Standardy léčby pro řadu HPV

Standardy léčby pro řadu HPV

Standardy léčby pro řadu HPV

Normy pro diagnostiku a léčbu chřipky a SARS. Cycloferon® – zkušenosti s klinickou praxí

Publikováno v časopise:
Praxe pediatr, únor-březen, 2018

S.A. Kirilina, PhD, docent, katedra pediatrie, Lékařská fakulta FSBEI JE “RNIMU je. N.I. Pirogov “Ministerstvo zdravotnictví Ruské federace, Moskva

Klíčová slova: infekce, chřipka, standardy léčby, Cycloferon®
Klíčová slova: Infekce, chřipka, standardy léčby, Cycloferon®
Ruská medicína je rychle se rozvíjející a progresivní pole. Moderní medicína používá metody založené na důkazech, tj. Léčba jakékoli nemoci vyžaduje jasný algoritmus účinku v době diagnózy a terapie. Každý lékař se řídí souborem pravidel, které jsou předepsány pro určité příznaky, a porušování těchto pravidel je trestáno trestní odpovědností. V této souvislosti byly vyvinuty předpisy a normy pro léčbu různých nosologií.

V tomto článku chceme zvýraznit standardy diagnostiky a léčby a zkušenosti s užíváním léku Cycloferon ® s jedním z nejnaléhavějších zdravotních problémů – SARS a chřipka. Neustálý oběh chřipkových virů a výskyt vysoce patogenních kmenů živočišného původu jsou pro obyvatelstvo stálým nebezpečím. Rozpoznání rezistence kmenů viru chřipky na antivirové léky je zaznamenáno. Lékaři a pacienti často podceňují nebezpečí chřipky jako nemoci, kdy roční míra úmrtnosti kvůli komplikacím je 7,5-23 na 100 tisíc obyvatel.

V této souvislosti byla vyvinuta a implementována standardy pro léčbu chřipky a SARS, stejně jako klinických doporučení, připravit profesní sdružení pediatrů Svazu pediatrů Ruska, které byly aktualizovány a harmonizované s hlavním nezávislý specialista na infekční onemocnění u dětí Ministerstvo zdravotnictví Ruské akademik AA Baranov v letech 2014-2015

Regulační rámec

Ve své práci se ambulantně-poliklinikální lékaři spoléhají na následující právní úkony.

 1. Řád Ministerstva zdravotnictví Ruské federace ze dne 7. listopadu 2012 č. 657n “O schválení standardu odborné lékařské péče o těžké akutní respirační virové infekce”.
 2. Řád Ministerstva zdravotnictví Ruské federace z 9. listopadu 2012 č. 724n “O schválení standardu odborné lékařské péče o středně těžkou chřipku”.
 3. Řád Ministerstva zdravotnictví Ruské federace ze dne 9. listopadu 2012 č. 741n “O schválení standardu odborné lékařské péče o těžkou pneumonii s komplikacemi”.
 4. Řád Ministerstva zdravotnictví Ruské federace ze dne 9. listopadu 2012 č. 757n “O schválení standardu primární zdravotní péče pro děti s mírnou chřipkou”.
 5. Řád Ministerstva zdravotnictví Ruské federace ze dne 9. listopadu 2012 č. 842n “O schválení standardu odborné lékařské péče o těžkou chřipku.”
 6. Řád Ministerstva zdravotnictví Ruské federace ze dne 20. prosince 2012 č. 1095n “O schválení standardu odborné lékařské péče pro děti se středně těžkou chřipkou”.
 7. Objednávka Ministerstva zdravotnictví Ruské federace ze dne 20. prosince 2012 č. 1098n “O schválení standardu pro specializovanou lékařskou péči o děti s těžkou chřipkou”.
 8. O schválení hygienických a epidemiologických pravidel SP 3.1.2.3117-3 “Prevence chřipky a dalších akutních respiračních virových infekcí” ze dne 04.04.14.
 9. Účel a užívání drog pro lékařské účely, lékařské výrobky a specializované výrobky dietetické terapie, non, povolený v případě lékařské indikace standardu péče (individuální nesnášenlivosti, ze zdravotních důvodů) na základě rozhodnutí lékařské komise (čl. 5, čl. 37 Federal zákon ze dne 21. listopadu 2011 № 323-FZ „na základě ochrany veřejného zdraví v Ruské federaci“ (Sebrané právními předpisy Ruské federace 2011 № 48. článku 6724; .. 2012, číslo 26, položka 3442, 3446))..

Diagnostika

Normy pro léčbu chřipky začínají procesem diagnostiky a ověřování viru. SARS způsobil asi 200 virů, nejčastěji rhinoviry, s více než 100 sérotypů, jakož i RS-virus, viry parainfluenzy, adenoviry, bokavirus, metapneumovirus, koronaviru. Podobné projevy mohou způsobit některé enterovirusy bez obrny. Rhino-, adeno- a enterovirusy způsobují trvanlivou imunitu, ne vylučují infekci jinými sérotypy [1].

Hlavní diagnostická kritéria pro chřipku:

 • registrace nákazy v období epidemie;
 • historie kontaktu s nemocnou chřipkou;
 • inkubační doba – od několika hodin do 7 dnů;
 • akutní nástup;
 • intoxikační syndrom (febrilní horečka, bolest hlavy, fotofobie, slabost atd.);
 • respirační syndrom: tracheitida (kašel, bolest na hrudi a bolest na hrudi);
 • hemoragický syndrom: sputum s pruhy krve, krvácení z nosu.

Diagnóza SARS se vloží ve vývoji alespoň jednoho ze čtyř respiračních příznaků:. Kašel, bolest v krku (faryngitida), akutní rhinitis, příznaků intoxikace [2]

Schválená standardní lékařská péče, která definuje základní požadavky na diagnostiku a léčbu pacientů s chřipkou a mírnou a závažnou závažností ARVI.

 1. Klinická analýza krve.
 2. Biochemická analýza krve.
 3. Diagnostika PCR k detekci specifického viru chřipky (H1, H3, H1v, H5) atd.
 4. Radiografie plic a sinusů atd.
 5. EKG
 6. Pulzní oxymetrie

Komplikace chřipky a ARVI v raném věku (1-5 dní onemocnění):

 • virové poškození plic
 • syndrom akutní respirační tísně,
 • toxický hemoragický plicní edém,
 • chřipka chřipky,
 • infekčně toxická encefalopatie,
 • infekční toxický šok,
 • akutní kardiovaskulární selhání
 • Rayův syndrom
 • neurologické poruchy.

Pozdní (více než 5 dní onemocnění):

 • akutní sinusitida, otitis media, bronchitida,
 • sekundární bakteriální pneumonie,
 • septický šok,
 • exacerbace jakékoliv chronické patologie [15].

Manažerská taktika pro pacienty s chřipkou / HIV

Na ambulantním základě se provádí léčba mírných a středně závažných forem chřipky / ARVI a v nemocnicích – středně těžké a těžké formy.

Hlavní priority počáteční terapie chřipky / SARS – A dříve časné zahájení přijímání etiotropic léčiva s prokázanou antivirové aktivity (v závislosti na odporu cirkulujících virových kmenů) [3] v kombinaci s interferony a interferon induktory v souvislosti stavu vývoje deficitu interferonu u pacientů, [4]. V souladu s objednávkou číslo 657n platí:

J05AH Neuroaminidázové inhibitory:

J05AX Další antivirotika:

 • imidazolyl-ethanamid kyseliny pentandiové
 • methylfenylthiomethyl-dimethylaminomethyl-hydroxybromindol-karboxylové kyseliny
 • methylfenylthiomethyl-dimethylaminomethyl-hydroxybromindol-karboxylové kyseliny

J06BA Normální humánní imunoglobuliny:

 • normální lidský imunoglobulin

L03AB interferony:

 • interferon alfa
 • interferon gama

L03AX Jiné imunostimulanty:

 • meglumin akridonacetát
 • tiloron
 • anaferon

Je široce použitelný až do nedávné doby pro léčbu a prevenci chřipky A blokátory iontových kanálů (Rimantadin, Alguire a t.) Zjištěno drtivá většina rezistence na v současné době v oběhu kmenů chřipkového viru [15]. Inhibitory neuraminidázy – oseltamivir (Tamiflu) a zanamivir (Relenza) jsou účinné při léčbě chřipky (včetně pandemie) při přiřazování během 24-48 hodin po nástupu klinických příznaků, ale neměly by být použity pro léčení jiných SARS z důvodu velmi selektivní účinek na chřipkové neuraminidáze [5]. Inhibitory neuraminidázy se také v Rusku nevyrábějí a jsou významné díky jejich vysokým nákladům. Alternativou k léčbě nejen chřipky, ale i dalších akutních respiračních virových infekcí jsou interferony a jejich induktory.

Jedním z těchto léků je Cycloferon® (meglumin akridonacetát) – induktor endogenního včasného interferonového smíšeného typu (Th1 a Th2 typy imunitní odpovědi). Jeho rozšířené použití při léčbě chřipky a akutních respiračních virových infekcí způsobené účinnou antivirovou a imunomodulační aktivitou, absence nežádoucích účinků.

Ovlivnily Cyclopheron imunitní buňky (monocyty, lymfocyty, makrofágy, Kupfferovy buňky z jater), které jsou schopné indukovat interferon brzy 1. a 2. typu, které produkty mají vrchol při 8 hodin po podání. Dále TSikloferon ® způsobuje v závislosti na dávce specifickou inhibici klíčových intracelulárního cAMP fosfodiesterázy enzymu, což vede ke snížení cAMP v buňce, a tím zvyšuje citlivost buněk na antigenní a mitogenní účinky. Úvod Cyclopheron léčiva vede k podstatným změnám ve složení subpopulací lymfocytů (zvýšené relativní a absolutní počet původně snížení celkového počtu T-lymfocytů (CD3 +) T-helper (CD4 +), indexu imunoregulační a NK buněk (CD16 +) snížení CD8 + a SD72 + lymfocyty) . Úroveň imunoglobulinu A (IgA) se zvyšuje při snížení koncentrace imunoglobulinu E (IgE). TSikloferon ® zvyšuje prozánětlivý potenciál neutrofilů periferní krve, stejně jako funkční aktivitu fagocytujících buněk vytváří reaktivní formy kyslíku, poskytuje baktericidní buněk [14]. V některých experimentech se ukázalo, že podávání Cyclopheron vede k podstatným změnám ve složení subpopulací lymfocytů (zvýšené relativní a absolutní počet (CD16 +) nejprve redukuje celkové T-lymfocytů (CD3 +) T-helper (CD4 +), index imunoregulační a NK buněk, snížení CD8 + a CD72 + lymfocyty). Úroveň imunoglobulinu A se zvyšuje při snížení koncentrace IgE. TSikloferon ® zvyšuje prozánětlivý potenciál neutrofilů periferní krve, stejně jako funkční aktivitu fagocytujících buněk vytváří reaktivní formy kyslíku, poskytující baktericidní buňky. TSikloferon ® má přímý antivirový účinek a funkce zprostředkované inhibice klíčových enzymů dýchacího řetězce mitochondrií buněk – „lysin, cystein“ ubichinony nebo inhibici ATP vazby na mitochondriální ADP / ATP závislý transportní protein specifickou kovalentní akridonuksusnoy kyseliny peptidovou vazbou TSikloferon ® obnoví schopnost leukocytů na syntézu interferonu, potlačuje pronikání virové částice do buňky inhibicí syntézy mRNA a translaci virových proteinů, a montážní procesy blokováním virovou částici a její výstup z infikované buňky [6; 7; 14].

Cykloferon® prošel řadou klinických studií jako prostředku nešpecifické prevence SARS a chřipky, včetně H1N1, u dětí během počátku epidemického nárůstu incidence v letech 2002-2003 av letech 2009-2010. [8; 9; 10], jakož i klinické schválení na FSI Výzkumný ústav chřipky Ministerstva zdravotnictví Ruska. Bylo dosaženo pozitivního účinku a lék byl doporučen Výzkumným ústavem chřipky jako prostředku prevence a léčby chřipky a akutních respiračních infekcí, zejména v dětských skupinách, uzavřených organizovaných skupinách apod., Pro prevenci během již začínající epidemie nárůstu výskytu. Bylo prokázáno, že Cycloferon® snižuje intenzitu a trvání teplotní reakce a v kombinaci se symptomatickými léky snižuje četnost komplikací chřipky a ARVI ve formě pneumonie a bronchitidy 9krát [6; 9]. Pokles počtu násobků (4,1krát) a trvání akutních (1,7krát) epizod akutních respiračních virových infekcí, výskyt alergií o 4,6krát, pokles projevů syndromu lymfadenopatie, astenický syndrom a rychlé obnovení normální flóry sliznic nosu a farynx. Navíc byl zaznamenán cytoprotektívní účinek cykloferonu, který se projevuje snížením destrukce epiteliálních buněk nosní sliznice zvýšením aktivity faktorů lokální nespecifické rezistence (lysozym, sekreční složka imunoglobulinu A) [13].

Dnes byla také zjištěna vysoká účinnost Cycloferonu při léčbě a prevenci opakovaných infekcí herpesovým virem [11, 12].

Cycloferon ® je schválen pro použití po dobu 4 let a je k dispozici ve formě 12,5% roztoku v ampulích o objemu 2 ml pro intravenózní a intramuskulární podání, tablety 0,150 g, entericky potažené a 5% tkáně pro vnější použití v 5 ml zkumavkách . Všechny tři formy přípravku Cycloferon (tablety, ampule, liniment) podstoupily klinické studie potvrzující vysoký bezpečnostní profil jejich účinnosti při léčbě virových infekcí.

Proto Cycloferon® jako induktor interferonu má přímý viricidní a imunomodulační účinek, který umožňuje jeho použití jako prostředku prevence a léčby pacientů s různými respiračními infekcemi, zejména u osob s “sníženou” imunitou a souběžnou chronickou somatickou patologií, stejně jako u dětí monoterapie nebo v kombinaci s tradičním použitím chemoterapie proti chřipce.

Normy pro poskytování lékařské péče pacientům s klíšťovou encefalitidou a lymskou nemocí, stejně jako u pacientů podstupujících sání klíšťat ixodidů

Produkty CJSC FP Tekhnomedservice jsou zavedeny do standardů léčby klíšťové encefalitidy.

Ministerstvo zdravotnictví a sociálního rozvoje Karelské republiky

Připravené normy:

M.N. Korobkov Kandidát na lékařské vědy, docent katedry nervových onemocnění Peter State University,
M.S.Tishchenko Doktor lékařských věd, předseda Karelianské asociace infektiologů,
N.L.Vdovitsynaya Hlavní lékař Centra lékařské prevence LLC Petrofarm 2000.

S.F. Lukovnikova – hlavní infektiolog ministerstva zdravotnictví a sociálního rozvoje Karelijské republiky

Normy pro poskytování lékařské péče pacientům s klíšťovou encefalitidou (CE)

Kód ICD 10:

A84 Virová encefalitida přenášená klíšťaty.

А84.0 Dálně východní klíšťovitá encefalitida [ruská jarní léto encefalitida].

L84.1 Středoevropská klíšťovitá encefalitida.

L84.8 Další virová encefalitida přenášená klíšťaty.

А84.9 Virová encefalitida nesená v klíči není specifikována. U každého případu klíšťové encefalitidy bude Federální státní instituci “Územní centrum pro hygienu a epidemiologii v Karelijské republice” (formulář č. 58 / y) vydáno pohotovostní oznámení.

Klinická klasifikace EC (SSMagazanik)

4. Ohniskové formy: Jednostranné ohniskové formy:

• polio. Víceúrovňové ohniskové formy:

Klinická klasifikace chronických forem CE

s uvolněním syndromu převažujícího v klinickém obrazu

1. Syndrom Kozhevnikovskoy epilepsie.

2. epileptický syndrom (myoklonus – epilepsie a jiné formy epilepsie).

3. Progresivní amyotrofický (obr.) Syndrom.

4. Syndrom amyotrofické laterální sklerózy (ALS).

5. Hyperkinetický syndrom (s choreiformní, myoklonovou, atetoidní a jinou hyperkinézou bez epileptických záchvatů).

6. Parkinsonův syndrom.

7. Psychopatologický nebo psycho-organický syndrom (progresivní syndrom demence, psychosenzorické poruchy, syndrom halucinace-halucinace atd.).

Kritéria závažnosti horečkového ES

Teplota těla až do 38 ° C

trvající až 3 dny

Tělesná teplota do 39,6 ° С, trvající od 3 do 7 dnů

Teplota těla nad 39,6 ° С, trvající déle než 7 dní

Kritéria závažnosti meningeálního CE

Lehké středně těžké

Žádný Jeden více

Slabé vyjádření Výslovně ostře vyjádřeno

Cytóza (v 1 ml CSF)

Až 50 článků Až 100 buněk Více než 100 buněk

Indikace pro hospitalizaci v neurologickém oddělení – všichni pacienti s akutními formami EC, pacienti s chronickými formami EC během dekompenzace.

Zkouškový program:

2. Objektivní vyšetření

3. Analýza klinické krve

4. Analýza moči

5. S ohniskovými a meningeálními formami – bederní punkce, studie kompozice mozkomíšního moku

6. Krevní testy pro detekci protilátek proti encefalitidě a borrelii v ELISA (IgG, IgM) po 5. až 7. dni od nástupu onemocnění

7. Serologické markery HSV, CMV, EBV, Toxoplasma, Chlamydia atd. V ELISA

1. Stanovení DNA RV viru CE a Borrelia v různých biologických tekutinách v časných stádiích onemocnění za použití PCR

2. CT vyšetření mozku (je-li indikováno)

Léčba:

1. Režim v akutní době lůžka až do vymizení příznaků intoxikace nebo do 5-7 dnů normální teploty. Je důležité zajistit správné umístění pacienta: postižené končetiny mají funkční pozici, která zajišťuje předcházení kontrakcí.

2. Dieta od 1 do 15 dnů, v závislosti na závažnosti formy EC a komorbidit.

3. Etiotropní léčba:

• Imunoglobulin lidského séra proti viru encefalitidy klíšťat intramuskulárně během prvních 3 dnů (s febrilní formou 3 ml / den, s ohniskovou formou od 6-12 ml / den, maximální dávkou až 20 ml / den). V případě závažných meningeálních a ohniskových forem je také indikováno přidání anti-encefalitické imunitní plazmy během 3 dnů.

• Intramuskulární podání ribonukleázy do 180 mg / den po dobu prvních 5-7 dnů.

• V meningeálních formách rekombinantní a2-interferon (reaferon, intron, viferon, interní, atd.) po dobu 10, 13, 16 a 19 dnů onemocnění.

Ferrovir V / m 5 ml 1,5% roztoku 2krát denně po dobu 5 dnů.

• Pro léčbu progresivních a chronických forem Panavir (0,004% roztok v pomalu 5 ml každý druhý den po dobu 2 injekcí, po měsíci opakovaný průběh léčby).

4. Patogenetická léčba:

• Zavedení dehydratačních, desenzibilizujících, nootropních, vazoaktivních léčiv, vitamínů A, E, B.

• inhibitory proteázy (kontikal, gordoks, trasilol atd.) Intravenózně kapat ve fyziologickém roztoku dospělým 20000EU kontrikala 3-4 p / day. *

• U velmi těžkých forem glukokortikosteroidů po dobu 3-7 dnů (intravenózní podání prednisonu v dávce 5-10 mg / kg).

• Při hypertermii NSAID (paracetamol 10-15 mg / kg až 4-6 p / den).

• Zlepšení mikrocirkulace: trental, 5 ml IV, zvonky 2-4 ml IV atd.

• Metabolické léky a antioxidanty (kyselina askorbová, vitamin E, cytochrom C, actovegin, mexidol, thioctacid atd.).

5. V případě přidání bakteriálních komplikací je indikováno použití antibakteriálních léčiv.

6. Pro účely imunokorekce je ukázána identifikace endogenních induktorů interferonu (amixin, lavomax, ridostin, neovir, cykloferon), přípravky pro thymus (thymalín, taktivin, thymogen), cytomediny a další imunotropní látky. (Derinat, polyoxidonium).

Kontrola během léčby

1. Stanovení HR, PD, TK, diurézy – hodin denně během prvního dne, pak denně

2. Dynamika neurologických příznaků (denní)

3. Klinická analýza krve 1 krát za 5-7 dní (častěji podle indikace)

4. EKG (je-li indikováno)

1. Monitorování životních funkcí (až do stabilizace)

2. CT vyšetření mozku (je-li indikováno)

Normy pro poskytování lékařské péče pacientům s Lyme chorobou (klíšťata

borelióza

ICD 10 Kódové označení: A69.2 Lyme nemoc.

Pro každý případ Lymské nemoci je havarijní oznámení předloženo federální státní instituci “Územní centrum hygieny a epidemiologie v Karelijské republice” (formulář č. 58 / y).

Klinická klasifikace lymské nemoci (Lobzin Yu.V., Antonov B.C., 1996) Formy onemocnění: latentní manifest

I. Adrift: pikantní, subakutní. chronické.

Ii. Podle klinických příznaků:

Akutní a subakutní kurz: erytémová forma, forma erytému Chronický kurz: opakující se, opakující se

III. Podle gravitace: těžké, střední, lehké

Zjevná forma je charakterizována klinickými příznaky boreliózy a přítomností perzistence patogenu, latentní infekcí je pouze perzistence Borrelia.

Zjevná forma kurzu může být: akutní – trvání onemocnění je až 3 měsíce, subakutní – 3 až 6 měsíců, chronická – zachování symptomů po dobu delší než 6 měsíců.

Standardy léčby pro řadu HPV

Podle klinických příznaků je v akutním a subakutním kurzu izolována forma erytému (v přítomnosti erythema migrans) a non-erytema (v přítomnosti horečky, intoxikace, ale bez erytému). Každá z těchto forem může uniknout s příznaky poškození nervového systému, srdce, kloubů, kůže a dalších orgánů.

Při akutním a subakutním průběhu je závažnost příznaků následující: mírná, středně závažná a závažná. Při určování závažnosti onemocnění se bere v úvahu nejen závažnost klinických projevů, ale také přítomnost orgánových lézí. Existuje jasná závislost závažnosti LB od trvání onemocnění.

Chronická infekce může být charakterizována nepřetržitým a opakujícím se průběhem.

Kritéria závažnosti:

__ akutní proud

Lehké středně těžké

mírné příznaky, teplota nejvýše 38 ° С, doba trvání horečky nejvýše 3 dny

intoxikace, teplota do 39,5 ° С, trvání horečky až do 5 dnů

závažné příznaky intoxikace, teploty nad 39,5 ° C, trvání horečky nad 5 dnů

Subakutní proud

mírné příznaky, teplota není vyšší

38 ° С, doba trvání horečky nejvýše 3 dny

mírné příznaky intoxikace, normální teplota, nízké nebo zvýšené, preferenční poškození pouze jednoho systému (nervového nebo kloubního nebo svalového atd.)

normální, subfebrilní nebo zvýšená teplota, převažující léze dvou nebo více systémů nebo významné poškození organismu a struktury některého ze systémů

V chronické formě se rozlišuje závažnost patologického procesu:

Kompenzované – zachování pracovní kapacity s určitými omezeními práce po dobu 6 měsíců.

Subcompensated – zdravotní postižení 3 a 2 skupiny.

Dekompenzované – skupina zdravotně postižených osob 1. Indikace pro hospitalizaci v:

Infekční nemocnice: s akutními formami středně těžkých a těžkých forem onemocnění, s podkožními a chronickými formami – potřeba etiotropní léčby.

Terapeutické oddělení: dekompenzace orgánových (srdečních, atd.) lézí.

Oddělení neurologie: přítomnost neurologických příznaků.

Zkouškový program:

2. Objektivní vyšetření

3. Analýza klinické krve

4. Analýza moči

5. U ohniskových a meningeálních forem – bederní punkce, studie kompozice mozkomíšního moku

6. Krevní testy pro detekci protilátek proti encefalitidě a borrelie v klíšťatech v testu ELISA (IgG, IgM) po 5. až 7. dni od nástupu onemocnění

7. Sérologické markery HSV, CMV, EBV, Toxoplasma, Chlamylium atd. V ELISA

9. Konzultace kardiologa a dermatologa (podle indikace)

1. Stanovení CEE RNA a

Borrelie v různých biologických tekutinách v časných stádiích onemocnění pomocí PCR

2. KG mozku (podle indikace)

Kontrola během léčby

1. Stanovení srdeční frekvence, BH, BP, podle indikací diurézy – hodinový pro první den, poté denně

2. Dynamika kožních, neurologických, srdečních a kloubních příznaků

1. Monitorování životních funkcí (až do stabilizace)

2. CT vyšetření mozku (je-li indikováno)

Léčba:

V akutním a subakutním období

1. Režim v akutní době lůžka

3. Etiotropní léčba:

• doxycyklin 0,1 g 2krát denně – léčba 10-14 dní

• unidox solutab 0,1 g 2krát denně, průběh léčby 10-14 dní nebo amoxiclav 0,375 g 3krát denně, léčba 10 dní

• u středně těžkých a těžkých forem – ceftriaxon (droga, taxin, atd.) O 1,0 g intramuskulárně nebo intravenózně 1 den denně

• u dětí se amoxicilin (amoxyl, flemoxin) podává perorálně 20 mg / kg / den ve třech dávkách, ampicilin – 50 mg / kg / den ve 4 dávkách. Jedna dávka pro ampicilin a amoxicilin je v rozmezí od 2 do 5 let – 125 mg, od 6 do 10 let – 250 mg, od 11 do 14 let – 500 mg.

• cefalosporiny druhé generace pro děti – Zinnat. Jedna dávka pro děti do dvou let – 125 mg, od 3 do 10 let – 250 mg, od 11 do 14 let – 500 mg podávaných 2krát denně. Průběh léčby je 10-14 dnů.

• s orgánovými lézemi penicilin nebo cefalosporiny generace II a III s parenterální cestou podávání léků.

4. Patogenetická léčba:

• glukózy a fyziologického roztoku izotonické roztoky :. 5% roztok glukózy, 0,9% roztok chloridu sodného, ​​Ringerův roztok, Chlosol, mafusol atd celkový objem tekutiny vstřikované by neměla překročit v průměru 40 ml / kg tělesné hmotnosti pacienta za den.

• Pro účely dehydratace musí být meningoencefalitidě přidávány diuretika – furosemid (lasix), 2-4 ml 1% roztoku 2-3krát denně, reoglyuman atd.

• Při těžké bolesti hlavy a radikálů se užívají intramuskulární a intravenózní injekce baralgin, maxigan, analgin. V případě příznaků otoku a otoku mozku je nezbytně nutné předepsat glukokortikosteroidy – na základě prednisonu, 2 mg / kg tělesné hmotnosti pacienta za den.

• Pokud je nervový systém léze pro zlepšení mikrocirkulace v tkáních a urychlit remyelinizace procesy – vaskulární prostředky (Trental, Cavintonum), antioxidantů (vitamín E, C, Solcoseryl, aktovegin) a přípravky na stimulaci metabolických procesů v nervové tkáni (nootropika, vitaminy B) nesteroidní protizánětlivé léky (indomethacin, piroxicam), analgetika (paracetamol, Tramal), léky, které zlepšují neuromuskulární vedení (neostigmin methylsulfát, oksazil, ubretid).

• při těžkém poškození centrálního nervového systému – krátký průběh kortikosteroidů, plazmaferéza, HBO, symptomatické látky, cvičební terapie, masáž.

5. Fyzioterapie v různých stádiích onemocnění

6. Všichni pacienti jsou předepisováni na příznaky poškození srdce a kloubů.

přípravky obsahující draslík (asparkam, panangin), riboxin, nesteroidní protizánětlivé léky (indomethacin, ortofen, diklofenak atd.) v mírných terapeutických dávkách.

7. Po celou dobu komplexní etiopatogenetické léčby se provádí desensitizující léčba (fenarkol, suprastin, tavegil, diazolin).

8. Pro účely zdlouhavé předmětu imunní ukazuje přiřazení induktory endogenního interferonu (neovir, amiksin, ridostin. Tsikloferon, Lavomax), thymus přípravků (timalin, taktivin, timogen) cytomedines et al. Immunotropnyh prostředky (roncoleukin, Derinat, polyoxidonium).

Chronickým průběhem Lyme boreliózy

1. Etiotropní léčba:

• Ceftriaxon (drogafosfát, taxin, atd.) Se podává v dávce 1,0 g nebo 2,0 g jednou denně s intramuskulárním nebo intravenózním podáním léčiva, průběh léčby je 14-28 dní. Jednotlivá a průběžná dávka se stanoví v závislosti na závažnosti klinických projevů a trvání onemocnění.

• Děti v případech chronické toku, zejména když se léze nervového systému, intravenózní a intramuskulární podávání léků III generací cefalosporinových (Claforan 150 mg / kg za den, Rocephin, lendatsina 100 mg / kg za den). Doba trvání kurzu – 21 dní.

• Penicilin se podává 1-2 miliony AU x 8krát denně intramuskulárně s 3hodinovým intervalem podání. Je možné nahradit intramuskulární injekce antibiotika intravenózní injekcí dvakrát denně. Průběh léčby je 14-28 dní (zpravidla průměrná délka trvání je 20 dní).

2. U všech pacientů s příznaky choroby srdeční identifikaci a klouby jsou přiřazeny léky draslík (asparkam, Pananginum) Riboxinum, nesteroidní protizánětlivé léky (indometacin, Ortophenum, diklofenak a další). V průměru terapeutických dávkách.

3. V chronickém kurzu jsou imunomodulátory (licopid, derinát, polyoxidonium, galavit, imunofan, ronkoleukin), pokud jsou indikovány.

Standardy léčby pro řadu HPV

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…