Seznamy léčiv HPV

Seznamy léčiv HPV

Obsah článku:

Imunomodulátory pro HPV: nejlepší léky

Pro léčbu lidského papilomaviru (HPV) se léky používají k stimulaci imunitního systému a antivirotik. Imunomodulátory pro HPV upravují tělo v boji proti viru a zvyšují šance na samoléčení. Takové léky jsou předepisovány ženám, když zjišťují nebezpečné kmeny viru, které mohou vyvolat vývoj rakoviny děložního čípku.

Vlastnosti imunomodulátorů

Imunomodulátory jsou skupiny léků, které zvyšují ochrannou funkci těla. Používají se k léčbě infekčních a virových onemocnění, které jsou potenciálně nebezpečné pro riziko komplikací.

Imunomodulátory pro HPV jsou nutné pouze v případech, kdy je koncentrace viru v těle tak vysoká, že po odstranění papilomů existuje vysoké riziko jejich domácí léčby. V tomto případě přijetí zvláštních léků umožní tělu omezit virus a časem a zcela potlačit jeho činnost.

HPV se vyvíjí pouze na pozadí snížené imunity. Když virus vstoupí do těla, aktivují se ochranné funkce, které jsou posílány k potlačení HPV. Když je imunita zhoršena kvůli hypotermii, nedávným onemocněním nebo silnému stresu, tělo nemůže zvládnout virus. To vede k tvorbě růstu. Včasné odstranění papilomů a bradavic a průběh imunomodulační terapie umožňuje znovu aktivovat ochranné funkce proti HPV.

S silnou imunitou zůstává papilomavir pasivní.

Tělo může být zcela samo-hojivé, ale to zabere čas. Úplné potlačení HPV trvá přibližně dva roky. Imunomodulátory jsou navrženy tak, aby v tomto období udržely imunitu a zabránily rozvoji dalších infekčních onemocnění.

Indikace a kontraindikace

Imunomodulátory jsou indikovány při léčbě jakýchkoli onemocnění způsobených viry, včetně HPV. Lékaři předepisují léky na zlepšení imunity proti HPV v následujících případech:

 • vysoká koncentrace viru v krvi;
 • velké množství výrůstků na kůži;
 • časté recidivy HPV;
 • kondylomy na sliznicích;
 • nádory vnějších genitálií u žen;
 • velké množství bradavic v okolí řiti u mužů;
 • dysplázie 3. stupně.

Drogy, které posilují lidskou imunitu a přispívají k boji proti HPV, jsou předepsány pro přeměnu růstu po jejich odstranění. Tento jev nastává při vysoké koncentraci viru v krvi.

V případě kondylomů na mukózních, urogenitálních a análních místech jsou imunomodulátory předepsány bezpodmínečně, protože osoba je pro svého partnera potenciálně nebezpečná a může ho snadno infikovat.

Během plodu se sníží imunita ženy a aktivuje se lidský papilomavirus. Výskyt růstů na kůži během těhotenství představuje potenciální riziko, že dítě bude nakaženo v době podání. K minimalizaci nebezpečných účinků v tomto případě lékaři předepisují imunomodulátory.

Imunomodulátory, stejně jako jiné léky, mají kontraindikace, takže je nemůžete kontrolovat nekontrolovaně

Drogy, které stimulují imunitní systém, předepsané pro závažné infekční nemoci – to je chřipka, tonzilitida, pneumonie. U konvenčních ARVI není užívání imunostimulantů vhodné, protože tyto léky mohou poškodit tělo.

Kontraindikace užívání drog v této skupině:

 • zhoubné novotvary;
 • autoimunitní onemocnění;
 • alergická dermatitida;
 • bronchiální astma.

U rakoviny děložního čípku jsou imunomodulátory pro kontrolu HPV předepisovány až po odstranění zhoubného novotvaru.

Druhy imunomodulátorů

Jak mohu zvýšit imunitu proti HPV – záleží na fázi léčby. Imunomodulátory jsou k dispozici v několika formách – to jsou masti a gely nebo tablety.

Přípravky pro vnější použití obvykle obsahují interferon. Tablety mohou být jako interferon v kompozici a na základě rostlinných imunostimulantů.

Prostředky pro vnější použití předepsané v první fázi léčby až do odstranění papilomů. Aplikují se na každý růst několikrát denně. V případě malých novotvarů na kůži je někdy možné provést bez odstranění papilomů, protože imunomodulátory v masti potlačují virus, což vede ke zmizení papilomů.

Takové léky jsou nutné po dlouhou dobu trvat alespoň dva týdny. Pokud se papilomy nesnížily, lékař předepisuje odstranění růstu. Po odstranění se provádí opakovaná analýza k určení koncentrace viru v těle. Je-li jeho koncentrace stále vysoká, je předepsán průběh imunomodulátorů v pilulkách.

Pokud jde o složení, mohou být všechny imunomodulátory rozděleny do dvou skupin – to jsou interferonové přípravky a rostlinné imunostimulanty. Přípravy těchto dvou skupin umožňují jak zlepšení imunity, tak prevenci další tvorby papilomů s HPV.

Po odstranění cervikální dysplázie je nutné zvýšit imunitní systém v boji proti HPV v průběhu několika let. Spolu s léčbou imunostimulanty jsou uvedeny léky, které zabíjejí viry a snižují aktivitu HPV.

Interferonové přípravky

Seznam nebo seznam léčiv v tabletách a gelech patřících do skupiny imunomodulátorů pro léčbu HPV je velmi dlouhý a má více než 20 položek. Nicméně, většina léků jsou analogy obsahující interferon, které se liší pouze cenou a výrobcem.

Na základě interferonu se vyvinulo mnoho léků

Nejběžnější imunomodulační léky předepsané pro papilomy:

Nejlevnější drogou je Viferon. Má několik forem uvolňování, včetně vaginálních čípků, určených k léčbě kondylomů v pochvě a na děložním čípku. Jeho úplným protějškem je Interferon. Obvykle jsou tyto léky předepisovány ve formě gelů a mastí pro léčení papilomů na kůži.

Genferon také obsahuje interferon, ale navíc má antivirovou aktivitu. U genitálních bradavic se přípravek aplikuje ve formě čípků a sprej je určen k léčbě papilomů na těle.

Izoprinozin uvolňuje tablety. Tato lék je nejčastěji předepisován během období zotavení po odstranění papilomů a bradavic.

Bylinné imunostimulanty

Posílení a posilování imunity proti HPV se také provádí pomocí bylinných léků. Patří mezi ně i hotové přípravky prezentované v lékárnách a samočinné tinktury na bázi léčivých bylin.

Účinné farmaceutické přípravky:

 • Derinat kapky;
 • tablety z echinacea;
 • Dromesil kapky.

Dermesil obsahuje ricinový a thujový extrakt a je účinným imunostimulantem pro léčbu HPV. Lék se doporučuje používat externě pro léčbu papilomů.

Jedním z nejúčinnějších bylinných prostředků pro posílení imunitního systému je Echinacea. V lékárnách naleznete tablety, kapsle, čípky a kapky s extraktem z této rostliny. Echinacea posiluje imunitní systém a je indikována jako součást komplexní terapie onemocnění urogenitálního systému, včetně těch, které jsou vyvolány viry a infekcemi.

Echinacea je populární a účinný prostředek pro zvýšení imunity.

Kromě léků byste měli věnovat pozornost výrobkům, které zlepšují imunitní systém žen a pomáhají v boji proti HPV. Patří sem:

 • fíky;
 • vlašské ořechy;
 • med;
 • růžové boky;
 • česnek;
 • mořské kale

V lidové medicíně je široce používán následující recept. Rozdrvíme půl šálku ořechových jader a smícháme se 100 g drcených fíků. Nalijte směs sklenicí medu a nechte 4 dny v chladničce. Nástroj denně užívá 4 velké lžíce. Takový přirozený imunomodulátor může být použit pro jakékoli nemoci, včetně HPV, ale takové chutné léky nelze nahradit léčbou drogami.

Z boků by měla udělat odvar. Chcete-li to provést, nalijte dvě lžíce ovoce dvěma sklenicemi vařící vody a vaříme 15 minut. Po ochlazení se přípravek užívá třikrát denně, 50 ml.

U HPV se česnek používá jak jako imunomodulátor, tak jako prostředek pro odstranění papilomů. V prvním případě je nutné jíst 3 hřebíčky denně, ve druhém ošetření s lisy česnekové buničiny.

Jedním z nejužitečnějších produktů pro imunitu je mořská kala. Měl by být spotřebován denně na 100 g.

Soudě podle skutečnosti, že teď čtete tyto řádky – vítězství v boji proti novotvary způsobené lidským papilomavirem není na vaší straně.

A už jste přemýšleli o operaci a laserovém odstranění papilomů? Je to pochopitelné, protože riziko, že se nádor stane maligním, je vysoký. Kožní galoše, nepohodlí a nepříjemný vzhled. Všechny tyto problémy jsou vám známy z první ruky.

Možná je však správnější zacházet ne s účinkem, ale příčinou? Doporučujeme číst o tom, co doporučuje Elena Malysheva, abyste se navždy zbavili papilomů.

Seznam nejlepších léků pro papilomy kolem krku

Od porážky papilomaviry není pojištěn nikým. Nepríjemné výrůstky, které se nejčastěji vytvářejí na krku, tváři, rukama a sliznicích, vytvářejí nejen estetický problém, ale za nepříznivých okolností se mohou vyvinout do maligní formace.

Pokud máte papilomy, pak se virus již usadil v těle a bez správné léčby se rozšíří po celém těle.

Charakteristické papilomy pro krk

Odborníci rozlišují několik druhů papilomů, a každá z nich je charakteristická pro určitou oblast těla. Na krku nejčastěji vidíme papilární růst na pedicle. Jsou měkké na dotek, mají nerovný povrch a při dotyku nezpůsobují nepříjemné pocity (samozřejmě za předpokladu, že dochází k zachování integrity výrůstu a kůže kolem ní).

Barva papilomu se liší od světle hnědé až tmavé barvy, proto mohou být někteří zaměňováni s krtkem. Ty se zpravidla nedotýkají, ale pokud jsou zapálené, musí být chirurgicky odstraněny podle pokynů lékaře.

Jak je lze odstranit?

Ve většině případů se na krku objevují papilomy, což přináší nejen morální utrpení, zvláště ženám, ale i vysoké riziko zranění v důsledku tření s oděvy nebo šperky. Můžete je zbavit několika způsoby:

 1. odstranit. Rozhodnutí o odstranění papilomů provádí pouze lékař, na základě individuálních indikátorů pacienta. Existuje celá řada jemných metod, po kterých je kůže zcela a nejdůležitěji rychle obnovena: pomocí laseru, kapalného dusíku, proudu (elektrokoagulace).
 2. Použijte léky na papilomy na krku, které zahrnují komplex imunitních a antivirových léků. Vyrábějte takové léky ve formě:
  • tablety;
  • masti;
  • injekce;
  • lepicí pásky.

Nejlepší léky, jak se zbavit této nemoci

Když se objevují papilomy, většinou předepisují:

 • “Izoprinozin” – Imunostimulant a antivirotika. Vyrábí se ve formě tablet s obsahem 500 mg, které zvyšují odolnost těl proti různým virovým infekcím a “zpomalují” vývoj papillomů.
 • “Groprinosin”, což je analog “izoprinozinu”, ale s mírnějším účinkem na tělo, takže je předepisován pacientům trpícím angínou.
 • “Cykloferon” účinně stimuluje imunitní systém a aktivuje produkci interferonu, což zase potlačuje šíření viru. Bohužel tento lék je návykový a měl by být užíván na krátké kurzy.
 • Pro děti doporučujeme “Galavit”, které lze používat po dlouhou dobu.
 • Výkonný imunomodulátor je “Likopid”, který je účinný v kombinaci s antivirovými léky.

Pro lokální účinky na papilom užívejte léky ve formě mastí, účinné látky, z nichž nevstupují do systému krevního řečiště, proto je z této formy léků méně nežádoucích účinků. Tyto prostředky se doporučují, pokud je virus neaktivní. Mezi populární léky lze identifikovat:

 • Oxolinová masť (3%), jehož účinná látka (oxolin) zabraňuje šíření viru. Je lepší jej použít v kombinaci s imunomodulátory, průběh léčby je asi dva měsíce.
 • Bezpečný lék i pro těhotné ženy – “Viferon”. Složení masti zahrnuje interferon, který nejen zastaví násobení viru v epitelu, ale také stimuluje lokální imunitu.
 • Gel Panavir neoplachuje vodou, proniká hluboko do epitelu a může problém vyřešit lokálně během pouhého týdne.
 • Krémová akce Aldara podobně jako “Viferon” a nemá prakticky žádné kontraindikace.
 • Není-li možné předepsat prostředky užívané perorálně nebo pro jiné indikace, jsou předepsány injekce pro léčbu papilomů na krku. Jejich směr je podobný přípravám tablet, to znamená, že hlavními úkoly jsou posílení imunitního systému a boj proti viru.

  • Antivirální účinek s imunomodulačním účinkem je vyvolán injekcí “Allokin-alfa”.
  • “Panavir” -collap podporuje syntézu interferonu v těle.

  Lepící pásky

  Pro místní vystavení papilomu se používá speciální lepicí páska., které lze zakoupit v lékárně. Jeho povrch je pokryt speciálním složením antibakteriálního účinku.

  1. Páska je přímo připojena k postižené oblasti (papilom) a po týdnu musí být odtrhnutá.
  2. Ztráta obvykle okamžitě odstraní růst.
  3. Pojem opotřebení pásky se může lišit a můžete si přečíst o všech vlastnostech aplikace v pokynech pro konkrétní drogu.

  Také se nedoporučuje je odstraňovat pomocí lidových prostředků (vázání nití) a poškrábání.

  S takovými “postupy” tkáň v okolí postižené oblasti se zapálí a může se aktivovat papilomavirus. Výsledkem toho je, že namísto jednoho vzdáleného růstu získáte tucet.

  Preventivní opatření

  Vyvarujte se infekce papiloviry je nemožné, protože je to u 90% lidí, ale zabránit jejich aktivaci je docela reálné. Postupujte podle základních pravidel:

  • vyhnout se přepětí a méně nervózní;
  • posílit imunitní systém;
  • pravidelně čistí tělo, vezme speciální prostředky k odstranění toxinů a strusek;
  • jíst plné. Současně by potravina měla obsahovat dostatečné množství vitamínů a mikroelementů;
  • k vytvrzení;
  • neustále procházejí zkouškami různými odborníky;
  • pečlivě ošetřujte a léčte rány, škrábance a vředy, které se objevují na kůži z nějakého důvodu.

  Existuje dostatek způsobů, jak bojovat proti papillomům ale měli byste si vybrat některý z nich pouze pod dohledem lékaře. Měli byste také kontaktovat odborníka na první nepříjemné pocity, které se mohou objevit během léčby, aby se změnila léčba, zkuste další možnosti a přístupy.

  Leave a Reply

  Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

  Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

  Další informace…