Sůl při léčbě papilomů

Sůl při léčbě papilomů

Obsah článku:

Sůl při léčbě papilomů

Sůl proti papilomům

Sůl z papillomů se používá nejen k likvidaci, ale také k léčbě a prevenci mnoha chorob, včetně lidského papilomaviru. Lidé již dávno používali soli pro léčebné účely. Byla léčena pro nachlazení, virové a infekční nemoci. Léčba a prevence lidského papilomaviru pomocí populárních metod široce využívá běžnou stolní sůl a mořskou sůl. Jeho sloučeniny jsou také součástí některých antivirových přípravků předepsaných pro tuto nemoc. A například chemické destruktivní metody pro odstranění papilomů jsou založeny na účinné interakci zásad a solí.

Hodnota soli v lidském životě

Pravidelná sůl má unikátní vlastnosti vzhledem k vysokému obsahu sodíku a sloučenin chloru ve svém složení. Obě tyto sloučeniny jsou nezbytné pro normální fungování veškerého života na naší planetě.

Například sodík se aktivně podílí na procesech metabolismu vody a soli v lidském těle. Díky sloučeninám sodíku všechny buňky a tekutiny lidského těla si mezi sebou vyměňují potřebné informace. Je třeba také poznamenat, že to jsou kationty a sodíkové ionty, které jsou zodpovědné za buněčný metabolismus v těle.

Když jsou infikovány lidskými papilomavirovými buňkami, procesy jsou narušeny. S nepříznivými faktory se zvyšuje rozdělení buněk, což vede ke vzniku kožních výrůstků ve formě papilomu, bradavic nebo genitálních bradavic.

Sůl je také jednou ze složek lidské krve, protože kationty sodíku jsou součástí krevní lymfy.

Užitečné vlastnosti soli

Každý ví, že obyčejná sůl je vynikající přirozená antiseptika a je široce používána při prevenci mnoha nemocí.

Vaření a mořská sůl mají následující léčebné vlastnosti:

 • Antibakteriální účinek. Zabraňuje proliferaci bakterií v těle, čímž se široce používá pro profylaktické účely v úvodních stádiích onemocnění nosu, hrdla, hrtanu. Aplikujte sol ve formě fyziologických roztoků pro mytí nosu a také přidáváte do roztoku sodíku během klingulace.
 • Antivirová vlastnosti. Sůl je široce používána v tradiční a alternativní medicíně pro léčbu různých zánětlivých procesů. Tento přírodní lék se osvědčil dobře při léčbě dermatologických onemocnění: ekzém, neurodermatitida, psoriáza. Vzhledem k přirozeným antivirovým vlastnostem soli se také bojí různá neoplazie kůže: papilomy, bradavice, pigmentové skvrny.
 • Antifungální vlastnosti. Sůl se také používá při léčení houbových kožních onemocnění.
 • Protinádorové a protinádorové vlastnosti. V posledním desetiletí byla zaznamenána účinnost soli při prevenci rakoviny. V alternativní medicíně se toto léčivo používá k léčbě rakoviny kůže. V tomto případě aplikujte komprese s hypertonickým solným roztokem. Někteří vědci jsou dokonce přesvědčeni, že látky jako sodík a sůl mohou bojovat proti rakovině vnitřních orgánů.
 • Čisticí účinek. Spočívá v tom, že v důsledku chloridu sodného se metabolické procesy zlepšují, jedy a toxické látky se z těla odstraňují a dochází ke snížení strusky.

Léčba solí při léčbě papilomů

Jen málo lidí ví, že sloučeniny soli jsou součástí některých léků, které jsou široce používány při odstraňování lidského papilomu. Množství léků, které mají cauterizační účinek, obsahují tyto látky.

Mezi ně patří:

 • Lék “Super Clean”. Složení tohoto nástroje je hydroxid sodný, což je chemická sloučenina, která způsobuje tvorbu malého spáleniny v místě odstraňování papillomů. Vzhledem k tomu, že ve směsi obsahuje sůl a soda, může významně zmírnit účinek hydroxidu sodného.
 • Gel “Dermavit”. Obsahuje ve svém složení alkálie a sůl. Je třeba poznamenat, že se nedoporučuje používat tento nástroj k odstranění papilomů na obličeji.
 • Gel “Antipapilom”. Je to analog z Dermavitu.
 • 10% salicylová masť. Skládá se z solí kyseliny salicylové, která má významné protizánětlivé a antiseptické vlastnosti. Salicylová masť působí destruktivně na tkáně postižené HPV.
 • 2% salicylalkohol.
 • Roztok kyseliny salicylové “Kollomak”. Tato droga se osvědčila v boji proti “visícím” papillomům, které účinně působí na základně a těle růstu.
 • Droga “Feresol”. Obsahuje sloučeniny solí, kyselin a zásad. Tyto účinné látky bojují proti vnějším projevům HPV.

Používání těchto léků často není příliš účinné, protože mají vedlejší účinky. Existují také případy opakování onemocnění.

Použití soli v tradiční medicíně

V současné době jsou široce používány různé nástroje proti papilomům. Jedním z dostupných a jednoduchých způsobů je ošetření nánosu solí. Nové rostliny se obávají této látky kvůli svým vlastnostem.

Metoda spočívá v tom, že prst je navlhčen slinami a namočený v obyčejné stolní soli, a pak se třel do postiženého místa. Opakujte postup, dokud papillom nezmizí. Také účinná je slaná mumie.

Existuje jiný způsob, jak využít tyto improvizované prostředky. Pro zmírnění zánětu se solí způsobenou rozmnožováním viru byste měli užívat běžný potravinářský přípravek, nejlépe jodované nebo mořské jídlo. Není třeba používat výrobek s různými přísadami v jeho složení.

Metoda spočívá v přípravě silného fyziologického roztoku, který se následně aplikuje jako komprese na postižené místo. Zápal by měl brzy odejít. Tato metoda je však velmi bolestivá.

Hypertonický roztok se používá proti benigním a maligním novotvarům na kůži. Vaření doma nebude těžké. Pro jeho přípravu se běžná stolní nebo mořská sůl používá bez přísad a čisté vody (roztavená, destilovaná, vařená).

Chcete-li získat 10% hypertonické roztoky, musíte si vzít 3 lžíce soli (přibližně 90 g) a 1 litr vody. Vše důkladně promíchejte a zahřejte. Pak byste měli připravit solný dres.

Chcete-li to provést, vezměte malý kus prodyšné bavlněné tkaniny a složte ji do 4 nebo 8 vrstev. Ponořte obvaz do horkého hypertonického roztoku a připevněte k postižené oblasti. Zhora můžete nalepit náplast nebo obalit obvaz. Tento postup by měl být v noci. Ráno se bandáž odstraní.

Mýdlo na praní

Metoda spočívá v tom, že na postižené místo se aplikuje speciální komprese mycího prádla tlustou vrstvou, kterou je třeba připravit denně před spaním. Tento postup se provádí po dobu jednoho měsíce, dokud se nádor nezapálí. Trvá několik dní, než papillomus zmizí sám.

Sůl je široce používána nejen ve vaření, ale i v lékařství. Tento nástroj účinně bojuje proti virovým, houbovým a infekčním chorobám. Musí se však používat s mimořádnou opatrností, aby se zabránilo popálení, zánětu nebo jiným nepříjemným následkům.

Vše o lidském papilomaviru: příčinách vzhledu na těle, typech a léčbě

Papilom je benigní nádor lokalizovaný na kůži, méně často na sliznicích. Tvorba jakýchkoli papillomů nastává po proniknutí HPV – lidského papilomaviru. Je však nutno vědět, že někdy několik let prochází od okamžiku infekce k tvorbě růstů na kůži.

Druhy

HPV je mikroorganismus, který má až stovky známek. V závislosti na druhu, který ovlivňuje lidskou známku HPV, se na kůži vytvoří různé typy papilomů. Jsou odlišné ve vzhledu, rychlosti růstu, umístění na těle.

Obrázek ukazuje papilomaviry

Některé papilomální růsty se objevují na sliznicích ústní dutiny, v močovém měchýři, u žen v pochvě a u mužů v penisu.

Lidský papilomavirus po jeho aktivaci v těle vede k výskytu nejen změn v kůži a sliznicích, ale také řady nemocí nebezpečných pro lidské zdraví. Který způsob výskytu infekce závisí především na typu HPV v těle.

Papilomy jsou způsobeny několika typy viru a v některých případech může být typ HPV navržen podle jejich umístění a vnějších vlastností.

Jednoduché papilomy mají ještě několik jmen, jsou vulgární nebo obyčejní. Objevují se na těle v případě, že se v těle vyskytuje několik typů HPV a častěji je to 26-29, 41, 63, 77.

Vulgarské papilomy jsou nejpravděpodobnější formací na kůži benigní skupiny. Proces tvorby papilomu začíná mírným pálením a brnění v určité části těla, pak na tomto místě si můžete všimnout růstu sférického tvaru nádoru.

V průběhu času se povrch této nerovnoměrné formace stává drsným, barva z těla se změní na tmavší. Velikost jednoduchého papilomu začíná od 1 mm a může dosáhnout průměru centimetru.

Nejčastějším místem lokalizace u dospělých je prsty, mezery mezi prsty a dlaněmi na zadní straně. Většinou se u dětí vyskytují vulgární papilomy, častá lokalizace takovýchto útvarů se stává oblastí kolen, protože malé dítě se často plazí a infikuje se nejmenšími prasklinami v kůži.

Obvyklé papilomy jsou jednorázové nebo násobné. V druhém případě pobočky rostou vedle hlavní mateřské společnosti.

Plantar

Papilomy na chodidlech mohou nastat u lidí infikovaných typy HPV 1, 2 a 4. Tyto formace jsou snadno zaměňovány s mozoly, ale existuje několik znaků, které směřují specificky k plantárnímu papilomu:

 • Vzdělání má všechny výrazné vnější charakteristiky vulgárního papilomu.
 • Bolestivost, zhoršená stlačením papilomu se stísněnými botami.
 • Nedostatek vzorku kůže. Na výběžcích se zachová vzorek pokožky a jejich povrch je poměrně hladký.

Plantární papilomy se mohou samovolně degradovat, zvláště často pozorované u malých dětí. Často se kolem první bradavky vytvářejí malé bubliny, které se nakonec transformují na papilomy, což je proces používaný v medicíně jako mozaiová papillomatóza.

Ploché papilomy dostaly své jméno kvůli tomu, že jsou jen nepatrně, tj. Pár milimetrů, vyčnívají nad kůží. Jejich tvar je zaoblený, často protáhlý, oválný, místa růstu – obličej, oblast v blízkosti rtů, horní části hrudi, vnější genitálie. Dívky a ženy jsou často diagnostikovány v děložním čípku.

Na snímku jsou ploché papilomy na kůži obličeje.

Nedostatečné ploché papilomy se mohou vzájemně sloučit a pak se na těle stanou velmi viditelnými. V barvě se tyto formace zřídka liší od zbytku tónu pleti nebo mohou být trochu tmavší než to.

Závit

Papilomy, které rostou na tenké stonce a mají prodloužený podlouhlý tvar, jsou v medicíně označovány jako vláknité nebo akrochordy. Jsou nazývány typy HPV 7 a 2. Na začátku růstu této formace si můžete všimnout malého nárazu na kůži, který se postupně táhne a visí dolů.

Acrochords převážně rostou u lidí nad 40 let bez ohledu na jejich pohlaví. Nejčastěji se nacházejí na horních očních víčkách, krku, pod paží a mléčných žláz, v oblasti svalů. Závitové útvary jsou náchylné ke zranění, neboť tenká noha může být snadno zavěšena oděvy nebo bezstarostnými pohyby.

Spiky

Genitální papilomy nebo kondylomy jsou papilární útvary, jsou umístěny jak jednotlivě, tak ve skupinách. Jak tyto papilomy rostou, spojují se navzájem a během tohoto období se jejich povrch podobá vizuálně jako kohout, barva tvarů od masa až po jasně růžovou.

Genitální bradavice jsou způsobeny pouze ty typy HPV, které jsou sexuálně přenosné. Proto se tyto papilomy nacházejí na genitáliích, v konečníku, v perineu a ve svalech. U mužů kondylomy často postihují penis nebo rostou uvnitř močové trubice. U žen působí papilární útvary na pochvu a krk.

Genitální bradavice rostou velmi rychle, někdy dochází ke sloučení a rozsáhlé záchvaty zdravých tkání po několik dní. Tento typ formace na kůži je náchylný k recidivě po léčbě. Analýza často umožňuje identifikaci a koinfekci – mykoplazmózu, chlamydie.

Typy HPV jsou obvykle děleny rizikem možných onkogenních lézí kůže a vnitřních orgánů. Přidělit:

 • Vysoce rizikové typy HPV – 16, 18, 45, 36.
 • Středně rizikový HPV – 31, 35, 33, 58, 51, 52.
 • HPV s nízkým rizikem (neonkogenní) – 11, 44, 43, 42, 6.

Vlastnosti onkogenních typů papilomaviru a jejich léčby v tomto videu:

Ne-onkogenní typy viru nejčastěji způsobují benigní růst, tj. Papilomy, na pokožce.

Pěkná

Squamous papilloma se vyskytuje v důsledku proliferace plochého epitelu pokožky. Nejčastěji se tvoří u starších osob, má pomalý růst. U mladších lidí se může vytvářet v oblastech těla, které jsou předmětem trvalého zranění.

Papilomy skvamózních buněk jsou obě léze na tenké stonce a nádory, které mají širokou základnu a zaoblený tvar. Na počátku svého růstu je papilom pohyblivý, barva je bělavá, pevná nebo tmavě hnědá, v rozměrech může dosahovat jeden a půl až dva centimetry.

Při neustálém zranění může dojít k zánětu, v důsledku čehož se buňky mění a mohou se přeměnit na rakovinné buňky a nastane skvamózní typ rakoviny.

Obrácený

Invertovaný (přechodný buňkový) papilom je detekován poměrně zřídka a má své vlastní charakteristiky výskytu a vývoje, mezi něž patří:

 • Specifické umístění – Tento druh papilomu postihuje pouze nos a jeho paranasální dutiny. Vzdělání často roste v čelistním sinusovém, ethmoidním labyrintu.
 • Jednostranná porážka, to znamená, že papilom na jedné straně nosu roste, ale zároveň může být jeden nebo více.
 • Klíčení papilomu v kostní struktuře, což vede ke zničení stěn oběžné dráhy, oblohy, dutin, kostí lebky.
 • Relaps po 5 až 10 letech po účinné léčbě.

Invertovaný papilom vede k vážnému nazálnímu kongesci, ke vzniku krevního výboje nebo k krvácení z nosu.

Pokud nádor dosáhne značného rozměru, jsou vizuálně určeny deformace kostry obličeje a posun na postižené straně oční bulvy. V 5% případů trvalý průběh onemocnění v nepřítomnosti odpovídající terapie vede k regeneraci papilomu do rakovinného růstu.

Lokalizace

Detekce jednoho nebo více papilomů může být téměř kdekoli na těle. Další nepohodlí přirozeně přináší růst na obličeji, ale papilomy na uzavřených místech těla jsou často zraněny hrubým oděvem.

V souvislosti se zvláštností vývoje viru a strukturou pokožky je několik míst s preferenční lokalizací papilomů:

 • Přirozené záhyby těla – axilární dutiny, oblast svalů, spodní břicho s nadváhou. U žen se tvorba plochých a vláknitých papilomů často vyskytuje pod prsními žlázami.
 • Ruce, kůže tváře, krku, zad a břicha. Na obličeji jsou ploché a jednoduché papilomy často lokalizovány blízko úst, v blízkosti očí, na víčkách.
 • Pohlavní orgány, genitální bradavice často roste na nich.
 • Interní orgány – močový měchýř, žaludek, střeva.
 • Nohy.

Foto lidského papilomaviru na víčkách

Růst viru může být v dutině ústní, močového měchýře, vnitřních pohlavních orgánech, v kanálech mléčných žláz. Papilomy jsou detekovány v jícnu, hrtanu a průdušce. Překročení v oblasti hrdla vede ke zúžení lumenu tohoto kanálu a poté se projeví známky selhání dýchání.

Jak zjistit příznaky výuky?

Aktivace různých typů HPV může vést ke vzniku tří různých benigních lézí na kůži, jako jsou bradavice, genitální bradavice a papilomy.

Tyto formace mají jak významné rozdíly, tak některé podobné vlastnosti. Srovnání vzhledu a rysů růstu růstů na těle pomůže s větší mírou pravděpodobnosti nezávisle určovat typ benígního růstu.

Vzhled bradavic na těle lze identifikovat některými vnějšími rysy tohoto růstu, které zahrnují:

 • Velikost nádoru je až 1 cm v průměru.
 • Jasnost vnějších hranic, hustota na palpaci a heterogenita povrchu.
 • Nepravidelný tvar, který je blíže k zaoblenému.
 • Barva – od světle šedé až po téměř černé.
 • Vlastnosti lokalizace. Bradavice se vyskytují u lidí především v otevřených oblastech těla, zejména u těch, které jsou náchylné k častým zraněním. Jsou to ruce a prsty, kolena, lokty, skalp.

Virus, který způsobuje bradavice, je téměř vždy přenášen kontaktním způsobem domácnosti, tj. Potřásáním rukou nebo méně často pomocí některých věcí – ručníky, ručníky. Mezi nejčastěji diagnostikované patří:

 • Vulgární bradavice – v 70% případů. Jednoduché bradavice jsou také zjištěny u 20% dospívajících a dětí ve věku základní školy.
 • Plantar – zjištěno u 30% pacientů s bradavicemi.
 • Plošné zobrazení bradavice diagnostikována u 4% pacientů s tímto typem papilomů.

“Bradavice řezníků” se od sebe odlišují, odhalují se u lidí, jejichž speciality souvisí se zpracováním ryb nebo masa.

Papilomy jsou měkké na dotykové kožní výrůstky, které vybíhají z těla na tenké stonce nebo mají plochou základnu.

Virus, který způsobuje růst papilomu, se cítí skvěle ve vlhkém a teplém prostředí, a proto je snadné je zachytit ve vanách, saunech a bazénech.

Sůl při léčbě papilomů

Na začátku růstu papilomy způsobují v horních vrstvách pokožky spáleniny a brnění, na tomto místě je patrné vytvoření malého kusu. Tento růst je postupně vytahován a rozšířen, jeho rozměry se pohybují od 0,2 mm do 1-1,5 cm v průměru.

Barva papilomů je nejčastěji měkká, šedavá nebo nažloutlá. Tyto nádory rostou častěji u starších pacientů, ale často postihují kůži mladých lidí. Na rozdíl od bradavic, papilomy raději rostou v uzavřených oblastech těla – pod paží, mléčné žlázy, v oblasti slabiny, na vnitřní straně stehna.

Papilomy obvykle začínají růst na pozadí dlouhodobé léčby infekčních nebo somatických onemocnění, stejně jako u lidí s oslabeným imunitním systémem. Jediná forma vede k tvorbě dalších a pak dojde k papilomatóze.

Genitální bradavice se objevují na sliznicích pouze pod vlivem určitých typů HPV, které jsou přenášeny jediným způsobem – sexuální.

Nejčastěji jsou tyto výrůstky lokalizovány v genitální oblasti a v blízkosti konečníku, zřídka v orofaryngu. Condylomy jsou papilární růsty, jednotlivé elementy se mohou navzájem sloučit a pak se objeví nádor připomínající kohoutek.

Je snadné zjistit kondylomy na vnějších genitáliích s pečlivou pozorností na vaše zdraví. Je třeba si uvědomit, že sliznice je normálně vždy hladká a vzhled drsnosti, nárazů, knoflíků na ní je důvodem pro hledání diagnózy ve zdravotnickém zařízení.

Přenosové cesty HPV

HPV mohou být přenášeny několika způsoby – sexuální, od matky k plodu v práci, kontaktu – prasklinami a odřeninami na kůži.

Kontakt nemusí být přímý, často zůstává virus na osobních předmětech – ručníky, holicí strojky, žínky a zubní kartáčky. Infekce HPV je možná v kadeřnických salonech, kosmetických salonech, zdravotnických zařízeních – nedostatečná dezinfekce nástrojů vede k infekci různými typy patogenů.

Příčina

Jak již bylo shledáno, hlavní příčinou papilomů je lidský papilomavir. Infekce tímto mikroorganismem je člověkem bez povšimnutí a někdy lidé zcela nevědí, že jsou nositeli infekce.

Podle nejnovějších údajů se HPV různých typů vyskytuje v těle jedné třetiny světové populace, s výjimkou kojenců a starších osob.

Aktivace viru, a tudíž růst papilomů a vývoj dalších onemocnění nastane v následujících případech:

 • S významným oslabením imunitního systému.
 • Pod vlivem škodlivých faktorů, mezi které patří kouření, zneužívání alkoholu, užívání určitých léků.
 • Exacerbace gastrointestinálních onemocnění, chřipka.
 • Při dlouhodobém užívání perorálních kontraceptiv.

Je zaznamenáno, že většina papilomů na těle se vyskytuje u lidí, kteří mají promiskuitní sexuální život.

Virus v gynekologii

Přítomnost HPV v těle žen je považována za velmi nebezpečnou, zejména pokud jde o typ 16 a 18.

Na pozadí přenosu papilomavirů vznikají nejen papilomy a eroze děložního čípku, ale také nebezpečné onemocnění, jako je rakovina děložního hrdla. Nedávné studie naznačují, že téměř sto procent případů rakoviny děložního čípku u žen ve svém těle vykazuje HPV.

Jaké nebezpečí je pro ženy vystaveno papilomu, vysvětlí následující video:

Vírus lze identifikovat několika testy a průzkumy. Na jejich základě lékař zvolí léčbu a žena musí být neustále vyšetřována, aby zachytila ​​aktivaci množení mikroorganismů, což je prevence rakoviny.

Jak je nebezpečné?

Mnoho lidí si myslí o léčbě a odstranění papilomů pouze v souvislosti s výskytem kosmetické poruchy na kůži. Ale taková změna je nebezpečná pouze z estetické stránky, je třeba být opatrnější, aby neměl další důsledek – transformaci papilomu na rakovinu.

Časté poranění rostoucích papilomů a jejich záněty přispívají k této komplikaci. V případě růstu krku, hlasivky a průdušnice se funkce dýchání zhorší, může dojít k krvácení a udušení.

Papilomy u žen nejen zhoršují reprodukční funkci, ale mohou být přenášeny i na dítě. Obvykle se virus dostane k dítěti přímo v ústech a pak do orofaryngu roste, které interferují s dýcháním a vocalizací, papilomy.

Muž s papilomy na těle a pohlavních orgánech může přenášet virus na sexuální partnery. Riziko přenosu HPV a přes ručníky a jiné předměty nelze vyloučit a pak vzniká nebezpečí infekce u dětí a blízkých příbuzných.

Diagnóza onemocnění

Diagnóza je stanovena na základě detekce na těle papilomů. Pro potvrzení je přiřazen test PCR nebo Digene HPV. Při odstraňování papilomů se podílí na růstu cytologického výzkumu.

Léčba lidského papilomaviru

Léčba HPV by měla být nutností.

Papillomy na těle se odstraňují různými metodami, navíc se používá několik skupin léčiv, které snižují virovou aktivitu.

Jak se stahovat?

Papilomy na těle se odstraňují konvenčními operacemi, pomocí laseru, elektrokoagulace, terapie rádiovými vlnami. Volba metody řezání papilomů závisí na poloze, velikosti, počtu útvarů, přítomnosti nohy.

Konzervativní léčba

Léčba léčiva se skládá ze způsobu užívání následujících skupin léčiv:

 • Antivirotika, která mohou zastavit reprodukci viru. Jedná se o Isoprinzin, Allokin alfa, Groprinosin.
 • Komplexy vitamínů.
 • Zesilovače imunity.

Průběh léčby lidskými papilomavirovými léky lze opakovat opakovaně podle výsledků analýzy. Cílem antivirové terapie je úplné potlačení aktivity HPV.

Lidové prostředky

Vedle hlavní terapie lze použít tradiční medicínu. Aby se zabránilo dalšímu růstu a v některých případech je možné zničení papilomu mazáním těchto růstů šťávou rostlinného, ​​ricinového oleje, pampelišky, česneku a kyselých jablek.

Samozřejmě takové odstranění papilomů bude trvat dlouho a je velmi účinné ve většině případů, když je kombinováno se současným podáváním antivirotik.

Prevence nemoci

Zabránění výskytu papilomů na těle je dostatečná osobní hygiena, včasné zpracování a hojení všech vedlejších výrůstků na těle.

Ujistěte se, že dodržujete pravidlo používání pouze vlastních ručníků, manikúrových sad, kartáčků na vlasy, obuvi. Při sexu s netestovanými partnery byste měli vždy užívat kondomy a po důvěrném jednání se osprchujte a pečlivě ošetřete genitálie, protože to zabere vniknutí viru do epitelu.

Kterému lékaři mám kontaktovat s HPV?

Když se papilomy objevují na těle, je nejlepší konzultovat dermatovenerologa. Pokud se na genitálech objeví výrůstky, pak by ženy měly konzultovat gynekologa a muže s urologem.

Video o lidském papilomaviru, jeho důsledcích a způsobech odstranění:

Sůl při léčbě papilomů

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…