Způsoby léčby HPV 31

Způsoby léčby HPV 31

Obsah článku:

Způsoby léčby HPV 31

Onkorisk HPV 16, 18, 31 a další kmeny

 • Druh viru
 • Způsoby přenosu
 • Známky a příznaky
  • Bradavice
  • Papilomy
  • Bradavice
 • Klinika onemocnění
 • Principy diagnostiky
 • Prevence a léčba
 • Důsledky infekce lidského papilomaviru

Lidský papilomavirus se rozšířil ve světě. Podle lékařských statistik je asi 90% populace nosičů jednoho typu papilomaviru. V moderní medicíně je popsáno více než 70 druhů této infekce, které způsobují různé nemoci sliznice nebo kůže. Kvalifikovaný lékař je schopen stanovit genotyp papillomaviru vnějšími projevy, ale pro stanovení vysokého onkogenního rizika HPV, řekněme HPV 16, jsou zapotřebí hlubší vyšetření.

Druh viru

 1. HPV 1-5, typy HPV 7, 10, 12, 14, 15, 17, 19-24, 26, 27, 29, 57 způsobují výskyt různých druhů bradavic:
  HPV 1, 2, 3, 4 způsobují plantární bradavice, které vypadají jako kalice.
  HPV 3, 10, 28, 49 ukazují plochou bradavici. Specifické typy papilomů: HPV 27 je zodpovědný za tvorbu “řezných bradavic” a běžných bradavic.
 2. Typy HPV 6, 11, 13, HPV 16, 18, 31, 33, 35 způsobují poškození genitálních orgánů, respiračního traktu ve formě papilomů nebo genitálních bradavic. Zvláštní pozornost je třeba věnovat vyrážkám způsobeným HPV 31, 33 typy, 58, 52 typů, 39, 70, 30, 40, 42, 43, 51, 55, 57, 59, 61, 62, 64, 67 – 69 typů. jak jsou spojeny s prekancerózním stavem.

Nejdůležitější pro nosiče papilomaviru je rozdělení na typy v závislosti na přítomnosti onkogenního rizika. Některé typy viru jsou z hlediska onkologie bezpečné. HPV následujících odrůd má nízké onkogenní riziko: 6, 11, 42, 43, 44, 53, 54, 55. Vzdělání na cerviku s genitálními bradavicemi spojenými s HPV 6 a 11, z onkologického hlediska jsou tyto typy HPV relativně bezpečné.

Papilomy a kondylomy způsobené HPV 6 nebo 11 se doporučují odstranit. Věnujte zvláštní pozornost HPV 16! Je možné odstranit papilomy a genitální bradavice pomocí laserových systémů, které zajišťují úplnou sterilitu postupu a urychlují hojení bez jizvy na pokožce.

HPV 16, 18, 31, 33, 35, 45, 66 a další jsou označovány jako vysoce rizikové papilomaviry. Tyto typy vysoce rizikového papilomaviru zvyšují pravděpodobnost prekancerózních a následně rakovinových onemocnění samice, mužských pohlavních orgánů a análního kanálu.

Zvýšená pozornost na zdravotní stav musí být věnována osobám s HPV 56 a papilomavirem 66 typů. Formace způsobené papilomem typu 66 a HPV typu 56 mohou vyvolat vývoj karcinomu (typ rakoviny).

K obsahu

Způsoby přenosu

Papilomavirus se přenáší, když je těsně v kontaktu s infikovaným epitelem, hlavní cesty přenosu papilomaviru jsou v kontaktu a genitálie. Infekce plodu z infikované matky je možná. Faktory vyvolávající vývoj PVI:

 • dříve sexuální debut, více sexuálních partnerů;
 • snížená imunita, užívání perorálních kontraceptiv;
 • kouření, nedostatek vitamínů;
 • přítomnost infekcí, které jsou sexuálně přenosné;
 • žijící ve velkém městě.

Známky a příznaky

Existence papilomaviru v krvi nosiče je nejčastěji asymptomatická, jestliže imunitní obrana těla postačuje k zabránění jeho nadměrné aktivaci. Můžete mluvit o příznacích PVI, pokud má pacient problémy s imunitním systémem.

V tomto případě se papilomaviry hromadí ve velkých množstvích v určité oblasti sliznice nebo pokožky a mění funkce epiteliálních buněk. Ty se začínají rozdělovat a způsobují výskyt nádorů, které jsou projevy papilomaviry. V závislosti na typu viru mohou příznaky HPV zahrnovat papilomy, genitální bradavice, bradavice.

Bradavice jsou benigní, husté na dotek, malé velikosti, nepřesahují průměr 2-10 mm. Bradavice mají kruhový nebo nepravidelný tvar, mají nerovný povrch, jasné hranice a jejich barva se mění od bledě žluté až šedo-černé. Tyto útvary se objevují v nejvíce traumatických místech: na loktech, prstech, kolenech.

Nejběžnější příznaky infekce: měkké formace kulatého tvaru různých velikostí, které se montují na nohu nebo na širokou základnu. Barvení papilomů v blízkosti barvy pokožky: od tuhých po hnědé. Tyto formace se objevují častěji na tváři, krku, podpaží a pohlavních orgánech. Důležitým znakem papilomů je, že rychle rostou, zachycují velké plochy, zvyšují jejich počet a velikost.

Dalším znakem přítomnosti papilomaviru v krvi je výskyt genitálních bradavic. Condyloma je reprezentována mokrou mokrou tvorbou na tenké stonku růžové barvy, její povrch je nerovný, připomíná bradavici. Condylomy obvykle postihují genitálie a konečník. Rostou velmi rychle a oblast sliznicových lézí rychle roste.

Všechny příznaky způsobené papilomaviry, s výjimkou několika bradavic, u kterých existuje riziko, že se znovuzrozují jako rakovina, nejsou příliš nebezpečné pro zdraví. Ale všechny z nich v různé míře zkazí vzhled, způsobují fyzické a psychické nepohodlí, zejména genitální bradavice v oblasti pohlavních orgánů.

K obsahu

Klinika onemocnění

Doba inkubace je od 2 měsíců do několika let. Onemocnění je charakterizováno skrytým průběhem, pokud nejsou k dispozici žádné klinické příznaky, a během kolposkopických, histologických a cytologických vyšetření je zjištěna norma. Ve 30% případů, od 6 do 12 měsíců, je virus odstraněn. Diagnózu latentní infekce lidského papilomaviru lze provést pouze pomocí PCR.

Integrace DNA papilomaviru s buněčným genomem způsobuje dysplazií nebo neoplazií (nejčastěji v oblasti cervikální přechodové zóny). Infekce HPV typů 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, HPV typů 52, 56, 58, 59 a 68 vyvolává relativně benigní bovidní papulosu nebo dlaždicovou intraepiteliální neoplasii cervixu.

K obsahu

Principy diagnostiky

K detekci vysoce rizikového HPV se používá polymerázová řetězová reakce v reálném čase k nalezení DNA papilomaviru v biomateriálu, který je předmětem šetření, a identifikace jeho jednotlivých typů. Metoda je založena na zesílení (násobné zvýšení počtu kopií) specifického virového segmentu specifického viru.

Při infekci papilomavirem s vysokým rizikem rakoviny není pravděpodobnost vzniku rakoviny příliš vysoká. HPV onkogenní typ zvyšuje riziko prekancerózního onemocnění přibližně 60krát. Podle statistik však pouze 1% žen s PVI, následně diagnostikovaných s rakovinou dělohy. Nosič papillomaviru může být asymptomatický, proto jsou potřebné speciální studie pro správnou diagnostiku typu papilomaviru.

K obsahu

Prevence a léčba

Vynikající prevence virové aktivity a výskytu nádorů, kdy HPV test ukázal přítomnost viru v léčbě krev – ozón. Léčba kapkami ozonu deaktivuje virus několik let. Pokud identifikujete vysoce rizikový papilomavirus, musíte kontaktovat onkologa, který provede vyšetření a předepíše léčbu.

Zvláště nebezpečné jsou HPV 16, HPV 18, 31, 33, 56, 66, 70 typy, které se projevují ve formě papilomů nebo bradavic na vnějších pohlavních orgánech a na sliznici ženských pohlavních orgánů. To je důvod pro okamžitou návštěvu onkologa, úplné vyšetření s následným odstraněním papilomů a kondylomů. HPV nosiče vysoce rizikového karcinomu by měly být pravidelně vyšetřovány a testovány na přítomnost atypických buněk.

K obsahu

Důsledky infekce lidského papilomaviru

Papilovirová infekce se nepovažuje za strašné onemocnění, pokud je nosný stav asymptomatický a virus nepatří k onkogennímu typu. Pokud se však genitální bradavice objeví na sliznicích nebo na kůži, změna se posoudí. Každý kondylom – druh nádrže, kde se virus násobí. Jednou na povrchu dermis se papilomy množí a rostou. To naznačuje potřebu jejich odstranění, antivirovou léčbu.

Vědci prokázali roli viru ve vývoji prekancerózního stavu – cervikální leukoplakie. Nejnebezpečnějšími komplikacemi jsou výskyt rakoviny děložního čípku u žen a rakoviny pohlavních orgánů u mužů. V tomto případě mluvíme pouze o některých typech HPV: 16 a 18 typů. Proto prevence a prevence rakoviny je základem pro léčbu a prevenci lidského papilomaviru. Při včasné a řádné léčbě je riziko vysoce rizikové HPV degenerace včetně HPV 16 a HPV 18 na rakovinu omezeno na minimum.

56 charakteristik a metod léčby HPV

Lidský papilomavirus je jeden z nejpočetnějších v jeho odrůdách, celkem je asi 100 jeho druhů. HPV typ 56 patří k virům s vysokým onkogenním rizikem, proto si zaslouží velkou pozornost.

Typové funkce

Celkově existují tři hlavní skupiny, do kterých jsou rozděleny papilomaviry:

Způsoby léčby HPV 31
 • nízký onkogenní riziko (vývoj těžkých důsledků se prakticky nepozoruje);
 • průměrné onkogenní riziko (je možný vývoj komplikací);
 • vysoké riziko onkogenie (možnost závažných komplikací, včetně rakoviny, je poměrně vysoká).

Všechny typy papilomaviru jsou schopné způsobit bradavice nebo bradavice na kůži a mohou vyvolat poškození sliznic úst, nosohltanu a genitálií. Všechny typy infekce mohou být přenášeny prostřednictvím pohlaví. HPV je infikován v průměru 70 až 80 procent populace v reprodukčním věku. Mnoho lidí si neuvědomuje, že se stávají nositeli infekce.

Příčinou nemoci je přenos viru prostřednictvím různých kontaktů:

 • kdy se HPV dostane přímo do krevního řečiště se škrty a škrábance;
 • během sexuálního styku;
 • v kontaktu se sliznicemi (polibky);
 • přenos viru z matky na dítě během porodu.

HPV typ 56 je jeden z těch virů lidského papilomaviru, který může mít velmi negativní vliv na zdraví a výkonnost. Ve většině případů s věkem začíná virus negativně ovlivňovat imunitní systém těla a nakonec vede k rozvoji nádorového nádoru, ve většině případů na genitáliích.

Výskyt typu 56 papilomaviru u žen je spojen s účinkem hormonálního estrogenu. Po mnoho let a dokonce desetiletí může být virus neaktivní a v žádném případě se nezjavuje, ale během hormonálního nárůstu (těhotenství, menopauza) se vytváří příznivá atmosféra pro negativní aktivitu infekce. Příznaky typu HPV 56 se obvykle objevují během těhotenství nebo během menopauzy. Ve věku 40 let se v těle ženy hromadí velké množství extradiolu. Je to derivát hormonálního estrogenu, který ovlivňuje životně důležité funkce HPV.

Symptomy a nemoci

U mužů se zpravidla u mužů vyskytují téměř všechny typy lidského papilomaviru bez příznaků. Výjimkou může být výskyt bradavic nebo papilomů v hlavě a kmene mužského orgánu. Při závažné infekci může virus proniknout do močové trubice a močové trubice. Současně dochází k porušení močení. Nepríjemné a bolestivé příznaky u mužů se zpravidla nedodržují.

Symptomy u žen se nejčastěji objevují ve formě nádorů na kůži a sliznici. V některých případech může být typ HPV 56 asymptomatický, v takovém případě je obvykle zjištěn náhodou během vyšetření pánve. Tento druh papilomaviru nevede vždy k rakovině. Pokud je ženské tělo schopno nezávisle potlačit účinek infekce, riziko rakoviny je sníženo na nulu. Existuje řada faktorů, které mohou vést k rakovině:

 • nízká imunitní obrana;
 • hormonální poruchy (mnohočetné potraty nebo těhotenství, užívání hormonálních léků a antikoncepce estrogenem);
 • kouření;
 • nedostatek kyseliny listové ve stravě;
 • promiskuita;
 • přítomnost gynekologických infekcí nebo onemocnění močového systému;
 • genetická predispozice (rodinná anamnéza rakoviny);
 • charakteristiky vývoje genitálních orgánů.

HPV typ 56 může způsobit rakovinu, nejčastěji po diagnostikování rakoviny děložního čípku. Špička této nemoci je pozorována v období menopauzy, a to ve věku od 40 do 60 let, mnoho moderních žen je vystaveno riziku vzniku této patologie. Dysplazie tohoto orgánu vede k rakovině děložního čípku, protože se mění buněčná struktura a umístění vrstev na sliznici. HPV 56 je velmi často příčinou vývoje této nemoci. Při správné léčbě a včasné léčbě lékaře je schopnost léčit a dokonce vyhnout se prekancerózním stavům velmi vysoká.

Přítomnost HPV typu 56 je hlavní příčinou vaginálního karcinomu. S vývojem onemocnění na těle ženy je diagnostikováno velké množství papilomů a bradavic. Vaginální rakovina může být způsobena nesprávným nebo pozdním léčbou rakoviny děložního čípku. Prekancerózní stav je vaginální dysplazie. Onemocnění je diagnostikováno v obvyklém vizuálním vyšetření lékařem, ve většině případů je pozorována úspěšná léčba v počátečních stádiích.

Rakovina vnějších pohlavních orgánů je poměrně vzácná (2 ze 100 žen s genitální onkologií). Ve většině případů jsou postiženy ženy starší 70 let. Rakovina vnějších pohlavních orgánů je primárně spojena s věkem souvisejícími změnami. V přítomnosti viru lidského papilomu se významně zvyšuje možnost vzniku rakovinového nádoru. V počátečních stádiích komplexní léčby je příležitost k obnově velmi vysoká.

Anal rakovina je velmi vzácný typ onemocnění. To může být způsobeno několika faktory, které by měly současně postihnout osobu: praxi análního sexu, přítomnost papilomaviru, snížení imunity. Při přítomnosti HIV infekce v těle se významně zvyšuje možnost vzniku rakoviny řas. V současné době je nemoc úspěšně léčena.

Diagnostické metody

Identifikace viru lidského papilomu je možná i vizuální prohlídkou lidského těla a pohlavních orgánů. Pokud je infekce, tělo bude mít bradavice nebo bradavice. V případech, kdy je onemocnění asymptomatická, je nutné stanovit její typ, je třeba provést řadu laboratorních testů.

Oba sexuální partneři by se měli účastnit. To pomůže určit trasu infekce a identifikovat možnou přítomnost viru u jiných lidí. Jako biologický materiál pro studium lze použít rozmar ze sliznice pohlavních orgánů, urogenitální kanál u mužů, nasofaryngeální skvrny a rektální nátěr. Když je u dětí diagnostikován virus lidského papilomu, je odebrán nátěr z hrtanu.

Je-li podezření na HPV 56, provádí se povinné vyšetření DNA HPV. Tento postup nejen pomáhá identifikovat virus, ale také určit typ, ke kterému patří.

Tak mohou být určitá nemoci identifikována nebo jim může být zabráněno. Pokud studie odhalila přítomnost DNA HPV 56, neznamená to přímou hrozbu rakoviny. Při absenci rizikových faktorů se rakovina nemusí vyskytnout. V téměř 80% případů, pokud to lékař sleduje, může být vyloučeno nebezpečné onemocnění, včetně rakoviny a dysplázie.

Pokud je v těle ženy zjištěn virus typu 56 lidského papilomu, je třeba provést další vyšetření u dermatovenerologa a specialisty na infekční onemocnění. Děti jsou vyšetřovány Lorem a pediatrem.

Způsoby léčby typu HPV 56

Moderní farmakologie nemá drogy, které by účinně bojovaly proti lidskému papilomaviru. Kompletní léčba proti HPV užívající pouze léčbu drog je nemožná.

Interferonové přípravky lze použít jako podpůrné činidlo pro imunitní systém. Tato látka zvyšuje ochranné funkce těla a pomáhá do jisté míry oslabit účinek viru na člověka.

Obvyklým způsobem léčby je kombinace chirurgického způsobu léčby (odstranění formací a bradavic pomocí koagulace, laseru nebo chirurgického nože) a užívání imunomodulačních léků. Dokonce i po odstranění bradavice zůstanou virové buňky v těle, ale nebrání ženě, aby žila jako dříve. Stačí dodržovat preventivní opatření a papilomy se nikdy neobjeví.

Další informace o tom, jak odstranit bradavice zde.

V přítomnosti vysokého onkogenního papilomaviru je nutné užívat antivirové léky se širokým spektrem aktivit. Nepomohou k léčení této nemoci, ale v boji proti němu poskytnou malou podporu.

V některých případech může patologie sama o sobě bez léčby zmizet.

Aby se zabránilo onemocnění, vyvinula se řada vakcín proti lidskému papilomaviru. Začali se rozvíjet v 80. letech minulého století, nyní je hlavním nástrojem v preventivním boji proti rakovině pohlavních orgánů žen. Doporučuje se inokulovat v reprodukčním věku před plánováním těhotenství nebo před zahájením sexuální aktivity. Samostatnou položkou prevence HPV typu 56 je prevence pohlavních chorob.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…