Subklinická léčba HPV

Subklinická léčba HPV

Obsah článku:

Subklinické formy papilomaviru

Subklinické formy HPV, jinak známý jako endofytickými bradavice (nejsou zvýšené nad povrch epitelu), jsou takové, pro infekci uvedeným virem lidské, ve které vzdělávání není viditelná pouhým okem, a jsou určeny pouze pomocí speciálních metod průzkumu, a to je naprosto možné provést přesná diagnóza pouze po histologických výzkumu.

Subklinické formy zahrnují ploché bradavice, malé formy, bradavice a kondylomatózní cervicitidu a kolpitidu.

Tato morfologická kritéria jsou charakterizována běžnými morfologickými kritérii: koilocytóza (vzhled balonujících buněk se zvětšeným jádrem). Často HPV infikované epiteliální buňky obsahují glykogen, což vede k tvorbě jodipozitivních. To vytváří určité potíže při diagnostice během kolposkopie. Neexistují žádná absolutně přesná kritéria pro kolposkopický obraz, proto by měla být podezření na takovou diagnózu, pokud existují známky abnormální struktury ložisek epitelových buněk. Zároveň bychom si měli být vědomi nějakého subjektivismu během kolposkopie. Biopsie podezřelých míst s morfologickým výzkumem je v tomto případě opodstatněná.

Vzácné projevy subklinického toku PVI jsou kondylomatózní cervicitida a kolpitida. Tento stav je charakterizován pomalým zánětlivým procesem, při němž jsou vyloučeny všechny další možné příznaky, které by mohly vést k tomuto zánětu. Když kolposkopie upozorňuje na rozptýlenou povahu léze, může být přítomností bělavých ohnisek po ošetření roztokem octa.

Diagnóza “invertovaného kondylómu” (umístěného v kryptách sliznice vaginy a cervikálního kanálu) může být podezření na případ ztluštěného hypotrofovaného děložního čípku.

Cin 1 nebo subklinické HPV ..

Elena Petrovna, dobrý večer! (omlouvám se, jsem zde nový a nejprve napsal osobní zprávu, opravu) Za prvé bych rád upřímně poděkoval za vaše články – pro mě se stali jedinými (věříme, že je to jediný) zdroj rozumných, profesionálních a přesných informací. A asi jako stovky dalších žen, opravdu se chci zeptat na něco. Mám 25 let, nepravidelný cyklus byl (při zrušení antikoncepce), odmítl jsem je, půl roku jsem pil vícenásobníků, snažil se více odpočívat a nepodléhám zoufalství – výsledek je cyklus 35 dní, obvykle půl roku. Rozhodla se, že předloží každoroční inspekci. Žiji v Soči a nenalezli zde trvalý gynekolog pro svůj tříletý život, a proto jsem absolvoval testy v nezávislé laboratoři a šel jsem do komerční klinice pro prohlídky. Začala svůj sexuální život ve věku 21 let, můj první sexuální partner a po dvou letech se stala mým manželem. Šest měsíců po začátku (po celou dobu, kdy došlo k chráněnému pohlavnímu styku s kondomem), šla na prohlídku – objevila “eroze”, hyperandrogenismus, řekli mi, že kontroluje onkogenní HPV, no a vše, co je ipp. Zkontroloval jsem – všechno je normální, neexistuje žádný HPV (partnerka to také kontrolovala – ne), říkali, že změny v děložním hrdlu spojené s hormonálními nerovnováhami jsou dalšími antikoncepcemi za rok a rehabilitací po nich. Nyní přicházejí na vyšetření, lékař krku nelíbí opět vyrobený kolposkopii – výsledek papíry „W / dělohy vztahuje metaplazirovannym epitelu do zóny 1, vzorek se 3% kyselinou octovou (atsetobely epitel) a Lugolovým – diagnostiku yodnegativnaya zóny“ subklinická forma HPV „oncocytology jmenuje a Pap výsledky dnes se oncocytology: CIN 1 koylotsity Uprostřed hojné batsilyarnoy MFR povrchových vrstev MBE, splňují zařízení – koilotsity, skupinami žlázového epitelu s reaktivní změny stěr – Gardnerella – neg, chlupy …. us – neg, Candida – negativní, kapavka – neg, 8-10-12 leukocyty, epitel je 6-8, mikroflóra – hole bohatě červené krvinky -. Neg dnes předali opět všem HPV PCR Candida (protože i při zachycení stěr onkotsitologiyu byli nějak první den výběr sýrů, ještě neprošel), doktor řekl, že pokud HPV je. – léčba a rádiové vlny, pokud HPV nebude. – právo radio wave Můj manžel a já chci děti, jsem velmi znepokojen kolik intervence je zapotřebí. Samozřejmě, nezpochybňuji lékařskou diagnózu, ale také vás požádám, abyste vám řekli, zda došlo k odstranění takových odchylek ve vašem postupu a že existuje v jiných zemích taková praxe – odstranění postižených oblastí v této fázi? (Pečlivě jsem četl vaše články a chápal – to byly, ale nejsem si jistý, že klinický obraz byl podobný mému). Je možné, že na začátku našeho života nemáme žádné viry (a již mám “erozi”) a nyní je CIN 1 bez virů? Omlouvám se, když jsem napsal velmi dlouho.

Přečtěte si také

Komentáře k příspěvku

Pouze členové skupiny mohou komentovat.

Subklinická léčba HPV

Infekce lidských papilomavirů (PVI) pohlavních orgánů je skupina onemocnění spojených s lidským papilomavirem (HPV).

SYNONYMS PVI

Genitální bradavice, genitální bradavice.

KÓD NA ICD-10 V97.7 Papilomaviry. A63.0 Anogenitální bradavice.

EPIDEMIOLOGIE INFEKCE PAPILLOMAVIRU

Podle MHSD Ruské federace v roce 2001 byl výskyt nejznámější formy infekce lidských papilomavirů – genitálních bradavic – 26 z 100 000 obyvatel. Na světě je asi 300 milionů infikovaných HPV. PVI genitálií se vyskytuje u 30,3% populace evropské části Ruské federace.

Nejvyšší výskyt infekce genitálním papilomavirem je zaznamenán u 15 až 25 let starých sexuálně aktivních žen. Tři roky po nástupu sexuální aktivity je 70% žen infikováno HPV. Frekvence infekce způsobené lidským papilomavirem je přímo úměrná počtu sexuálních partnerů.

Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny prohlásila HPV typy 16 a 18 karcinogenní faktory a typy 31, 33 a 35 jsou potenciální karcinogeny.

PREVENCE INFEKCE PAPILLOMAVIRU

 • Metody bariérové ​​antikoncepce.
 • Očkování proti vysokým onkogenním typům HPV s rizikem vzniku rakoviny děložního čípku (viz kapitola “Profylaxe očkování”).
 • Cílené poradenství pro ženy ohrožené vývojem PVI.
 • Odvykání kouření.

Není vyvinut. Možnost zařazení typizace HPV do programů screeningu rakoviny děložního čípku – viz část “Cervikální dysplázie”.

KLASIFIKACE PAPILLOMAVIROVÉ INFEKCE (PVI)

Klinicko-morfologická klasifikace HPV souvisejících lézí dolních pohlavních orgánů:

 • Klinické formy (viditelné pouhým okem).
  -Exofytické kondylomy (genitální špice, papilární, papulosa).
  -Symptomatická CIN.
 • Subklinické formy (neviditelné pro otevřené oko a asymptomatické, zjištěné pouze během kolposkopie
  a / nebo cytologické nebo histologické vyšetření).
  -Plošné bradavice (typická struktura s mnoha koylocyty).
  -Malé formy (různé léze rozvrstveného skvamózního a metaplastického epitelu s jediným
  coylocyty).
  -Invertování bradavic (s lokalizací v kryptách).
  -Condilomatózní cervicitida / vaginitida.
 • Latentní formy (detekce HPV DNA v nepřítomnosti klinických, morfologických nebo histologických
  změny).
 • CIN nebo PIP:
  -CIN I (nízká PIP) – mírná dysplazie +/- koilocytóza, dyskeratóza;
  -CIN II (vysoká PIP) – závažná dysplazie +/- koilocytóza, dyskeratóza;
  -CIN III nebo CIS – těžká dysplazie nebo karcinom in situ +/- koilocytóza, dyskeratóza;
  -mikroinvazivní skvamózní karcinom.

Morfologická klasifikace cervikálních změn způsobených HPV – viz část “Cervikální dysplazie”.

ETIOLOGIE (DŮVODY) PAPILLOMAVIROVÉ INFEKCE

Příčinným faktorem infekce lidského papilomaviru je lidský papilomavirus (HPV). Více než 100 druhů HPV je známo, podrobně je popsáno asi 80 typů. Ze všech identifikovaných typů, 34 anogenitální oblasti.

HPV patří do skupiny papovavirusů, skupiny DNA obsahujících viry s dvojvláknovou DNA. Genom HPV je funkčně rozdělen na dva hlavní fragmenty: pozdní (L) a časné (E). Časné místo je asi 70% genomu a řídí provádění jeho dvou hlavních funkcí: reprodukce viru a transformace postižených buněk. Onkogenní potenciál HPV se značně liší. Podle jejich schopnosti iniciovat neoplastické změny a rakovinu HPV jsou podmíněně rozděleny do skupin “vysokého” a “nízkého” rizika vývoje nádorové transformace infikovaného epitelu. HPV typy “nízkého” rizika (6, 11, 42, 43, 44) jsou příčinou genitálních bradavic, jsou často izolovány v CIN I a CIN II, jsou extrémně vzácně asociovány s CIS. Typy vysoce rizikového HPV (16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 50, 51, 53, 55, 56, 58, 59, 64, 68) se nacházejí v CIS av CIN II – III stupni. Druhy 31, 33, 35, 51 a 52 jsou u některých autorů označovány jako “meziprodukty”, jelikož se méně často setkávají s rakovinou děložního čípku než s CIN II – III. Zbývající typy nejsou zařazeny do klasifikace, protože není možné jasně vysledovat jejich explicitní zařazení do jedné z těchto tříd. Nejvýznamnější rizikové faktory pro PVI: viz část “Cervikální dysplázie”.

PATOGENESE PAPILLOMAVIROVÉ INFEKCE (PVI)

HPV – mukozotropní vysoce nákazlivé viry s inkubační dobou 1-8 měsíců. Přenos HPV se projevuje přímým kontaktem na kůži a sliznicích, a to především sexuálním kontaktem (včetně netradičních): nositelé HPV jsou sexuálním partnerům podáváni ve 46-67% případů a homosexuálním kontaktům 5-10krát častěji než u heterosexuálních kontaktů. Kromě toho se HPV přenáší z matky na plod, což způsobuje papilomatózu hrtanu plodu; infikuje trofoblastové buňky, což vede k spontánním potratům. Není vyloučena možnost kontaktního přenosu HPV rukou a lékařských přístrojů. HPV vstupuje do buněk sliznic a (nebo) pokožky, když je v kontaktu mikrodámy a infikuje bazální vrstvy epitelu.

V infikovaných buňkách může virový genom existovat ve dvou formách: epizomální (mimo chromozomy) a integrovaný do buněčného genomu. Integrace virové DNA vede k nestabilitě buněčného genomu a chromozomálních abnormalit.

V přítomnosti makroorganismu viry ne vždy způsobují onemocnění. Založen přechodný a trvalý nosič HPV. Následující faktory ovlivňují transformaci latentního vozu HPV do klinických a subklinických forem:

 • virový faktor (typy 16 a 18 přetrvávají v těle déle než nízce onkogenní);
 • imunologická reakce těla ženy na zavedení viru (geneticky stanovená nebo získaná pod vlivem faktorů prostředí);
 • kofaktory transformace nádorů (hormony a kouření).

HPV nosič není celoživotní. Podle WHO (1997) v nepřítomnosti zhoršujících faktorů po dobu 3 let dochází k regresi nízkého stupně PIP obsahujících HPV v 50 až 62% případů. U 70% mladých žen HPV infikovaných HPV DNA již není detekováno během prvních 24 měsíců sledování, u starších pacientů HPV přetrvává delší dobu. Rychlost eliminace závisí na imunoreaktivitě buněk hostitelského organismu a je signifikantně snížena, pokud je infikována několika typy HPV.

KLINICKÁ OBRÁZKA (PŘÍZNAKY) PAPILLOMAVIROVÉ INFEKCE

Klinický obraz PVI je způsoben typem viru a stavem imunity. Infekcí lidských papilomavirů pohlavních orgánů je polymorfní multifokální patologie kůže a sliznic dolní části pohlavního ústrojí.

Exofytické bradavice mohou být asymptomatické nebo mohou být doprovázeny příznaky, jako je svědění, leukorhea, bolestivost. Během těhotenství dochází k nárůstu bradavic, po narození – ke spontánní regresi. Subklinické formy infekce lidského papilomaviru jsou obvykle asymptomatické, ve vzácných případech jsou pozorovány svědění, pálení, bělení. Malé formy infekcí papillomavirem charakterizována nízkou expresí HPV cytopatického účinku (přítomnost jednoho koylotsitov) proti různým změnám a vrstevnatého dlaždicového epitelu metaplastického, včetně hyper a parakeratózou, hyperplazie bazální vrstvy, akantózou, cervicitida. Předpokládá se, že malé formy infekce způsobené lidským papilomavirem (PVI) jsou jednou z fází vývoje nebo regrese plochých bradavic.

Latentní formy infekce způsobené lidským papilomavirem (asymptomatický přenos viru) jsou detekovány během vyšetření zdravých žen nebo pacientů, kteří podali žádost o další onemocnění.

DIAGNOSTIKA PAPILLOMAVIROVÉ INFEKCE

KLINICKO-VIZUÁLNÍ METODA

Lokalizace ohnisek infekce lidského papilomaviru (UBI): děložní hrdlo, vagina, vulva, perineum, perianální oblast, močová trubice a další epiteliální orgány genitálních orgánů. Podle vizuálně-kolposkopických charakteristik se rozlišují kondylomy genitální, papilární a papulózní, jsou sjednoceny pod obecným pojmem “exofytické kondylomy”. Makroskopicky jsou exofytické formy infekce způsobené lidským papilomavirem (PVI) různé velikosti: od skvrn s jemnými body a nízkým spinous výstupem až po rozsáhlé nádory, jako jsou obří kondylomy.

Symptomatická CIN je určena pouhým okem, jsou zastoupeny oblastmi výrazné keratinizace (ve formě bělavých plaků), exofytických lézí nebo ulcerací. Při kondilomatózní cervicitidě a vaginitidě během vyšetření pozorujeme vlnitý (nerovnoměrný) povrch epitelu děložního čípku a vagíny.

Subklinické formy jsou diagnostikovány kolposkopickými a cytologickými studiemi.

ROZŠÍŘENÁ KOLPOSKOPIE V PVI

Neexistuje specifický komplex kolposkopických příznaků infekce papilomaviru. Nejcharakterističtějšími colposkopickými příznaky subklinických forem infekce způsobenými lidským papilomavirem jsou: bílý bílý epitel, mozaika, interpunkce, atypická transformační zóna.

Závažné kolposkopické příznaky infekce způsobené lidským papilomavirem:

 • hrubá leukoplakie;
 • hrubá mozaika a interpunkce.

Malé kolposkopické příznaky infekce způsobené lidským papilomavirem:

 • tenké leukoplakie;
 • jemná mozaika a interpunkce.

V případě kondylomatózní cervicitidy a vaginitidy po zafarbení Lugolu s roztokem glycerinu © je postižená oblast ectocervixu barvena jako bělavý “krupice”.

CYTOLOGICKÝ VÝZKUM

Hlavním cytologickým znakem infekce způsobené lidským papilomavirem je přítomnost buněk s koilocytózou a dyskeratózou v nálevu. Detekce buněk s dyskaryózou v nálevu naznačuje přítomnost CIN. Koylotsity vytvořené v tkáních v důsledku HPV tsitospetsificheskogo účinek a jsou buňky vrstevnatého dlaždicového epitelu meziproduktu typu se zvětšenými jádry a rozsáhlé perinukleární zóny osvětlení v důsledku degenerativních změn a nekrózu cytoplazmatické organely zničeny.

LABORATORNÍ VÝZKUM

 • Pro identifikaci a typování HPV je vhodné použít PCR s typově specifickými a druhově specifickými primery pro kvantifikaci rizika malignity – Digene Capture test. Metoda Digene Hybrid Capture II (metoda “double gap trap”) umožňuje stanovení kritické koncentrace viru (virové zátěže), která přímo souvisí s rizikem malignity. U indikátorů hladiny HPV DNA nad 5 000 genomů je pravděpodobnost vývoje rakoviny děložního čípku vysoká. Metoda umožňuje detekovat celou skupinu onkogenních typů HPV. Pro Digenetest je vhodný buněčný materiál s koncovým kartáčem, vzorkem na mikroskopickém sklíčku a bioptický materiál.
 • Identifikace souběžných genitálních infekcí a vaginální dysbiózy.
 • Cílená biopsie děložního čípku a kyretáž sliznice cervikálního kanálu s histologickým vyšetřením ukázala: – při detekci atypie během cytologického vyšetření; – s výraznými kolposkopickými příznaky PVI (bez ohledu na typové údaje HPV); – s mírnými kolposkopickými příznaky PVI v kombinaci s vysoce onkogenními typy HPV.

Histologickými projevy HPV infekcí děložního hrdla, a zahrnují typické ploché exophytic condyloma plochý epitel jen patrné změny (jednotka koylotsity výstelky v přítomnosti různých změn, včetně kondilomatozny cervicitida / zánět pochvy), CIN různé stupně a bez nich, rakovinu děložního čípku.

Nejčastěji diagnostikována plochá bradavice. Typický plochý kondylom je histologicky část ektokervixu pokrytého vrstveným dlaždicovým nebo metaplastickým epitelem s projevy dyskeratózy a akantózy; v mezilehlé vrstvě epitelu jsou vždy klastry koilocytů. Když kondilomatoznom cervicitida vaginitidy a histologicky vykazují charakteristickou strukturu vrstevnatého dlaždicového epitelu s malými špičatými výstupky ( „zvlnění“ z povrchových úseků) koilocytóza a známky zánětu. Morfologický obraz CIN závisí na jeho závažnosti (viz část “Cervikální dysplázie”). Exofytické bradavice atypických druhů jsou také indikátory pro biopsii. Histologicky exophytic kondylomy jsou tvorba nádorů s povrchem pokrytý vrstevnatého dlaždicového epitelu s jevy koilocytóza, papilomatóza a acanthosis dyskeratóza.

 • Immunogram
 • Průzkum sexuálních partnerů.

Účinnost diagnostiky infekce způsobené lidským papilomavirem může být vysoká pouze v případě komplexní aplikace kolposkopie, typizace HPV a cytologického vyšetření.

DIFERENČNÍ DIAGNOSTIKA PVI

Exophytic kondylomy odlišit od jiných kožních onemocnění (bradavice širokých syfilis, dlaždicových bradavice, lupénka, molluscum contagiosum et al.), Malé bradavice do pochvy – s porosty panenské blány. Subklinické formy se liší od benigních procesů vulvy (zánětlivé a dystrofické).

ÚDAJE O KONZULTACI OSTATNÍCH ODBORNÍKŮ

 • Dermatovenereolog – v přítomnosti exofytických kondylomů atypického vzhledu.
 • Imunolog – s opakujícím se a rozsáhlým poškozením.
 • Onkogynekolog – u pacientů s CIN III.

PŘÍKLAD FORMULACE DIAGNOSTIKY

Ploché kondylomy perineu.

LÉČBA INFILCÍ PAPILLOMAVIRUS (PVI)

Pacienti s latentní formou infekce způsobené lidským papilomavirem nepotřebují léčbu. U takových pacientů je pozorováno pozorování, jehož četnost závisí na přítomnosti nebo nepřítomnosti vysoce onkogenních typů HPV (viz dále “Další léčba” níže). Pacienti s CIN III a CIS by měli být léčeni a monitorováni onkogynekologem. Indikace pro léčbu jsou klinické, subklinické formy PVI, CIN a rakoviny děložního čípku. Výběr taktiky léčby je diferencován v závislosti na výsledcích vyšetření, povaze a lokalizaci ohnisek infekce lidského papilomaviru. Kompletní léčba infekcí způsobených lidským papilomavirem není v současnosti možná.

Taktika léčby a léčby pacientů s CIN I v kombinaci s infekcí způsobenou lidským papilomavirem – viz část “Cervikální dysplázie”.

CÍLE LÉČBY

 • Zničení exofytických bradavic a atypicky změněného epitelu.
 • Korekce imunitní homeostázy.
 • Léčba souběžných genitálních infekcí a vaginální dysbiózy.
 • Léčba sexuálních partnerů.

INDIKACE PRO HOSPITALIZACI

Pro biopsii, pro chirurgickou léčbu. Ve většině případů se léčba provádí na ambulantním základě nebo v nemocnici jednoho dne.

NEŽÁDOUCÍ LÉČBA PHI

Pro zničení atypicky změněného epitelu se používají fyzikální metody (diathermo cryo, laserové a rádiové vlnové metody), v některých případech chemická koagulace a léčba cytotoxickými léky. Zničení exofytických bradavic se provádí po lokální infiltrační anestezii s 0,5% lidokainovým roztokem (nebo jako sprej).

Účinnost destrukčních metod je 45-97%, míra rekurence dosahuje 50%. Chemické koagulanty (Solkoderm ©, podofylotoxin) se používají k ničení exofytických kondylomů. Solkoderm © (směs organických a anorganických kyselin). Léčba se provádí 1krát týdně ambulantně (průběh léčby je 5-6 procedur). Lék je aplikován do kondylomu najednou na 0,2 ml (1 ampulka). Při absenci účinku – změna léčby. Může být užíván během těhotenství.

Podofillotoksin (condilin ©) se používá doma nezávisle. Namažte postiženou kůži a sliznice dvakrát denně (každý druhý den). Objem léku by neměl překročit 0,2 ml v jednom postupu. Průběh léčby je 5-6 týdnů. Pokud se těhotenství nevztahuje.

Při vzplanutí hyperemie, svědění, bolesti lze intervaly mezi léčebnými postupy zvýšit na 2-3 dny. Cytotoxické léky: fluorouracil (5% krém) se používá samostatně doma. Osušte postižené oblasti pokožky a sliznic 1 den denně v noci po dobu 7 dnů. Při nepřítomnosti účinku průběhu léčby chemickými koagulanty a cytotoxickými léky je ukázáno použití dalších destrukčních metod.

LÉKAŘSKÉ OŠETŘENÍ PHI

Indikace pro imunomodulaci a antivirovou léčbu jsou relapsy infekce papilomavirem, rozsáhlé a mnohočetné léze.

IMUNODULAČNÍ PŘÍPRAVKY

Imunomodulační léky (systémové a lokální účinky) na infekci genitálním papilomavirem se používají jak v monoterapii, tak v kombinaci s destruktivními metodami. Imunomodulační terapie se provádí pod kontrolou imunogramu. Aplikujte interferony a jejich induktory, syntetické imunomodulátory, imunoglobuliny. Použití imunomodulátorů s antivirovými a antiproliferačními účinky je patogenně odůvodněno. Imunomodulátory se používají 10 dní před destrukcí patologického zaměření. Podle indikace se druhý cyklus imunomodulační terapie provádí po destrukci exofytických kondylomů a atypicky změněného epitelu.

Imunomodulační a antivirové léky se nedoporučují užívat během těhotenství a kojení.

 • Syntetický imunomodulátor. – Likopid © – užívejte 1 tabletu (10 mg) 1-2krát denně po dobu 10 dnů (dávka 200 mg); Doporučuje se provádět dva způsoby léčby – před a po ničivých technikách.
 • Přípravky interferonu: -Genferon © svíčky vaginální 1 svíčka (1 milion IU) 2krát denně po dobu 10 dnů; -Vifonon © rektální svíčky pro 1 svíčku (1 milion IU) 2krát denně po dobu 10 dnů, Kipferon © rektální svíčky pro 1 svíčku (1 milion IU) 2krát denně po dobu 10 dnů.
 • Bylinné imunomodulátory: -Echinacea přípravky (kapsle, tablety, kapky) v dávkách doporučených výrobcem do 2-3 týdnů; -Panavir © (extrakt z bramborových výhonků) rektální svíčky pro 1 svíčku 2 krát denně po dobu 10 dnů.

ANTI-VIRNÍ PŘÍPRAVKY

 • Inosin pranobex (isoprinosin ©) 2 tablety (1000 mg) třikrát denně po dobu 14 až 28 dnů v monoterapii pro léčbu genitálních bradavic a papilomatózy. V kombinaci s destruktivními metodami léčby genitálních bradavic nebo léčbou cytotoxickými léky jsou 2 tablety (1000 mg) předepsány třikrát denně po dobu 5 dnů (3 kursy s 1 měsíčními intervaly). U CIN IIII spojeného s typy HPV 16 a 18 se isoprinosin © používá v kombinaci s destruktivními způsoby léčby, 2 tablety (1000 mg) 3krát denně po dobu 10 dnů; strávit 3 kurzy v intervalech 10-14 dní.
 • Indinol © (indol 3 karbinol) 2 kapsle (400 mg) 2krát denně 10 minut před jídlem po dobu 3 měsíců. Etiotropická protizánětlivá léčba jiných typů sexuálně přenosných infekcí (v kombinaci s PVI pohlavních orgánů) (viz příslušné oddíly). Adaptogeny (ženšen, eleutherococcus, aralia, schisandra atd.), Antioxidanty (vitamín E, beta-karoten, přípravky obsahující komplexy rostlinných flavonoidů), multivitamínové přípravky.

CHIRURGICKÉ OŠETŘENÍ PHI

Je určen pro obrovské exofytické bradavice a CIN. Indikace pro chirurgickou léčbu CIN – viz “Cervikální dysplazie”. Diathermo, laser, ultrazvuk, excize radioaktivních vln atypicky změněných tkání.

PŘÍKLAD ČASU NEBUDOVATNOSTI

Po biopsii a excizi – viz část “Cervikální biopsie”.

BUDOUCÍ FACILITA

Doporučujeme používat bariérové ​​metody antikoncepce po dobu jednoho roku po léčbě infekce způsobené lidským papilomavirem. Následné monitorování pacientů s CIN – viz “Cervikální dysplázie”. S perzistencí vysokých onkogenních typů HPV – kolposkopie, cytologie a HPV testování (PCR, Digenetest) 1x za 6 měsíců; při absenci vysokých onkogenních typů HPV – jednou za rok. Následující dynamika pozorování určuje data průzkumu.

INFORMACE O PACIENTECH

Při odpovídající léčbě je prognóza příznivá.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…