Systémová léčba HPV

Systémová léčba HPV

Obsah článku:

Přípravky k léčbě HPV. Přečtěte si článek

Lidský papilomavirus je jednou z nejčastějších infekčních onemocnění. Podle statistik je jeho nositelem 80% obyvatel Země, někteří z nich si o tom ani neuvědomují, protože se nemusí projevovat roky. Virová DNA se zavádí do zdravé buňky a vyvolává růst patogenních tkání. Venku se projevuje ve formě papilomů na těle a pohlavních orgánech. Začněte léčit onemocnění co nejdříve.

Schéma komplexní lékové terapie HPV u žen, stejně jako u mužů, je velmi podobné, ale má některé zvláštnosti. Hlavním cílem léků pro léčbu papilomatózy je potlačit vývoj viru v buňkách, posílit imunitní systém a odstranit stávající nádory.

Principy léčby HPV

K dnešnímu dni není možné úplně vyléčit virus lidského papilomu, a proto se uplatňuje integrovaný přístup, který zahrnuje antivirové a imunomodulační léky.

Chcete-li se zbavit papilomů, používejte externí léky nebo hardwarové techniky. Systémová léčba drog dává pozitivní a trvalý výsledek. Dále léková terapie ve většině případů zabraňuje malignitě (degeneraci buněk do rakoviny).

Schéma, doba trvání boje proti HPV a seznam léků určuje pouze lékař. Specialista to na základě výsledků testů, jednotlivých charakteristik pacienta a stavu vývoje viru v těle. V počáteční fázi, aby bylo možné úspěšně léčit onemocnění, je důležité zjistit kmen viru (genotyp) a jeho odolnost vůči účinným látkám ve složení léků.

Obecné a konzistentní zásady léčby HPV u mužů i žen zůstávají následující:

 • odstranění nádorů;
 • potlačování vývoje viru v buňkách;
 • zvýšit imunitu.

Při neexistenci vnějších projevů byla předepsána konzervativní terapie zaměřená na potlačení genotypu viru.

Typy léků

Prostředky na léčbu infekce způsobené lidským papilomavirem jsou rozděleny do 5 hlavních skupin:

 • imunomodulační;
 • antivirotika;
 • homeopatické;
 • externí destruktivní;
 • cytotoxické.

Maximální výsledek léčby je dosaženo kombinací nejnovější generace antivirových přípravků s imunomodulátory. Díky této kombinaci výrazně zvyšují účinek každého z nich a zvyšují účinnost léčby až o 90%. V průměru trvání této lékové terapie trvá 2-3 týdny.

Imunostimulanty

Tato skupina léků se používá ke zvýšení odolnosti těla před infekcemi a viry. Přiřadit je k počáteční fázi onemocnění podle výsledků imunogramu, stejně jako v kombinační terapii virové infekce bez vnějších projevů patogenu.

Aktivní složky ve složení imunostimulantů přispívají ke zvýšené produkci protilátek a imunitních buněk několika typů.

Základní lékové formy:

 • pilulky, dražé;
 • lyofilizáty pro přípravu roztoků;
 • spreje;
 • masti, krémy, gely.

Allokin-Alfa

Tento domácí nástroj poslední generace byl vyvinut týmem vědců z různých zemí. Stimuluje přirozenou imunitu a patří do skupiny unikátních léků, které zakazují vypnutí cytokinů – proteinových sloučenin, které tělu pomáhají bojovat proti virům a mají výrazný antibakteriální účinek. Výhodou léku je jeho vysoká účinnost.

Bylo prokázáno, že u 9 z 10 pacientů s rakovinou děložního hrdla způsobené HPV po léčbě přípravkem Allokin-Alpha virus nebyl v výsledcích vyšetření znovu detekován.

Aktivní složkou léku je alloferon. Je to peptid podobný cytokinu přírodního původu, který podporuje syntézu vlastních interferonů v těle a má protinádorové vlastnosti.

Předepsané léky ve formě subkutánních injekcí, zejména u žen s vysokým rizikem onkogenie. Pro přípravu roztoku je 1 ampulka Allokin-Alfy zředěna v jednom mililitru fyziologického roztoku. Přípravek se aplikuje jednou za 2 dny v dávce 1 mg. Jeden kurz se skládá ze šesti injekcí.

Nevyvolává výskyt alergických reakcí a nepříznivě neovlivňuje reprodukční zdraví žen. Lék je dobře tolerován, ale je kontraindikován u těhotných a kojících žen.

Immunomax

Dalším účinným lékem proti papilomaviru. Posiluje imunitu těla, pomáhá odolávat virovým a bakteriálním infekcím prostřednictvím aktivace neutrofilních granulocytů a makrofágů tkání, které produkují baktericidní látky. Droga aktivuje všechny úrovně imunitního systému. Získal dobré recenze imunologů.

Imunomax se doporučuje k eliminaci patologických změn způsobených papilomavirem, jako je kondylom, dysplázie, bradavice, stejně jako mykoplazma, ureaplasma a další infekce.

Prodává se ve formě bílého lyofilizovaného prášku. Předávkujte přípravek intramuskulárně jednou denně, předběžně jej rozpusťte v 1 ml vody pro injekci. Dávkování se mění v závislosti na závažnosti virové infekce. V průměru se pohybuje od 100 do 200 U. Průběh léčby se skládá ze šesti injekcí s přestávkou po 4 dnech. První tři snímky jsou prováděny od 1. dne do 3. dne, druhé tři snímky jsou na 8., 9. a 10. den léčby.

V případě boje s recidivujícími anogenitálními bradavicemi se kombinuje s úplným průběhem 6 injekcí s dávkou 200 U s odstraněním nádorů jakoukoli vhodnou metodou.

Během farmakoterapie nebyly pozorovány žádné nežádoucí účinky. Kontraindikace zahrnují těhotenství, ale někdy lékaři předepisují to ženám v situaci, pokud přínos pro matku převyšuje riziko pro dítě.

Isoprinosin

Efektivní a levná imunomodulační a antivirové léčivo. Normalizuje nespecifickou imunitu a inhibuje syntézu virových buněk. Aktivní složkou je inosin v kombinaci se solemi kyselin, které ji dopravují do buněk přes membránu. Podporuje aktivaci T-lymfocytů a specifických antigenů, zvyšuje hladinu imunoglobulinu G a syntézu zabíjejících buněk patogenů.

Je indikován k použití jako monoterapie a kombinovaná léčba s vnějšími přípravky a / nebo v kombinaci s chirurgickým odstraněním papilomů. Je určena k léčbě infekcí způsobených lidskými papilomaviry, které postihují jak epidermální, tak epiteliální tkáně.

Lék se užívá perorálně. Dávka je předepsána ošetřujícím lékařem na základě hmotnosti pacienta a stupně onemocnění. V průměru – 50 mg na 1 kg tělesné hmotnosti (od 6 do 8 tablet, rozdělených na 3-4 dávky).

V případě exacerbace virové infekce se průběh léčby pohybuje od 5 do 14 dnů. Po vynechání příznaků onemocnění by léčba měla být prodloužena o další 1-2 dny v závislosti na pohodě pacienta.

Při léčbě prodloužených virových infekcí by léčivo mělo být prodlouženo po dobu 1-2 týdnů od okamžiku snížení závažnosti onemocnění.

Pro léčení recidivy nejdříve použijte stejný režim jako pro akutní průběh onemocnění. Při přepnutí na stupeň udržování může být dávka snížena na jednu nebo dvě tablety denně. Při opakované aktivaci patogenu se obnoví denní dávka doporučená pro akutní průběh onemocnění. Po vymizení příznaků je nutné pokračovat v užívání léku 1-2 dny.

V případě chronického HPV užívejte 3 gramy léku (2 tablety 3krát denně) v průběhu 14 až 28 dní jako součást kombinace / monoterapie nebo ve spojení s chirurgickým ošetřením podle této schématu:

 • Pacienti s nízkým rizikem onkologie (imunita je v normálním rozmezí nebo nízká tendence k relapsu) užívají lék 14 až 28 dní před úplným zničením viru. Poté přestanou po dobu 2 měsíců, poté se může opakovat průběh léčby se stejnou dávkou, a to za podmínky, že pacient bude sledovat stav;
 • Pacienti s vysokým rizikem onkologie (imunodeficience nebo náchylných k relapsu) užívají tento lék 5krát týdně po dobu 1-2 týdnů měsíčně po dobu 3 měsíců.

Je třeba poznamenat, že faktory s vysokým rizikem rakoviny u pacientů s častými recidivami, infekcí genitálního papilomaviru a cervikální dysplázií zahrnují:

 • imunodeficitu způsobenou chronickými infekcemi s nízkou intenzitou v anamnéze, sexuálně přenosnými nemocemi, zneužíváním alkoholu nebo chemoterapií;
 • užívání perorální kombinované antikoncepce po dobu delší než dva roky;
 • příliš častý vaginální / anální sex;
 • diabetes mellitus;
 • kouření;
 • porážka genitálií s papilomy a bradavicemi trvajícími více než dva roky nebo tři relapsy;
 • přítomnost bradavic v dětství.

Vedlejší účinky léku zahrnují dočasné zvýšení kyseliny mléčné v krvi a moči, které se vrátí k normálu během několika dní po ukončení léčby.

Toto imunomodulační lék úspěšně působí na farmakologickém trhu přibližně 20 let. Zvyšuje baktericidní aktivitu granulocytů, aktivuje všechny části imunitního systému, normalizuje stav makrofágů. Ovlivňuje pouze patogenní buňky, má antioxidační vlastnosti. Terapeutický účinek se dosáhne během 3 dnů.

Prodává se jako krystalický prášek pro bílý roztok. Zavedena intramuskulárně, předředěná ve vodě pro injekci nebo v 0,9% roztoku chloridu sodného. Také ve formě rektálních čípků (čípků) a tablet.

K odstranění příznaků HPV v těle se injekce předepisují v dávce 100 mg / den po dobu 5 dnů, pak 100 mg každý druhý den. Jeden kurz zahrnuje 20 výstřelů.

Kontraindikace u těhotných žen a během krmení.

Antivirotika

Dosud neexistují žádné informace o prokázané 100% účinnosti antivirotik. Lék, který dokáže zcela a trvale vyléčit člověka z viru HPV, nebyl dosud vynalezen. To ale neznamená, že použití antivirových léků nemá smysl – snižují koncentraci viru v těle a zabraňují jeho replikaci, zejména při komplexní léčbě.

Účinek různých antivirotik je podobný. Téměř všechny jsou založeny na identickém lidském interferonu – bílkovině vylučované tělem, aby se zabránilo vniknutí viru do buněk a reprodukci do nich.

Často se používá léčivo patřící do třídy rekombinantního interferonu. Posiluje imunitní systém a nespecifickou lokální ochranu těla proti různým infekcím a virům, a to i prostřednictvím komplexu antioxidantů obsahujících vitamíny C a E. Má relativně nízkou cenu.

Dávkové formy: gel, masť pro aplikaci na kůži a sliznice, rektální čípky.

Antivirová a imunostimulační léčivo získané v důsledku genetického inženýrství, analog Viferon. Zabraňuje množení viru ve zdravých buňkách, stimuluje tvorbu cytotoxinů, aktivuje vlastní makrofágy a T-lymfocyty. Jedinečností léku je jeho schopnost zabraňovat reprodukci nebezpečných onkogenních buněk, což významně snižuje pravděpodobnost rakoviny.

Dostupné v čirém roztoku pro intravenózní, subkutánní nebo intramuskulární injekce. Dávka a trvání léčby přípravkem HPV jsou určeny výhradně lékařem.

Externí destruktivní a cytotoxické léky

Tato skupina externích léků se používá k odstranění papilomů a bradavic. Nejčastěji se používá k léčbě, protože samotné systémové léky ne vždy pomáhají zbavit se růstu. Odlišná nízká cena.

Cytotoxické (poškozující buňky) přípravky se připravují na základě látek rostlinného původu, získaných z oddenků podložky štítné žlázy. Aktivní složkou je podofylotoxin. Blokuje násobení viru a působí jako inhibitor buněčného dělení. Patogenní buňky se přestanou replikovat, zemřou a nakonec se odlupují a zdravá kůže zůstává na místě papilomů. Nedoporučuje se používat na sliznicích a uvnitř genitálií.

Chemické prostředky lokálního odstranění papilomů zahrnují:

 • Solkoderm. Vnější roztok na bázi oxalických, octových, dusičnanových a mléčných kyselin. Mumifikuje a devitalizuje léčený novotvar, který po nějakém čase úplně vysuší a spadne;
 • Feresol. Baktericidní kauterizační roztok na bázi fenolu a trikresolu. Používá se pouze v lékařských zařízeních. Naneste na papilomy a kondylomy nepřetržitě po dobu 10-60 minut a znovu 6-8 dní po kůži zmizí;
 • Super Cleaner Cauterizační roztok alkalických draselných a sodných, což způsobuje nekrózu tkání. Látky, které vstupují do struktury, rychle zničí nový růst a zasahují do tvorby lemů. Před provedením postupu se doporučuje mazit oblast okolo bradavice nebo papilomu krémem, aby nedošlo k popálení zdravé kůže. Použijte na papilomy 1 kapku 1 denně. Léčba trvá 1 až 3 dny.
 • Condilin. Roztok s kauterizačním účinkem na bázi rostlinného podofylinu. Nekrotizuje patogenní tkáň, slouží k odstranění genitálních bradavic. Nalézají se na nádor 2krát denně po dobu 3 dnů. V případě potřeby lze kurz opakovat;
 • Podofillin. Prášek založený na podofylotoxinu. Aplikoval jako suspenze do vazelíny injekčně pomocí katétru k odstranění papilomů na močovém měchýři v kombinaci s elektrokoagulací. Používá se také k mazání kůže po odstranění nádorů.

Farmaceutický trh nabízí celou řadu léků pro léčbu lidského papilomaviru. Některé z nich jsou drahé, zatímco jiné jsou poměrně levné. V každém případě není vhodné hledat lék na HPV sami, na základě ceny. Je třeba navštívit lékaře.

Léčba HPV u žen

Infekce lidského papilomaviru je běžná patologie. Asi třetina žen je nositelem lidského papilomaviru. Léčba lidského papilomaviru u žen je důležitou otázkou v gynekologii. Papilomavir je vysoce nákazlivý, více než 100 druhů, které byly popsány, bylo podrobně studováno asi 80.

Proto včasná diagnostika a léčbě HPV u žen.

Prevence lidského papilomaviru u žen

Musíte znát hlavní způsob přenosu HPV: sexuální, kontakt, a také od matky k novorozenci, když dítě projde kanálem. To je nezbytné, aby se co nejvíce chránili před touto infekcí.

Včasné odstranění kožních lézí (po diferenciální diagnostice s jinou patologií) je dalším důležitým prvkem prevence HPV.

Nejčastější typy HPV u žen v Rusku jsou 16,18,31,45, na základě kterých byla vytvořena vakcína, která pomáhá předcházet infekci virem nebo pomáhá s ním vyrovnat se v časných stádiích onemocnění. Vynález vakcíny byl velkým úspěchem v gynekologii.

Získaná buněčná paměť pomáhá dále zabraňovat reinfekci.

Neměli bychom zapomenout na pravidelné návštěvy gynekologa, což vám umožní zabránit pozdní diagnostice onemocnění.

Klinické projevy HPV u žen

Klinické projevy závisí na typu viru a pohybují se od exofytických kondylomů až po rakovinu děložního čípku. Asymptomatický transport je také možný. V posledně uvedeném případě dochází k detekci HPV u žen při kontaktu s jinou patologií nebo při pravidelném gynekologickém vyšetření (při testu HPV).

Condylomy se objevují na kůži perinea, perianální oblasti, na sliznicích děložního čípku, vaginy, močové trubice.

Diagnostika HPV u žen

Definice lidského papilomaviru u žen: hlavní metodou diagnostiky lidského papilomaviru u žen je PCR analýza (polymerázová řetězová reakce).

Důležitým krokem je kolposkopie. Při vyšetření je možné určit typ kondyloma – špičaté, papilární, papulózní apod. Rovněž odhalila přítomnost dysplázie, mozaiky, keratinizace apod.

Léčba HPV u žen

Léčba HPV u žen je aktivně diskutovaným tématem gynekologie.

Lidský papilomavirus se vyskytuje poměrně často, takže vývoj nových metod se neustále děje. V zásadě je léčba HPV u žen ambulantní nebo v jednodenních nemocnicích. Hlavní věc důvěřovat zkušeného odborníka.

Po provedení diagnostických činností HPV analýza a určení jeho typu, je zvolena vhodná léčba.

Je známo, že přenos HPV není pro život. Pokud neexistují žádné zhoršující faktory a byla provedena adekvátní léčba HPV, u 70% žen došlo k regresi onemocnění. Rychlost eliminace (odstranění viru z těla) závisí na stavu lidské imunity.

Léčba HPV u žen v Nižním Novgorodu

Léčba HPV v Nižním Novgorodu probíhá v Tonus Medical Center. Naše klinice nabízí následující možnosti pro minimálně invazivní intervence:

 • Fyzikální metody (cryodestruction, destrukce diatermů, metody rádiových vln)
 • Chemické metody
 • Použití cytotoxických léků

Chirurgická léčba se používá zřídka, například s obřími bradavicemi. V těchto případech je excizie atypicky změněných tkání prováděna pomocí elektrokoagulátoru nebo ultrazvukem.

Naši odborníci budou sledovat průběh léčby po celé délce.

Můžete si objednat schůzku v Centre pro porodnictví a gynekologii voláním 8 (831) 411-11-22

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…