Způsoby léčby papilomu

Způsoby léčby papilomu

Obsah článku:

Proč se objevují mužské papilomy a jak se léčí?

Papilomy jsou konvexní formace, které se objevují na kůži a sliznicích osoby. Nejsou to skutečná onemocnění, ale slouží pouze jako vnější projev infekce těla HPV – lidským papilomavirem.

Papilomavirus existuje v řadě různých kmenů, z nichž některé jsou nebezpečné v tom, že novotvary mají vlastnost maligní transformace, tj. Se mohou proměnit v zhoubné nádory.

Příčiny papilomů na penisu

Papilomy jsou benigní léze na kůži nebo sliznicích bradavicové přírody.

Lidský papilomavirus je přenášen několika způsoby, od nemocného člověka po zdravého. Hlavní cesta – sexuální, s nechráněným pohlavním stykem. Ale je také možné “vniknout” do viru kontaktním s nosičem, pokud jsou na těle nebo sliznicích vady integrity, krví a dalšími tekutinami infikovanými tímto virem.

Úplně “vyhubí” virus, který již vstoupil do těla, je poměrně obtížný, ale v asi 90% případů dochází k nezávislé léčbě, tj. Samotné imunitě “zabíjí” virus. V některých případech však tato choroba trvá opakovaně a může trvat mnoho let. Zvláštní nebezpečí představují kmeny s malignitou, tj. Transformace nádoru na maligní.

HPV má dlouhou inkubační dobu, se silnou imunitou, může trvat od měsíce do roku.

Ale jakmile imunita oslabuje, protože se okamžitě dává pocit. Symptomy jeho přítomnosti jsou útvary na těle a sliznicích, které mohou mít zaoblený, oválný nebo podlouhlý tvar a různé velikosti od několika milimetrů do několika centimetrů.

Je známo více než 600 kmenů viru, z nichž více než 40 je schopných způsobit novotvary v genitální a anální oblasti u mužů a žen. Jsou to oni, kteří na penis způsobují papilomy, což jsou genitální bradavice.

Více informací o HPV naleznete ve videu:

Některé papilomy nejsou nebezpečné pro lidské zdraví, jiné jsou schopné provokovat nepříjemnou kosmetickou vadu – bradavice a další, které ohrožují tělo nejnebezpečnějším onemocněním – rakovinou. Existují lékařské důkazy mezi vývojem rakoviny děložního čípku a prsu s infekcí určitými kmeny HPV.

Pokud v těle pronikne virus schopný způsobit proniknutí papilomů do genitálií, považuje se hlavní způsob jeho vstupu za sexuální. Zvláště nebezpečné jsou promiskuitní, bisexuální a homosexuální kontakty. Avšak virus může být vrozený – plod se nakazí, když infikovaná matka projde kanálem plic. Existuje také riziko infekce při poškození kůže při návštěvě plaveckého bazénu, veřejného WC, koupelny, sauny, posilovny při odstraňování chloupků, holení.

Známky a příznaky onemocnění

Symptomy závisí na umístění, počtu a velikosti papilomů

Nejčastěji papilomy na penis postihují hlavu orgánu, “usazují se” alespoň v těle, tvoří kolonie na uzdě a mohou dokonce proniknout do močové trubice. Se silným nárůstem papilomu má formu “květák”, během pohlavního styku močení může být zraněno, zraněno a dokonce i krvácet.

Protože jde o virové onemocnění, je období aktivace růstu papilomu doprovázeno silným poklesem imunity. Člověk cítí slabost, letargii, jeho tělesná teplota může stoupat, nejčastěji se drží na subfebrilních indikátorech (37 – 37,5 ° C). Protože imunita je snížena, infikovaná osoba může snadno odpustit a “spojit” ARVI a ORZ.

Proliferace papilomů může vést k phimosis – zúžení předkožky.

Kvůli této situaci se na hlavu penisu hromadí speciální mazivo, smegma. Její infekce může vést k rozvoji nejnebezpečnějších onemocnění, proto pokud jsou detekovány i jednotlivé papilomy, je nutná nutná konzultace s lékařem. Jednotlivé nádory lze odstranit velmi rychle a téměř bezbolestně, což brání jejich růstu a vysokému riziku přeměny na maligní nádor.

Požadované analýzy a zkoušky

Přítomnost papilomu je stanovena vizuálně lékařem, ale pro objasnění deformace a míry rizika pro pacienta jsou zapotřebí další studie. Pacient daruje krev pro typování pomocí PCR, screening Digene test, je vyšetřován na přítomnost sexuálně přenosných nemocí, stejně jako v ohromném počtu případů HPV “přichází” s STDs.

Pokud jsou podezření na papilomy pronikající do močové trubice, je provedena uretroskopie. Lékař může předepsat biopsii, pokud je růst příliš velký, nebo pokud doktoři předpokládají, že začátek degenerace formace do nádorového onemocnění.

Metody léčby a odstranění papilomů

Papilomy jsou odstraněny chirurgicky nebo kaučukem

Není možné úplně odstranit virus lidského papilomu z těla infikované osoby, někdy zůstane v něm až do konce života pacienta. Léčivými prostředky pro potírání HPV je použití antivirových léků a imunomodulátorů, které stimulují aktivitu vlastní imunity.

V podstatě je činnost lékařů zaměřena na odstranění vnějších příznaků přítomnosti viru, tj. Samotných papilomů, bradavic a genitálních bradavic. Pouze v případě degenerace rakoviny je aplikována komplexní léčba, která zahrnuje chirurgický zákrok a použití chemoterapie k vyloučení hrozby šíření nádoru.

Aby se odstranily papilomy na penisu, používají se následující metody léčby:

  1. Odstranění chirurgicky.
  2. Elektrokoagulace.
  3. Odstranění formací pomocí laseru (neodymu nebo oxidu uhličitého).
  4. Kryodestrukce – destrukce novotvaru za použití kapalného dusíku. Cryodestrukce může být aplikace nebo aerosol.
  5. Cauterizace chemickými prostředky.

Ve většině případů je použití těchto metod dostatečné k odstranění papilomu a zabránění jeho novému vzhledu.

Způsob léčby zvolí lékař podle stupně poškození, typu novotvaru, zdravotního stavu pacienta a jeho věku.

Existuje specializovaná vakcína, která se používá u žen k prevenci nejnebezpečnějších onemocnění – karcinomu dlaždicových buněk nebo rakoviny děložního čípku. Bylo prokázáno, že je způsoben jedním z nebezpečných kmenů lidského papilomaviru, neboť v nepřítomnosti HPV v těle se tento typ rakoviny nevyskytuje.

Bohužel dosud neexistuje žádná očkovací látka, která by zabránila infekci jinými typy lidského papilomaviru, včetně těch, které vyvolávají vzhled růstu na intimních mužských orgánech. Jediným účinným způsobem ochrany je stále používání kondomů během pohlavního styku, osobní hygiena, opatrný postoj k možné infekci na veřejných místech.

Prognóza a možné komplikace

Papilomy na penisu mohou vyvolat vývoj fimózy

Lékaři dospěli k závěru, že v 90% všech případů HPV infekce, pokud má osoba silnou imunitu, může tělo zvládnout virus sám o sobě během 24 měsíců. Toto pozorování se však týká pouze určitých kmenů lidského papilomaviru, které nejsou schopné provokovat vývoj rakoviny.

Nejnebezpečnější komplikace by měla být považována za malignitu, tj. Konverzi papilomu na rakovinu. Ale jen některé z kmenů HPV mají takové vlastnosti. Smutným důsledkům lze předcházet včasným vyhledáváním lékařské péče a včasné diagnostiky.

Ve vzácných případech se po odstranění papilomu mohou objevit neoplazmy na jizvařské tkáni a kolem ní, pokud se virus aktivně reprodukuje v těle pacienta kvůli oslabené imunitě. V takové situaci bude vyžadováno opakované odstranění papilomů a provedení komplexního posilování pacientovy imunity, aby se zabránilo dalšímu růstu formací.

Ve většině případů je prognóza pozitivní, pokud není onemocnění příliš pokročilá. Ale s kondylomy na penisu se to zřídkakdy stane, protože jejich vývoj způsobuje člověku vážné nepohodlí a rychle se obrací na lékaře.

Jak léčit papilomové metody moderní medicíny

Léčba papilomu se provádí pomocí různých léků a technologií. Terapeutický průběh závisí na typu vzdělávání, důvodech jeho výskytu a dalších vnějších a vnitřních faktorech. Než začnete užívat jednu z možností léčby, měli byste se poradit se svým lékařem.

Efektivní léčba

Mnoho lidí neví, zda je tato nemoc léčena, a zda má smysl kupovat drahé drogy, aby se zbavili papilomů. Virus, který se usadil v lidském těle, nemůže být úplně vyléčen, jeho DNA zůstane v těle navždy, proto se bradavice vždy vyskytují pod vlivem provokativních faktorů. Díky moderním lékům však můžete potlačit činnost infekce, eliminovat vnější projevy. Jak léčit papilomy v každém případě, určuje dermatologa.

Papilomavirus lze ošetřit pomocí gelu založeného na složkách rostlin Panavir. Léčivo je určeno k vnějšímu použití, jeho působení je zaměřeno na ničení virových částic. Nicméně, jak efektivní bude lék schopen určit v praxi pomocí různých pacientů.

Vzhledem k tomu, že papilomy jsou virové onemocnění, antivirové léky mohou pomoci, jednou z nich je Oxolinová masť. Navzdory skutečnosti, že jeho účinnost proti patogennímu HPV není oficiálně prokázána, mnoho pacientů ho úspěšně uplatňuje v boji proti nemoci. Chcete-li se zbavit bradavic, je třeba je léčit několikrát denně s maskou okolinovoy, léčba může trvat několik měsíců. Nástroj bude nejúčinnější proti nedávno vytvořeným papilomům, ale staré nádory nejsou takovým účinkům příliš vhodné.

Léčba léků na papilomy může být účinnější, pokud užíváte agresivní léky. Nejoblíbenější pro domácí použití je řešení Verrukacid. Měl by být aplikován na bradavice s bavlněným tamponem, vyhýbat se kontaktu se zdravou kůží. K odstranění velkých výrůstků je nutno několik procesů zpracovávat během jednoho postupu a čekání na úplné vyschnutí. Pokud nebylo možné odstranit papilom v jedné relaci, opakovaný postup je možný pouze týden poté, co kůra spadne.

Vzhledem k tomu, že není možné vždy zacházet s lidským papilomavirem doma, je lepší užívat léky, které lze užívat s vámi k práci a na silnici. Jedním z takových nástrojů je pásová tužka. Cauterizuje a mumifikuje bradavice kvůli obsahu dusičnanu stříbrného ve složení. Můžete léčit nádory 1-2 krát denně.

Při hledání způsobu léčby HPV se mnoho pacientů zastaví na Wartner Cryo. Jedná se o sprej na chlazení, který zmrazí bradavice a během několika týdnů zemře. Tato metoda je bezbolestná, takže ji lze použít k odstranění bradavic u dětí.

Mezi běžnými léky, díky nimž se provádí moderní lékařské ošetření, se rozlišují:

  • Bonaftonová masť;
  • Přípravu přípravku Aldara ve formě krému pro venkovní použití;
  • lék nazývaný Condilin.

Složení těchto prostředků se provádí na základě rostlinných složek. To umožňuje odvádět papilomy, které se nacházejí na různých částech těla, včetně sliznic.

Pro účinnější terapii se používají nejen externí prostředky, ale také imunomodulační a antivirové tablety. Pomáhají obnovit obranyschopnost těla, v důsledku čehož sám začne bojovat proti infekci. Dále může lékař předepisovat komplex vitamin-minerální.

Metody odstraňování

Léčba papilomavirů je možná pomocí radikálnějších metod terapie. Chcete-li odstranit novotvar, který způsobuje lidský papilomavirus, musíte kontaktovat kosmetiku nebo dermatologickou kliniku. Odborníci zkoumají a určují, jak se mají bradavice léčit v každém případě.

Často se používá laserová terapie, která je považována za nejlepší způsob, jak se vypořádat s benigními nádory. V závislosti na druhu použitého laseru jsou abnormální buňky buď vypáleny, nebo odpařeny vrstvou po vrstvě. V procesu manipulace jsou poškozené cévy kauterizovány, čímž se zabrání krvácení a sekundární infekci. Místo papilomu je kůra, která zmizí během 1-2 týdnů. Postup je téměř bezbolestný, ale pokud je to žádoucí, může být pacient manipulován při lokální anestézii.

Podobně jako účinnost metody je operace rádiových vln. V důsledku expozice bradavice vysokofrekvenčními radiovými vlnami je odříznut a poškozené krevní cévy jsou kauterizovány. Výsledná kůra zmizí během 1-2 týdnů a na jejím místě nejsou žádné jizvy.

Dalším populárním postupem je kryodestrukce. Bradavice je zmrazená pod vlivem nízkoteplotního kapalného dusíku, na jejím místě zůstává bílý blistr, jako po spálení. Kompletní léčení probíhá během 2-6 týdnů.

Pokud není pro pacienta vhodná žádná hardwarová metoda podle indikace, používá se tradiční excize bradavice pomocí skalpelu. Ořezává se spolu s malou plochou přilehlé pokožky, poté je v případě potřeby poslán k histologické analýze. Po ukončení procedury je zjizvení téměř nevyhnutelné.

Je povoleno léčbu papilomu osoby s jednou z těchto možností pouze v osvědčeném zdravotnickém zařízení za pomoci kvalifikovaného odborníka. To je nutné, aby se zabránilo nebezpečným důsledkům, aby se zabránilo vzniku jizev, jizev na kůži.

Symptomy onemocnění mohou být odstraněny jakýmkoli vhodným způsobem. Nicméně po této je nutná celková tonická terapie. Taková opatření jsou nezbytná ke zvýšení úrovně ochrany osoby před imunitním systémem. Ve své práci by neměly být žádné poruchy, pak se nádor nemůže bát. Virus, dokonce i v lidském těle, nezpůsobuje žádnou škodu.

Abychom se zbavili papilomu, imunita musí být posílena a podporována, když funguje bez odchylek.

Vzhled papillomů je eliminován normální stravou, proto by měla být vyvážená lidská strava a aktivní životní styl bez špatných návyků.

Efektivní lidové recepty

Papiloma člověk často léčen lidovými metodami. Doba trvání jejich užívání a snadnost použití může být nižší než u farmaceutických přípravků, ale praxe dokazuje jejich účinnost.

Ošetření růstu populárních receptů kvůli levosti této možnosti léčby. Mějte však na paměti, že ne všechny bradavice se budou moci stahovat: některé z nich mohou být nebezpečné, proto byste měli po konzultaci s lékařem použít další metody léčby.

V počátečních stádiích vývoje onemocnění pomůže papillom odstranit vajíčko. Když se vajíčka rozlomí ve skořápce, bílkovina zůstává, potřebují mastě poškozené oblasti pokožky, dokud růst zcela nezmizí.

Lidský papilom je eliminován celandinem, tento nástroj je považován za jeden z nejúčinnějších. Čerstvá rostlina je jemně nasekána, šťáva je z ní vytlačena, pak je nutné ji odpařit, výsledkem je, že směs musí mít tloušťku extraktu. Každý den musí potlačit postiženou kůži. Nejúčinnější je šíření požadované oblasti až 4krát denně, interval procedury je několik minut. Díky intenzitě této terapie se můžete rychleji zotavit.

Lidské papilomy a kondylomy odstraňují kerosenovou masti, která obsahuje vlašské ořechy. Budete potřebovat zelené ovoce, je třeba je nakrájet na kusy, jemně nakrájet. Směs se naplní 2 díly nádoby na litr a kerosen se nalévá do nádoby na vrchol. Směs infundovaná po dobu 3 týdnů. Infuzní roztok je filtrován, pokožka je ošetřována extrakty jednou denně.

Lidské papilomy jsou ošetřeny bramborovou šťávou. Pro tyto účely je nejlepší červená odrůda. Výhodou této metody je, že její nástroj může být použit jak pro vnitřní, tak pro vnější použití.

Efektivní ošetření je zajištěno pomocí směsi přírodního medu s rostlinným rostlinným olejem.

Je možné se zbavit nemoci bez následků a poškození těla, je důležité zahájit léčbu včas. Základem komplexní terapie je nejlepší volba, která pomůže zvolit ošetřujícího lékaře.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…