Způsoby léčení papilomů

Způsoby léčení papilomů

Obsah článku:

Jak se zbavit papilomů na krku a tváři: rysy a recepty

Papilomy – novotvary, jejichž hlavní příčinou je papilomavir. Tyto bradavice interferují nejen se životem, ale také nevypadají esteticky příjemné, zejména na obličeji nebo krku. Jak se zbavit papilomů na obličeji bez poškození zdraví a zbytků – zjistěte dále.

Příčiny papilomů na obličeji

Odborníci identifikují následující příčiny nádorů na tváři:

 • nepřesná epilace, která vyvolala infekci;
 • aktivace viru na pozadí oslabené imunity;
 • nesplnění hygienických postupů při návštěvě veřejných míst (bazény, tělocvičny);
 • zanedbávání prostředků ochrany během sexuálního styku.

Hlavní příčinou papilomů je HPV, lidský papilomavirus. Je nutné bojovat s ním v komplexu, dodržovat zdravý životní styl a hygienická pravidla. Jinak se bradavice objeví znovu a znovu.

Typy papilomů na obličeji

Před odstraněním papilomů z krku nebo obličeje je důležité pochopit, jaký typ nádoru je přítomen:

 • Acrochordy nebo bradavice podobné závitům. Vzniknout na nejjemnější a tenčí pokožce, v oblasti očních víček a krku. Ve vzhledu vypadají jako nit, snadno se zraní díky měkké struktuře. Mohou se dostat pryč, což vede ke vzniku nových bradavic.
 • Vulgární nebo obyčejný. Mají hrubý povrch, jsou 1-2 cm velké. Pokud vznikne více papilomů najednou, někdy rostou společně a tvoří velké nádory.
 • Keratomy nebo senilní papilomy. Vznikají v důsledku změn pokožky způsobené věkem, téměř všechny jsou ploché, hnědé barvy a dosahují velikosti 4 cm.
 • Mládež nebo byt. Charakteristické pro dítě nebo dospívající. Prakticky nezvyšujte nad kůží a mají odstín bledě růžové až růžové.

Náprava na papilomy na obličeji se vybírá výhradně po dermatologickém vyšetření a stanovení typu papilomu.

Metody odstraňování

Odstranění nádorů se může objevit jak pod dohledem kliniky, tak doma. Zvažte způsoby odstranění v obou případech:

 1. Profesionální. Na klinikách vám specialisté pomohou rychle se zbavit nádoru a zabránit další infekci. Obvykle jsou papilomy na obličeji odstraněny metodou laserem nebo mrazem. Profesionální postupy nezanechávají jizvy, poskytují prakticky bezbolestné a rychlé odstranění.
 2. Domácí. Tradiční lék po mnoho let pomáhá odstranit papilomy z obličeje. Jedná se o účinné přírodní rostliny, bylinky, z nichž jsou připraveny tinktury nebo domácí masť. Nezávislé vyloučení vyžaduje více času, což však neovlivňuje jeho účinnost.

Vhodný prostředek pro odstranění je vybrán výhradně po provedení lékařského vyšetření. Tento stav je nutno splnit, aby nepoškodil pacienta a zabránil šíření infekce.

Jak se zbavit papilomů léky

Jak se zbavit papilomů léčivým způsobem, je účinná a bezbolestná volba. Jakákoli lékárna bude schopna nabídnout řadu výrobků vyrobených z přírodních složek, které jsou určeny k boji proti novotvarům. Otočujeme se k nejoblíbenějším:

 1. Feresol. Prostředky pro kauterizační papilomy. Při jeho použití by člověk měl chránit zdravou kůži a kauterizovat pouze papilomy. Trvání vyvolání kaučuku – až 40 minut v závislosti na velikosti bradavice. Postup musí být prováděn denně, ale ne více než 5krát.
 2. Izoprinozin. Lék, který spolehlivě posiluje imunitní systém a pomáhá tělu bojovat s HPV. Není možné odstranit papilom pouze u Isoprinosinu, ale je to součást komplexní terapie.
 3. Dermavit. Lékařský lék, který pomáhá v boji proti bradavicím a papilomům. Jedná se jemně a bezbolestně. Jedna aplikace za den stačí k odstranění sestavení jednou provždy.

Používání léčivých přípravků se provádí pod dohledem lékaře as přísným dodržováním pokynů k použití.

Je-li nutná operace

Někdy k odstranění papilomů na obličeji je nutná povinná operace. Tyto případy zahrnují:

 • příliš velké papilomy;
 • špatné vzdělání;
 • snížená imunita;
 • riziko infekce.

Pokud má pacient v úmyslu odmítnout odbornou pomoc a sám odstranit papilom, měl by o tom předem informovat lékaře. Specialisté poskytnou poradenství o domácí léčbě a doporučí individuální seznam léků, aby se postup pro samorozbalování stal nejúčinnějším.

Efektivní recepty tradiční medicíny

Recepty tradiční medicíny se mohou zbavit růstu, které nejsou horší než moderní léky a zkušení odborníci. Nejpopulárnější z nich jsou následující:

Tato rostlina obsahuje ve svém složení jed, který má škodlivý vliv na virus a zabraňuje šíření infekce. Horská rostlina a Super Cleaner jsou dnes komerčně dostupné a jejich hodnota nepřesahuje 200 rublů.

Před odstraněním papillomů na krku nebo obličeji tímto způsobem utěrajte zdravou pokožku omítkou a ponechte otevřený prostor s růstem. Aplikujte jednou po dobu 5-7 minut a poté opláchněte. Postup se opakuje 1-2 krát denně, denně, dokud se nezbavíte papilomu.

Namažte oblast kolem bradavice silným krémem. Aplikujte malé množství jódu na bavlněný tampón a kauterizujte papilom jednou. Tyto manipulace opakujte dvakrát denně – obvykle 2 týdny stačí na to, aby zmizel samotný nádor.

Pamatujte si, že jód působí velmi agresivně, takže není vhodný pro odstranění očního papilomu.

Ricinový olej

Zbavte se papilomů ricinový olej byl vynalezen před mnoha lety. Tato metoda je vhodná pro odstranění růstu z obličeje bez stopy.

Chcete-li vyléčit růst, aplikujte ricinový olej na bavlněnou podložku a masírujte nádor po dobu 7-10 minut. Postup se opakuje 4-6krát denně, denně až do úplného vyřazení.

Mýdlo na praní

Mýdlo známé všem zabije zárodky a infekci a odstraní růst za 7-10 dní. K dosažení tohoto výsledku by však mělo být správně použito.

Každý večer “mýdla” poškozenou oblast, dokud se na ni nevytvoří vrstva mýdla. Není nutné ho vypláchnout: ponechte činidlo přes noc k expozici. Taková manipulace by měla být opakována každý večer po dobu 4-6 dnů, po které přestane papillomus spadnout.

Chcete-li odstranit růst z obličeje doma, je důležité si uvědomit, že většina výrobků suší jemnou pokožku. Používání lidových metod je proto lepší léčit malé bradavice tak, aby proces expozice netrval příliš dlouho.

Vlastnosti papilomu na oku

Oko je velmi citlivá oblast, kůže očních víček se vyznačuje tím, že je tenká a náchylná zejména na chemické látky. Proto se léčba řídí těmito rysy:

 1. Za prvé, důkladná diagnóza je provedena k určení typu papilomu. Je také důležité, zda je papilom benigní nebo nikoliv: na tom závisí další způsob odebrání.
 2. Potom je vybrána metoda vymazání. Obvykle jsou to šetrné prostředky s nejpřirozenějšími složkami nebo metodami klinického odstranění.

V žádném případě není přípustné léčit papilomálně na oko bez toho, aby šel k lékaři: může to být nebezpečné!

Postup obnovy po odstranění papilomu

Hlavním rysem procesu obnovy po odstranění růstu je soubor postupů, které nezanechávají na místě odstranění známku nebo jizvu. Chcete-li to provést, použijte následující nástroje:

 • hojivé krémy;
 • imuno-zpevňující činidla;
 • zdržet se špatných návyků.

Pokud je to možné, nedoporučujeme se dotýkat místa uzdravení. Pokud se po 14 až 20 dnech zčervená, ublíží nebo obtěžuje pacienta, poraďte se s poradcem k dermatologovi.

Preventivní opatření

Žádná tableta nepomůže rychle se vypořádat s HPV: nejlepší cestou je vždy prevence. Aby nedošlo k rušení papilomů na obličeji, postupujte podle jednoduchých pravidel:

 1. Vždy si umyjte ruce po kontaktu s jinými lidmi a při návštěvě veřejných míst.
 2. Chraňte i při análním a orálním sexu.
 3. Zachovat zdravý životní styl a správně jíst.
 4. Sportujte.
 5. Provádějte činnosti k posílení imunitního systému.

Kromě toho, pokud je to možné, vyvarujte se stresových situací a depresivních stavů – často se stávají příčinou papilomů.

Také neodstraňujte nádory sami bez předchozí konzultace s dermatologem – to může být nebezpečné pro zdraví, zvláště pokud je papillom špatná kvalita.

Papilloma – léčba lidových léků

Papillom je benigní nádor, který se tvoří z pojivové a epiteliální tkáně. Dnes se tento novotvar objevuje u velkého množství lidí a je považován za nejčastější nádor kůže. Krevní cévy se nacházejí uvnitř papilomu, což způsobuje krvácení během traumatu. Obyčejně po svém vzniku není nádor náchylný k významným změnám ve velikosti. Papilomy mohou spontánně zmizet a znovu se objevit. Pokud se na těle objeví více papillomů, v tomto případě je u pacienta diagnostikována papilomatóza.

Příčiny papilomů

Důvodem vývoje těchto nádorů je papilomaviry, které mohou být přenášeny z rodičů na dítě nebo získány v průběhu života. Virus proniká do bazálních buněk epiteliálních tkání a začne aktivně množit. V případě, že infikovaná osoba začne upadat do imunity, rostou papilomy.

Typy papilomů

Všechny papilomy jsou rozděleny do několika typů:

Pro ženy jsou zvláště nebezpečné zvláštní nádory, které mohou vyvolat vývoj rakoviny děložního čípku.

Hlavní místa růstu nádoru

Papilomy se vyskytují převážně na kůži a sliznicích. Hlavní lokalizace nádorů jsou:

 • podpaží;
 • víčka;
 • krk;
 • oblasti bolesti (u žen);
 • ústní dutina;
 • nosní dutina;
 • močový měchýř;
 • střeva;
 • hlasové šňůry;
 • sliznice ženských pohlavních orgánů.

Navzdory skutečnosti, že pouze papilomy umístěné na mukózních pohlavních orgánech (u žen) jsou považovány za nebezpečné a mohou se znovu zrodit do maligního novotvaru, měly by být všechny tumory odstraněny, bez ohledu na to, kde se objevují.

Symptomy papilomu, které umožňují jeho rozlišení od ostatních nádorů na kůži

Novotvary na kůži jsou nejen papilomy, ale také bradavice a krtek. Chcete-li rozlišovat jeden nádor od druhého, měli byste znát jejich příznaky. Hlavní znaky papilomu jsou:

 • tvar houby;
 • velikost od dvou milimetrů do jednoho centimetru;
 • bezbolestný na dotyk;
 • jemnozrnný nebo hrubozrnný povrch;
 • asymptomatický růst novotvarů;
 • barva od masivní až tmavě červená;
 • extrémně pomalé zvýšení velikosti.

Obvykle, u neinfikovaných a málo nádorů, lékaři předepisují jejich odstranění. Nicméně, můžete snadno zbavit lidských léků na papilomy, které jsou zcela bezpečné a velmi účinné.

Komplikace papilomu

Všechny komplikace papilomu se obvykle objevují kvůli zranění novotvaru. Hlavní jsou:

 • krvácení (možné vážné poškození nádoby);
 • infekce výsledné rány;
 • purulentní zánět.

V přítomnosti papilomů na sliznicích jako komplikace může dojít k jejich degeneraci do maligních nádorů a polypů. V případě, že existuje podezření na náchylnost novotvaru ke znovuzrození, proveďte odstranění papilomu a jeho další studium.

Léčba léků na papilom

Léčba onemocnění se sníží na zvýšení funkce imunitního systému a odstranění samotného novotvaru. Chcete-li se zbavit nádoru, použijte:

 • kryodestrukce – kauterizaci za použití kapalného dusíku;
 • radionozh – papillom je odstraněn jednou provždy;
 • laserová chirurgie – procedura je bezbolestná a bez krve;
 • elektrokoagulace – odstraňování dochází pod vlivem vysokofrekvenčního proudu;
 • odstranění skalpelu je dnes téměř úplně odloženo.

Recepty lidových přípravků pro odstranění papilomů

Většina prostředků tradiční medicíny je zaměřena na vnější účinky na papilom, v důsledku čehož dochází k vysychání.

Preventivní opatření proti papilomům

Abyste nezískali papilomaviry, měli byste dodržovat jednoduchá pravidla.

 • léčit s antiseptickými i malými poškozeními kůže;
 • zabránit nechráněnému sexu s příležitostnými partnery;
 • pravidelně absolvovat kurzy imunoterapie;
 • zbavit se přepracování včas;
 • zbavit deprese včas.

Vzhledem k tomu, že vytvrzování papilomů je mnohem obtížnější než prevence infekce virem, měli byste dodržovat pravidla prevence onemocnění. Pokud by nicméně nebylo možné vyhnout se výskytu papilomů, měla by být co nejdříve snížena a kurz zaměřený na posílení imunitního systému.

Na těle se objevilo mnoho papilomů: stojí za to přemýšlet o rakovině?

Mnoho tajemství skrývá HPV a skutečnost, že najednou je na těle mnoho papillomů, vysvětlují různí lékaři – různými způsoby.

Ačkoli to je nejvíce obyčejný virus na planetě, imunologové světa stále hledají odpovědi, které mohou způsobit jeden a více papillomů. Co dělat, když tělo okamžitě napadlo mnoho bradavic?

Proč se na těle objevuje velké množství papilomů?

Pokud je na těle mnoho papillomů, měli bychom si uvědomit, že je to druh znamení, které signalizuje potíže v těle.

To znamená, že pokud je nosič aktivního viru po chřipce nebo bronchitidě zaznamenán na těle 1, maximálně 2 výrůstky – to se může zdát normální, pak velké množství, dokonce i malé nádory, může vyděsit každého k smrti. Toto chování viru naznačuje vážné selhání obrany těla, což je důvod, proč byl HPV aktivován.

Mohou existovat stovky důvodů. Avšak 90% případů více erupcí na těle je skryto v životním stylu pacienta, nedodržení nejjednodušších hygienických standardů. Což je mimořádně vyučováno ve škole.

Příčiny, které se objevují po celém těle, co to znamená?

 • Jakékoli virové nebo bakteriální onemocnění může způsobit, že imunitní obrana osoby nemůže obsahovat HPV v “režimu spánku”.
 • Chronická onemocnění mají také významný dopad na povahu a intenzitu papilomaviru.
 • Opalování je častou příčinou vzniku více vyrážky. Argumentoval, že ultrafialová hraje významnou roli v léčbě sušení. To je 100% mýtus, který nebyl prokázán v žádné vědecké studii.
 • Při metabolických poruchách může dojít k masivnímu vyrážce, zejména u starších pacientů.
 • Nejzávažnější nemoci – AIDS, HIV, onkologie – to vše v co největší míře zabraňuje tělu v tom, aby odolal jakémukoli protivenství. Mnoho papillomů se může objevit, ale je téměř nemožné se je zbavit, zejména pro nosiče AIDS a HIV.
 • Stres, prodloužený stav nervového napětí, deprese, poruchy spánku – to všechno nemůže ovlivnit imunitu, a proto je velká šance stát se “šťastným” vlastníkem masového vzhledu bradavic.
 • Nedodržování osobní a důvěrné hygieny je hlavním způsobem, jak se seznámit s HPV. Ve zvláštním rizikovém pásmu by se pacienti, kteří nepovažují za nezbytné používat kondomy, měli umýt sami po sexu a léčit pohlavní orgány zvláštními prostředky (například by to mohlo být Miramistin).

Nebezpečí malých útvarů

Přítomnost dokonce jediného bradavice již ztmavuje život pro mnohé, a když má člověk malý papilom po celém těle, stojí za to více znepokojovat. Osamělé erupce nesou malé procento pravděpodobnosti, že jejich degenerace bude rakovinou. Proto existuje-li mnoho, zvyšuje se riziko v poměru k množství.

Každý růst, i když neinterferuje, nevyvolává nepříjemné pocity, fyzické i morální, je časová bomba. Nikdy nevíte, zda se vyskytne “výbuch” nebo bude stát. Pouze lékař může určitě odpovědět pomocí dat z několika testů, vyškrabání, testů a dokonce i biopsie. Největší riziko “trhaného” jsou ty nádory, které jsou skryty před očima a nacházejí se na orgánech, sliznicích.

HPV se nemusí objevit po celé roky, dokonce ani desítky let, a člověk už je nositelem, i když o tom neví. Stává se také, že virus je okamžitě aktivován a získává sílu během několika měsíců po infekci. Obzvláště obtížné je případ ženských pohlavních orgánů: protože riziko vzniku papilomů na vaginální sliznici, krčku a děloze je rakovina mnohem vyšší.

Typy a místa lokalizace

Lidský papilomavirus je jen běžný název, který shrnuje více než sto podtypů. Jsou nazývány kmeny a jsou rozděleny do skupin podle pravděpodobnosti degenerace do rakoviny. Větší procento všech kmenů nese jen minimální pravděpodobnost takového vývoje.

Ale každý konkrétní případ infekce je naprosto jedinečný: někdo se dostane do infekce, ale on nikdy nevidí ani krtek v jeho těle, někdo bude pravidelně navštěvovat kliniku, aby odstranil bradavice, a pro některé infekce způsobí velké množství papilomů na těle.

Klasifikace podle onkogenicity umožňuje rozpoznat určitý podtyp, v závislosti na tom, kde se mateřský znak objevil a jaká je jeho forma.

 1. Nejjednodušší. Poměrně obyčejná strava na čísle 2. Vypadá to jako husté, pevné tumory. Nejčastějším místem lokalizace je zadní část dlaní, což nevylučuje šíření nad tělem. Může být velká, může růst více růstů.
 2. Plantar. 1,2 a 4 kmenů. To je velmi podobné banální kukuřici, ale v průběhu času to neprojde, vyvíjet se do formace bubliny.
 3. Ploché. Ploché papilomy mohou být oválné nebo mnohoúhelníkové, podobné barvy k pokožce, mohou svědit (nenápadně). Často zaútočí na žaludek, boky, ramena, krk.
 4. Závit. Nejběžnější forma, která nepředstavuje určité nebezpečí, ale je snadno poškozena. Lokalizace: podpaží, hruď, obličej, dokonce i krk a oči. Často se vyskytují ve slabinách, na velkých pohlavních orgánech nebo v pubech. Vypadá to jako uzel na tenké stonce.
 5. Genitální bradavice. Často se vyvíjejí do rakoviny, obtížně se identifikují (bez doktora, který se o nich dozví, nemůže být). Může dlouhou dobu růst na slizních orgánech.
 6. Intradukální papilomy mléčných žláz. Nebezpečný, protože je snadno poraněný, není detekován bez lékaře. Může se snadno stát příčinou hnisavé infekce a dalších komplikací.
 7. V ústech. Nebezpečné, protože mohou rychle růst. To může znamenat zablokování dýchacích cest, riziko infekce v důsledku poškození a šíření infekce v celé sliznici ústní dutiny.

Některé z těchto projevů HPV může samo o sobě vymizet. V opačném případě se však organismus nedokáže vyrovnat s tímto virem a dojde k masivnímu šíření papilomů na kůži. V tomto případě je lepší jít na imunologa nebo dermatologa.

Způsoby infekce

Počet bradavic, které se objevily, neznamená, že došlo k infekci: virus “spí” v těle po dobu několika měsíců nebo se projevuje v prvním roce po infekci. Mnoho papillomů může znamenat jen silný pokles imunity.

Můžete se nakažovat, například:

 • společné ložní prádlo, ručník;
 • prostřednictvím sexuálního kontaktu;
 • přes podání rukou, zvláště pokud je odřenina, rána;
 • přes polibek, objetí, společné jídlo;
 • při návštěvě solária, kosmetického salonu, manikúry;
 • na úrovni domácnosti a tak dále.

Není možné, abyste se vyhnuli HPV, a proto je počet infikovaných téměř sto procent a je nemožné se ho zbavit a vypadnout z těla.

Diagnóza onemocnění

Pokud je tělo náhle zakryto papilomy, jediným prostředkem pro vaši bezpečnost a klid je návštěva odborníka. Psaní a léčebný předpis probíhá po:

 • externí vyšetření;
 • užívání nátěru, škrábání, někdy může být vyžadována biopsie;
 • provádění testů.

Teprve poté, co je lékař přesvědčen o tom, že růst není rakovinový, můžeme mluvit o léčbě a zvolit způsob, jak odstranit vzdělání.

Léčba lidského papilomaviru by měla být komplexní. Pacient zahájí antivirovou terapii a současně mění svůj životní styl, pracuje na kvalitě výživy, zlepšuje imunitní ochranu (chůze, spaní ve větraném prostoru, vitaminové komplexy apod.).

Po zahájení vnitřního boje s pohromou je třeba zacházet s vnějšími znaky. Každá bradavice se odstraní zvolenou technikou. Někdo upřednostňuje odstranění národními metodami, modernější lidé důvěřují pouze moderním zařízením.

Důležité: Samoléčení a těhotenství jsou neslučitelné. Během tohoto období se papilomy mohou objevit samy a také zmizí. Aby signalizovali svůj nosič, měly by pouze hormonální poruchy, ale v žádném případě nebude nadbytečné.

Drogerie

Farmaceutické přípravky pro antivirovou a imunomodulační terapii:

Nebude nadbytečné vyčistit tělo toxinů pomocí:

Pro vystavení vnějšímu prostředí může být použito jedno z následujících léků:

 • peroxid vodíku se používá jako lotion;
 • Super Cleaner – nástroj, který se používá pro zpracování na místě;
 • oleje (kolečko, čaj strom a další) k mazání růstu.

Profesionální přístup

Je lepší a efektivnější věřit svým bradavicím odborníkům. “Vykonávání” papillomů na těle dnes může být provedeno různými způsoby a existuje dostatek rozpočtových prostředků pro ty, kteří nejsou zvyklá zachránit.

 1. Lékaři budou vždy v úctě. Odstranění bradavic pomocí skalpelu se používá jen zřídka, ale například v Rusku je stále ještě poptávka. Je lépe nevyjmout papily na viditelných místech tímto způsobem, protože ve 99% případů zůstává stopa.
 2. Elektrokoagulace – vystavení působení proudu.
 3. Laser – je nejoblíbenější metodou řešení růstu.
 4. Cryodestruction – boj proti použití dusíku.
 5. Radiální vlny se také používají k vyřešení papilomů.

Technika je možné zvolit pouze spolu s ošetřujícím lékařem. Tyto metody jsou nejbezpečnější a nejjednodušší. Zpracování jednoho papillomu trvá maximálně 15 minut.

Jak se s nimi zbavit doma?

K boji proti improvizovaným prostředkům tradiční medicíny se často používá celandin. Tato rostlina hoří dobře, často ve srovnání s jódem z hlediska nárazu. Čerstvá rostlina je popraskaná, papilom je rozmazaný s džusem, aniž by to mělo vliv na zdravou kůži.

Malé bradavice jsou dobře ošetřeny obyčejným ricinovým olejem, který je pro mnohé z dětství znám. Ricinový olej bezpečně a účinně bojuje proti novotvary, ačkoli to bude trvat poměrně dlouhou dobu léčby.

Mnozí doporučují používat obyčejné brambory pro oblékání. Kousek je na omítku několikrát za hodinu podáván omítkou do postižené oblasti. Pokud je mnoho bradavic, je lepší mazat je bramborovou šťávou každou hodinu s přestávkou na noc. Surový bramborový džus je užíván perorálně pro komplexní účinek na HPV.

Prevence nemoci

Prevence recidivující HPV je poměrně jednoduchá, proto mnoho z nich nedává náležitou pozornost pravidlům.

 1. Osobní hygiena – pro to je osobní, což neznamená použití štětce, houby, ručníku jiné osoby. Je lepší vyhnout se společným koupelím, sprchám, saunám s pochybnou kvalitou čištění.
 2. Mytí rukou je hlavní věc, kterou po návratu domů.
 3. Oděvy musí být individualizovány. Ženy mají rády šaty s přáteli.
 4. Vitamíny, sport, denní procházky, kvalita vzduchu v bytě – to vše napomáhá posílení imunitního systému. Důležité je také kontrolovat vaši dietu.
 5. Celý odpočinek je pro moderní osobu velmi důležitý.

Hlavním pravidlem zdraví je snaha vyhnout se stresu, chránit nervy. Není divu, že říkají, že všechny nemoci nervů. To je pravda, ačkoli je zdaleka to jediný faktor spojený s porušením.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…