Režim léčby HPV u mužů

Režim léčby HPV u mužů

Obsah článku:

Režim léčby HPV u mužů

Charakteristické příznaky a léčba papilomů u mužů

Lidský papilomavirus má asi 90% populace. Cesta infekce nezávisí na pohlaví a věku, bradavice se mohou objevit jak u dětí, tak u dospělých. Navzdory skutečnosti, že virus je velmi nákazlivý, papilomy se přímo objevují u mužů méně často než u žen, protože mužské tělo je odolnější vůči infekci.

Symptomy HPV u mužů

Papilomy, nebo jinými slovy bradavice, jsou projevy lidského papilomaviru (HPV). Při průniku do zdravého těla proniká mikrotruzem sliznice nebo epidermis. Hlavními způsoby infekce jsou sexuální a domácí kontakt.

Za přítomnosti silné imunity se virus nemusí projevit dlouho. Pokud však v důsledku endogenních nebo exogenních vlivů na tělo klesá imunitní stav, objeví se příznaky charakteristické pro HPV.

Latentní (skryté) období může trvat od okamžiku infekce až po první výskyt novorozeneckých let. Anatomické rozdíly ve struktuře reprodukčních orgánů mužů způsobují vzácnější projev nemoci než u žen.

Muži jsou častěji nositeli HPV, choroba nevyvolává žádné příznaky, pokud nejsou výrůstky lokalizovány v místech kontaktu s oděvem nebo v oblasti pohlavních orgánů. Papilomy na hlavě a těle penisu mohou během pohlavního styku způsobit bolest nebo svědění. Anální bradavice mohou být během pohybu střeva zraněny. Zbývající nádory nezpůsobují nepříjemnosti.

Když se organismus samčího pohlaví infikuje onkogenními kmeny, je možná maligní degenerace samotných novotvarů, zvyšuje se riziko vzniku rakoviny prostaty, penisu, slabiny nebo konečníku. V tomto případě se objeví příznaky typické pro onkologické onemocnění jedné nebo druhé lokalizace.

V počátečních stádiích rakoviny pacient necítí bolesti, objevuje se pouze během metastáz. Například u pacienta se spinocelulárním karcinomem penisu jsou mízní uzliny zvětšeny a výtok ze středu ulcerace má charakteristický zápach. Tyto příznaky však souvisí s onkologií, nikoliv s HPV. Tak lze argumentovat, že v jakémkoliv stadiu infekce a bez ohledu na cestu a příčinu je HPV u mužů asymptomatická, může být výskyt papilomu jediným projevem onemocnění.

Přečtěte si více o diagnóze a léčbě HPV u mužů.

Diagnostické metody

Ne všichni lidé vědí, který doktor zachází s papilomy, takže jít do nemocnice může někteří pacienti odložit neomezeně. HPV je léčena dermatologem, ale pokud máte genitální bradavice, můžete konzultovat urologa. Dokonce i terapeut může předepsat počáteční testy a podle výsledků poskytnout pokyny konkrétnímu specialistovi.

Léčba papilomů u mužů by měla začít pouze po přesné diagnostice. Po provedení výzkumu k určení virového kmene, který způsobil onemocnění, se vyvíjí terapeutický režim.

Mužský papilom může být lokalizován na sliznici úst, krku, paží a podešve. Ale nejčastěji se pacienti obávají bradavic v svalstvu, na genitáliích a svěrači konečníku. S takovou lokalizací nádorů lékař po vyšetření předepisuje speciální testy. Když jsou anální bradavice určeny pro anální onkocytologické skvrny (Papanicolaou). Tento test je zvláště relevantní pro anální papilomy u mužů homosexuální nebo bisexuální orientace.

Když jsou bradavice umístěny v močové trubici, na hlavě nebo stonku penisu, pacient je odeslán na test PCR, který se používá k vyšetření DNA patogenu a určení jejího vzhledu.

Pokud muži často nevěnují pozornost zbytku novotvarů, pak papilomy ve svazích mužů nebo na penisu způsobují nejen fyzické nepohodlí, ale také estetické problémy.

Schéma léčení papilomů u mužů

Komplexní léčba HPV zahrnuje léky a chirurgické zákroky. Konkrétní léky na léčbu papilomu u mužů a žen neexistují, žádný jediný lék nemůže zcela vyléčit onemocnění. Pacient se může zbavit růstu a blokovat aktivitu viru v těle. V počáteční fázi se doporučuje komplexní užívání léků z následujících skupin:

 1. Imunomodulátory. Mezi ně patří Groprinosin, Izoprinozin, Levamisole, Galavit, Glutoxim, Poludan, Panavir, Immunomax atd.
 2. Vitaminové a minerální komplexy. Vitamíny A, B5, C, D, F, PP, Aksotsin, Aevit atd. Mohou pomoci v boji proti HPV.
 3. Interferony. Nejčastěji jsou předepsány Viferon, Genferon, Intron-A, Altevir, Kipferon atd.

Ve spojení s přijetím opatření ke zvýšení imunity obvykle začíná léčba onemocnění. Avšak od dnešního dne neexistují účinné léky, které by po léčbě vedly k likvidaci viru HPV, doporučuje se sledovat lékařem a provádět pravidelné laboratorní testy stavu viru.

Po chirurgickém odstranění papilomů ve svazích mužů aplikace Geponu výrazně urychlují hojení a snižují riziko recidivy. Současně se lék užívá perorálně. Dobré výsledky se dosahují při použití léčiva Isoprinosin pro zničení anogenitálních bradavic.

Použití přípravku Immunomax protivirová imunitní aktivátor při komplexní léčbě HPV je slibné. Je účinný u 98% při léčbě urogenitálních bradavic po odstranění nádorů jakoukoli destruktivní metodou. Lék nejen zabraňuje opakování onemocnění, ale také zcela potlačuje uvolňování virů z lézí.

Studie léku Panavir ukázaly, že lék má nejen imunomodulační účinek, ale také ovlivňuje viry. Chrání strukturu zdravých buněk, zvyšuje jejich životaschopnost, stimuluje produkci interferonu, inhibuje aktivitu HPV. Panavir je dostupný jako gel (více zde), rektální čípky, roztok pro vnitřní aplikaci, sprej. Žádná z těchto léků však nezaručuje odstranění samotných nádorů. Za tím účelem se používají destruktivní metody:

Chirurgická léčba novotvarů pomocí minimálně invazivních metod zaručuje nejen účinnou úlevu od problému, ale také krátké pooperační období, prevenci relapsů a pooperačních komplikací. Lidský papilom u mužů je nebezpečný z důvodu rizika reinkarnace rakoviny, výskytu onkologie v případě infekce kmeny 16 a 18 (více zde). Pokud jsou papilomy lokalizovány v močové trubici, pak jejich proliferace může vyvolat obtíže při odtoku moči a souběžných onemocněních genitourinárního systému.

Jak zacházet s papilomavirem u mužů, po stanovení klinického obrazu rozhodne specialisté. Samošetření může vést k vážným následkům a zatěžovat průběh onemocnění.

Groprinosin, Cycloferon a Genferon s HPV. Léčebný režim a recenze

Lidský papilomavirus je jednou z nejčastějších infekcí na světě. Po infekci nelze úplně zbavit patogenu, ale je nutné příznaky zastavit včas, aby se předešlo komplikacím. Za tímto účelem se používají různé léky, včetně genferonu, groprinosinu a cykloferonu.

Pokud léky nepomáhají vypořádat se s projevy papilomaviru, pacient je poslán k odstranění bradavic. Následně je nutné sledovat relapsy, které se vyskytují poměrně často, zvláště pokud má pacient imunitu. Lékařská terapie je téměř vždy spojena s chirurgickými intervencemi.

Složení groprinosinu

Aktivní složka Groprinosina je složka nazvaná pranobex, která působí přímo na metabolické procesy v těle. Především ovlivňuje výživu srdečního svalu, díky čemuž se jeho práce zlepšuje. Také látka bojuje s hladením tkání u kyslíku.

Jakmile do lidského těla pranobex vede ke zvýšené produkci lymfocytů, které interferují s reprodukcí viru v nemocných buňkách. Tento lék je předepsán pro problémy s imunitním systémem, které hrají zásadní roli v léčbě HPV. Zvýšením ochranných vlastností organismu se významně sníží pravděpodobnost relapsu onemocnění.

Kromě pranobelu je přítomen inosin, který pomáhá biochemickým procesům ve fagocytech. Kvůli tomu dochází ke zvýšení syntézy cytokinů, protilátek a proteinů závislých na harmonických, které mohou potlačit aktivitu viru. Groprinosin se však samo o sobě nepoužívá. Musí se používat jako součást komplexní terapie, která bude zahrnovat také antioxidanty a prebiotika.

Aplikace groprinosinu

Tablety Groprinosin se pijí třikrát až čtyřikrát denně. A co je nejdůležitější, mezi každým příjmem musí být stejné množství času. Lék není žvýkaný, musí se polknout celé, opláchnout vodou. Pro léčbu dětí se dávka vypočítá na 50 mg na kilogram hmotnosti dítěte. Výsledná částka je rozdělena na všechny stejné tři nebo čtyři metody.

V případě obzvláště těžkého průběhu onemocnění má lékař právo zvýšit dávku a počet dávek, ale nemůžete to udělat sami. Předávkování může vést k symptomům intoxikace. Také je třeba si uvědomit, jaké jsou kontraindikace, které zahrnují:

 • Věk kratší než dva roky;
 • Individuální nesnášenlivost;
 • Těhotenství;
 • Doba krmení;
 • Arytmie;
 • Chronické selhání ledvin;
 • Urolitiáza.

Někdy léčba přípravkem Groprinosin vede k nežádoucím účinkům. Lidé zaznamenali různé poruchy stolice, problémy s chuť k jídlu, nevolnost, zvracení a alergické reakce.

Hodnocení produktů:

“Kdysi se začaly objevovat bradavice po celém těle. Lékař doporučil, aby nepřišel do operace, jelikož bude příliš mnoho jizev. Předepsala mi Groprinosin, který nejprve vůbec neudělal žádný účinek. Výsledky se však postupně objevily. “

Cykloferonové působení

Dopad na infekci způsobenou lidským papilomavirem se obvykle provádí ze dvou směrů. Použité léky, které zlepšují imunitní systém, stejně jako antivirotika. V první řadě je Cycloferon právě lékem pro boj proti virům, ale má také imunomodulační vlastnosti.

Cykloferon, pokud se používá systematicky, pomáhá předcházet degeneraci benigních růstů do maligních nádorů, což je často pozorováno, když je infekce HPV infikována vysokou onkogenicitou. Také lék zpomaluje šíření stávajících nádorů.

Cykloferon jednou v těle vede k rozsáhlé produkci interferonu alfa a beta. Díky nim se buňky těla stanou imunní vůči patogenu. Existují různé formy uvolnění, a proto je možné kombinovat vnitřní a vnější efekty. Cykloferon se vyrábí ve formě tablet, injekčního roztoku a lustru.

Složení a kontraindikace cykloferonu

Aktivní složkou tohoto léku je meglumin akridonacetát. Jedná se o induktor interferonu s nízkou molekulovou hmotností. V závislosti na formě uvolňování se excipienty liší:

 • Liniment obsahuje kyselinu akridonovou a propylenglykol;
 • Kyselina je také přítomna v injekčních roztocích, stejně jako různé aditiva zadržující sůl a vodu;
 • Tablety jsou vyrobeny z methylcelulózy, kyseliny akridonové a stearátu vápenatého.

Žádná z forem uvolnění není vhodná k použití osobami trpícími jaterní cirhózou, stejně jako děti, které dosud neměly tři roky. Seznam kontraindikací zahrnuje individuální nesnášenlivost a první trimestr u těhotných žen, v takovém případě je nutné zvolit analogy. Je nepřijatelné používat intravaginální liniment.

Cykloferon vede k nežádoucím účinkům. Nejběžnější z nich je řada alergických reakcí, jako je zarudnutí, vyrážka a svědění. Také pacienti měli kožní hyperemii, vysokou horečku, průjem a edém. Je zakázáno užívat drogu alkoholem, protože to může vést k bolestem hlavy, nevolnosti, vředům a halucinacím.

Vlastnosti použití Cycloferonu

Léčebný režim injekcí je následující: po dobu dvou dnů se injekce podává jednou denně. Po uplynutí jednoho dne se provede přestávka a poté se podávají tři injekce s přestávkou v den. Mezi jednotlivými injekcemi by měly trvat tři dny. Doba trvání kurzu je stanovena lékařem.

Cykloferon tablety je třeba užívat po jednom, třicet minut před jídlem. Masť se také aplikuje jednou denně přímo na bradavice. Toto by mělo být provedeno po dobu pěti dnů. Je přípustné umístit suchý obvaz na povrch léčené plochy. Po celou dobu trvání terapie musíte přestat alkohol.

Vnější forma léku se obvykle kombinuje s vnitřním. Nejčastěji používané pilulky, protože jsou jednodušší k použití. Injekce se ošetřují, pokud je pozorována citlivost na složky, stejně jako jestliže pacient trpí gastritidou nebo žaludečními vředy.

Genferon je ruská droga, která se běžně používá k boji proti typu HPV 16. Kmen nejčastěji postihuje genitálie žen, i když patří k vysokému tumorigenicity skupiny, a proto je považován za jeden z nejnebezpečnějších v oblasti gynekologie. Pro přímý vliv na tuto oblast je Genferon vyráběn ve formě svíček.

Jeho účinnou látkou je alfa interferon, který zvyšuje produkci několika typů lymfocytů. Díky tělu začne tělo absorbovat škodlivé buňky částicemi viru. Kromě alfa-interferonu je přítomen taurin, který přispívá k opravě tkáně. Nakonec benzokain přebírá úlohu anestetika.

Svíčky mají antivirové účinky, stejně jako zvyšují lokální imunitu, což je velmi důležité pro zmírnění příznaků a snížení pravděpodobnosti jejich opakování. Díky Genferonu se zvyšují ochranné síly pohlavních orgánů, což zabraňuje vzniku nových papilomů.

Kontraindikace a pokyny pro Genferon

Čípky se podávají intravaginálně nebo rektálně, v závislosti na oblasti, ve které jsou bradavice pozorovány. Ženy se doporučují používat svíčky jedenkrát dvakrát denně. Délka léčby je deset dní. Aby se zabránilo relapsu, svíčky jsou umístěny třikrát týdně, každé po dobu tří měsíců.

Vedle individuální nesnášenlivosti přípravku Genferon nemá žádné závažné kontraindikace, ale aktivní složka může způsobit řadu nepříjemných příznaků. Mezi ně patří zvýšené pocení, horečka, zimnice, únava, bolesti hlavy a bolesti svalů, leukocytopenie, trombocytopenie a kloubní syndrom. Místní nežádoucí účinky jsou možné, jako jsou kožní vyrážky a svědění.

HPV u mužů: fotografie

Lidský papilomavirus u mužů je běžná infekce, která se přenáší z člověka na člověka. Vírus se projevuje výskytem bradavic a papilomů na těle, které pacientovi často nezpůsobují úzkost. Ale některé typy tohoto viru mají onkogenní povahu, což může vést k vážné nemoci – rakovině.

Příčiny papilomů

DNA papilomaviru může být funkčně neaktivní a aktivována pod vlivem:

 • kouření
 • hormonální poruchy,
 • spojené s infekcím plic a především genitálním herpesem, jehož příčinným účinkem je HSV-2.

Infekce pohlavních orgánů se vyskytuje v přítomnosti mikrotrauma v oblasti pohlavních orgánů (mechanické trauma, bakteriální mikrodamazy apod.) A je třeba poznamenat, že rezervoárem může být močová trubice, semenná tekutina a tajemství prostaty.

Doba inkubace genitálních bradavic se obvykle pohybuje od několika měsíců do několika let, ve většině případů je infekce subklinická. Progrese vysokých infekcí s onkogenním rizikem při kožní dysplazii a onkologickém onkologickém onkologickém onemocnění se obvykle vyskytuje mezi 5 až 30 lety a zřídka v průběhu 1 roku nebo méně. Infekce genitálního papilomaviru je často multifokální a spojená s více než jedním typem viru lidského papilomu, stejně jako Další patogeny STI Ve většině případů zůstává genitální infekce HPV nerozpoznatelná.

Pravděpodobnost a četnost vývoje genitální infekce závisí do značné míry na sexuálním chování člověka. Rizika se zvyšují s:

 • časná sexuální aktivita
 • častá výměna sexuálních partnerů,
 • homosexuální orientaci, a to jak u mužů (častěji se zvyšuje četnost rakoviny análního), tak u žen.

Když je imunosuprese a diabetes mellitus papillom, jsou zpravidla vícečetné a vzájemně se spojují. Při genitální HPV infekci u těhotné ženy existuje vysoké riziko infekce dítěte in utero nebo během porodu. Současně infekce lidského papilomaviru (HPV typy 6, 11 a 16, 18) může po několik let přetrvávat v buňkách sliznice dýchacích cest a způsobit juvenilní laryngeální papillomatózu. Juvenilní laryngeální papillomatóza se může vyvinout za přítomnosti mateřských genitálních bradavic v historii i podklinického průběhu genitální HPV infekce. Děti mohou být nositeli typů viru kůže sliznice, a to i v okamžiku, kdy se v genitálním traktu matky nevyskytuje.

V tomto ohledu by se mělo pamatovat na zvýšené zjištění viru v ženském genitálním traktu během těhotenství (drozd těhotných žen), kdy se plod infikuje.

Objevují se případy papilomatózy hrtanu, průdušnice, bronchu u dětí narozených císařským řezem, což naznačuje možnost transplacentárního přenosu infekce. To naznačuje nevhodnost přenosu císařským řezem, jehož jediným úkolem je zabránit infekci novorozence pomocí viru. Je možný i přenos mimogenních bradavic.

 • při koupání dětí ve společné lázni s dospělými infikovanými virem,
 • když používáte infikované ručníky pro dospělé,
 • s pohlavním přenosem infekce HPV dětem.

Na rozdíl od dospělých, infekce dětí s anogenitálními bradavicemi se mohou objevit různými způsoby.

Režim léčby HPV u mužů

Klinický projev genitální infekce je doprovázen výskytem genitálních bradavic (bradavic). Absence klinických a histologických příznaků při detekci DNA lidského papilomaviru naznačuje latentní (asymptomatickou) infekci.

Jak se mohu nakazit lidským papilomavirem?

HPV postihuje všechny muže a ženy a přenáší se prostřednictvím pohlavního styku a také přímým kontaktem s kůží infikované osoby, ale velmi zřídka se metastazuje na oddělené orgány a tkáně.

Není náhodné, že lidský papilomavir je nejvíce sexuálně přenosnou infekcí. Podle některých výzkumníků je pravděpodobnost infekce HPV během sexuálního styku až 60-70%, četnost infekce virem je přímo úměrná počtu sexuálních partnerů: u jednoho partnera je HPV detekován u 17-20% žen a za přítomnosti 5 nebo více partnerů – v 70- 80%.

Klinické formy infekce způsobené lidským papilomavirem se vyskytují u 40-60% mužů, kteří jsou sexuálními partnery infikovaných žen. Jejich léze jsou způsobeny stejnými typy HPV jako ženy a v asi 2/3 případů jsou na kůži a sliznicích pohlavních orgánů charakteristické vyrážky.

Navzdory skutečnosti, že se lidský papilomavirus nachází v plodové vodě, je riziko infekce plodu od matky hodnoceno jako nízké a činí 3%.

HPV u mužů: příznaky

Nejčastěji HPV může být přítomen v lidském těle na dlouhou dobu, aniž by se projevil. Nejdůležitějším příznakem možného výskytu HPV u mužů a žen je však výskyt kůže a sliznic, včetně svalů nebo bradavice, bradavice a bradavice – bradavice, tuberosity a nerovná kůže, barva se liší od hlavní pokožka.

Condyloma – Jedná se o genitální papilomovou odrůdu, která má vzhled malého růstu připevněného na sliznici s jakousi “nohou”. Velikost bradavic se může pohybovat od několika milimetrů do několika centimetrů – v druhém případě jde o akumulaci bradavic.

Takové papilomy se mohou objevit na glanu penisu, na předkožce a také kolem konečníku (pak je vysoká pravděpodobnost, že v konečníku mohou být kondylomy). Nejčastěji jsou bezbolestné, ale v některých případech se mohou u mužů vyskytnout další příznaky lidského papilomaviru, pokud se onemocnění projeví jako:

 • bolest při močení, defektování nebo pohlavní styk;
 • krvácivé kondylomy: někdy se mohou na jejich místě tvořit dlouhodobé vředy;
 • kondylomy mohou někdy svědit.

Tyto symptomy obvykle indikují poškození bradavic.

HPV u mužů: účinky

Kvůli viru se mohou objevit bradavice nebo genitální bradavice, které se nacházejí ve slabinách, stejně jako na hlavě penisu a předkožky. Tento druh bradavic má pro člověka velmi nebezpečné následky a vyžaduje léčbu.

Je třeba také vzít na vědomí, že v některých případech takovéto formace nejsou indikátorem HPV, ale dalšími onemocněními, které se ještě nevyskytly (například syfilis).

Dalším nebezpečím HPV je to, že nositel viru ho může předat svým partnerům, a tím také vystaví riziku vzniku rakoviny. Přenášení viru je také možné u plodu infikované matky, proto by páry, které chtějí mít děti, měly věnovat zvláštní pozornost HPV a dalším onemocněním tohoto druhu.

Jaké choroby jsou způsobeny lidským papilomavirem

Lidský papilomavirus (HPV) způsobuje několik skupin onemocnění:

Bradavice na kůži dlaní, podešví a dalších částí těla jsou kulaté, konvexní, husté a bezbolestné, na dotyk barvy v těle, jejichž příčinami jsou zpravidla typy 1, 2, 3 a 4 lidského papilomaviru (HPV). Bradavice mohou být ploché nebo vlákenné. Pokud je bradavice umístěna na plantární ploše nohy, prodloužené podráždění při chůzi může způsobit bolest.

Genitální bradavice (genitální bradavice) jsou zvláštní bradavice, které se obvykle objevují na sliznicích a na pokožce v genitální oblasti (kůže předkožky a žaludku, kůže velkých a malých pysků). Možná umístění genitálních bradavic v močové trubici, v močovém měchýři, v ústech, na kůži kolem řiti a na jiných místech. Vzhled genitálních bradavic je vyvolán lidským papilomavirem HPV 6, 11.

Genitální bradavice jsou malé konvexní formace kůže nebo růžové barvy s zubatými okraji (vypadají jako květák). Když se během pohlavního styku vyskytne HPV infekce, na krčku se mohou objevit genitální bradavice, které přirozeně zůstávají nepostřehnutelné pro ženu a jsou zjištěny pouze u gynekologa.

Bowenova choroba – Toto je onemocnění, které se obvykle objevuje u mužů v oblasti penisu a představuje rakovinu kůže penisu, která může způsobit dlouhodobou metastázu (šíření rakoviny na jiné orgány). Bowenova choroba je také způsobena virem lidského papilomaviru (HPV) typu 16 a 18.

Bovenoidní papulóza – pohlavně přenosné onemocnění způsobené lidským papilomavirem, které se projevují erytematózními skvrnami, papulemi nebo plaky a vyskytují se léze pokožky genitálií, perinea, perianální oblasti nebo stehen. Bovenoidní papulóza se týká prekancerózních stavů kůže. Diagnostika bovenoidní papulózy je založena na klinickém obrazu, detekci PCR lidského papilomaviru, negativním sérologickým reakcím na syfilis, výsledky histologického vyšetření. Léčba bovenoidní papulózy zahrnuje celkovou antivirovou terapii a odstranění kožních elementů laserem, elektrokoagulací, excizí nebo krystodělností.

Výskyt bovenoidní papulózy může být reprezentován červenými skvrnami, pigmentovanými nebo lichenoidními papulemi, jako jsou plaky leuklacium. Prvky mohou být vícenásobné nebo jednotlivé, v rozmezí od několika milimetrů do 3-3,5 cm. Obvykle nejsou doprovázeny subjektivními pocity, v některých případech se pacienti stěžují na svědění. S rozvojem zánětu se projevuje bolest.

Bovenoidní papulózní pigmentové papuly mají červenohnědou, růžovou, fialovou nebo nažloutlou barvu. Jejich struktura je doughy, povrch je obvykle hladký, někdy bradavičnatý. Lichenoidní papuly bovenoidní papulózy jsou lokalizované zhrubnutí pokožky s vyztuženým a drsným povrchem kůže. Často mají barvu normální pokožky a hrubý povrch, mohou být pokryty serózními krusty. Jednotlivé papuly, které se spojují, tvoří desky. Leukoplakiyepodnye plaky jsou natřeny v mléčně bílé nebo šedobílé barvě, jejich okraje jsou jasně vymezeny ze zdravé kůže.

Potřeba léčby bovenoidní papulózy je diktována pravděpodobností její malignity. Kryodistrukce, odstranění laserem, elektrokoagulace nebo chirurgická excize prvků bovenoidní papulózy jsou prováděny. Aplikace cytostatiky (chlorid Prospidium, fluorouracil) na postiženou kůži nebo jejich štěpení interferonem se také používá. Lokální léčba bovenoidní papulózy je doprovázena obecnou antivirovou terapií.

Léčba HPV u mužů

Vzhled papillomů kromě přítomnosti HPV v lidském těle svědčí také o vyčerpání imunity a možné přítomnosti dalších pohlavně přenosných chorob. Navíc některé typy papilomů, zejména kondylómy na hlavě penisu, mají vysoký onkologický potenciál, proto při prvním zjištění příznaků onemocnění je nutné poradit se specialistou. Čím dříve začnete léčit lidský papilomavir, tím pravděpodobněji se člověk vyvaruje vážných zdravotních důsledků genitálních bradavic. (Všechny výše uvedené platí pro ženy.)

Diagnóza onemocnění

Ačkoli nejčastěji mají papilomy charakteristický vzhled, další testy a diagnostika umožňují přesně určit přítomnost HPV v těle pacienta.

Pokud máte podezření, že máte infekci HPV u mužů, jsou obvykle uvedeny následující testy.:

 • krevní test (s bradavicemi také analýza výtoku z močové trubice): moderní diagnostické metody umožňují izolovat DNA viru z dostupného materiálu a tím potvrdit jeho přítomnost v těle pacienta;
 • Papilomální biopsie (kondylom): To se provádí za účelem zjištění přítomnosti nebo absence rakovinných buněk v novotvaru.

Léčebný režim pro HPV u mužů

Léčba lidského papilomaviru u mužů je z velké části určována přítomností nebo nepřítomností genitálních bradavic. Stejně jako z viru herpesu je téměř nemožné zbavit se HPV, proto terapeutické účinky a chirurgické zákroky obvykle směřují k vyloučení jeho projevů ak prodloužení doby remisí.

Odstranění papilomů HPV není ve všech případech zobrazeno. Pokud papilom nepředstavuje hrozbu a neinterferuje s pacientem, pak na jeho žádost nemusí být odstraněna, ale pak bude nutné pravidelně absolvovat preventivní vyšetření. Odstranění je nepostradatelnou léčbou genitálních bradavic u mužů, důvodem je jejich specifická poloha.

Metody odstraňování jsou různé a jsou vybrány jednotlivě, v závislosti na umístění nádorů.

Možná aplikace:

 • chemické metody: nejsou použitelné v citlivých oblastech těla, protože mohou poškodit zdravou tkáň;
 • kryoterapie (zmrazení kapalným dusíkem);
 • koagulace rádiových vln;
 • elektrokoagulace;
 • odstranění laserem;
 • chirurgický zákrok (odstranění pomocí skalpelu).

Kromě odstranění nádorů zahrnuje léčba kondylomů u mužů i použití léků, které posilují imunitní systém, takže tělo může bojovat proti viru a potlačit ho, a tím potlačit jeho projevy. V závislosti na zvoleném způsobu, jak se zbavit bradavic, může být pacientovi také předepsána protizánětlivá léčiva.

Během léčby může být pacient také doporučen.:

 • upustit od sexuálního styku, primárně nechráněného, ​​aby zabránil vniknutí viru do těla partnera;
 • nezávisle posílit imunitní systém s dietou a mírným cvičením.

Prevence

Složitost léčby HPV, stejně jako závažné zdravotní problémy, které tento virus může způsobit, určují význam preventivních opatření, mezi něž patří:

 • řádný sex s důvěryhodným partnerem a používání bariérových antikoncepčních opatření. Zároveň moderní studie ukazují, že pouze vysoce kvalitní ochranné prostředky mohou výrazně snížit riziko infekce HPV u obou partnerů;
 • posílení imunity: dieta, užívání vitaminů atd.;
 • použití zvláštní vakcíny: průběh užívání léku pro lidský papilomový virus u mužů činí tři injekce do brachiálního svalu a je schopen minimalizovat riziko vzniku tohoto onemocnění. Injekce je nutná po předchozí konzultaci s odborníkem (tato profylaxe je možná pouze u neinfikovaných osob s HPV);
 • preventivní návštěvy urologu k ověření přítomnosti sexuálně přenosných nemocí a dalších možných problémů s genitourinárním systémem, testování a identifikace viru.

Tím se zabrání komplikacím a dalším nežádoucím důsledkům pro zdraví lidí. V těchto případech se důrazně nedoporučuje, aby byl léčen samostatně, protože pouze odborník je schopen diagnostikovat a správně předepisovat léčbu kondylomu u mužů.

Režim léčby HPV u mužů
Režim léčby HPV u mužů

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…