Standard HPV pro léčbu

Standard HPV pro léčbu

Obsah článku:

Standard HPV pro léčbu

Všechny nemoci v “B” – Adresář nemocí

Papillomavirus – co to je?

Lidský papilomavirus, Lidský papilomavirus, HPV, HPV je rozsáhlá a heterogenní skupina virů, včetně více než 170 kmenů. Různé typy virů se chovají různě u lidí. Některé z nich způsobují výskyt bradavic, jiné – genitální bradavice v anogenitální oblasti, některé jsou přítomny v těle, které se neukazují. Nejnebezpečnějším onemocněním způsobeným HPV je rakovina děložního hrdla.

Jak se vyskytuje infekce způsobená lidským papilomavirem?

Virus je v životním prostředí poměrně rezistentní, proto není vyloučena domácí metoda infekce papillomatózou ve společných prostorách. K tomu dochází v rozporu s celistvostí kůže a sliznic – virus proniká velkou obtížností neporušenými integritami. Totéž lze říci o kontaktní metodě infekce – její pravděpodobnost se několikrát zvyšuje za přítomnosti řezů a odřenin. Nejčastějším způsobem přenosu anogenetického kondylomaviru a rakoviny děložního čípku je nechráněný sex.

Symptomy lidského papilomaviru

Klinické projevy HPV

Lidský papilomavirus má dlouhou inkubační dobu, někdy až několik let. To znamená, že je velmi obtížné určit okamžik infekce. Aktivace viru může být způsobena různými vnějšími vlivy, které jsou doprovázeny poklesem imunitní obrany (hypotermie, chronické infekce atd.). U lidí může být několik druhů HPV současně, které způsobují různé příznaky nebo se vůbec nevykazují. Existují případy spontánního vyléčení, ale existuje vždy riziko vzniku onkologie, proto se doporučuje provést screening na přítomnost HPV v těle a jejich psaní. Všechny známé typy HPV jsou studovány a rozděleny na onkogenní a neonkogenní. Onkogenní, naopak, jsou rozděleny na nízké, střední a vysoké onkogenní rizikové viry. Ověřená onkogenní účinnost proti rakovině děložního čípku HPV 16 a 18 typů. V 94% případů se tato diagnóza vyskytuje.

Kožní projevy

Při aktivaci lidského papilomaviru, v závislosti na jeho typu, bradavicích nebo genitálních bradavicích, se mohou vytvářet papilomy v anogenitální oblasti. Bradavice mohou mít jakoukoli lokalizaci, hlavně se objevují na rukou a nohou. Ve formě se také liší od sebe navzájem, což je spojeno s řadou virů. Přidělit:

 • Běžné (vulgární) bradavice, včetně “řeznických bradavic”, tak zvaných kvůli lokalizaci na rukou a častému výskytu u lidí zabývajících se řezáním masa (HPV 27);
 • Ploché (mladistvé) bradavice, které se nejčastěji objevují v mladém věku a jsou lokalizovány na obličeji a na rukou (HPV 3, 5, 10, 28, 49);
 • Plantární bradavice, které vypadají jako mozoly. Mohou být povrchní nebo proniknout hluboko do tkání (HPV 1, 2, 3, 4).

Genitální bradavice a papilomy jsou měkké papilární formace různých velikostí, bezbolestné, ale významně narušují estetiku pokožky. U mužů jsou lokalizováni v žaludku penisu, u žen – na pysky. Condylomy mohou být poměrně početné, což způsobuje nepříjemné pocity v anogenitální oblasti. Condylomy a papilomy způsobují HPV 6, 11, 13, 16, 18, 31, 33, 35.

Rakovina děložního hrdla

Rakovina děložního čípku je karcinom spinocelulárních buněk, který má dlouhou dobu vývoje a je často náhodným zjištěním během gynekologického vyšetření. Podezření na degeneraci nádoru může být již při pohledu na gynekologickou židli. Pro objasnění diagnózy proveďte kolposkopii, cytologii smearů. Konečná diagnóza se provádí pouze po biopsii a histologickém vyšetření získaného materiálu.

Laryngeální papillomatóza je charakterizována tvorbou a růstem papilomů na laryngeální sliznici. Důvodem je vstup HPV typu 11 do dýchacího systému. Obvykle dochází k přenosu z matky na dítě během porodu. Při orálním sexu je šanci na infekci. Symptomy laryngeální papilomatózy – chrapot, potíže s polykáním, dušnost, zejména na pozadí respiračních infekcí, doprovázené otoky sliznic.

Diagnostika lidského papilomaviru

“Zlatým standardem” diagnostiky HPV je polymerázová řetězová reakce (PCR), která umožňuje detekci DNA viru, i když je obsažena v materiálu v malých množstvích, a také určuje jeho typ. Testovací materiál HPV je tampon z pochvy nebo močové trubice.

Jak vyléčit lidský papilomavir?

Způsob léčby lidského papilomaviru závisí na jeho typu a klinických projevech. Ve většině případů bradavice odcházejí samy, některé – během několika málo měsíců, druhé – do 2-3 let. Pokud zasahují nebo výrazně zkazí vzhled, můžete se s nimi poradit s lékařem. Skládá se z užívání antivirotik a odstranění formací libovolným zvoleným způsobem.

Specifická antivirová léčba pro HPV není vyvinuta, to znamená, že není možné úplně zbavit lidského papilomaviru. Můžete jej deaktivovat a odstranit příznaky. Viferon, genferon, epigenum a několik dalších léčiv mají aktivitu proti HPV. Pro zlepšení účinnosti léčby se doporučuje kombinovat použití antivirových léčiv s určením imunomodulátorů. Je lépe zvolit potřebnou léčbu pro imunokorci na základě výsledků imunogramu. Nejčastěji předepisovaný licopid, imunomax.

Bradavice a kondilomy

Pro odstranění kožních lézí se používají různé metody:

 • Chirurgická excizie je poněkud bolestivá a traumatická metoda, která se nyní zřídka používá;
 • Cryodestruction – zničení formací vystavením nízkým teplotám, vytvořených jejich zpracováním kapalným dusíkem;
 • Elektrokoagulace – destrukce bradavic a condillo pomocí nízkofrekvenčního elektrického proudu;
 • Odstranění laserem laserem z neodymu nebo oxidu uhličitého je nejmodernější metodou. Poskytuje přesné expozice s minimálním poškozením zdravých tkání. Laser utěsňuje krevní cévy a zabíjí bakterie, takže neexistuje riziko krvácení a infekčních komplikací.
 • Odstranění rádiových vln pomocí jednotky Surgitron je vhodné pro odstranění jednotlivých prvků.
 • Chemická (drogová) kauterizace – destrukce prvků nastává při vystavení různým léčivým látkám (kyselina salicylová, fenzor, retinoidy atd.). Výhodou této metody je bezbolestnost a schopnost užívat doma. Mínus – nedostatečná účinnost a neschopnost ovlivnit pouze modifikovanou tkáň.

Prevence infekce způsobené lidským papilomavirem

Aby se zabránilo infekci lidským papilomavirem, je nutné dodržovat základní hygienické a hygienické předpisy. Zvláště důležité je chránit se před HPV, což způsobuje anogenní kondylomy a rakovinu děložního čípku. Proto je sexuálně přenášena sexuálními partnery, sex by měl být chráněn pouze.

Potenciál prevence HPV se významně zvýšil od vývoje vakcíny pro imunizaci. Existují dva typy vakcín, které obsahují zabitý HPV 16 a 18 a jeden další 6 a 11. Jedná se o nejběžnější a nejnebezpečnější kmeny ve vztahu k rozvoji rakoviny děložního čípku. Očkování je primárně podmíněno dívkami a ženami – zabraňuje tak riziku infekce a vzniku rakoviny děložního čípku. Doporučený věk – od 9 do 26 let. Také mladí lidé ve věku 9-17 let jsou očkováni, což pomáhá chránit jejich budoucí partnery před virem. Vakcína obsahuje mrtvé viry, takže je naprosto bezpečné. Imunizace se provádí ve 3 fázích s intervaly mezi injekcemi 2 a 4 měsíce. Existuje urychlený schéma, ve kterém jsou intervaly 1 a 2 měsíce. Pro vytvoření spolehlivé ochrany musí být všechny 3 fáze očkování provedeny do 1 roku. Studie prokázaly vysokou účinnost HPV vakcíny – dosáhla 100%.

Naučte se a děkujeme vám za mnohé

Patologie děložního hrdla je jednou z nejběžnějších podmínek v praxi každého gynekologa. Charakteristickým rysem je to, že jsou diagnostikovány v jakémkoli věku a jsou charakterizovány dlouhým průběhem, určitým stagingem a jasným vztahem k cytologickému obrazu

Vývoj patologických procesů této lokalizace (dysplazie i rakoviny děložního čípku) může být způsoben různými příčinami, včetně virových a bakteriálních infekcí. V současné době epidemiologické studie přesvědčivě ukázaly, že genitální infekce papilomavirem je nepopiratelným rizikovým faktorem výskytu prekancerózních změn a rakoviny děložního čípku. Ve studii HPV vztahu a cervikální patologie v 76% případů byly identifikovány nosnou onkogenní HPV na ektopický a / nebo eroze děložního hrdla bez buněčné atypiemi v 48% detekované HPV, a karcinomu skvamózních buněk a cervikální neoplazie, lidský papilomavirus tohoto ve 100% případů .

„Patologie děložního čípku a genitální infekce: nejvíce aktuální otázky“: zpráva předložena na Pro-Labe „ZUSTRІCHІ PROFESІONALІV: gіnekologіya“ 27/11/2015 Svetlana Ivanovna Rogovskaya – D. med. n. prof. Oddělení porodnictví a gynekologie, RMAPO; Koordinátor pro východní Evropu, Informační projekt WHO, HPV dnes; Člen Mezinárodní federace pro cervikální patologii a kolposkopii (Evropská federace pro kolposkopii a cervikální patologii), společnost Eurogyn. 35 let zkušeností v medicíně – v oblasti vědy a vzdělávání lékařů, zdravotnických a státních institucí v soukromých klinikách – umožňuje Světlana Ivanovna působí jako nejen teoretickým mluvčím, ale také moudrý zkušeného myšlení učiteli porodníků a gynekologů na všech úrovních. Předkládáme tedy hlavní příspěvky zprávy Svetlana Rogovské – v praktickém formátu “v notebooku k lékaři”.

Etapy infekce HPV, znaky a metody diagnostiky

Životní cyklus viru papilomaviru se vyskytuje v cervikálním epitelu; viremie není typická pro infekci. Zpočátku HPV HPV, které poskytují microabrasive akci ovlivňuje bazální vrstvy epitelu děložního čípku, jakož i využití povlak buněk epitelu pro replikaci DNA a proteinové syntézy. V této fázi vývoje vědy není možné nazvat ideální metodou pro diagnostiku infekčního procesu způsobeného tímto patogenem.

Tradiční a nové diagnostické metody se aplikují stejně:

 • Cytologie (Pap test).
 • HPV test.
 • Kolposkopie.
 • Histologie.
 • Optické metody.
 • Biomarkery.

Známky infekce HPV a CIN

 • Detekce coilocytů.
 • Zvětšování velikosti jader.
 • Chromatinová akumulace.
 • Jaderný polymorfismus MBE.
 • Zvýšení frekvence mitóz.
 • Vzhled atypických postav mitózy.
 • Porušení jaderně cytoplazmatického poměru v buňce MBE.
 • Rozrušení zrání a diferenciace buněk MPE (obr. 1).

Základy cytologického screeningu

Test Pap smearů (Pap smear test) je dobře studovaná a specifická diagnostická metoda používaná u velkých populací. Nicméně je charakterizována nedostatečně vysokou citlivostí, tj. Je možné získat falešně negativní výsledky. Aby se zlepšila spolehlivost, materiál Papanicolaus smear by měl být získán z celého povrchu děložního čípku, zejména z transformační zóny. Zavedení kapalné cytologické metody do praxe umožňuje zachovat všechny shromážděné buňky a eliminovat možnost ztráty vzorku.

Biopsie: standard pro diagnostiku stavu děložního čípku

Kvalita biopsie závisí na velikosti a kvalitě vzorku krční tkáně. Dnes je do klinické praxe zavedeno široké spektrum histologických diagnostických metod.

Jaký by měl být základ rozhodnutí gynekologa – cytologie nebo testu HPV – v každém případě? Podle doporučení moderních mezinárodních společností (ESIDOG, ASCCP, ACOG, ACS, WHO, 2002-2006) je HPV test zahrnut do vyšetření žen po 30 letech věku s Rahrovým testem. Zároveň je možné doporučit HPV test, aby bylo možné určit taktiku vedení žen s nejasnými daty cytologie. Je také účinná jako kontrolní opatření po léčbě.

Kolposkopie

Jedná se o studii, která vizuálně posuzuje stav děložního čípku.

Standard HPV pro léčbu

Poslední terminologie kolposkopie (Rio de Janeiro, 2011) obsahuje následující obecná ustanovení:

 • Přiměřený / nedostatečný obraz (indikující příčinu, například objektivní posouzení děložního čípku je obtížné v důsledku zánětu, krvácení, změn jícn atd.).
 • Hranice mezi vrstveným dlaždicovým a válcovitým epitelem: plně vizualizovaná; částečně; není vizualizován.
 • Transformační zóna: typ I, II, III.

Popisy normálního kolposkopického obrazu lze provést v následující terminologii:

 • Stratifikovaný šupinatý epitel: zralý, atrofický.
 • Válcový epitel: ektopie.
 • Metaplastický epitel: cysty nabot, otevřené žlázy (krypty), decidóza (během těhotenství).

Možnosti popisu typů anomálních kolposkopů. obrázky jsou znázorněny na obr. 2

Manažerská taktika pro ženy s CIN

Klasifikace cervikálních lézí je dobře známá:

CIN I – vyžaduje pečlivou cytologickou kontrolu a možné následné kolposkopické pozorování bez aktivní léčby. CIN II – je ukázána destruktivní terapie nebo excize (po přípravě). CIN III – vyžaduje postoupení na onkologa a další vyšetření.

CIN označuje prekancerózní stavy, které vedou k rozvoji rakoviny děložního čípku. Pro tvorbu nevratného CIN jsou vyžadovány:

 1. indukci metabolických mechanismů přeměny estradiolu na 16a-OHE1, která hraje klíčovou roli při rakovinové transformaci HPV-infikovaných buněk;
 2. aktivní exprese onkogenů E6 a E7;
 3. indukci poškození chromozomální DNA v infikované buňce jako konečné fázi transformace nádoru;
 4. zvýšené buněčné dělení, neoangiogenezi a invazi, tj. hlavní biologické procesy zprostředkující karcinogenezi.

Jak se léčit?

V první fázi terapie BV se aplikuje antibakteriální terapie (systémové a lokální přípravky). Druhou fází je obnovení mikrobiocenózy. CIN léčba může být konzervativní a operační (destrukce / ablace, laser, rádio, elektro, kryoterapie, argonová plazmatická koagulace, excize – rádio, elektrokauteriva). Indikace pro chirurgickou léčbu (smyčková elektrostipce cervixu, IEE) jsou podezření na neoplasii, špatnou konzervativní terapii, abnormální PAP test a věk ženy starší 35 let. Histologický závěr musí obsahovat informace o velikosti vzorku a stavu jeho okrajů.

Poměr přínosů a rizik: Jedná se o otázku, kterou musí neodvolatelně odpovědět lékař, který plánoval IEE. Jak snížit pravděpodobnost krvácení? Jak snížit riziko infekčních komplikací a zvýšit účinnost léčby? Jak optimalizovat epitelizaci? Je nutné odpovědět na sebe i na pacienta.

Moderní přípravek používaný k místní terapii může přijít na záchranu – vaginální čípky regeneračních akcí – Revitaks ®. Léčivo má jedinečný účinek na přirozenou regeneraci děložního čípku. Ve své klinické praxi používá společnost Svetlana Ivanovna komplexní přípravky obsahující indol-3-karbinol a epigallakatechin-3-galát. Na Ukrajině, s takovým složením, je prezentován přípravek německé výroby Epigalin ®.

Onkoprotektor Epigalin ® má multitargetnym akce ovlivňuje patologických mechanismů: inhibuje zánět, k inhibici růstu nádorových buněk tím, že blokuje všechny cesty abnormální proliferací buněk (a tsitokinzavisimoy hormon indukované růstových faktorů), inhibuje nádorový neoangiogenezi, stimuluje apoptózu transformovaných buněk, zlepšuje imunitní funkce , snižuje rezistenci a zvyšuje účinek jiných léků.

Závěry nebo co přináší přednáškové publikum do mé klinické praxe?

Epigalin ®, přirozený onkoprotektor s antiproliferační aktivitou, slibuje prevenci a léčbu CIN doprovodu.

Jedna kapsle Epigalin ® obsahuje 200 mg indol-3-karbinolu a 45 mg epigalokatechin-3-galátu. Kombinace těchto přírodních složek je zvláště úspěšná, protože každá složka je doplňková a posilující.

Vzhledem k tomu, změny ve složení běžných mikroflóry pomáhají snižovat genitální kolonizace odolnost organismu a funkční aktivitu ochranných bariér ve vztahu k patogenní mikroflóry, k urychlení regenerace a prevenci vaginální dysbacteriosis účelné aktivně využívat vaginálních čípků regenerujících akční Revitaksa ®.

Nejlepší léčbou pro patologickou chorobu děložního hrdla je screening v cyklickém režimu, se zvláštním důrazem na vaginální zdraví ženy a obnovení normálního biotopu pochvy.

Standard HPV pro léčbu

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…