problémy s chuť k jídlu, nevolnost, zvracení a alergické reakce.

Hodnocení produktů:

“Kdysi se začaly objevovat bradavice po celém těle. Lékař doporučil, aby nepřišel do operace, jelikož bude příliš mnoho jizev. Předepsala mi Groprinosin, který nejprve vůbec neudělal žádný účinek. Výsledky se však postupně objevily. “

Cykloferonové působení

Dopad na infekci způsobenou lidským papilomavirem se obvykle provádí ze dvou směrů. Použité léky, které zlepšují imunitní systém, stejně jako antivirotika. V první řadě je Cycloferon právě lékem pro boj proti virům, ale má také imunomodulační vlastnosti.

Cykloferon, pokud se používá systematicky, pomáhá předcházet degeneraci benigních růstů do maligních nádorů, což je často pozorováno, když je infekce HPV infikována vysokou onkogenicitou. Také lék zpomaluje šíření stávajících nádorů.

Cykloferon jednou v těle vede k rozsáhlé produkci interferonu alfa a beta. Díky nim se buňky těla stanou imunní vůči patogenu. Existují různé formy uvolnění, a proto je možné kombinovat vnitřní a vnější efekty. Cykloferon se vyrábí ve formě tablet, injekčního roztoku a lustru.

Složení a kontraindikace cykloferonu

Aktivní složkou tohoto léku je meglumin akridonacetát. Jedná se o induktor interferonu s nízkou molekulovou hmotností. V závislosti na formě uvolňování se excipienty liší:

 • Liniment obsahuje kyselinu akridonovou a propylenglykol;
 • Kyselina je také přítomna v injekčních roztocích, stejně jako různé aditiva zadržující sůl a vodu;
 • Tablety jsou vyrobeny z methylcelulózy, kyseliny akridonové a stearátu vápenatého.

Žádná z forem uvolnění není vhodná k použití osobami trpícími jaterní cirhózou, stejně jako děti, které dosud neměly tři roky. Seznam kontraindikací zahrnuje individuální nesnášenlivost a první trimestr u těhotných žen, v takovém případě je nutné zvolit analogy. Je nepřijatelné používat intravaginální liniment.

Cykloferon vede k nežádoucím účinkům. Nejběžnější z nich je řada alergických reakcí, jako je zarudnutí, vyrážka a svědění. Také pacienti měli kožní hyperemii, vysokou horečku, průjem a edém. Je zakázáno užívat drogu alkoholem, protože to může vést k bolestem hlavy, nevolnosti, vředům a halucinacím.

Vlastnosti použití Cycloferonu

Léčebný režim injekcí je následující: po dobu dvou dnů se injekce podává jednou denně. Po uplynutí jednoho dne se provede přestávka a poté se podávají tři injekce s přestávkou v den. Mezi jednotlivými injekcemi by měly trvat tři dny. Doba trvání kurzu je stanovena lékařem.

Cykloferon tablety je třeba užívat po jednom, třicet minut před jídlem. Masť se také aplikuje jednou denně přímo na bradavice. Toto by mělo být provedeno po dobu pěti dnů. Je přípustné umístit suchý obvaz na povrch léčené plochy. Po celou dobu trvání terapie musíte přestat alkohol.

Vnější forma léku se obvykle kombinuje s vnitřním. Nejčastěji používané pilulky, protože jsou jednodušší k použití. Injekce se ošetřují, pokud je pozorována citlivost na složky, stejně jako jestliže pacient trpí gastritidou nebo žaludečními vředy.

Genferon je ruská droga, která se běžně používá k boji proti typu HPV 16. Kmen nejčastěji postihuje genitálie žen, i když patří k vysokému tumorigenicity skupiny, a proto je považován za jeden z nejnebezpečnějších v oblasti gynekologie. Pro přímý vliv na tuto oblast je Genferon vyráběn ve formě svíček.

Jeho účinnou látkou je alfa interferon, který zvyšuje produkci několika typů lymfocytů. Díky tělu začne tělo absorbovat škodlivé buňky částicemi viru. Kromě alfa-interferonu je přítomen taurin, který přispívá k opravě tkáně. Nakonec benzokain přebírá úlohu anestetika.

Svíčky mají antivirové účinky, stejně jako zvyšují lokální imunitu, což je velmi důležité pro zmírnění příznaků a snížení pravděpodobnosti jejich opakování. Díky Genferonu se zvyšují ochranné síly pohlavních orgánů, což zabraňuje vzniku nových papilomů.

Kontraindikace a pokyny pro Genferon

Čípky se podávají intravaginálně nebo rektálně, v závislosti na oblasti, ve které jsou bradavice pozorovány. Ženy se doporučují používat svíčky jedenkrát dvakrát denně. Délka léčby je deset dní. Aby se zabránilo relapsu, svíčky jsou umístěny třikrát týdně, každé po dobu tří měsíců.

Vedle individuální nesnášenlivosti přípravku Genferon nemá žádné závažné kontraindikace, ale aktivní složka může způsobit řadu nepříjemných příznaků. Mezi ně patří zvýšené pocení, horečka, zimnice, únava, bolesti hlavy a bolesti svalů, leukocytopenie, trombocytopenie a kloubní syndrom. Místní nežádoucí účinky jsou možné, jako jsou kožní vyrážky a svědění.

Režim HPV 16 pro muže

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…