Tablety a papilomová masť

Tablety a papilomová masť

Obsah článku:

Lék na papilomy a bradavice ve formě mastí

Léčba projevů lidských papilomavirálních mastí je jednoduché cvičení, které vám umožní zbavit se bradavicových formací během několika dnů nebo týdnů.

Ve srovnání s hardwarovými metodami pro odstranění růstu vyžaduje místní léčba více času a trpělivosti. Při použití papilomové masti začíná obnovovací cyklus suchou kůrou, která pokrývá patologické zaměření, a končí jeho nezávislým spadnutím během 1 až 4 týdnů.

Domácí masť pro odstranění papilomů

Lidové metody odstraňování růstu dávají vysoký výsledek při jejich každodenním provádění. Nejlepším léčitelem jsou česneková a octová mast, stejně jako mast vyrobená na bázi celandinu.

Pro přípravu česnekové masti ve stejných poměrech získáme zeleninovou kaši a rosolovou vazelínu (lze ji nahradit dětským krémem). Výsledná kompozice je léčena nádory až do úplného vymizení.

Použije se podobná metoda a celandin. V tomto případě je vazelína nebo smetana kombinována s hmotou získanou z čerstvé trávy. Sbírejte ji v období květu.

Acetová masť pro odstranění papilomů se připravuje podle 2 receptů:

Jednoduchý způsob, jak se zbavit bradavic, je ošetřit je ricinovým olejem. Znalecům tradiční medicíny se doporučuje provést manipulaci denně, ale po celý měsíc.

Léky pro místní léčbu

1. Díky svým farmakologickým vlastnostem je krém z papilomu Aldara schopen účinně ovlivňovat vnější faktory vyvolávající vývoj infekčních onemocnění. Kvůli stimulaci procesu produkce vlastního interferonu jsou tělesné síly potřebné pro boj s infekcí lidským papilomavirem nahromaděny.

Aladarový krém nemá prakticky žádné kontraindikace k použití. Výjimky zahrnují dětství a nesnášenlivost komponentů drogy. Ale i věk dítěte se týká kontraindikací pouze proto, že účinek léčiva na tělo nezletilých osob není zcela zřejmý z důvodu malého počtu pacientů.

Použijte tento nástroj:

 • postižená oblast se omyje mýdlovou vodou a suší;
 • krém se aplikuje v tenké vrstvě bez oblékání;
 • po 6 – 10 hodinách vypláchněte krém teplou vodou a mýdlem.

Manipulace probíhá každý druhý den jednou až do úplného vyřešení problému. Maximální trvání léčby je 4 měsíce.

2. Oksolinovaya mast z papilomů – recenze shromažďují pozitivní kvůli antivirovým a antiherpetickým účinkům.

Pracovala dobře při léčbě bradavic a genitálních bradavic, které se tvoří v intimní oblasti. Zpracovávání produkuje 2 – 3 p. za den a po dobu 15 – 60 dnů. Doba trvání léčby je určena závažností onemocnění.

3. Čínská masť pro papilomy “SAN FEN ZHONG” získává popularitu. Tento nástroj má dvojitý účinek – ničí mikroby a spaluje novotvar.

Použití drogy by mělo být velmi opatrné, mast se aplikuje pouze na postiženou kůži. Po 2-4 minutách po aplikaci opláchněte teplou vodou. Obvykle po 5-6 denních postupech bude výsledek léčby patrný.

4. Masť Stefalin – lék odvozený z rostlinných materiálů. Sbírejte ho na horských svazích Karpat a používejte ho k přípravě nealkoholického roztoku – základ masti. Vzhledem k vysoké propustnosti nástroje jsou všechny jeho komponenty dodávány do kořene výrůstků.

Po několika léčebných postupech nádor začíná vysychat a brzy zcela spadne. Pokud kůra zmizí a tuberkulum zůstal na svém místě, je také rozmazáno až do úplného zmizení.

Olejová kapalina Opelosolu se používá externě proti vnějším projevům papilomatózy. U jednotlivých prvků se aplikuje jednou, avšak v předvečer manipulace je keratinizovaná oblast párována.

Míchání papillomů s různými lékárenskými nástroji

1. Panavir gel je bylinný přípravek s aktivním biokomponenty.

Jsou to přírodní stimulanty interferonu v těle a zvýšit kvalitu antivirové drogy. Léčba přípravkem Panavir se provádí po dobu 10 dnů s 5 jednorázovým ošetřením plochy pacienta denně. Hlubokého proniknutí do kůže má zničující účinek na tělo a brání hromadění kořen a jeho znovuobjevení se sníženou úsek.

2. Izoprinozin – vynikající lék na papilomy, uvolněný ve formě pilulky. Jedná se o imunostimulant a současně pomáhá tělu vyrovnávat se s viry, které se obtížně léčí. To je přesně to, co je HPV.

Tablety mají 2-týdenní kurz 3 p. za den 2 ks. Léčba se provádí dvakrát s měsíční přestávkou. Významné výsledky se objevují po týdenním užívání léku – neoplazma se zmenšuje.

Léčba isoprinosinem není povolena za přítomnosti následujících patologií:

Keratolytický přípravek Kollomak je založen na kyselině salicylové. Působí jako změkčovadlo tkanin, které lze následně snadno odstranit. Aplikujte nástroj po dobu 4 po sobě jdoucích dnů k posypání bradavice.

3. O papilloma masti Viferon – recenze papilomaviru jsou pozitivní. Nástroj se zobrazuje jako antivirový přípravek, jehož použití je přípustné během těhotenství a kojení.

Léčivou látkou přípravku Viferon je syntetizovaný proteinový interferon. Léčba se léčí od 5 do 30 dnů s opakovaným mazáním růstu za den. Peachový olej – další složka masti, zjemňuje nadrženou pleť.

4. Cryopharma je zmrazovací lék. Její účinek je srovnatelný s kryodestrukcí salonu.

Nízkoteplotní dusík okamžitě zmrazí bradavice a celá struktura přispívá k jeho zániku v období 10 dnů. Velké staré nádory se dvakrát zmrazí s 14denním intervalem. Léčba Cryopharma je kontraindikována u dětí mladších 4 let.

Přehled účinných léků proti HPV

Lidský papilomavirus (HPV) je vysoce nákazlivé onemocnění, které může způsobit bradavice na různých částech těla. Sami o sobě nepředstavují hrozbu pro život a zdraví svého majitele, ale mohou způsobit komplikace a zpravidla způsobit psychické nepohodlí. Nejsnazší způsob, jak se zbavit tohoto problému, je koupit lék na léčbu papilomu z lékárny nařízené lékařem, který je vydán po vyšetření.

Řešení z papilomů

Nejčastěji lékaři předepisují roztoky založené na koncentrovaných látkách z papillomů na těle, protože nejúčinněji ovlivňují patologické buňky. Na kapalné přípravky je nutno zacházet opatrně, protože nedbalé používání může vést k komplikacím.

Řešení Verrukatsid

Verrukatsid je lék pro vnější použití s ​​kauterizujícím a mumifikujícím účinkem, účinnými látkami jsou fenol a metakrezol. Dříve bylo řešení vyráběno pod jménem Ferezol, ale pak se zlepšilo a začalo být voláno jinak. S ním můžete odstranit bradavice všech druhů, včetně genitálních bradavic. Náklady na jeden balík léků jsou v průměru 200 rublů.

Kontraindikace užívání přípravku Verrukatsid:

 • individuální intolerance ke složkám léčiva;
 • mol v blízkosti ošetřené oblasti;
 • potřeba odstranit papilomy na rtech nebo sliznicích;
 • celková plocha expozice větší než 20 cm;
 • starší než 7 let.

Droga může být aplikována s bavlněným tamponem nebo dřevěnými tyčinkami, musí bodnout bradavice, vyhýbat se kontaktu se zdravou kůží. V případě malých papilomů postačuje jedna aplikace na postup, pokud je velikost nádoru velká, měl by se tento postup opakovat několikrát s intervalem 3-4 minut. Aplikace 7-10 je nutná k odstranění nadpřirozených plantárních bradavic.

Chcete-li odstranit špičku, představec nebo rameno se vaří v lázni nebo samostatné lázni po dobu 15-20 minut. Pak opatrně pomocí nůžky, pinzety nebo pilníku pro pedikúru musíte odstranit horní keratinovou vrstvu. Kůže kolem novotvaru může být chráněna ošetřením tukovým krémem nebo lepením sádry s otvorem na velikost bradavice.

V případě kontaktu s kůží a popálení je nutné ošetřit postiženou oblast alkoholem nebo prostředkem, který ho obsahuje. Poté je třeba kůži umýt mýdlem a vodou. Při léčbě kůže kolem očí může dojít k zarudnutí a otokům, které zmizí samy. Tento lék proti papilomům je vhodný jak pro muže, tak pro ženy.

Roztok condilinu

Pro léčbu papilomů lokalizovaných na genitáliích je nutné používat specifické léky. Za tímto účelem získává mnoho lidí farmaceutický přípravek Condilin, který je určen k léčbě extrémně genitálních bradavic, tj. Genitálních bradavic. Tento nástroj má kauterizující a mumifikující účinek. Průměrná cena jednoho balení léku je 750 rublů.

Zvláště nebezpečné jsou lidské papilomaviry u žen, které způsobují genitální bradavice, musí být léčeny na povinném základě.

Kontraindikace užívání přípravku Condilin:

 • období těhotenství a laktace;
 • věk méně než 12 let;
 • současné užívání jiných léčiv obsahujících podofylotoxin;
 • individuální nesnášenlivost komponentů.

Condilin by měl být aplikován pomocí plastového aplikátoru, aby nedošlo ke kontaktu se zdravou kůží a sliznicemi. Stejně jako mnoho jiných agresivních léků na papilomy, toto řešení může způsobit popáleninu a ošetření růstu bude muset být na chvíli zastaveno. V současné době nelze zpracovat více než 50 novotvarů. Postup by měl být prováděn dvakrát denně po dobu 3 dnů, poté byla provedena 4denní přestávka a proces se opakuje znovu. Celý léčebný kurz by neměl trvat déle než 5 týdnů.

Řešení Solkoderm

Solkoderm je nejúčinnější, ale zároveň nejagresivnější řešení z lidského papilomu. Lékař ve většině případů dává přednost postupu sám, aby se pacient sám nemohl ublížit, ale někdy je povoleno i samospráva. Vzhledem k obsahu několika koncentrovaných kyselin Solcoderm má kauterizující a mumifikující účinek, ve většině případů odstraňuje papilomy v jediné aplikaci. Tento lék na léčbu papilomů v lékárně lze koupit v průměru za 650 rublů.

Solkoderm se používá k odstranění běžných a plantárních bradavic, stejně jako genitálních bradavic. Nemůže být použit v následujících případech:

 • rakoviny;
 • předispozice těla k tvorbě keloidních jizev;
 • individuální nesnášenlivost komponentů;
 • pehy nebo keloidní jizvy v blízkosti oblasti nárazu.

Kompletní s řešením samotným, jsou dodávány 2 aplikátory – plast a sklo. Chcete-li vybrat, který z nich je lepší použít, potřebujete na základě velikosti bradavice. Aplikujte výrobek na bod, který neumožňuje rozšíření roztoku na zdravou pokožku nebo sliznice. Po aplikaci musíte počkat 3-4 minuty: pokud se barva novotvaru nezmění na šedou nebo žlutou barvu, musíte znovu aplikovat roztok, jinak musíte postup dokončit. Pokud je to nutné, opakované použití může být provedeno pouze za měsíc.

Během jednoho postupu je možné ošetřit plochu, která není větší než 3 cm.

Masti, krémy a gely

Méně účinné, ale jemnější přípravky pro odstranění papilomů jsou prostředky pro vnější použití ve formě krémů, gelů a mastí. Z větší části bojují přímo proti lidskému papilomaviru a ne proti bradavicím. V tomto ohledu jsou obvykle předepsány jako součást komplexní terapie.

Nejvíce benigní lék je považován za oxolinovou masti, která se musí aplikovat několikrát denně. Výhodou je, že při absenci kontraindikací nemůže být použita pouze u osob s individuální nesnášenlivostí. Dokonce i těhotné a kojící ženy mohou bezpečně používat tuto anti-HPV lék. Nevýhodou je, že nebyla prokázána klinická účinnost masti Okolinovoy proti příčinnému činidlu papilomaviry, existují pouze údaje od pacientů. Průměrná cena jedné trubky je 30 rublů.

Pro papilomaviry lze použít Viferon masti, jejíž aktivní složkou je interferon. Jedná se o látku, která stimuluje obnovení lidské imunity, takže se tělo dokáže nezávisle bojovat proti infekci. Přestože pokyny k použití neposkytují informace o léčbě HPV, mnoho pacientů aktivně užívá tento léčivý přípravek. Měl by být aplikován několikrát denně na bradavice a čekání na úplné vyschnutí. Náklady na jeden balíček drogy jsou v průměru 200 rublů.

Existuje také imunomodulační lék s antivirovým účinkem rostlinného původu – gel Panavir. Tento léčivý přípravek pro HPV by měl být aplikován několikrát denně na oblast s bradavicou, přednostně před rasparovou pokožkou. Je lepší ji používat ne jako samostatný prostředek, ale pro profylaxi po odstranění papilomu. Náklady na jeden balíček drogy jsou v průměru 150 rublů.

Mrazící prostředky

Nejpopulárnější léky na léčbu papilomů na bázi chladiva. Postup v tomto případě připomíná hardwarovou metodu odstranění bradavice – kryokonstrukci, ale vytvářejí se nižší teploty a snižuje se riziko chyb a komplikací. Namísto tekutého dusíku působí jako účinná látka další složky.

Existují 2 hlavní kryopreparace pro léčbu HPV – Cryopharma a Wartner Cryo. Kontraindikace k jejich použití jsou totožné:

 • individuální nesnášenlivost komponentů;
 • přítomnost zánětu v oblasti nárazu;
 • dermatologické nemoci a otevřené kožní léze v blízkosti bradavice;
 • diabetes mellitus;
 • citlivou pokožku;
 • věk dětí;
 • patologické stavy ovlivňující krevní oběh.

Pokyny pro používání produktů Cryopharma a Wartner Krio jsou také téměř totožné. Nejprve je třeba vyprázdnit pokožku, v případě plantárních bradavic odstranit horní keratinovou vrstvu. Poté musíte držák připojit k jednorázovému aplikátoru, vložit design do kazety, stisknout postřikovač a držet po dobu 3 sekund. Pokud se používá Wartner Cryo, musíte počkat 20 vteřin a teprve pak připojit aplikátor s ošetřeným koncem na bradavice, a v případě Cryopharmy se to dělá okamžitě bez čekání. V závislosti na velikosti bradavice, efekt může trvat 20-40 sekund, ale ne více.

Jedna nádoba obou léčiv je dostačující k odstranění 12 papilomů, takže 12 sprayových jednorázových aplikátorů je dodáváno. Není nutné je používat několikrát, protože je možné způsobit reinfekci a postup bude nutné opakovat. Průměrná cena Wartner Cryo je 550 rublů a Cryopharm 650.

Drogy v pilulkách

Komplexní léčba onemocnění by měla zahrnovat pilulky proti lidskému papilomaviru. Mají antivirové a imunomodulační účinky, pomáhají tělu provádět nezávislý boj proti infekcím. Po odstranění bradavic je použití těchto léků nezbytné k prevenci recidivy.

Nejoblíbenějším léčivem je isoprinosinový imunomodulátor. K léčbě HPV u dospělých je třeba užívat 2 tablety 3-4krát denně, průběh léčby je 2-4 týdny. Pak se přeruší přinejmenším jeden měsíc, a pokud to bude nutné, může lékař předepsat opakovaný příjem Isoprinoinu. Cena jednoho balení přípravku obsahujícího 20 tablet je průměrně 550 rublů, 30 tablet – 1 000 rublů, 50 tablet – 1 500 rublů.

Analogu isoprinosinu se stejnou aktivní složkou je groprinosin. Režim je stejný: 2 tablety 3-4krát denně. Dávkování pro děti vypočte individuálně lékař. Náklady na drogu jsou téměř stejné jako jeho analog: balení 20 tabliet stojí 700 rublů, z 30 – 900 rublů, z 50 – 1 600 rublů.

Další pilulka z papillomů, jmenovaní dermatologové – Ergoferon. Jedná se o antivirovou a imunomodulační drogu, kterou mohou užívat i šestiměsíční děti. První den užívejte jednu tabletu každých půl hodiny, aniž byste ji polkli a čekají na úplné rozpuštění. Druhý den a další dávka přípravku Ergoferon by měla být podávána třikrát denně, nejlépe v pravidelných intervalech. Pokud byl lék předepsán dítěti, můžete tabletu rozpustit v malém množství vody. Náklady na jeden balíček drogy jsou v průměru 250 rublů.

Léčbu HPV můžete užívat s antivirovými tabletami přípravku Arbidol. Navzdory skutečnosti, že se nejčastěji používají k léčbě nachlazení, mohou být v případě bradavic účinné také. Denně musíte po jídle užívat 4 tablety přípravku Arbidol, nejlépe v pravidelných intervalech. Použití drogy může být dospělí a děti. Náklady na jeden balík léků jsou v průměru 250 rublů.

Jiné formy uvolňování léků

Existují další léky proti HPV, které účinně bojují proti bradavicám samotným. Například se často používá balzám SuperPistotel, který, navzdory podobnosti názvu s léčivou rostlinou, obsahuje pouze syntetické složky. Tento lék na lidský papilomavirus má kauterizující a mumifikující účinek. V jednom postupu musíte na bradavice nanést pouze 1 kapku balzámu, v případě potřeby se aplikace opakuje po 3-5 dnech. Průměrná cena jednoho balení Super Cleaneru je 20 rublů.

Populární droga je považována za lapis tužku na bázi dusičnanu stříbrného. Tento lék nekrotizuje bradavici, v důsledku čehož se postupně odfarbí z kůže. Postup je nutné odstranit ochrannou čepičkou tužky, ponořit jej špičku do studené vody na několik vteřin a pak ošetřit papilom. Lapis lze použít 1-2 krát denně. Průměrná cena jednoho balení drogy je 130 rublů.

Bradavice můžete odstranit kdekoli na těle kyselinou salicylovou. Potřebuje zpracovat nádor několikrát denně s bavlněným tamponem, vyhýbat se kontaktu se zdravou kůží. Kromě toho můžete použít náplast namočenou v kyselině salicylové, například Salipod. Musí to být několik dní přilepeno na bradavici a brzy se odlepí z kůže. Průměrná cena kyseliny je 15 rublů, náplast – 50 rublů.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…