Režim léčby HPV 16

Režim léčby HPV 16

Obsah článku:

režim léčby HPV 16, 18

Otázka:
Plánujeme druhé těhotenství, PCR-diagnostika určila pro mě přítomnost HPV 16, 18. Lékař předepsal Groprinosin léčbu pro mě a mého manžela a čípku Genferon. Jak efektivní je tento systém a zda existují efektivnější a osvědčené systémy? Musí se s mým manželem jednat ve stejnou dobu jako já a je možné, že během léčby bude mít sexuální život?

Milá Lilly! Nemáme právo komentovat jmenování ošetřujícího lékaře, jakmile vidí celý klinický obraz a výsledky testů. V současné době je alokin-alfa jediným lékem s prokázanou účinností, který odstraňuje HPV z těla v 90% případů s monoterapií a 100% s komplexní terapií. Všechna data získaná z klinických studií. Váš manžel musí současně užívat léčbu, abyste se vyvarovali relapsu. Během léčby a získání negativních výsledků testů na HPV (2-2,5 měsíců po léčbě) je nutné se chránit pomocí bariérových metod (kondom). Pokud Váš lékař nemá zkušenosti s přípravkem Allokin-alpha, můžete bezplatně telefonicky nebo poštou konzultovat zkušeného specialistu na léčbu komplexních klinických případů infekce lidským papilomavirem – Dyshkovets Andrey Anatolyevich, tel: 8 (916) 939-88-40, e-mail : immundoc@mail.ru, který Vám kompetentně vybere individuální léčebný režim.

Žádáme Vás! Nepoužívejte samoléčebné léky! Správnou a obzvláště složitou léčbu může předepisovat pouze ošetřující lékař, jednotlivec v každém konkrétním případě.

Popis a metody léčby HPV 16 a 18 u žen

Lidský papilomavirus (HPV) je nejčastějším infekčním onemocněním na celém světě. Jeho stabilita je způsobena konstantními mutacemi. Lékařská věda má v současnosti asi 600 typů tohoto patogenu, z nichž většina je dobře studována. Snadný způsob přenosu vede k tomu, že infekce je v jednom či druhém stavu u 80% lidí starších 50 let.

Většina kmenů nepředstavuje riziko pro lidské zdraví, projevující se výhradně ve formě benigních formací. Některé mohou zhoubnout. HPV 16 a typ 18 jsou viry, které vyvolávají vývoj rakoviny v genitální oblasti žen.

Jak nebezpečné je

Pokud je zjištěn HPV těchto sérotypů, lékař by měl okamžitě varovat před vysokým rizikem vzniku dysplázie a rakoviny děložního čípku, pochvy a dalších orgánů pánve. Papilomaviry 16 a 18 typu se usazují a začínají postupovat v cervikálním kanálu a hlubších vrstvách sliznice pohlavních orgánů.

Po dlouhou dobu není přítomnost viru klinicky manifestována a žena ani nepochybuje o infekci. Patogen začne aktivně stimulovat buněčné dělení v případě expozice určitým faktorům, a to:

 • snížená imunitní síla;
 • zánět močového měchýře;
 • hypotermie;
 • potrat;
 • nedodržování pravidel sexuální a normální hygieny;
 • Infekce STI.

Je třeba poznamenat, že virus je nebezpečný pouze pro ženy. Pokud jde o muže, často nosí tuto infekci, která je v těle na krátkou dobu a nevede k onkopatologii.

Infekce se vyskytuje převážně prostřednictvím pohlaví. Podle statistik se tento způsob přenosu provádí u 75% případů infekce. Mnohem méně často může být virus přenášen prostřednictvím hygieny a předmětů pro domácnost, zejména pokud má kůže mírné léze ve formě ran nebo prasklin. Během práce může dítě dostat infekci od matky. Jeho papilomy se nacházejí na kůži a horních cestách dýchacích cest.

Symptomatologie

Po vstupu do těla se virus nezobrazuje a člověk s ním může dlouho žít. Často se diagnostika provádí zcela náhodně během laboratorní diagnostiky. Příznaky, které se objevují při HPV 16 a 18 jsou u žen aktivovány, jsou vyrážky a výrůstky na genitálech. Většina vzdělání má plochý vzhled, ale je možné vznik bradavic, papilomů a bradavic.

Pokud začnete léčbu včas, pak je snadné se zbavit příznaků nemoci. Za určitých podmínek se však nemoc může proměnit v rakovinu.

Obvyklé změny v genitální oblasti ženy nemohou být jediným znamením, podle kterého se diagnostikuje. Pro stanovení virové infekce se používá PCR. Tato analýza umožňuje přesně diagnostikovat typ viru. Pokud je podezření na malignitu, kolposkopie se provádí biopsií. Výsledným materiálem je histologické vyšetření. V závislosti na výsledcích lékař určuje taktiku pacienta.

Často se při vzhledu formací v genitální oblasti objevuje nepohodlí. Ženské poznámky:

 • pálení a svědění;
 • dysuritické jevy (poruchy močení v důsledku bolesti);
 • bolest během sexuálního styku;
 • vypouštění krve po jednání.

Tyto příznaky se netýkají konkrétních příznaků. Mohou se objevit u STD, zánětu močových cest (uretritida, cystitida) a vnitřních pohlavních orgánů, eroze dělohy. A až po provedení PCR a dalších laboratorních testů je zřejmé, že příčinou těchto odchylek je papilomavir.

Stádia nemoci

Individuálně přechod choroby z jedné fáze na druhou. Celkově jsou čtyři, trvání každého se může lišit. Ve všech případech se nemoci dostávají do rakoviny.

 1. První etapou je doba od proniknutí infekce do vývoje prvních příznaků. Virus může být ve spánkové formě od 14 dnů do 10 let. Odolnost těla je narušena snížením imunity, stárnutím a dalšími faktory. Během tohoto období člověk ani neví o svém problému, ale může aktivně infikovat okolní lidi a sexuální partnery s tímto virem. V této fázi může být detekována pouze metodou PCR.
 2. Druhý stupeň začíná aktivací reprodukčního procesu HPV. Nejprve jsou ovlivněny oblasti s nejtenčí kůží. Ve druhé fázi se vytváří růst. Papilomy lze nalézt na víčkách, rtech, pohlavních orgánech. V této fázi by léčba měla začít, protože se formace neustále rozšiřují a objevují se nové. Virus je detekován cytologickými a histologickými analýzami.
 3. Ve třetím stupni dochází k tkáňové dysplazii. Začínají se rozpadat, protože intervence viru vede k nezvratným změnám. Buňky mění strukturu a pokračují v reprodukci. Není-li v této fázi provedena žádná léčba, začíná malignita.
 4. Poslední stupeň je charakterizován mutací buněk pod aktivním vlivem DNA viru. Tak se vyvíjí nádorový nádor.

Co dělat

Detekce viru nemusí nutně znamenat vývoj nádorového procesu. Proto, když obdržíte takový výsledek výzkumu, není nutné paniku, ale začít jednat.

V této fázi lékařských věd není možné navždy léčit onemocnění. Etiologická léčba pro odstranění viru papillomatózy dosud neexistuje. V případě, že klinické projevy chybí, ale existuje pozitivní výsledek PCR, měli by být pod neustálým dohledem gynekologa, čas od času testovány, podstupovány kolposkopie a cytologie. Při nejmenší odchylce struktury tkáně způsobené virem by měla začít léčba.

Pokud jsou v genitální oblasti nalezeny atypické buňky, znamená to, že nejhorší scénář začal. Obvykle se to stane kvůli špatnému postoji ženy ke zdraví, pokud se nezabývá preventivními prohlídkami u gynekologa a neprojde testy.

Nedostaňte se příliš rozrušení, pokud se v oblasti genitálií a řiti objeví růst ve formě bradavic. Obvykle jsou způsobeny jinými typy infekcí, které mají malou pravděpodobnost degenerace do rakoviny.

Léčebný režim

Kompetentní pomoc s touto chorobou je komplexní terapie a individuální přístup ke každému pacientovi. Léčba HPV 16, 18 u žen s určitými léky obvykle poskytuje pozitivní výsledek. Ale vzhledem k neúčinnosti farmakoterapie lékař zvedl otázku operace.
Snažte se vyléčit virus pomocí těchto nástrojů a technik:

 1. Imunostimulační léky, které mohou posílit obranyschopnost a zabránit další aktivaci viru v těle. Pomáhá přenosu faktoru, Cordyceps. Interferon se používá u všech pacientů, včetně dětí. Derinat se používá také v pediatrii. Navíc se pacientovi doporučuje používat vitamínové komplexy a řadu homeopatických léků pro zlepšení imunity.
 2. Očkování. Očkování by mělo zabránit přechodu virové infekce na maligní nádor. V současné době jsou široce používány cerwix a gardasil.
 3. Pro růst kůže se používají chemické a bylinné přípravky pro místní kauterizaci (Superpistotel, Solkoderm, Verrukacidový olej). Pro mrazení doma se používá sprej s kryofarmem.
 4. Zápalový proces, který často doprovází takové patologické změny, je zastavován pomocí NSAID.
 5. Jiné destruktivní metody (radionpine, škrábání, elektrokoagulace, kryoterapie s dusíkem, laserové odstranění).
 6. Používají se cytotoxické léky.

Operační intervence

Pokud je onkogenní virus ve fázi tvorby jednoduchých papilomů, provádí se chirurgický zákrok, aby se postižené oblasti vyškrábaly skalpel.

V počátečním stádiu rakoviny je děložní hrdlo vyříznuto nádorem. Ve druhé nebo třetí fázi je děloha zcela vyloučena přídavnými látkami.

Aby se zabránilo dalšímu šíření metastáz, vyžaduje pacient chemoterapii a záření. Není možné léčit zanedbatelnou formu nádoru. To je charakterizováno šířením metastáz nejen do blízkých, ale i vzdálených orgánů. Pro zlepšení kvality života je předepisována podpůrná léčba.

Prevence

Onemocnění způsobená viry typu 16 a 18 je snadnější zabránit než dlouhodobé léčbě a obavám z degenerace rakovinných buněk. Za tímto účelem byste měli postupovat podle těchto tipů:

 1. Sexuální styk s příležitostným partnerem lze provádět pouze pomocí bariérové ​​antikoncepce.
 2. Být chráněn během sexu, aby se zabránilo potratu.
 3. Nepoužívejte jiné výrobky pro lidi ani obecné hygienické prostředky pro domácnost.
 4. Sledujte režim dne, cvičíte, nabíjejte s pozitivními emocemi.
 5. Jezte dobře jíst pouze čerstvé a vysoce kvalitní produkty.
 6. Odstraňte špatné návyky.
 7. Včas léčte chronické infekce a pohlavně přenosné nemoci.
 8. Pokud se objeví nejmenší známka HPV, okamžitě navštívte gynekologa a proveďte potřebné testy.
 9. Pokud se objeví infekce, postupujte podle doporučení ošetřujícího lékaře.

Vzhled viru s porážkou pohlavních orgánů není příčinou panice. Lékaři neposkytují zaručenou pravděpodobnost vzniku rakoviny, zejména pokud včas zahájí rychlou a kompetentní léčbu a dodržují pravidla pro prevenci reinfekce.

Typ HPV 16: symptomy a léčba

Papilomavirové infekce je poměrně častým problémem, s kterým se potýká mnoho lidí, bez ohledu na pohlaví nebo věk. Stojí za to říci, že lidský papilomavirus je termín, při kterém se kombinuje více než 70 druhů viru (každý má své vlastní specifické rysy). HPV 16 se dnes považuje za jednu z nejnebezpečnějších, proto se mnoho lidí zajímá o další informace o tomto typu onemocnění. Jak se přenáší infekce? Jak virus postihuje tělo? Jaké jsou příznaky zjištění přítomnosti papilomaviru? Existuje účinná léčba? Odpovědi na tyto otázky budou pro každého čtenáře užitečné.

Co je HPV?

Lidský papilomavirus je velká skupina virů, která patří do rodiny papilomaviru. Moderní medicína zná obrovské množství různých kmenů tohoto viru, z nichž každá má svou vlastní unikátní DNA. Typ HPV 16 je jen jedním z mnoha odrůd.

Tato infekce je velmi častá. Nedávné studie ukázaly, že více než 60% populace planety je nosičem jednoho nebo druhého kmene papilomu.

Tato infekce obvykle ovlivňuje kožní tkáň a sliznice. Ale stojí za zmínku, že některé vnější projevy jsou zřídka přítomny. Navíc většina kmenů nepředstavuje skutečnou hrozbu pro lidský život. Mezi nimi jsou však druhy se zvýšenou onkogenicitou – patří mezi ně HPV 16. Přítomnost tohoto viru v těle zvyšuje pravděpodobnost vzniku onkologických onemocnění.

Mimochodem, skupina virů s vysokým stupněm onkogenicity zahrnuje i jiné kmeny, včetně 18 a 31. Nicméně podle výzkumu HPV typ 16 u žen nejčastěji vede k rakovině genitálních orgánů.

Způsoby přenosu viru

Mnoho lidí se zajímá o to, jak je možné vyndat podobnou infekci. Ve skutečnosti existuje několik způsobů přenosu typu HPV 16 (stejně jako jakéhokoli jiného druhu):

 • Nejběžnější je sexuální způsob přenosu, který se vyskytuje během sexuálního styku bez použití kondomu. Mimochodem, anální a ústní kontakty jsou také nebezpečné.
 • Existuje také běžný způsob přenosu, i když je to mnohem méně obvyklé. Z poškozené pokožky a sliznic infikované osoby dochází k rozpadu virových částic na předměty pro domácnost, zejména na ložní prádlo, ručníky, oblečení apod. Při společném užívání se infekce může dostat do zdravého těla poškozením kůže včetně poškrábání, vředů apod. d.
 • Často se vyskytuje placentární cesta infekce. Pokud je matka nosičem viru, pravděpodobnost přenosu na dítě během porodu je velmi vysoká. To je důvod, proč HPV 16 je považován za vážný problém mezi těhotnými ženami.
 • Je také možné samoinfekce, když virus znovu a znovu vstupuje do lidského těla během holení, odstraňování chloupků apod.

Existují nějaké rizikové faktory?

Jak již bylo zmíněno dříve, lidský papilomavir je extrémně častý. Nicméně, někteří lidé jsou náchylní k této infekci než ostatní, zvláště pokud jde o každodenní infekci. Co tedy lze přičíst rizikovým faktorům?

 • Rizikovou skupinou je v první řadě zahrnout lidi, kteří začali sexuální život příliš brzy.
 • HPV 16 je nejčastěji diagnostikován u osob pohlavně zneužívaných, stejně jako těch, kteří mají několik sexuálních partnerů ve stejnou dobu a nepoužívají kondomy.
 • Rizikové faktory zahrnují anální sex, během kterého je pravděpodobnost poškození sliznic a kůže mnohem vyšší.
 • Přítomnost pohlavně přenosných chorob, včetně trichomoniázy, chlamydií, kapavce, také zvyšuje riziko zachycení viru, protože oslabení lidského imunitního systému.
 • Avšak jakákoli nemoc doprovázená oslabeným imunitním systémem jsou rizikovými faktory (infekce HIV, diabetes, chronické zánětlivé onemocnění).
 • Tento seznam zahrnuje osoby s rakovinou, které podstupují rádio nebo chemoterapii, přičemž užívají léky, které potlačují imunitní systém.
 • HPV 16 u žen, které prodělaly některé závažné gynekologické procedury, včetně potratů, je častěji diagnostikován.

Stojí za zmínku, že přítomnost všech výše uvedených rizikových faktorů nejen zvyšuje pravděpodobnost infekce, ale také zvyšuje pravděpodobnost infekce. Po mnoho let může papilomavirus žít v těle nosiče, aniž by mu způsobil jakoukoli škodu, protože jeho činnost je přísně kontrolována imunitním systémem. Na pozadí oslabení ochranných sil není vyloučena pravděpodobnost výskytu onemocnění projevením vnějších příznaků.

Stádia nemoci

HPV 16, stejně jako ve skutečnosti jakýkoli jiný druh infekce způsobené lidským papilomavirem, probíhá v několika fázích. Moderní medicína identifikuje čtyři hlavní stadia vývoje onemocnění:

 • První fáze se nazývá latentní. Může trvat několik týdnů až několik let, aniž by způsobila vnější známky. K určení přítomnosti viru v těle lze použít pouze diagnostiku PCR.
 • Ve druhé fázi jsou příznaky již vidět pouhým okem. Tato fáze je doprovázena aktivní reprodukcí viru a zrychleným dělením buněk epidermis. Výsledkem těchto procesů je tvorba různých růstů na kůži a sliznicích, včetně bradavic, papilomů, bradavic atd.
 • Třetí fáze se vyznačuje dysplázovými procesy. Během tohoto období interaguje DNA HPV typu 16 s genetickým materiálem lidských buněk, což vede k zavedení virového genomu do normální DNA buňky. Tímto způsobem dochází ke změně struktury buňky.
 • Integrace virové DNA zvyšuje pravděpodobnost dalšího vývoje různých mutací. Čtvrtou etapou je období degenerace maligních buněk a vzniku rakoviny.

Jaké příznaky virus ukáže?

Jak již bylo zmíněno výše, aktivní rozmnožování viru a zrychlené rozdělení buněk vede k tvorbě různých kožních výrůstků, které se běžně označují jako bradavice. Tyto kožní nádory mohou mít různé tvary, velikosti a dokonce i barvy. V moderní medicíně je obvyklé rozlišit několik základních odrůd:

 • Ploché (vulgární) bradavice jsou husté kožní léze, nejčastěji zaoblené. Nevyvolávají bolest nebo jiné nepohodlí kromě estetických. Tyto rány se zpravidla tvoří na kůži rukou, nohou, tváří, stejně jako dlaněmi a nohama. Barva bradavic odpovídá tónu pleti. Často se tyto nádory objevují a mizí sami.
 • Genitální bradavice, lépe známé jako genitální bradavice, jsou vyklenuté kožní útvary se zubatými okraji – jejich tvar se podobá karfiolu. Mohou mít růžovou barvu nebo odpovídají přirozenému tónu pleti. Zpravidla se kondylomy objevují na sliznicích pohlavních orgánů, například na předkožce nebo kolem hlavy penisu, na pysky. Někdy se tyto nádory objevují v močové trubici, vagině a močovém měchýři.

Jaké je nebezpečí viru?

Někdy typ 16 HPV vede k rozvoji onemocnění známé jako bovenoidní papulóza. Toto onemocnění je doprovázeno výskytem charakteristických vyrážek, které mají vzhled kompaktních plaků, mírně stoupající nad povrchem kůže. Takové formace mohou mít růžovou, nažloutlou nebo dokonce bílou barvu. Zpravidla se objeví vyrážky na kůži stehen, v oblasti vnějších pohlavních orgánů, méně často kolem konečníku.

Bovenoidní papulóza naznačuje proces dysplazie a výskyt buněčných mutací, což zvyšuje riziko vzniku rakoviny. To je důvod, proč je 16. typ papillomaviru považován za nebezpečný.

Také tento kmen viru u mužů může vyvolat vývoj Bowenovy choroby, která nejčastěji končí rakovinou kůže penisu. Při absenci včasné diagnózy a léčby může onemocnění metastázovat na jiné orgány.

Typ HPV 16 u žen a jeho vlastnosti

Tento virus je nebezpečný pro obě pohlaví. Nicméně podle statistik je mnohem častější typ HPV 16 u žen. Léčba, symptomy, prevence – všechny tyto otázky jsou velmi zajímavé. Ale nejdříve byste se měli dozvědět o rizicích, s nimiž je tato infekce spojena.

Všimněte si, že ženské bradavice se často objevují na vnitřních stěnách vagíny nebo cervikální sliznice, takže pacient je nemůže jednoduše zaznamenat.

HPV 16 a 18 u žen často vede k vývoji tzv. Cervikální intraepiteliální neoplázie, která je doprovázena akcelerovaným dělením děložního čípku. Tato podmínka je považována za prekancerózní. Při absenci včasné léčby a někdy dokonce s terapií může infekce vést k rozvoji rakoviny děložního čípku.

Moderní diagnostické metody

Přítomnost kožních růstů nebo tvorby genitálií by měla naznačovat možnost infekce typu HPV 16. Co dělat v takových případech? Samozřejmě, musíte jít k lékaři. Jaké diagnostické metody se používají v moderní medicíně? Existuje několik základních postupů, které vám pomohou určit přítomnost papilomaviru.

 • Základní vyšetření, při němž lékař zkoumá kožní nádory, shromažďuje anamnézu apod.
 • Kolposkopie je předepisována ženám pro důkladnější vyšetření děložního čípku pro přítomnost virových lézí.
 • Cytologické vyšetření, které se skládají z laboratorních studií tkání získaných během škrabání (například z cervikálního kanálu). Tento test pomáhá určit přítomnost atypických buněk.
 • Diagnostika PCR, která umožňuje detekci genetického materiálu viru papillomu, je docela přesná a téměř v jakémkoliv materiálu, včetně škrabáků ze sliznic, tkáně bradavic a kondylomů.

HPV 16: léčba

Po stanovení diagnózy lékař vypracuje léčebný režim. V žádném případě by se neměly snažit vypořádat se s tímto problémem samy o sobě, zvláště pokud mluvíme o HPV 16. Léčba je nesmírně důležitá a dá se jí důvěřovat pouze zkušeného odborníka.

Tato infekce je obtížně léčitelná. Je však možné snížit riziko vzniku rakoviny. Jaký je tedy postup léčby po diagnostice HPV 16? Léčba zahrnuje několik důležitých bodů – posiluje imunitní obranu, snižuje aktivitu viru a odstraňuje stávající výrůstky.

Takže pacienti s podobnou diagnózou jsou primárně předepisováni antivirové léky. Inosyplex, který potlačuje reprodukci virových částic, je považován za zcela účinný. Interferony mají zase antivirové, imunostimulační a protinádorové vlastnosti. Často jsou pacientům předepsané léky, jako jsou Amixin a Cycloferon, které aktivují vlastní produkci interferonu těla. Také v cyklu léčby mohou být léky, které inhibují procesy buněčného dělení, již postižené HPV. Efektivní jsou “Podofillin”, “Condilin”.

Léčba HPV 16 u žen také zahrnuje pravidelné gynekologické vyšetření a opakované testy až do potlačení aktivity viru. Přirozeně jsou lidé, kteří jsou nemocní, doporučeni správná výživa, spánek a odpočinek a fyzická aktivita, protože to všechno posiluje imunitní systém a zrychluje tak hojivý proces.

Co když jste diagnostikováni s HPV 16? Jak žít? Při správné terapii je riziko vzniku rakoviny minimální. A pokud pravidelně provádíte vyšetření, můžete diagnostikovat onkologické onemocnění v rané fázi, což dává dobré šance na příznivý výsledek. Mimochodem, nositelé viru by neměli povolit nechráněný sex – použití kondomu je povinné.

Způsoby odstranění bradavic a jiných kožních lézí

Často se v moderní diagnostické praxi diagnostikuje HPV 16 u žen. Léčba často zahrnuje nejen antivirovou terapii, ale také odstranění stávajících kožních lézí. Faktem je, že kondylomy na pohlavních orgánech (u mužů i žen) jsou často během pohlavního styku zraněny. To vytváří mnoho nepříjemností a zvyšuje pravděpodobnost sekundární infekce tkání houbami a bakteriemi. Existuje několik způsobů, jak odstranit genitální bradavice:

 • Vystavení chemicky agresivním látkám (účinná a přístupná technika, ale při léčbě jemné pokožky pohlavních orgánů je možné poškození zdravých tkání).
 • Chirurgické odstranění nádorů.
 • Elektrokoagulace (vystavení kondylómu elektrickým proudem).
 • Koagulace rádiových vln (vyříznutí růstu pomocí nůžového rádia).
 • Cryodestrukce (vystavení tekutému dusíku).
 • Laserová terapie (odstranění kondylomů pomocí laserového paprsku, dnes je považována za jednu z nejrychlejších, nejúčinnějších a nejbezpečnějších metod).

Rozhodnutí odstranit kondylomy a volba vhodné techniky je úkolem lékaře. Neměli byste se snažit zbavit růstu sami, neboť to může jen zhoršit situaci.

Existují účinné metody prevence?

Dnes jistě mnozí lidé slyšeli o typu HPV 16. Léčba a diagnostika podobného onemocnění, jeho první projevy a způsoby přenosu jsou samozřejmě extrémně důležité. Je však také užitečné dozvědět se o prostředcích prevence, protože někdy je mnohem snazší chránit se před infekcí než obavami z léčby a možnými důsledky.

Za prvé, stojí za zmínku, že existuje specifická prevence infekcí způsobených lidskými papilomaviry, která se skládá z očkování. Takové vakcíny (nejslavnější a dokázané až dosud “Gardasil” a “Cervarix”) obsahují fragmenty virové DNA. Při požití je pozorována tvorba odolné imunity vůči této infekci. Očkování chrání před nejnebezpečnějšími kmeny, včetně 16 a 18 typů.

Kromě toho existují nespecifické metody prevence. Ujistěte se, že alespoň jednou za šest měsíců musíte podstoupit lékařskou prohlídku. Je nutné upustit od promiskuitního sexuálního života a ujistěte se, že používáte kondom jako ochranu. A samozřejmě správná výživa, fyzická aktivita, včasná léčba sexuálně přenosných infekcí a zánětlivých onemocnění posílí imunitní obranu, čímž se sníží riziko infekce a aktivace viru.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…