Režim léčby HPV 52

Režim léčby HPV 52

Obsah článku:

Režim léčby HPV 52

Otázka:
Dobrý den! Mám 22 let. Našel jsem typ HPV 52. Nabídli se, aby naočkovali Gardasil. Koneckonců chrání pouze ze 4 typů a můj typ není v tomto seznamu uveden. Ano, a to musí být provedeno před výskytem viru. Řekni mi, prosím, jaký druh léčby si vybrat a je možné žít sexuální život před lesem? Pro dřívější, děkuji moc.

Milý Valentýn! Máte naprostou pravdu, očkování proti Gardasil chrání pouze proti 4 typům HPV a účinek trvá 4 roky, pak budete muset být znovu očkováni. Ve vašem případě můžete a měli byste absolvovat kurz Allokina-alfa, protože je účinný proti všem typům HPV. Máte onkogenní typ HPV, který může způsobit rakovinu děložního čípku, a proto musí být odstraněn z těla. Váš partner také musí podstoupit léčbu, aby se zabránilo reinfekci. Před dosažením negativních výsledků na HPV (2,5 měsíce po skončení kurzu) je nutné se chránit pomocí bariérových metod (kondomů). Pokud nemá Váš lékař žádné zkušenosti s přípravkem Allokin-alpha, můžete si zde vybrat odborníka, který si zvolí individuální léčbu pro váš konkrétní případ. Nebo můžete bezplatně konzultovat telefonicky nebo poštou zkušený odborník na léčbu komplexních klinických případů infekce lidským papilomavirem – Andrey Dyshkovets, tel: 8 (916) 939-88-40, e-mail: immundoc@mail.ru, který Vás kompetentně vybírá individuální léčebný režim.

Žádáme Vás! Nepoužívejte samoléčebné léky! Správnou a obzvláště složitou léčbu může předepisovat pouze ošetřující lékař, jednotlivec v každém konkrétním případě.

Groprinosin, Cycloferon a Genferon s HPV. Léčebný režim a recenze

Lidský papilomavirus je jednou z nejčastějších infekcí na světě. Po infekci nelze úplně zbavit patogenu, ale je nutné příznaky zastavit včas, aby se předešlo komplikacím. Za tímto účelem se používají různé léky, včetně genferonu, groprinosinu a cykloferonu.

Pokud léky nepomáhají vypořádat se s projevy papilomaviru, pacient je poslán k odstranění bradavic. Následně je nutné sledovat relapsy, které se vyskytují poměrně často, zvláště pokud má pacient imunitu. Lékařská terapie je téměř vždy spojena s chirurgickými intervencemi.

Složení groprinosinu

Aktivní složka Groprinosina je složka nazvaná pranobex, která působí přímo na metabolické procesy v těle. Především ovlivňuje výživu srdečního svalu, díky čemuž se jeho práce zlepšuje. Také látka bojuje s hladením tkání u kyslíku.

Jakmile do lidského těla pranobex vede ke zvýšené produkci lymfocytů, které interferují s reprodukcí viru v nemocných buňkách. Tento lék je předepsán pro problémy s imunitním systémem, které hrají zásadní roli v léčbě HPV. Zvýšením ochranných vlastností organismu se významně sníží pravděpodobnost relapsu onemocnění.

Kromě pranobelu je přítomen inosin, který pomáhá biochemickým procesům ve fagocytech. Kvůli tomu dochází ke zvýšení syntézy cytokinů, protilátek a proteinů závislých na harmonických, které mohou potlačit aktivitu viru. Groprinosin se však samo o sobě nepoužívá. Musí se používat jako součást komplexní terapie, která bude zahrnovat také antioxidanty a prebiotika.

Aplikace groprinosinu

Tablety Groprinosin se pijí třikrát až čtyřikrát denně. A co je nejdůležitější, mezi každým příjmem musí být stejné množství času. Lék není žvýkaný, musí se polknout celé, opláchnout vodou. Pro léčbu dětí se dávka vypočítá na 50 mg na kilogram hmotnosti dítěte. Výsledná částka je rozdělena na všechny stejné tři nebo čtyři metody.

V případě obzvláště těžkého průběhu onemocnění má lékař právo zvýšit dávku a počet dávek, ale nemůžete to udělat sami. Předávkování může vést k symptomům intoxikace. Také je třeba si uvědomit, jaké jsou kontraindikace, které zahrnují:

 • Věk kratší než dva roky;
 • Individuální nesnášenlivost;
 • Těhotenství;
 • Doba krmení;
 • Arytmie;
 • Chronické selhání ledvin;
 • Urolitiáza.

Někdy léčba přípravkem Groprinosin vede k nežádoucím účinkům. Lidé zaznamenali různé poruchy stolice, problémy s chuť k jídlu, nevolnost, zvracení a alergické reakce.

Hodnocení produktů:

“Kdysi se začaly objevovat bradavice po celém těle. Lékař doporučil, aby nepřišel do operace, jelikož bude příliš mnoho jizev. Předepsala mi Groprinosin, který nejprve vůbec neudělal žádný účinek. Výsledky se však postupně objevily. “

Cykloferonové působení

Dopad na infekci způsobenou lidským papilomavirem se obvykle provádí ze dvou směrů. Použité léky, které zlepšují imunitní systém, stejně jako antivirotika. V první řadě je Cycloferon právě lékem pro boj proti virům, ale má také imunomodulační vlastnosti.

Cykloferon, pokud se používá systematicky, pomáhá předcházet degeneraci benigních růstů do maligních nádorů, což je často pozorováno, když je infekce HPV infikována vysokou onkogenicitou. Také lék zpomaluje šíření stávajících nádorů.

Cykloferon jednou v těle vede k rozsáhlé produkci interferonu alfa a beta. Díky nim se buňky těla stanou imunní vůči patogenu. Existují různé formy uvolnění, a proto je možné kombinovat vnitřní a vnější efekty. Cykloferon se vyrábí ve formě tablet, injekčního roztoku a lustru.

Složení a kontraindikace cykloferonu

Aktivní složkou tohoto léku je meglumin akridonacetát. Jedná se o induktor interferonu s nízkou molekulovou hmotností. V závislosti na formě uvolňování se excipienty liší:

 • Liniment obsahuje kyselinu akridonovou a propylenglykol;
 • Kyselina je také přítomna v injekčních roztocích, stejně jako různé aditiva zadržující sůl a vodu;
 • Tablety jsou vyrobeny z methylcelulózy, kyseliny akridonové a stearátu vápenatého.

Žádná z forem uvolnění není vhodná k použití osobami trpícími jaterní cirhózou, stejně jako děti, které dosud neměly tři roky. Seznam kontraindikací zahrnuje individuální nesnášenlivost a první trimestr u těhotných žen, v takovém případě je nutné zvolit analogy. Je nepřijatelné používat intravaginální liniment.

Cykloferon vede k nežádoucím účinkům. Nejběžnější z nich je řada alergických reakcí, jako je zarudnutí, vyrážka a svědění. Také pacienti měli kožní hyperemii, vysokou horečku, průjem a edém. Je zakázáno užívat drogu alkoholem, protože to může vést k bolestem hlavy, nevolnosti, vředům a halucinacím.

Vlastnosti použití Cycloferonu

Léčebný režim injekcí je následující: po dobu dvou dnů se injekce podává jednou denně. Po uplynutí jednoho dne se provede přestávka a poté se podávají tři injekce s přestávkou v den. Mezi jednotlivými injekcemi by měly trvat tři dny. Doba trvání kurzu je stanovena lékařem.

Cykloferon tablety je třeba užívat po jednom, třicet minut před jídlem. Masť se také aplikuje jednou denně přímo na bradavice. Toto by mělo být provedeno po dobu pěti dnů. Je přípustné umístit suchý obvaz na povrch léčené plochy. Po celou dobu trvání terapie musíte přestat alkohol.

Vnější forma léku se obvykle kombinuje s vnitřním. Nejčastěji používané pilulky, protože jsou jednodušší k použití. Injekce se ošetřují, pokud je pozorována citlivost na složky, stejně jako jestliže pacient trpí gastritidou nebo žaludečními vředy.

Genferon je ruská droga, která se běžně používá k boji proti typu HPV 16. Kmen nejčastěji postihuje genitálie žen, i když patří k vysokému tumorigenicity skupiny, a proto je považován za jeden z nejnebezpečnějších v oblasti gynekologie. Pro přímý vliv na tuto oblast je Genferon vyráběn ve formě svíček.

Jeho účinnou látkou je alfa interferon, který zvyšuje produkci několika typů lymfocytů. Díky tělu začne tělo absorbovat škodlivé buňky částicemi viru. Kromě alfa-interferonu je přítomen taurin, který přispívá k opravě tkáně. Nakonec benzokain přebírá úlohu anestetika.

Svíčky mají antivirové účinky, stejně jako zvyšují lokální imunitu, což je velmi důležité pro zmírnění příznaků a snížení pravděpodobnosti jejich opakování. Díky Genferonu se zvyšují ochranné síly pohlavních orgánů, což zabraňuje vzniku nových papilomů.

Kontraindikace a pokyny pro Genferon

Čípky se podávají intravaginálně nebo rektálně, v závislosti na oblasti, ve které jsou bradavice pozorovány. Ženy se doporučují používat svíčky jedenkrát dvakrát denně. Délka léčby je deset dní. Aby se zabránilo relapsu, svíčky jsou umístěny třikrát týdně, každé po dobu tří měsíců.

Vedle individuální nesnášenlivosti přípravku Genferon nemá žádné závažné kontraindikace, ale aktivní složka může způsobit řadu nepříjemných příznaků. Mezi ně patří zvýšené pocení, horečka, zimnice, únava, bolesti hlavy a bolesti svalů, leukocytopenie, trombocytopenie a kloubní syndrom. Místní nežádoucí účinky jsou možné, jako jsou kožní vyrážky a svědění.

HPV typu 52 u žen a mužů. Co to je? Jak žít a co dělat?

Lidský papillomavirus, zkráceně jako HPV nebo HPV, je rozsáhlá skupina patogenů, která zahrnuje více než sto sedmdesát klínů. Jsou klasifikovány podle různých charakteristik, z nichž hlavní je ukazatel onkogenicity. Téměř všechny kmeny jsou klasifikovány podle tohoto parametru do nízkého, středního nebo vysokého stupně.

HPV typ 52 je patogenní skupina, která je stále považována za kontroverzní. Vědci stále nemohou dospět ke společnému názoru, zda řadí HPV 52 jako střední nebo vysokou onkogenní skupinu. Tato otázka však nemá vliv na to, jak žít s takovou diagnózou a jak ji léčit. Nejdůležitější je znát pravidla terapie a profylaxe, stejně jako být diagnostikována včas.

Patogenní funkce

Lidský papilomavirus typu 52 může nakažit každého, bez ohledu na pohlaví nebo věk. Nejčastěji se ale vyskytuje u žen, které jsou velmi blízké třiceti pěti let věku. To je způsobeno skutečností, že přibližně v tomto okamžiku v lidském těle začínají přirozené procesy stárnutí. Ve svém pozadí je onemocnění snadnější.

HPV lze obecně pozorovat u mužů, dětí, těhotných žen a dívek v reprodukčním věku. V některých případech pacient netrpí žádnými příznaky. Stává se nositelem a distribuuje napětí. Nejčastěji to dochází prostřednictvím sexuálního kontaktu, ale existují i ​​jiné způsoby přenosu.

V genotypu typu 52 se obvykle projevuje v oblasti perinea a genitálií. Jako průběh kmene dochází k nepravidelnosti kůže a sliznic. To často vede k cervikální dysplázií a dalším závažným komplikacím.

Způsoby přenosu

Infekce lidského papilomaviru je jednou z nejběžnějších celosvětových infekcí. Podle statistik je nakaženo více než devadesát procent obyvatel světa. Samotná nemoc však není nebezpečná. S výjimkou nepříjemných příznaků, které lze zastavit, virus neinterferuje s běžným životem.

Vše se mění v případě, že dojde k zhoubné degeneraci tkání, a sice vysoká pravděpodobnost takového výsledku je charakterizována skupinou kmenů s vysokou onkogenicitou. Zároveň se chránit před infekcí je velmi obtížné. To je způsobeno skutečností, že:

 • Kontaktní antikoncepce zcela nezabrání pronikání patogenu, ale sníží toto číslo pouze;
 • Pro infekci není nutné kontaktovat přímo s genitáliemi. Condylomy, jejichž kontakt s kmenem vede k přenosu kmene, se často nacházejí v okolí genitálií, stejně jako v konečníku;
 • Kromě sexuálních přenosů existují i ​​jiné způsoby přenosu, včetně kontaktů s domácností, skrze sliny a krev;
 • Pravděpodobnost infekce je zvláště vysoká na veřejných místech, jako jsou vany a bazény.
Režim léčby HPV 52

Takže u infekce není nutné vůbec mít pohlavní styk, ale nejčastěji je vývoj nemoci stále spojován s promiskuitním pohlavím. Podle statistik je více než sedmdesát procent žen postiženo patogenem po několika letech od začátku sexuálního života.

Faktory rozvoje

Vzhledem k rozšířené prevalence onemocnění vzniká logická otázka, proč bradavice a jiné příznaky HPV nejsou přítomny téměř v každé osobě. To je způsobeno skutečností, že tělo je v normální situaci plně schopné odolat tomuto onemocnění. Potlačuje činnost viru, a proto inkubační doba může trvat roky.

Vývoj růstu na pokožce obvykle začíná po selhání imunitního systému osoby. To se děje pod vlivem různých faktorů, od jednoduchého stresu až po závažné onemocnění. Například aktivace aktivity viru v těle může:

 • Nechráněný sex;
 • Promiskuózní sexuální život;
 • Nesprávná výživa;
 • Nedodržování osobní hygieny;
 • Závislost na špatných návycích;
 • Nedostatek důležitých živin;
 • Souběžné pohlavně přenosné nemoci;
 • Exacerbace jakékoliv chronické patologie;
 • Infekce s virem imunodeficience;
 • Mechanické poškození kůže.

Ve vzácných případech dochází k infekci vedoucí k rychlému výskytu příznaků s lékařskou intervencí. Nicméně hormonální poruchy jsou jednou z nejčastějších příčin (po promiskuitním sexu). U žen je toto pozorováno zvlášť často. Hormonální pozadí trpí konzumací drog, stejně jako během menopauzy, těhotenství a porodu.

Hlavním projevem lidského papilomaviru jakéhokoliv druhu jsou kondylomy. Vyvíjejí se v různých oblastech pokožky a sliznic. Pokud je člověk infikován HPV 52, pak se výskyty pravděpodobně objeví na:

 • Penis;
 • Vagina;
 • Vulva;
 • Cervix;
 • Oblast kolem řiti.

Vzhled genitálních bradavic naznačuje, že virus začal v těle aktivní reprodukci. Často, po nějaké době, příznaky zmizí, což způsobuje, že lidé přemýšlejí o pravděpodobnosti samoléčebného onemocnění. Ve skutečnosti to jen říká, že imunitní systém těla se vrátil k normálu a tělo se podařilo zastavit projevy papilomaviry. Je zcela nemožné se zotavit z patogenu.

Hlavním problémem jsou kondylomy, které se objevují na sliznicích ženských pohlavních orgánů. Na rozdíl od penisu je růst v takové zóně mnohem obtížnější. Někdy jejich přítomnost může být odhadnuta bolestí během intimní intimity. Některé ženy si stěžují na krvácení a pocity pálení.

Potenciální komplikace

Skutečnost, že není možné úplně zbavit se lidského papilomaviru, neznamená, že by neměla být choroba vůbec vyléčena. Je velmi důležité sledovat pravidelně svůj stav. Jinak se mohou objevit různé komplikace. Nejprve na pozadí progresivního HPV typu 52 ženy mají cervikální dysplázií.

Pokud se bradavice nacházejí na slizních hrdlech, pak časem rostou. Jak zabavení nových oblastí začne transformace benigních formací na zhoubné. Tento proces často trvá roky, ale ženy mohou skončit rakovinou děložního čípku.

U mužů jsou nejčastějšími komplikacemi rakovina tlustého střeva a konečníku. To se může stát u žen, pokud se během análního sexu infikují. V tomto případě se papilomy rozvíjejí na střevních stěnách, kde je velmi těžké si je všimnout. Situace se ještě zhoršuje, pokud po vzestupu vzrůstá tento pohlavní styk, což vede k poranění růstu.

Diagnostika a léčba

Vyšetření gynekologické židle je jednou z nejdůležitějších etap diagnostiky. Je nutné pravidelně navštěvovat lékaře, aby bylo možné zjistit, že onemocnění bylo možné v počáteční fázi. Chcete-li zjistit DNA viru typu 52, můžete použít proceduru nazvanou PCR. Pokud se žena otočí k lékaři, odebere se vzorek z děložního čípku. Navíc je k testování zaslána moč, krev nebo například sperma.

Mezi další diagnostické metody patří histologické a cytologické studie a kolposkopie. V některých případech lékař přiměje pacienta k specializovanějšímu postupu. Pokud přepis odhalí pozitivní diagnózu, odborník se rozhodne, co dělat v konkrétním případě.

Někdy stačí, aby se pacient obrátil na léky, které zlepšují stav imunitního systému. Často jsou navíc předepsány externí a interní antivirotika. Pokud HPV typ 52, tedy vysoké karcinogenní riziko, neprochází pod vlivem tradiční terapie, musí být pacient odeslán k odstranění bradavic.

Kromě standardní excize pomocí skalpelu existuje velké množství moderních provozních technik. Postupy, jako je odstranění laserem nebo odstranění kapalného dusíku, jsou minimálně traumatické a bezbolestné. Po léčbě je nejdůležitější sledovat pravděpodobné relapsy a konzultovat s lékařem včas.

Režim léčby HPV 52

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…