Schéma léčby HPV Panavir

Schéma léčby HPV Panavir

Obsah článku:

Panavir je domácí širokospektrální antivirový přípravek. Vlastnosti aplikace, typy. Podrobný popis.

Virové infekce jsou do určité míry známé každému z nás, počínaje známou “chladou” na rtech a končícími vážnými onemocněními, jako je klíšťová encefalitida. Bez ohledu na typ viru a onemocnění, které vyvolává, je důležité poskytnout včasnou podporu imunity, protože lví podíl na léčbě úspěch závisí na tom. Panavir, ruský bylinný lék, je navržen tak, aby pomohl v boji proti širokému spektru virových infekcí kvůli silným imunomodulačním účinkům.

Panavir – progresivní ruský vývoj. Droga byla vyrobena společností National Research Company LLC od roku 2008 a vyrábí se na Ústavu molekulární genetiky Ruské akademie věd. Vývoj technologie byl proveden na základě několika výzkumných ústavů. V roce 2013 získal vývojový tým vládní cenu v oblasti vědy a techniky pro tvorbu a výrobu přípravku Panavir. Mezitím látka Panavir není patentována a samotná droga není uvedena v seznamech drog WHO, protože výrobce nepodala lék na registraci v EU a USA.

Co tvoří Panavir a jak to funguje?

Aktivní účinnou látkou přípravku Panavir je extrakt z bramborových výhonků (polysacharid, který patří do třídy glykosidů hexózy). Pomocné látky se používají pouze k usnadnění příjmu nebo podávání léku v závislosti na formě uvolnění.

Léčba stimuluje indukci endogenních interferonů (doslova zvyšuje vlastní imunitu těla) a narušuje syntézu virových proteinů – to je důvod pro antivirové a imunomodulační účinky přípravku Panavir.

Droga je také známá pro své antipyretické, protizánětlivé a analgetické (s tepelným podrážděním: popáleniny, omrzliny). Při léčbě gastrointestinálního vředu Panavir prokázal významnou funkci hojení ran.

Formulář uvolnění

Výrobce vyrábí poměrně širokou škálu léku. V závislosti na lokalizaci infekce a rozsahu, existuje několik forem uvolnění Panavir:

 • sprej (sex a světlo);
 • gel (3 g a 30 g);
 • čípky (vaginální a rektální);
 • injekční roztok (2/5 ampule v balení).

Na rozdíl od nesprávné koncepce Panavir není dostupný v pilulkách, zmatenost vznikla kvůli tomu, že někteří pacienti nazývají “pilulky” vaginální čípky.

Všechny typy léků, s výjimkou gelu a sprejů, předpis. Doba skladování Panavir je 3 roky od data výroby.

Kdo může Panavir a kdo nemůže?

Vzhledem k tomu, že maximální účinnost léčby závisí na způsobu podání polysacharidu s vysokou molekulovou hmotností, jsou indikace pro použití v různých formách uvolňování Panavira také odlišné. Nejrozsáhlejší seznam indikací má injekční roztok Panavir – tato dávková forma poskytuje co nejrychlejší penetraci léku do vnitřních orgánů přímo podél krevního řečiště. Roztok Panavir v ampulích se používá při léčbě:

 • Infekce způsobené herpesovým virem: kuřecí neštovice, genitální herpes, herpetické oči apod .;
 • ARVI a chřipky;
 • CMV (infekce cytomegalovirusem) u těhotných žen nebo s obvyklým potratem;
 • Papilomy a bradavice vyvolané HPV;
 • Virová dermatóza;
 • Klíšťová encefalitida;
 • Revmatoidní artritida;
 • Žaludeční vředy (v komplexu);
 • Chronická prostatitida (bakteriální etiologie);
 • Jako imunomodulátor při léčbě jakýchkoli dlouhodobých a / nebo závažných virových infekcí.

Panavirové nitrožilní záběry se mohou používat při léčbě dětí starších 12 let a těch, kteří nejsou alergičtí na složky léku. Podle studií není droga kontraindikována u těhotných žen, ale pouze pokud přínosy těhotné ženy pro zdraví překračují možné riziko komplikací u plodu. Doba laktace je absolutní kontraindikací pro podání Panavira intravenózně.

Prakticky stejný seznam pokynů obsahuje pokyny pro použití rektálních čípků Panavir:

 • Infekce viru herpesu;
 • Klíšťová encefalitida;
 • ARVI a chřipky;
 • CMVI;
 • Papilomy a bradavice způsobené HPV v oblasti použití svíček (tj. V oblasti genitálií a konečníku).

Svíčky nelze používat u těhotných a kojících žen, dětí do 12 let a těch, kteří jsou přecitlivělí na přísady drogy. Ve vzácných případech se u pacientů vyskytuje hypersenzitivita jako vedlejší účinek užívání čípků.

Panaginové vaginální čípky se používají pouze jako součást léčby genitálního herpesu u žen starších 18 let. Kromě menšinového věku obsahuje seznam kontraindikací individuální nesnášenlivost k léku nebo jeho složkám, období těhotenství a laktace, stejně jako onemocnění ledvin a jater. Navzdory skutečnosti, že případy předávkování při užívání Panavira nejsou registrovány v žádné studii, vaginální čípky mohou vyvolat lokální reakci ve formě podráždění a alergického svědění.

Seznam indikací pro použití gelu Panavir je také úzký – používá se pouze k léčbě lézí na sliznici a pokožce charakteristické pro herpetické infekce. Seznam kontraindikací: těhotenství, laktace a přecitlivělost na složky gelu. Panavir gel může způsobit lokální podráždění kůže.

Sprej pro zavlažování ústní dutiny a sliznice hrdla Panavir Inlayt se používá jako preventivní a terapeutické činidlo proti chřipce a ARVI. Také je známo pozitivní vliv spreje, pokud se používá jako preventivní léčba zubních onemocnění a v období chřipkových epidemií. Panavir Inlayt není kontraindikován u dětí a těhotných žen (protože neobsahuje alkohol a hormony), proto může být vynikající alternativou k tabletám.

Sprej Panavir Intim je jmenován během období zotavení po odstranění genitálních bradavic a papilomů jako regeneračního činidla, které také zvyšuje imunitu místního okolí. Spray Intim je vhodný k prevenci virových onemocnění, které jsou sexuálně přenosné. Kvůli nepřítomnosti alkoholu a hormonů v kompozici spreje, stejně jako jeho neutrálnosti pH může být léčivo použito v těhotenství a kojení. Je zakázáno používat pouze sprej pro osoby s přecitlivělostí na své složky.

Četné studie a testy potvrzují, že Panavir nemá karcinogenní, mutagenní, embryotoxické a teratogenní vlastnosti.

Před pokračováním v čtení: Pokud hledáte účinný způsob, jak se zbavit nachlazení, faryngitidy, tonzilitidy, bronchitidy nebo nachlazení, nezapomeňte se podívat této části webu po přečtení tohoto článku. Tyto informace pomohly tolika lidem, doufáme, že vám pomohou! Takže teď se vráťte k článku.

Existují nějaké účinné analogy Panavira?

Na webu World Wide Web je často zjištěno, že Panavir může být nahrazen jakýmkoliv imunomodulátorem, například Viferon nebo Kagocel (v závislosti na aplikaci). Ve skutečnosti neexistuje žádný strukturální analog pro panavir a lék nelze plně nahradit levnějším lékem. Nejvíce podobným lékem je Gipferon, jehož účinnou látkou je stejně jako u Panavir polysacharid s vysokou molekulovou hmotností z třídy hexózových glykosidů.

Nesnažte se předepisovat a užívat analózu přípravku Panavir sami – nezapomeňte konzultovat s lékařem o změně léku.

Dávkování a způsoby podání

Dávkování a léčebný režim přípravku Panavir se liší v závislosti na formě uvolňování léčiva a specifické nemoci. Každá čípka (rektální i vaginální) a ampulka s injekčním roztokem obsahují jednu terapeutickou dávku léčiva (200 μg).

Lék pro intravenózní injekci se podává v tocích a pomalu. Schéma použití k léčbě různých infekcí podle abstraktu:

 • Při léčbě infekcí herpesovým virem a klíšťové encefalitidy se Panavir podává v jedné terapeutické dávce dvakrát s přestávkou 24 nebo 48 hodin.
 • Léčba CMVI a HPV se provádí do 14 dnů: v prvním týdnu je léčivo injektováno třikrát v intervalu dvou dnů, ve druhém týdnu – dvakrát s intervalem tří dnů.
 • Při komplexní léčbě peptického vředu se lék podává každý den po dobu deseti dnů.
 • U ARVI a chřipky jsou zobrazeny dvě injekce s přestávkou po dobu jednoho dne.
 • Léčba revmatoidní artritidy u pacientů s imunodeficiencí vyžaduje pět intravenózních injekcí s intervalem jednoho nebo dvou dnů.
 • Při léčbě chronické bakteriální prostatitidy je přípravek Panavir předepsán v množství 5 injekcí s přestávkou 48 hodin.

Rektální čípky Panavir se užívají v následujících dávkách:

 • Pro léčbu SARS a chřipky se použije jedna svíčka denně po dobu pěti dnů.
 • U herpesu a klíšťové encefalitidy se čípky podávají dvakrát denně nebo dvě s přestávkou.
 • Jako součást terapie infekce cytomegaloviru a HPV jsou rektální čípky předepsány po dobu dvou týdnů podle stejného schématu jako intravenózní injekce. V prvním týdnu aplikujte jednu svíčku v intervalech dvou dnů, druhá – jeden čípik s intervalem tří dnů.

Panavirové vaginální čípky se aplikují denně po dobu pěti dnů, každé čípky každý. Výrobce doporučuje používat noční svíčky a zavádět je striktně v horizontální poloze, ležet na zádech.

Panavir gel se aplikuje pouze zvnějšku, přímo na oblast postižené sliznice nebo pokožky. Pro léčení infekce herpes simplex je gel aplikován na lézi až pětkrát denně po dobu 5 dnů. Při léčbě HPV gelu se aplikuje dvakrát denně po dobu 5 dnů před odstraněním bradavic a 10 dní po zákroku. Během léčby gelem je důležité věnovat pozornost reakci sliznic a pokožky – v případě přetrvávajícího podráždění nebo svědění se poraďte se svým lékařem.

Pokyny pro použití spreje Panavir Inlayt co nejpřesněji – klepnutím na sprej sprej sprej sprejte na sliznici úst a hrdla dvakrát denně. Výrobce tvrdí, že netoxické složení léčiva umožňuje, aby byl denně používán po dlouhou dobu bez absolutního poškození zdraví a závislosti. Tyto vlastnosti způsobují, že Inlight sprej je nejlepším lékem pro léčbu akutních respiračních virových infekcí a profylaxe během epidemie chřipky u dospělých i dětí.

Panavir Intim Spray je také vhodný pro každodenní použití, díky své neutrální kyselosti a složení rostlin. Stříkací sprej v oblasti vnějších pohlavních orgánů před a po pohlavním styku.

Co dalšího potřebujete vědět o Panavire?

Před použitím musíte pečlivě zkontrolovat trvanlivost léku. Kromě základních opatření je zapotřebí pamatovat na to, že nemůžete použít přípravek Panavir pro injekci, pokud se kapalina v ampulce stala zakalenou.

Neexistují žádné údaje o účinku léčiva na schopnost řídit vozidlo, ani o přesné údaje o kombinaci příjmu Panaviru s alkoholem. Během léčby výrobce nedoporučuje konzumovat alkohol, protože Panavir zvyšuje toxické účinky alkoholu na řadu životně důležitých orgánů.

Častou chybou je použití gelu Panavir při léčbě virových očních infekcí. To může pomoci pouze intravenózní lék. Nenechte gel v očích!

Výše uvedený článek a komentáře od čtenářů slouží pouze pro informační účely a nevyžadují samoléčení. Poraďte se specialistou o vašich vlastních příznacích a nemocech. Při léčbě některým lékem byste měli vždy používat pokyny v obalu spolu s ním, stejně jako doporučení lékaře, jako hlavní vodítko.

Aby nedošlo k vynechání nových publikací na webu, je možné je obdržet e-mailem. Přihlásit se.

Chcete se zbavit nosu, hrdla, plíce a nachlazení? Pak se podívejte sem.

Je třeba také věnovat pozornost dalším lékům proti nachlazení a SARS:

Panavir je rostlinný léčivý přípravek používaný k léčbě většiny virových onemocnění. Má antivirové a imunomodulační účinky, zlepšuje odolnost těla vůči účinkům mikroorganismů díky lepší produkci interferonů a gamaglobulinů.

V tomto článku budeme zvažovat, proč lékaři předepisují Panavir, včetně pokynů k použití, analogů a cen pro tento lék v lékárnách. Skutečné recenze lidí, kteří již využili Panavir, si můžete přečíst v komentářích.

Forma uvolnění a složení

Výrobce vyrábí poměrně širokou škálu léku. V závislosti na lokalizaci infekce a rozsahu, existuje několik forem uvolnění Panavir:

 • sprej (sex a světlo);
 • gel (3 g a 30 g);
 • čípky (vaginální a rektální);
 • injekční roztok (2/5 ampule v balení).

Farmakologický účinek

Aktivní složka přípravku Panavir posiluje imunitní systém těla, zvyšuje jeho odolnost vůči infekcím a virům. Při použití přípravku Panavir a analogů léčiva na bázi polysacharidů Paslenu tuberkulózní se významně zvyšuje hladina interferonu, což je ochranný protein, který se v těle produkuje během infekce virovými infekcemi.

Použití přípravku Panavir může zmírnit bolest, snížit svědění, zastavit zánětlivý proces a urychlit regeneraci tkáně poškozené tímto virem. Dále lék snižuje trvání výskytu onemocnění o 2 až 2,5 krát, chrání kůži před sekundárními infekcemi a zabraňuje vzniku jizev při hojení ran.

Co Panavir pomáhá?

Roztok pro intravenózní podání a vaginální čípky:

 1. Kožní encefalitida (k eliminaci neurologických příznaků – anizoreflexie, nystagmus, bolestivost výstupních bodů kraniálních nervů, snížení reflexů) jako součásti kombinované terapie
 2. Infekce lidského papilomaviru (anogenitální bradavice), jako součást kombinované terapie;
 3. Akutní respirační virové infekce (ARVI) a chřipka jako součást kombinované léčby.
 4. Genitální herpes u žen (pro čípky), jako součást komplexní léčby;
 5. Infekce herpetického viru různých lokalizací (včetně očního oparu, herpes Zoster, recidivující genitální herpes);
 6. Stavy sekundární imunodeficience, které se vyskytly na pozadí infekčních lézí;
 7. Cytomegalovirovou infekci (možnost použití u žen s obvyklým potratem, stejně jako ve stádiu příprav na těhotenství za přítomnosti stavu s nedostatkem interferonu a chronické virové infekce).

Přípravek Panavir masti doporučuje předepisovat léčbu následujících patologických stavů:

 • genitální herpes (včetně rekurentních);
 • herpes infekce varicella-zoster;
 • oční opar;
 • infekce lidského papilomaviru (v kombinační terapii);
 • klíšťová encefalitida;
 • bakteriální prostatitida (v chronické fázi);
 • revmatoidní artritida.

Návod k použití

Instrukce pro Panavir jsou následující. Injekce roztoku se provádí intravenózně, pomalu, v potoků. Terapeutická dávka je 200 μg účinné látky, tj. Roztoku z jedné lahvičky nebo ampulky.

Doporučený dávkovací režim pro panavir pro dospělé:

 1. Akutní respirační virové infekce a chřipka: 2 dávky s přestávkou 18-24 hodin;
 2. Infekce cytomegaloviru a HPV: první týden – 3 dávky s přestávkou 48 hodin, druhý týden – 2 dávky s přestávkou 72 hodin;
 3. Peptický vřed a duodenální vřed (s exacerbací), symptomatické gastroduodenální vředy: 5 dávek s přestávkou 48 hodin;
 4. Klíšťová encefalitida a infekce herpesovým virem: 2 dávky s přestávkou 24 nebo 48 hodin. Pokud je to nutné, může se léčba opakovat po 1 měsíci;
 5. Reumatoidní artritida, ke které dochází u infekce herpesovým virem u pacientů s poruchou imunitního systému: 5 dávek s přerušením 24-48 hodin po 2 měsících, může být opakován;
 6. Bakteriální chronická prostatitida: 5 dávek s přestávkou 48 hodin.

Panavir návod sprej:

 • Pokyny pro intimní sprej s panavirem stanoví, že je třeba před použitím protřepat a držet svisle po aplikaci. Aplikujte externě na postiženou oblast stisknutím ventilu 1-2 krát. Pro použití intravaginálně za použití speciální trysky.

Přípravek Panavir masti:

 • Schéma léčení panavirové masti závisí na diagnóze specialisty. Masti se doporučuje začít s prvními příznaky onemocnění. Obvykle se tento nástroj používá k léčbě nachlazení na rtech. Pokud aplikujete lék v počátečním stádiu vývoje onemocnění, můžete se vyhnout výskytu vyrážky ve formě bublin nebo výrazně snížit jejich počet. Gelová látka se aplikuje na postiženou oblast a lehce se třepe. Postup by měl být opakován nejméně čtyřikrát denně. Doba trvání léčby je 5 až 7 dní. Pro postup vyžaduje malé množství léku.

Panavir – návod na rektální čípky:

 • genitální herpes a herpes simplex – 1 svíčka v konečníku 1 den za den – 2 krát,
 • klíšťová encefalitida – instrukce jsou stejné
 • HPV infekce, včetně genitálních bradavic a cervikální dysplázie: 1 svíčka v konečníku jednou za dva dny – pouze 3 injekce, pak 1 svíčka každé tři dny – pouze 2 injekce,
 • infekce cytomegaloviru – instrukce jsou stejné
 • SARS a chřipka – 1 svíčka jednou denně – pouze 5 dní

Pro intravaginální podání léku je připojena speciální tryska. Jedná se o dutou trubku o délce 7 cm, na jejímž konci je postřikovač, na druhém konci je ventil. Vložte ventil dlouhé trysky na láhev. Pak žena vloží dlouhou trysku do pochvy v poloze nahoře, gel se vstřikuje 1-2 lisy trysky, což je optimální dávka.

Nalezeno příslib nepřítele hřebík hřebík! Nehty budou vyčištěny za 3 dny! Vezměte to.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…