Tmavé papilomy v rozkroku

Tmavé papilomy v rozkroku

Obsah článku:

Tmavé papilomy v rozkroku

Hnědé skvrny v oblasti svalů

Rozvíjející se skvrny v oblasti svalů a u mužů a žen způsobují nepohodlí a nepohodlí. Hnědé skvrny ve slabinách způsobují bolest a otoky. Někdy hyperpigmentace nezpůsobuje žádné příznaky a člověk objeví náhodně místa. Hnědá pigmentace se vytváří pod vlivem různých faktorů, včetně pod vlivem zánětlivých procesů v těle. Ignorování pigmentace nemůže, a pokud je lepší kontaktovat dermatologa za radu.

Obecné informace

Odbarvení kůže v svalovině se objevuje pod vlivem vnějších a vnitřních faktorů. Bodky, které se tvoří, se liší barvou a velikostí. Páska inguinálních záhybů je ideální hnízdiště pro bakterie, houby a patogenní organismy. Často se pokožka změní barvou kvůli houbě, jejíž rozmnožování je příčinou destrukce melaninových kožních buněk. Častěji dochází k podráždění v létě. Plocha škody se rychle zvyšuje. Pokud se místo objeví na intímném místě, měli byste se poradit s lékařem, abyste zjistili příčinu pigmentace a zahájili léčbu.

Příčiny hnědých skvrn ve slabinách

Erythrasma se týká pseudomykózy a je charakterizována chronickým průběhem. Příčinou výskytu jsou patogenní bakterie. Patologie způsobuje změnu pokožky v oblastech s velkými záhyby. Erythrasma – podráždění pokožky jasně červené, i když někdy se stává žlutou, hnědou a dokonce šedohnědou. Patologie je doprovázena nepřetržitým svěděním a vyčerpáním. Diagnostika se provádí vizuální prohlídkou pomocí fluorescenčního světla. Nemoc je nakažlivá a přenáší se prostřednictvím tělesného kontaktu nebo přes spodní prádlo pacienta. Erythrasma často postihuje muže a má dlouhou léčbu. Diferenciální diagnóza je zapotřebí u mykózy, pityriasis versicolor, nohou atletky.

Epidermofitiya

Epidermofitiya – houbová infekce kůže na intimním místě. To má vliv na inguinální a interdigitální záhyby a podpaží. Ve vzácných případech se objevuje na rukou, nohou a periungálním prostorem. Hlavním způsobem přenosu onemocnění je tělesný kontakt s infikovaným člověkem prostřednictvím běžných předmětů a oblečení. Oni jsou také infikovaní při návštěvě veřejných míst – lázně, sauny, bazény a tělocvičny. Souvisí s porážkou nadměrné hmotnosti, hyperhidrózy a poranění kůže.

Příčinou vzniku patologie je houba, která způsobuje vzhled červených nebo růžových skvrn v svalovině. Místo je charakterizováno jasnými hranicemi v rozmezí od 1 do 10 centimetrů a ještě více. Tvorba pigmentace je doprovázena vyčerpáním, vážným svěděním a bolestí v oblasti slabin při chůzi. Na okraji místa můžete vidět pás vyrážky ve formě průhledných bublin s kapalinou. V průběhu času zmizí oční zarudnutí a hnědá pigmentace má podobu prstence. Tyto skvrny mezi nohama jsou častější u dospělých mužů, méně často u dospívajících.

Multicolor versicolor u mužů a žen

Multiplexus versicolor – běžná příčina změn v kůži svalů. Deprive je houbová onemocnění, v 85% případů, důvod, proč se hnědé tmavé skvrny objevují ve svazích mužů a v intimní oblasti žen. Patogen rychle poškozuje stratum corneum. Dlouhodobá expozice slunečnímu záření způsobuje onemocnění. Inkubační doba někdy dosahuje po 3 měsících po aktivní reprodukci. Lichenovité lišejníky vypadají jako hnědé pigmentové skvrny ve svazích mužů a žen, jejichž velikost dosahuje 12 cm. Malé hnědé skvrny se často spojují do stejných čtverců nebo pruhů. Obvykle nezpůsobuje žádné jiné příznaky, než je projev pigmentu, takže si člověk dlouho není vědom tohoto problému.

Symptomatologie

Primární projevy infekce – zarudnutí v intimní oblasti, na hýždích a stehnech. Existují kulaté skvrny různých odstínů červené, hnědé a žluté barvy. Akné a závažné vyrážky se tvoří po obvodu místa, doprovázené svěděním a otoky. Nějaký čas po vzhledu zmizí oční zarudnutí a zůstává pruh vyrážky podél kontury, což patologii připomene kruh. Vyrážka je doprovázena:

 • nepříjemný zápach;
 • tvorba vředů;
 • vlhká kůže;
 • těžké, dlouhodobé svědění;
 • hyperpigmentace epidermis;
 • nepříjemné pocity při chůzi.

Zpět do obsahu

Jak se zbavit skvrn?

Než se naučíte, jak se zbavit hnědé pigmentace na kůži ve slabinách, určit příčinu. Bez odstranění příčiny se nadále objeví podráždění. Pokud je výskyt pigmentace spojen s poraněním, pak hnědá kůže může zůstat po celou dobu životnosti a můžete obnovit normální odstín postižené kůže pomocí laserové korekce. Když se systémové nebo onkologické onemocnění stanou příčinou, musíte je nejprve vyléčit. Odstranění příčiny vzniku patologie, případné sebepoškozování místa. Pokud je výskyt pigmentace spojen se zaváděním houby, pak je léčba předepisována pomocí systémových a lokálních antimykotik:

 • Nitrofugin;
 • Mikoseptin;
 • Clotrimazol;
 • “Dermozolon”;
 • Nizoral;
 • Tablety Terbinafil a Orunit;
 • Tridermová masť.

Terapie trvá od 1. měsíce a déle, v závislosti na průběhu onemocnění a stavu pokožky. Zabraňuje návratu léčby onemocnění epidermis alkohol jodem 2% roztok nebo antiseptický roztok. Léčebný komplex zahrnuje podávání imunostimulačních léčiv. Nedoporučuje se samo-léčba houby, léčba předepisuje lékař po diagnóze a stanovení příčiny. Pokud po ošetření kůže v místě poranění nevrátila starý odstín, použijte kosmetické metody kožního osvětlení laserem a loupání.

Prevence

Aby se zabránilo problémům s kůží, vyvarujte se nadměrného pocení a zranění pokožky intimní oblasti. Mnoho hnědých skvrn v perineu způsobuje emocionální problémy a pocit zdrženlivosti, což je důvod, proč člověk odkládá návštěvu lékaře. Čím delší je onemocnění, tím déle trvá léčba pigmentace. Proto je-li podezřelá změna barvy kůže v svalstvu, je lepší okamžitě kontaktovat dermatologa.

Zápal papilomů

Pokud máte zánět nebo zčervenání papilomu, neměl by to v žádném případě zůstat bez dozoru. Často se takové situace vyskytují v důsledku poškození papilomů oblečením, šperky a doplňky. Jaká opatření je třeba v tomto případě podniknout? Jak zabránit poškození? Odpovědi na tyto otázky najdete v našem dalším článku.

Historie virů papilloma – první zmínka

Existence infekce způsobené lidským papilomavirem byla zaznamenána již od dávných dob. Důvodem je přítomnost charakteristických vnějších znaků – bradavice nebo “genitální bradavice”. První zmínka o nich patří I. století před naším letopočtem. Starověcí řečtí lékaři nazývali papilomy (kondylomy) “fíky” a poznamenali, že onemocnění je sexuálně přenosné. Přesnější údaje o viru a metodách infekce byly získány v roce 1842 prostřednictvím výzkumu založeného na studii registru úmrtí v Italské Veroně během 70 let.

Bylo zjištěno, že kvůli rakovině manželky zemřely, ale zároveň nebyly nalezeny mezi jeptišky a panny. To dalo důvod teoreticky říci, že virové infekce je sexuálně přenosné. Tato teorie byla potvrzena v roce 1950 F. Gagnonem, která studovala 13 000 případů historií jeptišek z Quebeku a Montrealu a nenalezla známky rakoviny pohlavních orgánů a zejména rakoviny děložního čípku. V SSSR byly poprvé provedeny podobné studie od roku 1944 do roku 1945, na jejichž základě Lev Zilber formuloval teorii vzniku maligních nádorů.

Papilomy vyvolávají rakovinu

V 60. letech dvacátého století byla choroba studována pomocí elektronových mikroskopů, což umožnilo detekovat konstantní přítomnost těl podobných viru v papilomech. Také v procesu výzkumu byla zjištěna skutečnost přenosu viru v procesu heterosexuálního sexuálního styku. V roce 1968 vědci izolovali virové částice z papilomů (bradavice).

Větší studie byly provedeny v 70. letech německým virologem Harald zur Hausen. Zjistil, že je to papilomavírus (HPV), který vyvolává rakovinu děložního čípku.

Před tím se věřilo, že rakovina vyvolává virus herpes simplex, takže Hausenův výzkum se ukázal jako doslova revoluční. Potvrdil, že v 99,8% případů je karcinom děložního čípku způsoben papilomavirem jednoho ze dvou typů: 16 nebo 18. Studie byla provedena po dobu 34 let na základě historie případů 10 tisíc žen. Za tuto práci získala německá virologka Nobelovu cenu.

Lidský papilomavir v naší době

Moderní vědci z lidského papilomu (condyloma) jsou zvažováni z několika aspektů:

Bylo prokázáno, že tato virová infekce může vyvolat řadu rakovin sliznic a rakoviny kůže, stejně jako rakovinu děložního čípku – druhou nejčastější rakovinu ženské;

 • Onemocnění HPV trvá dlouhou dobu a tajně, často bez vnějších příznaků – to dokládají fakta z mnoha výzev žen v pokročilých stádiích rakoviny;
 • znalost infekčního původu rakoviny děložního čípku, moderní diagnóza papilomu může zcela zabránit vzniku rakoviny ve stádiu prekancerózy nebo počátečního stadia;
 • HPV je tak obyčejný a má tak závažné důsledky, že z hlediska nákladů na diagnózu a léčbu dokládají lékaři USA nejnákladnější nemoci po AIDS.
 • Který lékař vám pomůže zbavit se papilomů

  Moderní medicína umožňuje diagnostikovat více než 600 typů virů papilomatu. Lékařské studie ukázaly, že všechny papilomy, které rostou v otevřených oblastech těla, jsou zcela neškodné a jsou benigní.

  Virus papillomu se přenáší z člověka na člověka domácím sexuálním stykem. Stejně jako každý virus, který se dostane na sliznice, začne se aktivně množit. To vysvětluje přítomnost tohoto viru v těle velkého procenta lidí.

  Když se objeví na těle jeden nebo více papilomů, které rostou na intimním místě nebo v otevřených kožních oblastech, vzniká otázka, který doktor se mu může pomoci zbavit.

  Příčiny infekce

  Papilomavirus může vstoupit do těla poškozenou pokožkou. Dokonce i mikroskopické oděry umožňují vniknutí viru do oběhového systému. Chcete-li chránit otevřené oblasti těla před výskytem papilomů, musíte správně zpracovat všechny řezy, oděry a škrábance. Neopláchněte kůži, která byla zlikvidována krví, se surovou vodou. Nepoužívejte v zdrojích s stojatou vodou. Udržujte imunitní systém v pořádku, jíst tolik ovoce a zeleniny, jak je to možné.

  Hlavním důvodem výskytu papilomů na pokožce je snížení imunity a stresu. Kontakt na kliniku, kde jsou zkušení lékaři, pomůže vypořádat se s problémem odstranění papilomů, které se objevily na těle.

  Umístění papilomů

  S oslabenou imunitou se papilomavirus projevuje v oblastech těla, kde je pokožka stále vlhká: pod podpaží, na krku, pod prsou, na břiše, ve slabinách. Během pohlavního styku s nosiči viru papilomu se objevují na genitáliích, v ústní dutině hrtan. Takové papilomy jsou vysoce onkogenní rizikové viry.

  Diagnostika

  Nejspolehlivějším diagnostickým postupem v počátečním stádiu je PCR, protože s touto analýzou je určena DNA viru, která eliminuje možnost vzniku chyb a okamžitě umožňuje předpovědět průběh onemocnění. Při identifikaci karcinogenního virového genotypu je nutné provést další vyšetření, aby se zjistilo, do jaké míry proběhlo v těle rakovinový proces.

  Hlavním stavem vývoje viru je jeho vstup do buněk kůže nebo sliznic těla. Nicméně situace, kdy papilom zapálil, není tak neškodný, jak se může zdát na první pohled. Patogeneze infekce je založena na schopnosti viru stimulovat patologické rozdělení epidermálních buněk. Ve většině případů se tento proces omezuje na benigní papilomy a bradavice. Některé kmeny HPV jsou však mnohem nebezpečnější, což způsobuje onkologickou degeneraci kožních struktur.

  Přestože teoreticky může papilomavir infikovat jakoukoli část lidského těla, v praxi se vzdělání nachází v nejcitlivějších místech, například na krku, tváři, podpaží, na hrudi a břicho u žen. Kromě toho se často tvoří bradavice v oblastech pokožky, které jsou náchylné k častým zraněním a stresům, jako jsou ruce, dlaně, nohy, prsty a prsty.

  Hlavní příznaky zánětu papilomu

  • zčervenání kůže kolem bradavice;
  • vzhled svrbení a bolesti, jak v klidu, tak při stlačení;
  • změna barvy nádoru;
  • zvýšení velikosti růstu;
  • vylučování krve (zřídka se vyskytuje).

  Vzhledem k lokalizačním charakteristikám kožních projevů viru je hlavní příčinou zánětlivého procesu kolem papilomu jeho poškození oděvy a šperky. Často se to děje v průběhu každodenních domácích prací. Co dělat, když po zranění papilom zapálil? Jednoduše vložte sterilní obvaz a brzy vše za pár dní samo o sobě zmizí.

  V některých případech je také nutná antivirotická medikamentózní léčba zaměřená na úplné odstranění infekčního agens z těla a obnovení imunity.

  Malignita

  Mnohem horší je situace, kdy se začal proces malignity (toto je název pro maligní degeneraci buněk). HPV s benigním průběhem obvykle postihuje buňky horní vrstvy epidermis, ale v maligním procesu se struktury dolní bazální vrstvy podílejí na patologii.

  Hlavní příznaky malignity

  • velmi znatelné zbarvení papilomu, obvykle se stává červenohnědou nebo černou;
  • Tmavé papilomy v rozkroku
  • změna tvaru formace může být pokryta trhliny nebo tmavou kůrou;
  • brnění a bolest uvnitř bradavice;
  • vypouštění z ní nebo z okolní kůže krve nebo lehké serózní tekutiny.

  Při vzhledu těchto příznaků je odpověď na otázku, co dělat, když se tento papilom zapálil, jednoznačně. Je nutné okamžitě konzultovat lékaře a potřebujete konzultovat nejen dermatologa, ale také onkologa.

  Často se v důsledku hormonální úpravy objevuje otázka působení zánětu papilomu během těhotenství. Obvykle jsou pro dítě pouze nebezpečné pouze bradavice genitální, které se nacházejí ve vaginální oblasti. V ostatních případech musí být tvorba odstraněna z přísných lékařských důvodů, a to iv případě zánětlivého procesu. Nejbezpečnější je provést tuto manipulaci v ordinaci při lokální anestézii v posledním trimestru těhotenství, kdy se tvoří všechny hlavní orgány a systémy dítěte.

  Papilomální krvácení: metody léčby a prevence

  Pokud během laboratorních testů bylo potvrzeno benigní průběh onemocnění, není nutné odstranit odstranění poškozeného krvácího papilomu. Navíc to musí být provedeno velmi naléhavě, protože zánět je plný bakteriálních komplikací a šíření infekce do okolních tkání. Způsob, jak eliminovat bradavice, závisí na charakteristice jeho polohy a velikosti.

  Pokud se papilom krvácí na zádech nebo na jiné části těla, je docela možné, že se dostanete kauzuraci. Nicméně, vnější příznaky viru jsou umístěny na jazyku, v slabinách a intimních oblastech, vyžaduje se pečlivější přístup. Nedávno se chirurgie rádiových vln stala rozšířenou a tento způsob léčby nezpůsobuje žádné nepohodlí.

  Při změně barvy, velikosti papilomu nebo výskytu krvavých nebo krvavých sekrecí je nutné konzultovat lékaře před odstraněním bradavice, aby se vyloučil karcinogenní proces.

  Pokud papilom vykrvácí po náhodném poškození a není schopen vidět odborníka, abyste zabránili vzniku dalšího zánětu, musíte provést následující opatření:

  • léčit postiženou kůži antiseptikem;
  • nanést sterilní obvaz;
  • Aplikujte Solcoseryl nebo Actovegin pro urychlení reparativních procesů.

  Pokud byl během odebrání detekován onkogenní virus

  Pokud zjistíte, že máte vysoce rizikový papilomavirus, měli byste kontaktovat onkologa, který předepíše další vyšetření a léčbu.

  Pokud se po vyšetření objeví viry typu 16, 18, 31, 33, 56, 66, 70, které se projevují jako kondylomy nebo papilomy na vaginální sliznici, vulva, ústní dutinu a hrtanu, lékař bude sledovat vývoj onemocnění.

  Nosiče těchto virů by měly být pravidelně vyšetřovány s cílem kontrolovat vývoj onemocnění. S včasnou úrovní vývoje léčiv může být riziko vzniku vysoko rizikových papilomů přeměněno na rakovinu sníženo na minimální riziko.

  Kolik je operace k odstranění papilomů

  Operace k odstranění papilomu činí 3000 rublů nebo více. Cena závisí na velikosti obráběné plochy. Vzdálený papilom je odeslán k histologickému vyšetření k určení typu viru, který způsobil růst novotvaru.

  Po chirurgickém zákroku k odstranění papilomu je třeba léčit, což bude zaměřeno na potlačení působení viru papillomu v těle. Dermatolog předepisuje pacientům antivirová léčiva, která zvýší ochranné funkce těla. Antibiotika, imunoprotektory a masti jsou všechny, které léčí papilomy.

  Léčba papilomů

  V současné době neexistuje jediný mezinárodní standard pro léčbu papilomů. Dosud byly zahrnuty oficiální pokyny pro léčbu

  • cytostatika (protinádorová léčiva),
  • cryo laser
  • elektrická dekonstrukce.

  Ale nejsou vždy účinné a jsou doprovázeny relapsy.

  Isoprinosin je antivirový prostředek, který inhibuje reprodukci virů. Kromě antivirového účinku má léčivo také imunomodulační vlastnosti.

  Indikace pro použití izoprinozinu jsou virové infekce u pacientů s normálním a oslabeným imunitním systémem, včetně onemocnění způsobených herpetickými viry, spalničkami, mumpsy, cytomegalovirem, virem Epstein-Barr; virové bronchitidy; akutní a chronická virovou hepatitidu B a C; onemocnění způsobená lidským papilomavirem; subakutní sklerotizující panencefalitida; chronické infekční onemocnění močového a respiračního systému; prevence infekcí ve stresových situacích apod.

  Pokud jsou genitální bradavice zjištěny v vulvě a pochvy, Isoprinosin je předepsán v dávce 50 mg / kg denně, po dobu 5 dnů ve třech kúracích s přestávkou za měsíc.

  Jiné metody léčby papilomů:

  • Kůže a vulgární (jednoduché) papilomy – chirurgické odstranění (kryodestrukce, odstranění laseru v kombinaci s korekcí imunity).
  • V plantar – kryojestrukce, laser a / nebo diatermokoagulace.
  • Mozaikové papilomy nejobtížnější k léčbě. Když zmizí, zejména u dětí, existují známky zánětu.
  • S plochými tvary – kryoterapie s korekcí imunity.
  • S vláknitými (acrochord) – diatermokoagulace.
  • Při místní epiteliální hyperplazii – kryoterapie s korekcí imunity.
  • S bradavou epidermodysplázií – kryoterapii nebo diatermokokulaci s následnou korekcí imunity.
  • S genitálními bradavicemi – odstranění kondylomů kryoterapií, laserovou excizií nebo diatermokokulemi a povinnou korekcí imunity.

  Pro zničení genitálních bradavic lze použít podofyllin, kyselinu trichloroctovou, 5% fluorouracilový krém.

  Léčba genitálních papilomů může být obtížné u jiných genitálních infekcí (chlamydií, bakteriální vaginóza, herpes, CMV infekce atd.). V těchto případech je léčba prováděna paralelně.

  U mladistvé papilomatózy hrtanu – chirurgická léčba s povinnou korekcí imunitního stavu.

  Lidové nápady pro papilomy

  • Vlašské ořechy. Rozemlejte v mleté ​​moučce zelené vlašské ořechy mléčné zralosti. Vyplňte výslednou hmotnost do 1 litrové nádoby na 2/3 objemu. Přidejte rafinovaný petrolej a těsně uzavřete nádobku plastovým víčkem. Trvejte na temném místě po dobu 21 dní. Poté napněte gázu složenou ve čtyřech vrstvách. Pečlivě stlačte. Výsledný roztok se nalije do láhve tmavého skla, pevně ji uzavře a umístí do tmavého chladného místa. Namažte papilomy připravené 1-2 krát denně, až úplně zmizí.
  • Kalanchoe. Připojte k růstu čerstvých listů Kalanchoe a zajistěte je lepicí páskou nebo obvazem. Tato bandáž je žádoucí udělat v noci před spaním. Zpravidla 10 takových postupů zcela odstraní papilomy.
  • Zelí (džus). Zasypte gázu nebo kus měkké tkaniny s čerstvě vymačkaným zelným džusem. Připojte ho na místo papilomů a perebintyte. Udržujte kompresi celou noc. Postupy se opakují denně, dokud papilomy nezmizí.

  Brambor (džus). Stlačte šťávu ze strouhaných surových brambor (je lepší použít červené odrůdy hlíz). Stlačte džus skrz gázu složenou ve dvou vrstvách. Vypijte jej 2 krát denně po dobu 30-40 minut před jídlem. Průběh léčby je 2 měsíce.

 • Ledová infuze bylin. Zmrazte infuzi série bylin, celandinu nebo chaga. Led z této infuze se vztahuje na formace po dobu 5 minut 3x denně.
 • Cibule (plevy). Suchou cibulovou kůru položíme do nádoby, pokryjeme octem a kravat krk tlustou látkou nebo pergamenem. Trvejte 14 dní při pokojové teplotě. Potom vyjměte plevy z nádoby, usušte a aplikujte na papilomy v noci. Současně by měl být aplikován ve 2-3 vrstvách. Po odstranění obvazu ráno namažte tuto oblast pokožky vazelínou nebo živočišným tukem.
 • Magnesia. Každý den vezměte magnéziový prášek na špičku nože. Léčba je 1 měsíc.
 • Euphorbia. Twist v mleté ​​maso 100 g euphorbia močál. Přeneste do hluboké nádoby a přidejte 500 g vepřového tuku. Pak směs vaříme ve vodní lázni po dobu 2 hodin. Uchovávejte produkt na tmavém, chladném místě. Komprese by měly být prováděny denně.
 • Pampeliška. Umístěte hlavy kvetoucích pampelišek do skleněné nádoby a naplňte trojitým koňakem. Trvejte na tmavém místě 2 týdny. Poté infuzi nalijte do skleněné lahve s tmavým sklem a umístěte na tmavé chladné místo. Namažte papilomy 3-5x denně, dokud nezmizí úplně.
 • Sbírka№1. Smíchejte v rovnoměrných částech plantain, citrónový balzám, kopřivu, drcený pampelišek a přeslička. Na 1 šálku vody přidejte 1 polévkovou lžíci. lžíci směsi. Vařte na nízké teplotě po dobu 10 minut. Pít před jídlem 3/4 šálku vývaru po dobu 1 týdne.

  Tmavé papilomy v rozkroku
 • Leave a Reply

  Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

  Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

  Další informace…