Solkoderm v léčbě papilomů

Solkoderm v léčbě papilomů

Obsah článku:

Solkoderm: recenze

Solcoderm – lék, který pomáhá zbavit papily, bradavic a dalších nádorů na kůži. Recenze “Solkoderme” tvrdí, že nástroj je docela efektivní, ale jeho použití vyžaduje zvláštní péči. Dneska mluvíme o droze “Solkoderm”.

1 ml roztoku obsahuje

 • Kyselina dusičná 70% 580,66 mg
 • Kyselina octová s ledem 41 080 mg
 • Kyselina šťavelová dihydrát 57,32 mg
 • Kyselina mléčná 90% 4,550 mg
 • Trihydrát dusičnanu měďnatého (II) 0,048 mg

Farmakologický účinek

Solcoderm je roztok obsahující koncentrované kyseliny a je určen pro vnější použití při léčbě benigních povrchových lézí.

Při aplikaci lokálně na postižené oblasti pokožky Solkoderm vede k okamžité fixaci po celou dobu života, po které následuje mumifikace postiženého tkáně, s nímž droga přichází do kontaktu.

Přímý účinek léčiva se projevuje změnou barvy pokožky s výskytem charakteristického světle šedého nebo nažloutlého odstínu. Devitalizovaná po vystavení působení léčiva se látka dehydratuje a jako mumifikace se stává tmavě hnědou barvou. Výsledná mumifikovaná struska spontánně exfoliuje po několika dnech nebo týdnech.

Komplexní účinek složek přípravku Solkoderm na postiženou oblast kůže: kyselina dusičná, dusičnan měďnatý a organické kyseliny (kyselina octová, kyselina mléčná, kyselina šťavelová) zajišťují rychlou devitalizaci a fixaci patologicky pozměněného místa tkáně, které bylo podrobeno léčbě.

Farmakokinetika

Rychlý proces zbavování bradavic pomocí přípravku Solkoderm je kvůli přítomnosti kyselin a dusičnanu měďnatého, které při složitých účincích rychle potlačují zbytečné růsty na těle.

Vlastnosti léku

Solcoderm je určen pro venkovní použití, které by mělo být prováděno pod dohledem lékaře nebo zdravotnického personálu. Vyvolává nekrotický efekt na kůži, který je doprovázen odbouráváním kožních buněk, které se rozmazávají.

Indikace pro použití

Přípravek Solcoderm je určen pouze k externímu použití při léčbě následujících benigních změn kůže:

 • Verruca vulgaris (běžné bradavice)
 • Verruca plantaris (plantární bradavice)

Kontraindikace

 • Maligní melanomy a kožní léze, které mohou být podezřelé z jejich malignity.
 • Bradavice v obličeji, na hranicích se sliznicemi av anogenitální oblasti.
 • Zapálené bradavice.
 • Známá předispozice k zjizvení.
 • Pysky a keloidní jizvy.
 • A také se nedoporučuje, pokud se objeví přecitlivělost na jednu z aktivních nebo pomocných látek.

Těhotenství a období kojení

Reprodukční studie na zvířatech neprokázaly pro plod žádný rizikový faktor. Studie týkající se možných účinků léčiva na těhotné ženy a kojící matky dosud nebyly provedeny. Na základě složení, krátkodobého a místního použití a také systémového zatížení, které lze zanedbávat, je-li užíváno správně, může být léčivo považováno za bezpečné a může být také užíváno během těhotenství a laktace.

Dávkování a aplikace

Solcoderm je určen pouze k externímu použití; Postup musí být prováděn lékařem nebo zdravotnickým personálem pod dohledem lékaře.

Solcoderm je roztok kyselin a má škodlivý účinek na nervové zakončení. Proto se musí používat výhradně na povrchu bradavic. V případě kontaktu se zdravou kůží okamžitě otřete vlhkým tamponem.

V každém balení Solkoderm jsou k dispozici 2 pomocná zařízení: skleněné kapiláry použitý pro extrakci a aplikaci roztoku. Šikmý konec plastový aplikátor roztok po aplikaci se zavede do struktury bradavice.

Vzhledem k tomu, že roztok je chemicky nestabilní v rozbité ampuli, je nutné použít novou ampulku s každou aplikací roztoku. Jemně protřepejte a poklepejte ampule, roztok, který může být v horní části, je v dolní části ampulky otřesen. Pak se v oblasti poruchy rozbije hrdlo ampule. Otevřená ampule může být upevněna na spodní části plastové části.

Počet bradavic, které se zpracovávají současně, by neměl přesáhnout 2-3 kusy a jejich celková plocha by měla být 2-3 cm2. Pokud je třeba léčit více bradavic, mělo by to probíhat v několika zasedáních v intervalech přibližně 4 týdnů.

Možnost použití je určena velikostí, hustotou a lokalizací bradavice. Ve většině případů stačí 2 ošetření; velmi keratinizované plantární bradavice mohou vyžadovat více než 2 ošetření.

Přípravek Solkoderm lze užívat také k léčbě dětí.

Předběžné ošetření

Před zahájením léčby je oblast postižené oblasti pokožky ošetřena ethylalkoholem nebo etherem.

Aplikace řešení

Do roztoku je ponořena skleněná kapilára; v krátké době je naplněna určitým množstvím řešení. Naplněná skleněná kapilára se pohybuje výhradně přes povrch bradavice od středu k okraji, aby rovnoměrně rozdělil roztok na povrch bradavice. Je třeba aplikovat takové množství roztoku, které absorbuje tkáň bradavice. Současně je třeba se ujistit, že se příliš nepoužívá, protože nesprávná aplikace může vést k poškození tkáně pod bradavicou.

Po aplikaci se roztok injikuje do tkáně bradavice měkkým mechanickým tlakem se zkoseným koncem plastové tyčinky. Po 3-5 minutách dochází ke změně barvy z bílošedé na nažloutlé. Současně se pacient zpravidla cítí “teplý” nebo “lehce hořící”. Pokud nedošlo k celkovému zbarvení, byla léčba nedostatečná. Solcoderm musí být opět nanesen, dokud nedojde k výše zmíněnému odbarvení.

Maximální doba léčby běžných bradavic by neměla přesáhnout 15 minut a u plantárních bradavic – 30 minut.

Pokud dojde k bolesti, léčba by měla být okamžitě ukončena.

Pokračujte

Po 3-6 dnech po ošetření se barva změní na tmavě hnědou, ošetřená oblast se vysuší a vytvoří se pevná kůra. V případě nedostatečné mumifikace se může léčba opakovat po 4-6 dnech. Neměla by trvat déle než 5 minut.

Po oddělení strusky po cca 1 měsíci se provádí opětovné vyšetření příslušné oblasti pokožky. Léčba je dokončena, pokud abnormální tkáň již není detekovatelná.

Další důležité instrukce pro použití

Tvorba pokožky může být urychlena každodenním promytím ošetřené bradavice 70% alkoholovým roztokem, zvláště po praní nebo koupání. Během utírání musí být ošetřená oblast pečlivě vysušena tamponem.

Až do úplného zotavení (přibližně 2-4 měsíců) musí být ošetřená oblast pokožky chráněna před přímým slunečním zářením nebo ultrafialovým zářením kvůli možnosti silné pigmentace.

Nežádoucí účinky

V případě nesprávného použití přípravku Solkoderm (použití příliš velkých dávek) mohou být poškozeny hluboké vrstvy tkáně.

Léčba přípravkem Solkoderma často souvisí s výskytem krátkodobého pocitu pálení v místě aplikace drogy, která trvá zpravidla během několika minut. Při výskytu výrazného lokálního podráždění a vážného svědění na sousedních oblastech pokožky se doporučuje použít krém obsahující steroidní složky nebo masti, která má anestetický účinek.

Použití Solcodermy může vést ke změnám pigmentace kůže a vzniku jizvy. Avšak za předpokladu, že hojivý proces probíhá normálně, není doprovázen infekcí a výsledný eschar zmizí spontánně, riziko takových nežádoucích účinků je zanedbatelné.

Předávkování

Interakce s jinými drogami a alkoholem

 • Interakce s jinými drogami a alkoholem není odhalena.
 • Nástroj může být uložen v normální lékárničce, pokud je mimo dosah dětí a teplota vzduchu nepřesahuje 20 stupňů a neklesne pod +8.

Funkce aplikace

Vzhledem k tomu, že roztok Solcoderm je po otevření ampulky chemicky nestabilní, musí být pro každou léčebnou proceduru použita nová ampulka.

Před otevřením ampulí, protřepejte a zlikvidujte roztok uvíznutý v horní části ampulky. Hrdlo ampule je prasklé kvůli použitému riziku. Otevřená ampule by měla být uložena přísně svisle, a to fixací do speciální štěrbiny konturového obalu pro ampule.

Před dosažením úplného hojení léze ošetřeného přípravkem Solkoderm (přibližně 2-4 měsíce po terapii) je třeba se vyhnout přímému slunečnímu záření a ultrafialovému záření.

Bezpečnostní opatření

 • Solcoderm je silně kyselé roztoky a má škodlivý účinek na nervové zakončení.
 • Nepoužívejte lék na zanícenou kůži.
 • V případě bolesti by měla být léčba okamžitě přerušena.
 • Použití příliš velkých dávek léku může způsobit poleptání kyselinami a poškození hlubokých tkáňových vrstev.
 • Zvláštní opatření by měla být použita při aplikaci roztoku léku na obličej, zejména na oblasti pokožky, které se nacházejí v blízkosti očí.
 • Pokud dojde k náhodnému úbytku léčiva na zdravou kůži, je třeba ji okamžitě odstranit vatovým tampónem navlhčeným vodou. Pokud došlo k náhodnému úniku přípravku Solkoderm do očí, je nutné okamžitě vypláchnout oči velkým množstvím vody nebo slabým alkalickým roztokem, například 1% roztokem hydrogenuhličitanu sodného. Kapky roztoku Solcoderm, uvíznuté na nábytku nebo oděvu, musí být omyty vodou, protože je přípravek schopen zničit materiály, ze kterých jsou vyrobeny.
 • Po biopsii postižené oblasti kůže se doporučuje počkat 8-10 dní před zahájením léčby roztokem léčiva.
 • Aplikace okluzivního obvazu během léčby se nedoporučuje.
 • Léčba neopatrným požitím odpovídá obecným opatřením při otravě kyselinou: co nejdříve napijte spoustu vody a jděte na kliniku.
 • Zvláštní péče je nutná, pokud přípravek Solkoderm léčí benigní kožní nádory, které byly předtím léčeny jinými léky a dalšími metodami.
 • Likvidace použitých ampulí: před odložením ampule umyjte zbytek roztoku v tekoucí vodě. Prázdná lahvička může být hodena do koše.

Zvláštní instrukce

Vzhledem k tomu, že roztok Solcoderm je po otevření ampule chemicky nestabilní, musí být pro každou léčebnou proceduru použita nová ampule. Před otevřením injekční lahvičky je nutno protřepat roztok, který spadl do horní části injekční lahvičky. Hrdlo ampule je prasklé kvůli použitému riziku. Otevřenou ampulku uchovávejte přísně svisle, a to fixací do speciální objímky konturového obalu pro ampule. Při léčbě postižených oblastí kůže lokalizovaných v blízkosti sliznic, včetně v blízkosti očí, je třeba přijmout zvláštní opatření.

Při výskytu výrazného lokálního podráždění a vážného svědění na sousedních oblastech pokožky se doporučuje použít krém obsahující steroidní složky nebo masti, která má anestetický účinek. Kůru neodstraňujte škrabáním nebo mechanickými prostředky. Eschar musí spontánně spadnout, jinak může dojít k narušení procesů hojení tkání a vzniku jizev. Až do úplného vyléčení léze ošetřeného přípravkem Solkoderm (přibližně 2-4 měsíce po léčbě) by se nemělo vyloučit vystavení přímému slunečnímu záření a UV záření.

Formulář uvolnění

 • 0,2 ml roztoku v bezbarvých ampulích s rizikem otevření ampule.
 • 1 ampulka se sadou plastových aplikátorů (1 ks) a skleněnými kapiláry (2 t.) Je umístěna v kartonovém blistru.
 • Obalové obrysy spolu s návodem k použití jsou přiloženy do kartonové krabice.

Podmínky skladování

 • Skladujte při teplotě nejvýše 25 ° C.
 • Uchovávejte mimo dosah dětí!

Chraňte s péčí!

Obsah jedné ampulky léku je dostačující pro 5 středních bradavic. Jeho průměrná cena v ruských lékárnách činí 720 rublů.

Solkoderm se vztahuje na kauterizující léky a podobnými prostředky lze nahradit:

 • Super Cleaner Agresivnější lék než ten, který byl zvažován, ale ne méně účinný, lze koupit za 26 rublů – nejlevnější z níže uvedených léků.
 • Duofilm. Mírné léky, které lze zakoupit v lékárně za 342 rublů. Kompozice je obsažena v lahvičce se speciálním aplikátorem.
 • Feresol. Řešení lze použít pro děti starší 7 let. Sto gramů prostředků je v rozmezí 147 rublů.
 • Lapis. Jedná se o dusičnan stříbrný, kvůli jeho jemnému působení, činidlo musí být aplikováno v několika fázích. Stojí to asi 120 rublů. Vyrábí se v podobě tužky.

Vzhledem k tomu, že analogy Solkodermy v nepřítomnosti budou schopny odstranit neoplazie kůže, ale při jejich použití je nutné jasně dodržovat pokyny a rady dermatologa.

Mark, dermatolog, 39 let

Mám mnoho let zkušeností s používáním Solkodermy pro bradavice a jiné novotvary na těle. Žádám vaše rodiče, aby ji nepoužívali samy pro děti, takže v případě nepříjemného používání přípravku nebude spálit jemnou kůži dítěte. Ano, a poprvé byste se měli poradit s lékařem, abyste se dozvěděli, jak drogu aplikovat.

Nastya, 32

Nevím, jestli je to kvůli onemocnění štítné žlázy nebo ne, ale na krku se objevily nevzhledné papilomy a bradavice. Jakmile je objevila, okamžitě se obrátila na svého kosmetického dermatologa a navrhla, aby je odstranil osvědčeným způsobem – Solcoderm. Najednou se jí podařilo odstranit všechny čtyři najednou. O týden později na jejich místě jenom škody. Nový se nesleduje.

Tatyana

Po odstranění kondylomu na vnitřní straně stehna pomocí Solcodermu stále mám šedofialovou skvrnu, která na týden nezmizí. Když jsem se zmínil o dermatologovi, ukázalo se, že jsem měl hyperpigmentaci a nemohl jsem ho léčit běžnými prostředky, ale zůstalo jen počkat, že to půjde sám. Myslím, že kdybych věděla o této zvláštnosti mé pokožky, tak bych sotva vyrazila k odstranění růstu.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…