Termín léčby lidského papilomaviru

Termín léčby lidského papilomaviru

Obsah článku:

Termín léčby lidského papilomaviru

Jak zvolit léčbu HPV typu 16 u žen, co dělat, jak žít?

Lidský papilomavir 16 a 18 má vysokou onkogenitu a je nejčastěji detekován u žen s rakovinou děložního hrdla. Aby se zabránilo smutným komplikacím, musí být léčba včas a pod vedením kvalifikovaného specialisty.

Léčebný režim je předepsán striktně jednotlivě a může zahrnovat tablety, čípky, injekce a destruktivní metody odstranění nádorů.

HPV diagnóza: co dělat?

Většina žen, které byly diagnostikovány s HPV typu 16 nebo typu 18, se dostaly do panice a přemýšlely o tom, jak dále žít pesimisticky. Hlavním důvodem je nedostatek vhodných léčebných režimů, které poskytují 100% vyléčení. Papilloma virus je docela těžké odstranit z těla, a klíčovou roli hraje imunita žen. Čím je slabší, tím vyšší je riziko komplikací a čím delší je léčba.

V opačném případě se virus bude dále množit a infikovat zdravou tkáň. Důležitou roli při posilování imunitního systému hraje správná výživa, zdravý životní styl a mírné cvičení.

Teprve po posílení imunity a zahájení nezávislého boje proti viru můžeme hovořit o účinnosti léčby. Spolu s imunomodulátory jsou indikovány antivirové léky.

V důsledku toho virus přestává množit, spadá do latentního stavu – a jeho vnější projevy mohou být odstraněny. V případě úspěšné léčby se HPV nezobrazí a člověk může vést normální život.

Naneštěstí se specialisté velmi často neobtěžují s předepisováním imunomodulátorů a okamžitě posílají pacienty na postupy, které jim umožňují odstranit vnější projevy viru. To zřídka dává pozitivní výsledek – s vysokou koncentrací viru, kožní vyrážka se objeví znovu, a v některých případech – ve větším množství.

Po dosažení pozitivní dynamiky léčby HPV – byl dokončen průběh antivirových léků a prostředky ke zvýšení síly imunitního systému a byly odstraněny bradavice, měla by žena vést zdravý životní styl a sledovat imunitní systém a zabránit jeho významnému snížení. To se vyvaruje závažným důsledkům, které tento virus může způsobit.

Mnoho žen a mužů je infikováno papilomavirem., ale vůbec se neobjevuje. Přesně stejná situace se způsoby léčby této patologie. Stačí, aby někteří lidé začali vést zdravý životní styl a posílit imunitní systém – a dojde k úplnému zotavení.

Takže je možné léčit papilomaviry navždy? Takové případy jsou velmi vzácné, ale přesto je možné i v medicíně. Ale i kdyby imunita nemohla nezávisle potlačit reprodukci viru, existuje mnoho léků, které v tom pomohou.

Léčba léků

Základ léčby HPV – léků. Externí odstranění kondylomů bez somatické terapie nepovede k pozitivnímu výsledku, takže po krátké době se opět objeví nádory. Veškerá zdravotnická zařízení musí být přidělena přísně odborným lékařem, protože mají mnoho kontraindikací a vedlejších účinků.

Léčba léčiv zahrnuje léky v následujících skupinách:

  • Imunomodulátory.
  • Antivirotika.
  • Destruktivní.

Antivirová činidla a imunomodulátory mohou být vyráběny ve formě tablet, mastí, injekcí a krémů. Destruktivní drogy – chemická řešení k odstranění vnějších projevů HPV.

Imunomodulátory

Jsou zahrnuty do jakéhokoli léčebného režimu pro papilomaviry. Účelem jejich použití je posílit imunitní systém a posílit produkci protilátek zaměřených na boj proti viru. Imunomodulátory mohou být produkovány ve formě:

V závislosti na stupni snížení imunity je zvolen konkrétní lék. Pokud osoba má příliš oslabenou imunitu, léky jsou předepsány formou injekčních roztoků. Patří sem:

Imunomodulátory ve formě injekcí jsou obzvláště účinné a umožňují v 90% případů vést virus do latentního stavu. Nicméně mohou být předepsány pouze ošetřujícím lékařem po důkladném vyšetření těla. Průběh léčby nepřesáhne 10 dnů.

U tablet s imunomodulačními vlastnostmi patří:

Tablety a kapsle musí být aplikovány po dlouhou dobu – po dobu jednoho měsíce. Nejsou tak účinná jako injekce, ale stále napomáhají posílení imunitního systému a pomáhají mu v boji proti viru. Tyto léky jsou drahé a přísně předepsané odborníkem.

Lokální přípravky s imunomodulačními vlastnostmi:

Nepomohou eliminovat vnější projevy HPV, ale bez nich se nádory mohou začít rozšiřovat do zdravých oblastí sliznic.

Antivirotika

Účelem jejich jmenování je snížit virovou zátěž a zastavit redukci násobení viru. Zahrnuty do režimu léčby imunomodulátory. Až dosud nebyly vytvořeny žádné antivirové léky, jejichž působení bude specificky zaměřeno na HPV, a proto jsou léčeni širokospektrálními léky.

Nejoblíbenější léky jsou:

Antivirová léčiva mají různé typy uvolňování – injekce, pilulky, spreje a krémy. Během celé léčby HPV se doporučuje použít jednu z místních léků s antivirovými účinky, aby se snížilo riziko šíření HPV do zdravých oblastí.

Destruktivní prostředky

K odstranění kondylomů lze použít chemické roztoky. Umožňují odstranit příznaky viru s minimálními finančními náklady. Patří sem:

Kvůli kyselinám, které jsou součástí ničivých léků, novotvary vysuší a padnou. Jejich použití je zvláště bolestivé a mělo by být prováděno pouze v léčebně.

Mělo by být zřejmé, že řešení pro kauterizaci a odstranění genitálních bradavic v případě kontaktu se zdravými tkáněmi mají na ně negativní dopad. A to je důvod odstranění růstu musí být prokázáno prostředky v lékařských institucích.

Fyzioterapie

Lékařství nabízí několik způsobů, jak odstranit nádory, které se liší v cenách a metodách vedení, mezi něž patří:

  1. Laserová koagulace. Odstranění kondylomů odpařením. Postup vyžaduje použití léků proti bolesti a je docela traumatický.
  2. Odstranění rádiových vln. Bezbolestný způsob odstranění kondylomů pomocí přístroje Surgitron, který zajišťuje vylučování novotvarů vysokofrekvenčními radiovými vlnami.
  3. Elektrokoagulace. Odstranění vysokofrekvenčním proudem. Levný postup, který často vede k krvácení a silné bolesti.
  4. Cryodestruction. Cauterizace s kapalným dusíkem. Je nutné provést několik postupů pro úplné odstranění bradavic.
  5. Chirurgická intervence. Používá se ve vzácných případech, kdy se zhoubné nádory degenerují do maligních. Pro odstranění použijte skalpel nebo speciální nůžky. Požadovaná úleva od bolesti.

V současné době je nejbezpečnější a zároveň dražší metoda radiační vlny pro odstranění nádorů. Riziko šíření viru do sousedních tkání během procedury – minimální a po proceduře ve většině případů nejsou pozorovány takové nepříjemné jevy, jako je krvácení, otok a zánět.

Odstranění kondylomů by mělo být provedeno po ukončení užívání imunomodulátorů a antivirových léků. V opačném případě nedojde k žádnému ničivému způsobu pozitivní výsledek – virus zůstane v těle a po chvíli se bradavice znovu objeví na sliznicích.

Lidové metody

Tradiční metody léčby jsou zaměřeny výhradně na posilování imunitního systému. Neměli byste riskovat vaše zdraví a používat různé prostředky vlastní výroby k odstranění bradavic. V současné době je prostě žádný populární způsob, jak odstranit bradavice, které by byly bezpečné pro zdraví.

V nejlepším případě nedosáhnou žádného výsledku a v nejhorším případě se postižené buňky začnou degenerovat do zhoubných.

Bradavice mohou být odstraněny pouze v lékařských zařízeních, které používají speciální přípravky. Používání kyselin a zásad je přísně zakázáno, pokud je HPV vysoce onkogenní.

K prostředkům, které se doporučují používat doma, patří odvar z těchto bylin:

Aloe, ženšen a čínská lemongrass mají dobrý účinek na imunitní systém. Je žádoucí zahrnout do stravy česnek, pšeničné zrno, ořechy, kukuřici, jablka a zelí. Je žádoucí vzdát se výrobků obsahujících barviva a umělé přísady, stejně jako špatné návyky jako kouření a pití alkoholu.

Lidský papilomavirus s vysokým onkogenním typem není důvodem pro paniku a vzrušení. HPV může být poražen, ale pro to je důležité zahájit léčbu v rané fázi jeho vývoje. To zaručuje úspěch a dává šanci eliminovat virus zcela z těla, vyhýbat se projevům na kůži.

12 mýtů o viru lidského papilomu

Lidský papilomavirus (nebo HPV – lidský papilomavir) se přenáší pouze od člověka k člověku. Podle statistik v naší zemi je 60% populace infikováno tímto virem. A důvodem rozšířené prevalence této virové infekce jsou různé způsoby přenosu.

Podle mnoha lidí se HPV přenáší pouze sexuálním kontaktem s vaginálním, análním a pohlavním pohlavním stykem. Existuje však i pravděpodobnost, že se tato infekce dostane do styku s kontaktem v každodenním životě a na veřejných místech.

Infekce tímto virem způsobuje vzhled charakteristických výrůstků na kůži a sliznicích. Asi 130 kmenů HPV je známo a většina z nich vyvolává výskyt nádorů na určitých místech. To znamená, že vzhled bradavic na kůži rukou nezpůsobí genitální infekce.

Porážka genitálních orgánů může být vyvolána 30 kmeny viru a asi 20 z nich je onkogenní. Většina lidí ví, že přítomnost lidského papilomaviru může způsobit rakovinu pohlavních orgánů, ale ani tato informace není vždy důvodem k tomu, aby se lékař mohl identifikovat a léčit infekci. Původci tohoto postoje k jejich zdraví jsou četné mýty o HPV. V tomto článku vás seznámíme s 12 z nich a vy můžete správně rozhodnout o potřebě léčby.

Mýtus č. 1: Použití kondomu eliminuje riziko výskytu HPV

Sex chráněný kondomem výrazně snižuje riziko sexuálně přenosných chorob, ale není 100% zárukou bezpečnosti. Papilomavirus lze přenášet jakýmkoli kontaktem sliznic – pravidelnými polibky, pohlavním pohlavním pohlavím nebo použitím běžných hygienických předmětů.

Závěr: Kondomy by měly být použity pro bezpečný sex, ale nezrušují pravidelné kontroly u lékaře k včasné detekci pohlavně přenosných chorob (včetně HPV).

Mýtus číslo 2: ženy jsou častěji infikovány HPV.

Podle statistik je HPV ve skutečnosti častěji zjištěna u žen, ale muži i děti jsou vystaveni riziku, že se stanou partneři. Výsledky hromadných screeningových studií ukazují, že tato infekce je zjištěna u 40-50% žen a mužů, kteří mají aktivní sexuální život, a pravděpodobnost infekce virem během nechráněného pohlaví je 60-66%.

Závěr
Pravidelné vyšetření na detekci infekce způsobené lidským papilomavirem by měly provádět ženy a muži v jakémkoli věku.

Mýtus číslo 3: detekce HPV v monogamním páru naznačuje zradu jednoho z partnerů

Právě tento mýtus vedl k nesprávným závěrům o zradách v párech a vedl k rozpadu mnoha rodin. Detekce HPV však ve všech případech není spojena s nevěrou partnera. Genitální HPV infekce může být dlouhou dobu skryta v těle. Takový průběh může být pozorován po mnoho týdnů, let a dokonce i desetiletí.

Závěr
Identifikace HPV není vždy zrada partnera. Infekce se nemusí projevit po mnoho let a může být náhodně zjištěna během plánovaných vyšetření nebo léčby jiných nemocí. Pomocí analýzy je možné určit typ HPV, ale žádná metoda vyšetření nemůže určit dobu trvání viru v těle nebo určit, který partner se stal “viníkem” svého vzhledu. Infekce virem se může objevit kdykoli v životě (včetně před vytvořením páru).

Mýtus číslo 4: ženy ve věku nemusí být testovány na HPV

Mnoho žen po menopauze nejenže nevykonává testy na HPV, ale také zřídka navštěvuje gynekologa. Tato statistika však naznačuje vysoké riziko takových smrtelných chyb: 41% pacientů s karcinomem děložního čípku zemře ve věku 65 let a starší a jeden ze čtyř případů této nemoci je zjištěn v tomto věku.

Termín léčby lidského papilomaviru

Závěr
Onkogenní typy lidského papilomaviru se mohou začít znovu projevovat po mnoha letech skryté přítomnosti v těle. Ženy v jakémkoli věku by měly pravidelně navštěvovat gynekologa pro preventivní vyšetření a testy na HPV by měly být provedeny jednou za 3-5 let ve věku 30-65 let.

Mýtus č. 5: Všechny typy HPV mohou způsobit rakovinu genitálií.

Vědci dokázali identifikovat více než 130 druhů HPV a asi 30 z nich je schopných infikovat genitálie. Existují dvě hlavní skupiny HPV:

  • vysoce onkogenní viry – zahrnují kmeny 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68, 73 a 82, jsou detekovány u 95-100% případů rakoviny děložního čípku ;
  • nízkokonkogenní viry zahrnují kmeny 6, 11, 36, 42, 43, 44, 46, 47 a 50, jsou častěji detekovány plochými a špičatými bradavicemi, počátečními stadii dysplazie a velmi zřídka s invazivním karcinomem děložního hrdla.

Závěr
Mnoho kmenů viru papilomaviru nevyvolává žádné problémy a samo-vytvrzuje několik měsíců po nástupu příznaků a 90% z nich je eliminováno po 2 letech. A jen některé kmeny HPV jsou onkogenní a jsou schopny indukovat degeneraci buněk do rakovinných buněk.

Mýtus č. 6: Vzhled genitálních bradavic způsobí rakovinu děložního čípku

Bradavice na genitáliích se objevují kvůli infekci různými kmeny papilomaviru. Ne všechny jsou onkogenní, a proto se rakovina děložního hrdla nevyskytuje ve všech případech.

Závěr
Chcete-li předpovědět pravděpodobnost vzniku rakoviny při detekci infekce HPV, je třeba provést analýzu k určení typu viru. Rakovinu děložního čípku lze vyvolat pouze jeho onkogenními kmeny – 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59 a 68. V 94% případů 16 nebo 18 kmenů rozvíjí rakovinu.

Mýtus číslo 7: identifikace onkogenního viru v analýze naznačuje vývoj rakoviny děložního čípku

HPV může být v těle dlouhou dobu a nevykazuje se. Jeho detekce v testech není vždy symptomem rakoviny nebo prekancerózního stavu. Vzhled HPV vždy indikuje snížení imunity.

Závěr
Pro potvrzení diagnózy rakoviny děložního čípku lze pouze výsledky histologického vyšetření tkáňové biopsie. Detekce onkogenních nebo jiných HPV kmenů v nepřítomnosti takového potvrzení indikuje snížení imunity a zvýšení počtu virů. V takových případech by žena měla věnovat pozornost stavu imunitního systému a provádět léčbu zaměřenou na jeho podporu.

Mýtus číslo 8: Nemůžete být očkováni proti HPV kvůli nedostatku údajů o účinnosti vakcíny

Tento mýtus byl způsoben tím, že HPV vakcíny opravdu nemohou chránit osobu před infekcí všemi kmeny viru. Nicméně očkovací látky Cervarix a Gardasil mohou zabránit infekci nejvíce onkogenními 16 a 18 typy viru a Gardasil může zabránit infekci jinými typy, které způsobují vývoj genitálních bradavic.

Závěr
Očkování proti HPV by se mělo provádět, protože vakcíny mohou chránit před nejnebezpečnějšími typy viru, které vyvolávají rakovinu. Je nejúčinnější provést takové očkování dospívajícím před nástupem sexuální aktivity. Avšak v jiném věku bude účinnost očkování i nadále vysoká. I když byla žena v průběhu svého života infikována jedním z kmenů HPV, vakcína by mohla chránit před infekcími jinými typy.

Mýtus č. 9: Výtěžnost Papanicolaou je vyšší než očkování

Paprové rozmazání a očkování proti HPV jsou různé postupy a jejich účinnost nelze srovnávat. Roztok může odhalit mutace, které se již objevily, nebo prekancerózní změny v buňkách děložního děložního čípku. A očkování poskytuje příležitost zabránit infekci onkogenními typy HPV a vývojem rakoviny.

Závěr
Očkování proti HPV je účinné a může zabránit vzniku rakoviny děložního čípku. Je mnohem výhodnější provést tento postup, než počkat na začátek transformace buněk na rakovinu.

Mýtus číslo 10: po odstranění bradavice nemůže člověk nakazit sexuálním partnerem

Někteří odborníci se domnívají, že po odstranění bradavic se sníží riziko infekce sexuálního partnera. Při chirurgické léčbě HPV útvarů je vyříznuta pouze velká část infekční tkáně. Virus však zůstává v lidském těle a lidé s odstraněnými nebo odinstalovanými bradavicemi mohou být zdrojem infekce.

Závěr
Tkáně obklopené odstraněnými bradavicemi obsahují virus a chirurgická léčba těchto nádorů nezmenšuje riziko infekce HPV na nulu. Ve většině případů se zbavuje bradavic, aby se vyloučilo fyzické a morální utrpení ze života pacienta, ale po operaci zůstává virus v těle a riziko infekce sexuálního partnera zůstává.

Mýtus č. 11: úplně se můžete zbavit HPV

Zatím vědci nedokázali vytvořit drogu, která by zcela odstranila virus z lidského těla. Moderní medicína může nabídnout efektivní léčbu onemocnění způsobených HPV. S minimálně invazními nebo chirurgickými technikami se můžete zbavit bradavic, genitálních bradavic nebo cervikální dysplázie. Pro tento účel se používá chemická koagulace, elektrokoagulace, laserová léčba, kryogestrukce, nůž rádiového vlnění nebo chirurgický skalpel. Ale “zabít” virus je zcela nemožné pomocí chirurgických nebo léků na předpis.

V některých případech je pro dekontaminaci viru dostatečná chirurgická léčba a opatření zaměřená na zlepšení imunity. Opevněné potraviny, aktivní životní styl, chůze na čerstvém vzduchu a nedostatek stresu mohou pomoci normalizovat funkce imunitního systému a virus se v testování nezjistí. V některých případech se však pacientům doporučuje léčebný režim zaměřený na zlepšení imunity. Pro tento účel mohou být použity interferonové přípravky, nespecifické imunomodulátory, indinol a některé specifické antivirové činidla.

Závěr
I po léčbě onemocnění způsobených HPV zůstává virus v těle. Pro jeho deaktivaci se doporučuje provést léčbu a opatření zaměřená na zlepšení imunity. A pacienti, u kterých byla diagnostikována infekce způsobená lidským papilomavirem, by se měli podrobit pravidelným vyšetřením a dodržovat všechna doporučení lékaře.

Mýtus číslo 12: U těhotných žen s HPV se děti vždy narodí s respirační papilomatózou

Riziko infekce dítěte HPV existuje během porodu, ale není vysoká. Při průchodu porodním kanálem je možná infekce pouze dvěma specifickými typy viru – 6 a 11. Detekují se u žen s genitálními bradavicemi. Pokud dítě dostane tyto HPV infekce a infekce je zakořeněna, může se vyvinout respirační papillomatóza. Toto onemocnění zasahuje do normálního dýchání, ale je léčitelné.

Provádění dodávky císařským řezem zvyšuje šance dítěte zabránit infekci, ale také nedává 100% záruku. Kromě toho při výkonu takové operace u dítěte existuje vždy hrozba komplikací, které mohou být způsobeny chirurgickým zákrokem, a překračuje rizika spojená s možným vývojem respirační papilomatózy.

Závěr
Těhotné ženy s HPV, totiž genitální bradavice, by měly být s lékařem dlouho před porodem, aby diskutovali o možnosti nakažení dítěte a zvolili možnost provedení porodu.

Který doktor se má kontaktovat

Pro včasné zjištění infekce HPV by měla být každá žena pravidelně vyšetřována gynekologem a mužem an androlog nebo urolog. Genitální bradavice vyžadují léčbu od venereologa.

Kanál “Rusko 1”, program “O nejdůležitější” otázce “HPV”:

Termín léčby lidského papilomaviru
Termín léčby lidského papilomaviru

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…