Způsoby odstranění papilomu na očních víčkách

Způsoby odstranění papilomu na očních víčkách

Obsah článku:

Papilom na očních víčkách

Papillomus na očních víčkách – malý růst na kůži horního nebo dolního víčka. Novotvary se mohou objevit v jakémkoli věku; příčinou jeho vzniku je virová infekce, předisponující faktory hrají roli při aktivaci viru. Pro léčení užívaných léků, které inhibují aktivitu patogenu. Odstranění papilomu na očních víčkách je prováděno s využitím moderních metod mikrochirurgie – laserového nebo rádiového vlnovitého skalpelu. Postup je prováděn ambulantně pod lokální anestezií, je bezbolestný a bezpečný.

Příčiny

Papillom je kožní novotvar virové etiologie. Příčinou růstu je aktivace lidského papilomaviru (HPV). Podle lékařských statistik je asi 70% světové populace infikováno tímto virem. Takové široké rozšíření patogenu je vysvětleno možností přenosu infekce cestou kontaktu s domácností.

Způsoby přenosu viru

I když existuje vnímání, že virus HPV je sexuálně přenosný, ve skutečnosti je situace poněkud odlišná. Sexuální přenos v tomto případě je pouze jednou z forem kontaktního domácího mechanismu šíření patogenu. Protože virus je lokalizován v kožních buňkách, může zůstat na objektech, s nimiž byl nosič infekce v kontaktu.

Infekce virem se může objevit na veřejných místech, kde hygienické normy nejsou plně dodržovány. Infekci můžete chytit v sauně, v bazénu, v sportovním klubu, v kadeřnictví, v soláriu, v salonu krásy. V tomto ohledu je nebezpečné používání společných utěrek a dalších osobních hygienických potřeb. Ženy by neměly používat běžné “sondy” v obchodech nabízejících kosmetické výrobky.

Během sexuálního styku s nosičem infekce je pravděpodobnost přenosu velmi vysoká, protože virus postihuje nejen sliznici urogenitálního traktu, ale i kůži. Proto je-li infekce v kožních buňkách perineu nebo genitálních orgánů, kondom nemůže vykonávat ochrannou funkci. Ve skutečnosti proti HPV je tento lék zcela neúčinný.

Předisponující faktory

V těle nosiče může být virus po dlouhou dobu v neaktivním stavu. Externí příznaky, například papilom na oční víčko, na rukou nebo na pokožce intimní zóny, se objeví, když patogen vstoupí do aktivní fáze. Rizikové faktory, které snižují odolnost těla před infekcí, přispívají k tomu. Nejdůležitější předisponující faktory jsou následující:

 • Po operaci jsou somatické nebo akutní infekční nemoci.
 • Těhotenství
 • Hormonální poruchy.
 • Chronický nebo akutní stres.
 • Dlouhodobé fyzické nebo psychické vyčerpání.
 • Potravinový nedostatek (nedostatečná dieta se ztrátou hmotnosti), nedostatek vitamínů, nedostatek určitých stopových prvků v nabídce.
 • Onemocnění jater a gastrointestinálního traktu.
 • Užívání drog ze skupiny cytostatik a imunosupresiv.

Proveďte schůzku

Vnější papilomy na víčkách vypadají jako malý růst, jehož barva se neliší od barvy zdravé kůže. Ve velikosti neoplasma zřídka přesahuje 1-2 milimetry, ačkoli existují případy, kdy růst dosáhl i centimetr v průměru. Povrch kůže nad postiženou oblastí je drsný. Tvorba je bezbolestná, nicméně s mechanickým poškozením je možný nepříjemný pocit.

Specifičnost papilomů na očních víčkách je, že se mohou stát příčinou vnímatelného fyzického nepohodlí a dokonce i zdravotních problémů. Pacienti často stěžují na pocit “písku” nebo cizího těla v oku, ačkoli forma je umístěna na vnějším povrchu víčka. Jedním z možných příznaků je trhání nebo suché oči. U některých pacientů se objevuje konjunktivitida, blefaritida. I když tyto podmínky nepředstavují vážné ohrožení zdraví ani zraku, když se objeví papilom v oku, je lepší vyhledat co nejdříve odbornou pomoc.

Jak se zbavit papilomů?

Vzhledem k tomu, že papilom není jen růst pokožky a estetická vada, ale projev chronické virové infekce, je třeba vyřešit problém, je zapotřebí integrovaný přístup s použitím různých směrů léčby.

Pacientovi je přidělena nespecifická antivirová terapie s léky, které potlačují reprodukci a životaschopnost viru. Pro tyto účely může lékař předepisovat Panavir, Acyclovir, oxolinovou masti a další antivirotika.

Druhým směrem léčby je zvýšení obecné a lokální rezistence organismu k patogenům infekčních onemocnění. Imunostimulanty jsou předepsány pro posílení imunitního systému. Rekonstrukční účinek na tělo má Echinacea. Můžete použít léčivé byliny. Léky, které podporují produkci interferonu (Viferon), mají přesnější účinky.

Odstranění papillomu na očních víčkách je nejdůležitější podmínkou pro úspěšnou léčbu. Proč je důležité zbavit se vzdělání? Výbuch je zaměřením infekce, viry jsou v aktivní formě. Na jedné straně vzdělávání na víčkách představuje kosmetickou vadu. Na druhou stranu může vést k infekci rodinných příslušníků. Nakonec odstranění zdroje infekce přispívá k úplné eliminaci patogenu z nosiče.

Metody odstraňování

Jak odstranit papilom na očních víčkách? Vzhledem k tomu, že kůže na očních víčkách je velmi tenká, s příchodem moderní chirurgické technologie je tradiční chirurgické odstranění papilomu zřídka používáno. Na moskevských klinikách jsou tyto útvary odstraněny pomocí mikrochirurgických zařízení – laseru, elektrokoagulace nebo skalpelu s rádiovými vlnami.

Laserové odstranění papillomu je považováno za nejúčinnější a nejbezpečnější. Postup, který se provádí pomocí laseru s oxidem uhličitým, má následující výhody:

 • Pomoc místních anestetik může být odstraněna bez vážných následků.
 • Laser má stimulační vlastnosti, podporuje nejrychlejší zhojení kůže po operaci.
 • Díky koagulačním vlastnostem laseru je minimalizováno krvácení a poškození zdravých oblastí pokožky.
 • Neexistuje riziko infekce, protože laser nesmí být zdrojem infekce a má škodlivý účinek na virovou a bakteriální flóru. Díky těmto vlastnostem laser zvyšuje účinnost antivirové terapie a přispívá k eliminaci infekce.
 • Doba rehabilitace je krátká.
 • Nebezpečí jizvy nebo jizvení.
 • Neexistuje riziko opakování onemocnění.

Odstranění růstu doma je méně efektivní (nejčastěji neúčinná) taktika. Místní použití tradiční medicíny je neoprávněné, měli byste okamžitě kontaktovat odborníka s výskytem vzdělání.

Metody odstraňování papilomů v očních víčkách

Kdy bych měl odstranit růst?

Výjimky v horním nebo dolním víčku jsou tvořeny působením papilomaviru. Bezbolestné novotvary způsobují člověku silné morální utrpení, snižují kvalitu zraku, mohou degenerovat do maligních nádorů.
Papillom se odstraní, pokud:

 • způsobuje vážné psychické nepohodlí;
 • zasahuje do zavírání a zavírání víček;
 • neumožňuje plně vidět;
 • rakovinné buňky se nacházejí v tkáních.

Vlastní likvidace novotvarů je zakázáno. Lékař rozhodne o odstranění růstu a lékař po ukončení laboratorních testů zvolí způsob jeho odstranění. Vývoj inaktivního papilomu nevylučuje vývoj rakoviny.

Čištění růstu na očních víčkách doma je nebezpečné. Někdy jsou rány infikovány, zapálené, což vede ke zhoršení a dokonce ztrátě zraku.

Farmaceutické drogy

Léky zakoupené v lékárně vám pomohou zbavit se tohoto problému. Léky postupně zničí tělo novotvaru. Papilom nejprve vysuší a pak spadne.

Farmaceutické přípravky předepsané k odstranění:

 • výrůstky, které pronikly do povrchové vrstvy epitelu;
 • středně velké papilomy se světlem;
 • růstu, které jsou na počátku vývoje.

Antivirová léčiva pro vnější a vnitřní použití pomáhají přinést papilomy z očních víček. Prostředky zničí patogen infekce, potlačují zánět, zničí mutované buňky. Pacienti jsou předepsáni:

 1. Izoprinozin – tablety s antivirovým účinkem. Nástroj potlačuje vývoj papilomaviru.
 2. Viferon je imunomodulátor. Léčba stimuluje tvorbu interferonu, posiluje imunitní systém.

Vybírá si lék na zničení očního papilomu a léčebný režim upravuje u lékaře.

Vymazání na klinice

V lékařských zařízeních a kosmetických salonech používejte špičkové metody, jak se zbavit růstu na očních víčkách. Papilomy jsou odstraněny pomocí kapalného dusíku, laserového paprsku, radiových vln a dalších technik.

Chemická moxibusce

Chcete-li odstranit nádory na očních víčkách, můžete s pomocí agresivních chemikálií. Po kauterizaci tkáně zmizí. Na jejich místě se tvoří kůra, která zmizí po nějaké době.

 1. Feresol. Tekutina ošetřuje pouze růst bez ovlivnění sousední pokožky.
 2. Na papilomový aplikátor se aplikuje Dermavit – gel. Před použitím drogy zdravou pokožku rozmazanou s tukovým krémem. Tím se vyvarujete popálenin, pokud se výrobek náhodně rozlévá na čisté epiteliální tkáně.
 3. Verrukatsid – maže pouze růsty s olejovým roztokem.

Přípravky na chemickou eliminaci papilomů se prodávají v lékárnách. Nicméně, nemohou být použity doma na vlastní pěst. Nekontrolované používání agresivních látek vede k poškození zdravých epiteliálních tkání, růstu nádorů, vzniku nových nádorů, vývoje maligních buněk v růstech. Náhodný kontakt s chemikáliemi v oku vede k částečné nebo úplné ztrátě zraku.

Po této proceduře se pokožka několik dní ošetří antiseptiky, snaží se odlepit kůru. Chrání ranu před proniknutím infekce, nedovoluje tvorbu jizev. Po náhodném poškození a krvácení navštívte lékaře.

Cryodestrukce (tekutý dusík)

Cryodestruction – zmrazení novotvarových tkání. Postup je bezbolestný, provádí se bez anestézie. Aplikující kapalný dusík se aplikuje na výrůst. Zmrazené tkáně zemřou, suché a rozpadají.

Při této metodě je pro lékaře těžké určit hloubku pronikání papilomu do epidermis. Někdy kořen novotvaru není zcela odstraněn. Místo papulek mohou zůstat jizvy. Někteří pacienti musí opakovat postup. Velké výrůstky jsou odstraněny prováděním několika zasedání. Rány po odstranění papulí se léčí 14-60 dní.

Metoda rádiové vlny

Bezbolestné odstranění benigních výrůstků umožňuje metodu rádiových vln. Lékař používá pro postup zařízení, které vyzařují rádiové vlny. Specialista vylučuje papilomy s radiohimem. Manipulace je méně traumatická, rány se hoji rychle.

Elektrokoagulace

Elektrokoagulace, minimálně invazivní přístrojová technika, umožňuje odstranění růstu víček. Specialista působí na papilomy s elektrickými proudy. Elektrody, zahřáté na teplotu 20-80 ° C, vylučují léze. Když k tomu dojde, koagulace bílkovin, komprese a spáleniny tkání.
Při provádění kaučuků lékař řídí hloubku expozice a odstraní nádor spolu s kořenem.. Během elektrokoagulace jsou vyloučeny krvácení a infekce ran.

Pro odstranění velkého papilomu bezbolestně se postup provádí v lokální anestézii. Pacientovi byla podána injekce lidokainu.

Po kauterizaci zůstávají papuly na místě. Chrání povrch rány před infekcí. Víčka se otírají 5% roztokem manganistanu draselného po dobu 3 dnů, aniž by se odtrhly kosti. Ochranná vrstva opustí ránu po 10 dnech. Jasné místo, které zůstane na místě kauterizace, s časem získá stín pokožky.

Laserová léčba

Odstranění papillomů na očních víčkách pomocí laseru je nejlepším způsobem řešení problému. Postup je bezpečný a docela efektivní. Laserový paprsek postupně odstraňuje postižené tkáně bez ovlivnění zdravých oblastí. Papilom ze století je odstraněn spolu s kořenem.

Laser zachycuje krevní cévy, což zabraňuje vzniku krvácení a proniknutí infekce. Po odstranění výrůstků, i když jsou velké, nejsou žádné jizvy nebo jizvy. Rána, která nastala po operaci, se uzdravuje za 7 dní.

Lidové prostředky

Je možné zobrazit papilomy po staletí pomocí alternativní medicíny. Nicméně jejich účinnost je příliš nízká. Průběh léčby lidovými metodami je dlouhý.

Domácí léčiva se používají vedle hlavního léčení a pouze k odstranění benígních výrůstků na očních víčkách. Povaha nádoru určuje lékař podle výsledků klinických studií.

Oční péče vyžaduje péči. Použijte netradiční léky podle doporučení lékaře. Pouze odborník si může vybrat bezpečnou metodu. Samošetření vede k katastrofickým následkům – progresi onemocnění, vzniku nových výrůstků, vzniku rakoviny.

Pro odstranění použijte následující způsoby:

 1. Jod Lék se používá k odstranění jednotlivých papilomů, které se objevují na očních víčkách. Jód je účinným antivirovým činidlem. Řešení kauterizuje patologické tkáně, zabíjí patogeny. Lék je aplikován s bavlněným tamponem na výrůst, obchází zdravou tkáň. Denně proveďte 2 procedury. Po dvou týdnech nádor uschne a zmizí.
 2. Ricinový olej. Kapalina nemá žádný toxický účinek, není schopna korodovat sliznice. Lék postupně zabíjí papilomaviry. Buzzings jsou ošetřeny dvakrát denně s bavlněným tampónem ponořeným do korytnačky. Léčte po dobu 30 dnů.
 3. Mýdlo na praní. Při spánku se na růst aplikuje tlustá vrstva mýdla, aplikuje se polyetylén a fixuje se obvazem. Ráno je aplikace odstraněna. Papillomus zmizí po 3-4 sezeních.
 4. Soda Můžete odstranit nádory z kaše z vody a sody. Hmoty ukládají růst. Po vysušení se sodná krystaly otřou suchým ubrouskem ze století. Aplikace se provádí dvakrát denně. Léčba se provádí 2 týdny. Soda je výkonný antivirový nástroj. Látka způsobuje smrt patogenů, ničí postižené tkáně.
 5. Celandine Celandinová šťáva pomáhá vyvést papilomy na oční víčka. Stlačte šťávu z čerstvě sklizené trávy. Nástroj se používá pro bodové mazání růstu na očních víčkách. Proveďte 4 procedury denně. Léčba se provádí 3 týdny.

Jak odstranit papilom na očním víčku, určuje lékař. Použití nezávislého rozhodnutí o odstranění růstu lidovými prostředky je nepřijatelné. Novotvary se mohou znovu zrodit do nádorového nádoru, který ohrožuje zdraví a život.

Způsoby odstranění papilomu na očním víčku

Papilom víka není pouze kosmetická vada. A i když je novotvar benigní, existuje malé riziko jeho degenerace do nádoru. Ale neměli byste se o to bát, protože dnes byly vyvinuty spousty technik, které vám umožňují rychle a účinně se zbavit problému.

Definice novotvarů

Papilom (HPV) na pokožce se označuje jako benigní novotvary, které se objevily na pozadí oslabené imunity a infekce papilomavirem.

Papilom na očních víčkách

 1. HPV je složitý název pro skupinu virů, které jsou široce distribuovány po celém světě.
 2. V současné době bylo identifikováno více než 100 druhů, z nichž 13 má maligní povahu.
 3. Infekce virem ve většině případů je možná prostřednictvím sexuálního styku.
 4. Rakovina děložního hrdla v 70% případů je diagnostikována na pozadí vývoje vysoce rizikového HPV (jen ten virus ze 13 druhů).
 5. Dosud bylo očkování proti tomuto viru.

Lidé, kteří vedou nezdravý životní styl, lidé, kteří užívají hormonální léky na chronické gastrointestinální nemoci, jsou vystaveni riziku infekce virem.

Šíření papilomu, jak bylo uvedeno výše, je poměrně velké. Druhý způsob infekce po sexuální stránce se považuje za domácí. Osoba se nakažuje prostřednictvím kontaktu s infikovanou osobou pomocí handshake pomocí produktů osobní hygieny a nádobí.

Po infekci se choroba zpravidla nevykazuje, dokud nebudou vytvořeny příznivé podmínky, tj. Ochranná funkce imunity bude výrazně snížena. Jak se papilomavirus chová, není jasné, takže je obtížné určit důvody jeho činnosti. Existuje několik faktorů vedoucích k rozvoji papilomu:

 • infekčních onemocnění a očních dystrofických změn;
 • autoimunitní onemocnění (AIDS, HIV, lupus);
 • porušení vnitřních orgánů;
 • časté intoxikace (alkoholické, omamné, chemické);
 • dlouhodobé užívání léků ovlivňujících imunitní odpověď (antibiotika, antidepresiva);
 • soukromé napětí a přetížení;
 • endokrinní poruchy

Riziko vzniku papilomů je značně zvýšeno v důsledku změn v těle souvisejících s věkem.

Papilomy na víčkách vypadají jako bradavice a nejčastěji jsou pozorovány na horních. Pokud je tělo velmi oslabeno, jejich počet se zvyšuje a nádory se objevují v dolních víčkách a v očích.

Při aktivním růstu růstu je nutné okamžitě provést vyšetření, aby zjistil, zda se změní na maligní formu.

Nové růsty nejsou charakterizovány bolestivými pocity, pouze estetická stránka problému způsobuje nepohodlí. V případě, že jsou papilomy mnoho a jsou velké, mohou být pozorovány následující příznaky:

 • suché oči;

Syndrom suchého oka

 • zvýšená sekrece slzné tekutiny;
 • nepohodlí při blikání;
 • pocit cizího těla v oku.

Po staletí může člověk mít různé druhy papilomů:

 • Keratopapilomy. Jedná se o malé klastry, které jsou špatně rozlišitelné. Jsou to papilární útvary, které se podobají květáku. Mají drsný povrch. Pouze horní vrstvy kůže postihují takové růsty. Mají nohu, v důsledku čehož mohou snadno vystoupit.
 • Fibropapilomy. Tyto růsty mohou ovlivnit hlubší vrstvy pokožky. Jedná se o benigní nádor, který má vlastní nádobu. Takové rostliny mají chybějící nohy a jejich barva může být růžová nebo tmavě hnědá.

Fibropapilom na oku

 • Ploché. Takové výrůstky jsou na kůži téměř neviditelné. Mají plochý povrch, takže mohou být jeden nebo více.

Léčba může být prováděna několika způsoby, v závislosti na stupni léze. Při velké akumulaci nádorů se provádí chirurgické a hardwarové odstranění, jak je tomu v případě xanthelasma a milia. Pokud se jedná o jeden papilom, můžete použít léky.

Lékařská terapie

Použijte místní nástroje, které ovlivňují jak virus, tak vzdělání. Hlavní:

 • Perezol – roztok s trikresolem a fenolem. Silné činidlo, které se doporučuje aplikovat ne samostatně, ale po zinkové pastě.

Perezol

 • Verrukatsid – Obsahuje vysoce koncentrovaný fenol, který hoří růst a snižuje pravděpodobnost relapsu. Použijte 4-5 krát za sebou v krátkých intervalech (stačí 5 minut).
 • Super Cleaner Vyrábí se z přírodního extraktu z čokolády. Před použitím naneste vyživující krém na postiženou oblast.
 • Podofillin – prodávaný ve formě prášku, který je určen k přípravě roztoků. Aplikujte na postiženou oblast po dobu dvou týdnů.
 • Cryopharma vyrobené ve formě plechovek. Chcete-li aplikaci aplikovat, použijte speciální aplikátor (součástí balení), vyhněte se léčení na pokožce.
 • Lap tužka. Hlavní účinnou látkou je dusičnan stříbrný s výrazným antiseptickým, nekrotickým, baktericidním účinkem. Chcete-li odstranit několik papillomů, tužka není vhodná.

Lap tužka

Fenol je vysoce toxická složka, takže před léčbou vhodnými léčivy by se měli poradit s dermatologem a / nebo oftalmologem. Je zakázáno užívat během těhotenství, tyto léky jsou předepsány pro děti variabilně.

Antivirotika

V boji proti papilomaviru jsou předepsány speciální antivirotika. Hlavní:

 • Viferon – dostupný ve formě gelu nebo masti, obsahuje lidský interferon. Aktivita je lokální, prakticky neabsorbovaná do krve, účinně inhibuje reprodukční procesy papilomaviru. Během těhotenství a laktace lze užít léky, pouze rektální čípky jsou vhodné pro děti. Viferon má výrazný imunomodulační účinek.
 • Acyclovir – lék se prodává ve formě tablet a mastí, má antivirový účinek, používá se pro terapeutické a profylaktické účely.

Imunomodulátory

Imunomodulátory se používají ke zvýšení celkové imunity v případě častých nebo závažných infekčních onemocnění. Hlavní složkou vzorců je interferon (ve vyčištěné formě), který je zodpovědný za potlačení infekce v těle a vyvolání reakce na následné infekce. Můžete to uměle získat z lidských krevních buněk. Interferonové buňky inhibují reprodukci buněk papilomaviru inhibicí syntézy proteinových sloučenin. Také imunomodulátory mají antivirový účinek, eliminují patogen. Skupinové léky – Acyclovir, Viferon. Tato kategorie zahrnuje také homeopatické prostředky.

Oční kapky “Interferon”

Kosmetický hardware

Tekutý dusík

Podstata kryodestrukce je omezena na skutečnost, že růst je ovlivněn kapalným dusíkem. V důsledku toho papilom zmrzne, výživa buněk je narušena a samotný růst zmizí. Tekutý dusík lze použít pouze v případě, že jsou papilomy umístěny v určité vzdálenosti od sliznic. Stopy a jizvy po ukončení procedury nezůstávají, anestezie není nutná.

Odstranění papilomů kapalným dusíkem

Metoda rádiové vlny

Bezpečná a účinná technika zahrnující vyříznutí papilomů pomocí skalpelu s rádiovými vlnami. Výhody:

 • žádné stopy;
 • zdravá tkáň není ovlivněna;
 • rana se uzdravuje poměrně rychle;
 • počet relapsů je minimální;
 • Vzorky můžete odebrat pro histologii.

Odstranění papilomů pomocí skalpelu s rádiovými vlnami

Laserová terapie

Hlavní výhodou tohoto postupu je vysoká přesnost výsledků (zdravá kůže je téměř neovlivněna). Inovační technologie umožňují přesně určit průměr, hloubku růstu a tím i optimální stupeň průniku laserového paprsku. Správná volba hloubky expozice minimalizuje účinek viditelných orgánů na membránu.

Další výhodou laserové terapie je nepřítomnost přímého kontaktu přístroje s kůží, díky čemuž je možné zabránit proniknutí infekce. Infikované tkáně jsou jemně ovlivněny super-rychlým pulsem. Bodový dopad v jediném pulsu odstraňuje vadnou část epidermis. Laserová technika je 100% bezkrvná – paprsek okamžitě ucpává krevní cévy a krev neteče. Dokonce i po velkém růstu nejsou na víčka žádné stopy krvácení – bude tam jen čistý, suchý otvor. Kůra zmizí po 2-4 týdnech. Při významných lézích může lékař předepsat užívání léků k urychlení regeneračních procesů.

Operace laserového papilomu

Elektrokoagulace

Tato technika zahrnuje ohřívání tkání elektrickým proudem. Pro tuto manipulaci je vyžadováno speciální zařízení, které generuje vysokofrekvenční proud, který ohřívá smyčku koagulátoru. Elektrokoagulace vyžaduje nejpřesnější výkon a trvá spoustu času, ale papilloma se odstraní pouze za jednu relaci.

Postup je prováděn v lokální anestézii, kůže je předem ošetřena antiseptikem. Smyčka zařízení je umístěna na sestavě, po níž se otevře přívod elektrického proudu. Dochází k tepelnému poškození papilomových tkání a zmizí. Po postupu se na kůži vytvoří kůra. Všechna kovová ozdoba jsou odstraněna před zasedáním.

Výhody elektrokoagulace zahrnují:

 • rychlost provádění;
 • nedostatek bolesti a krvácení;
 • bezpečnost;
 • minimální rehabilitace;
 • dostupnost;
 • vzácné relapsy.

Chirurgické odstranění

Při chirurgickém ošetření papilomu se jedná o excizi růstu pomocí skalpelu. Operace se provádějí v případech, kdy bradavice roste o 3 cm nebo více. Nejprve je kůže ošetřena alkoholem, pak se provádí anestézie. Po vyříznutí jsou vzorky odeslány k histologickému vyšetření a na ránu se aplikuje kosmetické švy.

Chirurgické odstranění papilomu

Lidové prostředky

Lidské léky mohou být také použity k odstranění papilomů, ale bude lepší odmítnout sloučeniny obsahující alkohol (dráždí jemnou pokožku očních víček). Populární recepty:

 • Aloe. Čerstvé listy jsou jemně nasekané a nanesené na gázu. Gáza spojená s místem růstu s omítkou. Takové komprese se nejlépe provádí v noci.
 • Kalanchoe mají dezinfekční a léčebný účinek. Na jedné straně listu odstraňte film, položte ho na růst a zajistěte ho.
 • Celandine Šťávy jsou stlačeny přímo na papilom, hlavním úkolem je jednat s velkou opatrností – jinak se můžete spálit. Před použitím ošetřete pokožku okolo růstu pomocí výživného krému.
 • Brambory. Vezměte nezralou kořenovou zeleninu, rožte na jemné struhadlo a nasypte kašovitou formu. Nechte úplně vyschnout a poté jej vyjměte teplou vodou. Chcete-li dosáhnout maximálního účinku, můžete dát několik kapek peroxidu vodíku.
 • Mořská sůl a křen. Vezměte 10 g soli a 20 ml kořenové šťávy z křenu. Prostředky, které se dají na růst a trhnout 5 minut. Pak nechte 30 minut, odstraňte studenou vodou.
 • Cibule s česnekem. Vezměte cibuli a 3 stroužky česneku. Všechno se brousí, sestaví a aplikuje kaše na bandáž. Připojte ho k růstu a zajistěte ho omítkou. Držte po dobu 1 hodiny, odstraňte vodou. Provádět takové akce 2-3x denně.

Kombinovaná terapie

Pokud jsou papilomy na víčkách početné a velké, pak lékař předepíše komplexní léčbu. Zahrnuje užívání léků, manipulace s hardwarem a lidových prostředků v souhrnu. Ale která z navržených metod je nejlépe pro lékaře.

Prevence

Abyste zabránili vzniku papilomu na očích, musíte dodržovat následující pravidla:

 1. Jasný make-up a prach z očí.
 2. Nepoužívejte osobní předměty jiných osob a nedávejte jim to. To by mělo zahrnovat ručníky, kosmetiku.
 3. Přemýšlejte o životním stylu. Je nutné plně jíst, upravit režim spánku a odpočinout, provádět temperovací procedury.

Papilomy na oční víčko – to je problém, který se musí naléhavě zbavit. A ačkoli to neprinesí mnoho nepohodlí, jsou chvíle, kdy růst jde do nádoru. Samoléčení se nedoporučuje, protože to může zhoršit situaci a vést k závažným komplikacím.

Leave a Reply

Jak odstranit papilomy a bradavice po 2 týdnech?

Jak rychle a nevratně vyloučit riziko rakoviny způsobené papilomavirem?

Další informace…