Senilní papilomy na krku

Senilní papilomy na krku

Obsah článku:

Co přinést papilomy na krku?

Akumulace nebo variace jednotlivých papilomů nad tělem je primárně kosmetickým problémem. Papilomy na krku – otevřené místo, zkazit vzhled, ovlivnit psychický stav a zhoršit kvalitu života. Kromě toho jsou v této části těla vystaveny mechanickému namáhání.

Papilom na krku: příčiny vzniku nádorů, jeho příznaky

Samotné papillomy jsou benigní novotvary tvořené kvůli aktivitě lidského papilomaviru. Na fotografii jsou papilomy na krku zobrazeny jako útvary ploché nebo vláknité formy jasně červené barvy způsobené konstantním třením proti oděvu. Z tohoto důvodu se růst stane podrážděným a bolestivým.

Proč se na krku objevují papilomy? Hlavním faktorem této situace je infekce dlaždicového epitelu s papilomavirem. K dnešnímu dni bylo studováno více než sto různých kmenů a všichni jsou schopni proniknout do těla kožními póry. Bradavice obvykle rostou v místě viru.

Obvyklou metodou infekce je kontakt s kůží a sliznicí nosiče patogenu. Dotýkání, nošení věcí ostatních lidí a používání osobních hygienických potřeb jiných lidí vyvolává vznik dcerských papilomů. HPV se tak šíří přímo na kůži.

S oslabeným imunitním patogenem snadno proniká do těla. Během komunikace s infikovanou osobou se zvyšuje pravděpodobnost infekce. V důsledku toho se vytvářejí na kůži různé barvy a velikosti. Příčinou papillomu na krku se stává virová infekce virem – získaná nebo vrozená.

Vzhled bradavic na těle lze vysvětlit z těchto důvodů:

 • avitaminóza;
 • nadměrné sluneční ultrafialové záření;
 • promiskuitní sexuální život;
 • nemoci trávicího systému;
 • tělesný kontakt s nosiči viru;
 • zneužívání alkoholu a mastných kyselin, uzená, smažené potraviny.

Vzhled bradavic lze pozorovat na pozadí hormonálních změn v diabetes, menopauze, obezitě a těhotenství. Rovněž růst vzniká při dysfunkci vaječníků.

Na krku se vytvořily léky na léčbu papilomů

1. Zmrazování rostlin doma se provádí pomocí Cryopharma – nízkoteplotní drogy.

Před aplikací musíte zajistit, aby pokožka byla čistá, a poté aplikovat bod na bradavice. Současně je důležité zabránit vstupu látky do zdravých tkání. Pod vlivem studené medicíny začne tělo bradavice zničit a po asi týdnu úplně spadne.

2. Pokud se na krku objevují malé papilomy, mohou být pro terapeutické účely nalepeny proužky speciální náplasti. Je impregnován zvláštním složením, které zničí novotvar přibližně za 3 hodiny. Po lepení lepicí pásky na bradavice čekají 3 hodiny a na konci uvedeného času jsou pásy posypány teplou vodou. Tato akce zabraňuje bolesti při odstraňování náplasti pomocí bradavice, která je k ní připojena.

3. Verrukatsid je lék na papilomy na krku a ničí je bez ohledu na tvar a velikost.

Aby se rostliny úplně zbavily růstu, musí být do jednoho dne ošetřeny roztokem (podrobnosti o aplikaci jsou podrobně popsány v pokynech). Výhodou Verrukatsidy byste měli být vědomi možné bolesti pokožky, která se bude týkat několik dní.

4. Je možné snížit bradavice z krku pomocí takových léků, jako jsou Feresol a SuperPistotel. Během zpracování svých odborníků však důrazně doporučujeme dodržovat všechna pravidla použití, která jsou předepsána v pokynech. Aby nedošlo k popáleninám a podráždění zdravé kůže, nesmí dojít k požití léků na okolní růst tkáně.

Potlačení aktivity viru vyžaduje integrovaný přístup k léčbě. Kromě vnější léčby postižené oblasti by měla být imunita posílena a měla by být přijata opatření k obnovení obranyschopnosti těla.

Hardwarový dopad na papilom

Jak odstranit papilomy na krku? Laserová koagulace je považována za jednu z nejlepších moderních technik. Postup trvá přibližně 2 minuty, avšak v tak krátkém čase dojde k odpaření nahromadění, když laser pronikne do požadované hloubky.

Absence krvácení a rychlost hojení jsou způsobeny koagulací cév a tkání. Co se týče pigmentace a tvorby jizev, je riziko takových komplikací při laserové terapii minimální. Nepřítomnost přímého kontaktu přístroje s kůží zcela vylučuje možnost infekce zdravých tkání. Bezbolestný postup vám umožňuje nosit na obličej.

Cryodestrukce je terapeutická manipulace prováděná se speciálním kryoaplikátorem. Tělo papilomu se zhroutí pod vlivem teploty -196 stupňů. Během léčby může pacient pocítit pocit brnění a v místě aplikace aplikátoru pocítit mírné pocity pálení a nachlazení. Během několika dnů po léčbě se papilom odmítne a kůže se sama regeneruje. Cryodestrukce má však jednu velkou nevýhodu – odborník nemůže ovládat hloubku zamrznutí růstu.

Jak jinak mohou být léčeny papilomy na krku? Lékaři nabízejí metodu elektrokoagulace. Postup při použití vysokofrekvenčního proudu je vhodný pro odstranění více a velkých nádorů. Ale způsobuje bolest a vyžaduje dlouhou dobu k uzdravení.

Chirurgická excizie se provádí pouze v případě degenerace papillomu do maligního nádoru a s neúčinností jiných metod. Po chirurgickém zákroku se doporučuje pacientovi k vytvrzení a přechodu na vyváženou stravu s zařazením produktů obohacených o vitamíny a mikroelementy do menu.

Lidové způsoby, jak se zbavit papilomů na krku

Nádoby můžete zplošťovat domácími masťmi.

Zvažte její vaření po etapách:

Mastička je uložena na chladném tmavém místě a růst je ošetřen 2 p. za den.

Co jiného přinést papilomy na krk? Určitě v každém domě je aloe nebo kalanchoe. Zelené by však měly být staré, starší než 5 let. Používá se tímto způsobem: užíváme aloe v listu, podélně řežeme a fixujeme pravidelnou omítkou po dobu 4 hodin. Pokud je lískový oříšek užíván k ošetření, použije se 8-10 hodin. Aplikace trvá 10 dní v řadě.

Čerstvé džusy z horského popela a pelyněk třejí bradavice 5 až 10krát denně. Metoda je stará a velmi účinná!

Z pampelišek je užitečné složení nádorů připraveno následujícím způsobem:

Novotvary zvlhčují infuzi každé 3 hodiny.

Cesnakový prostředek pro pozornost papillomů je připraven z mleté ​​zeleniny a mouky. Peleta je připevněna k růstu po dobu 3 hodin a pak se pokožka umyje mýdlem. S tímto receptorem se můžete zbavit bradavic po dobu jednoho měsíce.

Senilní bradavice věku keratomy léčení lidových léků

Co je keratom

Keratom je benigní kožní léze. Vypadá to jako velká konvexní můra světle žluté barvy. Nádor je několikanásobný a jediný. Bez léčby se může stát maligní nebo se může rozvinout do karcinomu dlaždicových buněk.

Existuje několik typů vzdělávání. Nejčastěji lidé mají senilní (senilní) a seboroické keratomy.

Senilní (senilní) keratom se vyskytuje po 30 letech. Nejčastěji se vyskytují senilní keratomy na obličeji, krku, na zadní straně rukou, mnohem méně často na hrudi, břichu, zádech, pažích a nohou. Vypadají jako krtky bílé nebo šedožluté barvy. Postupně se zvětšují, někdy se může objevit zánět. Jedná se o jednu z nejzásadnějších kožních lézí.

Seboroický keratom kůže je nejnebezpečnější ze všech. Seboroický keratom je lokalizován na pokožce hlavy, na pažích, nohou, krku a tváři, nejčastěji na nosu.

Ve většině případů je tento typ keratomu vícenásobný. Zpočátku se to objevuje jako hnědá nebo žlutá vrstva, pak rychle roste, stane se hrubá, ztmavne a objeví se výrazné trhliny.

Často je jeho vzhled a růst doprovázena bolestí, svěděním a krvácením.

Existují také typy keratomů, nazývané senilní (senilní) bradavice (někdy nazývaná věková keratomie) a seboroická bradavice.

První se objeví po 50 letech a výhradně v oblasti očí. Vypadá jako plochá nebo mírně vyčnívající forma s jasnými obrysy. Barva – od šedožluté do hnědé. Zvlnění se vyskytuje velmi zřídka. Bradavice roste velmi pomalu a zasahuje, obvykle jen s jeho vzhledem.

Seborrheic bradavice je jiný název pro seborrheic keratoma.

Příčiny

Dosud vědci nedokázali plně pochopit příčiny vzniku keratomů na těle s věkem. K dnešnímu dni bylo zcela prokázáno, že nemají společné rysy s normálními bradavicemi, které se objevují v důsledku abnormálního dělení buněk způsobeného lidským papilomavirem (HPV).

Obvykle se na kůži objevují bradavice kvůli HPV aktivitě, ale senilní keratomy nemají virový charakter, takže jejich nosič není nakažlivý. Takové novotvary neprocházejí samy. V průběhu let mění svou barvu, velikost a tvar.

Senilní bradavice ve věku keratomu léčba je omezena na použití lidových léků a komplexní terapie. Jediný způsob, jak se zbavit věkových bradavic, je pouze odstranění.

Přesné důvody pro vznik senilní keratitidy dosud nebyly zkoumány, ale tam jsou některé faktory, které ovlivňují jejich výskytu: • věku čtyřiceti let, • sklon k seborrhea; • přítomnost genetické predispozice, • časté vystavování se slunečnímu světlu, • vysokou hladinu cholesterolu v krvi , • konzumace velkého množství živočišných tuků, • avitaminózy, • nedostatek rostlinných olejů ve stravě.

Důležité je skutečnost, že ženy a muži jsou ve stejném rozsahu náchylní k výskytu bradavic seborického věku.

Věkové keratomy, jaké nebezpečí představují, jestliže jim nebudou zacházet

Většina senilních seboreických formací neohrožuje lidský život. Ale velké bradavice kazí vzhled, zvláště když se objeví na otevřených oblastech těla. Starší nositelé kerato se proto snaží co nejrychleji zbavit lidských léků nebo odstraněním.

Vyvolává vzhled bradavic není virus, ale porušení metabolických procesů v těle. Různé porušení průchodu metabolických procesů v lidském těle vede k postupné degeneraci kůže, která vyvolává vzhled nádorů z větší části v oblasti velkých mazových žláz.

Když se objeví, vypadají jako malé, světle zbarvené uzlíky, postupně se zbarvují tmavě a existuje tendence ke sloučení.

Nedávno se pacienti se stížnostmi na bradavčí útvary na povrchu kůže, které někdy mají charakter rozmanitého rozložení, stále častěji obracejí k lékaři. To způsobuje pokrytí celé tváře, pokožky těla a končetin. To je charakteristické pouze pro senilní nebo senilní bradavice.

Starší senilní bradavice jsou pozorovány u pacientů starších věkových skupin. V ohrožení jsou lidé se suchou kůží (většinou muži) staršími než 50 let. Přesné příčiny, které vyvolávají onemocnění, nejsou plně pochopeny. Mezi předispozující faktory vzniku bradavic jsou:

 • nedostatečný příjem potřebných vitamínů, stopových prvků, aminokyselin;
 • předispozice k rozvoji mastné seborrhy;
 • vystavení slunečnímu světlu;
 • překypování živočišných tuků a nedostatek rostlinných olejů.

Lékaři poukazují na to, že infekce lidského papilomaviru nevyvolává seboroické bradavice.

V hlavní příčinu jakékoliv keratitidy zahrnují prodloužené vystavení přímému slunečnímu záření, a ve středním a starším věku UV záření je porušením procesů v horní vrstvě epidermis, což má za následek pozorovaný výraznou těsnění kůži a vzhled pigmentace.

Přímé sluneční světlo má nepříznivý účinek na jakoukoli kůži, ale citlivější je lehká kůže a kůže lidí, jejichž věk přesahuje 30 let.

Rada od autora: aby se zabránilo vzhled na povrchu kůže oblastí s těžkým pigmentaci a formování její keratitida rozdílné povahy by měly být monitorovány během pobytu na slunci, stejně jako na slunných dnech dávají přednost světlým oblečení a neustále aplikovat krém na opalování – tato kombinace pomůže omezit vystavení slunci na pokožce.

Starší věk je hlavní příčinou vzniku senilních keratomů. To způsobilo bradavice s názvem. Nejčastěji se tyto vady vyskytují po 50 letech, zejména pokud je pokožka suchá a v některých případech dokonce šupinatá. Bylo zjištěno, že u mužů se vzdělávání nachází ve větších množstvích, než ve slabším pohlaví.

Kde se mohou keratomy nacházet? Obvykle bradavice zabírají otevřené oblasti těla:

Keratomy spojené s věkem se vzácně objevují na zádech nebo na hrudníku, ale jsou obvykle větší než v otevřených oblastech. První známkou onemocnění je vzhled malých skvrn hnědého odstínu.

Vývoj senilních skvrn je doprovázen změnou barvy – ztmavuje, získává burgundovou nebo šedou barvu (viz foto). Struktura růstu se také mění – břišní tkáň se stává nepříjemným na dotek, uvolněná.

Horní buňky se odlupují a exfoliují ve formě malých měřítek.
.

Velikost keratomů se může pohybovat od několika milimetrů do 5 cm, i když nejběžnější jsou pouze o průměru 2-2,5 cm. Některé věkové skupiny se v průběhu let osvětlují, ale přesto se výrazně liší od přirozeného odstínu pleti.

Poškození bradavic oblečením nebo nedbalými pohyby může vést k krvácení a silné bolest. To je nejčastěji důvodem, proč okamžitě začít chovat nebezpečné a nepříjemné senilní výrůstky.

Jaký je rozdíl od běžných bradavic a jiných kožních onemocnění?

Je třeba porozumět rozdílu mezi takovými pojmy jako keratom a papilom.

 • papilomy jsou benigní nádorové onemocnění vyvolané HPV (lidský papilomavir). Takový virus vyvolává vývoj genitálních bradavic, doprovázených nízkými, středními a vysokými riziky onkologické degenerace. Není snadné odstranit papilomaviry: vyžaduje použití imunomodulátorů, komplexů vitamínů, takových postupů, jako je elektrokoagulace, ošetření laserem, kryogeneze;
 • seborrhea může být předispozujícím faktorem pro vývoj keratitidy. Takové nádory nemají virovou povahu původu, pro jejich eliminaci je nutné použít jiné metody léčby.

Druhy keratomů

Senilní bradavice mají několik typů svého průběhu. Každá etapa se projevuje jejími znaky.

Počáteční – skvrnitý

Vzhledem k tomu, že keratomy jsou rozděleny do určitých typů, měli byste být schopni je rozlišit – schopnost ovlivnit to závisí na tom, můžete předpovědět pravděpodobnou budoucnost jeho vývoje a určit nejúčinnější způsob ovlivnění.

Následující typy kerato jsou rozlišeny:

 • starý;
 • slunečný;
 • seborrheic;
 • folikulární;
 • nadržený;
 • angiokeratom.

Starší věk

Senatový keratom

Senilní keratom je obvykle mnohočetná forma šedé nebo bílé. Takový keratom se časem rozrůstá, zvyšuje se velikost a má tendenci se zapálit. Senilní keratom se obvykle vyskytuje u lidí starších 30 let. Oblasti poškození jsou zadní část rukou, tváře, krku, méně často – hrudník, záda, břicho, předloktí, nohy.

Seboroický keratom

Navzdory zdánlivé jednoduchosti má problém vzhledu bradavic hluboké kořeny. Především jejich vzhled naznačuje pokles imunity.

Ale málo vědí, že většina bradavic je novotvarů virového původu. Léčba těchto růsů se proto musí řešit složitými metodami.

Ze šesti hlavních typů bradavic pouze dva jsou omezeni možností výskytu věkových omezení. V tomto článku najdete základní informace o typech bradavic a důvodech jejich vzhledu.

Bradavice jsou charakteristické malé růsty na kůži ve formě hustých uzlů, které se objevují, když je člověk infikován papilomavirem. Vzhledem k jejich specifickému vzhledu je obtížné zaměnit se s krtekmi nebo mozoly.

Velikost bradavice závisí na typu, ale může se měnit od milimetrů do centimetrů. Na dotek je povrch nádoru drsný a nerovný.

Barva je obvykle maso, ale také jsou žluté, červenavé nebo tmavě hnědé bradavice.

Symptomy keratomu

Kdekoliv se nachází keratom (na kůži, na pokožce hlavy, na nosu, v uších atd.), Jsou počáteční příznaky projevu stejné:

 1. Vzhled světle žluté skvrny, která nevystupuje na povrchu kůže.
 2. Místo ztmavne, roste.
 3. Vyklouznutí se zvětšuje a roste na bradavice, která stoupá nad kůží o několik milimetrů.
 4. Bradavice roste a vločky.

Nezapomeňte, že keratom nelze sbírat, protože je možné infekci infikovat nebo zahájit proces tvorby zhoubného nádoru. Samo-amputace se někdy stává – bradavice spadne v nepřítomnosti vnějšího vlivu.

Mnoho lidí zralého věku na kůži se objevuje skvrny hnědé, růžové, masité a dokonce i černé keratomy. Jsou ploché a konvexní, někdy mají papilární tvar. Časem se formace zakryjí keratinizovanými stupnicemi.

Formace se objevují na všech částech těla, s výjimkou dolní části nohou a dlaní. Množství – od jednoho až po více, umístění – jednotlivě nebo ve skupinách.

Keratomy zpravidla nevyvolávají bolesti ani jiné pocity. Někdy svědění. Některé případy se vyznačují přítomností zánětlivého procesu.

Prvním příznakem onemocnění je vzhled šedé nebo kávové barvy na kůži, který je šupinatý a lehce vyčnívá nad povrchem kůže. Po nějaké době se skvrna rozrůstá a horní rohovina se přemění na husté krusty, které se mohou odtrhnout a odtrhnout a způsobit krvácení a bolest.

Keratom je vícečetný. Obvykle jsou postiženy otevřené oblasti těla. Senilní keratom se objevuje na kůži jako nažloutlá nebo nahnědlá skvrna malé velikosti. Zbarvení se postupně pigmentuje a stává se načervenalé nebo hnědé. Současně roste a dochází k infiltraci, což vede k tvorbě papule (uzlu).

Papulka má na svém povrchu malé prohlubně připomínající náprstek. V průběhu času má senilní keratom tvar konvexní zaoblené plakety pokryté horními váhy. Na povrchu takového plátu se tvoří více cysty nad horní částí a v keratomu se detekuje infiltrovaná a krvácivá plocha. Keratom může být maligní a může se změnit na karcinom spinocelulárních buněk.

Diagnostika

Jako diagnostické opatření by se měly provádět následující manipulace, pokud jsou na povrchu kůže zjištěny neoplasmy:

 • vizuální prohlídka zaznamená změny v kůži těla;
 • cytologická analýza kusu postižené tkáně – tato laboratorní metoda se používá, pokud existuje podezření na maligní povahu onemocnění;
 • Může být také provedeno ultrazvukové vyšetření keratomem postižených tkání.

Biopsie se používá ke studiu části novotvarové tkáně, která umožňuje stanovit diagnózu ohledně povahy formace.

Poradenství od autora: Léčebná intervence v časném stadiu onemocnění může snížit možné nároky na její vývoj a obnovit zdraví kůže. Vidět lékaře je rozhodujícím opatřením na cestě ke zdraví, nezanedbávejte to!

Pro keratomu je nutné provést vizuální vyšetření od dermatologa. Dermatoskopie pomáhá objasnit diagnózu (vyšetření při zvětšení). Pokud je podezření na maligní proces, provádí se biopsie, siaskopie a ultrazvukové vyšetření formace. V případě odstranění keratomu by mělo být provedeno histologické vyšetření.

Vizuální vyšetření by měl provádět odborný dermatolog. Vždy provádí diferenciální diagnostiku s těmito typy nádorů kůže jako:

 • karcinom bazálních buněk;
 • melanom;
 • karcinom skvamózních buněk;
 • bradavice;
 • Horní papilomy;
 • keratoacanthoma;
 • lymfangiom;
 • hemangiomama

Jsou bradavice na rukou pro zdravé osoby nakažlivé?

 • Jaké jsou příčiny bradavic?
 • Boj proti papillomům
 • Jsou bradavice na vašich rukou nákazlivé?

Mnozí věří, že bradavice jsou přenášeny z dotyku žáby člověku. To je mýtus. Bradavka nemůže vypadat z žáby.

Bradavice je kožní virus, tj. Nádor na kůži. Může se objevit v jakékoli oblasti těla. Většinou se objevují na rukou. Jsou nakažlivá? Takovou otázku položil každý, kdo je viděl v rukou lidí.

Někteří lidé používají lidové prostředky k odstranění růstu kůže. Samotná terapie je neškodná a vhodná pro téměř každou osobu. Základem léčby je použití léčivých rostlin. Pokud se zbavit bradavic lidových léků nefungují, pak zpomalit jejich růst je docela možné. Fotografie a videa jiných metod najdete na internetu.

Prvním a nejznámějším prostředkem pro boj s senilními bradavicemi je celandín. Šťáva z této rostliny, která je ve stonku, kořínku a listí, je aplikována na postiženou oblast. Přispívá k vysušení růstu. Používá se až do úplného vymizení bradavice.

Rostlinný olej je velmi důležitý v otázce eliminace senilního růstu. Nástroj se aplikuje na vytváření jemných masážních pohybů. Přebytek je odstraněn ubrouskem. Olej má protizánětlivé, regenerační vlastnosti. Můžete také vyrobit směs olejů přidáním trochu čajového oleje do ricinového oleje. To změkne papilom a zpomalí jeho vývoj.

Dalším způsobem, jak se zbavit nádoru, je vyrobit kaši ze stríhaných surových brambor. Aplikuje se na papilom, lepí se lepicí páskou nebo obvazá bandáží. Doporučuje se použít tento kompresní přípravek několikrát denně.

Chcete-li odstranit keratom, můžete použít metodu ošetření pomocí aloe, česneku, mandarinky, sódy, peroxidu vodíku.

Léčba senilních bradavic a keratomů je obtížný proces a vyžaduje zvláštní pozornost od osoby. Není nutné diagnostikovat vzdělávání samy o sobě Je lepší věřit zkušenému lékaři, který provede veškerý potřebný výzkum a řekne vám, jak se zbavit senilních bradavic v co nejkratším čase. Fotky lze nalézt na internetu

Vzhledem k tomu, že vědci nezjistili konkrétní příčinu onemocnění, jako jsou bradavice a keratomy, které se objevují s věkem, komplex opatření pro léčbu tohoto problému spočívá v tom, že působí přímo na vnější projev nemoci.

Jedním z nejoblíbenějších lidových metod odstraňování seborických bradavic je jejich vystavení se rostlinám. K tomu je třeba zředit šťávu rostliny tukem v poměru 1: 2. Potom masť musí být aplikována přísně na vzdělání. Potřebujete pokračovat v postupu několikrát.

Kromě šťávy z celandinu můžete použít i jeho listy. Tráva musí být rozdrcena a pak 2 lžíce. l směsi. Je nutné jej naplnit 25 mililitry horké vody. Infuzní roztok by měl být podáván celou noc. Výsledná kapalina musí otřít bradavice, dokud nezmizí.

Jiné populární metody léčby keratomů se osvědčily celkem dobře:

 • tinktury kůry vrbového stromu na ocot;
 • droga na bázi šťávy z mléčného mléka;
 • kompoty používající brambory, listy aloe nebo propolis;
 • roztok křídy atd.

Než začnete uplatňovat některou z oblíbených metod léčby bradavic seborrhea, určitě byste se měli poradit se svým lékařem.

Výskyt bradavice zpravidla nemá negativní vliv na život člověka. Nicméně je třeba si uvědomit, že některé formy senilního keratomu mohou být zhoubné. Kromě toho, pod rouškou neškodného místa může skrýt vážné onemocnění. Proto se doporučuje navštívit kancelář dermatologa.

Léčba léků

Keratomas nezpůsobují tolik nepohodlí pro majitele, ale například estetické hledisko (je-li bradavice se nachází na obličeji a krku) může mít určité nepohodlí v životě člověka.

Můžete se zbavit senilních bradavic pomocí vitamínové terapie v kombinaci s léčivými mastimi nebo lidovými léky doma.

Také, pokud je vzdělání v místě, kde je neustále vystavováno tření a hrozí nebezpečí zranění, měli byste se poradit s lékařem o možných odstraněních.

Keratomy začínají vzhledu skvrn, které později mají tvar konvexních útvarů.

Tradiční terapie

Aby se zabránilo vzniku nových formací, je nutný příjem vitamínu C.

Může se jednat io obvyklý vzorek, který může stimulovat imunitní systém pro vysoce kvalitní práci.

Nejlepší je kombinovat tuto léčbu s léky na bázi hormonů – masti Fluorocort a Flucinar.

Snižují účinek pigmentové látky a zpomalují buněčný růst keratomu.

Dávkování vitamínu a trvání užívání masti předepsané lékařem po ukončení studia.

Léčba senilních bradavic má řadu potíží. Kvůli kontraindikaci nelze použít všechny známé metody léčby. A jejich výskyt je způsoben přítomností souběžných onemocnění jiných orgánů u pacientů.

Pro jejich léčbu se užívají vysoké dávky kyseliny askorbové. Předepisuje se 0,5-1,5 dne denně, denní dávka by měla být rozdělena do tří dávek. Při této léčbě dochází k pozastavení procesu šíření bradavic a ukončení nárůstu velikosti.

Zároveň však existuje nevýhoda, že bradavice, které se již objevily, nezmizí. Léčba kyselinou askorbovou se provádí s kursy po dobu 1-2 měsíců, potom se provede měsíční přestávka a pokračuje se kurz.

Celkově můžete strávit 3 kurzy, ne více. Současně je třeba během období užívání léku neustále sledovat celkový stav pacienta a pokud se vyskytnou známky vedlejších účinků nebo intolerance, okamžitě se zruší.

Pro topickou léčbu jsou předepsány hormonální masti, jako je Flucinar nebo FluoroCort. Je také možné použít 5-fluorouracilovou masti, mast prospidin, collodium, solkoderm. Topická léčba se doporučuje kombinovat s aromatickými retinoidy.

Kryoterapie se také používá k léčbě keratomů souvisejících s věkem, při nichž dochází k destrukci bradavice, k tomuto účelu se používá tekutý dusík. K dosažení úplného zotavení je zapotřebí několika postupů. Po ukončení procesu obnovy zůstává malá jizva na místě zničeného keratomu. Elektrokoagulace se také účinně používá k tomuto účelu.

Tento přístup zajišťuje úplné odstranění nežádoucích útvarů. Ovšem před provedením takové léčby lékař předepisuje biopsii bradavice, která vyloučí vývoj prekancerózy nebo rakoviny. Laserová terapie ukázala vysokou účinnost při léčbě bradavic, jeden postup stačí k odstranění malých keratomů.

Pokud je však keratom značná velikost, aby bylo dosaženo dobrého terapeutického účinku, je lepší provést postupné odstraňování, ale také dobrý kosmetický efekt, když se formace nachází na viditelných oblastech pokožky.

Preventivní opatření

Aby se zabránilo výskytu keratomů souvisejících s věkem, doporučuje se dodržovat správný pracovní režim a odpočinek. A také zavést další produkty obsahující vitamín C. Snížit spotřebu potravin bohatých na sacharidy a živočišné tuky. A když se objeví bradavice, musí být odstraněna včas, aby se zabránilo vzniku komplikací.

Lékař doporučuje nejlepší způsob, jak odstranit keratomy (video)

Metody, které vám umožňují ovlivňovat dynamiku růstu stávající keratomu a snižovat riziko vzniku nových formací, by měly zahrnovat dostupné metody, které zahrnují:

 • při užívání šokových dávek kyseliny askorbové – to vám umožní zastavit patologický proces keratinizace horní vrstvy pokožky, zlepšit celkový stav postižené kůže a zastavit zánětlivé procesy v kůži;
 • použití vnějších hormonálních mastí, které zlepšují stav horního povrchu keratomů zvýšením přívodu krve a zpomalením zánětlivého procesu v kůži;
 • používat před každým odchodem na ulici speciální opalovací krémy, které mohou významně snížit negativní vliv ultrafialového záření na pokožku;
 • zavedení změn výživy a stravy – lékař může doporučit, aby všechny druhy zvířat byly nahrazeny rostlinnými tuky;
 • stabilizace psychologické atmosféry – může se jednat jak o domácí mikroklima, tak o stav v práci, a v případě potřeby i o nahrazení pracoviště.

Jako konzervativní metoda při vývoji folikulárního keratomu se používá oškrabávání folikulární dutiny vlasového folikulu. Když seboreární a senilní formy nemoci mohou být předepisovány aplikace hormonální masti – mohou snížit stupeň zánětu na povrchu kůže, zlepšit celkový stav kůže.

Tyto metody nevyžadují operaci, ovšem jsou zcela účinné a mohou přinést významný přínos pro celkový stav a snížit projevy jakýchkoli kožních nádorů.

Kryodistrukce – odstranění kapalného dusíku kerato. Anestézie není nutná. Možná vzhled jizev, metoda se nedoporučuje pro odstranění formací na obličeji. Cena je přijatelná.

Laser – nemá žádné kontraindikace a vedlejší účinky. Mohou odstranit keratomy na kterékoli části těla, relaps je vyloučen. Metoda je bezbolestná, jizvy se léčí za dva týdny. Metoda není levná.

Elektrokoagulace – odstranění keratomů s vysokofrekvenčním proudem. Malé jizvy zůstávají, že se v průběhu času léčí.

Existují kontraindikace: class = »fa fa-user-md»> nelze použít pro lidi, kteří trpí arytmií; class = »fa fa-user-md»> hypertenze; ​​class = »fa fa-user-md»> prasat; class = » fa fa-user-md “> angína; class =” fa fa-user-md “> aktuální nesnášenlivost.

Radiurgie – použití přípravku Surgitron. Díky bezkontaktnímu (tepelnému) odstranění se rána léčí velmi rychle. Neexistují žádné kontraindikace.

Můžete také zbavit senilních keratomů pomocí chirurgické operace – keratomu řezaného pomocí skalpelu působením lokálního anestetika: lidokain nebo novokain. Nejlevnější, ale i nejdelší časová metoda. Rána se léčí příliš dlouho. Zbytky jizev, jako po použití operačních stehů.

Také můžete mít zájem: tváří v tvář této každá žena – kandizoz (moučnivka) Současné přístupy k léčbě lupénky přečíst tut.Demodekoz – normy nebo patologie: co to je, léčba chelovekahttp: //idermatolog.net/boleznikogi/paraziti-kozi /demodekoz-norma-ili-patologiya.html

V některých případech se provádí lékařská léčba seboroických keratomů a bradavic.

Je třeba poznamenat, že některé lidové léky také pomáhají při léčbě seboroické keratitidy, senilních bradavic a keratitidy související s věkem.

Balzám z vlašského ořechu. Trochu nezralé ovoce nalijte rostlinný olej, vyhřívaný na teplotu 45 stupňů Celsia v poměru 1: 6. Trvejte na termosku po dobu 1 dne, poté ochlaďte a napněte. Třepat balzám v keratomu 2 týdny.

Masť z celandinu. Smažte listandové sušené listy, smícháme s vařeným vepřovým tukem. Konzistence masti by měla připomínat hustý krém. Pokud je to možné, přidá se 10 kapek kyseliny karbolové (pro dlouhodobé skladování).

Masť bobkového listu. Smíchejte 6 vavřínových listů rozdrcených na prášek, 1 list jalovce a 12 dílů másla. Nakonec přidejte 15 kapek levandule nebo jedlého oleje na 100 ml. Použijte malé množství formace. Použijte podle potřeby – dokud keratom neklesne nebo nezmizí.

Pamatujte si, že když se objeví keratom, měli byste okamžitě konzultovat lékaře, abyste vyloučili rakovinu a další nemoci. Nedoporučuje se s ním léčit sami. A to i lidové léky je třeba použít po konzultaci s lékařem!

Věkové keratomy obvykle nezpůsobují žádné nepříjemné pocity. Ale mohou zkazit vzhled, objeví se na nepohodlných místech. Bradavice na záhybech v kloubech, v kožních záhybech mohou být náhodně zaháknuty nehty, poškrábány, potřené oděvem.

Odpovídající léčbu předepisuje lékař, podle jeho svolení budou lidské léky dobrým doplňkem.

Lékařská péče je nezbytná, pokud bradavice:

Některé typy rakoviny jsou maskované keratózou. Správná diagnóza se objeví po biopsii. Jedná se o povinný diagnostický postup pro toto onemocnění. Dále lékař vezme v úvahu věk pacienta a vzhled růstu.

Komplexní léčba

Hlavním důvodem vedoucím k výskytu keratomů nebylo zjištěno. To znamená, že je nemožné ovlivnit to. Bohužel neexistuje léčba stáří a dědičnosti.

Dobré výsledky se však dosáhne komplexní terapií předepsanou dermatologem. Při výběru se berou v úvahu jednotlivé charakteristiky těla, kontraindikace, přítomnost patologických stavů a ​​chronických onemocnění. Navíc můžete použít lidové prostředky.

 1. Vysoká dávka kyseliny askorbové – 5-6 tablet vitaminu C třikrát denně.
 2. Aplikace hormonálních mastí na místa – například flutsinar.
 3. Je zakázáno být pod sluncem.
 4. Jezte více zeleniny a ovoce.
 5. Snížení výživy živočišného tuku a zvýšení zeleniny.
 6. Vyvarujte se stresových situací.

Kyselina askorbová zvyšuje imunitu, zlepšuje odolnost těla. Proto jsou nová místa stále méně. Ale velké dávky tohoto léku mohou vést k dalším poruchám, jako je gastritida nebo urolitiáza. Maximální dávka se proto nepřijímá déle než sedm dní, pak se používá obvyklá dávka.

Hormonální masti jsou velmi dobré pro zmírnění zánětu, normalizaci metabolických procesů. Výsledkem jejich použití je snížení rychlosti růstu bradavic, snížení pigmentace. Trvání užívání těchto léčivých přípravků je však omezené, jinak dojde k riziku vzniku plísňových onemocnění.

Techniky odstraňování bradavice

Obvykle se to snaží zbytečně uchýlit. Odstraňte senilní bradavice, které zneklidňují obličej nebo neustále narušují česání, pohyby, oděrujte.

V žádném případě to nemůžete udělat doma: to je přímá cesta k rakovině kůže skvamózních buněk. Navíc je lékařský postup rychlý, s téměř žádnými komplikacemi a zanechává málo viditelných stop.

Jizva po odstranění keratomu je na kůži téměř nepostřehnutelná, můžete dokonce mluvit o jeho úplné nepřítomnosti.

Nejrychlejší způsob, jak se zbavit bradavic, pomůže laserovým a rádiovým vlnám. Kryodestrukce, kaučení s kapalným dusíkem, trvá asi týden. Bradavice zemře, kůra zmizí. Může se tvořit bublina, později sama praskne a zůstane jen zdravá kůže.

Elektrokoagulace je účinek vysokofrekvenčního proudu na nahromadění, který způsobuje lokální zvýšení teploty tkáně. Na ránu se tvoří kůra, hojení je rychlé a nezanechává jizvy.

Chirurgické odstranění se provádí při lokální anestézii. Chirurg pracuje s normálním skalpelem. Místo incize je suturováno intradermální metodou. Tento kosmetický švů je po určité době snadno odstraněn.

Odstranění laserem je velmi rychlé. Pod vlivem paprsku tkaniny se doslova “odpařuje”. Pro tuto metodu neexistují žádné kontraindikace. Nebyly zaznamenány žádné relapsy na místech odstranění. Stejně tak metoda rádiových vln.

Provádí se v stacionárních podmínkách, pokud existuje pravděpodobnost znovuzrození. Léčebný režim obvykle zahrnuje:

 • cytostatika – podávají se místně keratomu s rizikem malignity (prospidin, methotrexat, cyklofosfamid);
 • bleomycin – antibiotikum s protinádorovým účinkem;
 • aplikace nádoru s cytostatiky;
 • zábal s 5-fluorouracilovou a kolchaminovou masti – účinně ovlivňuje velikost, snižuje je (kurz se skládá z 10-20 procedur);
 • mast Solkoderm – účinný proti seborrheickému keratomu, který se používá jako úvod do středu, dává dobré výsledky, protože obsahuje řadu kyselin;
 • cytostatik vlasového folikulu (používaný pro folikulární keratom).

V keratomech senilního věku se rychle a účinně odstraňují v klinickém prostředí, ale některé metody jsou poměrně drahé a proto nejsou k dispozici všem. Navzdory nákladům je někdy lepší jít na pomoc profesionálům, zvláště pokud bradavice změní odstín a stanou se velkými. Populární metody v tomto případě mohou být bezmocné.

Jak se zbavit tvorby kůže?

Léčba dokonce benigní seboroické keratózy epidermis musí být řešena velmi opatrně. Použití agresivních chemických nebo drsných mechanických účinků může vyvolat růst nádoru nebo jeho degeneraci do rakoviny.

Senilní bradavice ve věku keratomy léčba lidovými léky někdy dává velmi dobré výsledky při bělení a zpomalení růstu nádorů. Ale před zahájením léčby lidovými léky je nutné obrátit se na specialisty, aby bylo možné určit typ neoplazie.

Jak odstranit věkové keratomy na obličeji a těle

Léčba senilních bradavic se provádí lidovými metodami, léky nebo chirurgickým zákrokem. Léčba lidovými léky nepřispívá k úplnému odstranění velkého keratomu nebo molu a doporučuje se užívat léky pouze pro osoby s lékařským vzděláním.

To je způsobeno tím, že postižená oblast je léčena léky, mezi něž patří kyselina (kyselina trichloroctová, kyselina glykolová) nebo cytostatika (podofylin, fluorouracil). Při nesprávném použití může dojít k chemickému spálení pokožky.

Chirurgická léčba zahrnující takové metody jako: • elektrokoagulace, • laserové, • chirurgické, • radiové vlnové záření, • kryogestrukce (kauterizace kapalným dusíkem), pomůže úplně zbavit se bradavic ve větším či starším věku.

Pokud existuje podezření, že senilní novotvar má maligní povahu, je likvidován laserem, rádiovými vlnami nebo konvenční chirurgií.

Nejúčinnější způsob, jak se dnes zbavit kerato, je jejich odstranění.

To lze provést několika způsoby, které zahrnují operaci a umožní vám včasné řešení problému – to se týká jak kosmetologických vlastností, tak zdraví celého člověka.

Chirurgické metody pro odstranění keratomů zahrnují:

 • laserové odstranění pomocí silného světelného paprsku;
 • odstranění ohnisek pigmentací a keratinizace za použití kapalného dusíku;
 • pomocí rádiových vln;
 • odstranění kůže patologickým procesem elektrokoagulací;
 • chirurgie;
 • odstranění pomocí kyselin.

Tyto metody jsou velmi rozmanité, téměř všechny mají vysoký výkon a žádné relapsy. Zvažte jednotlivé metody podrobněji.

Laserové odstranění

Odstranění léků se provádí pouze pod dohledem lékařů a často je předepsáno složité účinky, léčba je doplněna užíváním léků, které mají pozitivní vliv na imunitní systém.

  Účinně odstraňuje senilní věk růst Kolkhaminovaya mast, jehož použití se provádí pomocí komprese. Kurz je poměrně dlouhý a často trvá několik týdnů. Nedostatek takové léčby je možné relapsy, keratitida se objevuje více a zbavuje se jich obtížnější.

Foto. Ricinový olej

Lék “Solkoderm” se také používá k odstranění senilních bradavic. Směs kyselin, které jsou součástí drogy, úplně spálí vzdělání. Pokud se růst objevil nedávno, pak nástroj rychle odstraní vadu, ale v boji se starým velkým věkem keratoma “Solcoderm” je téměř bezmocný.

 • Účinně zpracovává bramborovou kaši. Pro jeho přípravu bude potřeba bramborový hlíz, který musí být důkladně omyt. Smažte společně s kůrou, pomocí jemného struhadla a připojte k růstu věku. Na bramborovou kaše se aplikuje měkká tkanina, pak tenká fólie z polyethylenu. Doba trvání procedury je 40-45 minut. Po manipulaci s senilními bradavicemi odstraňte lék. Opakujte používání bramborového komprese až do úplného odstranění kerotomu.
 • Efektivní způsob, jak odstranit věkové bradavice – použití ricinového oleje (ve své čisté formě). Stačí, když se několikrát denně vypořádáte s problémovou oblastí a otřete hustou kapalinu. Účinek použití ricinového oleje zvýší ohřev oleje ve vodní lázni.
 • Známý lidový lék na bradavice – celandine. Používá se také při chovu keratomů souvisejících s věkem, ale ve své čisté formě by agresivní šťáva rostliny neměla být používána. Více jemný až senilní růst bude infuzí, která může být vyrobena z rostlinných materiálů (listy a stonky celandinu). 50 gr. Suchý rostlina trvá na 30 ml vody (nalijte vroucí vodu a počkejte několik hodin). Namočte bavlněný kotouč s kapalinou a aplikujte lotion na keratom na čtvrt hodiny. Několik infuzí rostlin je dostačující pro to, aby formace zmizela.
 • Vynikající výsledky při odstraňování senilních keratomů věkových bradavic lze dosáhnout pomocí domácího lékaře – rostlin aloe. Po několika dnech odevzdejte do mrazáku několik listů, po rozmražení si nakrájíme a rozložíme buničinu na problémovou oblast na vrchu aloe – bandáže. Komprese je upevněna filtrem nebo omítkou. Postup je nejlépe provést večer. Trvá poměrně dlouhou dobu k odstranění bradavice až na 2-5 týdnů.
 • Keratomy spojené s věkem jsou vadou pokožky, která přináší mnoho nepříjemných okamžiků a pocitů, ale neměli byste se bát, abyste tuto formu odstranili, protože to lze dosáhnout poměrně rychle a bez velkého nepříjemného pocitu. Než začnete s odstraněním vybrané metody, je nutné podrobit se lékařské prohlídce – pouze odborníci mohou určit, jak bezpečný je růst a schválit zvolený způsob řešení senilních bradavic.

  Doporučujeme číst

  Techniky pro odstranění keratomů online

  Chirurgické odstranění tohoto novotvaru se používá, pokud:

  • výrazně výrazná kosmetická vada;
  • keratom je velký;
  • nejsou pozorovány žádné pozitivní výsledky léčby klasickou léčbou.

  Dnes se používají následující chirurgické metody excize nádoru:

  • Elektrické řezání. Tento postup zahrnuje použití elektrokauteriky pro minimálně traumatické odstranění malých keratomů.
  • Použijte laser. V tomto případě se používá neodymový nebo erbový laser, jehož paprsek vysychá vrstvy keratomu. Procedura trvá nejdéle 15 minut a nezanechává téměř žádné jizvy.
  • Radiurgická excizie. Jedná se o nejmodernější techniku, která se používá k odstranění všech druhů keratomů, poté, co na kůži není ani stopa.
  • Cryodestruction Tato metoda je určena k odstranění seboroického nebo slunečního keratomu. Během jeho provádění se používá zmrazování dusíkem.
  • Chirurgie. Prováděna s velkými formacemi, degenerace keratomu. Nádor se odstraní spolu s okolními tkáněmi.

  Léčba lidových léků

  Vždy je vhodné a drahé k léčbě keratomů doma s produkty, které jsou “po ruce”.

  Sap z léčivých rostlin

  Chcete-li se zbavit keratomů, pomůžete čerstvým džusům z bylin, kolonie, aloe a pampelišky.

  Místo bradavice je rozmazává několikrát denně.

  Nepoužívejte léčebné tinktury k léčbě, zejména na obličeji, protože existuje možnost tvorby jizev v důsledku vysoké koncentrace alkoholu.

  Aloe šťáva pomáhá zbavit se senilních keratomů.

  Lemon a česnek

  Keratomy je možné léčit pomocí známých a dostupných lidových léků – česneku a citronu.

  Směs československého mazacího tuku, ale směs stejných poměrů obou produktů se odebírá několikrát denně.

  Kalina nebo rybíz

  Pokud existuje příležitost k léčbě keratomů doma s použitím lidových léků, pak stojí za to použít léčivé a vitamínové plody rostlin živočišného a červeného rybízu.

  Rozmazávají bradavice, stejně jako uvnitř.

  Léčba lidových léků

  Nejbezpečnější nástroj, který pomáhá vyhlazovat hrubý povrch bradavice – rostlinného oleje. Můžete použít slunečnice, řešetlák a jedle. Před použitím musí být kalcinován.

  Tento lidový lék nelze aplikovat pouze v jednom případě: pokud je keratom poškozen. Po zbytek času neustále mazání nerafinovaným olejem změkčuje povrch a zhoršuje ho. Podobně směs citronové šťávy a ricinového oleje v rovných částech.

  Můžete si udělat balzám na ořech sám. Používá se po dobu dvou týdnů, v oblasti postižené.

  1. Trochu nezralé vlašské ořechy (1 díl), které dávají termosku.
  2. Naplňte olej ohřátý na 45 stupňů (6 dílů).
  3. Trvejte na den a pak na namáhání.

  Pravidelná celandina, nebo spíše její šťáva, je někdy účinná. Mazání senilních bradavic je často nutné co nejdříve. Ale je nutné použít šťávu, ne lékárnu.

  Podobný účinek má také pampeliška, červený rybíz, chřest. Tyto lidové prostředky mohou být použity pro mazání nebo jako komprese. Pro ošetření je na bradavici umístěn tampon navlhčený šťávou a utěsněn omítkou.

  Celandine lze použít a sušit. Jeho listy jsou mleté ​​ve vepřovém tuku, dříve roztaveném. Dvanáct kapiček karbolické umožní dlouhou dobu skladování směsi.

  Jednoduchým lidovým prostředkem pro léčbu bradavic je použití tortilly mouky. Projíždí těsto z pšeničné mouky a čpavku. Konzistence musí být dostatečně viskózní, aby dort udržel svůj tvar.

  Vavřínová masť je užitečná pro bolest a růst formací. Můžete je použít denně.

  1. Šest bobkových listů a jednoho borůvka se rozemele na prášek.
  2. Přidejte 12 dílů másla, dobře promíchejte.
  3. Směs se zváží, přidá se levandulový olej nebo jedle na 15 kapek na 100 g.

  Česnek se používá jako samostatný nástroj nebo v kombinaci s medem, citronem.

  1. Čtyři hřebíčky třít a nalít sklenici vroucí vody. Po hodině aplikujte na keratom.
  2. Tři části česneku šťávy smíchané s jednou částí medu. Zmáčkněte růst pomocí snadných třecích pohybů.
  3. Smíchejte stejné množství česneku a citronové šťávy. Vezměte si do ní 8 kapek přidáním do polštáře vody.

  Můžete vypít všechny bylinné přípravky předepsané pro onemocnění jater. Podobně provozuje mléčnou cesnakovou tinkturu.

  Veškeré lidové prostředky a předpisy musí být koordinovány s lékařem. Za prvé určí jejich kombinaci s předepsanou léčbou. Za druhé, budou moci vydat doporučení pro větší účinnost. Za třetí zjistěte, zda nebudou způsobovat nežádoucí účinky.

  Metody léčby keratomů souvisejících s věkem jsou poměrně rozmanité. V každém případě bude lékař spolu s pacientem vybrat nejúčinnější. Zbavte se bradavic je docela reálné. Ale můžete žít v míru a s nimi dále, hlavní věcí je zabránit rozvoji onkologie.

  Komplikace

  Prevence

  V současné době neexistuje specifická prevence keratomů a bradavic, které se objevují s věkem. To je důvod, proč lékaři dávají pouze obecnou radu, aby se zabránilo možnosti vzniku formací:

  • Vyhněte se delší expozici ultrafialovému záření ze slunce;
  • provádění úplné a vyvážené stravy;
  • normalizace pracovního procesu s časem odpočinku;
  • udržování zdravého životního stylu;
  • správné ošetření zranění.

  Toto onemocnění není považováno za nebezpečné pro lidský život, ale jeho negativní vliv na kvalitu života a možnost vývoje do maligního novotvaru by měl být považován za příčinu zahájení léčby a použití preventivních opatření.

  Při eliminaci keratomů není prevence tohoto onemocnění nijak významnější, protože rekonstrukce je charakteristická pro mnoho druhů keratomů. Abyste snížili riziko relapsu, musíte dodržovat následující pokyny týkající se výživy:

  • k vaření jídla převážně vařené, můžete také pečeme a dusit;
  • snížit spotřebu smažených a uzených;
  • jíst potraviny, které neobsahují barviva, karcinogeny a další škodlivé látky;
  • jíst ovoce, zeleninu, libové maso.

  Kromě výživy se musíte řádně starat o kůži s keratomy nebo náchylnými formacemi:

  • vyhnout se poškození a oděru keratomy;
  • Nenoste těsné oblečení;
  • zabránit vnikání chemických látek do pokožky;
  • vyhnout se přímému slunečnímu světlu;
  • Používejte ochranné krémy z ultrafialového záření.

  Leave a Reply

  Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

  Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

  Další informace…